|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vse o carskem rezu
8.5.2011 18:02:17   
takotako
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Tiste, ki ste rodile s CR in vaginalno z epiziotomijo... kaj bolj boli???

Imam izkušnje samo s CR, ki sem ga imela ravno zato, da se izognem epiziotomiji (ki je pri medenični vstavi precejšnja). Kolegica je vaginalno rodila otroka v medenični vstavi in bila tako prerezana, da 1 mesec ni mogla sedeti. Pri CR je najhuje prvi in drugi dan. Potem, ko prvič vstaneš iz postelje, je vsakič naslednjič mnogo, mnogo lažje in manj boleče. Okrevanje je hitro. Jaz sem se po 10 dneh že sprehajala z vozičkom. Pa danes lahko z užitkom seksam, kar je menda lahko problem pri večji epiziotomiji user posted image



Kako, imela si CR da si se izognila epiziotomiji... A to si se zmenla al ti je G dala napotnico?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Vse o carskem rezu
9.5.2011 21:08:23   
Urska09
Dobila sem napotnico svojega G, ker sem mu rekla, da bi rada tudi v bodoče uživala v seksu s svojim možem. In je rekel, da njemu ta razlog zadošča. No, na napotnico je napisal, da imam trd maternični vrat in da je otrok velik. Ne vem pa ali je to tudi res ugotovil ali samo napisal zaradi formalnosti.
Spomnim pa se, da sem ga čisto na začetku, ko so mi ugotovili medenično vstavo vprašala ali ima ženska v tem primeru pravico izbirati oz. odločati glede CR in je rekel, da v bistvu ja.

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Vse o carskem rezu
9.5.2011 21:22:35   
takotako
To te vprašam ker bi rada tudi jaz mela cr. pri prvem sem se 4 dni mčla s popadki na 5 min in pol bila vsa prerezana. In če sem iskrena si prov želim cr ker sem mela pol po porodu psihično nisem k seb prišla dolg časa-vrtel se mi je, komi sem kaj naredila. Pa sem si ful želela naravno rodit ko sem šla v P no zdaj me je pa minil. user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Vse o carskem rezu
9.5.2011 21:27:54   
Urska09
Verjetno je zelo pomembno, kdo je tvoj G. Eni so fanatično proti CR. Moj G pa se celo javno zavzema za uvedbo CR na izbiro, ob določenih pogojih seveda (samoplačniško, podpis nosečnice, da se strinja in prevzema dodatna tveganja,...). V P pa me je prvi dežurni dr. napadel, kako to da sem imela CR, da me ni sram, da nisem šla naravno rodit in bla,bla,bla. Vsakič, ko me je srečal, mi je pral možgane user posted image

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Vse o carskem rezu
19.5.2011 12:08:11   
Ninjazbec
Jaz sem imela prvič CR in je bil odlično opravljen, rana zelo lepo zašita (tako so rekle sestre) in tudi praktićno nobenih bolečin (malo že ob vstajanju, ampak čisto znosno), nobenih zapletov. Brazgotina po dveh letih se seveda vidi, pa mi ni moteča. Zdaj nestpno čakam drugi porod in si sicer želim naravnega poroda (ker sem v prvo pogrešala občutek, da si dejansko rodil in to da sem bla več kot pol dneva v taki komi, da sem miško ki se je ob 7h zjutraj rodila videla šele enkrat zvečer), na momente mi kar slabo naredi, ko pomislim, da bom spet v komi, pa tisto okrevanje.  Po drugi strani je pa res, da če si čisto pretrgan in šivan, je pa po moje boljša brazgotina od CR kot tisto spodaj in glede na moje hitro okrevanje zna biti druga varianta daljša in bolj boleča. Jaz se bojim, da bom mela težje psihične posledice po šivanju spodaj kot po carskem rezu. Pri tem pa na psihične posledice mislim predvsem na psiho med spolnimi odnosi, ki se jih znam bat na začetku zaradi občutka, tako da bogi moj možek. user posted image Drugače pa sem vseeno še bolj za naravni porod kot za CR. Glavno je pa itak, da je otrok zdrav, verjetno s časom vse preboliš, takšne in drugačne bragotine.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Vse o carskem rezu
13.7.2011 20:52:03   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: nina42

A slučajno ve katera koliko je možnosti, da se ti po CR rana zagnoji, nisem nikjer našla kake statistike?user posted image



Statistike ne poznam, a je možno. 2008 je prišla mamica, ki so ji delali CR (na njeno željo) na Ptuju v Mariborsko porodnišnico v ambulanto za rizično nosečnost. Ženska je komaj hodila, sključeno, povedala mi je, da ni bila šivana ampak ima klanfe, na rano si je držala tri tetra plenice, ki so bile vse gnojneuser posted image
Takoj je bila sprejeta na oddelek. Še danes se sprašujem, kako se mora človek ponižat in kaj vse pojest...najprej greš rodit v eno porodnišnico, ker ustrežejo tvojim željam, potem pa se vrneš v drugo, ko so te v prvi zafurali...

(odgovor članu nina42)
  Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Vse o carskem rezu
13.7.2011 21:00:11   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Ninjazbec
Jaz se bojim, da bom mela težje psihične posledice po šivanju spodaj kot po carskem rezu. Pri tem pa na psihične posledice mislim predvsem na psiho med spolnimi odnosi, ki se jih znam bat na začetku zaradi občutka, tako da bogi moj možek. user posted image Drugače pa sem vseeno še bolj za naravni porod kot za CR. Glavno je pa itak, da je otrok zdrav, verjetno s časom vse preboliš, takšne in drugačne bragotine.



tako je bilo pri meni, pa je steklo, mal bol s potrplenjem ma je, kar pogumno, če že ni mimo.



(odgovor članu Ninjazbec)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Vse o carskem rezu
13.7.2011 22:46:15   
m_o_i
ne vem, ce se kje sploh sivajouser posted image so menda kuj klamfe v igri.
jaz sploh vedla nisem, da mam klamfe(urgentni CR) in sele naslednji dan, ko sem sla na wc(lulanje v kahlo na postelji prvi dan izvzetouser posted image ) in se mi je tista gazica malo odlepla, sem vidlauser posted image , da sem sklamfanauser posted image . in se sama(ne na vozicku, s spremstvom pa) sem sla do Eliasa v center za nedonosenckeuser posted image
ko sem sla-nekje po treh tednih, ker sva bla v centru za nedonosencke-domov, sem ze cisto BP pocepnila, da sem si zavezala cevlje...
cutla seveda sem malo, ampak nic motecega...

aja, kar se pa gnojenja tice-pet dni ti vsak dan pogledajo, kak se celi in ocistijo. pa tudi tusiras se lahko ze naslednji dan; je pa priporocljivo, da po tusiranju zamenjas gazo, s ktero je rana prekrita. sej domov te ne spustijo, dokler ni zaceljenouser posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 13.7.2011 22:49:43 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Vse o carskem rezu
14.7.2011 12:20:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

ne vem, ce se kje sploh sivajouser posted image
Jaz sem bila v Mb šivanauser posted image

aja, kar se pa gnojenja tice-pet dni ti vsak dan pogledajo, kak se celi in ocistijo. pa tudi tusiras se lahko ze naslednji dan; je pa priporocljivo, da po tusiranju zamenjas gazo, s ktero je rana prekrita. sej domov te ne spustijo, dokler ni zaceljenouser posted image
Zvečer, torej 24 ur po CR sem se tuširala, gazo so vedno menjali po tuširanju. Pa mislim da od tretjega dne nisem imela več gaze gor, šesti dan mi je G pobral 7 šivov, nikoli nič teklo,nič gnojilo user posted image In smo že šibali domovuser posted image

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Vse o carskem rezu
14.7.2011 12:29:51   
Anonimen
vidim je povsod drugače.

V Postojni šivajo. Mislim, da ti drugi dan sestra pogleda rano in da nepremočljivo gazo, ki jo imaš skozi gor. Peti ali šesti, dan mi je patronažna doma vzela dol gazo in pogledala rano (na mojo željo). Šivov ne odstranijo
Zdravnik te opozori, da se paziš, ker se tudi od tega če preveč migaš lahko rana okuži. pač se mirkaš. jaz nisem imela problemov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Vse o carskem rezu
14.7.2011 12:34:25   
Belen
imela sem tudi CR, zaradi dvojčic in ker sta bili narobe obrnjeni, ter sprožen w 35T. Meni je šlo okrevanje hitro,s tem da morem priznat,da ko so mi rekli naslednji dan po porodu,da morem prit do kopalnice in se stuširat sm widela zvezde user posted image user posted image  ...čez dva dni je blo že lažje....problem je bil ustajanje iz postelje.... user posted image
Rodila sem v Izoli in tam parter ne sme bit zraven, te čaka zraven v sobici,kjer tehtajo otročke...s tem da jih je on vidu pred mano user posted image user posted image . Aja bila sm budna, mela na izbiro al popolno nakrozo al pa spinalno...oz.delno... kjer je baje hitrejše okrevanje pri delni....

Meni je blo rečeno, da če bi slučajno še 1x rodila...bi mogla imet obvezno CR,kr sem ga imela že prvič? user posted image  čeprav ne vem zakaj....

uglavnem po 1T sem že vozičkala in je blo super user posted image  Je pa verjetno drugačen feeling,če mama rodi naravno ....

_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Vse o carskem rezu
14.7.2011 13:04:46   
m_o_i
ce mene kdo vprasa, je najhujse pri CRju-prvo kakanjeuser posted image . zdaj ne vem, a tak pritisk naredijo tiste tablete, ki jih dobis, al kaj...
nekje 36 ur po CRju me je zasraufalo in sem oddrvela(kolko pac je clovek na intenzivnem oddelku sposoben drvet) na wc in sem skoraj skup padla od tiste sile...
sveta jeza, TAKRAT sem pa pogledala, ce mi ni tistih sponk snelouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Vse o carskem rezu
25.7.2011 22:06:33   
ellie
Meni pa kakanje ni delalo težav. Par dni tak nisem nič kaj šla...ker ni kaj blo za kakat, če je bla taka stroga dieta...pred tem pa generalka črevesjauser posted image

Jaz sem v mb 1,5 leto nazaj bila klamfana. Nič se mi ni gnojilo. Prvih par dni sem po tuširanju menjala gazo kar sama. Potem pa so mi svetovali da naj bom brez. Se mi je ful hitro zacelilo...in nič bolelo.

Ma brezveze se je vnaprej nekaj obremenjevat...kaj bo če bo. Nikoli ne moreš vedet. Jaz sem bila čist neobremenjena...in je vse bilo super.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Vse o carskem rezu
26.7.2011 9:33:06   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: ellie



Jaz sem v mb 1,5 leto nazaj bila klamfana.


o šituser posted image to pa se upam, da lahko zmenim,ker neeeeeeeeeeeee želim biti klamfana user posted image user posted image user posted image user posted image

Kdo pa te je klamfal???user posted image user posted image

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Vse o carskem rezu
26.7.2011 21:58:30   
ellie
dr. Žebeljanuser posted image  pa mi ni žal...super je bilo narejeno. Zdaj se mi samo črtica vidi.. Jaz niti nisem vedela, kakšne so možnosti, da te "zašijejo" nazaj. Sem šla čisto nevedna na CR...pa sem imela v naprej zmenjno. In pomoje boljše, da je bilo tako. Mislim da sem dobila 11 klamf, črta je zdaj dolga 10 cm. Bi se še enkrat odločila za enak postopek..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Vse o carskem rezu
27.7.2011 20:18:12   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

dr. Žebeljanuser posted image  pa mi ni žal...super je bilo narejeno. Zdaj se mi samo črtica vidi..


Ti verjamem. Ker sem bila prvič šivana, upam da bo tako tudi drugič user posted image
Tud jaz imam čist rahlo črticouser posted image Super narejeno user posted image

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Vse o carskem rezu
27.7.2011 20:19:52   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Sem šla čisto nevedna na CR...pa sem imela v naprej zmenjno.


A si imela tud z dr. Žebeljanom zmenjeno?

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Vse o carskem rezu
27.7.2011 23:00:37   
ellie
Zmenjeno sem imela z dr. Mujezinovičem, dr. Žebeljan je bil zraven. Ampak mislim, da je klamfal onuser posted image user posted image ven mi jih je on pobiral, če se ne motim..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Vse o carskem rezu
28.7.2011 12:00:58   
Anonimen
 
IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Zmenjeno sem imela z dr. Mujezinovičem


Če nisem preveč radovedna... kdaj si se šla dogovorit z njim, ali je tvoj osebni G?

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Vse o carskem rezu
28.7.2011 13:23:52   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

vidim je povsod drugače.

V Postojni šivajo. Mislim, da ti drugi dan sestra pogleda rano in da nepremočljivo gazo, ki jo imaš skozi gor. Peti ali šesti, dan mi je patronažna doma vzela dol gazo in pogledala rano (na mojo željo). Šivov ne odstranijo
Zdravnik te opozori, da se paziš, ker se tudi od tega če preveč migaš lahko rana okuži. pač se mirkaš. jaz nisem imela problemov.

enako v Trbovljah. za mano sta 2 CR, vidi se mi sam črtica in to zelo nizko, tako da tudi nizke kopalke niso problem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Vse o carskem rezu
28.7.2011 16:50:56   
ellie
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Zmenjeno sem imela z dr. Mujezinovičem


Če nisem preveč radovedna... kdaj si se šla dogovorit z njim, ali je tvoj osebni G?



On je moj osebni G...in sem ga pač prosila, če bi mi on delal CR. In mi je dal par datumov na izbiro...da je pač bilo takrat, ko je itak on dežuren. In ni bilo problema..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Vse o carskem rezu
29.7.2011 20:36:33   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ellie


On je moj osebni G...in sem ga pač prosila, če bi mi on delal CR. In mi je dal par datumov na izbiro...da je pač bilo takrat, ko je itak on dežuren. In ni bilo problema..


Jaz pa si želim porodničarja, ki mi je delal prvega...in ne moje osebne G user posted image

(odgovor članu ellie)
  Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Vse o carskem rezu
11.8.2011 12:39:07   
lojtra1
Ojla punce, tudi mene čaka napovedan carski rez, sem v 38. tednu nosečnosti, pa me zanima, koliko prej ste šle na pogovor z anestiziologom, da ste se pogovorile kakšno anestezijo boste imele ter kako bo potekal porod? Ali vas je tja poslal ginekolog ali ste se same zmenile?
Moj ginekolog mi ves čas zatrjuje da bo to na isti dan kot bo carski rez, ampak jest bi res rada to že prej vedela, da bom bolj mirna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Vse o carskem rezu
11.8.2011 18:30:17   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: lojtra1


Moj ginekolog mi ves čas zatrjuje da bo to na isti dan kot bo carski rez, ampak jest bi res rada to že prej vedela, da bom bolj mirna.


To je sicer rizkantno, kaj pa če se teb začne prej dogajat...
Sicer ti pametnega odgovora ne morem dat, ker sem sama imela urgentni CR, za drugega pa še imam kar nekja časa do razgovora user posted image

(odgovor članu lojtra1)
  Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Vse o carskem rezu
12.8.2011 13:38:16   
lojtra1
Če je katera med vami ki je v Kranju imela napovedan carski rez bi jo prosila če se mi javi na zasebna sporočila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?