|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sardinija ali Korzika
23.4.2008 21:30:17   
ZmajTolovaj
Mislim, da ni nič narobe, no, kako daleč pa boš junija? Lih zadnji mesec ni treba rinit, drugač pa, če nimaš težav, bi moralo bit pa vse bp. user posted image
Kar se pa francoščine tiče - tam ni čist nič drugač, veš, noben nič ne šteka npr. angleško, še kave si nisem mogla normalno naročit. Po desetih dneh sva že znala kar precej francoščine user posted image caffe au lait pa te finte. Groza, pa sami turisti, oni pa nič, to me je malo motilo, ampak večinoma sva itak po svoje bluzila, saj niti ne rabiš drugih. Priporočam kak vodnik a la lonely planet, noter je par osnovnih stvari, kako se reče po francosko, kakšne uporabne fraze.
AJA ta kamp california, če se prav spomnim, je bilo treba plačat z gotovino, kartice niso vzeli. Nisem pa ziher, mož je financminister. Ampak mejta rajš mal več gotovine.
Mah, Korzika je zakon. Prov fovš sem ti user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Sardinija ali Korzika
23.4.2008 21:35:40   
*ajetam*
zdej sem 15 teden. tko da.... 24. teden bom...

ja ma naju itak francoščina full zanima tko da se bova z veseljem še kej naučila user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Sardinija ali Korzika
23.4.2008 21:38:25   
ZmajTolovaj
jah sej druge izbire ne bota mela user posted image sem videla, ja, da si pri oktobrkah, ne bo panike po moje. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Sardinija ali Korzika
23.4.2008 21:48:15   
*ajetam*
ja upam. okoli mene so vsi panični potem pa še jaz živčna ratam. ma daj saj nič ne bo. moj škratek je zdrav in bo lepo počakal notri user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Sardinija ali Korzika
24.4.2008 8:27:13   
viv_
ajetam - kar pogumno! Govorim iz lastne izkušnje user posted image  V 27. tednu smo šli za 3. tedne kampirat v Grčijo, pa je bilo vse OK.

Kar se tiče jezika - mi smo na Sardiniji morali z našo tamalo k zdravniku, ker se ji je totalno zagnojil uček - padla je na mivki, pa ji je šlo vse v uček. No, pa sva šle v bolnico, na pediatrijo, dohtar niti besede angleško, jaz 5 besed italijansko, ampak smo se vse zmenili. Tako da ni težav! So navajeni turistov in njihovih jezikovnih spretnosti.

PRvič smo šli kampirat, ko je bila Mirna stara 20 mesecev, eno leto prej nismo upali, ker je bila "premajhna". Pa smo videli, da je to tako super in z Zarjo smo šli pri 10 mesecih!user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Sardinija ali Korzika
24.4.2008 10:58:51   
*ajetam*
ja verjetno res ni problema. a vsi okoli mene se bojijo in potem se meni zdi da sem neodgovorna da grem . :)
komaj že čakam. še 70 dni user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 9:21:44   
buxl
Malo obujam temouser posted image
Čez vikend imam namen it na Korziko, kampirat, prvič. Na to idejo sva prišla 2 dni nazaj, tako da časa nimava več prav veliko, zdaj besno nakupujeva kamp opremo, večino bova kar rentala, potem pa odhod. Malo me sicer skrbi zaradi italijanskih dopustov, da se bova zelo gužvala po cestah, ampak, sej bova na dopustu, se nikamor ne mudi. Zanima me, če ima mogoče katera izmed vas za rentat/prodat kakšen vodič po Korziki? Bi bila res hvaležna... user posted image
pa še eno vprašanje za poznavalke, je že katera rezervirala trajekt Livorno - Bastia pri Moby-u? Ne najdem namreč podatka o tem, kako je s karto - jo dobiš po pošti, ali si sprintaš voucher? Pa tudi cene me malo begajo, sem našla povratni prevoz za 2os.+avto za 94€, potem pa pri tistih pogojih piše, da ti lahko še dodatno nekaj zaračunajo, pač za gorivo, pa ne vem kakšne dajatve in jadajadajada dalje. Zdej pa ne vem, naj rezerviram prek neta, al poskusim srečo, pridem tja pa upam na najboljše!??!

Za vse informacije že vnaprej hvala!!!

LP, buxluser posted image

(odgovor članu *ajetam*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 12:36:59   
.Anonimna.
buxl, karto je potrebno rezervirat vsaj en mesec prej.
jaz sem jo pri mobyu kar dva meseca prej.
ko plačaš, ti po mejlu pošljejo vaučer in to si sprintaš, pa pokažeš ko greš na trajekt.

Te trajekti niso tako, kot trajekti na Hrvaške otoke, da bi lahko kupila karto isti dan.

Jaz sem jo kupila dva meseca prej, pa je bila 120€, ker sem naletela na nek Jocker user posted image

Mislim pa, da je it za vikend na Korziko taka bedarija, da je ni večje.

1. samo do Livorna je več kot 500 km
2. preden trajekt spelje (se pravi ob 9h) moraš biti NUJNO 1,5 ure prej tam
3. trajekt vozi 4,5 ure
4. Korzika je tako velika, da bosta videla samo en kamp in nič drugega.

Mi smo v 14 dneh naredili skupno 2800 km.


(odgovor članu buxl)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 12:39:31   
sonček33
se strinjam s tinkolo - karte za trajekt - bi moglal imet fejst srečo, da jih dobiš na licu mesta
     
 Pa tudi kar se tiče časa potovanja - midva sva bila 16 dni - premalo, da bi si lahko fajn pogledal, pa tudi mal počil ne samo okol letal...
Sicer pa priporočam.


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 12:45:24   
.Anonimna.
Meni je to čisto adijo pamet.

V petek bi morala it od doma najkasneje ob 1h ponoči, da bi prišla do Livorna ob 7.30
v Bastio bi prišli ob 14h
preden se odkrcaš je skoraj eno uro
preden se zbašeš iz Bastije, naslednjo uro
najdeš kamp...eno uro stran, se kampiraš je ura šest. ok, recimo, da bi šlo, ampak moraš računat, da si pokonci od prejšnjega dne in da si prevozila skoraj 600 km.

soboto imaš sicer celo na voljo, ampak kaj preveč nimaš od Korzike, ker se najbrž voziš cel dan.
v nedeljo moraš biti pa že ob 12.30 v Bastiji, ker gre trajekt ob 15h.

Tolk o tem.

Za moje pojme je to totalna bedarija.  In to samo zato, da bosta lahko rekla, da sta bila na Korziki. Ah.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 13:04:48   
buxl
Ok ok punce, chill down! Porkaš a se je res treba takoj razburjat? user posted image Malček narobe sem se izrazila, čez vikend je planiran odhod, greva za 2 tedna. In sigurno ne greva zato, da bova lahko rekla da sva bila na Korziki, ne vem iz kakšnih razlogov sicer potujete vi, sama sigurno nisem med tistimi, ki nekam gre zato, da lahko reče da sem tam bila.
Drgače pa, še tolk, sam v vednost: karte za trajekt sem dobila, v soboto odplujem. In to za 94€. Ni treba 2 meseca prej rezervirat, včasih je tudi malo spontanosti kul.user posted image
Punce, ne tolk hitr svojih zaključkov delat, v bistvu mi, razen pridige, kakšen buxl (user posted image ) sem, nista nič kaj preveč pomagali... user posted image

(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 13:12:03   
.Anonimna.
buksl, jaz sem razumela, da gresta samo za vikend.

Si pa spraševala po informacijah o trajektu in sva ti jih dali. Če si uredila po svoje, bravo.

O Korziki je po netu zelo veliko napisanega in do petka imaš še veliko časa, da si vse to prebereš.

Lepo se imejta!

(odgovor članu buxl)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 13:13:29   
sonček33
buxl - vse je bilo dobronamreno.
uživajta


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu .Anonimna.)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 13:43:27   
buxl
Ja vem, malček burna reakcija, sorry...
Hvala vseen, v soboto je odhod, karte so v moji torbici, kup perila za zlikat v omari, šotor pri sestri, GPS pri kolegu, samonapihljive blazine v trgovini, jaz pa v službi.user posted image
Mislm da mam še kar neki dela....
Če kdo najde kakšen vodič po Korziki - se priporočam!

Lep dan vsem!user posted image

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 14:51:14   
Lianna
Vodič po Korziki si lahko sposodiš v knjižnici. Ali pa vodič po Franciji. Midva sva imela sabo kar oba. Sta kar prav prišla. Jaz sem full uživala na korziki. Nisva pa nič pretiravala z opremo (šotor, gorilnik, armofleks, en lonc, posodice za jest, sol...itd). Kampi v katerih sva bila so bili čisti, eni so imeli bazen. Sva pa imela sabo še neki nemški vodič, kjer so sami campi notri, se ne spomnim kako se mu reče. Pazi samo na to, da imajo oni vmes trgovine, restavracije zaprte. Cene so se meni zdele normalne, sva šla vsak dan na kavo itd. Bosta bila samo v enem kampu ali se premikala? Meni Bastia ni všeč. Sva se spustila nižje ob Zahodni obali do Bonifacia. Vmes sva šla še v notranjost, kjer so Corte in Restonica. Potem pa nazaj do Bastie. Vmes sva zamenjala ene 5 kampov, ampak se je splačalo.
Lp

(odgovor članu buxl)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 15:02:49   
buxl
V knjižnici sem že bila, ampak je seveda izropana... 1 vodič sem sicer dobila, ampak je bolj tko tko. Zaenkrat je plan tak, da prvi teden letava naokrog, pregledava čim več zanimivosti, potem se pa nekje zasidrava in si privoščiva še malce izležavanja. Kaj pa bo se pa kar mal pustim presenetit, na GPSu mava točke že vpisane, tako da upam da bo šlo. Malo me je tud strah glede cest, ker mava dokaj nizek avto... Ampak - pač ne bova vozila po cestah, za katere rabiš terenca. Trajekt imava v soboto zvečer, tako da bova morala prvo noč prespati kar v avtu, kampa sigurno ne bova dobila... Skrbi me tudi zaradi italijanskih dopustov, mojmu govorim da bo gužva on mi pa ne verjame.user posted image
Pa bi res že počas lahko vedu da mam vedno prav!user posted image
Je še kakšna insajderska informacija, ki bi jo morala vedet?
Jupiii, še 2x spat, pol pa že!user posted image user posted image

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 15:36:43   
trixi
ojla, jaz imam vodič po Korziki, sam ti ga ne dam niti posodim. Haha, hecam se, v bistvu niti ne vem, kako bi ga do tebe spravla, če v soboto že potujete. Ampak v bistvu smo ga itak kupili na Korziki, tako, da ti to ne bo problem zrihtat kar na kraju samem.
Mi smo naredili en krog do Bonifacia, potem Propriano, Ajaccio, Corte in Bastia zadnji dan ter domov. Nam je zmanjkalo časa za kaj več, tako, da moramo na Korziko še enkrat. Najlepše pa je bilo v notranjosti- se pravi Corte, dolina Restonice. Ma saj boš vidla, daj si res kupit en vodič kar tam, naš je francoski, ne vem, če so bili še v kakšnem drugem jeziku, se ne spomnem, jaz francosko znam bolj tako tako, ampak smo sledili imenom krajev in fotografijam pa smo vseeno kar precej videli.
Ja, pa še to. Naša izkušnja je taka, da ne znajo tujih jezikov, no, oni imajo itak svoje narečje, boš takoj opazila, imajo tudi na tablah imena krajev dvojezična, pa niti se ne štejejo za francoze, malo zgodovine, Korzika je bila samostojna, no, v notranjosti, kjer je to narečje še zelo živo, pa jih precej obvlada italijanščino, ker je baje narečje bolj podobno it. kot fr. Tu smo se potem lepo znajdli, ker italijansko pa znamo. So pa izredno prijazni, na cesti kulturni, nobene ihte, nestrpnosti.
V glavnem, mi imamo res lepe spomine in se bomo na Korziko vsekakor še vrnili, vi pa uživajte, če pa kaj ne bo šlo, malo spontanosti in bo. Za kaj več informacij pa lahko tudi daš npr. v najdi.si in ti bo ven vrglo prav cele potopise. Bi bilo pametno, da bi jih tudi jaz končno začela pisat.
Ala, mejte se lepo 

(odgovor članu buxl)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Sardinija ali Korzika
31.7.2008 17:13:13   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: buxl

V knjižnici sem že bila, ampak je seveda izropana... 1 vodič sem sicer dobila, ampak je bolj tko tko. Zaenkrat je plan tak, da prvi teden letava naokrog, pregledava čim več zanimivosti, potem se pa nekje zasidrava in si privoščiva še malce izležavanja. Kaj pa bo se pa kar mal pustim presenetit, na GPSu mava točke že vpisane, tako da upam da bo šlo. Malo me je tud strah glede cest, ker mava dokaj nizek avto... Ampak - pač ne bova vozila po cestah, za katere rabiš terenca. Trajekt imava v soboto zvečer, tako da bova morala prvo noč prespati kar v avtu, kampa sigurno ne bova dobila... Skrbi me tudi zaradi italijanskih dopustov, mojmu govorim da bo gužva on mi pa ne verjame.user posted image
Pa bi res že počas lahko vedu da mam vedno prav!user posted image
Je še kakšna insajderska informacija, ki bi jo morala vedet?
Jupiii, še 2x spat, pol pa že!user posted image user posted image



Midva sva šla z Golfom, pa ni bilo nobenih težav.Ceste so drugače ozke, polno ovinkov je. Jaz sem ves čas jemala tablete proti slabosti, ker sem pač občuljiva glede ovinkov. Kupila sva si pa kar zemljevid Korzike in se nekako odločila kako bova šla. Sej zemljevid je čisto poceni. LP Korzike pa tudi ni drag.  Ja zdej bo sigurno gužva. Septembra je bilo pa odlično, plaže prazne, ljudje zelo prijazni itd. Uživi še zame. Jaz se na Korziko sigurno še vrnem, enkrat ko bodo otroc.

Lp

(odgovor članu buxl)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Sardinija ali Korzika
19.1.2009 15:18:51   
tincci
Evo, lani smo naredili cel krog po Korziki in bili vsi navdušeni, posebej nad JZ in Z delom.

Letos pa bi mogoče Sardinijo. Kemper je drag, radi bi šlo mogoče v kake bungalove v kemp ali pa najeli kak APP. Skratka, važno je, da do tja pritovorimo meso in ga imamo tam v skrinji (rabimo za mojo hči, dolga zgodba, ne za to zapenjat, pač rabimo tja nekako pripeljat zmrznjeno meso in met tam skrinjo mini).

A je kdo bil v kakih luštnih bungalovih s kuhinjco ali kakem app?


_____________________________


www.alergije.net

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Sardinija ali Korzika
4.6.2009 20:25:12   
LoCa
ojla, da malo oživim tole debato user posted image . s fantom sva se odločila da greva na sardinijo, pol je padlo, da par dni morava na korziko, ok, zdaj je že korzika prioriteta user posted image . trajektna korziko in nazaj sicer misliva rezervirat, zanima pa me, če je dobro, da se rezervira tudi trajekt med korziko in sardinijo ali se lahko kar uleti kot na hrvaškem?  a morda katera to ve?

< Sporočilo je popravil LoCa -- 4.6.2009 20:26:50 >

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?