|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 7:17:02   
ga. Novakova
Krtek - zate ima beseda gospa očitno drugačen pomen, kot zame. Zame je gospa status, ne samopoveličevanje. Po tej logiki bi ženska, ki se naslavlja z gospodična, samo sebe poniževala?
Mič - zagotovo je oboje dolg, ni pa bilo tako mišljeno. In zagotovo je drugače, če imata oba, mož in žena, vsak dvoj delež dolgoletnega nepremičninskega kredita, ali pa, če ima samo eden obrok za avto.
Raho - nimam statusa gospodinje, razen neformalno, in nisem prijavljena kot nezaposlena. Tudi nihče mi ne plačuje delovne dobe. Stay-at-home-mom sem po lastni odločitvi. Mi je pa žal, da razmišljaš v smeri, da zato, ker ne hodim v službo, nisem enakopravna možu. To nakazuje, da se ti zdi gospodinjsko delo in vzgoja otrok manjvredno od osemurnega delovnika in plače.
Nadja - res je, nisem karieristka. Svoj poklic sem opravljala zato, ker me je veselil in četudi bom šla kdaj nazaj, me bo še vedno veselil. Nikdar pa nisem imela želje po neki karieri v tem poklicu. Veselilo me je točno tisto, kar sem počela. Danes pa me poklic še vedno veseli, vendar me družina bolj.
Huanita - nikogar nisem ponižala. Saj sem napisala, kaj si želim. In popolnoma razumem ženske, ki želijo ali morajo delati. Po drugi strani pa tudi tiste, ki ne želijo ali ki jim ni treba. Vsakdo leži tako, kakor si postelje. Kakršnekoli primerjave enega z drugim so nesmiselne, ker je vsak človek individuum.

Izobraževala sem se, ker sem vedela, da brez izobrazbe ne bom mogla opravljati dela, ki me je veselilo. Nujno zlo, bi rekla, a ko je bilo končano, sem uživala vseh šest let, vsak trenutek posebej. Tako, kakor sedaj že šest let uživam kot mama. Za to, da sem mama, res ne potrebujem formalne izobrazbe, potrebujem pa veliko splošne, življenjske razgledanosti, katere del sem pridobila tudi s svojim poklicem, z opravljanjem svojega dela. Spoznala sem veliko različnih ljudi in krajev, kar mi je razširilo obzorja in zaradi česar sklepam, da sem boljša mama, kot če bi bila izolirana nekje med štirimi stenami, kar še danes nisem.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 8:17:24   
Anonimen
Nisem brala teme, očitno mora biti en hud kreg, katera je boljša, mama/ženska/gospodinja al karkoli že, če je nastalo 15 strani user posted image

Odgovor na prvotno vprašanje: doma sem bila tri leta. No, sem še vedno, ker delam od doma user posted image . Ta tri leta mi je bilo fajn, imela sem veliko prostega časa, lahko sem brala, hodila na kavice, v muzeje, skrbela za gospodinjstvo, počela vse, kar sem vedno hotela in najpomembneje, vsak trenutek lahko posvetila hčerki. Pa sem se po treh letih vseeno slabo počutila, psihično, sama s sabo. Manjkala sem sama sebi, manjkalo mi je nekaj, kar bi počela samo jaz. Zato sem začela iskati službo, kmalu za tem pa sva se z možem odločila odpreti svojo firmo in od tu je potem izšel moj 4-urni delovnik. Sedaj mi je optimalno. Malo službe, malo družine, malo gospodinjstva, malo časa zase in moža. Ravno prav stresa. Ko sem bila doma, ga skoraj ni bilo, ampak na dolgi rok se je zame to pokazalo kot zelo stresno, ker mi je manjkal del mene.

Se mi pa nikoli v tistih treh letih, ko je finance k družini prinašal mož, ni zazdelo, da bi bila podrejena možu ali kaj manj vredna od njega, niti mi to ni on omenil ali nakazal. Verjetno zato ne, ker oba razumeva partnerstvo kot zvezo, kjer vsak vanjo vlaga in prinaša na svoj, edinstven način, po svojih najboljših močeh in ni samo bančni račun tisti, ki je merodajen.

(odgovor članu ga. Novakova)
  Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 8:45:12   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: ga. Novakova

Nimam občutka, da bi mi kdo zavidal, ampak, da sem tarča posmeha in tega ne razumem. Se mi pa dozdeva, da je bolje, da niti ne poskušam razumeti.



Ne bi rekla, da si ti tarča posmeha--- na momente je zvenelo tako, da so tiste, ki pač moramo delati, obžalovanja vredne - ker nismo 100 % z otroki...

No, vsaj mene je to najbolj zbodlo


Zanimivo, meni se pa nikoli ni zdelo, da je hotela to povedati.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 8:58:21   
blaža
O ma kaj je vse ratalo iz te teme.

Ma Ga Novakova, ma kako se ti da tako razglabljat o svojem življenju. Si pač vprašala, če je še kje kakšna mamica, ki je doma in kakšen urnik ima, zdej se pa na vse kriplje trudiš, da dokažeš svoj prav oz poveš svoj pogled na ta svet. Očitno je pa cel kup ljudi, ki jim greš na živce oz. imajo drugačen pogled na to debato.

Ok. Vsak pove svoje mišljenje, ma zakaj je treba nekomu razlagat vse to? Brez veze.

Sej zato je pa RR, da se kej podebatira, ma tle je pa ratalo že user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 9:14:08   
skuštrana
Jaz sem tudi doma, ampak meni tako paše. Finančno nam kar znese, pa še tip človeka nisem ki bi delal od 8-16 ure , po kakih 6 mesecih bi znorelauser posted image Pa fajn mi je, ker ima mož tudi svoje podjetje in si sam kroji delovni čas, pa smo lahko bolj spontani v " "planiranju" ... Če se nam kak dan ne da vstat, pač poležimouser posted image Pa kak dan se zjutraj spomnimo, da bi pa kam šli za 3 dni in pač gremo...

Pravzaprav si trenutno niti ne predstavljam, da hodim v službo, itak se nam dogaja 100 na uro, pa še za vrtce bi dali več kot bi jaz domov prinesla ( 3 otroci in pri nas nima nobeden zastonj, kot v Slo). Pa še logistično nam ne bi zneslo, sploh kadar moža ni, mi smo pa samo za vse - nimamo babic na dosegu roke...

Ko pa bo najmlajši star kakšna 3 leta, potem si bom pa že kaj našla, verjetno to ne bo klasična služba, ker itak nihče ne bo zaposlil skoraj 40 letnice brez delovne dobeuser posted image user posted image ....

Doma bit je kar fajn, sploh če imaš družbo - nas je par prijateljic, pa potem lutamo okoli, pa se imamo fajn...

Sicer pa klasična gospodinja pa nisem, še kosila nimam skuhanega vsak dan, da o pospravljanju niti ne govorimuser posted image user posted image




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 9:28:56   
Pupsika
Skuštrana fajn si začinila debatouser posted image ...

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 9:33:09   
skuštrana
Pupsika, saj 15 strani pa res nisem brala, tolk časa pa nimam, čeprav sem gospodinjauser posted image user posted image

Sem pa prebrala prvo stran user posted image , tolk časa sem pa našla....user posted image user posted image med svojim gospodinjskimi opravili..heh..user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 9:47:57   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Pupsika, saj 15 strani pa res nisem brala, tolk časa pa nimam, čeprav sem gospodinjauser posted image user posted image




Verjamemuser posted image .
Drugače pa fino, da tkole uživaš..jst bi tudi kdaj pa kdaj tkole...user posted image

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 10:10:53   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz sem tudi doma, ampak meni tako paše. Finančno nam kar znese, pa še tip človeka nisem ki bi delal od 8-16 ure , po kakih 6 mesecih bi znorelauser posted image Pa fajn mi je, ker ima mož tudi svoje podjetje in si sam kroji delovni čas, pa smo lahko bolj spontani v " "planiranju" ... Če se nam kak dan ne da vstat, pač poležimouser posted image Pa kak dan se zjutraj spomnimo, da bi pa kam šli za 3 dni in pač gremo...

Pravzaprav si trenutno niti ne predstavljam, da hodim v službo, itak se nam dogaja 100 na uro, pa še za vrtce bi dali več kot bi jaz domov prinesla ( 3 otroci in pri nas nima nobeden zastonj, kot v Slo). Pa še logistično nam ne bi zneslo, sploh kadar moža ni, mi smo pa samo za vse - nimamo babic na dosegu roke...

Ko pa bo najmlajši star kakšna 3 leta, potem si bom pa že kaj našla, verjetno to ne bo klasična služba, ker itak nihče ne bo zaposlil skoraj 40 letnice brez delovne dobeuser posted image user posted image ....

Doma bit je kar fajn, sploh če imaš družbo - nas je par prijateljic, pa potem lutamo okoli, pa se imamo fajn...

Sicer pa klasična gospodinja pa nisem, še kosila nimam skuhanega vsak dan, da o pospravljanju niti ne govorimuser posted image user posted image





Fouš. Pa še nekje ob morju si doma, a ne? Uh, mislim, da ti živiš moje življenje user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 10:54:09   
Anonimen
uuu punce, jst pa sem prisla do enega sklepa.
sem vceraj razmisljevala in se odlocila, da ko mo mala stara ene pol leta, da si poiscem kak honorarni "siht"....recimo 2-3x na teden. v kakem kkaficu. sem namrec gostinka in mi kar manjka delo in folk za stirimi stenami.
delat bom sla pa za duso, pa da lahko ponosim vseeeeee moje lustne cunjice, pa da se s5 ustimam u iber....pa se nenazadnje da zasluzim kak € samo in cist samo za SVOJ zepek!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 11:10:31   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: r1ta

Sem počakala že na drugi strani. Mislim ženske, pa kaj vam pa je? Sponzoruše al kak je že ena rekla, pa da se spravljamo na grbo moža in kaj vem kaj še??? Uboge vaše babice ali prababice, ki so bile samo doma, kaj ne?
Biti doma, je dandanes privilegij, bi se lahko reklo in srečna je lahko tista mati in žena, ki se lahko svoji družini posveti 100%. In s tem ne mislim, da se ženske, ki hodijo v službo svoji družini prav tako ne posvečajo maksimalno, ni pa treba pjuvat eden po drugem! Meni je mati vedno pravila, da bom ležala tako kot si bom postlala. In sem si postlala tako, kot mi odgovarja. Če mi v dani situaciji ne bi odgovarjalo, bi si reči uredila drugače. Glavno pri vsem tem pa je, da nikomur nič ne manjka. Ne meni, ki sem gospodinja in ne vam, ki hodite v službo. Manjka vam edino spoštovanja do sočloveka, odprtosti duha in sprejemljivosti za drugačnost.


Bravo.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 11:48:05   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Sicer pa govoriti o hitenju kot v eni skrajnosti, kot da se hiti 24 ur dan še zdaleč nisem mislila.
Mislila sem pač na obveznosti, ki jih imamo v vsakdanjem življenju in ki smo zaradi teh obveznosti vezani na uro.


Ne verjamem, da si sploh na kaj mislila user posted image .

Govorila si o tempu, v katerega si ujeta in o ideji, ki si jo kupila v medijih in druzbi okrog sebe in za katero verjetno nisi sama ne ves, kaj konkretno predstavlja, razen imaginarne kategorije hiter tempo danasnjega casa. To je samo eden od artiklov, ceprav samo navideznih, ki jih danes dobimo na trgu in dobrina, ki jo vecina kupi, ker pac pase v danasnji cas.


Joj mičica, zdaj mi je pa res mal slabo ratal. Ti res ne moreš o tem razpravljat, ko če prav vem imaš samo enega otroka pa še tega ne glih vsak dan, tako da ne moreš nekoga kot je decembrka, če se ne motim s tremi otroki, sploh primerjat po količini dela, ki ga nekdo mora opravit, če hoče biti v bajti kolikor toliko normalno, ne da se ti podgane zaredijo, pa če nočeš biti v sporu z družbo, ki zahteva, npr. da pelješ otroka na pregled, da greš na roditeljski, ali če nočeš škodit otroku, pa ga recimo ne pelješ v glasbeno ali na trening.... Če ne opraviš enormne količine dela, enostavno ne loviš začetka s koncem in ti delo ostaja ali nisi na tekočem z dogajanji ali pa živiš v kameni dobi . Oprano, vsaj za silo popucano in urejeno pa tudi že mora bit, ker v svinjaku živet pač ne moreš, pa sem jaz daleč od nekega picajzla, ki bi imel visoke standarde, poleg tega mi tudi otroci mnogo pomagajo. Koliko je obveznosti, ki jih ne folgam, ti sploh povedala ne bom, če omenim, da sem bila samo se mi zdi da 1x pri vsakem otroku na govorilnih urah letos, pa vse ostale obveznosti sem tudi skenslala na minimum, to najbrž veliko pove o vsem skup. Vendar je teh obveznosti s tremi otroki oz. večjo familijo toliko, da se ti meša mnogo popoldnevov od vsega skup. potem ti pa en, ki ima ljubi božji cajt na tem svetu bluzi o tem, da je hitenje ena fama, propaganda.... Prid k nam za en mesec, pa skrbi za vse, če si upaš. Si ne, ker imaš raje službo. Ker je bila tvoja izbira hobi (beri služba) pred familijo ali z majhno falimijo. In tvoja služba je hvala bogu tolk neproblematična in si srečna v njej, ti toliko daje, pa očitno nimaš glih tečnih šefov, da ne čutiš neke norišnice. Vesela sem zate. Ampak a veš, nekdo ki ima pa rad materinski poklic, povezan z eno veliko familijo in vsem ostalim kar zraven spada, pa je v totalni histeriji s časom, ker ga družba dobesedno prisili v to norenje. Moja vrednota je taka, da imam možnost samo finančno životariti, če želim biti samo mama in gospodinja (z več dela, kot ga imaš ti vse skup s službo vred), ali pa hoditi v službo in vzeti v zakup totalno hitenje in utrujenost. Kakšno izbiro sploh imam? Nimam je. Ti imaš izbiro, ker so tvoje vrednote drugačne. Jaz in meni podobni je pa nimamo, smo pred ultimatom: norenje ali samo en otrok (matr, če bi imela samo enega, se mi pa zmeša od hudega, tako sem si otroke želela, trpela bi še bolj kot zdaj). Vendar nimaš pravice trdit, kako si sami naredimo hitenje, če nimaš blage veze kaj pomeni imeti malce večjo familijo, ker je to precej žaljivo do vseh, ki kar ornk garamo. Ja, odločitev je bila naša, ker smo stali pred nemogočo izbiro, ampak ja, nimaš pravice sodit o vsem skup, ker našega lajfa ne živiš. In še en ja, imamo pravico tudi kdaj okol tega pojamrat, ker je bila naša možnost že v začetku slabša kot vaša. Družba tako hoče, ali drugače rečeno, več vas je, ki ste precej ambiciozne, kot takih, ki smo malo manj. Vendar to ne pomeni, da ima kdo od nas prav ali ne prav. Samo različni smo. IN neumno se je okoli tega prepirat. Še bolj nevljudno poniževat tiste, ki so ostali doma in ne cenit njihovega dela. Nič čudnega, da se kdo boji ostat doma. Če možje razmišljajo tako, kot tele naše rr-jevke, da se ženske, ki ostanejo doma samo praskajo, potem uboga mislnost slovenska. Eh, brez veze.


Saj ni kaj za dodat. Tudi sama sem hotela mič kaj napisat, samo nikakor ne bi našla tako primernih besed, kot so te.

Pa se popolnoma strinjam s tabo, kljub temu da mam samo enega otroka. user posted image  Pa me čas ne baše glih fejst, čeglih hodim v službo. Malo zato, ker sem vajena na "razkoš" in se plači ne bi mogla odpovedat, malo pa zato, ker svoj poklic še kar rada opravljam.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 11:52:47   
Klemy82
user posted image AAAagh ste tečne, no. Cel vikend vas berem pa svašta no.... živite kot vam paše pa pustite ostalim, da živijo kot jim paše pa mirna Bosna. A se morate nekatere res v vse vtaknit? A doma ste tud tok firbčne pa opravljive pa foušljive al se sam tle gor na forumu stresate?

Eh, sej res da mam danes PMS, bo bolje, sam dejte se mal umirit bejbe, no...user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 13:35:58   
ssevin

Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



A daj mič lepo te prosim..kaj pa te ti delaš? V ponedeljek prižgem komp in vidim čez celo nedeljo tvoje objave, zunaj pa takrat 29 stopinj. In ti boš ženski, ki dejansko živi s svojimi tremi otroci govorila, da je lena? Ma daj no.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 13:54:16   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



A daj mič lepo te prosim..kaj pa te ti delaš? V ponedeljek prižgem komp in vidim čez celo nedeljo tvoje objave, zunaj pa takrat 29 stopinj. In ti boš ženski, ki dejansko živi s svojimi tremi otroci govorila, da je lena? Ma daj no.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 14:15:53   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



A daj mič lepo te prosim..kaj pa te ti delaš? V ponedeljek prižgem komp in vidim čez celo nedeljo tvoje objave, zunaj pa takrat 29 stopinj. In ti boš ženski, ki dejansko živi s svojimi tremi otroci govorila, da je lena? Ma daj no.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ma tanikaaa pi-zda, ma saj niti smešno ni. Mi dol visi, kaj kdo dela s svojim življenjem in kak živi, ampak naj zadrži svoja pametovanja za sebe, medtem če že sam nima blage veze kaj pomeni histerija s časom in jebe-na služba.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 14:18:37   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



A daj mič lepo te prosim..kaj pa te ti delaš? V ponedeljek prižgem komp in vidim čez celo nedeljo tvoje objave, zunaj pa takrat 29 stopinj. In ti boš ženski, ki dejansko živi s svojimi tremi otroci govorila, da je lena? Ma daj no.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ma tanikaaa pi-zda, ma saj niti smešno ni. Mi dol visi, kaj kdo dela s svojim življenjem in kak živi, ampak naj zadrži svoja pametovanja za sebe, medtem če že sam nima blage veze kaj pomeni histerija s časom in jebe-na služba.


Meni je smešno. Sori. user posted image

Se pa strinjam z vsem, kar si napisala. Tak v prvem kot tudi v drugem postu.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 14:21:06   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



A daj mič lepo te prosim..kaj pa te ti delaš? V ponedeljek prižgem komp in vidim čez celo nedeljo tvoje objave, zunaj pa takrat 29 stopinj. In ti boš ženski, ki dejansko živi s svojimi tremi otroci govorila, da je lena? Ma daj no.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ma tanikaaa pi-zda, ma saj niti smešno ni. Mi dol visi, kaj kdo dela s svojim življenjem in kak živi, ampak naj zadrži svoja pametovanja za sebe, medtem če že sam nima blage veze kaj pomeni histerija s časom in jebe-na služba.


Meni je smešno. Sori. user posted image




Smej, smej, smej, uvek se smej...najviše volim osmeh tvoj, ljubavi moja, živote moj...osmehom mi dušu greješ, najlepša si kad se smeješ..user posted image  cmok.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 14:47:49   
muki1
Mič, tudi moje vprašanje si gladko prezrla. Užaljena sem user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 15:21:17   
bumerang
Mene tudi baše radovednost o tem, kaj Mič počne službeno. Mič, lahko tudi na ZS. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
10.8.2009 20:47:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin


Kaj pa ti recimo pocnes v prostem casu?



A daj mič lepo te prosim..kaj pa te ti delaš?


To nedeljo sem kvalitetno zabusavala user posted image user posted image .

Full greh, a ne user posted image ?
Eni se tkole matrajo, eni pa....saj vidis user posted image . Saj se bom spovedala, pred penzijo, tko kot za to, da mi je celo delat fajn v pavzi med takimi zabusavanji user posted image .

(odgovor članu ssevin)
  Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
11.8.2009 7:30:06   
muki1
user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
11.8.2009 8:48:58   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Jaz sem tudi doma, ampak meni tako paše. Finančno nam kar znese, pa še tip človeka nisem ki bi delal od 8-16 ure , po kakih 6 mesecih bi znorelauser posted image Pa fajn mi je, ker ima mož tudi svoje podjetje in si sam kroji delovni čas, pa smo lahko bolj spontani v " "planiranju" ... Če se nam kak dan ne da vstat, pač poležimouser posted image Pa kak dan se zjutraj spomnimo, da bi pa kam šli za 3 dni in pač gremo...

Pravzaprav si trenutno niti ne predstavljam, da hodim v službo, itak se nam dogaja 100 na uro, pa še za vrtce bi dali več kot bi jaz domov prinesla ( 3 otroci in pri nas nima nobeden zastonj, kot v Slo). Pa še logistično nam ne bi zneslo, sploh kadar moža ni, mi smo pa samo za vse - nimamo babic na dosegu roke...

Ko pa bo najmlajši star kakšna 3 leta, potem si bom pa že kaj našla, verjetno to ne bo klasična služba, ker itak nihče ne bo zaposlil skoraj 40 letnice brez delovne dobeuser posted image user posted image ....

Doma bit je kar fajn, sploh če imaš družbo - nas je par prijateljic, pa potem lutamo okoli, pa se imamo fajn...

Sicer pa klasična gospodinja pa nisem, še kosila nimam skuhanega vsak dan, da o pospravljanju niti ne govorimuser posted image user posted image





Fouš. Pa še nekje ob morju si doma, a ne? Uh, mislim, da ti živiš moje življenje user posted image .


Muki, ma, saj sliši se idealno, pa ni vednouser posted image Sploh poleti, ko je mojemu možu high sezona in dela cele dneve. No, je že res da se jaz rinem zraven in smo cela poletja po turističnim mestih, ampak to ni isto kot dopust. No,saj smo pol cel september fraj...

Če bi bilo po moje bi se itak iz Rijeke na en otok preselili, ne preveč naseljen in tam uživali, samo...  ko bova stara in sama...user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
11.8.2009 21:43:45   
tanikaa
Mič, a ti maš Muki blokrano ali kako? user posted image

< Sporočilo je popravil tanikaa -- 11.8.2009 21:44:02 >


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
11.8.2009 22:24:27   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Nasa druzba namrec prav nasprotno - prav ektremno mocno spodbuja rodnost ter druzine z (1+n) otroci.


A daj no, a si iz neba padla?user posted image user posted image  Smešno da kdo v resnici to verjame.

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Vrtci so tako mocno subvencionirani, kot nikjer drugje na na svetu, sole so brezplacne in (ja, ne placujemo solnin), obstaja en kup socialnih transferjev, vseh mogocih dodatkov za otroke.


Vrtci so malo subvencionirani, ker če ne bi bili, slovenke niti dveh otrok ne bi imele, ker je naš standard precej nižji kot drugod po razviti evropi, poleg tega v tujini moški zasluži toliko, kot pri nas oba partnerja skup, pa je lahko ženska doma. Zato so v tujini vrtci lahko plačljivi. Če oba delata, jima še vedno ostane krpko veliko za živet. Pri nas poleg tega vrtci niso niti pod razno zastonj, so pa pol cenejši, vendar to ne zagotavlja rodnosti.
Kupa socialnih transferjev ni. NI!! V tujini če si brezposeln dobiš našo minimalno plačo. Primerjaj to z našimi "dodatki". Edina reč pri nas, ki je resnično ugodnost, je porodniška. Vendar ima recimo madžarska še boljšo. Vendar samo zaradi dolge in dobro plačane porodniške človek pač nima še enega otroka samo zato. Rabiš malo več "varnosti".

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Zivimo v druzbi z eno najbolj progresinih obdavcitev, imamo HB se vedno javno zdravstvo, ko otroke peljes k zobozdraviku, je to zastonj!
Pod pomagala in pripomocke pa sem razumela, da ima Mic v mislih vso belo tehniko, ki je nase prednice, ki so na potokih prale plenice za svojih 10 otrok niso imele.


Naša obdavčitev je ena najhujših v Evropi. Ravno pred časom sem ta podatek nekje brala. POleg tega naša država s tem denarjem ne zna gospodarit primerno. Zato se denar izgublja in so davki še kar tako visoki. Res je obdavčitev nižja, če imaš več otrok, vendar to ni nek strašansko velik denar. Če imaš plačo več kot povprečno, to za recimo 3 otroke ne pride 100eur na mesec. Tako da si fejst mimo brcnila s tole izjavo.
Zobozdravnika za otroke zelo težko dobiš v javnem zdravstu, še težje pa takega, kateremu bi zobe svojega otroka zaupal. Žal. Tudi navadno zdravstvo plačujemo vsako leto bolj in dobimo vsako leto manj kvalitetne storitve, da o tem, kaj sploh še zzzs plača, sploh ne bi diskutirala, ker je to en navaden kriminal, kam s to socialo rinemo. Za zdravstvo se krepko razmečeš, če imaš več otrok, toliko bolj. Javno zdravstvo je tudi povsod drugod po evropi zasstonj, če pristaneš na tako kvaliteto, kot jo nudi naše splošno zdravstvo. Če hočeš malo več, moraš pa plačat - tako tukaj kot tam. Samo da je v tujini več zasebne prakse, ker so ljudje bolj bogati. Spet si brcnila v temo.

Kar se tiče strojev jih seveda imamo, ampak imamo milionkrat več pripomočkov tudi za zabavo in vsakdan, ki jih moramo spucat, pospravit, ki jih naše prednice s tremi piskri niso imele in trdim, da ne glede na vse niso imele toliko dela.

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka
Res, je da zivimo hud tempo, res je pa tudi to, da ji eni nalozijo na kroznik vec, kot so sposobni pojest.


Lahko to tako imenuješ, če pač nimaš pojma o človeški psihi. Če hočem jaz imeti stvar, ki me osrečuje, beri otroke, moram hkrati požreti garanje. Ali pa pač nimam stvari, ki me osrečuje, niti garanja. Ti pa lahko imaš stvar, ki te osrečuje (očitno služba in recimo en otrok, pa se ti ni treba ničemur odpovedat, niti garat. Hkrati pa bevskaš, kako nekdo drug nima pravice jamrat. Jaz jamram, ti pa kažeš svoj egoizem in nezavedanje, neznanje. Ne bi zamenjala.

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Drugace pa res zadnje case precej jamras.
Mogoce ne bi bilo slabo, ce bi zamenjala poklic, ker imam obcutek, da resnicno postajas nezadovoljnja.
Pa ne spet prosim zacet jamrajije, ta ne mores najt druge sluzbe. Trenutek mora res ni najbolj ugoden, ampak v pol leta do leta, ko se krivulja obrne navzgor, se bo ponovno zacelo na novo zaposlovat.
Medtem pa razmisljaj, kaj te poleg gospodinjskih del sploh veseli pocet.


Dashenka, za razliko od tebe, jaz svoj poklic zelo obvladam in me veseli. Če bom kaj delala, bom delala to, kar mi je fajn in obvladam in to je točno to, kar delam. Če ne, pa sploh ne bom delala. Da bi pa delala nekaj tretjega, ob čemer bom zdolgočasena in mi bo bad, pa hvala lepa. Tako da.. žal mi je, da sklepaš iz tega, ko rečem, da je težko delat dva poklica hkrati, da si od tega zmatran, da me služba ne zadovoljuje. Vendar to pove veliko o tebi in tvojem razumevanju celotne situacije, o meni pa prav nič.

Še to, pljuvala in jamrala si čez mene. Tako da, poglej se malo v zrcalo.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 14 [15] 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?