|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odprtje sp tik pred porodom
6.1.2009 7:09:26   
želva
Katera ve kako je s tem, da odpreš sp par dni preden začne porodniška? Ali pa kako zgleda to, če te nekdo zaposli malo pred nastopom porodniške? Ali je to s kakšnim zakonom prepovedano oz. kok sumljivo to zgleda?
Ali lahko med porodniško sp zapreš?

Situacija je taka, da sem nažalost ostala brez zavarovanja za starševsko varstvo, prej sem bila zaposlena in bi se mi štela normalna porodniška za 12 mesecev nazaj, če bi le bila teh kur..10 dni še zavarovana. In zdaj mutimo.


_____________________________

Vedno več nas je!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odprtje sp tik pred porodom
6.1.2009 7:36:30   
bskrle
Napiši datume pdp in do kdaj si zaposlena.
Jaz sem oddala podatke na CSD že decembra, porodniško nastopim 13. 2.
Štelo se je zadnjih 12 mesecev.

Ne vem, zakaj bi ti teh 12 dni pred nastop porodniške hodilo narobe, morda si zrihtaš bolniško, vprašaj osebnega zdravnika. Odpiranje in potem zapiranje speja se mi zdi prevelik strošek. POjdi na CSD in pridobi podatke.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odprtje sp tik pred porodom
6.1.2009 7:44:32   
marty5
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Ne vem, zakaj bi ti teh 12 dni pred nastop porodniške hodilo narobe


Če želi prejemati "normalno" porodniško, mora biti dan pred nastopom porodniške zaposlena.

Seveda bi se ti najbrž splačalo odpret s.p. - kljub stroškom, bi vseeno tekom leta dobivala povprečje zadnjih 12 plač. Malo si preračunaj. Z nobenim zakonom to ni prepovedano, brezskrbi. Če se jim zdi sumljivo je to njihov problem, četudi je očitno kot beli dan, zakaj odpiraš s.p. Lahko ga brez zadržkov.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odprtje sp tik pred porodom
6.1.2009 7:52:33   
želva
IZVIRNO SPOROČILO: marty5

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Ne vem, zakaj bi ti teh 12 dni pred nastop porodniške hodilo narobe


Če želi prejemati "normalno" porodniško, mora biti dan pred nastopom porodniške zaposlena.

Seveda bi se ti najbrž splačalo odpret s.p. - kljub stroškom, bi vseeno tekom leta dobivala povprečje zadnjih 12 plač. Malo si preračunaj. Z nobenim zakonom to ni prepovedano, brezskrbi. Če se jim zdi sumljivo je to njihov problem, četudi je očitno kot beli dan, zakaj odpiraš s.p. Lahko ga brez zadržkov.

JA točno tako, morašš biti tisti dan zaposlen. Meni se je med prvo porodniško iztekla pogodba, potem sem bila še tri mesece na zavodu, bolniške nisem dobila, zdaj mi pa fali teh par dni : In pozna se mi kar dosti.
In je valda ful očitno, tudi sama nisem našla zakona, ki bi to prepovedoval, ampak mi je vseen  mal čudn.

Stroškov z osprtjem sp, praktično nimaš, prispevke ti med porodniško plačuje csd, le obrtni zbornici moraš vsak mesec plačevat.V kolikor sem zastopila. Bi ga pa potem med porodniško tudi zaprla, ker ga pravzaprav ne rabim. Ta se mi zdi pa še bolj lovska.


_____________________________

Vedno več nas je!

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?