|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 9:39:46   
Raho
Ulla80, dete zlato, med nama je generacijski prepad, kar se vidi že po načinu razmišljanja. Boš pa ugotovila, sčasoma, da sebe ne moreš spoštovati, če ne spoštuješ drugih in da tudi tebe drugi ne bodo spoštovali, če jih ne boš spoštovala ti. In otrok ni potrebno siliti v nič. Otroci se največ naučijo na dobrih zgledih. In ta zgled si jim ti, ker si njihova mama.

In v življenju s trohico spoštovanja do vsakega, ki ti prekriža pot, že zavoljo tega, ker ti je pač prekrižal pot, dosežeš več kot z marsičem drugim.

< Sporočilo je popravil Raho -- 21.4.2009 9:41:15 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 10:02:58   
Anonimen
Ulla80, dete zlato, med nama je generacijski prepad, kar se vidi že po načinu razmišljanja. Boš pa ugotovila, sčasoma, da sebe ne moreš spoštovati, če ne spoštuješ drugih in da tudi tebe drugi ne bodo spoštovali, če jih ne boš spoštovala ti. In otrok ni potrebno siliti v nič.


a misliš da je za način razmišljanja sam genearcijski prepad krivuser posted image

in pač jaz nekoga, ki  mlati svojo ženo pa otroke, ne morm spoštovat, pa čeprov je mogoč kej dobrega naredil v življenjuuser posted image al pa nekoga k zlorablja svojo hčerko...pa še pa još, to so zdej ekstremi...sam pa kaj, to je moj problem, sej ne hodim do takih ljudi in jim ne pljuvam v fris, pa jim ne govorim kaj si mislim o njihuser posted image tud največjemu gnoju ne povem, da to je, za razliko od veliko uporabnic tukaj, ko zmerjajo, žalijo in ponižujejo na veliko tukaj, samo zaradi drugačnega načina razmišljanja. toliko o spoštovanju. tudi starejše, tukaj spoštovane uporabnice. toliko o generacijskem prepadu.

in še enkrat preberi kaj sem napisala, pa izklopi to ( no vsaj poskusiuser posted image ) da me ne maraš (in da je pač ulla80 to napisala k je že po defoltu jo treba sklincatuser posted image ) pa se bova mrbit drgač razumele.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 13:25:55   
ronja
Vsak posameznik si zasluži spoštovanje. Pravzaprav je zaželjeno, da vse ljudi okoli sebe spoštujemo, ker so ljudje in ker imajo svoje dostojanstvo. Tako enostavno je to. In jaz učim svoje otroke, da spoštujejo vse. Predvsem pa starejše, ker so na tem svetu (vsaj velika velika večina) naredili vsaj nekaj dobrega.

No, s tem se jaz ne strinjam. Hitlerja ne spoštujem, Stalina tudi ne, Fritzla tudi ne, Pluta tudi ne, pa tudi kakih manj iztirjenih primerkov ne, ker so pač naredili več slabega kot dobrega - vsaj kot jaz vidim. Gotovo so vsi imeli tudi dobre lastnosti in bili zelo sposobni, ker take stvari izvest ni mačji kašelj - prepričat pol nemčije, da gre v rusko zimo, skrivat celo družino pred sosedi,... to je težko izvedljivo, bili so sposobni, ampak jih pa ne spošutjem čisto nič!

Zame je važna tehtnica - kam se nagne, k dobrim delom ali k slabim. To, koliko časa nekdo že živi, zame ne igra vloge. Lahko živi dolgo in je naredil kaj dobrega, pa hkrati tudi ogromno slabega - mah, takega ne spoštujem. Lahko je nekdo še čižo, pa je do zdaj delal samo dobro, pa ga spošutjem.

Dokler nekoga ne poznam, ne morem sodit o tem, kakšen je, zato sem nevtralna oz. moje izhodišče je, da so ljudje dobri, dokler se pač ne izkaže nasprotno. Ampak tisto globoko spoštovanje pa si ljudje pri merni navadno kar prislužijo. In veliko večino ljudi spoštujem - ampak ne apriori, ampak za vsakega vem, zakaj ga.

Tudi mojih otrok ne bom učila, da morajo kar spoštovat - saj ne moreš človeka v to prisilit... to je občutek, ki pride, če drugi dela v skladu s tem in ti to vidiš. Od mene je mami vedno zahtevala spoštovanje do starejših, tudi sama je vedno zelo spoštovala starejše, pa vidiš, da se ni nič prijelouser posted image . Oče o tem ni imel nekega izrazitega stališča, se mi zdi, da je bližje mojemu razmišljanju, ampak ni tega ne vem kaj razlagal. Zato ga jaz od otrok ne bom. Morajo pa bit tolerantni, tudi do drugačnih, tudi do tistih, ki jih ne razumejo,... Ne smejo bit nesramni, ampak to nima veze s spoštovanjem.

Prav tako bi se mi strašno trapasto zdelo, da bi me nekdo spoštoval samo zato, ker sem starejša od njega in sem že marsikaj preživela. Da me bo nekdo spoštoval zato, ekr sem bila pol leta na berglah, recimo. ma, to je brezveze! Ko da sem imela kako hudo izbirouser posted image . Če me bo spoštoval zato, ker sem pa z berglami šla na terenske vaje lazit čez drn in strn, no, to bi se mi pa fajn zdelo. Ne to, koliko si doživel, ampak KAKO si na to reagiral, to je zame lahko vredno spoštovanja. To da si pač preživel, pa v teh časih ni tako zagamano, pa niti tako strašno odvisno samo od tebe, da bi se mi zdelo vredno spoštovanja...

ulla, hehe, no, sej mava pa tudi teme, kjer se vedno strinjavauser posted image .
in pač jaz nekoga, ki mlati svojo ženo pa otroke, ne morm spoštovat, pa čeprov je mogoč kej dobrega naredil v življenju al pa nekoga k zlorablja svojo hčerko...

No, tale primer sem tudi jaz hotela dat, pa si me prehitela;)
PS: saj po moje te majo punce tu čisto rade, pa si samo misliš, da te nimajo. Meni se ne zdi, da me Raho ne bi marala, samo zato, ker se pač ne strinja z mano. Imava pač drugačno mnenje, vsaka svoje utemelji, zato da si lahko vsak da + in - na tehtnico in se odloči po svoje.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 13:56:47   
Raho
No, a propo na odgovor ronje in ulle - nikoli nisem govorila o ekstremih, ampak če se pač debata ne razvija tako kot si želite, je potrebno v vse rukniti nekaj ekstremnih primerov, da lahko še naprej zagovarjaš svoje trditve - nisem pa vedela, da se družite s Hitlerjem, Fritzlom, tistimi, ki zlorabljajo otroke, pretepajo žene (in vse to veste pa ne ukrepate...)

V svoji goreči vnemi zagovarjati svoj prav si mnogokrat na spolzkih tlehuser posted image

Pa še to ulla - pojma nimam kdo si in po pravici povedano: me sploh ne zanima - sem pa smatrala, da je ta 80 v tvojem niku letnica tvojega rojstva. In najverjetneje imam prav, ne?

ja, ronja, včasih imave enako mnenje, včasih pa ne - ljudje smo si različni, ne

< Sporočilo je popravil Raho -- 21.4.2009 13:58:48 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 14:03:32   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vsak posameznik si zasluži spoštovanje. Pravzaprav je zaželjeno, da vse ljudi okoli sebe spoštujemo, ker so ljudje in ker imajo svoje dostojanstvo. Tako enostavno je to. In jaz učim svoje otroke, da spoštujejo vse. Predvsem pa starejše, ker so na tem svetu (vsaj velika velika večina) naredili vsaj nekaj dobrega.

No, s tem se jaz ne strinjam. Hitlerja ne spoštujem, Stalina tudi ne, Fritzla tudi ne, Pluta tudi ne, pa tudi kakih manj iztirjenih primerkov ne, ker so pač naredili več slabega kot dobrega - vsaj kot jaz vidim. Gotovo so vsi imeli tudi dobre lastnosti in bili zelo sposobni, ker take stvari izvest ni mačji kašelj - prepričat pol nemčije, da gre v rusko zimo, skrivat celo družino pred sosedi,... to je težko izvedljivo, bili so sposobni, ampak jih pa ne spošutjem čisto nič!



Ja kam si pa ti zašla.....od tašče do hitlerja in fritzla....a je res treba vleč ven extremne primere, ki z nami tukaj nimajo veze. Govorimo o spoštovanju ljudi okrog sebe, ne pa o nekih duševno motenih izprijencih. Ali vam je to eno in isto...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 14:08:55   
Anonimen
No, a propo na odgovor ronje in ulle - nikoli nisem govorila o ekstremih,


ekstremi gor, ekstremi dol, govorila si, da si vsak zasluži spoštovanje in da je pač treba vsakega spoštovat. kar pač ni res. ampak jaz pač pravim, da te kriterije si more vsak sam ustvarjat in jih ne mislim prenašat na otroke, zato bo pač vzgoja bolj potekala v duhu da je treba spoštovat vse, ko bojo veliki, bojo pa sami popredalčkaliuser posted image ne vem kaj se ti tu zdi tko zgrešenega...

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Ali jaz preveč kompliciram??
21.4.2009 14:24:26   
ronja
nisem pa vedela, da se družite s Hitlerjem, Fritzlom, tistimi, ki zlorabljajo otroke, pretepajo žene (in vse to veste pa ne ukrepate...)

družim se hvalabogu ne z njimi, so pa tudi to zame posamezniki - če te citiram: "Vsak posameznik si zasluži spoštovanje...."
Sem se pa recimo družila z mojim dedkom, sicer pod prisilo, nikoli nisem marala bit blizu njega, ker je bil pač pedofil, jaz pa otrok. Čeprav mi ni nič takega naredil, otrok to čuti. In če ti hkrati govorijo, da ga moraš spoštovat, ker je starejši, potem se ti malo želodec obrača... Zato svojih otrok ne bom nikoli silila nikogar spoštovat! Če si bodo spoštovanje zaslužili, sem prepričana, da ga bodo od njiju tudi dobili. In to je bil človek okoli mene, celo kao moj bližnji... Tako da niso vse stvari tako ostro ločene in čeprav misliš, da ni tako, obstaja možnost, da bodo tvoji otroci v družbi kakega iztirjenca, ki bo po vsej verjetnosti starejši od njih... Torej:
Govorimo o spoštovanju ljudi okrog sebe, ne pa o nekih duševno motenih izprijencih. Ali vam je to eno in isto...

Ja, včasih je žal to eno in isto. Si 100%, da tvoja tamala ne bo nikoli srečala nobenega takega učitelja, recimo?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 207
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 8 [9]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?