|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kupovanje stanovanja...
27.5.2005 13:25:21   
roberta

Ojla,
me zanima, če mi lahko kdo kaj svetuje glede postopkov pri kupovanju stanovanja - morda iz lastnih izkušenj, ali pa kako dobro internetno stran ali kaj drugega... Z možem ga nameravava kupiti v parih tednih, in sicer s pomočjo kredita in s zavarovanjem pri zavarovalnici...
Zanima me predvsem ali mislite, da je bolje urejati te zadeve preko npr. nepremičniske agencije (da jo torej najameš, da ti vse zrihta - a mogoče kdo ve koliko to stane?) ali pa se lahko laik sam loti take zadeve - no seveda po predhodnem samostojnem izobraževanju :) pa na kaj je treba biti posebno pozoren, pa kako je z notarji (kolk približno so stroški...), itd.

Hvala vam za morebitne informacije,
Roberta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kupovanje stanovanja...
27.5.2005 14:02:05   
Anonimen
Vem toliko, da moraš imeti vse pogodbe, kako se je stanovanje, ki ga kupuješ, prodajalo od enega do drugega lastnika in da moraš vseeno iti na zemljiško knjigo pogledat, če je pri vpisu stanovanja kakšna t.i. plomba, ki ti pove, da s stanovanjem nekaj ni v redu, da je na njem kakšna hipoteka ali kaj takega. Pa zamudne penale morate v pogodbi določit. To je, koliko kazni na dan bo dobil lastnik, če na določen dan, kot je v pogodbi napisano, stanovanja ne izprazni in izroči ključev. Pa penali naj bodo napisani v eurih (preračunano po srednjem tečaju....), ker menda v zakonu o obligacijskih ali kakšnih razmerjih že ni napisan denarni dnesek, samo penali. To dvoje je zelo pomembno, če je še kakšna fora, pa bo morda še katera kaj vedela.

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   kupovanje stanovanja...
27.5.2005 17:19:35   
Anonimen
Poglej prejšnji pošt!!!!!!

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   kupovanje stanovanja...
31.5.2005 7:04:48   
mirjamca
Če kupuješ prek agencije, jim moraš dati 2% od vrednosti stanovanja, prometni davek in izdelava pogodbe (ki jo mora sedaj obvezno narediti pri notar ali odvetnik)pa sta strošek prodajalca. Pomembno je tudi, da pred predajo stanovanja popišete vse števce (voda, elektrika, ...). Svetujem ti, da po nakupu zamenjaš ključavnico - tako, za vsak slučaj.
Pa dober nakup!

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kupovanje stanovanja...
31.5.2005 7:12:20   
Primoza
Za sestavljanje pogodbe je najbolje najeti odvetnika, ker je to cenej kot če greš preko agencije in varneje kot če greš sam. Dobro sestavljena pogodba je minimalen strošek v primerjavi z ceno nepremičnine.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?