|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:54:39   
Sibil_
Ne, ne hodijo vsake tri mesece, samo parkrat so šli, potem se je pa nekako znašla in ji ni treba več hodit....ampak hodi že tolk časa gor, da dobi menda drugo leto državljanstvo.

Pa job ima stalni gor in garantiranjo zanjo, to res dost pomaga.

MAh, po njenih opisih sodeč - ne, hvala. Niti pod razno ne bi šla z otroci tja živet. Sama in v mlajših letih še mogoče, ampak z družino pa res ne.

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:57:10   
rija
če že mora biti nekaj od Amerike.....je Kanada veliko bolj prijazna: za delo in priseljence, kakorkoli, da so tudi tu zategnili pasove....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:58:03   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Ne, ne hodijo vsake tri mesece, samo parkrat so šli, potem se je pa nekako znašla in ji ni treba več hodit....ampak hodi že tolk časa gor, da dobi menda drugo leto državljanstvo.

Pa job ima stalni gor in garantiranjo zanjo, to res dost pomaga.

MAh, po njenih opisih sodeč - ne, hvala. Niti pod razno ne bi šla z otroci tja živet. Sama in v mlajših letih še mogoče, ampak z družino pa res ne.


Ja to je ful fajn. Pa green card so ji verjetno plačali, če garantirajo zanjo. To tudi ful pomaga.

Glede otrok je pa Amerika ful slabo urejena, ja.
- max 12 tednov neplačane porodniške
- vrtci so nenormalno dragi - se pravi, če delaš in si lahko privoščiš vrtec otroka praktično ne vidiš. Če se odločiš, da ostaneš doma, pa mora mož toliko delat, da njega praktično ne vidiš

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 20:59:46   
Kerensa*
Neke vrste garantno pismo, torej (kakor smo jih včasih prodajali Srbom za Slovenijo)?

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:05:51   
Pika Zoja
O kakšnem garantnem pismu ti zdaj govoriš?
user posted image

A si še vedno prepričana, da greš?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:11:34   
Kerensa*
Jaz sem pisala o "garantnih pismih", ki se jih je pisalo (in seveda prodajalo) za državljane Srbije, ki so hoteli priti v Slovenijo. Da so dobili vizo, so morali namreč imeti (za začetek) ali službo ali pa vsaj zagotovljeno bivanje. No, in slednje si pač nekemu Srbu ti garantiral (in on ti je za to plačal), da je lahko prišel. Si se pa lahko mimogrede nasral, če človek ni bil pošten.

Ostalo pa... ja, bom šla. Poskusit ziher, ostalo bomo pa še videli.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:21:42   
Pika Zoja
In zakaj nujno zda? Pa pustimo te otroške sanje, pa to, pa nič ne rečem, da ti NYC ne zleze pod kožo, samo to je potem to, pod kar ti lahko črto potegneš. Kaj pa druge države? Uk, recimo?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:26:09   
Kerensa*
No way for UK. user posted image  Že takole, iz domačega kavča, me ne pritegne, pa še dve kolegici imam gor in tisto, kar slišim od njiju, mi ni niti najmanj všeč. Če bi me država vsaj zanimala, bi vse slabosti vzela v zakup (kakor pri ZDA), ampak tako pa pač odpade.

Edina alternativa bi bila morda še Kanada (pa še teto imam gor).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:29:05   
Pika Zoja
No, jaz sem se Anglije brez problema navadila in sem gor postala bolj angleška od angleževuser posted image Še doma se moj norčuje iz mene, ker delam vse obratnouser posted image A 3dnevnega izleta v London pa ne bi imela?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:30:39   
Kerensa*
Ej, na izlet grem lahko kamorkoli, pa še Easy jet je poceni, ampak selitev tja mi pa ne pade na kraj pameti. Rajši na Islandijo potem. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:32:05   
Pika Zoja
V končni fazi lahko greš tudi v Avstralijo?
Koliko si pa stara, če ni skrivnost?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:33:03   
Kerensa*
Okroglih 30 let. Obnašam se pa, kot bi jih imela pol manj. In tudi počutim se tako nekako. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:38:13   
Pika Zoja
Jaz bi ti jih prisodila manjuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:38:43   
Kerensa*
Zakaj neki? user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
24.2.2009 21:48:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:49:46   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI
Če pa mene vprašaš (pa četudi me ne user posted image ), bi šla čez "par" let, ko bodo otroci pri
kruhu, nekam na toplo, stare kosti gret,... imela bi eno luškano brunarico, npr. nekje v Dalmaciji (da ne bom predaleč od otrok), mali vrt za malo "pofretat", gugalnik, en mali čolniček, da bi z mojim ribe lovila,...
No, to so moje sanje.

Za kaj takega imam jaz kar naše Plitvice. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
24.2.2009 21:53:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 21:56:52   
darja72
GC lottery - moj partner je bil izžreban kako leto nazaj. Prijavil se je tako bolj za hec. In je potem ugotovil, da to sploh ni hec. V enournem telefonskem razgovoru sva morala namreč dodobra obrazložiti, zakaj naju ZDA ne zanimajo in razloge prijave.

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 22:43:04   
Tanja55
Zelo na kratko:
za vsa vprasanja selitve v ZDA ali Avstralijo ali Kanado se ti splaca it na forum od STA: www.staljubljana.com/forum.

Sama sem bla tako v ZDA (Vzhodna obala) kot v Kanadi; definitivno je Kanada cloveku iz Evrope bolj prijazna, meni je Toronto eno najboljsih mest, tam bi kamot zivela. V ZDA pa zelo tezko.

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Življenjske razmere v ZDA
24.2.2009 23:54:18   
Anonimen
Kaj pa če v tem času tvoj bivši mož zahteva stike z starejšim otrokom???

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 1:33:41   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Sama sem bla tako v ZDA (Vzhodna obala) kot v Kanadi; definitivno je Kanada cloveku iz Evrope bolj prijazna, meni je Toronto eno najboljsih mest, tam bi kamot zivela. V ZDA pa zelo tezko.


kako smo si različni....meni pa Toronto ni potegnil.....user posted image  pa niti njihova predmestja, kjer deluje vse strašno umetno.....vsa trava pokošena na iste milimetre...bog ne daj, da maš kakšen regrat vmes....itak, da celi četrti padejo cene nepremičninuser posted image user posted image user posted image

no, glede ameriških mest....moja znanka je malce letala gori in doli in iskala prostor za stanovanje in je rekla, da Chicago eno bolj prijaznih mest za življenje.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 3:32:59   
Anonimen
Pa kaj imaš s to Ameriko? Saj so povsod plusi in minusi, v ZDA pa vidim veliko več minusov, kot plusov. Čisto vsi, ki jih poznam, da so en čas živeli v ZDA, tja nočejo več. Paa jih je kar nekaj.
Dežela priložnosti, ja, če imaš denar (in to veliko denarja, ne eno ali dve povprečni plači - glede na to, koliko ljudi mora delati v dveh službah, da sploh preživi), si zelo iznajdljiv (kar pa ti si, moram priznati user posted image ) ali imaš eno hudo iznajdbo/idejo/patent ali kaj podobnega. Sicer pa povprečnemu človeku neprijazna država. Problem, če imaš nizko plačo, ker si ne moreš privoščiti nobene socialne in zdravstvene varnosti.

Javne šole so, ampak v večini močno kadrovsko, strokovno, finančno podhranjene, kvaliteta tam pridobljenega znanja pa je katastrofalna. Ampak je to edina alternativa, če nimaš denarja (spet veliko denarja).

Mene ne mika iti, kaj šele živeti v državi, kjer bodo 11.-letniku sodili kot odrasli osebi za umor. 11-letniku????!!!! Pa saj je velika verjetnost, da še verjame v Božička, lepo prosim, kakšna odrasla oseba.

Zelo v smislu Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal. Če ti gre, super, če ne, potem si pa najeuser posted image .

< Sporočilo je popravil Ankica -- 25.2.2009 3:37:05 >

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 7:28:09   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Zelo na kratko:
za vsa vprasanja selitve v ZDA ali Avstralijo ali Kanado se ti splaca it na forum od STA: www.staljubljana.com/forum.

Sama sem bla tako v ZDA (Vzhodna obala) kot v Kanadi; definitivno je Kanada cloveku iz Evrope bolj prijazna, meni je Toronto eno najboljsih mest, tam bi kamot zivela. V ZDA pa zelo tezko.


Tanja, vendar ti STA uredi zgolj studentsko delovno vizo in te poslje delat, vendar ti nimas vpliva kam in kako. No, vsaj tako je bilo v mojih studentskih casih, ne vem pa, če se to drzi. Delovne vize pa ti sta ne priskrbi.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:21:13   
Hope2
Jaz sem bila včasih na liniji z eno RR, ki je živela v NY. Sam nika pa se več ne spomnim. Pejd pogledat na izleti in počitnice, tam je ena tema, ko so klepetale slevenke v tujini, mogoče jo najdeš, če se ni izpisala. Ona bi ti lahko velik povedala.

Drugače pa sva midva tudi šla živet v tujino, odločila sva se kar v eni noči, spakirala v 3 mesecih in bila je to najboljša izkušnja. Če pride šekaka prilika, letimo takoj spet kam, ne vidim ovir za bivanje v tujini. Samo brez zagotovljene službe ne bi šla nikamor.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 8:28:39   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa
Kaj pa če v tem času tvoj bivši mož zahteva stike z starejšim otrokom???

Zahteval bi jih bolj težko, ker nima sodno določenih, ampak če bi jih pa že hotel in bi mu jih sodišče določilo, mu pa ne bi bili onemogočeni. O selitvi bi bil obveščen in le ta ni nezakonita. Na srečo ne obstaja zakon, v katerem bi pisalo nekaj a la "Če oče nima denarja za letalsko karto, se mati z otrokom ne sme odseliti".

Drugače pa... ja, seveda sem zaletava, gobčna in še marsikaj zraven, ampak ideja o ZDA je padla že pred točno 15-imi leti. Pri 16ih sem imela našparan denar za letalsko karto in izdelan (za tisto starost user posted image ) zelo natančen plan, kako in kaj. No, potem je vmes prišlo (oz. sem dovolila, da je prišlo vmes) en kup drugih stvari in tako se nisem v NY nikoli fiksirala. Če bi bile to res samo otroške sanje, kakor pravi Pika, potem jih že zdavnaj ne bi bilo več (kakor tiste, ko sem hotela postati astronavtka user posted image ), tako pa želja po tem še vedno ostaja. In pri 30-ih se dejansko ne počutim staro za nov začetek (takorekoč). Še bivši direktor slovenske podružnice Microsofta (sam je odstopil, niso ga odpustili user posted image ) je rekel, da če v človeku ne vidi strasti in žara, potem ve, da od njega ne bo nič. No, to dvoje pa jaz imam. Od nekod izbrskam še kanček potrpežljivosti in ščepec preudarnosti, pa bo. A ne?

Še vedno iščem ceno zdravstvenega zavarovanja v ZDA (od - do, na mesec). Cene najemnin sem našla user posted image , kreditne pogoje tudi (glede na financial history, ki jo zahtevajo - a so povezani s SLO? user posted image ), strani za iskanje služb tudi (optimistka, ja)... zdravstveno zavarovanje mi manjka in cene šolanja otrok (javno, zasebno).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?