|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 17:39:40   
Felicita
jest sicer ne vem kake kompostnike jest poznam, ampak dejansko noben (vključno z našim domačim) ne smrdi in razen muh in sem pa tja kake ose ni nobenih živali okol user posted image naš prejšnji je sem pa tja malo zasmrdel ob hudi vročini, ampak nikoli pa neznosno ... pa je bil čist blizu hiše. aja pa ježki so notri prezimovali, ker jim je blo toplo - jih nismo ravno podili...

prejšnji je bil samo jama - svaštara, zdej mamo neki podobnega temu:
user posted image

in spet, ne smrdi in nobene golazni ni, še muh ne.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 20:16:38   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz ne perem in jih niti ne bom.....prvič zato, ker se mi zdi zamalo uporabljati pitno vodo za pranje smeti, drugič pa zato, ker mi je čas vseeno dragocen in ga ne mislim uporabljati za neumnosti.....



Enako.
Nekaj časa sem splakovala, pa se mi res glupo zdi, da se toliko trudim, ko odnesem v smetnjake je pa vse živo noter sam tist kar piše gor ne. V blokovskem naselju, kjer je res veliko ljudi, je ločevanje težko. Ne vem, kako ljudje ne štekajo, da se vse ne meče v vse in da v rjavem smetnjaku ne morejo biti navadne vrečke. Pol se pa pa pejt ločevanje...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Biološki odpadki
28.7.2011 20:44:46   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Ampak tudi meni se je nekoč, pred davnimi leti zdelo nekaj nemogočega, da bi človek ločeval smeti, saj so vendar smeti... No, pa je prišlo tudi to, predvsem zaradi slabega občutka, da svinjam naravo in da se moram po svojih močeh potruditi, da bi jo čim manj. Zdelo se mi je komplicirano, zapravljanje časa in podobno. Zdaj pa je vse rutinsko in logično.


Podpis user posted image .

Zelo fajn občutek je tudi dat v roke svojemu osnovnošolskemu otroku par vrečk smeti in mu razlagat, kaj gre v kateri zabojnik in ko ti kar kmalu reče: " Saj vem, kam moram katero vrečko vrečt ."Potem pa še včasih kakšnemu starejšemu sorodniku pove, da je vrgel v napačne smeti. user posted image  
Tako da, če ne zaradi nas, je fer, da pomislimo in reagiramo zaradi naših otrok in nekoč naših vnukov.
Priznam pa, da ne splahnjujem posebej plastično embalažo, ampak po podobnem principu kot Vijoličarka.

< Sporočilo je popravil Rožica I -- 28.7.2011 20:47:29 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Biološki odpadki
29.7.2011 9:58:23   
rozilu
Felicita hvala, tale zadeva zgleda zanimiva. Predvsem mi nismo imeli pokrito, bo najbrž to razlog... Doma pri mojih imamo zbito iz palet in to je to, vse lahko pride zraven... ob njem se pa bogoti figa... kaj se ne bi.

Je pa to kompostiranje kar proces zapleten če se ne motim - zihr ni najbolj fajn, če dajemo samo kuhinjske odpadke notri, ker bo vse samo zgnilo. OK, travo lahko tudi zmečemo. Pa je treba pol dodajat še zemljo ali kak pripravek (vem da se neki kupuje...)?

No, sploh mora pa najprej mož odobrit...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Biološki odpadki
29.7.2011 11:58:09   
Pi-kica 1
Važno je, da je kompostnik na zemlji, da pridejo črvički noter, torej brez dna. Pol pa noter listje, travo, gospodinjske odpadke, vse z vrta odpadke, pa imaš drugo letp super kompost...zastonjuser posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Biološki odpadki
29.7.2011 12:02:55   
Pi-kica 1
Pasji kakci sodijo med ostale smeti v navadno kanto. Žal, tako pač je, ker nikoli ne veš, če pes nima kakšnih zajedalcev, pa še pasji kakec je poln toksinov.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Biološki odpadki
6.12.2011 13:07:13   
frangipani
Pogosta vprašanja ..Snaga

Ali celofan in ovojni papir sodita v zabojnik za ločeno zbiranje papirja?
Celofan ne sodi v zabojnik za papir in karton temveč v zabojnik za embalažo, torej zabojnik z rumenim pokrovom. Celofana namreč v papirnici ni mogoče predelati, zato je primeren samo za sežig.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Biološki odpadki
6.12.2011 15:32:54   
frangipani
Pravkar dobila odgovor od Snage, na vprašanje, kam odložimo celofan.. ker na njihovi strani med FAQ piše, da sodi med embalažo, v tabeli ABECEDA ODPADKOV pa, da gre med ostale odpadke..

odgovorili so mi:

Pozdravljena!

Hvala za vaše obvestilo, celofan sodi v zabojnik za embalažo.

Lep pozdrav

Marija Rutter

(odgovor članu frangipani)
Neposredna povezava do sporočila: 133
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?