|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 10:28:21   
n a n i
Jaz se tudi odlocam med KR in LJ, ker je razdalja ista. Betricija medve sva samo par km razlike doma. Vem samo to, da ce se bo otrocicku mudilo na svet, da bom sla v LJ. Ker takrat ga tko al tko pripeljejo v LJ in lahko sekunde stejejo, pa se jaz ne bi bila rada v drugi porodnisnici.
Moram se malo prestudirati kje naredijo lokalno anestezijo v primeru CR. Sem slisala za LJ, da se je zelo branijo in raje dajo splosno, za kar pa jaz nisem, ker je v tem primeru vec kemikalij v mojem telesu, pa se otroka ne dobim takoj, saj se moram prej zbuditi in k sebi spraviti. Ce pa je lokalna, pa je skoraj tako kot naraven porod, ti dajo takoj otroka na trebuh.

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 10:48:12   
simi27
betricija - pravkar sem tudi jaz prejela ta paketek. Sem prebrala propagandni letak in ti lahko povem, da so te tabletke feminion 2 - moraš pa popiti eno tabletko in eno kapsulo na dan. torej imaš te tabletke za 3 dni. Jaz sem že vzela. user posted image

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 11:43:11   
betricija
simi a nisi dobila 6 tablet? ene so roza 3kom in ene prozorne 3kom? predno jih začnem jemati se bom pogovorila z mojo G, kaj meni o tem, ker je ona zagovornica elevita. sedaj ko sem že na pol poti mi je priporočala 1 tableto na 2 dni. jemljem pa tudi magnezij in kalcij.karbonat, pa ne bi rada prveč vsega vzela.

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 11:50:51   
simi27
Betricija - ja, dobila sem 6 (3 kapsule - prozorne in 3 tablete - roza). Moraš pa vzeti 1 tableto in 1 kapsulo na dan.
Tudi jaz imam doma Multimam, pa sem sedaj zmanjšala. Pojem le vsak drug dan. Tudi te bom vzela vsak drugi dan oz. enkrat te, drugič one. Saj tako pojem ogromno sadja in zelenjave. Težje bo pozimi.

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 11:55:58   
buba88
pozdravljene vse sonosečke

kako ste pa ve pridne. niti brat vas ne dohitevamuser posted image . hehe vse imamo toliko za povedat še posebej zdaj ko je/bo morfologija.

pa da se še jaz javim. morfologijo imam 12.8. komaj. ampak nestrpno že pričakujemo ta datum, da po dolgih tednih spet zagledamo svojo bebiko.

kaj slučajno kera ve za dr. Zavšnik Suzano v MB, če zraven spusti na morfologijo tudi partnerja?al kako je z tem? je šel lahko vaš dragi zraven al ne?

lep sončen pozrav in Mariborauser posted image

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 11:57:52   
betricija
a tako simi. hvala za navodila. moram še enkrat prebrat.

jaz si pa sedaj delam zalogo za zimo. v skrinji so jagode in maline iz domačega vrta, včeraj sva z mami delale breskvin kompot, a ga bom jedla samo do rojstva, potem baje breskev ne smeš jesti in isto jagode. na jesen pridejo še pečene paprike, pa češnje imam v skrinji za štrudelj. sicer pa sedaj uživam veliko solate in fižola, pa paradižnik je tak, da bo treba omakce za zimo narediti, če mi ga drugi ne bodo pomagali jesti. na morju mi bo pa mami še slivovo marmelado naredila. ma super je, ko imamo vrt.letos mi je pa še tolk bolj všeč ko mi ne pustijo nič delat, hehe...

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:02:43   
betricija
punce še nekaj mi svetujte;
od novega leta se nisem nič lase barvala, narastek je sedaj skoraj 10cm, pa še sive imam na vsake kvatro. a se ve barvate? greste do svojih frizerjev ali uporabljate kupljene barve. do sedaj sem hodila k frizerki, pa je trenutno na porodniški, me pa mika ker vidim na televiziji da imajo sedaj barvo brez amoniaka, če bi to uporabila.

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:07:34   
simi27
ni za kaj, betricija.

ja, tudi jaz imam napade na sadje. Jem vse, kar pride pred mene. Sem nora na jagode in ko sem dojila jih res nisem jedla, razen kakšno z vrta. Je pa tako - meni je patronažna rekla, da naj jem tudi breskve, a zmerno. Saj takoj vidiš, kaj otročku paše in kaj ne. Mislim, da breskve niso tako zelo alergene. So pa alergene marelice (pa še to mi je alergologinja rekla, da prihaja do alergij predvsem zaradi pesticidov) in pa jagode. Sin je jagode prvič poskusil pri 1 letu, tudi med, kravje mleko. Sama sem prvih 6 mesecev samo dojila, potem pa začela uvajati gosto hrano počasi, po navodilih Tanče (iz MON).

tudi barvaš se lahko med N. Tudi jaz grem v naslednjih dneh k frizerju. Imam narastek in kar veliko sivih las user posted image  

< Sporočilo je popravil simi27 -- 28.7.2010 12:08:59 >

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:08:19   
pinkalonca
betricija jst sem bla ravno prejšnji teden pri frizerju in sem spet bjonda brez narastka user posted image mislim, da je bilo o teh barvah in peroksidu že veliko napisanega, pa mislim da so se vse nosečke barvale brez posledic user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:19:32   
pika555
Pozdravljene po dolgem času. Dopust je za nami... Koliko ste se kaj zredile že? Jaz sem kar pridna user posted image .
Nekaj me zanima- vaše mnenje.
Pred osečnostj sem jemala tablete proti aritmiji. D sedaj je bilo vse OK, sedaj pa sem imela zopet aritmije, bolečine in omotico. Ker je moja zdravnica na dopustu, sem šla k drugi, katera mi je pregledala samo vodo, ni me napotila k internistu. Sama vem, da nisem sposobna delati, ker bolečine trajajo okoli ene ure, zelo sem utrujena.
Kaj lahko naredim?

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:29:08   
simi27
pika 555 - jaz bi zaprosila za bolniško. Potem pa se bosta že s svojo zdravnico naprej pogovarjali.
Moja zdravnica pravi, da naj samo pokličem, če se slabo počutim oz. zbolim, da mi odpre bolniško, potem pa se zmenim za termin.

< Sporočilo je popravil simi27 -- 28.7.2010 12:33:51 >

(odgovor članu pika555)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:31:56   
Slavi83
Js sm dans napolnila 22 tednov in sm pridelala že 8 kg. Mislim, da me nobena ne bo prehitela user posted image

(odgovor članu pika555)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:39:49   
KatyK79
punce, eno pomembno vprašanje imam za vas!
 
Se pravi, v soboto grem na morje! v četrtek drug teden pa se nam tam pridruži fantek, ki ima norice oz. jih je že prebolel in gre jutri ponovno v vrtec.
se pravi če gre on v vrtec ni več kužen???
 
Sama ne vem če sem imela norice, mami pravi da sem nekaj imela samo ne ve točno kaj, ve samo da mi je mazala pikice.
 
ko sem klicala svojo osebno zdravnico je rekla da v kartoteki ni zapisano da bi karkoli imela, je pa seveda možno da sploh takrat nisem šla k zdravniku.
v otroštvu sme bila cepljena proti noricam, samo to baje še ne pomeni da sem imuna.
 
mami od tega fantka dela v zdravstvu in pravi, da je mali ok, samo sej veste kako je to, njim je tudi v interesu da gredo na morje.
sama pa vem, da fentam (pardon izrazu) mamo in očeta, če karkoli dobim od fantka.
 
vaše izkušnje, mnenje????
lepo prosim!!!
 

(odgovor članu simi27)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:50:08   
birdy

IZVIRNO SPOROČILO: betricija

simi jaz sem jo danes dobila. taka mini oranžna torbica, notri pa propagandni listek z navodili, pa vzorec 3 tablet za začetek nosečnosti in 3 tablete za nosečnice in doječe matere. smotan je edino, ker na tabletah ne piše katera tableta je za prej in katera za pol.

še nekaj punce, sama sem pred zanositvijo kar veliko uživala ribe, sedaj pa mi nekako smrdijo in vsi nekaj priporočajo dodatek omega 3. bi jih vi jemale?


Betricija, tam maš še en listek kjer ti piše da so tele tablete ki si jih dobila za nosečnice od 4. meseca nosečnosti dalje. In tud piše da nosečnice od 4. meseca nosečnosti dalje pojejo eno tableto in eno kapsulo dnevno. In tam je ravno ena tableta in ena kapsula. No, tko sem jst razumela in kolkr vem tam tistih tablet za prve tri mesece nosečnosti ni.
Sem tud jst ravno dons dobila...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 12:56:46   
birdy

IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79

punce, eno pomembno vprašanje imam za vas!
 
Se pravi, v soboto grem na morje! v četrtek drug teden pa se nam tam pridruži fantek, ki ima norice oz. jih je že prebolel in gre jutri ponovno v vrtec.
se pravi če gre on v vrtec ni več kužen???
 
Sama ne vem če sem imela norice, mami pravi da sem nekaj imela samo ne ve točno kaj, ve samo da mi je mazala pikice.
 
ko sem klicala svojo osebno zdravnico je rekla da v kartoteki ni zapisano da bi karkoli imela, je pa seveda možno da sploh takrat nisem šla k zdravniku.
v otroštvu sme bila cepljena proti noricam, samo to baje še ne pomeni da sem imuna.
 
mami od tega fantka dela v zdravstvu in pravi, da je mali ok, samo sej veste kako je to, njim je tudi v interesu da gredo na morje.
sama pa vem, da fentam (pardon izrazu) mamo in očeta, če karkoli dobim od fantka.
 
vaše izkušnje, mnenje????
lepo prosim!!!
 


Mislm da če je fantka dala mami v vrtec da pol že ve. Norice so prebolene ko se zadnja norica posuši, prej si kužen. Ti proti noricam nisi bila cepljena pomoje, mislš tist ko si cepljen proti rdečkam... No, tist ni tud proti noricam. Kolikor pa vem pa so vse telke bolezni bolj nevarne za začetek nosečnosti, se pravi prve tri mewsece kot pa potem kasneje. Ti greš pa že praktično v zadnje tromesečje. Piši na MON kakšne so posledice če se zdej okužiš.
Ampak če mama pravi da je otrok zdrav sem jst prepričana da je dejansko zdrav. Sploh če je tvoja prijateljica. Pikčast pa bo še tamali verjetno ja...user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:06:41   
simi27
KatyK79 - fantek ni več kužen. Norice lahko dobiš, ko ima oboleli še sveže pike (vodene pike), in pa še preden sploh na zunaj oboli (ker je to virus). Tako, da se nimaš kaj bat user posted image  

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:07:35   
KatyK79
o birdy ful ti hvala za odgovor, zlata si!
misim da na MON ni Pušenjaka, ker vidim da že nekaj časa ni nič odgovoril!
bo preverila še 1x!


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:08:36   
KatyK79
simi27 - hvala tudi tebi!!! super ste!

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:31:29   
n a n i
KatyK79 fantek sigurno ni vec kuzen. Kuzen si preden sploh dobis pikice in potem dokler so vodene. Sem vcasih ful delala z otroci in se posledicno naucila marsikaj o otroskih boleznih. Cepljene pa smo bile proti rdeckam.

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:48:35   
betricija
katy jaz sem norice prebolela v otroštvu, me je pa par tednov tudi pri srcu stisnilo, ko je soseda prišla k nam z otrokom, ki je imel norice. ker moj ne ve ali je imel norice ali ne. sem se pa potem pomirila, ker se ga nisem nič dotikala, pa tudi moj se ga ni. mislim pa, da v nekaterih priročnikih za nosečnost piše, da naj bi obstajal krvni test, ko preverijo ali je nosečnica prebolela virus ali ne.je pa naša soseda rekla, da se je otrok ful težko nalezil norice. da so hodl od otrok do otrok, pa nič ni bilo, dokler ni od sorodnikov otrok zbolel in je kar dudko odnesla tja, da jo je otrok malo poslinil, potem pa dudo dala direkt otroku. in je norice dobil. prej pa ne. tako da pojdi na dopust in uživaj. raje pazi na javne wc-je in tuše zaradi kakšnih bakerij.

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:50:21   
betricija
birdy in simi, sem šla še enkrat navodila brat. res piše, da je potrebno vzeti eno kapsulo in eno tableto. a vseeno se bom o teh tabletah pogovorila še s svojo G naslednji teden.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 13:54:22   
lidik
KatkK79 jaz sem tudi šla na obisk h kolegici, od katere hčerkica je imela norice oz. vodene koze. In malo pred tem sem imela pregled pri mojemu G in sem ga vprašala kako je s tem. Pa mi je rekel, da ko se zadnja začne sušiti naj počakam slab teden in potem sem brez skrbi - ker potem ni niti malo dvoma več, da bi bila kužna. Tako da mislim, da dokler ima še sveže ga niti ne more dati v vrtec, tako da če že zdaj hodi v vrtec in pride šele čez en teden k vam, nimaš nobenega straha. 

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 14:01:16   
n a n i
Sem se spomnila, da so pri moji prijateljici naredili test, ce jih je prebolela, ker je bla noseca, njena hcerkica pa je norice dobila. in jih ni prebolela, pa na sreco tudi dobila ne.
Je pa moja mama prebolela norice, ko je bila noseca z mojim bratom. Z njim je vse ok, zanimivo mi je, pa da jih nikoli ni dobil. pa smo jih vsi na vasi si malo delili, ker smo se skupaj igrali, pa jih samo on ni dobil. tudi ko sta jih njegova otroka imela, pa je bil ful z njimi jih ni dobil. Mogoce je imunost staknil ze v trebuhu.

Punce, ki ste na bolniski, a vas je ze kaj obiskala komisija? Baje ful kontrolirajo nosecke. Ravno danes sem izvedela, da so pri eni bli. Jaz sem sicer nonstop doma, se na sprehodu nisem bla celo vecnost zaradi teh krcev, pa vseeno cvikam, da bi prisli ravnotakrat, ko sem npr pod tusem ali pa na balkonu pocivam, ker tam se ne slisi zvonec. Ah zgleda, da sem zaradi hormonckov prevec panicna postala.

(odgovor članu lidik)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 14:05:11   
*Star*
KatyK js ti predlagam da kar zdravnico pokličeš in jo vprašaš.
Slikice pa bom pripopala ja, ko pridem do skenerja hihiuser posted image

Nani mislim da prvi mesec te ne more obiskat komisija, potem pa lahko. Je pa to odvisno od delodajalca - če si jim sumljiv, pošljejo komisijo.
Če jo meni pošljejo ravno ko me ne bo doma, bom rekla da mi je itak zdravnica naročila sprehode in telovadbo. Delo pa imam sedeče za računalnikom. Samo dvomim, da bom tolk časa doma, ker me na žalost vse delo čaka....user posted image

Pinkalonca seznami so pa res super!!! Js tud navijam za une dojenčke k prevale delajo jojjjj kok so cuteuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.7.2010 14:13:03   
simi27
IZVIRNO SPOROČILO: n a n i

Punce, ki ste na bolniski, a vas je ze kaj obiskala komisija? Baje ful kontrolirajo nosecke. Ravno danes sem izvedela, da so pri eni bli. Jaz sem sicer nonstop doma, se na sprehodu nisem bla celo vecnost zaradi teh krcev, pa vseeno cvikam, da bi prisli ravnotakrat, ko sem npr pod tusem ali pa na balkonu pocivam, ker tam se ne slisi zvonec. Ah zgleda, da sem zaradi hormonckov prevec panicna postala.


Priporočam ti, da se probaš  s svojo zdravnico dogovorit, da ti v kartoteko napiše, da ti dovoljuje sprehode. Da boš lahko šla vsaj ven in da boš pomirjena, če bi slučajno prišla komisija, tebe pa ne bi bilo doma.

(odgovor članu n a n i)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?