|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 15:28:39   
Gina
No, ste šle demonstrirat?

klik

Se vam zdi prav, da ima delavec lahko za vsakodnevno 8-urno delo (180ur/mes) manj kot 600eur plače? Meni se zdi katastrofa, ker s tem denarjem res ne moreš dostojno živet, še manj pa imet otroke.

Se vam zdi v redu, da bomo delali do 65. leta vsi, moški, ženske, kar pomeni, da če začnete delat pri 15. letih, da boste delali 50 let? Menite da lahko še pri svojih 65. normalno opravljate svoj poklic? Jaz si sebe ne predstavljam, resnično ne.

Se vam zdi prav, da se po vseh službah dogaja, da zahtevajo vedno več od ljudi, plačujejo pa vse manj in manj?

Pa še na koncu, vam je v vaši službi še tako luštno, kot vam je bilo pred leti, ali so se razmere spremenile? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 15:38:04   
Kliki
1. Demonstrirat nisem šla, ker sem bila v službi pa tudi če bi bila prosta nebi šla.
2.Ne to se mi ne zdi prav ker ne more dostojno žiiveti. Položnice mora plačati enako kot tisti ki ima 5000eurov.
3.Ne nezdi se mi uredu da bom morala delati toliko časa. ker bom delala po tem takem 45let. Še man si pa predstavljam da bi delala v tej službi.
4. Tudi tukaj ti lahko odgovorim da se mi ne zdi prav da zahtevajo vedno več, ampak kaj pa lahko naredimo?
5.Ne ni so se šefi zamenjali, pa je med nami sodelovkami tudi zelo napeto vzdušje.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 15:41:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 16:00:25   
Gina
Kar se tiče let delovne dobe LD... če narediš srednjo šolo in takih je v naši ljubi deželici še vedno največ, si star 18 ali 19 let, ko greš v službo. Potemtakem delaš 46 ali 47!!! let, preden se lahko upokojiš. Jaz sem šla v službo z 22. leti, torej bom vseeno morala delat kljub temu, da zaradi delanja faksa sploh nisem šla rosno mlada v službo, krepko čez 40 let.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 16:01:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 16:18:02   
Gina
Ja, samo upokojevali se bomo pa tudi mi, a ne, al mi v tej zgodbi nismo važni spljoooh??? Da sploh ne govorim o tem,d a ta ukrep spodbuja mlade ljudi, naj čim dlje ostajajo doma - brez dela, ali se šlepajo na različnih faksih, samo toliko, da imajo status.... Drugače pa mislim, da stvar ni glih čist taka, kot jo predstavljaš. Po moje samo obstajajo veliko večje razlike med mladimi okrog tega, kdaj se zaposlijo prvič. Nekateri še vedno po srednji šoli, nekateri pa do 30. leta itak da ne. Ampak v bistvu je bilo tudi v moji generaciji že kar nekaj takih, zdaj jih je ap še več, seveda. Ampak ni pa izključno taka populacija, še vedno mislim da ne. Še vedno je določen del, ki se zaposli takoj. Morda ne v svojem fohu, ampak gredo v službo. Morajo. In a za te ljudi je pa kar vseeno? Naj dela raja blesava, ker je šla zgodaj v službo, ker je imela starše revne ali hude domače razmere, ali ker so bili zgolj tako pridni in delavni ali ker so želeli na svoje priti zgodaj, pa so študirali ob delu, ...vseeno je, al kako??

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 16:37:10   
Anonimen
Ne, nisem šla demonstrirat. Delam v takem javnem fohu, kjer se ljudje še zavedajo ne, kakšne privilegije in kako visoke plače imajo, pa ves čas bentijo, se pritožujejo in jamrajo. Imamo pač srečo, da imamo sposobnega (= dovolj zaj******) sindikalista.

Meni je žal samo tistih res ubogih delavcev tipa Mura, MIP, TAM, Steklarska Nova. Vse ostale, visokoizobražene ljudi (sodnike, zdravnike, učitelje) pa samo z gajžlo čez rit.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 16:42:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 16:50:14   
Gina
Aha, a tako praviš, meta, da bi me šla z gajžlo čez rit, ker mam kao privilegije in kao visoko plačo, pa bi me kar tako, ker sklepaš, da smo vsi visokoizobraženi razvajeni al kako, ne štekam čist dobr?

A potem ni prav, da so šli učitelji, zdravniki, med. sestre oz. visokoizobraženi ljudje demonstrirat v podporo delavcem, ker menijo da je manj kot 600eur premajhna mezda za ljudi, ki garajo? Bi morali biti doma, pa rep med noge stisnit, ker majo itak polne riti in se ne smejo za nikogar vleči, še za najbolj revne ne, delajo naj pa itak vsi ljudje najboljš do smrti - saj imajo itak privilegije, uni delavci so pa tako ali tako sami krivi, da niso šol naredili?

Jao meta, jaz te mam pa za tolk pametno.
Sama menim, da bi morali biti vsi ljudje za svoje delo dostojno plačani. Zdi se mi tudi čisto neprimerno, da nastajajo tako ogromne razlike med bogatimi in revnimi. So delali že kar nekaj let na tem,d a ljudi razslojijo, na vseh področjih. Prepričana sem, da vse izvira iz tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 16:54:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 16:55:31   
Anonimen
Meni se pa zdi, Gina, da se eni v tej državi, predvsem prej naštete tri branže, sploh ne zavedajo, kako gre drugim ljudem v taisti državi. Radi bi samo več, več, več.

Močno dvomim, da je šel kakšen dohtar na cesto zaradi ene šivilje. Ali pa sodnik. Učiteljem se pa itak godi krivica.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 17:04:18   
Gina
Se absolutno strinjam s tabo LD, mislim kar se dela zase tiče. Tudi sama to tako vidim. Nimam pa več občutka, da bi bile državne službe garancija za to, da ostaneš v službi. Pri nas prihaja do odpuščanj, ker se zmanjšuje število otrok, torej ne rabijo učiteljev. NImaš kaj. In po pravici povedno mi je čist vseeno, če me odpustijo, ker nekaj si bom zihr našla v vsakem primeru, al pa živela od socialne podpore in dodatkov, ta hip bi jih dobila skoraj enako, kot je visoka moja plača, stroškov pa več ne bi imela tako visokih.

Ampak razumeti moraš tudi to, da niso vsi ljudje sposobni si najti nekaj, pa delati nekaj, kar je dobro, ali dovolj plačano. In v resnici ne morejo preživet čez mesec. Na pragu revščine so. IN točno tako je, kot praviš, država pobere tako visok davek, da niti delodajalci tega niso vedno zmožni več. Zakaj država ima tako velik davek, kdo ga je uvedel? Kdo je uvedel tako davčno lestvico, da je za revne visoka, za bogate pa nizka? Kdo je zmanjševal socialne ugodnosti in državno socialo in pritiskal naj se ustanavlja privatno zdravstvo, šolstvo....? Kdo je revnim, recimo v javni upravi zmanjšal plače? Na vsa vprašanja je odgovor jasen, pa ni bila ta vlada. To so posledice, zelo zanič posledice. Eh, žalostna sem. Ne zaradi sebe, zaradi tega, kam plujemo.

Vsak, ki dela 8 ur vsak dan, si zasluži normalno preživetje. Vsak. Za to pa bi morala poskrbet ta vlada, morda tudi z zmanjševanjem davkov, prispevkov za delodajalce, ali pa s čim drugim.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 17:09:38   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Meni se pa zdi, Gina, da se eni v tej državi, predvsem prej naštete tri branže, sploh ne zavedajo, kako gre drugim ljudem v taisti državi. Radi bi samo več, več, več.

Močno dvomim, da je šel kakšen dohtar na cesto zaradi ene šivilje. Ali pa sodnik. Učiteljem se pa itak godi krivica.


Ja, jaz sem šla na demonstracije samo zaradi ene "šivilje". Malo žališ zdaj. Očitno gre pa tebi predobro, da bi se šla potegnit za koga. Maš rajši svoj mir in svojo plačo. Vmes pa še koga mal poserješ. Fučka se ti za vse reveže.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 17:11:52   
Gina
Ja LD, se strinjam, da naj ima nek manager v gospodarstvu, ki res dobro dela visoko plačo. Vendar je v tem primeru neprimerno, da ima njegov delavec 500eur plače. O tem govorim, o razlikah med plačami, ki so neprimerne.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 17:18:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 17:21:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 17:30:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Meni se pa zdi, Gina, da se eni v tej državi, predvsem prej naštete tri branže, sploh ne zavedajo, kako gre drugim ljudem v taisti državi. Radi bi samo več, več, več.

Močno dvomim, da je šel kakšen dohtar na cesto zaradi ene šivilje. Ali pa sodnik. Učiteljem se pa itak godi krivica.


Ja, jaz sem šla na demonstracije samo zaradi ene "šivilje". Malo žališ zdaj. Očitno gre pa tebi predobro, da bi se šla potegnit za koga. Maš rajši svoj mir in svojo plačo. Vmes pa še koga mal poserješ. Fučka se ti za vse reveže.



Nekam zelo hitro sklepaš, kdo se na koga poserje. user posted image  Tud jaz nisem šla na demonstracije. Smo šli raje v gledališče. Zgleda gre meni tudi predobro, ko se tako preseravam. user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 17:31:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 17:55:16   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Meta bo sicer povedala svoje (jaz ne vem, kako je pri njej), ampak... Gina, se ti res zdi tako zelo nenavadno, da se nekateri ljudje, v strahu za same sebe, ne želijo izpostavljati na noben način? Res imajo raje svoj mir in svojo plačo, pa kakršnakoli je že. Razmišljajo pač na način, da je bolje to, kakor pa nič. Ne moreš jim zameriti. Na svoj način se borijo zase. Kakor vsi mi.


Ena stvar je, da ne greš demonstrirat ali da se ne potegneš za nekoga, ali da imaš raje svoj mir - tega seveda nikakor ni za zamerit,  druga je pa, da serješ po nekom kar tako v tri dni, ker ti gre apriori na jetra. Marsikateri visokoizobražen človek (kot se je sama izrazila) je šel na demonstacije iz solidarnosti. Nesramno in nevljudno je, kar je izjavljala, torej ne more pričakovat, da nekoga popljuvaš, potem pa te vljudno božajo nazaj. Ne gre to tako.
In še enkrat, ti dve stvari zgoraj nista povezani.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
28.11.2009 18:00:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 18:00:14   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Ne se začet' kregat', ženske. Saj smo v končno fazi vse na isti strani - dostojno plačilo za dostojno delo v dostojnih razmerah.

Evo, to je bistvo. Samo to.
Nekdo ki dela 8 ur na dan 5 dni na teden, ne more imeti tak nizke plače, da se z njo ne da živet. To ni ok. NI.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 18:06:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada
Vsak, ki dela 8 ur vsak dan, si zasluži normalno preživetje. Vsak.

Se strinjam brez komentarja.

tudi jaz. s komentarjem.
če bi si vsak, ki dela 40 ur tedensko (in več), zaslužil za normalno preživetje, bi bila celotna družba "okolju" prijaznejša. dokler pa ne bo tako, bo šlo vse proti hudičevi luknji...user posted image

neprijazni pogoji za preživetje spremenijo človeka pravzaprav ga ne delajo prav nič človeškega. mislim, da si vsak od nas zasluži biti človek, če se je že rodil v tem telesu.

< Sporočilo je popravil k.tja -- 28.11.2009 18:07:00 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 18:36:19   
bskrle

Sem doma, ampak v duhu z vami. Se strinjam, Gina, da so plače katastrofalne, podaljševanje del. dobe, pri tem pa so delo.pogoji slab(š)i - se mi zdi pa sploh obupno. Če gledam svoje starše in tete ter strice so pri 55 precej iztrošeni, pa če gledam sosedo, januarja so jim rekli,da ni dela, sedaj morajo pa delati po 20 nadur za tisto ubogo minimalno plačo.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 18:59:45   
bskrle
Sem prebrala debato za nazaj ...uf
ENi ne upoštevate, da se morajo v nekaterih poklicih dolgo izobr. in stalno doizobraževati. Skratka to državo dosti stane, vendar le taka družba lahko napreduje. Meni se zdi porazno, da vse teh delavcev dodatno nič ne izobražujejo in jih v bistvu le izkoristijo npr.- za vlaganje kumaric. Morali bi stremeti k občemu napredku in le metati polena pod noge. Skratka intelektualno delo je še vedno podcenjeno v primerjavi z enim , ki polaga ploščice ali beli.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ste šle demonstrirat?
28.11.2009 19:02:42   
noranate
Lisička Dada, stojim za vsem, kar si povedala user posted image .

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?