|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:43:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Vecinoma so posesivne mame druzbeno sprejemljive kot dobre in skrbne mame, ki vedno delajo v dobro otroka. Pac se v njih vecinoma vidi samo rozice.

Mama, ki gre za vec kot "pol ure" stran od otroka, pa se vidi kot smet.


Vsem se je to fajn zdelo, nihče me ni obtoževal, kako si lahko to privoščim.

V moji družbi precej obsojajo mame, ki se držijo svojih otrok kot klopi, mogoče zato, ker imamo na splošno radi svobodo...


No ja, zanimivo, da je vzorec na RR precej drugacen. Ali imas tako dobre prijateljice...ali pa se obnasajo do tebe korektno in se spucajo tam, kjer te ni.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 601
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:45:48   
ronja
In kje so zdaj vsi nagoni? Če bil bil nagon in instinkti tako vsemogocni kot pravis, bi to ugotovila ze ko si prvic manjkala.

nagon je vsekakor rekel, da ji je hudo - razum pa je verjel babici, da je ravnokar začela jokatuser posted image , zato sem mislila, da ji pač ni bilo tako hudo, da za 5 min. njenega joka se pa ipak splača, da sem jaz kot nova - tudi njejuser posted image . zdaj tudi babi pravi, da tako mala, kot je Lejla, naj bo rajši pri mamiuser posted image in ne grem stran, če ni nujno, pa vsake toliko časa pač probamo, če je še vedno tako, pa potem pač šibam nazaj domu, če je trebauser posted image . Počasi se daleč prideuser posted image .

Pa saj celo na tej temi nihče ni rekel, da ne sme it mama niti za pol ure stran od otroka - celo večina jih je napisala, da za **** časa (pač, vsak ima svoje izkušnje in zato različni tajmingi) je ok, večini se je pač zdelo 1 teden malo veliko...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 602
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:46:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In kje so zdaj vsi nagoni? Če bil bil nagon in instinkti tako vsemogocni kot pravis, bi to ugotovila ze ko si prvic manjkala.

nagon je vsekakor rekel, da ji je hudo - razum pa je verjel babici, da je ravnokar začela jokat


Skoda toliko besed...dejanja so tista, ki stejejo.

Prevec lepih in idealiziranih besed...

< Sporočilo je popravil Mič II -- 9.5.2009 14:47:08 >

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 603
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:48:29   
Anonimen
večini se je pač zdelo 1 teden malo veliko...


Vecini se en teden ni zdel malo veliko, ampak se jim je zdel tako nesprejemljivo dolg, da bi sli s to mamo najraje kar na grmado.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 604
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:49:29   
Anonimen
a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 605
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:49:31   
ronja
No ja, zanimivo, da je vzorec na RR precej drugacen. Ali imas tako dobre prijateljice...ali pa se obnasajo do tebe korektno in se spucajo tam, kjer te ni.

mogoče imam srečo (v tem primeru sem veselauser posted image ). mogoče ne jemljem enih stvari tako, kot jih durgi (v tem primeru sem mogoče neumna, nisem pa frustriranauser posted image ). Mogoče se do mene lepše obnašajo (v tem primeru sem pa ponosnauser posted image ).
Meni se ne zdi, da bi me tu gori kaj obsojali zato, ker hodim na plavanje, zato ker greva kdaj v kino (ok, odkar se je mlajša rodila, res še nisva šla, ampak prej pa sva)... Enkrat je bila debata o tem in je bilo veliko punc, ki se niso strinale, pa vendar ni bila nobena žaljiva do mene in v bistvu jih je precej reklo, da so moji argumenti kar tehtni... tak da nisem tako pesimistična, kar se rr-mamic tičeuser posted image .
So tebe kdaj obsojale, ker si kam šla brez otroka?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 606
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:50:45   
ronja
Skoda toliko besed...dejanja so tista, ki stejejo.

Se strinjam: bila je napaka - zato sem jo v drugo poizkusila popravit. Včasih pač ne pomisliš oz. se ne zavedaš, da je tako, kot je. Takrat je potem fajn, če ti nekdo pove, da razmisli...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 607
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:53:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image


Nic ne kaze user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 608
   [Brisano sporočilo]
9.5.2009 14:56:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 609
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 14:58:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image
user posted image user posted image  user posted image user posted image


user posted image user posted image a se nebi še z desne mal user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 610
   [Brisano sporočilo]
9.5.2009 15:00:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 611
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:02:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image
user posted image user posted image  user posted image user posted image


user posted image user posted image a se nebi še z desne mal user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

sam butaš se še zmeri sam z leveuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 612
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:13:39   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

daddo, ...



Žal, ni težava v tem da smeti ne vidiš / ignoriraš, ampak v tem, da jih ti mečeš okoli v obliki besed in idej.  Tebi se mogoče zdijo rožice, ampak če objektivno prebereš poste na začetku - potem boš mogoče zastopila, da bi isti ti tudi tebi odvzeli otroka, ker si šla plavat oz. na francoščino, ko bi jim se zazdelo da predolgo plavaš. Mogoče boš zastopila, ko ti se res kaj podobnega zgodi glede na to, da pogosto izhajaš iz lastnih izkušenj. Navsezadnje veliko število tvojih besed ne more prikriti nasprotujoče si trditve, ki si jih napisala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 613
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:16:09   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image


a ti je prezahtevno? saj ŠMENTA ne moraš brati

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 614
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:19:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Skoda toliko besed...dejanja so tista, ki stejejo.

Se strinjam: bila je napaka - zato sem jo v drugo poizkusila popravit.


Se vedno me zanima, kje se je pri tem izgubil (vsemogocni) nagon?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 615
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:53:47   
Raho
Pa kaj ste vi normalni????

Koje li ti filozofijeuser posted image

V glavnem: Glede na to, da bom nekoč tašča - ne, tudi jaz ne bi vzela 4 mesečnega dojenčka. Pa ne zaradi tega, ker bi hotela sanhi slabo in ne zaradi tega, ker je ne bi marala, ampak zgolj in samo iz dejstva, da je 4-mesečni dojenček prevelika odgovornost. Kaj pa, če bi se mu - samo če - kaj zgodilo, medtem ko bi ga varovala? Kdo bi bil kriv? Jaz... najlepše hvala - da mladima omogočim, da gresta za en teden žurat, potem pa posledice (slučajno) nosim do konca življenja - NJET.user posted image

Evo - to je čista kmečka logika po tednu dni dopusta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 616
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:57:06   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image


a ti je prezahtevno? saj ŠMENTA ne moraš brati



hmm....user posted image lahko da ne morem brat (se zgodi), lahko da ne maram (kar je kar blizu resnice pri tejle kaci), lahko da mi tud ni treba brat, ampak ne moram...user posted image

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 617
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 15:59:34   
dadd0
Retrospektiva:

jaz ti moram samo nekaj povedat kaj si mislim, da si en g od gnoja,


no, men je nepredstavljivo, da lohk ena mama tko razmišla....če pa že, pa najboljš da res pustiš otroka nekje za zmeri...


Ne da si slaba mati, ampak nisi vredna biti mati.


najbrž zato, ker nisi zrela za otroka


nisem mama, a sem prepričana da se nobena ne ŽELI oddahniti od otroka


Boga revica - zdej pa ne bo šla na dopust - najprej zarad nesramne tašče, zdej še pa zarad nas, ker smo jo tako grdo spljuvale nesramnice.


ampak brez zamere tabol da otroka daš v posvojitev pa ti dalje žuraš!!!!!!!!!


Če se ti tako lušta žurat, pa ja pojdi!!!! Otroka lahko v đungli v City Centru pustiš kak dan ali pa v previjalnici na kaki Petrolovi črpalki. Nekaj časa bo že... adijo pamet, res.


lahko te je v rit sram, si pravi hudič babji....da o tem, kaj si mislim o tebi kot materi, ne pišem javno


Eto prav ob takšnih debatah sem žalostna kakšne gnilobe lahko imajo otroke, drugi pa se trudijo in trudijo pa nič, res žalostno


Tole dekle se zafrkava, sto posto! Tako nezrel človek ne more imeti otroka, majke mi. Tak človek gre delat splav!!!


ti pa vprašaj socialno, če ti lahko popazijo otroka


Pa psihiatra ali kdo bi ji že lahko pomagal?!


MATI si 24 h na dan, 365 dni v letu, za vedno in tukaj NI dopusta...


Tale punca pa gleda izključno na svojo rit in se ji jebe za otroka in vse skupaj....


ker če bi bila res tako dobra mama, kot praviš da si, takega vprašanja ne bi niti postavila


Jaz imam zate kar konkreten nasvet - najbolje bi bilo, da bi otroka za vedno dala komu, ki si otroka želi in ki se mu bo tudi posvečal. Za moje pojme nisi vredna, da si mama.


za bruhat - pa še za kam drugam - nimam besed












(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 618
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 16:01:40   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

a nebi kdo že zaklenu tega šmentauser posted image


a ti je prezahtevno? saj ŠMENTA ne moraš brati



hmm....user posted image lahko da ne morem brat (se zgodi), lahko da ne maram (kar je kar blizu resnice pri tejle kaci), lahko da mi tud ni treba brat, ampak ne moram...user posted image


še vedno ne bomo zaprli šmenta, če se nekaterim ne bere / dopade user posted image

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 619
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 16:01:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

Retrospektiva:



Odgovori polni modrosti zrelih mam.

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 620
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 18:11:25   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
in jim je zato hudo za otroka in od tod napadalno vedenje - ne pa zato, ker bi rade raztrgale mamo.


Potem cilj opravici sredstvo. Napadalnost je OK v kolikor je namenjena "moralnemu" cilju.

Kar se smeti tiče pa tako: v naši družbi je popularno jamranje in kritiziranje - tako da ne mi govorit, da je videti rožice družbeno korektno!


Popularno in druzbeno korektno sta dva razlicna pojma.

Sama delam drugače: kadar mislim, da ne morem ali nočem pobrat smeti, takrat jih ignoriram in gledam rožice. Če sem na igrišču s tamalimadvema, pa so vandali razsuli smeti iz košev, ....


Zdi se mi, da ti je pisal o drugi vrsti smeti... duhovni in srcni vrsti smeti....

mišek, v mislih sem imela samoohranitveni in materinski nagon. Razum ni nagon, jasno.


Narava ne ustvarja konfliktnih nagonov. Materinski nagon ne obstoja kot primarni nagon. Je motiv, ne pa nagon.

Nikoli nisem pretiravala o tem, da bo imel ne vem kakšne posledice zato, ko odraste - bo pa v čustveni stiski, če ne bo ljubljene osebe zraven, to pa, tisti teden pač.


V enaki custveni stiski bo otrok, ko bos ti sla v kino, pa zato nikoli nikamor ne gres?

Nikoli nisem napisala, da bi ji bilo treba odvzet otroka ali karkoli podobnega. Pravim samo, da bo otroku hudo in da je fajn, da mama na to prej pomisli in se potem odloči. Če presodi, da ji tisti žur vseeno toliko pomeni, pač naj gre.


Enkrat napises da si "hudicev odvetnik" in branis stalisca ker jih drugi (menda jaz) napadajo, a potem se od teh istih stalisc ogradis in pravis, jaz nisem tega rekla. Verjetno bilo lazje ce bi ali nehala projicirati svoja stalisca na druge in jih zdruzno braniti tudi s tem, da ti tega nisi rekla, ali jih zares zastopaj in brani v polni meri. Sicer smo v res cudni situaciji - ti jih branis, jaz napadam, ampak ti jih ne branis, ti branis sebe ( svoja stalisca, vendar istocasno branis njih, ker branis sebe, ne glede, da tvoje stalisce o avtorici incijalnega posta nisem "napadla" temvec gonjo, ki so jo ustvarile druge uporabnice.

otrok pa vidi razliko, se mi zdi: ko recimo čistim nosek tamali, se je najprej jokala, ker je to pač zoprno, ko pa je ugotovila, da potem lažje diha, se je nehala bunit...


Otrok vidi razliko, tudi ko mamice nekaj casa ni, pa pride vsa vesela in zadovoljna, pa ko je slabe volje, morda pozeli, da gre mamica za nekaj casa, kamor ze gre, pa da pride nazaj vesela in zadovoljna.  Ce je otrok sposoben ugotoviti, da mu delamo sila neprijetno rec, da bo pozneje njemu lazje, zakaj ne bi mogel razumeti, da sila neprijetna rec, da gre mamica stran ne rezultira z veliko veselja in zadovoljstva, ko mamica pride nazaj...

velja tako zanjo (to anonimno mamico) kot za ostale mamice tu. Tako kot je narobe njo obsojat, ker bi šla na morje brez malega, je narobe tudi vse ostale obsojat, da so posesivne. Zato sem se zbunila - ker se mi je zdelo, da tudi ti smetiš, ne samo one in sem začela pospravljat to, kar se je meni zdelo smet.


S tem podtikanjem o posesivnosti si ze resnico dolgocasna. Napeljujes me na misel, da ti je napacno tolmacenje povedanega edino tehtno opravicilo, ce ti tega ne bi, jaz ne bi.... Pa nisem. Ti si....

Se mi zdi, da si napisala, da ti smeti ne vidis. da raje vidis rozice. Zanimivo, da v mojem pisanju nisi videla rozic, temvec smeti. Zdaj sem zmedena, ali res vidis samo rozice ali to bolj na besedah in uporaben pripomocek. Navsezadnje stopiti na stran mamice, ki so jo tako spljuvali, se mi ne zdi nobena smet.

nisem rekla, da ni stigmatizacije, samo da je za moje pojme ni toliko kot je ti vidiš. Moja babi je bila slepa, moja teta in moja varuška sta bili skoraj čisto slepi (obe invalidsko upokojeni zaradi slepote), sama sem nekaj časa imela 20% vid... pa se mi nikoli ni zdelo, da bi mene ali katero od njih kdo zaradi tega stigmatiziral. Tudi ko nisem videla, sem imela iste prijatelje in nihče me ni tretiral drugače, razen starši so se bali, da bo šlo vse skup še na slabše. Seveda so ljudje rekli: o, ta pa slabo vidi in seveda s(m)o imele probleme zaradi slepote, vendar ne zaradi žlehtnobe ljudi, ki bi ti nalašč kaj naredili zato, ker pač slabo vidiš. vsaj jaz tega res nisem videla tako - niti pri sebi.


Stigmatizacija se ne dogaja zgolj zaradi zlehtnobe. Predvsem je rezultat straha, nerazumevanja, neumnosti, nezainteresiranosti, egoizma, nerazgledanosti, omejenosti, nesposobnosti ....

Vem, da invalidi težje najdejo službo, kar je logično: če imaš dva, ki sta enako dobra, pa je eden invalid, boš verjetno vzel zdravega, ker pričakuješ manj problemov (kar ni prav, ampak dejansko je tako). To vem, vendar tega ne znam spremenit.


In potem je vse prav ker je logicno, ti tega ne znas spremenit, je pac tako.... In zato tega ne bomo videli, ne bomo o tem razpravljali, raje bomo videli rozice in zivljenje nam bo lepse. Tudi z nasiljem nad zenskami in otroci je tako. Vendar prav razpravljanje o teh temah je prineslo korak naprej. Dokler so vsi videli idealizirano sliko druzine in druzinskih odnosov, ker je tako treba in smeti pa ja ne bomo gledali, bomo raje videli samo rozice... je bilo tako kot je bilo....

Kar pa lahko spremenim, pa poizkušam. Zato sem gledala, kako se obnašajo drugi do teh otrok, ki so prišli na igrišče; če bi namreč recimo ena babica držala svojega otroka stran, bi lahko rekla, da naj se grejo skup igrat, pač moja mala bi lahko bila vezni člen. Pa sploh ni bilo potrebnouser posted image .


In resnicno mislis, da bi tako lahko kaj spremenila? Tvoja mala bi lahko bila vezni clen. Otrok na prvem mestu, mar ne? In ti bi preko hrbta ta male izravnavala krivice. Na kateri podlagi bi ti karkoli urgirala kdo naj se s kom igra? Bos to naredila tudi, ko bodo otroci 10 let stari?

Obosjanja so bila prej in obsojala si ti - oboje se mi ni zdelo prav in zato sem se vsakič potavila na drugo stran. To je to.


Torej pomembno je bilo postaviti se na drugo stran. Zanimivo. Katera je pa torej tvoja stran ali zagovarjas malo sem malo tam, kakor se ti zazdi, da je nekdo na slabsem.... In potem utemeljujemo s nevzdrznim argumentom prvinskega materinskega nagona.  Torej vseeno je kateri strani si..?

BTW: Pod micine in daddO- ve odgovore se podpisem.
 

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 621
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 18:14:43   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Jaz jih sprejmem, da tam so - ne mislim pa, da so vandali te smeti raztresli iz zlobe - to je bistvena razlika.


V cem je razlika? Manj smrdijo? Se same pospravijo, ce niso iz zlobe nametane? Rezultat je popolnoma enak, ne glede na razlicne motive.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 622
   RE: Tašča mi gre na živce!
9.5.2009 21:14:19   
Anonimen
Kaj do nafte ste že pršli?user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 623
   RE: Tašča mi gre na živce!
10.5.2009 10:16:34   
ronja
Žal, ni težava v tem da smeti ne vidiš / ignoriraš, ampak v tem, da jih ti mečeš okoli v obliki besed in idej. Tebi se mogoče zdijo rožice, ampak če objektivno prebereš poste na začetku - potem boš mogoče zastopila, da bi isti ti tudi tebi odvzeli otroka, ker si šla plavat oz. na francoščino, ko bi jim se zazdelo da predolgo plavaš. Mogoče boš zastopila, ko ti se res kaj podobnega zgodi glede na to, da pogosto izhajaš iz lastnih izkušenj. Navsezadnje veliko število tvojih besed ne more prikriti nasprotujoče si trditve, ki si jih napisala.


Ne, nikoli nisem napisala, da bi ji odvzela otroka, napisala sem: Nisi slaba mama, je pa res še premajhen po moje - ne da se mi iskat citata, lahko pa sam preveriš.
In večina punc, ki so pisale, da se jim to zdi prezgodaj, so napisale, da se jim kak dan ne zdi sporen, da naj gre pač za 4 dni, za kolikor lahko dobi varstvo...

Katero nasprotujočo trditev sem napisala? Da se mi zdi premajhen? To še vedno mislim. Lahko ga pa še vedno pusti, če se njej ne zdi tako.

mič, kot večina drugih ljudi tudi jaz ne delam samo po nagonu - če bi, bi se dala dol sredi prešerca, ker bi se mi glih zluštalo mojega lubijauser posted image . Pa se ne - ker se pač odločamo na podlagi več stvari, ne samo na podlagi nagona. nagon je samo to, da si želiš ljubit, recimo, pa da si želiš naredit dobro za otroka. Ni pa nujno, da potem to narediš ali da sploh imaš možnost to naredit.

daddo, nič od tega nisem napisala jaz! In z nobeno od teh izjav se ne strinjam! Napisala sem, da NI slaba mama, ampak da se verjetno ne zaveda, da bo malemu ipak hudo brez nje. Če se zaveda in se odloči, da bo njej vseeno tisto morje dalo več kot bo njemu hudo - ok. Samo včasih se čisto res ne zavedamo - vsaj jaz ne, ja, spet iz svojih izkušenj, ampak majo tudi drugi, ki jih poznam podobneuser posted image .
Zbunila sem se zato, ker obsojanje iz druge strani, da so pa vse te mame posesivne, tudi ne prinese nič dobrega.

mišek, napadalnost ni ok - ampak iz nobene strani. Ko so punce pisale, da ni dobra mama, sem napisala, da ni nujno slaba mama, ko pa si ti napisala, da so posesivne, pa sem napisala, da ni nujno, da je tako. Ne branim napadalnosti, ampak jo pač vidim tudi na drugi strani.
Mislim, da razumeš prenesene pomene - in ni nujno, da človek dela z duhovnimi smetmi drugače kot z navadnimi. Pač, kadar se mi zdi, da jih lahko poberem, jih. Če se odločim, da jih ne bom, se ne sekiram zanje.

Uf, biologi se ne bi strinjali s tabo: en najbolj primarnih je konflikt bega ali boja - in je oboje čisto primarno.

Ne zagovarjam tega, kar so punce napisale oz. kako so napisale (da je premali se sicer strinjam), pač pa zagovarjam to, da niso slabe in da niso nujno posesivne, samo zato, ker so pač preveč burno reagirale na začetni post. To je razlika.
Saj sama delaš isto: tudi ti ne bi pustila 4 mesečnika samega pri babici za 1 teden, pa vendar zagovarjaš punco, ki to bi naredila. Kaj je torej tu tako nedoumljivo?

Ne morem branit tega, kar so rekle druge, če se s tem ne strinjam. Lahko pa branim taiste ljudi, če jih drugi napadejo in jim zaradi teh besed pripisujejo lastnosti, ki jih mogoče nimajo. Svoja stališča pa jasno branim, itak, saj jih vsak.
Moje stališče glede tega je tako zelo podobno tvojemu: če bo mami to pomenilo več kot pa bo otrok žalosten, naj gre. Edino se mi ne zdi fer rečt mami, da otroku tako ne bo nič hudega, ker bo pri babicah, naj torej kar gre in se ne sekira. Prav je, da ve, če bo otrok žalosten, da se lahko sama odloči, ali ji bo zabava res dala toliko, da se vendarle splača. Možno je, seveda - ampak se ima pravico sama odločit - in rečt ji, da ne sme, ker bo sicer slaba mama, je narobe. In rečt ji, da naj kar gre, ker otrok zato ne bo nič žalosten in se itak ne bo ničesar spomnil, je tudi narobe - IMHO.

Otrok mogoče to lahko ugotovi, da odsotnost pomeni srečnejšo mami - ne vem, dopuščam vsekakor možnost. Ampak vseeno bo vmes žalosten. In če mami žur ne pomeni toliko oz. bi lahko sprejela nek kompromis, je dobro, da ve, da bo žalosten in se potem odloči. Če ji vseeno toliko pomeni, pač naj bo malo žalosten. Ker 4 dni žura tudi ni tako malo, da bi morala bit mama zato frustrirana, ker bo manjkala 3 dni...

mene je v tvojem postu resnično zmotilo samo obsojanje o posesivnosti, ki je bilo precej generalno napisano. Zato sem se zbunila. Sem že v prvem odgovoru tebi napisala, da se z ostalim strinjam.

E, vidiš, pa sva prišli skup: stigmatizacija je, ampak ni iz žlehtnobe. In če ni iz žlehtnobe, potem ljudje niso slabi, zato, ker to delajo - nevede, recimo. Torej jih ni treba napadat, samo poučit jih je treba.

kar se zaposlovanja invalidov tiče, ne rečem, da je prav, vendar pa tega ne znam spremenit - če ne znam, kaj naj naredim? Tam, kjer znam pomagat, probam pomagat. Tam, kjer nimam pojma, kako bi to naredila, pač ne. Tudi mame z več malimi otroki težje dobijo službo kot pa moški, recimo. Ne zdi se mi prav, ampak vseeno pač to sprejmem, razumem delodajalca, da bo rajši vzel enakodobrega mladega moškega, ker mu ne bo koristil toliko bolnišk, ker ne bo še 1x zanosil... se ne jezim zato, čeprav mi bo to strašno nepraktično, ko bom iskala službo. Pač bom morala biti boljša kot vsi ti mladi moški, če bom hotela na isto mesto prit, j* ga.

Nisem rekla, da o tem naj ne bi govorili. Samo da ne smemo samo obsojat - v smislu, "lej, kaki prasci so delodajalci" ali "lej, kako posesivne so te mame". lažje rešiš problem, če se ga lotiš na začetku (recimo pri stigmatizaciji tako, da ljudem približaš drugačnosti, da vidijo, da ni nič hudega).

Mislim, da moji mali ne bi bilo nič hudega, če bi se igrala z vsemi otroki skupaj. Če bi se igrali z babičino vnučko in bi se potem skupaj odpravili k skupinici - kaj bi bilo komu hudega zato? Ne, ko bodo otroci 10 let stari, me ne bojo nič vprašali, s kom naj se igrajo. Ronja že zdaj zašiba k skupini ljudi, vendar hoče, da sem zraven, ji je še malo nerodno na začetku. Če bi babica vnučko potegnila stran, ko bi Ronja šla tja, bi rekla, da lahko gresta skupaj k njim. Kaj se ti zdi to res narobe? Mogoče sem res kaj spregledala, vendar res ne vem, kaj.

Sem na svoji strani: na tej, ki se ji zdi, da je anonimna čisto ok mamica, ki si pač zelo želi žurat in ne ve, kako naj to izpelje, hkrati pa še ni najbolj pripravljena na kompromise, da si očka tudi še želi žurat in si verjetno ne en ne drugi nista predstavljala, kaj vse otrok prinese oz. odnese, da je tašča čisto ok ženska, ki pač ni pripravljena sprejeti odgovornosti dojenčka za 1 teden, da je njena mama čisto ok ženska, ki bi pač hčerki rada pomagala, pa kakorkoli že, da so mame tu gor vzrojile, ker so si predstavljale svojega 4 mesečnika, kako sam joka pri babici in so se nekatere res grdo izražale, vendar mislim, da je to prišlo iz straha, ne iz zlobe, da si ti čisto ok ženska, s katero se sicer ne strinjava, kar se primarnih nagonov tiče, ampak to je touser posted image , glede ostalega pa nisva tako daleč - samo da jaz tudi tvoje pisanje vidim kot obsojanje, ti pa mogoče ne. Oz. misliš, da če nekdo napada, ga pač imaš pravico napast nazaj.

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Jaz jih sprejmem, da tam so - ne mislim pa, da so vandali te smeti raztresli iz zlobe - to je bistvena razlika.


V cem je razlika? Manj smrdijo? Se same pospravijo, ce niso iz zlobe nametane? Rezultat je popolnoma enak, ne glede na razlicne motive.


Razlika je, da se zato ne jezim ves čas na te smeti. Jih vidim, ampak vseeno se lahko veselo igram s tamalimi. če bi se jezila na vandale, pa ne bi bila vesela in po tvoji definiciji tudi moje tamale ne... Kaj bi bilo torej boljše?

< Sporočilo je popravil ronja -- 10.5.2009 10:17:46 >

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 624
   RE: Tašča mi gre na živce!
10.5.2009 12:32:56   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Ne, nikoli nisem napisala, da bi ji odvzela otroka, napisala sem: Nisi slaba mama, je pa res še premajhen po moje - ne da se mi iskat citata, lahko pa sam preveriš.


mišek, napadalnost ni ok - ampak iz nobene strani. Ko so punce pisale, da ni dobra mama, sem napisala, da ni nujno slaba mama, ko pa si ti napisala, da so posesivne, pa sem napisala, da ni nujno, da je tako.


Na enak nacin, kot ti vztrajas, da nisi ti napisala, da je slaba mama (pa tega se ni direktno nobeden ni napisal, da si rekla) vztrajam na tem, da jaz nisem napisala, da so vse doticne mame posesivne. Sama vztrajas na ponavljanju te neresnice (niti pod razno ne vem zakaj ti to toliko pomeni, se mi pa dozdeva - kar sem ti tudi ze napisala). Zelo mi je zal, da vzdrzujes in utemeljujes razpravo z neresnico. In enako kot si ti odgovorila (posevno citirano zgoraj) in pricakujes, da ti se ne imputira tisto kar ni res, pricakujem, da pokazes dovolj spostovanja do mene kot sogornika in nehas imputirati neresnice meni. Posteno?

Mislim, da razumeš prenesene pomene - in ni nujno, da človek dela z duhovnimi smetmi drugače kot z navadnimi. Pač, kadar se mi zdi, da jih lahko poberem, jih. Če se odločim, da jih ne bom, se ne sekiram zanje.


Zal, duhovna smet hodi "za tabo", "ob tebi" in "na tebi", za razliko od fizicne.

Ne zagovarjam tega, kar so punce napisale oz. kako so napisale (da je premali se sicer strinjam), pač pa zagovarjam to, da niso slabe in da niso nujno posesivne, samo zato, ker so pač preveč burno reagirale na začetni post. To je razlika.


Vrni se malo nazaj v debati, pa bos mogoce opazila, da si malo vec kot le to zagovarjala. In morda se tu nekje skriva tudi odgovor, zakaj vztrajas na imputiranju neresnice o tem kaj sem napisala o posesivnosti. In cisti resno - zakaj me ne citiras, ce sem res to napisala? Zamisli, da sedaj jaz vztrajno zacnem pisati v vsakem postu, da si ti napisala, da je slaba mama. In nadaljujem iz posta v post in sem popolnoma gluha za tvoje razlage in za dejansko napisano.

Saj sama delaš isto: tudi ti ne bi pustila 4 mesečnika samega pri babici za 1 teden, pa vendar zagovarjaš punco, ki to bi naredila. Kaj je torej tu tako nedoumljivo?


Ne ograjujem se od njenih stalisc. Trudim se, razumeti jo. Ti si se jasno ogradila od stalisc skupine mamic, se vedno pa govoris, da ih zagovarjas. Kaj torej zagovarjas?

Ne morem branit tega, kar so rekle druge, če se s tem ne strinjam. Lahko pa branim taiste ljudi, če jih drugi napadejo in jim zaradi teh besed pripisujejo lastnosti, ki jih mogoče nimajo.


Ne ves ali ih imajo. In znova je vse zasnovano na neresnici, imputiranju ali nerazumevanju (ceravno se mi zdi precej cudno, da do sedaj nisi razumela, kaj sem rekla - kljub vsem pojasnilom).

Moje stališče glede tega je tako zelo podobno tvojemu: če bo mami to pomenilo več kot pa bo otrok žalosten, naj gre. Edino se mi ne zdi fer rečt mami, da otroku tako ne bo nič hudega, ker bo pri babicah, naj torej kar gre in se ne sekira. Prav je, da ve, če bo otrok žalosten, da se lahko sama odloči, ali ji bo zabava res dala toliko, da se vendarle splača. Možno je, seveda - ampak se ima pravico sama odločit - in rečt ji, da ne sme, ker bo sicer slaba mama, je narobe. In rečt ji, da naj kar gre, ker otrok zato ne bo nič žalosten in se itak ne bo ničesar spomnil, je tudi narobe - IMHO.


Torej se strinjamo, da pljuvanje, stigmatizacija, etiketiranje, zaljenje itn niso bili niti najmanj potrebni. Vprasanje, ki ostaja je zakaj je nekaterim to bilo potrebno.

Otrok mogoče to lahko ugotovi, da odsotnost pomeni srečnejšo mami - ne vem, dopuščam vsekakor možnost. Ampak vseeno bo vmes žalosten.


Enako kot je zalosten, ker mu cistite nos. Cez cas niti ni vec zalosten ker mu cistiti nos, mar ne? Ker ve kaj sledi - olajsanje, nekaj lepega in ugodnega, udobnega za njega.

In če mami žur ne pomeni toliko oz. bi lahko sprejela nek kompromis, je dobro, da ve, da bo žalosten in se potem odloči. Če ji vseeno toliko pomeni, pač naj bo malo žalosten. Ker 4 dni žura tudi ni tako malo, da bi morala bit mama zato frustrirana, ker bo manjkala 3 dni...


Otroku bi bilo tudi lepse, da ciscenje nosa ne traja 5 minut trikrat na dan, temvec po eno minuto 1 krat na dan..... potegni paralelo.

mene je v tvojem postu resnično zmotilo samo obsojanje o posesivnosti, ki je bilo precej generalno napisano. Zato sem se zbunila. Sem že v prvem odgovoru tebi napisala, da se z ostalim strinjam.


Potem ta debata sloni na nerazumevanju, pa ceravno sem nestetokrat se mi zdi - ze takoj Che-ju odgovorila na ta ocitek.

E, vidiš, pa sva prišli skup: stigmatizacija je, ampak ni iz žlehtnobe. In če ni iz žlehtnobe, potem ljudje niso slabi, zato, ker to delajo - nevede, recimo. Torej jih ni treba napadat, samo poučit jih je treba.


Vsekakor so pa doticne pljuvajoce mamice zelo zainteresirane za poucevanje. Vidis kako mnozicno sodelujejo v nekaj malo poglobljeni debati in razmisljajo o temi. Vkljucujejo se s vprasanji, rade bi zvedele kaj vec, rade bi se poucile.... 
Ne spuscaj doticne mamice na tako nizek mentalni nivo, da ne vedo kaj delajo. To je najlazje, vendar najmanj resnicno. Motivi so dalec bolj kompleksni.

kar se zaposlovanja invalidov tiče, ne rečem, da je prav, vendar pa tega ne znam spremenit - če ne znam, kaj naj naredim? Tam, kjer znam pomagat, probam pomagat. Tam, kjer nimam pojma, kako bi to naredila, pač ne. Tudi mame z več malimi otroki težje dobijo službo kot pa moški, recimo. Ne zdi se mi prav, ampak vseeno pač to sprejmem, razumem delodajalca, da bo rajši vzel enakodobrega mladega moškega, ker mu ne bo koristil toliko bolnišk, ker ne bo še 1x zanosil... se ne jezim zato, čeprav mi bo to strašno nepraktično, ko bom iskala službo. Pač bom morala biti boljša kot vsi ti mladi moški, če bom hotela na isto mesto prit, j* ga.

Tebi pomaga, da to ni iz zlehtnobe ampak iz nevednosti? Ce nekdo klofne tvojega otroka, ti pomaga zavedanje, da to ni bilo iz zlehtnobe, temvec zaradi nevednosti?

Nisem rekla, da o tem naj ne bi govorili. Samo da ne smemo samo obsojat - v smislu, "lej, kaki prasci so delodajalci" ali "lej, kako posesivne so te mame". lažje rešiš problem, če se ga lotiš na začetku (recimo pri stigmatizaciji tako, da ljudem približaš drugačnosti, da vidijo, da ni nič hudega).


Znova imputiranje neresnicnosti o posesivnosti......
To zelo lepo zveni napisano, v praksi je to dokaj drugace. Vprasaj mamice, ki imajo otroke s tezavami. recimo hiperaktivne otroke, ki imajo dodten pouk s specijalno pedagogiko. NJihove otroke na svojevrtsen nacin stigmatizirajo zaradi tega ( kako nekateri sosolci, tako tudi nekateri ucitelji - pri cem nekateri pomeni - ne vsi). Menis da je izvedljivo, da vsakega od le teh poucis, oni bodo videli, da ni nic hudega in vsi so ziveli lepo in srecno do konca zivljenja....

Mislim, da moji mali ne bi bilo nič hudega, če bi se igrala z vsemi otroki skupaj. Če bi se igrali z babičino vnučko in bi se potem skupaj odpravili k skupinici - kaj bi bilo komu hudega zato? Ne, ko bodo otroci 10 let stari, me ne bojo nič vprašali, s kom naj se igrajo.


Prav o tem govorim. Nikomur ne bi bilo nic hudega, vendar se ne cudi, ce bo naslednjic ta baica potegnila vnucko stran, da se ne bi igrala z ronjo. Otroci vedno hocejo biti del skupine in nocejo izstopati.  Se spomnis morda iz OS ko je bil nekdo v razredu, ki je imel usi in zivel v slabsih socijalnih razmerah... bil je outsider. Ce si ga preko sebe poskusal vkljuciti v druzbo, je veljala enacba, ce si z njim nisi z nami in so se te zaceli izogibat... postal si tisti, ki ima rad tiste z usmi in si odpadel iz drube kot knof od gat. Pa ne rabimo se sprenevedat in govorit, jaz nimam taksne izkusnje. Ih bos imela preko hcerke, ko bo zacela hodit v OS.

Ronja že zdaj zašiba k skupini ljudi, vendar hoče, da sem zraven, ji je še malo nerodno na začetku. Če bi babica vnučko potegnila stran, ko bi Ronja šla tja, bi rekla, da lahko gresta skupaj k njim. Kaj se ti zdi to res narobe? Mogoče sem res kaj spregledala, vendar res ne vem, kaj.


Marsikomu se lahko zdi in rezultat bo na otroku, saj je on sredstvo v tem primeru. Kolegica se je v vrtcu zbunila, da naj jim ne dajejo bombone ce pojejo kosilo, ali ce so tiho, ali ce so pridni, saj se ji ne zdi, da je nagrajevanje z bomboni primerno pedagosko sredstvo za vrtec, pa tudi ne misli, da je bombon nekaj kar naj bi sploh bila nagrada. Odgovori od drugih starsev, ki jih je dobila so bili - ja, ce tvoj ne sme, moj lahko... od ene mamice, ki je menda celo druzinski terapevt pa - naslednjic ko bom v vrtec prinesla bombone, bom rekla za vse je, samo za tebe **** pa bombona ne bo, ker tvoja mama ne dovoli....
Meni ne bi bilo sporno nic, ce bi ti stopila do babice, pa bi se pozanimala zakaj otroka ne spusti k njim in ji morda razlozila, da to ni nic hudega. Ne preko otrok. 

  , glede ostalega pa nisva tako daleč - samo da jaz tudi tvoje pisanje vidim kot obsojanje, ti pa mogoče ne. Oz. misliš, da če nekdo napada, ga pač imaš pravico napast nazaj.


Nekatera obnasanja obsojam. Vsa netoleratna, stigmatizirajoca ipd. obnasanja obsojam, predvsem takrat, ko za to niti ni nobene potrebe ali menim, da motivi ezijo nekje drugje.

Razlika je, da se zato ne jezim ves čas na te smeti. Jih vidim, ampak vseeno se lahko veselo igram s tamalimi. če bi se jezila na vandale, pa ne bi bila vesela in po tvoji definiciji tudi moje tamale ne... Kaj bi bilo torej boljše?


Zakaj bi se morala jeziti. Pospravis ce zmores, ce ne pa odides dalje. Meni osebno je nesprejemljivo, da se z otrokom zadrzujem tam, kjer so smeti - fizicne ali mentalne.  In nesprejemljivo mi je, da se lahko igram in imam fajn z otrokom ob kupu smeti - da ne vidim smeti in vidim samo rozice, saj se zelo lahko zgodi, da se otrok nauci, da so smeti rozice (in tega ni tako malo) - tako kot se lahko otrok nauci, da je zaljenje, pljuvanje, ponizevanje, zasmehovanje nekoga, ker si je drznil delati drugace kot vecina avtomaticno - rozica, a ne smet.
Saj smo se strinjale - otroci so kot gobe in vsrkavajo "nas" (- stalisca, obnasanje, zelje, potrebe) njim najblizje.  

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?