|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  179 180 [181] 182 183   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovke 2010
23.8.2010 14:32:32   
Masha_M
solis: Oooo, hvala za lepe želje. ;) Naj se ti besede pozlatijo!

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 4501
   RE: Avgustovke 2010
23.8.2010 21:11:50   
kamelija
Čestitke vsem novim mamicam katerim se tudi sama pridružujem! 20.8. ob 5:53 se je rodila najina prelepa črnolaska Zala!

Na kratko še porodna zgodba: Zjutraj so se začeli slabi popadki na 15 - 20 min zvečer pa so bili že kar neprijetni na 5 - 10 min. Ob 23:00 sem prišla v P se pokazat, sicer sem bila le dva cm odprta in CTG je kazal švoh popadke (to je rekla sestra zame so bili kar močniuser posted image ) in me je najprej že mislila poslat domov potem pa sem le ostala notri.
Dve uri sem se še matrala na E oddelku, potem pa nisem več zdržala in so me poslali na klistir (čist neprijetna stvar) ter v porodno. Nekaj čez štiri zjutraj sem ležala na stolu in uro in pol kasneje rodila. Ker sem občutljiva na bolečino me je kar bolelo na koncu ampak res vse pozabiš ko dobiš štručko na prsa!!

Masha M moja pikica je tudi bolj razdražljive sorte. Spančka kot angelček, ko pa se zbudi in ni takoj priklopljena se dere kot srakauser posted image . Kar težko jo umirim.
Malo se moramo po moje še navaditi.

Uživajte s svojimi sončki, letim hranit ta malo!

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 4502
   RE: Avgustovke 2010
23.8.2010 21:45:05   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: kamelija

Masha M moja pikica je tudi bolj razdražljive sorte. Spančka kot angelček, ko pa se zbudi in ni takoj priklopljena se dere kot srakauser posted image . Kar težko jo umirim.
Uja, ista štorija kot pri nas. Ko odpre oči hoče še isto sekundo joško, drugače vklopi sireno. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kamelija)
Neposredna povezava do sporočila: 4503
   RE: Avgustovke 2010
23.8.2010 22:27:36   
Aisha86
LEP LEP POZDRVČEK VSEEM!! user posted image

Evo mene...od torka k sm pršla domov pa do danes sem vas samo brala- 1stran na dan mi je ratala user posted image , in zdej končno lahko še jst kej napišem Najprej pa bom čestitala vsem novopečenim mamicam...velik velik crtanja z vašimi čebelicami! Pa čimveč podrtih kupčkov in prespanih noči. user posted image user posted image user posted image user posted image

Danes ima naš mali Patrik 9dni in že v soboto smo šli vsi trije ven...patronažna je rekla, da naj gremo za 15min ma itak te vsak ustavi in rečeš dve besedi pa je ena ura tik tak naokoli. Tako, da zdaj hodimo vsak dan proti večeru na sprehod.
Sploh ne vem kje naj začnem, moja porodna zgodba ni glih sanjska, je pa kljub temu lepa. No, sej sploh ni nevemkaj za napisat…v soboto ob 7,30h sem bila naročena, da mi sprožijo porod, ker sem bila že 11 dni čez rok. Najprej me obrijejo, potem sledi klistir – morm rečt, da sm se še najbl tega bala in na koncu vidm, da bi komot 1x na mesec si tako spraznila črevesje user posted image in preden zakorakam v porodno sobo se še stuširam. Tam mi G predre mehur in od 9,30 pa do 16h me filajo s popadki v žilo. Nekje od 11h naprej so bli tisti res »ta-hard«, od prej sem bila odprta 3cm in počasi počasi sem se začela odpirat…ob 15h rečem babici naj me še enx pregleda in mi točno pove koliko približno mi še manjka do »finiša«, ker če bo več kot uro ne bom zdržala in bom zahtevala EA. Bla sm že tolk zmozgana od bolečine, da sm misnla, da bom sam še skp padla. Babica mi je vmes ponudila masko in sem nekaj časa dihala z njo ma kaj k ni nč pomagala!? Jst ne vem al so kej pozabli prklučt al je to sam placebo, ma meni ni pomagala popolnoma nič, samo malo se mi je zavrtelo. No, takrat so me »odklopli« od popadkov in v sekundi me je pobralo… zaspala sm za pol urice in po pol ure so mi spet začeli dodajat popadke na ful. Ob 16h me babica pogleda in kr naenx je bilo tm cel kup osebja in začela sem rojevat. So se mi dve ženski »omari«  tolk na trebuh ulegli, da sm misnla da mi bodo rebra počla (še zdej mi je na trebuhu poznat plavo k sta mi ga pomagali vn stisnt). Potem pa sam še slišm otroški jok in mojega dragega ki kriči nekje za mojim hrbtom »jajčka vidm!! Sm vidu jajčka??" user posted image user posted image user posted image    (ker sva se pustila presenetit glede spola). Takoj ko je mali Patrik prikukov vn (ob 16.41 h) , sm čutla tako olajšanje in prov čist nč me ni več bolelo. Sem bila pa potem še tri dni od pritiskanja vsa krvavo-pikčasta po celem obrazu in tud po ramenih. Tko, da kšne prov lepe slikce s svojim pikecom nimam. user posted image Ko sem rodila, mi ga tudi niso dali takoj na trebuh…ginekologinja je rekla, da me bodo za 20min uspavali, ker ni šla vsa posteljica ven in mi jo morajo iztisnt in še, da me bo zašila. Morm rečt, da teh 20min je blo sanjskih! Zbudila sem se kukr da bi bla v nebesih, ne morem opisat tega blaženega občutka. Oh! kaj bi dala zdej za to inekcijo! user posted image user posted image Ob sebi sem zagledala dragega, ki je pestoval najino štručko in to je bil prelep prizor! Moj dragi se je izkazal 200%! Cel čas je bil ob meni, mi pomagal se obračat, me masiral ob čisto vsakem popadku, me vzpodbujal, vmes malo nasmejal…res si ne znam predstavljat, da punce rodijo same brez pomoči partnerja, to se mi zdi tako nefer do partnerice. Aja, dobila sem 5 šivov in me popolnoma nič ne bolijo, ampak kljub temu sedim na obroču, če je kšn trd stol.   No, to je moja porodna zgodba…nekje sem prebrala stavek, ki pravi, da če bi se lahko ženska resnično spomnila bolečine ob porodu, ne bi imela nobena več kot enega otroka. Za to je pa poskrbela mati narava, da v sekundi, ko dobiš otročka v naročje pozabiš prav na vsako bolečino. Tako kot je rekla, Nimanorwen…tudi moj mali palček bo sigurno imel še kakšno sestrico ali bratca. ;)   Zdej pa še moja poporodna zgodba: Me pripeljejo v sobo, in takoj za tem še mojga Patrika. Sestra ne reče ne bu ne mu in me pusti tam samo, zmatrano do amena in s štručko k se joče na ves glas. Niti vzdignt ga nisem znala…niti mogla od bolečin user posted image user posted image Tko da tiste tri dni k sm bla tm se nism ničesar navadla, nobena sestra mi ni dala nobenga pamtnga nasveta, pri dojenju mi tud niso lih z veseljem pomagale…je bla pa »amerika« k so otročka od 23h do 5h zjutro odpeljali, da sm si vsaj malo odpočila. Če gledam zdej bi mi bl pomagalo, da bi šla že drugi dan domov in bi mi mami pomagala k je tud s tega poklica. Tretji dan sem šla domov in prva noč je zgledala takole:

IZVIRNO SPOROČILO: nimanorwen

drugač pa zoja je mela učer od 10 do polnoči ceu žur. tuk je jokala, da sm še kr jest jokala zravn, k sploh nism vedla, kaj nej nrdim. sploh ne vem, kaj ji je blu. drla se je k nora, karkoli sm nrdila, nč ni blu dobr. ne duda, ne joška, ne plenička, ne nost, ne ležat, ne kupčka - nič. ni pa mela krčkov  ....  jest sm bla čist nesrečna k sm se tk nemočno pa nesposobno počutila zravnuser posted image upam, da tole ne bo več velikat (ampak najbrž, da bo, je še mejhnauser posted image ).


…jokala sem se dva dni skupej, bla neprespana, počutla sem se nemočno in edino kar me je držalo pokonci je bil moj dragi, ki me je tolažu, me podpirov in maksimalno skrbel za mikenga. Pa seveda mama k me je tud tolažla, da so to samo hormoni in da bo kmalu minilo in nam tudi kuhala.   Aja, mlekca mam, dojiva se na polno, na začetku sem neki dodajala Aptamil ma zdj mam zmeri več mleka tko da ni več te potrebe. Pa še patronažna mi je za 1mesec prinesla vago, da ga lahko preverjam kolk poje. Dojim pa z nastavkom k sm ga "kidnla" v P user posted image , lahko bi tudi brez samo mam premajhne bradavice pa me potem samo boli. Dojimo se kukr kdaj...patronažna je rekla, da nej ga mamo čez dan v dnevni in da nej bo kr aktiven; ponoči pa v zibki in tišina, da bo zastopu kdaj je dan in kdaj noč. Tko, da podnevi se dojiva na 2h, ponoči pa tudi do 4h zdrži. Kar pomeni, da se dojiva okoli 1h in okoli 5h.Žabica 13 - tako kot imaš ti strahove, da bi ga napačno prijela, je pa mene strah, da mi bo padu na tla...ko dojim ponavadi razmišljam oz. si prov predstavljam prizor kako mi pade in kako se meni pol od hudga kr zmeša!?! user posted image user posted image Kr neki...si morm prov zavestno odgnat te misli, al pa se z mojim pogovarjat, da me pomiri.

Oky, punce jst grem izkoristt teh par uric k mi jih Pa3k "pokloni".  Brez skrbi (Nimanorwen ;) )! Vas berem in zravn samo kimam in se tolažm oz. veselim, da imamo iste strahove, iste probleme in iste radosti... Objemček in pozdravček! user posted image


(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 4504
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 8:07:09   
Tinky
Ova noč nije bila moj dan....part 10 user posted image

Sem koma! Zaspala je ob 21 in se zbudila ob 1, potem je pa do 7 med spanjem njurla, se premetavala in spuščala neke živalske glasove. GRAVE!! Ko sem pa vstala se je umirila in zdej spi kot angelček user posted image
Ne vem, očitno jo motim. Rabi svoj mir.
Razmišljam, da bi jo dala spat v svojo sobico, mogoče ji bo bolj odgovarjalo.

Po zajtrku gremo kupit copatke za vrtec, namreč Teo začne jutri z uvajanjem. Mamice, kakšne naj mu kupim?

Aisha, dobrodošla nazaj!
Eh ja, umetni popadki na šus so živi user posted image . Je šlo mimo, to je važno user posted image
Vse imamo iste strahove, iste skrbi. Pri drugemu in vsakemu naslednjemu otroku se mi zdi, da manj kompliciraš in se bolj prepustiš občutku.


kamelija, čestitke za Zalo user posted image user posted image

aja, sem že zadnjič hotela napisat za vse tiste, ki ste ble full šivane in se komaj premikate. V prvo sem bila jaz zmrcvarjena in mi je patronažna svetovala hipermangan. Pol žličke raztopiš v vodi (bideju) in si spiraš šive z mrzlo vodo.



_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 4505
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 9:42:42   
Lepka
Hojla!

Čestitke novim mamicam, še malo pa bomo že vse imele svoje user posted image .

Sicer pa moje stanje po CR ni ravno rožnato. Mleka imam le za vzorec, tako da smo ves čas na flaški. Sicer pridno treniramo, v upanju, da se bo mleko vendarle pojavilo. Tukaj me tolažijo, da ene prej dobijo mleko, druge kasnej.... ne vem no, sem že rahlo obupana... Prosim povejte kateri nadomestek svetujete??? Morm mojga poslat v šoping preden prideva domov, da ne bo potem panika.

Fasala sem pa tudi neko pooperativno vnetje, tako da papam antibiotike in do nadaljnega ostajan v P.

Sicer pa je Julia full pridno dete, veš čas spi in jo morm prov buditi za hranjenje. Upam, da bo doma tudi tko. KOMAJ ČAKAM, DA GREVA DOMOV

Uživajte, lp

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 4506
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 9:50:35   
kai1
Lepka, svetujem ti, da vstrajaš pri dojenju. Če bo pa zelo hudo, sem pa jaz Anžetu dajala Novalac.

(odgovor članu Lepka)
Neposredna povezava do sporočila: 4507
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 11:03:54   
nimanorwen
ojla somamice in user posted image !

jest sm vm že učer napisala ceu roman in pol me valda flikne vn ... sm bla tuk jezna, da nism šla še enkat pisat, pa tut cajta nism mela.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKE FIRSTTIMEMUMMY ZA MAKSAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKE KAMELIJI ZA ZALOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

uglavnem. pr ns je pestro. učer je bla kle patronažna in se user posted image ni zadost zredila, samo 30g od petka. itak, ker se pu noči prejoka in spusti obrok, pol je tuk fertik da spi po 5-6 ur skp (kar je men čist ok siceruser posted image ), tk da še en obrok spusti, pol pa še zutrej kr ne je tk k se šika. tk da nej bi se kao zdej na 2 uri dojili, ampak ne gre, ker če jo budim, ni nč od nje. levo joško mam fuč, ker mam bradavico čist zmesarjeno in v hrastah, tk da si s te joške črpam, z desne pa dojim. drgač čez dan je tamala angelček, zvečer, k jo pa zvija, je pa čist boga. ampk zdej sm se že mou navadla in mi ni več tuk bed, kukr k se je ta 1. to naredl, k sm bla čist zasekerana pol. jutr pride spet patronažna in upam, da bo bolš ... da vs še mal pokomentiram:
sprehodi - bli 2x zunej. predvčeršnem za 5 min in učer za 6 min, ker več ne morm hodt. predvčeršnim smo šli glih tkt, k so se usi vaški mulci odločil, da bojo mou svoje prdulaste motorje pokazal, smo čist zaplinjeni pršli domuuser posted image in itak usi ferbčni na pouno, pa naju sploh ne poznajo (ker sva priseljena) pa kr usi hočjo na polno debatirat pa tamalo gledat, ma mi gre tu na jetra, tut na sprehod ne morm u miru. presneti firbciuser posted image
žabica13 - nč nisi morila, zato pa smo tukej, da se skupej veselimo in se tolažimo aneuser posted image user posted image res, samo ne na netu tistih filmčkov gledat, k pol se človk res zapsihira ... če kej ne bo ok, ti bo pa itak patronažna povedala ... pa tut user posted image bi se zihr prtožu, če bi ga kej narobe dviglna al pa kej, tk da le pogumno. pa nazaj enkat sm zasledila neki o tvoji tašči - veš kaj še zmer bul, da se premal zmeni za vaju, k pa da bi se preveč, pa bi se skus hotla neki vtikat pa pametvt. usaj po moje, k mam rada miruser posted image
masha_m - boga ejuser posted image in pol se jest prtožujem, k se mi samo 2-4 ure dere ... kdaj pa sploh kej spita s tvojim?še dobr, da maš sploh zadost mleka! kaj pa če bi probala še kšno drugo dudo?
lenny1 - a kr tolmača al kaj? svaštauser posted image tale naša slovenija komplicira tm, k ne bi blu treba, tm k bi blu treba pa kej porihtat, ni pa nč! robin je pa tuk leeeep ... pa čist je mamici podobnuser posted image
aisha86 - važn, da je za tabo ... umetni res niso fajn, naša mami prav, da je porod k breskev: če je zrela, gre sadež lepu od koščice, če pa ni, se pa vse trga in ne gre lepu dol - tk je naravn : umetnemu porodu. se mi zdi kr pametna primerjavauser posted image in pa bravo za tvogjauser posted image sta mi tak full posrečen par vidva heheuser posted image user posted image in pa super, da maš mlekca, svoje strahove pa kr na stran! mene je pa strah, da bi mi na lepem mleka zmankaluser posted image aja z masko je pa tko, men je full prjel na začetku sm bla v nebesih, pol na konc pa ni več efekta, je bl psihološka varkauser posted image
tinky - hvala za tolažbo glede šivov ... si bom nabavla to, kar praviš ... sm ne vem, kk nej se na bide skobacamuser posted image upam, da bo teo dobr prestal uvajanje v vrtecuser posted image user posted image
lepka - probej čim več pit in pa predvsem POČIVAT. to full premal poudarjajo, da rabiš počitek za mlekca delat. jest prou pr seb vidim, da tisti dan, k več ležim, mam več mleka.
kje je tinna25? kje je ploha? upam, da rojeva!user posted image

joj če me zdej vn vrže bom kr požvinla. grem ležat, da se bo mlekec lepu delou. mož mi pa južno kuha - filane paprike pa pireuser posted image user posted image aja drugač pa stalno zgublam bepanten po bajtiuser posted image prejle sva ga z mojim pu ure iskala, sm bla že čist živčnauser posted image in ga najdem zad za sekretomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image očitno sm mela ponoč neke ideje, da bi šla kakat, vmes pa da bi si bradavice mou namazala in prezračla user posted image nč, se tipkamo ...

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 4508
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 11:16:16   
Ploha
nimanorwen: a si kej študirala, da bi začela pisat knjigo ala dnevnik v tvojem stilu pisanja user posted image user posted image user posted image user posted image   nikol ne berem predolgih postov, sam če bi pa tvoje spustila, bi mi bilo pa lahko žou user posted image user posted image

u glavnem še sem klele...11 dan čez rok...jutri imam spet amnio...

(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 4509
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 11:39:34   
mayci
Lep pozdravček še od mene! user posted image

kamelija, čestitke za Zalo! user posted image

Ploha user posted image , zdaj pa res nimaš več veliko do konca...

Aisha, hvala za porodno zgodbo. Jaz sem imela tudi prvič umetne user posted image , zdaj pa samo naravne in moram priznat, da ni primerjave...user posted image Nimanorwen (oz. njena mami) je dala zelo dobro primerjavo z breskvijo user posted image in tudi pri meni so morali prvič čistiti posteljico pod narkozo, ker ni šla lepo ven... user posted image

Lepka, drži se, pa želim ti, da se ti stanje čim prej izboljša in boš šla domov.user posted image

Tinky, glede copatkov za v vrtec: jaz sem mojemu prvi dve leti kupovala Superfit copatke, lani pa je imel kar telovadne na elastiko. Za začetek se mi zdijo tisti boljši, aja pa naj se zapirajo na ježka, da jih lahko mali samostojno sezuje in obuje (oz. se vsaj skuša user posted image ). Pa čim lažje uvajanje vam želim!! user posted image

Nimanorwen, držim pesti, da bo Zoja pričela bolj papcat in se hitro še malo zredila.user posted image user posted image Pa naj se tvoji šivi kmalu zacelijo, da boste lahko začel šibat na sprehode..sej firbci se bodo kmalu naveličali in ne bodo več lezli v voziček (tudi pri nas je tako, ker smo na vasi in potem itak vsi poznajo...user posted image )
Bepanthen za straniščem user posted image user posted image , ti pa maš prigode!

Mi se imamo fino, super je, ker je user posted image na očetovske dopustu in bo drug teden kar zanimivo, ko se bo v torek moral odpraviti v službo. Nisva še ugotovila, kako bomo potem ta velikega fanta spravljali zjutraj v vrtc, saj imava samo en avto in sem ga ponavadi vozila jaz. Mož namreč začenja službo že ob 6h in bi moral biti potem naš fant tam že takoj, ko se vrtec odpre, to mi pa ni všeč, saj bi moral vstajati skoraj ob 5h zjutraj...user posted image Če bi ga pa vozila jaz na zajtrk (ob 8h), pa ne vem še točno, kako mi bo uspelo zrihtat sebe, ta malo, jo podojit, pripravit še tamalega, da se obleče....user posted image Verjetno bomo na začetku potrebovali kar nekaj časa, potem nam bo pa že šlo (upaaam)..user posted image
No, do drugega tedna bomo že nekaj potuhtali...user posted image

Zdaj pa počasi grem, še malo počivat, da izkoristim čas, ko Iza pančka, pa se tipkamo!


< Sporočilo je popravil mayci -- 24.8.2010 11:40:45 >


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu nimanorwen)
Neposredna povezava do sporočila: 4510
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 11:51:57   
Ploha
mayci: kaj so umetni popadki bolj boleči al se sam na hitr začnejo...?' Daj nehaj mene pomojem to čaka, če svojih ne dobim...v prvo sem svoje dobila...

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 4511
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 12:41:46   
mayci
Ploha, meni so bili zoprni zato, ker so tako intenzivni oz. komaj eden začne popuščat, pa že misliš, da boš lahko zadihal,že prime drugi...user posted image Ni tako, kot pri naravnih, ki prihajajo v presledkih in se jih da čisto super predihat.
Ampak ne skrbi, zato pa obstajajo protibolečinska sredstva..user posted image
Jaz sem pri prve porodu prejela pomirjevalo v žilo ( dobiš lahko šele, ko si pribl. 6cm odprt), pa sem potem kar spala med popadki, sem bila čist adijo...user posted image Bolelo pa ni več...user posted image

Držim pesti zate, da se čim prej in super izide!user posted image user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 4512
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 13:15:16   
uršula83
IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Ploha, meni so bili zoprni zato, ker so tako intenzivni oz. komaj eden začne popuščat, pa že misliš, da boš lahko zadihal,že prime drugi...user posted image Ni tako, kot pri naravnih, ki prihajajo v presledkih in se jih da čisto super predihat.


No js sm pa pr prvem porodu mela sam svoje, pa niso prhajal v nobenih presledkih, ampk točn tko ku tvoj umetn - kr naprej en sam vlk popadk. Kriza!


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 4513
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 13:56:54   
BarbaraGS
ojla, no da dodam se mojo izkusnjo!

Ker sem bila ze celi teden na E oddelku, sem si za cez vikend izborila izhod domov. Pa ga nisem docakala. V soboto zjutraj sem se zbudila v luzi vode. Poklicala sem moza da naj pride in se ob simpaticnem roganju sester, da ne bo nic z izhodom odpeljala v porodni stuk. Tam so me sklistirali in ker se nisem bila nic odprta, imela sem celo 1cm maternicnega vratu in vse zadebeljeno, so cakali na moje popadke do 11h. Nato so mi dali umetne, ker z mojimi ni bilo nobenega haska in sem lepo spala n poslusala radio. Cez eno uro so se zaceli pravi popadki in porod je trajal 2 uri. Ob 13:56 se je rodil nas Irenej. Babice so zelo pazile na presredek, pa se je na koncu le malo strgal, ker je Irenej imel popkovino okrog glave in mu je utrip naglo padal, tak da so na koncu bolj pazile nanj kot name. Po nazdravljanju z mozem in par uricami mira so me odpeljali na B oddelek in moram rect, da je bila super izkusnja. Same prijazne sestre in veliko pomoci ce si jo rabil. Cisto drugace kot po prvem porodu. Tudi sivi ne bolijo in nimam niti slaufa. Se spomnim, da pri Eli nisem mogla hodit ene 14 dni.
Mleka spet nimam, ampak se trudimo, kot smo se ze pri Elizabeti. Strahov nimam in moram priznat, da ko berem vase poste se spominjam, da sem se enako pocutila pri prvem otroku. Zdaj jemljemo vse bolj na izi...mogoce tudi zato, ker s tako zivahno 17mesecnico kot je nasa, niti ne mores drugace.

lepka: jaz mleka nisem imela ne prvic in ne zdaj. Trudila sem se in prvic sem dojila celo do 6mesecev (od drugega meseca dalje brez dodatkov). Dodajamo pa Novalac.

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 4514
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 14:33:17   
žabica13
Punce pozdrav,

najprej Kamelija čestitke za vašo črnolasko! Lepo se rihrajte, čimveč se cartajte in lepo pančkajte! user posted image

pri nas sta bili zdaj že 2 noči pestri. Mali se zbuja na uro in pol po novem, potem pa se dojiva (najprej joška, ker je nočem opustit pehitro, nato še mlekec umetni, ker se pri meni ne naje), in me to kar izčrpa, se zbudim ko zombi zjutraj. Čez dan je pa tudi kar aktiven, med 7-10 je bil cel čas zbujen, nato zaspal do 12 (vmes mami hitro prala, posodo pomivala, si zajtrk naredila, ...), potem pa spet akcija od 12-14. Pri nama je to hranjenje en probklme, vsakič se po več kot eno uro hraniva, in imam kar občutek da ni Davidu nikoli dovolj, da je kar lačen in lačen. Sicer od prejšnjega pon.  - četrtka se je ful malo zredil, 60 gramov v 4 dneh, od četrtka do včeraj pa sva se fajn poredila, preko 200 gramov v 4 dneh, tako da verjetno glede na rejenje zdaj dobi dovolj. Strah glede prijemanja sem včeraj malo uničila - je prišla patronažna (prejšnji teden je bila nadomestna in sosednje občine), zdaj pa je naša prišla in je res carica, ena a ženska, komaj čakam da v petek pride spet. Mi je prijeme pokazala, gledala kako jaz naredim...in je zdaj 100x lažje.

A ima še katera težave s pristavljanjem? Nama včasih zelo lepo rata, včasih ko pa se začne zvijat in je živčen (naš david je tudi tak, da kokor ni takoj priklopljen začuti paniko, in se začne dreti, praskati sebe in mene, mi vleči nastavke dol) pa je prava umetnost ga prav pristavit. Pa ponavadi na ta prvo stran ko ga dam lepo se priklopi, ko ga hočem obrnit in dat na drugo stran se pa matrava in matrava da se spet lepo priklopiva.

V kuhinji me čaka kup posode, še od jutra, tako da moram izkoristit ta čas ko pančka.


(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 4515
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 18:16:30   
kamelija
Žabica 13  tudi pri nama z Zalo je podobno. Jaz bi rada lepo najprej na eni pa pol na drugi, da obe enako sprazni ampak mala ima svoj red. Očitno ji paše menjava položajev:) Ampak vseeno se trudim da jo vsakič več dojim na eni. Vmes ko pa cvilčka, pa kak kupček poderemo. 

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 4516
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 19:32:25   
sky77
Čestitke vsem mamicam za otročke user posted image user posted image user posted image  nosečke pa srečno na poti v rim user posted image


žabica13 in kamelija zakaj pa sploh menjavata strani med enim dojenjem? Pri nas se mali enkrat doji na levi, drugikrat na desni strani. Redko med samim dojenjem zamenjam stran, ker potem se sploh ne naje, ker vedno dobi samo tisto prvo, vodeno mleko. Raje izprazni eno stran do konca in potem naslednjič drugo stran do konca.

žabica13 samo nasvet - z dojenjem se trudi čez dan, zvečer bi mu pa jaz dala flašo da se mali naje in ti naspiš. Ker če ne, boš pregorela

Pa še nasveti kako se boriti s krčki (pri meni je do sedaj vedno pomagalo in nobeden ni imel krčkov):
- preverite kako otroku odgovarja kravje mleko. Pa to ne pomeni, da ga daste jenčiju, ampak opazujte kako se otrok obnaša ko same zaužijete mleko. Pri meni je tako, da nam mleko tudi v tretje ne odgovarja in se ga na celi črti izogibamo. Sem samo enkrat spila en tekoči jogurt, pa je mali takoj dobil drisko in še zvijalo ga je
- pijte roiboos čaj. Lahko tudi zalo z okusom roiboosa. Preverjeno blagodejno vpliva na črevesje
- med vsakim previjanjem masirajte otrokov trebušček da se sprdi. Pri tem lahko uporabite weledino olje za masažo trebuščka pri napenjanju. Imajo ga v mullerju
- če res ne gre drugače, pomagajo bio gaia kapljice

(odgovor članu kamelija)
Neposredna povezava do sporočila: 4517
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 20:43:05   
Masha_M
nimanorwen: Hvala za lepe želje. Spimo pa pač tako, da moj dragi spi trenutno v dnevni, da se vsaj on za silo naspi, ker mi ponoči pri dojenju itak ne more pomagat. user posted image Jaz sem pa pač malo bolj bleda in neprespana in probam doštukat kako urico spanja še čez dan, hkrati pa držim pesti da bo kmalu kaj boljše. user posted image

(odgovor članu sky77)
Neposredna povezava do sporočila: 4518
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 20:43:38   
žabica13
sky77 hvala za nasvete! Saj jaz sem v štartu tudi dojila enkrat na eni, enkrat na drugi, ker drugače se to zavleče da ni res, pa so že v P. forsirali da je treba menjavat. Jao, naš David, od 16 je bil zbujen - cel čas, najprej sva jedla ob 16-ih, in to več kot do 17, potem se je crkljal in nekaj čez 18 so se kot pri enem ptičku spet odpirala usteca. In nikakor ni hotel zaspat, pa sva obe strani spraznila, dodala dodatek...vmes se mi je pokakal (tako da previjala pred dojenjem ne bom več, ker se mi med dojenjem vedno pokaka, in še polije dostikrat), se polil...zdaj sem ga pa pol ure morala po glavici božat, ker ni želel spat v posteljici, pa ga nisem več v naročje hotela vzet. Zdaj je končno zaspal. Mislim da bom danes pri nočnem obroku res dala kar umetno mleko, ker sem že zdaj čisto spita, in če se bova spet dojila več kakor uro, bo mami v rekordnem času pod težo izpred poroda.

By the way koliko kg vam je šlo ob porodu dol? Ko sem prišla iz P. sem jih imela 10 -  kakor na dan poroda.

(odgovor članu sky77)
Neposredna povezava do sporočila: 4519
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 20:44:53   
žabica13
Masha_M tudi moj dragi se je danes ponoči preselil spat na kavč v dnevno, ker je res brezveze da sva dva zombija

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 4520
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 21:46:51   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: žabica13

Masha_M tudi moj dragi se je danes ponoči preselil spat na kavč v dnevno, ker je res brezveze da sva dva zombija
Dokler je bil še na očetovskem dopustu, je bilo daleč bolj koristno, če je bil naspan, da je potem malega prevzel za par uric vsaj čez dan, jaz sem šla pa v drug prostor se naspat. Če sem bila poleg, sem seveda skočila na vsak Valov premik in stokec. Zdaj ko je v službi, je pa jasno s tega vidika pomembno, da je spočit. user posted image

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 4521
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 21:51:43   
Aisha86
Čeer! user posted image

Vas bom na hitro pokomentirala, ker me postla vabi v svoje naročje... ;)

Lepka
- jst sm dajala mojmu Pa3ku (prve dva dni k smo pršli iz P)  Aptamil Comfort, ker tega uporabljajo tudi v P...sm ga pa kupla v DMju-8€

Ploha - ma meni so vse k so mele umetne popadke rekle naj tm babici v P zatežim, da nej me počasi "filajo" in so me res...postopoma. Je sicer potem dlje trajalo, ma se da vsaj preživet tako.

dojenje
- jst pa to zdej prvič slišm, da naj bi se dojilo samo na eno stran, naslednjič pa na drugo...v porodnišnici in tud z vsemi mamicami k se menm so rekle da treba menjavat in začet na tisti joški kjer si končala...da se kao enakomerno praznijo.
Mi2 mava pa probleme s podiranjem kupčkov...nevem zakaj ga meni noče podret, mojmu pa čist zmeram!? user posted image user posted image

Bi vas samo prašala kako se vi kej vozičkate? Mi gremo na sprehod samo če vidimo, da je Pa3k v popolnem spancu in da potem celo pot lepo nina...ker enx sva šla na sprehod ko ni glih trdno spal in je celo pot sitnaru in se joku. Sva sam tekla nazaj v stanovanje...Ker vožnja ga ni uspavala. user posted image

to bo to zaenx...nočko! In srečno če bo katera odromala v Rim to noč! user posted image

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 4522
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 21:54:44   
Aisha86
aja! še kile... zredila sem se za 17kg, zdej v 1 tednu sm jih pa zgubila 8kg...pomoje se bom za ostale 9kg mogla še fejst namatrat! user posted image user posted image

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 4523
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 21:58:48   
Masha_M
Jaz sem se zredila za +16 kg, iz P sem prišla s +8, zdaj jih imam še +5.

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 4524
   RE: Avgustovke 2010
24.8.2010 22:04:32   
rezka

Dihajte s Ploho, če ni viroza, je porod. Upam, da drugo.

(odgovor članu Aisha86)
Neposredna povezava do sporočila: 4525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  179 180 [181] 182 183   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  179 180 [181] 182 183   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?