|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 9:40:05   
RIJA*
jaz hb ne, pa še ti evrski so mi ober glave user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
18.1.2015 10:13:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 10:44:39   
liliana
Ne.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 11:07:05   
tastara
Ne - pač pa nekaj prihrankov user posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 15:14:30   
alda
ne kreditov ne prihrankov,

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu tastara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 15:21:05   
RIJA*
a nobenih kreditov nimateuser posted image

madonca ste pridneuser posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 15:27:01   
Stanislava_
V švicarjih pa res ne.
Krediti se vedno jemljejo v valuti, v kateri denar tudi služiš...žal ga ne služim v švicarjih.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 17:21:21   
gsatalema
imam kredite, ki pa niso vezani na švicarje Hb user posted image . Pa še z tem imam probleme...

O prihrankih pa še kakšnih 20 let lahko samo sanjam user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
18.1.2015 22:52:42   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Nimam kreditov sploh.


Enako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 8:25:17   
HuAnita
Imamo. In zelo boli glava.
Tako da za kak nasvet iz prve roke bom zelo hvaležna, kolegi stroka pravijo, naj počakam, preden grem spremeniti valuto, da se bo juha ohladila... Ne vem?! Ker če bo tako, še za juho ne bo ta mesec...user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 8:52:45   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Nimam kreditov sploh.


Enako. V bistvu sva mela samo enega, prejšno leto odplačala, pa nikoli več (pač ureditev stanovanja, je treba, nimaš toliko denarja na računu).
En limit že poplačan, enega pa še kak mesec, pa ga nimava več.
Nikoli več :D
Tolk kot smo pa banki zdevali za te kredite pa limite. Ne hvala.
Za franke pa tko - sva ga skorajda vzela, leta 2006, pa so nama HB takrat dali tako fenomenalno fiksno obrestno, da sva šla na fiksno. Še danes sm hvaležna za to, ker takrat je folk jemal tiste hitre kredite vezave na frank kot po tekočem traku.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 11:28:25   
malaMravljica
Rija, imamo imamo, nic bat.

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 13:36:48   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Imamo. In zelo boli glava.
Tako da za kak nasvet iz prve roke bom zelo hvaležna, kolegi stroka pravijo, naj počakam, preden grem spremeniti valuto, da se bo juha ohladila... Ne vem?! Ker če bo tako, še za juho ne bo ta mesec...user posted image


.pridruži se FB skupini, boš najbolj na tekočem https://www.facebook.com/groups/630277760433887/?fref=ts

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 14:54:42   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

a nobenih kreditov nimateuser posted image

madonca ste pridneuser posted image


nimamo švicarskih user posted image    sem mislila da samo za te sprašuješ

naš pa še 2leti-je bilo treba kapo naši graščini zamenjat user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 19.1.2015 14:55:15 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 15:01:53   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

a nobenih kreditov nimateuser posted image

madonca ste pridneuser posted image


nimamo švicarskih user posted image    sem mislila da samo za te sprašuješ

naš pa še 2leti-je bilo treba kapo naši graščini zamenjat user posted image



hahaha, sem že mislila, da mam sploh edina na RR kak kredit user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 20:04:15   
mika
Glede na komentarje na ostalih forumih in prispevkih o tej temi - ''sami ste si krivi'' in na sramoten komentar direktorja centralne banke, verjamem, da se redki upajo izpostavit.
Ustanovilo se je društvo , več info je na FB skupini, link sem prilepila Huaniti.



< Sporočilo je popravil mika -- 19.1.2015 20:05:12 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 20:10:11   
liliana
Sami ste si krivi, ker ste negirali nevarnost valutnega tveganja......oz. je masa množice prevladala....če se drugim splača, sem neumen, če se meni ne......

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.1.2015 20:11:10 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 20:20:04   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sami ste si krivi, ker ste negirali nevarnost valutnega tveganja......oz. je masa množice prevladala....če se drugim splača, sem neumen, če se meni ne......



in masa množice bo dokazala, da se zavajanje mase množice ne splača.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.1.2015 20:21:45 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 20:26:47   
liliana
Kdo te je pa zavajal.....? Banka.....? Sosedje.....? Vabljivi tečaj frank/EUR pred 10 leti.....?


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 20:44:52   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kdo te je pa zavajal.....? Banka.....? Sosedje.....? Vabljivi tečaj frank/EUR pred 10 leti.....?




Banka ....po njihovih besedah.... nemogoče, da bi se kadarkoli zgodilo kaj drastičnega na trgu, odstopanja so minimalna, vsi zaposleni na banki imamo kredite vezan na CHF ....plačilo svetovanja banke ob najemu kredita, ker kredit najemamo laiki, ne bančni strokovnjaki...... zgodbe se ponavljajo. Zadnji antidatiran dopis hypo banke..... vprašanje če so banke sploh poslovale s CHF ali je poslovanje bilo fiktivno.....

Midva z možem nimava kredita, ki ga ne bi bila sposobna odplačevat, tudi če chf ne vem kako ponori, bistvo je napeljevanje h takšnim posojilom. Nismo najemali kreditov pri lihvarjih na tržnici, zaupali smo svetovalcem na banki in jemali kredite na plačilno sposobnost, pa še sva pustila rezervo, če jaz ostanem brez službe, ker sem vezana na gospodarstvo in ne na JS.

Hrvati so dobro rešili, mi bomo tudi. Zahodjaškim poskusom razslastjinjenja se pač ne bomo pustili.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.1.2015 20:45:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 21:10:47   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Banka ....po njihovih besedah.... nemogoče, da bi se kadarkoli zgodilo kaj drastičnega na trgu, odstopanja so minimalna, vsi zaposleni na banki imamo kredite vezan na CHF ....plačilo svetovanja banke ob najemu kredita, ker kredit najemamo laiki, ne bančni strokovnjaki...... zgodbe se ponavljajo. Zadnji antidatiran dopis hypo banke..... vprašanje če so banke sploh poslovale s CHF ali je poslovanje bilo fiktivno.....

Midva z možem nimava kredita, ki ga ne bi bila sposobna odplačevat, tudi če chf ne vem kako ponori, bistvo je napeljevanje h takšnim posojilom. Nismo najemali kreditov pri lihvarjih na tržnici, zaupali smo svetovalcem na banki in jemali kredite na plačilno sposobnost, pa še sva pustila rezervo, če jaz ostanem brez službe, ker sem vezana na gospodarstvo in ne na JS.



Ni kriva zgolj banka.....kriv je tudi tisti, ki najema......ker na trgu ni nič nemogoče.....in če najemaš kredit za 20 ali 30 let se moraš o tem tudi malo podučiti....in ne verjeti zgolj tistemu, ki ti ga prodaja.....ker prodajalec nikoli ne izpostavlja negativnih lastnosti svojega proizvoda....te zamolči.....izpostavlja le dobre......

Drugače pa banke so imele tudi kredite v evrih oz. tolarjih še prej....na hrvaškem pa v kunah......torej je bila možnost izbire dana......

Tudi finančni strokovnjaki v času "debelih krav" so svarili pred najemom kredita v tuji valuti.....med njimi je bil tudi guverner banke slovenije......

Hrvati so dobro rešili, mi bomo tudi. Zahodjaškim poskusom razslastjinjenja se pač ne bomo pustili.


1. Hrvaška nima EURa.....

2. Hrvaške banke so večinoma v tuji lasti, slovenske banke so v državni lasti....torej na Hrvaškem bo glavno breme padlo na lastnika banke, v Sloveniji sicer tudi, vendar v Sloveniji bomo to davkoplačevalci.....

3. Zakaj naj bi slovenski davkoplačevalec reševal posojilojemalca, ki je imel 10 let ugoden kredit in se ni pritoževal takrat, ko je bil kredit v frankih ugodnejši od kredita v evrih....?

4. Problem je pa velik.....to je pa res....in na žalost ne zadeva zgolj posojilojemalcev v frankih, ampak tudi vse druge.....



< Sporočilo je popravil liliana -- 19.1.2015 21:12:15 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 21:15:15   
bskrle
Pred dvema letoma sva vprašala svojo banko, če zamenjava CHF v evre, pa so nama rekli,da ne. Ker švicar ima zelo različna nihanja, torej bomo počakali



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 22:05:34   
RIJA*
samo še podvprašanje: ali res mislite, da so tile na šalt_erijih, ko svetujejo kredite tako dobro strokovno podkovani, da bi vedeli, kaj se bo dogajalo?

meni se to ne zdi ravno....

kar jaz tu vidim je, da so bile stranke v postopku malo zamešane: trgovec-banka je bila postavljena v vlogo boga, ki ga je kupec-kreditojemalec prišel ponižno prosit, če hoče na njem zaslužiti 40 % v 15 letih user posted image in je posledično ves srečen pristal na vse pogoje boga....

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 19.1.2015 22:06:39 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 22:14:35   
Tippi
Joj hudo je tole.bi se mi kr odpeljalo,ce bi mela kredit.socustvujem punce :(
Jst drugac tud nimam nobenih kreditov.se limita ne.me je na banki ob odprtju racunai,reci in pisi,pol ure prepricevala,da mi pripada,pa da je fajn.... sem morala jo kr na grobo odpikat,da je koncno razumela,da ga nocem.zapravim do nule in mirna bosna.za prihranke pa tud zal nimam dost velkih prihodkov.ampak dokler sem na nuli,je ok.dolgovi ubijajo.zal dostikrat tud dobesedno :(

< Sporočilo je popravil Tippi -- 19.1.2015 22:16:55 >

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: A mate kaj švicarskih kreditov?
19.1.2015 23:39:10   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kdo te je pa zavajal.....? Banka.....? Sosedje.....? Vabljivi tečaj frank/EUR pred 10 leti.....?




Banka ....po njihovih besedah.... nemogoče, da bi se kadarkoli zgodilo kaj drastičnega na trgu, odstopanja so minimalna, vsi zaposleni na banki imamo kredite vezan na CHF ....plačilo svetovanja banke ob najemu kredita, ker kredit najemamo laiki, ne bančni strokovnjaki...... zgodbe se ponavljajo.


Kaj so rekli, ne vedo niti sami.
Ob podpisu pogodbe, vezane na švicarski frank, je bila banka po veljavni zakonodaji dolžna kreditojemalca seznaniti z valutnim tveganjem. V ta namen je bila izjava sestavni del kreditne pogodbe. Vkolikor je danes še v arhivu, banka ni naredila nič narobe, razen da je povedala, kar že zgoraj pišeš.

Na kreditojemalcu pa je, da si preračunana skozi celo dobo kredita, kaj je takrat, ko je bil švicar toliko ugodnejši, dobil, in kaj zdaj izgublja. Če so ta nihanja v 15-ih do 20-ih letih enkomerna (enkrat dol, enkrat gor), se izračun izravna. Če gredo samo v eno smer, se kreditojemalec počuti oškodovanega, ampak - če bi šel tečaj samo v nasportno smer - bi se tudi #pritožil# banki, da mu je zaračunala premalo user posted image

Švicarji so se najemali v zlatih časih in takrat večina o tem ni razmišljala in je tudi tisti papir o valutnih tveganjih podpisala, brez da bi ga prebrala, kaj šele, da bi o njem razmišljala v perspektivi 20-ih let.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?