|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nosečke na obali 2014
29.1.2014 22:27:28   
Maljutka
Lep pozdrav vsem nosečkam.
To temo sem odprla za vse ki nosimo user posted image po Obali. Sem sem se preselila pred dobrimi 3 leti. In bi mi pomagalo, če bi bile obalne user posted image na enem kupu, da se lažje kaj povprašamo o stvareh.

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nosečke na obali 2014
31.1.2014 21:27:00   
Lilla81
Ciao,vidim,da je bolj malo obalnih nosečk na ringaraji....

Kdaj pričakujete?..mi prav kmalu, PDP imam 4.4.2014,bomo vidli,če nas bo user posted image kaj prehitel...user posted image

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nosečke na obali 2014
31.1.2014 22:47:46   
Maljutka
Dobrodošla Lilla81!

Ja izgleda da nad je res malo na tem forumu. No saj sčasoma se bomo verjetno nabrale na kup.

Ti pa res že odštevaš zadnje tedne. Jaz imam še malo več časa. Trenuten PDP je 2.7. po NS. Bomo videli kaj bo morfologija,
konec februarja pokazala.

Kako je kaj z nosečniškimi oblekami tukaj na obali. Se dobi kaj pametnega al bo treba v Ljubljano?


(odgovor članu Lilla81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nosečke na obali 2014
1.2.2014 8:45:22   
Lilla81
Ja,ja počasi že odštevamo...sicer po morfologiji imam datum 28.3.2014 tako,da bomo vidli...pripravljeno je vse samo še user posted image manjka in že vsi komaj čakamo...

Ma jaz tukaj pri nas nisem našla nič tako,da sem tudi jaz šla v Ljubljano,sicer pa nisem neki pretiravala,najbolj se počutim v pajkicah pa trenerki,nosim pa še zmeraj majice od prej tako,da ni neke panikeuser posted image

V prvi nosečnosti sem imela dosti več tega,ampak sem se tudi enkrat več zredilauser posted image

Drugače se počutiš vredu?

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nosečke na obali 2014
1.2.2014 9:37:06   
puncka.
Živjo user posted image
Tudi sama sem z obale.. :) pričakujem pa 22.07. oz po nuhalni 20.07 ..bomo vidli :)

glede nosečniških oblačil.. jaz jih ne mislim kupovati veliko, ker imam tudi sama najraje pajkice.. mogoče kakšno majčko za poletje..ko bo buši že večji :)
ampak zaenx nosim še use enako kakor prej :)

Lila81 a mogoče že veste kaj pričakujete? user posted image ali user posted image
če ni skrivnost seveda...

jooj upam, da bo kmalu vreme kaj lepše.. usaj več sončka, da lahko kaj pohajamo okoli :)

Lepo soboto vam želimuser posted image user posted image

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nosečke na obali 2014
1.2.2014 10:34:52   
Maljutka
Tudi jaz sem že opazila, da je izbira bolj slaba tukaj na obali. Saj jaz tudi nimam namena veliko nosečniških oblek kupovat, ker bom imela največji trebuh itak poleti, ko bom lahko v oblekcah pa tunikah. Trenutno sem si kupila 1 številko večje kavbojke pa bojo te zalegle še za nekaj časa. Drugače se pa jaz tudi najbolje počutim v pajkicah. Trenerko si bom pa mogla kupit kakšno nosečniško ali pa vsaj eno z nizkim pasom, ker se mi pri pilatesu pas rola dol pa me moti.

Počutje pa je zadnje čase v redu. Samo imunski sistem me zafrkava. Sem se ravno znebila že 4. prehlada od jeseni. Ostale nosečniške težave so se pa znatno zmanjšale. No saj je bil že čas. Najbolj me je bilo strah, da mi bo vseh 9 mesecev slabo, tako kot svakinji.




(odgovor članu Lilla81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nosečke na obali 2014
1.2.2014 11:52:15   
Lilla81
Ciao Punckauser posted image

Počasi se nas bo le mogoče kaj nabralo...user posted image ......mi imamo doma fantka 5 let starega,pričakujemo pa tudi zdej v drugo user posted image tako,da ta večji že komaj čaka in vsak dan sprašuje kdaj bo,kdaj bo.....
Prva nosečnost je bla super,brez težav,delala do konca zdej v drugo pa skozi nekaj,sem na bolniški že od novembra,ker imam zmehčan maternični vrat tako,da res komaj čakam,da pride dan d,da spoznamo našega user posted image pa da jaz bolj mobilna postanem...

Ja,kar se tiče oblačil je res škoda nekaj zapravljat,meni so tudi te trenerko z nizkim pasom full udobne,ve boste pa itak imele največji trebušček,ko bo že lepo toplo....

Drugače ste prav iz Kopra al okolice?

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nosečke na obali 2014
2.2.2014 20:47:58   
Maljutka
Ciao puncka, lepo da si se pridružila tudi na tej temi user posted image

Lila81 kje pa si dobila te trenerke z nizkim pasom? Vse, ki sem jih do zdaj gledala so mele pas čez popek. Samo sem gledala navadne trenerke, nosečniške imajo pa itak vse ta pas čez trebuh.

A sta imeli al pa imasta kakšne smešne/nenavadne fore pri hrani?
Pri mani je najbolj nenavadno to, da zdaj jem govejo juho, ki je prej sploh nisem, tud to da mi zlo pašejo stvari na žlico nad katerimi nikol nisem bila preveč navdušena (user posted image je čist po atiju glede te hrane in potem me sili jest stvari, ki jih ne maram). Pa eno jutro sem jedla ribjo pašteto in bananin jogurt. Tud kumarce grejo v večjih količinah kot ponavadi. Decembra pa sem imela čudno obsesijo z gumi bomboni, ki jih drugače tudi ne jem. Uprl se mi je pa piščanec, ki sem ga prej veliko pojedla, pa cvrenje mi nenormalno smrdi. So se pa te obsesije in prebliski glede hrane tudi malo umirili odkar sem v drugem trimestru. Na začetku nisem mogla jesti nič sladkega zjutraj pa čez dan tudi raje ne, tako da sem zelo pogrešala smudije za zajtrk.

(odgovor članu Lilla81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nosečke na obali 2014
2.2.2014 21:26:25   
pathra
Ojla da se vam še jaz javim.

Sem iz Markovca.. pričakujemo menda drugo pupiko (11.4), prva pa je ravno danes praznovala 2 leti. Prva nosečnost je minila kot da ne bi bila noseča praktično, v tej drugi pa sem trpela vse možne nosečniške tegobe.. slabosti, utrujenost, sedaj bolečine, imunski sistem mi je padu da skoz zboleval za tamalo grrr... komaj čakam konec in da rodim res :). Drugače pa pri hrani se nimam kaj zmišljevat.. namreč sem na sladkorni dieti za nosečnice in morem 5x na dan jest, nič sladkega (kar sem na začetku nosečnosti ful jedla) itd. Ah sej bo kmalu mimo in bom lahko kakšno tortico zmazala user posted image

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 10:06:25   
Maljutka
Ciao pathra!, lepo da si se nam pridružila na temi.

Jaz pa živim v Izoli.

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 11:26:18   
puncka.
Čau punce user posted image
joj sm vesela, da smo na obali in nimamo problema ne z ledom, ne z elektriko, ne z vodo, ne z signalom :) v nekaterih mestih po Slo je še vedno grozno.. :(
jst sm ubistvu 5min iz Kopra.. :) v eni vasici zraven.. sej je verjetno useeno, samo mi ni za pisat podatkov na forum :P booo.. sm čudna :/

Pathra dobrodošla!user posted image

glede hrane in čudnih okusov sem jaz na začetku fuuuuul hotla hamburgerje :) čeprau vem, da niso zdravi, sva mogla z mojim prau v mcdonalds.. in čeprau mi je delalo slabo, mi po hamburgerju ni :) tko da to je blo.. pa za zajtrk sem obvezno jedla tiste sirčke.. zdenka.. drugo mi ni pasalo.. in neki časa nazaj, je morau moj v trgovino po gumijaste bombone.. tiste špagete veste.. ki so kisli, pa gor imajo sladkor?! :) hahaha ja čudne želje.. ampak sedaj v 2.trimesečju se je tudi to pri meni umirilo :)

pa še neki me zanima.. h katerim ginekologom pa hodiste? jst s svojim nisem lih zadovoljna, pa sem se odločla, da ga po nosečnosti zamenjam.. tako, da me zanima če katera ve, kdo še kaj tle na obali sprejema nove paciente?

no lep dan vam želim.. pa se slišimo še kaj user posted image


(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 13:21:17   
Maljutka
Res mamo tukaj na obali srečo. Moji starši so še vedno odrezani od sveta, brat je bil pa tudi večino vikenda brez elektrike.
Potem me pa sprašujejo kako je pri nas ker jih skrbi. Jaz pa komajda da moram kurit ker je tako toplo.

Me pa res veseli, da nisem bila edina s čudno obsesijo na gumi bombone. Potem bom pa jezna, ko jih bo mulček hotu jest.

Z mojo ginekologinjo moram reči, da sem kar zadovoljna (to je moja tretja tako da lahko malo primerjam). Je sicer res, da nimam kakšnih resnih težav, ampak ko sem bila v 11. tednu na UZ so me v čakalnici druge nosečnice malo znervirale z debato o SS. Kako se to zgodi vsaki 5. in podobno. Čeprav to vse vem pač ni bil ravno najboljši trenutek da to slišim in me je bilo potem strah da bo nekaj narobe z user posted image ves čas, ko je delala UZ dokler ni rekla da je vse OK. In sem ji pač povedala da sem se malo ustrašila. Pa me je full na lep način pomirila. Sicer sem vseeno malo nervozna pred vsakim pregledom samo to je verjetno normalno.

Odkar sem na obali hodim kar gor v bolnico k dr. Verem. Ne vem pa če sprejema nove paciente. Še bolj pomembno pa je da je njena sestra zelo prijazna. Moja prejšnja ginekologinja je imela v sprejemni pisarni vedno zmaje user posted image . So te vedno najprej nadrle, potem pa ti šele zaželele dober dan.

Kje pa kej planirate rodit?

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 13:50:34   
pathra
Jaz imam tudi v bolnici ginekologinjo in sicer dr. Guzej in nimam težav z njo... sestre pa se menjavajo pri njej tako da to nimam niti pomena zame. Drugače pa mislim da v bolnici samo dva sprejemata nove in sicer dr. Andreja Komac in dr. Mladen Mrkajić... do zdej sem slišala kar nekaj pohval za dr. Mrkajića tako da se splača vprašat.

Rodila bom pa v Izoli kot prvič :)

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 14:58:33   
Lilla81
Ma ta zadnjo trenerko,ki sem si jo kupla sem si jo sicer v Palmanovi v village outlet,če ne imam eno iz Bershke,ker so navadne trenerke ne nosečniške....čeprav zdej,ko so popusti se mi zdi,da nikjer nič nimajo....

Jaz nekih posebnih želj nisem imela,edino na začetku mi je šlo full kislo,bi samo solate jedla,zdej pa samo sladkarije,ampak jih ne jem,ker jih ne smem zato raje nadomestim z oreščki...ampak komaj čakam,da rodim,da si lahko pol tortice privoščimuser posted image .....

Maljutka ja najhuje je res kakšne nosečke poslušat tako,da jaz nikoli nisem nobenega poslušala,sploh pa o porodih tiste,ki so že enkrat rodile ki se mi zdi,da vsaka napihne po svoje kakšno zgodbico,da ustraši tisto,ki gre prvič skozi to.... itak je vsaka nosečnost in vsak porod zase....

Jaz za Obalo kar se tiče ginekologov nevem,ker sama imam ginekologa v Postojni že 14 let tako,da hodim skozi gor,prvega sem gor rodila in tudi drugega nameravam..sem pa full zadovoljna,ampak slišim od prijateljic,da full hvalijo dr.Lovšina.....in kritizirajo dr.Vitezica..zdej kaj je res pa nimam pojma.....

Stanje v naši državi je pa katastrofalno res,upam,da se čimprej umiri,da ljudje končno elektriko dobijo....

(odgovor članu pathra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 17:23:48   
puncka.
Jst ubistvu pa nisem zdej na razpodajah nic gledala.. po moje bom kasneje kupla kaj nosecniskega al pa vecjega.. ko pride busi :) zdej lahko se normalno nosim vse.. so pa nosecniske stvari takoooo dragee!! Da sploh ne morem verjet :(

No jst vam lahko povem za dr.Vitezico.. ker ga imam jst..in sm zelo NEzadovoljna.. sicer njegove sestre so use ful uredu in prijazne. Ampak on pa.. se mi zdi kot da mi ne daje neke sigurnosti.. ne poslusa srcka, UZ mi pac pripadata samo dva.. in se to ima nekega iz pamtiveka.. sem govorila ze pred nosecnostjo, da ga bom zamenjala ampak sm si zdej sama kriva ker se me znam zmigat!:/ sem bila pa v Po na nuhalni in je blo super lepo .. dobesedno vse mi je razlozila kje je kaj, pa res 1a ginekologinja.. sej razumem, da se njo placa..pa da itak je zato se bolj prijazna..
Sem mislila it k kaksnemu v Po (ker je moj iz Po).. ampak se zdaj itak sem seliva.. zato nima smisla.. sem cula, da jih je v Izoli kar dosti dobrih.. zdej problem je samo ta, kdo sprejema nove pacientke.. nosecnice pa najbrz noben ne :(
Kolko pa imaste ve kaj UZ? Vam ga naredi vsakic ko imate pregled?

Sva pa midva bla v petek v Po in je ze tax blo grozno.. se zdej nimajo elektrike.. torej 4 dni brez elektrike.. si sploh ne morem predstavljat kako jim je :(
Drugace pa bom jst sla kr gor rodit.. ker je dosti kolegic gor rodilo..pa use hvalijo Po.. pa tudi pou urce po auto cesti ni nic.. tik tak si gor :)
Nekaj jih je pa tudi v Izoli..pa niso ble prevec zadovoljne.. se mi zdi da so tisti prvi dnevi po porodu kr pomembni.. glede na to kako si zmatran pa rabis okoli sebe pozitivne ljudi.. tako, da ze zaradi tega grem v Po :)

(odgovor članu Lilla81)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 18:03:35   
DeeD
ciao punceuser posted image

evo še js sem vam pridružim. rok imam 1.maja oz. po UZ kar druga polovica aprila :) prva nosečnost in pričakujem punčko user posted image
ginekologinjo imam tudi js Sabino Verem in mi je ful fajn vem da je sprejemala nove paciente ene dve leti nazaj zdej pa nevem. probaj klicat malo naokoli pa vprašaj, mogoče te vzame kdo. kar se oblačil tiče kupujem vse v h&m in na ebayu. no sej do zdej sem si kupla samo dvoje hlač in nič drugega.
v PO sem bla na 3D in od takrat naprej me ful mika da bi kar v PO šla rodit. bom še vidla.
drugače pa meni moja G. naredi vedno UZ ampak samo da pogledava kako bije srček...na hitro.

lepo se imejte

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 18:14:04   
Lilla81
Dobrodošla DeeDuser posted image

Res je v Postojni so res vsi prijazni...že v porodni sem imela lepe izkušnje,babice so super,da ne govorim o sestrah na oddelku,sama sem bla noter 10 dni,ker je imel tamali zlatenico in sem bla izredno zadovoljna tako,da niti ne pomislim,da bi šla zdaj kam drugam. Je pa res,da povsod se kakšen tečen najde pa ima pol slabo izkušnjo z vsem skupaj......

Ja,meni tudi vsakič na pregledu nardi ultrazvok,sicer ene dvakrat je blo res na hitro,ampak ok....glavno,da mi reče,da je vse bp pa sem veselauser posted image

Že kaj razmišljate o temu,da bi mogoče vzele EA?..sama sem jo pri prvem porodu imela,ampak se zdej odločam,da bi probala še brez,bomo vidli kako bom razmišljala,ko bom goruser posted image

(odgovor članu DeeD)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nosečke na obali 2014
3.2.2014 19:48:21   
Maljutka
Dobrodošla DeeD!!!

Jaz sem bebico vidla tud, hvala bogu, vsakič ko sem bila pri Veremovi. Najprej itak potrditvenega na prvem pregledu, potem sem imela UZ že na napotnico, čez 1 teden sem mela itak NS, zdaj na drugem pregledu sva pa sam počekerale srčka. Sej pol ko začne migat je verjetno lažje počakat kak mesec brez da ga vidiš, zdej bi se mi pa zmešalo če nebi pogledale, da je še notri user posted image . Sicer neki migetanja čutim že od 12. tedna sam ne vsak dan pa tud nikol nisem sigurna a je bebica al kej druzga. Sem pa full premikanja čutila za novo leto med ognjemetom user posted image , zgleda da se je dete ustrašlo pokanja.

Meni je buši že kar zrasu, malo od dojenčka, malo pa lahko da tudi od praznikov user posted image , tako da stare hlače v pasu že čisto odpadejo. Zadnjič so imeli v Lidlu nosečniške pajkice, pa sem reskirala tistih 8€, da nisem ves čas v edinih kavbojkah, ki so mi prav.

Moj plan je rodit v Izoli, da sem čim bližje doma. Sem razmišljala tudi o PO in LJ samo za enkrat ostajam pri Izoli. Pa tudi nekako planiram rodit z epiduralno, bi pa pomagalo, da napišete kake izkušnje tiste, ki ste jo že imele. Pa tud izkušnje z Izolsko porodnišnico tiste, ki ste že rodile tukaj.

Pazite svoje user posted image pa lep večer vsem user posted image .


(odgovor članu Lilla81)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nosečke na obali 2014
5.2.2014 12:17:26   
Lilla81
Ma jaz z epiduralno sem bla zadovoljna,jaz sem sicer imela sprožen porod tako,da sem imela tudi samo umetne popadke,ampak mi je res ublažila bolečino....nisem imela nobenih stranskih učinkov tako,da je šlo tako kot mora. Zdej v drugo se odločam,da bi probala brez,ampak bomo vidli kako pa kaj.......


(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nosečke na obali 2014
14.2.2014 7:58:16   
puncka.
Jutro sonosečkicee :)
Evo, da se vam še jaz malo javim.. za mano je pregled in kakor sem pričakovala sem spet bila razočarana.. saj G pravi da je z bejbijem vse ok..da lepo raste.. ampak ne Uz, ne srčka ni poslušau.. tako, da komaj čakam morfologijo naslednji mesec.. sm pa razmišljala, da bi šla še na 3D kasneje.. ampak bomo vidli kako bo denarno, ker lih stanovanje preurejano, pa ni lih poceni ta 3D.. :/
Pa še prašala sem ginekologa, da kako da srčka ne posluša.. pa mi pravi, da je še prezgodaj.. hahaha ma ne vem kako ga lahko potem doma s AS poslušava.. jao mene..

Drugače počutje je ok.. zvečer me daje zgaga..ampak to bomo potrpeli :) sem pa še kar prehlajena.. zdaj nekje že dva tedna..ampak gre počasi na bolje.. kako ste kaj ve?
Otročka še ne čutim.. vsaj mislim, da ga ne.. oz.. nekaj čutim, kot da bi me nekdo zbodu z iglico za sekundo pa pol spet na drugem mestu.. tako, da niti sama ne vem..a je to to al kaj.. ker vse pišejo o metuljčkih pa kokicah .. jst pa jih nimam :P mah bomo že dočakali..smo "komaj" 18.teden zdaj :) kr ne morem verjet, da je šlo tako hitro..prvo trimester se mi je takooo vleku.. zdaj pa že 18.t :))

O EA sem tudi jaz že razmišljala, ampak še ne vem.. na predavanje bom šla..kaj pa bo potem v porodnišnici pa bomo videli :)
Nekaj sem gledala glede materinske šole, pa je tukaj v Kp kar smotano.. mislim da srede pa petke pa ob 10ih zjutraj.. al neki takega.. a ve boste hodile? Jst sploh ne vem, a mi bo zjutraj uspelo.. :( kam boste pa ve šle? Noo saj je do tax še kar daleć ;)

Nič šibam kaj pojest pa javte se kej! Lep dan, danes mamo tako lepega sončkaaaa :) :) :)

(odgovor članu Lilla81)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nosečke na obali 2014
17.2.2014 13:08:45   
DeeD
hej punce. upam da se imate lepo. spet ta dež..prav mori že počasi...grrrr
js imam čez en teden UZ bomo že 30t user posted image počasi bo treba začet urejat papirje za porodniško. čaka me še 14 dni delauser posted image

3D res ni poceni samo če imaš možnost hodi ker je res lepo videt otročičkauser posted image
drugače pa ja zgaga tudi mene daje in včasih je prav grozno. no na srečo mi donat pomaga!!
spim bolj slabo, ker imam tko zabasan nos da lahko diham samo čez usta. kriza je zvečer ko je treba zaspat. nič mi ne pomaga.

js sem metuljčke začutla nekje 17-18 teden. zdej pa mala že pošteno brca user posted image . puncka še malo pa boš tudi ti čutila....
materinsko začnem začetek marca in se zavleče na cel mesec ker je predavanje samo 1-2x na teden.

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nosečke na obali 2014
19.2.2014 16:00:15   
moreta
Pozdravljene punce!

Sem iz okolice Kopra. PDP imam 16.6. Imam 37 let. Doma imam že enega fantka, ki bo imel aprila 4 leta.

Od pregledov sem že imela nuhalno, amniocentezo in morfologijo. Zaenkrat vse o.k. Počutim se dobro, prve tri mesece sem imela slabosti, zdaj me samo občasno muči zgaga, pa jo preženem z donatom.
Včasih me ponoči boli medenica, ker kljub materinski blazini in malo višjim pouštrom pod glavo ne morem dobro spati na boku, saj sem drugače navajena spati na trebuhu. Drugače pa delam, imam sedeče delo v pisarni in nameravam delati do konca, kot v prvi nosečnosti.

Pred kratkim sem si kupila ene črne hlače v H&M, drugače pa imam še tiste od prve nosečnosti. Si bom pa verjetno morala kupiti kaj poletnega, ko bo za to čas. V prvi nosečnosti sem si veliko stvari kupila v Oviesse, ki je imel prav oddelek za nosečnice. Zdaj ga nima več. Pa tudi pod stadionom v Kopru je bila ena trgovina za nosečnice (sicer draga), ki je tudi zaprta. Tako da dejansko razen H&M, C&A in Ajatutaja na obali ni trgovin za nosečnice. Ali se motim?

Prvič se rodila v Izoli. Moj ginekolog je dr. Lovšin in je krasen. Tudi tokrat bom rodila v Izoli. Nimam pripomb. Se mi zdi, da so vsi zelo prijazni in naredijo, kar je v njihovi moči. So novorojenčku prijazna porodnišnica, zato ga ima mati ob sebi in ti pomagajo pri vzpostavljanju dojenja. Dude neradi vidijo. V Postojni pa je obratno, oni so materi prijazna porodnišnica, otroka odnesejo in če dojenje ne gre, mu dajo nadomestek in za dudo tudi ne komplicirajo. Vsaj tako sem slišala od drugih mamic. Lahko da se motim, a kar sem napisala glede Izole je res, saj sem sama to izkusila.

Lepo se imejte in se slišimo še kaj. lp

(odgovor članu DeeD)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nosečke na obali 2014
19.2.2014 20:33:08   
Maljutka
Čiv buc bav nosečke user posted image

Sem prav vesela, da se je taka lepa debatka razvila na tej temi in seveda dobrodošla moreta.

Odkar sem se zadnjič oglasila sem dala skozi prvi del materinske šole, tisti del za zgodnjo nosečnost. Sej ne da sem kaj novega zvedla, ampak OK. So nam pa tam povedali, da se ta del v KP ponavadi sploh ne izvaja, ker je premalo prijavljenih. Ta drugi del, ki naj bi ga obiskovali po 30. tednu je pa po vseh ZD na obali dopoldne. Sicer ne vem zakaj je to dobro. V Izoli sta edino 2 predavanji, ki sta nujni tudi za očke, popoldne, pa še to ob 14h ali 15h, ko je večina ljudi še v službi. Medicinska sestra nam je itak rekla naj se ne sekiramo zaradi te šole pa naj čuvajo službe tisti, ki jo imajo, da če ne gre drugače greš pa potem ko si na porodniški, očkoti pa na šnel kurs, ki je pa tudi v KP popoldne.

Ta drugi del jaz planiram za maj. Hodila bom pa v Ljubljano. Tam so predavanja popoldne, pa to je edina varianta, da greva skupaj na predavanja, ker moj dragi dela v Lj. Tukaj bom šla pa na ogled porodnišnice in na posvet za epiduralno. Pa takrat enkrat moram še za popkovnično kri poklicat na Zavod za transfuzijo.

Danes sem bila spet na kontroli, sicer sem bila spet hitro zunaj. Srčka sva preverili, jamrat nimam kaj, brcat smo pa itak začeli že pred dobrim tednom. Čaka me še pikanje v laboratoriju in morfologija naslednjo sredo. Kar komaj čakam, da vidimo kaj skriva med nogicami tale brcač. Do zdaj ni blo nič za videt. Pa upam, da bo moj lahko šel zraven. Sploh če bova zvedela spol, pa da ga vidi malo spet po dolgem času. Brc se še ne čuti navzven, pa je treba mojega malo spomnit, da nisem samo user posted image ampak da imam nekaj živega v bušiju.

Je pa mojim navadnim hlačam dokončno odklenkalo. Saj zapnem jih še, samo se ne počutiva preveč dobro s tamalim v njih, pa jih bom dala kar v penzijo do jeseni. Si bom mogla kupit ene nosečniške kavbojke, da ne bom lih ves čas v pajkicah in trenerkah. Sam upam, da mi bo zdej sam še bolj buši rastu ne pa območje pod pasom.

Mi je pa prav hecno al nenavadno, ker me vsi sprašujejo če imam že vse pripravljeno za dojenčka, od posteljice do previjalne ipd. Meni se zdi pa čisto prezgodaj še da bi mela to postavljeno. Konec koncev sem na polovici šele. Kako ste pa ve kaj s pripravami?

(odgovor članu moreta)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nosečke na obali 2014
21.2.2014 11:15:59   
puncka.
uuu vidim da ste se razpisaleee .. lepoo user posted image

jst sm pa danes tako veselaa.. končno sem se naročila k drugemu ginekologu.. in sicer v bolnico k dr.Verem, saj sem čula same dobre stvari o njej.. res, da bom mogla do konca nosečnosti ostati kjer sem, ker je čakalna doba 8 mesecev.. se pa useeno počutim že sedaj bolje, ko vem, da mi ne bo treba nazaj k Vitezici ko zaključim z nosečnostjo :)
jst pa na ta predavanja za zgodnjo nosečnost nisem hodila, pa če povem po pravici tudi vedla nisem da obstajajo.. upsuser posted image bom pa hodila potem junija na ta drugi del, ker prej mi žal ne bo zneslo..saj imamo do junija faks.. in ne morem kar manjkati, ker imamo skoraj vsa predavanja obvezna!
moreta glede izolske in postojnske porodnišnice.. bila sem 100% prepričana, da bom šla rodit v izolo.. ko pa so mi rekli, da v postojni ponoči dojenčke odpeljejo .. hmm.. sedaj sploh ne vem kaj narediti, saj si zelo želim dojiti.. tako, da bo treba to še razmislit.. ni mi problem iti nekam pou urce stran, ampak če pa to ni najboljše za mojega user posted image ..pa moram malo razmislit.. bomo videli.. mamo še 5 mesecev časa, če nas ne prehiti :)
drugače pa sem se tudi jaz zredila v boke.. trebušček se počasi kaže.. pa tudi prvič so me vprašali če sem noseča :) tako, da se kar opazi..user posted image

maljutka midve mava rok nekje isti mesec, pa tudi jaz še nimam nič za dojenčka.. ubistvu sva kupila do sedaj dve oblekici.. ampak to bolj zase, za svojo dušo :) drugače pa čakamo morfologijo in po njej začnemo kupovati.. ampak počasi :) glede oblekic nekako niti ne vem, koliko bo dojenček velik.. zato ne bom pretiravala z njimi.. bo moj dokupil ko pride dojenči na svet! :) so pa trgovine vedno odprte in če nam bo kaj manjkalo lahko še vedno dokupimo :)

na brce še čakamoooo.. user posted image

(odgovor članu Maljutka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nosečke na obali 2014
23.2.2014 20:14:22   
Lilla81
Ciao punceuser posted image

Mi smo pa že v polnem teku,vse pripravljeno tudi torba za porodnišnico,sicer je še en mesec,ampak sem jaz tako bolj mirnauser posted image ...in komaj čakam,ker zdej pa res postaja že čisto naporno,se ne morem niti premikat več pa takoo pogrešam sprehode,ampak sej bomo kmalu nadoknadliuser posted image ....
Jaz sem si šele nekje v sedmem mesecu pripravila vse stvari,sploh nakupla za oblečt,itd.,se mi nekako nikamor ni mudilo,zdej pa se vsake tolko nekaj spomnem,da mi manjka,ampak itak so res trgovine skozi odprte tako,da ni straha,da bi kaj zmanjkalo....

Kar se tiče Postojne pa je tako,da preden greš v porodno sobo izpolneš obrazec na katerem se sama odločiš ali boš imela 24-urno bivanje z otrokom ali želiš,da ti ga ponoči odpeljejo..od 23-5-ih zjutraj......

(odgovor članu puncka.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?