|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 urni delavnik
22.3.2008 19:30:04   
*karina*
Zanima me kdaj je treba in kako v sluzbi povedat o tem, da bi rad koristil stiri urni delavnik?
kaj mi potem pripada, mislim na malico in prevoz ipd..
Kdaj pa povem koliko casa od teh treh let bi to pravico rada koristila?

Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 urni delavnik
22.3.2008 19:40:57   
spot
jaz sem koristila 4 urni delavnik. Najprej moraš to sporočiti na center za soc, delo, kateri ti izda odločbo, ki jo prejme tudi tvoj delodajalec. Tu tudi navedeš koliko dlgo želiš delati po 4 ure.
Pripadajo ti vsi prevozni stroški in malica.

(odgovor članu *karina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 urni delavnik
22.3.2008 19:43:51   
spot
Na CSD lahko kadar koli spremeniš delavnik, vsaj jaz sem ga. Najprej sem delala 6 mesecev po 4 ure, potem pa 1 leto po sedem ur. Moraš pa vedeti, da dobiš plačano samo 4 ure in je plača zelo nizka.
CSD ti financira le za pokojninsko dobo.

(odgovor članu spot)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 urni delavnik in to je to.
22.3.2008 20:05:03   
timika
Delam 4 ure, sporočila oz. posredovala prošnjo, pravzaprav vlogo, sem približno 3 mesece prej, v službi so mi pripravili aneks za 4 urni delovnik in s tem sem šla na CSD. Na podlagi tega oni potem pripravijo odločbo in to je to.

Ima prednosti in slabosti, oz. slabost je le manjša plača, pa če si na delovnem mestu, kjer pričakuješ kakšno napredovanje, ti zna to počakat za to obdobje, ker tiste 4 ure se mi včasih res zdi, da prehitro minejo, da bi lahko opravljal enake obv. kot prej. Seveda je pa čudovito biti že ob enih popoldne s svojim čmrljem.
Če si lahko privoščite v družini, seveda priporočam!
LPT

(odgovor članu *karina*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 urni delavnik in to je to.
22.3.2008 20:17:16   
spot
Jaz sem kar sama dala na CSD prošnjo za skrajšan delovni čas. Je pa res, da je bolje oddati mal prej, ker pri nekaterih CSD treba čakat odločbo tud kakšen mesec.

(odgovor članu timika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 urni delavnik in to je to.
23.3.2008 11:25:18   
Hans
Je pa res, da je bolje oddati mal prej, ker pri nekaterih CSD treba čakat odločbo tud kakšen mesec.


Jaz sem tudi čakala zelo dolgo, tako da sem že delala po 4 ure preden sem dobila odločbo. Pripada pa ti malica in prevoz v celoti.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu spot)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 urni delavnik in to je to.
23.3.2008 11:47:43   
marty5
Meni pa ni jasen ta postopek, da najprej oddaš vlogo na CSDuser posted image .

Sama sem 1 leto delala skrajšani delovni čas - 7 ur, ki sem ga podaljšala 2× vmes. Šlo je pa enostavno in hitro:
- najprej sem oddala vlogo delodajalcu (načeloma moraš oddat 30 dni prej, ampak meni so takoj zrihtali)
- na podlagi vloge, so mi napisali novo pogodbo
- pogodbo sem nesla na CSD in čez nekaj časa dobila odločbo - krajši delovni čas pa sem delala že takoj po podpisu pogodbe

SEm pa najprej delala 7 mesecev, pol sem podaljšala še za 3 in nazadnje še za 2. Tako lahko delaš do otrokovega 3. leta, če imaš enega otroka, če pa 2 pa do 6. leta najmlajšega otroka. Meni je bilo super - sicer se marsikomu 1 ura ne zdi veliko, meni pa je - bit doma ob 15:30 ali pa 16:30 je bila zame velika razlika, pri plači pa se je res minimalno poznalo. V službi pa se tudi tista 1 ura ni ne vem kako poznala.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?