|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krvni pritisk
31.5.2008 15:19:31   
kepica
Malo sem že brskala po internetu pa nisem našla nobenega pametnega podatka, zato se obračam na vas. V torek sem imela abrazijo in pred posegom so mi izmerili pritisk, ki je bil 105/160, po posegu pa je bil precej nizek 90/50. Od posega naprej se mi stalno vrti, občasno me boli glava, danes pa sem si doma izmerila pritisk ki je 100/59. Sicer se ne spoznam na te številke, ampak sklepam, da imam nizek pritisk, če se mi vrtiuser posted image
Zanima me, če ima katera kakšno tabelo s temi stopnjami pritiska in mogoče kakšen nasvet, kako naj si pritisk zvišam brez kave, ker je ne smem piti.
Hvala
lp,kepica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 15:51:58   
Maxica
Tudi jaz imam nizek pritisk, zjutraj, ko sem vstala, sem si ga namerila 98/56. Ampak se mi nič ne vrti, očitno sem že vajena. user posted image  Sicer baje to ni nič narobe, zdravniki zdravijo visok pritisk, ki je bolj nevaren. Nekak tista normalna vrednost pa naj bi bila 120/80.
Žal mi je za abrazijo, upam, da vam kmalu uspe.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 16:46:14   
NinKa
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Tudi jaz imam nizek pritisk, zjutraj, ko sem vstala, sem si ga namerila 98/56. Ampak se mi nič ne vrti, očitno sem že vajena. user posted image  Sicer baje to ni nič narobe, zdravniki zdravijo visok pritisk, ki je bolj nevaren. Nekak tista normalna vrednost pa naj bi bila 120/80.
Žal mi je za abrazijo, upam, da vam kmalu uspe.user posted image


Se podpišem, jaz sem tut primerek jutranjega pritiska 90/55-60. In to je nizki. Se mi načeloma ne vrti, razen sedaj ko sem user posted image  se mi zdi malo problematično s tem nizkim pritiskom.

Najidealnejši je 120/80. Vse naj 140/90 je visok.



(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 17:52:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kepica

Malo sem že brskala po internetu pa nisem našla nobenega pametnega podatka, zato se obračam na vas. V torek sem imela abrazijo in pred posegom so mi izmerili pritisk, ki je bil 105/160, po posegu pa je bil precej nizek 90/50. Od posega naprej se mi stalno vrti, občasno me boli glava, danes pa sem si doma izmerila pritisk ki je 100/59. Sicer se ne spoznam na te številke, ampak sklepam, da imam nizek pritisk, če se mi vrtiuser posted image
Zanima me, če ima katera kakšno tabelo s temi stopnjami pritiska in mogoče kakšen nasvet, kako naj si pritisk zvišam brez kave, ker je ne smem piti.
Hvala

lp,kepica



Glede vrednosti so ti že predhodnice povedale. Kava načeloma samo trenutno dvigne pritisk potem ga pa še bolj zbije in tako ni ravno idealna rešitev za dvigovanje pritiska. Pritisk zviša kakšen kozarček rdečega vina in kakšna rezina pršuta. Lahko ti pa za kakšen dan pripeljem na obisk mojo user posted image pa boš imela cel dan konstantno zvišanega user posted image

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 19:29:31   
Anonimen
Bom ti malo razložila krvni tlak, ker ravno delam v ambulanti, kjer se s tem vsakodnevno ukvarjamo.

user posted image

Res imaš nizek tlak. Nizek tlak ni nevaren, nevarno je le to, da ob tem padeš, in se poškoduješ. Telo si s padcem zagotovi večji pretok v možgane.

Za tolažbo- moj vsakodnevni pritisk je pod 100/60 mmHg, v službi običajno 85/55 mmHg. In še živim. Navadila sem se živeti s tem. Osebna zdravnica me je celo napotila k kardiologu, vendar mi ta druga, kot kave, veliko gibanja, ni znal svetovati.

Če si imela pred abrazijo normalen pritisk, po abraziji pa vedno nižjega, se pravi, da pritisk pada, je možno, da izgubljaš veliko krvi. V tem primeru bi se šla pokazati nazaj k zdravnici.

Res je, da obstajajo tudi zdravila za nizek pritisk, ki ga dvignejo, vendar jih zdravniki izjemno malokrat predpišejo.

Normalne vrednosti krvnega tlaka so 110-140 mmHg(sistolični) in 60-90 mmHg(diastolični).




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 21:44:56   
kepica
Punce, hvala za vaše nasvete. Super steuser posted image Se nagibam k temu, da bi se šla nazaj malo pokazat, ker sem pred abrazijo imela dober pritisk. Sicer krvavim ne več veliko, tako da to ni vzrok. Ne vem, kaj bi še lahko bil razlog za to....Res, da veliko počivam zadnje dni, ampak nikoli nisem ne vem kako športala, tako da tudi ležanje v zadnjih dneh ne more biti krivo za to.... Ne vem...vrtoglavica in občasen glavobol nista preveč prijetna, zato bi bilo verjetno najbolje, da se grem v ponedeljek nazaj pokazat. Sem tudi jaz že pomislila na kozarec rdečega vina, pa bom vsak čas ostala brez glasu, ker sem par dni nazaj tudi zbolela, pa verjetno ni pametno piti vina, če si na slabem glasu....pršuta pa nima doma...Ah, nimam srečeuser posted image
Do ponedeljka se bo, upam da,dalo zdržat, potem pa k zdravniku, če ne bo bolje.
Se vam pa zahvaljujem, da ste se oglasile in poskusile pomagat.user posted image
Če pa ima katera še kakšen nasvet pa bom zelo veselauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 22:55:49   
sunny24
Ja, tudi jst se bojujem z nizkim pritiskom...moja normala je nekje 90 zgornji, 45-55 spodnji, pa sm tudi že skupi padla... Zdravila ni, kava mi itak ne pomaga nič, pa tudi če je spijem na litre. Pomaga pa, če pojem vsake tolko kaj slanega-čips, bobi palčke, krekerje. Sol en tolko zviša pritisk.

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krvni pritisk
31.5.2008 23:26:34   
* Mateja *
Ojej, pa sem jaz mislila, da imam nizkega! jaz ga imam nižjega od normale od nosečnosti naprej. Pulza imam pa ful, tako da pijem beta blokatorje. Sam če ga nimam šolskega ( 120/80) se ne počutim ok, imam tako čudno glavo, ko da bi bila pijana, pa trudna sem in zaspana, kave pa tako ali tako ne pijem.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krvni pritisk
1.6.2008 10:03:14   
kepica
Uh, vidim, da nizek pritisk sploh ni tako redek pojav. Ja, tudi jaz se počutim, kot bi bila pijana. Glavo imam tako čudno, kot bi bila zadetauser posted image , čeprav ne vem, kakšen občutek je to, si pa sedaj nekako predstavljamuser posted image Upam, da kmalu mine. Se bom danes čipsa najedla in upam na izboljšanje. Drugače pa jutri k zdravniku.
Ni mi pa jasno, zakaj to sedaj kr čez noč...oz. od abrazije naprejuser posted image To me najbolj zanima. Bo že minilo, to me niti ne skrbi toliko. Bolj me zanima, od česa in zakaj že toliko dni trajauser posted image In niti ne vem, kam naj jutri grem. V porodnišnico, kjer so mi delali abrazijo ali do osebnega splošnega zdravnika?

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krvni pritisk
1.6.2008 10:05:25   
Anonimen
Nizek pritisk - dolgo življenje user posted image

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Krvni pritisk
1.6.2008 11:02:59   
Anonimen
In niti ne vem, kam naj jutri grem. V porodnišnico, kjer so mi delali abrazijo ali do osebnega splošnega zdravnika?


Jaz bi sla kar do porodnisnice (ugibam...user posted image ).

Drugace pa nizek pritisk ni nic nevarnega; je bistveno boljsi od visokega, ki lahko povzroci stevilne tezave, recimo tudi infarkt.

Recept? Jaz se ustavim pri kavi....user posted image . Pase mi tudi sveze stisnjen pomarancni sok, takoj zjutraj in dovolj vode cez dan. Pa kaksen bonbon.

(odgovor članu kepica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Krvni pritisk
1.6.2008 19:02:23   
natasarobi
Jaz naj bi imela po abraziji povečan pritisk, ampak ne preveč. Babica je rekla, da je nekako to pričakovati. A ni pri tebi po posegu nič komentirala pritiska?

Sicer se sama ne spoznam ne vem koliko na te cifre in posledice, toda nekje sem zasledila, da če se ti vrti to nujno ne pomeni prenizkega pritiska, ampak je pritisk lahko tudi povečan.

Mogoče se ti vrti in te boli glava zaradi vsega kar se ti je zgodilo - stres oz. psihična napetost je sedaj popustila, ko so ti odpravili abrazijo, nekaj hudega je za teboj in telo pač odreagira z glavobolom in vrtoglavico. Telo je oslabljeno, zato čim več počivaj, pij veliko tekočine,vzami kakšen lekadol, pojej nekaj sladkega - jaz ponavadi čokolado ali pa kar evrokrem z žlico (meni to najbolj pomaga - občasno imam vrtoglavice in občutek nemoči; filing da bom kar dol padla). Kadar se ti zavrti oz. se ti vrti poskusaj normalno dihati - ko se ti zavrti običajno se ustrašiš in dihaš plitvo in zadevo samo poslabšaš ter se ulezi.

Itak pa v ponedeljek k zdravniku, čeprav ti verjetno ne bo znal kaj preveč povedat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Krvni pritisk
2.6.2008 9:06:09   
kepica
Imate prav. Sem prejle klicala dr., da bi se naročila, pa mi je sestra rekla, naj naredim par počepov in spijem kakšno kavouser posted image Za jutri me je naročila, ampak ne verjamem, da ima še kakšno drugo rešitev. Kave itak ne smem, potem mi ostanejo samo še počepi. Ah, jutri grem po bolniški list, potem bom šla pa kar v službo. Mogoče pa mine samo od sebe. Upamuser posted image
Zdajle se bom fino najedla potem bom pa z užitkom popila eno kavo pa če me takoj z rešilcem odpeljejouser posted image hehe, namreč mam take reakcije na kavo, da me po njej boli želodec, tresem se in počutim se kot bi bila zadetauser posted image Itak se že cel teden tako počutim in ne bo bistvere narzlike. Mogoče pa enkrat za zmerej preženem to občutljivost na kavo. Pravijo, da se klin s klinom zbija user posted image Se oglasim kasneje z rezultatiuser posted image
Hvala še enkrat vsem za nasveteuser posted image Super steuser posted image

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Krvni pritisk
3.6.2008 21:45:43   
natasarobi
Kepica kako si opravila pri zdravniku?

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?