|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 14:34:16   
MalaNeli
user posted image user posted image user posted image hvala

(odgovor članu Renesme**)
Neposredna povezava do sporočila: 4801
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 14:35:56   
škorpijonček_
IZVIRNO SPOROČILO: flik

Muellerjeve plenice so zakon! Mi jih imamo od vsega začetka in jih ne menjam za nobene druge, pa še ugodne souser posted image . Nasploh njihova znamka beauty baby je super za dojenčke. Vsaj pri našem se zelo obnese.

Bepanthen - obadva sta ok za bradavice, + je še malo bolj masten.



Sam tule je pa treba še vedet teža, pa spol? Sem pihnil akaj mimo? A so posebej za fantke in punčke pleničke? Jao...tolk vsega...sej v bistvu še nč ne vem.

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 4802
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 14:38:29   
Renesme**
IZVIRNO SPOROČILO: škorpijonček_

Malajka - koker se jst spomnim, se prjaviš na zavod, kot iskalec zaposlitev, samo ti boš itak v porodniški in na CSD zaprosiš za socialno podporo...je pa že res dolgo tega, tak da nisem sigurna glede tega.


Preko CSD boš tako dobila tisto denarno pomoč za 1 leto, namesto porodniške, na zavod se jaz ne bi šla prijavit, ker ti pripada samo 3 mesece nadomestila, pa ga lahko prišparaš za drugič... moraš pa si uredit obvezno in dodatno zdravstveno zavarovanje, če te tvoj ne more zavarovati prek sebe (Sta poročena ali živita vsaj 2 leti na istem naslovu)

(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4803
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 14:51:00   
Renesme**
IZVIRNO SPOROČILO: škorpijonček_

IZVIRNO SPOROČILO: flik

Muellerjeve plenice so zakon! Mi jih imamo od vsega začetka in jih ne menjam za nobene druge, pa še ugodne souser posted image . Nasploh njihova znamka beauty baby je super za dojenčke. Vsaj pri našem se zelo obnese.

Bepanthen - obadva sta ok za bradavice, + je še malo bolj masten.



Sam tule je pa treba še vedet teža, pa spol? Sem pihnil akaj mimo? A so posebej za fantke in punčke pleničke? Jao...tolk vsega...sej v bistvu še nč ne vem.


na začetku so pleničke za vse enake, sej potem tudi, če ne kupiš ravno Pampers z motivom za user posted image  aliuser posted image , so pa iste, samo slikice so drugačne....teža, za prve par tednov imaš št.1 ali 2 (od 2-5kg) mislim da je...vglavnem gre po teži, mi smo mogli zmeraj menjati pri naslednji minimalni teži, sej poglej gor k piše, boš vedela o čem govorim, npr. naslednje so od 3-6kg, se pravi da št. 2 tud slučajno ne moreš uporabljat do 5kguser posted image .....

Katere plenice ti bodo ustrezale boš pa videla sama oz. tudi vneta ritka hitro pove, da je mogoče napačna plenička....men DMove niso bile všeč ker so se trgale (tist za zalepit pleničko) Mullerjeve kar ok, hvalijo tudi Hoferjeve, pa Lidlove- so ful poceni, Huggies mi niso bile všeč...Pamperske so mi bile najboljše, ker so imele raztegljive tiste stranske paščke...pa Pamperske iz Mullerja so boljše kot iz npr. Mercatorja, ker so delane za zahodni trg....
Podloge za previjanje- tiste enkratne so mi fine iz Mullerja, pa njihove vatke-krpice za umivanje, pa robčki, ki jih je 100 v škatli so fini...tudi v DMu jih dobiš,
Dentinox mazilo za dlesni(ko zobje rastejo), kozmetike ne kupujem nobene od trgovskih znamk, ker otrok zelo hitro dobi alergijo, se mi zdi fina Mustella (pa zdaj sta še ene 2 znamki v lekarni) -    na koncu smo vedno pristali na tem.
Za ritko imam eno čist navadno kremo za rit in pa Bebival kremo...

(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4804
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 15:03:33   
Renesme**
Mal sem zakompliciralauser posted image

jst bom imela doma približno tole

kreme: Bepanthen mazilo, Lanolin Multi-Mam=zame , za rit: Bebival, hladilno mazilo in eno Bubchen kremo (je bolj gosta kot navadna vlažilna- za ponoči)
za telo: mandljevo olje, ribje mazilo, tist ko se kaj lušči pa komot namažeš tudi z hladilnim mazilom (navadnim- sam da je mastno) ali pa Bepanthenom
za kopanje- otroško navadno trdo milo, kasneje od Nivee za telo in lase( prvi je ustrezalo ni pa nujno da bo temu tudi), za po kopanju kasneje nekaj od mustelle- odvisno od tipa njegove kože
za temence- od Mustelle neko mazilo je super- prvič smo ga samo 1x uporabili in je bilo ok, prej sem se pa 1 mesec z oljem matrala...

umivanje: Tosama krpice za 1x uporabo- za kopanje, vata blazinice in navadna vata

Robčki za rit (samo za previjanje ponoči in če kam greš) čez dan vata in voda...

pa 70% alkohol za popek, fiziološko raztopino- za popek, oči, nos in še kaj- tiste po 5ml, vatirane palčke- debele za dojenčke

to je vbistvu vse...verjetno je še kaj pa se ne spomnimuser posted image

(odgovor članu Renesme**)
Neposredna povezava do sporočila: 4805
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 15:11:50   
lottyka
IZVIRNO SPOROČILO: MalaNeli

ja našmo dojenčko so zvagali 1250 v pon.ko smo bli na pregledu. ma ja saj vem da je kr dokaj normalno. se pa tut kr mal pazim :S

lottyka a je to sam spletna trgovina?



malaNeli ne vem, jaz sem si tu ogledala samo barve katere so, ker mi ni mogla pokazat črne, ker je ni bilo. Meni jo bo BC naročil. Vsaj prodajalka takrat mi je rekla, da mi lahko naročijo v željeni barvi, samo je pa potrebno počakat da pride pol. Itak je še več kot 2 meseca, do takrat bo že prišla.

škorpijonček še malo pa bo dan P user posted image pri tebi. Joj boš vidla kako boš kar hodila prstane gledat, ko jih boš mela doma. vsaj jaz sem jih user posted image .

MalaNeli meni je ravno par dni nazaj ena mamica svetovala, naj si grem kupit od Aventa kremo za bradavice, pa naj si kar začnem. Če ima katera kakšen boljši predlog se tud jaz priporočam za predlog. Sem pa dobila nasvet, da najboljše da kar začnem z mazanjem, da se pripravijo, da naj bi potem manj pokale. Kot jaz vem je Bepanten + bolj za rane, mislim da obstaja en drugačen ki se uporablja tudi pri bebikah.


(odgovor članu MalaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4806
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 15:33:54   
Renesme**
meni ko so prvič popokale bradavice sem imela to kremo od aventa in njihove al chicchotove blazinice- bolj mehke so, in se je takoj popravilo....zdaj pa te kreme sploh ne najdemuser posted image   Je pa res super- moram it še mal pogledat okoli - baje je v baby Centru- bom kar prek spleta naročilauser posted image

< Sporočilo je popravil Renesme** -- 19.8.2010 15:38:27 >

(odgovor članu lottyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4807
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 15:43:57   
aleksa83
Pozdravljene!
Sem zdaj brala 3 strani skozi in uf ste se razpisale.
NOVOPRIDRUŽENE DOBRODOŠLE user posted image .
VEČ NAS JE, BOLJŠE JE !!!

Popravek za termin poroda: 23.11.2010
Naslednji pregled : 1.9.2010

Jaz sem pa dobila potrdilo o terminu poroda za socialno, mi ga je že zdaj dala, samo ga komaj drugi mesec dol nesem z vsemi papirji.
No mojega malega sem včeraj vidla po 5 tednih in je bil prav divji, a je vedno tako obrnjen, da se ne vidi spol. Me je G. vprašala, če sma dogovorjena tako ali kako, da je vedno tak obrnjen. No user posted image je bil zraven in je bil celi blaženi. Mi je ful veliko pomenilo, da je šel zraven. No pol se je user posted image obrnil toliko, da sma ga videla vsaj od strani, videlo seje, da je tu pa tam odprl usta, pa kako miga s prsti na nogah in rokah, pa desno rokico je imel preko čez čelo narejeno. Nama je z mojim smeh ušel, ker tako jaz ponavadi spim, da imam desno roko čez glavo...user posted image Teža je 811g, sem 25 tednu,...

Imam pa en problem, v teh 5 tednih sem se zredila za 7 kg, čeprav uživam enako količino hrane kot prej, me pa ful mantra prebava. Včasih po 3 dni ne grem na blato, pa še takrat je tako trdo, da me vse boli,..., pa spijem veliko vode in donata, pa veliko grozdja pojem, pa kar pijem gor, samo, da bi šla na veliko  potrebo pa nič,... Ima katera kakšen nasvet? Lepo prosim :/

Naša občina podari neko knjigo in bon za 80 eur za novorojenca,..., boljše to kot pa nič,...

Jaz pa čakam na nahrbtnik, ki ga dobiš za nalepke pri Petrolu in ga bom kar uporabila user posted image . Samo kaj, ko jih tako hitro zmanjka,..., sma z mojim vedno prepozna,... :(

Sem nekaj slišala, da se bo naje odpiral Muller na Ptuju in upam, da drži, ker takrat  pa res ne bom imela daleč, pol imam DMa, pa babycenter, pikapolonico, pa vse te trgovine lepo na kupu,... :)

Lepo bodite, grem likat, se je kar lep kupček nabral,....

user posted image user posted image user posted image vsemmm


_____________________________

Ljubezen se rodi iz veselja, s katerim gledata drug drugega, hrani se s potrebo, da spet vidita drug drugega, in se zaokrožita, ko se ne moreta več ločiti! (Jose Marti)

Aleksa

(odgovor članu lottyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4808
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 17:16:01   
majabar
Po enem tednu spet lep pozdravcek!

Midva napredujeva s stanovanjem, treba je dokoncati se najino sobo ter kuhinjo in kopalnico. Ta teden sva dala mojstru prosto, da malo scistiva. Tudi doma naju nic ni, da bi ga 'kontrolirala', zato nadaljujemo v ponedeljek.
Predvcerajsnjim je soseda kar tako prinesla ogromno vreco pomaranc:), kako pasejo vitamincki!
V nedeljo sva bila malo naokoli, prvic sem videla, kako raste kava. Bom dala kaj slikic v album.
Drugace nic posebnega, sem se nekoliko zredila v zadnjih dneh, sem na plus 4,5kg, se ni hudega. Treniram malo vec, ker imamo cez vikend tekmo. Zadnja v tej nosecnosti! Upam, da bom zdrzala. Streljam sicer dobro, a kolicinsko mi tezko znese, da bi ustrelila dovolj puscic. Morda bo adrenalin med tekmo kaj pomagal (in veliko cokolade;)).
Se to. Dragemu je v ponedeljek umrla babica. Med maso sem razmisljala o imenih za najinega fanticka. Ze prej sva jih imela nekaj v mislih, med drugim tudi Luciana. Moj oce je predlagal ime Maj. Jaz sem sicer Maja, Maj mi je vsec, tudi ce sta si imeni zelo podobni. Seveda se v Spanscini napise Mai, ker bi se Maj prebral Mah:). Torej, med maso sem izvedela, da je bilo pokojni babici ime Lucia. Tako sem prisla na idejo, da bi dala ime Lucian Mai, tako je eno ime po babici, oz. po njegovi strani in eno ime po moji strani. Dragi se je strinjal in je zelo verjetno, da sva ga koncno nasla:)!! LUCIAN MAI BARRIOS MARCEN- tu imajo itak vsi 2 imeni in 2 priimka.
Mi je vsec, kako se moja fanta ob vecerih igrata. Vlezem se na levi bok, moj dragi potreplja trebuscek in mali brcne nazaj. In spet in spet, vsaj pol ure:).

Lep dan se naprej!


(odgovor članu aleksa83)
Neposredna povezava do sporočila: 4809
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 17:32:06   
aleksa83
IZVIRNO SPOROČILO: majabar

Po enem tednu spet lep pozdravcek!

Midva napredujeva s stanovanjem, treba je dokoncati se najino sobo ter kuhinjo in kopalnico. Ta teden sva dala mojstru prosto, da malo scistiva. Tudi doma naju nic ni, da bi ga 'kontrolirala', zato nadaljujemo v ponedeljek.
Predvcerajsnjim je soseda kar tako prinesla ogromno vreco pomaranc:), kako pasejo vitamincki!
V nedeljo sva bila malo naokoli, prvic sem videla, kako raste kava. Bom dala kaj slikic v album.
Drugace nic posebnega, sem se nekoliko zredila v zadnjih dneh, sem na plus 4,5kg, se ni hudega. Treniram malo vec, ker imamo cez vikend tekmo. Zadnja v tej nosecnosti! Upam, da bom zdrzala. Streljam sicer dobro, a kolicinsko mi tezko znese, da bi ustrelila dovolj puscic. Morda bo adrenalin med tekmo kaj pomagal (in veliko cokolade;)).
Se to. Dragemu je v ponedeljek umrla babica. Med maso sem razmisljala o imenih za najinega fanticka. Ze prej sva jih imela nekaj v mislih, med drugim tudi Luciana. Moj oce je predlagal ime Maj. Jaz sem sicer Maja, Maj mi je vsec, tudi ce sta si imeni zelo podobni. Seveda se v Spanscini napise Mai, ker bi se Maj prebral Mah:). Torej, med maso sem izvedela, da je bilo pokojni babici ime Lucia. Tako sem prisla na idejo, da bi dala ime Lucian Mai, tako je eno ime po babici, oz. po njegovi strani in eno ime po moji strani. Dragi se je strinjal in je zelo verjetno, da sva ga koncno nasla:)!! LUCIAN MAI BARRIOS MARCEN- tu imajo itak vsi 2 imeni in 2 priimka.
Mi je vsec, kako se moja fanta ob vecerih igrata. Vlezem se na levi bok, moj dragi potreplja trebuscek in mali brcne nazaj. In spet in spet, vsaj pol ure:).

Lep dan se naprej!




Pozdravljena!

Držim pesti za tekmo, da se ti vse uresniči,...

Svetovna in lepa ideja glede imena, res lepo user posted image .
Mi je zelo všeč!
Pozdravček


_____________________________

Ljubezen se rodi iz veselja, s katerim gledata drug drugega, hrani se s potrebo, da spet vidita drug drugega, in se zaokrožita, ko se ne moreta več ločiti! (Jose Marti)

Aleksa

(odgovor članu majabar)
Neposredna povezava do sporočila: 4810
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 18:43:54   
MalaNeli
majabar res lepo ime. in vso srečo na tekmi.

aleksa83 glede prebave sem imela zadnje dni na morju isti problem. poskusi zjutraj jabolko, na prazen želodec. meni ni pomagal ne donat, ne kava, ne jogurt, tudi hoja ne. ko sva prišla domov, imava 87 stopnic do stanovanja - je problem izginil :). jaz na vse zgodaj pijem tudi magnesol tablete, pa morm tut kar hitro na stranišče. user posted image tudi pri meni se je nabral kupček, ki sem ga končno zlikala. user posted image še večji kup je v kopalnici, saj mi cel teden ni delal pralni stroj user posted image da bo za vikend zelo veselo user posted image .

Renesme** bom poiskala vse kreme :S jutri grem v eno lekarno vprašat kaj vse imajo. da je čim bolj naravno.
DANES MI ZIZIJI TOČIJO CEL DAN TAKO, DA MI TEČE ŽE PO TREBUHU. ne morem pa imeti ves čas moderca ker mi ni prijetno. molim da bo potem tudi mleko.

pa še to user posted image , sedaj 2 dni imam izcedek iz nožnice (beli tok), ki pa je normalno bele barve, brez srbečice ali česarkoli. ampak je zelo neprijetne. ko srbi se namažem s kanastenom. katera ve kaj več o tem? bi morala zopet do ginekologa?

(odgovor članu aleksa83)
Neposredna povezava do sporočila: 4811
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 18:49:50   
philadelphia
Živjo!

Po tako katastrofalnem tednu kot ga imam jaz ta teden, se še jaz malo oglašam. Ne morem verjet, da so se začeli psihični pritiski name, ko sem čedalje bolj noseča. Do sedaj sem opravljala samo delo v knjižnici, sedaj pa so se spomnili, da pa zmorem tudi delo v arhivu, kjer se dela z zelo težkimi spisi, se hodi po majavih lojtricah ali pa se vleče stvari čisto pri tleh. In to ni govora o papirjih, ampak konkretnih sodnih spisih. Aja pa še v kleti ni prezračevlnega sistema, tako da je čisto brez zraka in že normalen človek ne more dolgo zdržati v teh prostorih. To pa vse samo zato, ker se določenim ženskam ne da delat (ker pač raje hodijo na čik pavze in klepetajo po hodnikih). Poleg tega, da so plačane dodatno za to delo, ker ga opravljajo namesto mene. Zdaj pa bodo plačane, delala pa bom jaz user posted image . Samo najhuje od vsega pa je, da mi hodi nadrejena gozit in me napadat. Potem pa naj si mislim, da so ljudje normalni pri nas. Katastrofa. Že dva dni se jokam in sem čisto na koncu z živci. Sej hvala bogu, da je moj tako zlat, da me tolaži.

No edina stvar, ki pa me je danes spravila k sebi pa je naš 3D. Gledala sva najlepšega user posted image  na svetu, pa še G. je bla čist navdušena kako je lep user posted image  in oh in sploh. Pa je že kr mal pretiravala, ampak je pa dobro vplivalo na mojo psiho user posted image . Lepo je bilo videti kako je naše deto odpiralo usteca in me seveda malo preboksalo. Moram pa reči, da je čisto po meni, saj vmes skoz spi in zeha user posted image .

Sedaj pa je treba razmisliti še kako rešiti situacijo v službi (čeprav s pravniki ne prideš daleč, kar je splošno znano)user posted image  Treba jim je dat user posted image

Držte pesti, da se stanje izboljša!

(odgovor članu aleksa83)
Neposredna povezava do sporočila: 4812
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 19:51:44   
pikizenc
Evo pregled mimo, dobila Rh injekcijo v rito, sem se ko en otrok počutla user posted image

Mali ma 1 kilco, baje da je mal majhen, ampak po pravici sva oba z možem manjša, tko da po moje glih velikan v nobenem primeru ne bo. Kok so pa vaši bili kej konec 28 t?

Mi pa mali ful dol leži, z glavo je čist pri sramni kosti in moram mal več ležat ko sem doma, ker drugače mi grozi bolniška user posted image

Za seznamčič - NP 16.9.

(odgovor članu philadelphia)
Neposredna povezava do sporočila: 4813
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 19:53:55   
škorpijonček_
Evo me spet...prstančki so super...mami me je napitala, potem pa sem šla še pogledat po štacunah za alternativo, če mi bla slučajn obleka ne bi bla več prav in ko sem videla ponudbo, srčno upam, da mi bo še prav. Groza...nč nimajo več...samo zimske cote, pa še vse tko vrečaste, da bi zgledla kot koš za smetiuser posted image .
Očitn prihajam v čase, ko bom vedno dlje vsako jutro pred omaro iskala, kaj bi oblekla, da ne bom kot sod pivauser posted image .

Lottyka...mislim, da imaš te pravice, da jim poveš oz. pozanimaj se pri kaki vplivni osebi, kaj se da storiti. Ker to je pa višek, da te dajo na lojtro dobra dva meseca pred rokom...ma sem kr jezna postala.

Aleksa tud jst mam take probleme...že od prej. Grem tako na tri dniuser posted image , pa še dober da grem. Pr men je očitn to, da veliko premalo pijem in se ne morem prisilit, če nisem žejna.  Poleg tega še  železo pijem in me še to zapirauser posted image . Drugače pa te magnezijeve šumeče na tešče, pa sadje na tešče, donat, laneno seme...probaja kaj, neki bo ziher pomagalo. Je pa res, da meni že to pomaga, če sem doma in ne v službi. Grem takoj lažje, očitn psiha deluje na ta način name.

Majabar...zelo lepo ime.

Nč...grem peljat user posted image ven, mi že teži...se mi prav smili, ko bolj malo muvava sedaj ko sva sama.

Se slišmo še kaj danes.

(odgovor članu philadelphia)
Neposredna povezava do sporočila: 4814
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 20:13:01   
ječi12
čer

tut js s pregleda.

NP 30.8
 
drugače pa use bp,kri,testi,srček.....tko da mam naslednič UZ kontorole rasti,komi čakam.
 
ši sm pozabla nik za zavod sm js v istem šmornu, konc šolskega leta mi poteče status in potem ne vem kaj. misnla sm da ni druge kot zavod?? no ker nism bla še redno zaposlena mi tut nobeno nadomestilo ne pripada,pa takrat tut še na P ne bom tko da ne vem kaj bojo hotl tm od mene....tisto starševsko nadomestilo itak vem da dobim,za ostalo pa nč ne vem. aja moj bo mene zavaroval po sebi ker je redno zaposlen pa sva že dlje kot 2 leti na istem naslovu,tko da vsaj ta skrb je odveč.
 
drugače pa greva tudi v septembru uredit paprije,se pravi podpisat očetovstvo,za paketek oddat,pa za porodniško papirje. sj ostalega pa ni.
 
aja pleničke tut js sm mela mullerjeve in bom pri njih ostala,če le nebi meli kakih težav,ampak mislim da bojo ok. pampers mi niso ušeč,ker so čis preveč umetne,tko da smo jih pri prvi meli samo ko je bila že čez dan brez in smo meli nočne pamperske ker so ble pač dost velike in dost vpojne.6 mescou,no zdj je pa tut ponoč brez.
 
dons sm gledala v lekarni kozmetiko,edino kar me mede je hladilno mazilo. pojma nimam kerga nej uzamem.prvič sm mela ribodermin,mogoče bi zdj uzela ribodermin samo malo količino pa mela prou mazilo,sam ne vem kerga,bebival mi ni ušeč....bom še vidla. drugače pa samo še fiziološko,bepanthen,mandlejov olje pa toto vatke za ritko. alkohola se za popek ne rabi več,ker se ga umiva samo z vodo pa mogoče fiziološko. je pa tko da vsaka patronažna svoje cvetke prodaja....
 
 

(odgovor članu škorpijonček_)
Neposredna povezava do sporočila: 4815
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 20:45:33   
Renesme**
Library- pejt na bolniško, pa zdravnici povej kaj se dogaja v službi, pa povej da v arhivu ne moreš dihat...a imaš za določen ali nedoločen čas?

Kreme za rit- Tinkara do 1 leta nikoli ni imela vnete ritke, ne glede na kremo- večinoma sem uporabljala čez dan navadno hladilno mazilo, ponoči pa Johnsons kremo- je tudi ne najdem večuser posted image . Ko pa je šla v vrtec pa je bilo vse drugače, tam jih ne previjajo tako pogosto kot doma...rit takoj vneta- ni pomagalo nič, tudi Praška pasta ne, bebival pa takoj!

Nimam pojma kolk user posted image  tehta je velik...nazadnje sem imela morfologijo, je bil za par dni manjši... zdaj imam pa šele v 33t UZuser posted image  Mam pa občutek, da prav velik ne bo.

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 4816
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 20:49:33   
ljubljana
Za bradavice je najboljši navaden bepanten z roza črto, ki je tudi za dojenčkovo ritko. Ne bepanten plus z oranžno črto, tisti je za vreznine pa opekline pa površinske rane (no do poroda lahko tudi tega uporabljate). Po poroda si pa po vsakem dojenju in pred vsakim dojenjem čisto na tanko namažite bradavice s kremo, baje ni nič narobe, če jo dobi otroček v usta. Lahko opa za začetne težave uporabljate ščitnike za bradavice.

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 4817
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 20:53:22   
ječi12
Renesme a pa ni bebival sam k je rit vneta? al ga loh vsak dan uporabljaš?

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 4818
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 21:06:54   
novemberska

Hej punce!

No pa se kmalu bliža vikend in končnooo en teden dopusta. Sam še jutr...že komi čakam,pol pa ležanje do onemoglostiuser posted image

Zadnje čase kar opažam, da postajam vedno bolj nerodna, da vedno težje vstajam in pa da me vedno bolj vse tišči. Hmm to mi ni pretirano všeč ampak kaj čmo, sej vem da bo vedno hujše.

Aleksa83 kar se prebave tiče, sem jaz imela full probleme. Na wc nisem šla tud po cel teden, dokler nisem začela vsak dan na tešče pit magnesol , ponavadi pa še zvečer eno popijem. In moram rečt,da bolše prebave v življenju še nisem mela.

Renesme** je prav lepo, da nam nekdo da nasvete glede vseh teh krem, jaz sem prav mal zmedena kaj moram vse kupt, k je res tok vsega da lahk sam gledam.  Tko da čim več takih nasvetov nam prav prideuser posted image user posted image user posted image user posted image

Library, ne pust se jim, povej jim da ne moreš opravljat takega dela in pika. Če pa te ne bodo upoštevale pa pejd na bolniško. Sej pa te ne morejo na lojtro poslat, pa težke stvari prekladat. Mater so eni smotani...mi take stvari prav pritisk dvignejo.

Majabar, full lepo ime. Lepo da sta se končno zedinila...midva še vedno ne prideva skup ampak enkrat že bovauser posted image

MalaNeli
  dobrodošla med nami. Super mlada mamica, zelo pohvalno.

Vidim, da kupujete torbe za dojenčkove stvari. Jaz jo dobim zraven vozička in se mi zdi super. Ravno dost velka z velik predalčki pa še previjalna podloga je zraven.

Phelps, a si že dobila voziček? Jaz že komi čakam, da me pokličejo da je prišel.user posted image user posted image

No nosečke lepo se mejte, pa tiste ki še delamo, sam še en dan je pred nami pa spet vikenduser posted image user posted image user posted image

Lahko noč....

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 4819
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 21:12:40   
majabar
library, me veseli, da sta tako uzivala na 3Dju!!
pikizenc, jaz od 21. tedna nisem bila na UZ, tako vem samo za tezo od takrat. Se mi pa zdi, da je 1kg ravno prav za 28. teden.

(odgovor članu philadelphia)
Neposredna povezava do sporočila: 4820
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 21:14:53   
aleksa83
IZVIRNO SPOROČILO: ječi12

Renesme a pa ni bebival sam k je rit vneta? al ga loh vsak dan uporabljaš?


Pozdravljena!
Ravno pred 2ma dnevoma sem si kupila Bepanthen Plus, ker sem se porezala po prstu, se mi je kozarec zlomil, ko sem ga pomivala.

V navodilu piše:
-uporabljamo tudi za: celjenje razpokanih bradavic zaradi dojenja.
-Pri preprečevanju in zdravljenju pleničnih izpuščajev ali pordelosti oziroma bolečin in razpok bradavic na dojkah je priporočljiva tudi uporaba mazila Bepanthen.
-Ni podatkov o škodljivem vplivu zdravila Bepanthen Plus na nosečnost in dojenje. Kjub temu naj nosečnice in doječe matere zdravila naj ne uporabljajo na velikih površinah.

Tak to piše v navodilih o kremi Bepanthen Plus v zvezi z bradavicami oziroma dojkami. Upam, da sem kaj pomagala.




_____________________________

Ljubezen se rodi iz veselja, s katerim gledata drug drugega, hrani se s potrebo, da spet vidita drug drugega, in se zaokrožita, ko se ne moreta več ločiti! (Jose Marti)

Aleksa

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 4821
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 21:28:57   
philadelphia
Imam službo za nedoločen čas in sem bila do sedaj 4 ure na bolniški, zdaj pa čakam na odgovor komisije ali mi jo bodo podaljšali ali ne. In upam, da mi bodo!! Me pa prvič obravnavajo.

Si pa delam sezname kremic, ki jih predlagate in sem zelo vesela, da nam jih že izkušene mamice predlagate user posted image



Lep večer še naprej, jaz pa grem spat, ker sem čisto izmučena od vsega dogajanja okoli mene. Ampak najpomembnejše pa je, da je user posted image  priden in veselo raste ter me, ko sem žalostna malo poruka in me s tem potolaži user posted image .

Pa še ena misel, ki nam jo je babica v materinski šoli skoz ponavljala: Punce imejte se rade in to je najpomembnejše!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu novemberska)
Neposredna povezava do sporočila: 4822
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 22:01:53   
bucka13
po dolgem času spet jaz. Smo OK, brcamo 100 na uro, da je prav veselje. Po novem tudi ponoči....
Prej je ena omenjala bepanthol - tistii losijon je za od sonca opečeno kožo, kreme pa za vse drugo.
Mi smo pri prvem imeli bebival kremo za ritko in je bil skoz brez izpuščajev. je pa tisto hladilno mazilo za vsak dan, ne samo ob izpuščajih.
Ne pozabite pravi čas kupiti vetrovnih kapljic, kak se jim pri vas reče, ne vem, delajo jih v koroških lekarnah in hodijo sem po nnjih od blizu in daleč. Ob prvih zvijanjih pridejo še kako prav....
Ja, tudi jaz bom počasi morala v šoping po tiste drobnarije, pa počasi začeti male cotike ven vlačit in jih prat pa likat...
Kje ste rekle, da se še dobijo modrci za dojenje razen Liscinih? Saj so lepi, samo 25 EUR??? No, mogoče mi bo po porodu dragi le privoščil katerega... :)
Lepo se imejte in uživajte, dokler ste še 2v1, ko bo 1+1 zna biti kdaj ful zabavno, kdaj pa tudi mal težje.

(odgovor članu philadelphia)
Neposredna povezava do sporočila: 4823
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 22:20:59   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: aleksa83

Naša občina podari neko knjigo in bon za 80 eur za novorojenca,..., boljše to kot pa nič,...


Si sigurna? Mislim, da kar 100€ podarijo in to na TRR, če govoriva o Ptuju. ---> http://www.ptuj.si/_pdf/pravilnik_o_edp_za_novorojence.pdf

Majabar, tudi meni je všeč izbrana kombinacija imen.

Library, upam, da ti podaljšajo. user posted image
Pikizenc in ječi, user posted image  za dobro opravljen pregled.

Bucka, dobijo se še v H&M, pa mislim, da je ena omenila tudi Müller.


(odgovor članu aleksa83)
Neposredna povezava do sporočila: 4824
   RE: novembrke 2010
19.8.2010 22:38:34   
majabar
Evo, spet nekaj slikic v albumu:).

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 4825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  191 192 [193] 194 195   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?