|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:51:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Moski kvecejmu rece, da je trenutno brez sluzbe...se nisem slisala, da bi se kdo veselil, da gospodinji doma, razen gayev.



saj jaz tud rečem da sem brez službe


Zakaj pa to? Ce ti je gospodinjiti fajn? Zakaj potem ne uzivas v tem statusu?

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:54:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, če bi jaz bila doma


Ce bi bila jaz doma, bi rekla, da delam to in to. Ker ziher bi nekaj konkretnega delala, poleg gospodinjskih del. Razlika bi bila samo to, da ne bi sla nekam v sluzbo, ampak bi doloceno delo opravljala doma. No, saj to ga ze zdaj lahko ze kar precej. V bistvu imam idealno sluzbo user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:54:56   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

vidim,da nekatere še vedno niste doumele pojma gospodinjiti- biti doma brez službe....to ne pomeni da si samo doma in kuhaš pa pereš,vendar da si večji del doma in DA imaš na razpolago prosti čas...ne samo garanje...


Nisem in zgleda, da tudi ne bom. Nimam primernih sol user posted image .
Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



jaz...hodim v šolo,grem na kafe in fitnes, gledam tv...grem na sprehod z otroci...skratka vse .....user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:56:08   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, če bi jaz bila doma, ne bi rekla ne da gospodinjim ne da sem brez službe, ker bi tako tudi bilo. Enostavno bi rekla, da mi ni treba hoditi v službo. Kar je bistvena razlika.



ni treba.....hm....to mi je malo tako tako....vsi vemo da brez dela ni jela...zato se nekako bolj normalno sliši tisto tadrugo...user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:56:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

vidim,da nekatere še vedno niste doumele pojma gospodinjiti- biti doma brez službe....to ne pomeni da si samo doma in kuhaš pa pereš,vendar da si večji del doma in DA imaš na razpolago prosti čas...ne samo garanje...


Nisem in zgleda, da tudi ne bom. Nimam primernih sol user posted image .
Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



jaz...hodim v šolo,grem na kafe in fitnes, gledam tv...grem na sprehod z otroci...skratka vse .....user posted image


Aha, to je vse user posted image . Dobro.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:57:42   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II



Aha, to je vse user posted image . Dobro.


kaj bi pa še morala??? a ni dovolj?user posted image


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:57:48   
Anonimen
Jaooo kakšne probleme imate.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:58:00   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, če bi jaz bila doma


Ce bi bila jaz doma, bi rekla, da delam to in to. Ker ziher bi nekaj konkretnega delala, poleg gospodinjskih del. Razlika bi bila samo to, da ne bi sla nekam v sluzbo, ampak bi doloceno delo opravljala doma. No, saj to ga ze zdaj lahko ze kar precej. V bistvu imam idealno sluzbo user posted image


Bi počela kar nekaj stvari ampak ničesar takega, kar bi mi vzelo več časa kot mi zdaj vzame služba. Zato ne bi rekla, da delam doma, ker ne bi delala, bi pa rekla, da sem doma, ker mi ni treba delati.
Jaz sem zdaj poleti doma slaba dva meseca, mi čisto nič ne manjka, uživam in če bi to lahko potegnila v neskončno bi mi bilo nebeško.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 21:59:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II



Aha, to je vse user posted image . Dobro.


kaj bi pa še morala??? a ni dovolj?user posted image



Dan ima 24ur user posted image user posted image .
No ja, saj smisel je lahko tudi v kofetu in tv-ju. Vsak po svoje.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 22:01:36   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, če bi jaz bila doma, ne bi rekla ne da gospodinjim ne da sem brez službe, ker bi tako tudi bilo. Enostavno bi rekla, da mi ni treba hoditi v službo. Kar je bistvena razlika.



ni treba.....hm....to mi je malo tako tako....vsi vemo da brez dela ni jela...zato se nekako bolj normalno sliši tisto tadrugo...user posted image


A da brez dela ni jela?
No, žena nadrejenega mojemu možu, bivša univerzitetna profesorica, je, ko se je gospod usedel na svoj stolček in domov mesečno prinese petmestno cifro, gladko pustila svojo službo pa še nikjer nisem zasledila, da bi umrla od lakote.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 22:03:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Bi počela kar nekaj stvari ampak ničesar takega, kar bi mi vzelo več časa kot mi zdaj vzame služba. Zato ne bi rekla, da delam doma, ker ne bi delala


Aha, meni imata ti dve besedi enakovreden pomen, delati ali poceti nekaj, kar me veselim. Ampak jaz dela ne dojemam kot nekaj, kar je moram.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 22:07:39   
bumerang
Tudi jaz dela ne dojemam kot muke in prisile in tudi jaz imam rada svoje delo, kaj drugega bi težko počela. Ker če bi, bi ga že zdavnaj zamenjala.
Bi pa kljub vsemu zamenjala vse skupaj za mesečno rento, ki bi mi omogočala, da bi to, kar me veseli, opravljala neprofesionalno in neprofitno in res samo takrat, ko bi mi bilo do tega.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 22:12:37   
krtek 1
Ga.Novakova,se vi ljudem ki vas ne poznajo osebno(kot ste napisali) predstavite dobesedno gospa?Jaz se še nikomur nisem tako predstavila ampak z svojim imenom.Se nimam za gospo,čeprav po zakonu to sem.Ta naziv dobim od drugih ljudi,ki imajo z mano bežen stik(na urdih,v trgovinah,vrtcu,zdravniku...) in mi še na misel ni prišlo,da bi komu rekla jaz sem pa za vas gospa.Predvidevam,da vas moremo vikati kot se za gospe spodobi?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 22:13:55   
Anonimen
Ampak jaz dela ne dojemam kot nekaj, kar je moram.


blagor tebiuser posted image

jst ga pa...pa še marsikdo tud...in čist odkrito povem, da če mi neb blo treba v službo hodit,tud nebi.ker uživam doma, blazno fino mi je, vse je na izi, nobene naglice, živčnosti itd. zdej sem že tretje leto kr doma in se nisem nič naveličala, mi ni nikol dolgčas, ma noro fajn mi je, res. in mi kr slab ratuje, ko pomislim da bo treba kr kmal nazaj v službouser posted image

pa zdej ne dobivam neke visoke porodniške, ampak če bi pol od nekod (user posted image ) padlo vsaj tolk denarja, ostanem doma brez dileme. sam žal ni financministov, pa po gošah na nobeni smreki moje ime ne piše itd. user posted image

k životarit pa tud ne mormo, zato k je men fajn domauser posted image tolk realna sm pauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 22:18:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Ampak jaz dela ne dojemam kot nekaj, kar je moram.


blagor tebiuser posted image


Ni mi hudga, ne user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
8.8.2009 23:33:03   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Sicer pa govoriti o hitenju kot v eni skrajnosti, kot da se hiti 24 ur dan še zdaleč nisem mislila.
Mislila sem pač na obveznosti, ki jih imamo v vsakdanjem življenju in ki smo zaradi teh obveznosti vezani na uro.


Ne verjamem, da si sploh na kaj mislila user posted image .

Govorila si o tempu, v katerega si ujeta in o ideji, ki si jo kupila v medijih in druzbi okrog sebe in za katero verjetno nisi sama ne ves, kaj konkretno predstavlja, razen imaginarne kategorije hiter tempo danasnjega casa. To je samo eden od artiklov, ceprav samo navideznih, ki jih danes dobimo na trgu in dobrina, ki jo vecina kupi, ker pac pase v danasnji cas.


Joj mičica, zdaj mi je pa res mal slabo ratal. Ti res ne moreš o tem razpravljat, ko če prav vem imaš samo enega otroka pa še tega ne glih vsak dan, tako da ne moreš nekoga kot je decembrka, če se ne motim s tremi otroki, sploh primerjat po količini dela, ki ga nekdo mora opravit, če hoče biti v bajti kolikor toliko normalno, ne da se ti podgane zaredijo, pa če nočeš biti v sporu z družbo, ki zahteva, npr. da pelješ otroka na pregled, da greš na roditeljski, ali če nočeš škodit otroku, pa ga recimo ne pelješ v glasbeno ali na trening.... Če ne opraviš enormne količine dela, enostavno ne loviš začetka s koncem in ti delo ostaja ali nisi na tekočem z dogajanji ali pa živiš v kameni dobi . Oprano, vsaj za silo popucano in urejeno pa tudi že mora bit, ker v svinjaku živet pač ne moreš, pa sem jaz daleč od nekega picajzla, ki bi imel visoke standarde, poleg tega mi tudi otroci mnogo pomagajo. Koliko je obveznosti, ki jih ne folgam, ti sploh povedala ne bom, če omenim, da sem bila samo se mi zdi da 1x pri vsakem otroku na govorilnih urah letos, pa vse ostale obveznosti sem tudi skenslala na minimum, to najbrž veliko pove o vsem skup. Vendar je teh obveznosti s tremi otroki oz. večjo familijo toliko, da se ti meša mnogo popoldnevov od vsega skup. potem ti pa en, ki ima ljubi božji cajt na tem svetu bluzi o tem, da je hitenje ena fama, propaganda.... Prid k nam za en mesec, pa skrbi za vse, če si upaš. Si ne, ker imaš raje službo. Ker je bila tvoja izbira hobi (beri služba) pred familijo ali z majhno falimijo. In tvoja služba je hvala bogu tolk neproblematična in si srečna v njej, ti toliko daje, pa očitno nimaš glih tečnih šefov, da ne čutiš neke norišnice. Vesela sem zate. Ampak a veš, nekdo ki ima pa rad materinski poklic, povezan z eno veliko familijo in vsem ostalim kar zraven spada, pa je v totalni histeriji s časom, ker ga družba dobesedno prisili v to norenje. Moja vrednota je taka, da imam možnost samo finančno životariti, če želim biti samo mama in gospodinja (z več dela, kot ga imaš ti vse skup s službo vred), ali pa hoditi v službo in vzeti v zakup totalno hitenje in utrujenost. Kakšno izbiro sploh imam? Nimam je. Ti imaš izbiro, ker so tvoje vrednote drugačne. Jaz in meni podobni je pa nimamo, smo pred ultimatom: norenje ali samo en otrok (matr, če bi imela samo enega, se mi pa zmeša od hudega, tako sem si otroke želela, trpela bi še bolj kot zdaj). Vendar nimaš pravice trdit, kako si sami naredimo hitenje, če nimaš blage veze kaj pomeni imeti malce večjo familijo, ker je to precej žaljivo do vseh, ki kar ornk garamo. Ja, odločitev je bila naša, ker smo stali pred nemogočo izbiro, ampak ja, nimaš pravice sodit o vsem skup, ker našega lajfa ne živiš. In še en ja, imamo pravico tudi kdaj okol tega pojamrat, ker je bila naša možnost že v začetku slabša kot vaša. Družba tako hoče, ali drugače rečeno, več vas je, ki ste precej ambiciozne, kot takih, ki smo malo manj. Vendar to ne pomeni, da ima kdo od nas prav ali ne prav. Samo različni smo. IN neumno se je okoli tega prepirat. Še bolj nevljudno poniževat tiste, ki so ostali doma in ne cenit njihovega dela. Nič čudnega, da se kdo boji ostat doma. Če možje razmišljajo tako, kot tele naše rr-jevke, da se ženske, ki ostanejo doma samo praskajo, potem uboga mislnost slovenska. Eh, brez veze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 0:10:04   
arabela*
Gina  user posted image user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 0:19:16   
kaya2007
pa dobr, da sem vam še da o tej temi kregat user posted image  vsak ima pač svoje prioritete v življenju, en rabi več, drug spet manj-sto ljudi sto čudi. brigimo se vsak zase, pa bo user posted image  

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 0:26:58   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

pa dobr, da sem vam še da o tej temi kregat user posted image  vsak ima pač svoje prioritete v življenju, en rabi več, drug spet manj-sto ljudi sto čudi. brigimo se vsak zase, pa bo user posted image  


touche



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 2:06:08   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

vidim,da nekatere še vedno niste doumele pojma gospodinjiti- biti doma brez službe....to ne pomeni da si samo doma in kuhaš pa pereš,vendar da si večji del doma in DA imaš na razpolago prosti čas...ne samo garanje...


Nisem in zgleda, da tudi ne bom. Nimam primernih sol user posted image .
Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



jaz...hodim v šolo,grem na kafe in fitnes, gledam tv...grem na sprehod z otroci...skratka vse .....user posted image


A ko boš šolanje zaključila boš še vedno doma?user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 4:01:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 7:31:37   
Paštetka
Dejstvo, da smo si ljudje različni in zato različno uživamo.

* eni so pač taki, da uživajo v materialnih dobrinah (dober avto, kuča, znamke oblačil...)
* drugi so taki, da uživajo v nematerialnih dobrinah, malenkostih, ki ti jih nosi življenje (ljubezen, prijateljstvo)
Pri obeh je pristotna še druga stran, vendar eni dajejo prednost eni, drugi drugi stvari.

* enim služba pomeni izziv, drugim nujno zlo
* enim gospodinjenje pomeni izziv, druim nujno zlo
* enim se zmeša, če imajo vsako uro že vnaprej definirano, drugim, če je nimajo
* drugim se zmeša tempo, drugim, če ga ni
*eni delajo za finačno lepo prihodnost, ker so mnenja, da bo potem lažje
* drugi živijo za sedanjost, uživajo v malenkostih, ker nikoli ne veš, kaj se lahko zgodi čez 1 leto
* eni so perfekcionisti v vsem morajo biti najboljši
* durgim je vseeno, samo da grejo skozi - nekdo mora biti tudi zadnji
* eni bi imeli še več kot imajo, in vedno več
* drugi so melanholični in jim je vseeno, kako in kaj, glavno, da gurajo
* enim pomeni mnenje sosedom in okolice vse
* drugi se poščijejo, kaj sosedje govorijo
* enim je na 1. mestu mož, drugim otroci, tretjim služba, četrtim on sam


in še bi lahko naštevala razlike....

Nekdo kupi banjo za 4.000 € bo toliko različnih odgovorov, da joj. Ker za nekoga je to preseravanje, sploh ker je toliko lačnih ust dan danes. Za drugega je to okras, ki si ga lahko privošči. Oboji pa zvijajo z očmi. Nikoli ne bo ni

Tako, da .... brezveze se je zdaj tu nekaj rintat in kazat svoj ego, kazat kdo ima več denarja ali ljubezni, ter kaj je bolj pomembnejše.

user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 7:37:39   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

A ko boš šolanje zaključila boš še vedno doma?user posted image




To, da se nekdo izobražuje zase in ne za mezdnega delavca je verjetno znanstvena fantastika.
Aja, saj res. Ženskam, ki so doma, ni potrebno imeti niti OŠ.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 8:01:57   
Anonimen
MIČ: ampak bi doloceno delo opravljala doma. No, saj to ga ze zdaj lahko ze kar precej. V bistvu imam idealno sluzbo user posted image


to bi jst tud.zrihtas?

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 8:05:48   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

vidim,da nekatere še vedno niste doumele pojma gospodinjiti- biti doma brez službe....to ne pomeni da si samo doma in kuhaš pa pereš,vendar da si večji del doma in DA imaš na razpolago prosti čas...ne samo garanje...


Nisem in zgleda, da tudi ne bom. Nimam primernih sol user posted image .
Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



jaz...hodim v šolo,grem na kafe in fitnes, gledam tv...grem na sprehod z otroci...skratka vse .....user posted image


Aha, to je vse user posted image . Dobro.


ti si postavila vprašanje kaj počnem v PROSTEM času?

prosti čas pa je zame tisto,ko sem sama brez otrok.......tega pa žal ni 24 ur na dan na razpolago....


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?