|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 16:35:48   
LuLu
Še to: je ogromno družin, ki so dokazale, da se z novorojenčkom, otrokom, lahko prepotuje svet, hodi na eksotična kraje... za nič nisi prikrajšan, ko imaš otroka, če nočeš biti, le kakšna izkušnja več bo. (izvzemam tiste družine, ki imajo bolanega otroka).

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 17:20:11   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 17:34:03   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.



...z obveznostmi vendar

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 17:37:19   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.



...z obveznostmi vendar




Si mi pa dosti povedalauser posted image
Služba+hobiji+pes- toliko vem iz tvojih postov. Je to to?

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 17:53:26   
tehnofil
 
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
....v smislu, ce je odlocitev zgolj na zenski, ce se uposteva zgolj njena volja, ce moski pri odlocitvi nima nobene besede ...., zakaj ima potem obveznosti, ceravno se je ravnalo v popolnem nasprotju z njegovo voljo. Neenakopravnost in neenakovrednost

Nikoli ne more biti enakpravnosti med moškim in žensko. Kako vam to ni jasno. Moški bo postal enakopraven z žensko ko bo tudi rodil. Do takrat pa bodo ostale razlike med spoloma če vam je prav ali ne. In te razlike so jabolke in hruške ki jih med sabo ne moreš primerjati. Medtem ko lahko oba vodita podjetje, oba izvsjsts politiko, oba vozita kamion in lahko oba streljata, LE EDEN OD NJIJU LAHKO RODI. Zato tu enakopravnosti ni.

Moška volja je  bila izražena z izvedbo spolnega odnosa. Njegova obveznost nastane na podlagi njegove izražene volje, ob izvedbi dejanja, ne pa ob prikrivanju posledic dejanja.

Enako velja da je bila že izražena ženska volja, razlika je le v tem, da zakonodaja dovoljuje spremembo, ker je ta sprememba povezana z njenim telesom, ne telesom moškega.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:14:58   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: posh
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale
Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.

...z obveznostmi vendar


ma po eni strani so tamali kr trpežni - iz situacije ki bi jo mi opisali kot preobremenjeno, se jim zdi čist ok, (samo ti moraš met glavo na mestu). moja tamala je bila stara 8 mesecev ko je mojega očeta zbil avto in je postal invalid s psiho-organskim sindromom, morala sem priletet v slovenijo s tamalo, moža pustit za 2 leti, skrbet za nepokretnega poblnika, ostarelo mati, ki ni samostojna in rihtat malega otroka - brez varstva in vrtca (prve tri leta), pa je tamala danes imo čist normalnapupa. tiste tukaj, ki jo poznate, veste da ni mela preveč nezdravega otroštva - povejte, a se vam zdi vesel in skuliran otrok?

če bereš, se zdi mogoče ful grozno (lahko bi ti naštela še en kup stvari, ki bi jih lahko smatrali za wtf?), pa ni nujno da je otrok zavožen. samo pravim (ali; I`m just say`n user posted image ).

aja, pa nisem planirala nič od tega, pa sem našla moža, planirala otroka, pa evo - kaj pomaga ziherirat ko nič ni ziher.. eh, zdej sem jo pa 100% ful prestrašla user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 7.1.2012 18:16:36 >

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:17:19   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale
da bom mislila na dobrobit otročka je dokončno, kaj bom storila še ne povsem ....tole je le odgovorna zadeva in vključuje vsaj 3 osebe.

user posted image   ob tem da se v resnici odloča o življenju ali smrti te tretje osebe medtem ko se pri preostalih dveh osebah odloča le o njunem "življenskem stilu".

No, ta tretja oseba potem izgleda takole (že pri 10 tednih). Aja, saj res, to sploh ni oseba. Ali je.  user posted image
http://www.splav.info/images/10_tednov_10Sit_1-14.jpg
http://www.splav.info/images/10_tednov_desna_rokica.jpg

Pri 20 tednih, pa res bolje da ne vidiš, ker potem ti nobeno sklicevanje na zakonodajo ne utiša vesti.





(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:22:33   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.



...z obveznostmi vendar




Si mi pa dosti povedalauser posted image
Služba+hobiji+pes- toliko vem iz tvojih postov. Je to to?



zdej pa tebe ne razumem, s čim bi bila obremenjena ko bi imela otroka?...s "Služba+hobiji+pes" ne toliko (vsaj v času porodniške ne) , z otrokom vendar z obveznostmi da bi mu omogočala lepo otroštvo, otroka imaš vsaj prve mesece (leta?) 24 ur na dan, brez nikogaršnje podpore se mi zdi to precej ZF...pustimo ker nima smisla debatirat, to lahko razumejo ljudje ki so na podobnem, lahko je imeti otroke če ti nekdo nudi vsaj malo opore..pa ne mi spet o nekih sosedah ki jih ni in dobrih ljudeh, moje prijateljice imajo vse svoje obveznosti in nobena nima otrok in sem imela že težave s psom ki je živčni bolnik pa mi ga nihče ni nikoli ven peljal....Z otroci se ne bom hecala....kot že...no ponavljam se, sama bom odtehtala zaključek saj bom sama nosila posledice...Pa en lepo pozdrav iz mojega zadnjega javljanja in še enkrat zahvala za vse komentarje.


< Sporočilo je popravil margotsale -- 7.1.2012 18:31:13 >

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:25:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

.. eh, zdej sem jo pa 100% ful prestrašla user posted image

F.... P...M...
Nisi je ti po moje prestrašla... tehnofil bolj obvlada user posted image
Pa sem vedla, da ne bo ok to odpiratuser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:39:07   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

.. eh, zdej sem jo pa 100% ful prestrašla user posted image

F.... P...M...
Nisi je ti po moje prestrašla... tehnofil bolj obvlada user posted image
Pa sem vedla, da ne bo ok to odpiratuser posted image


no no, tale tehnofil je pa meni čisto všeč...je precej realn a kljub vsemu ni žaljiv. Ne hehe ne tkole kar po forumu se tudi ne dam prestrašit, vem da ko imaš 1x otročka si pač vržen v morje in večina prištevnih nato splava...samo saj veste že sebe je teško prenašati in preživljati na momente kako izgleda ko te nekdo ki je nebogljen potrebuje 24 ur dnevno, brez da ga kdo prevzame pa upsss...klet prjatu da je še bolj preplašen kot jaz ...lej nimamo kaj usoda ne izbira...vse je za nekaj dobro itd...bova skupaj ali ne bova, me ta moment ne skrbi več. Ko je povedal da ne more imeti tega otroka je najina veza zelo pod vprašanjem, pa ga kljub temu ne preziram nisem tak človek ker probam razumeti njegove stiske...kot imam rada da mene razumejo.....uf nakladam...grem zlati ste bili.

< Sporočilo je popravil margotsale -- 7.1.2012 18:44:59 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:40:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale
....da bi mu omogočala lepo otroštvo, otroka imaš vsaj prve mesece (leta?) 24 ur na dan, brez nikogaršnje podpore se mi zdi to ZF...

margotsale ne zameri ampak, tako, od daleč (neobremenjeno) gledano, vidim malega otroka (tebe), ki samo jokca kako je nebogljen.

Tak je moj občutek, ker po tvojih argumentih bi morali čpo tej logiki pobiti vse otroke (zamo da pač zakonodaja to ne dovoljuje) pijancev in podobnih ker ti otroci nimajo "lepega življenja".

Mah, ne vem, če si sploh kdaj odrasla (razen v koledarskih letih). Nekako to ni le preizkus tvoje odrasloti ampak tudi korak k odraslosti t.j. odgovornosti. Zdi pa se mi da ti predvsem manjka le te.

Pod krinko "odgovornosti" zagotavljanja "lepega življenja" se dejansko odgovornosti poskušaš znebiti.

Nisem tega napisal da bi te prizadel ampak da bi te vspodbudil k spremembi.

Kakorkoli se boš odločila, nihče od nas ne bo ljubil tega otroka in se zanj žrtvoval, kakor tudi nihče od nas ne bo trpel zaradi tvojega splava. Eno ali drugo bo tvoje. Ob tem da prvo daje tudi veliko veselja drugo pa samo trpljenje. 

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:41:16   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale
da bom mislila na dobrobit otročka je dokončno, kaj bom storila še ne povsem ....tole je le odgovorna zadeva in vključuje vsaj 3 osebe.

user posted image   ob tem da se v resnici odloča o življenju ali smrti te tretje osebe medtem ko se pri preostalih dveh osebah odloča le o njunem "življenskem stilu".

No, ta tretja oseba potem izgleda takole (že pri 10 tednih). Aja, saj res, to sploh ni oseba. Ali je.  user posted image
http://www.splav.info/images/10_tednov_10Sit_1-14.jpg
http://www.splav.info/images/10_tednov_desna_rokica.jpg

Pri 20 tednih, pa res bolje da ne vidiš, ker potem ti nobeno sklicevanje na zakonodajo ne utiša vesti.

dej se ti umiri s temi slikcami, kaj pa če se moram oodločiti za dobrobit otroka da ga ne morem imeti, pa me bo tale slikca spremljala...no me ne bo, ker si ne bom dopustila...sam hallo ;)






(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 18:56:30   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale
....da bi mu omogočala lepo otroštvo, otroka imaš vsaj prve mesece (leta?) 24 ur na dan, brez nikogaršnje podpore se mi zdi to ZF...

margotsale ne zameri ampak, tako, od daleč (neobremenjeno) gledano, vidim malega otroka (tebe), ki samo jokca kako je nebogljen.


Pod krinko "odgovornosti" zagotavljanja "lepega življenja" se dejansko odgovornosti poskušaš znebiti.

Nisem tega napisal da bi te prizadel ampak da bi te vspodbudil k spremembi.

Kakorkoli se boš odločila, nihče od nas ne bo ljubil tega otroka in se zanj žrtvoval, kakor tudi nihče od nas ne bo trpel zaradi tvojega splava. Eno ali drugo bo tvoje. Ob tem da prvo daje tudi veliko veselja drugo pa samo trpljenje. 



ti ne bom v ničemer oporekala....mah sej pravim ljudje smo različni...argumenti so na dlani in tvoj zadnji stavek je zelo "wise"... sam s tem se moram ubadati jaz kaj zmorem in česa ne....ko bi vsi vi rekli lej vsak ga bo pazil eno uro od začetka potem se predam hahah, se trenutno šalim ker druga mi ne ostaja več...grem na sprehod ki mi bo razbistril misli, kar sem imela za razložiti pa sem. Naj vam hvala

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 20:28:04   
Katjuska986
Kaj pa sestra? ti ne more popaziti otroka? vsaj za kako uro do dve na teden da greš si glavo zbistrit če to tako rabiš? Drugače pa imam 4 mesečnega otroka in ugotavljam da sploh ni tako hudo kot misliš da bo... ne bom rekla da je perla za spanje in tko.. samo sem normalno spočita (kot prej če sem šla kdaj vem imam zdaj kako noč ludo).. sem na porodniški in nama je super. Ko bom mogla it v službo bo šla pa v vrtec. Če bo bolna bom vzela pa pač dopust. Moja sestra ima dva otroka, ki sta 1 leto razlike. Ko se je rodila prva, je začela graditi hišo. Po gradnji so jo v službi poslali študirati je bila po cele dneve. Sicer sem bila jaz blizu doma, samo mi je največkrat pozabila povedat da sta tamalidve sami doma. No zdj pri 11 in 12 letih sta super samostojni punci, zelo odgovorni in sicer tudi zelo trmasti :)... sestra sicer ima moža samo je v službi od 7ih zjutraj pa do 6ih, 7ih zvečer. Pol je pa itak lačen pa zmatran. Z otroki je praktično skoraj nič - kar jih sreča na hodniku. user posted image Tako da ... da se če se hoče :)

Je pa tako, da če ti res ni do otroka je bolje da ga nimaš.

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 21:22:36   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a se ti ne zdi, da funkcionalna oseba lahko loči med polno odgovornostjo svojega otroka in svojim dejanjem? user posted image

mislim, saj je verjetno boleče za mater, samo jasno pa je kdo je kje za kaj odgovoren..


Saj sploh ne govorimo o odgovornosti, govorimo o custvenem bremenu, ki ga nosi oseba sama v svojem custvenem svetu.

imho je to povezano - čustveno breme je povezano s krivdo, krivda je povezana z odgovornostjo, odgovornost pa mora bit pravilno dojeta, da je breme manjše.


Imo marsikdaj ni dobro delati te povezave. Globoka custva je izjemno tezko racionalizirati preko odgovornosti, vcasih so pa izzvana prav zaradi neke vsiljene odgovornosti.  Posebej ko je pogled "nazaj" vedno pogled spekulativne narave.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 21:37:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.



...z obveznostmi vendar




Si mi pa dosti povedalauser posted image
Služba+hobiji+pes- toliko vem iz tvojih postov. Je to to?



Lahko bi malo razjahale. Ni potrebno,da se njeni vzroki drugim zdijo tehtni, morajo biti tehtni njej in edino njej.
Vsiljivost ni potrebna.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 21:37:21   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: Katjuska986

Kaj pa sestra? ti ne more popaziti otroka? vsaj za kako uro do dve na teden da greš si glavo zbistrit če to tako rabiš?

Je pa tako, da če ti res ni do otroka je bolje da ga nimaš....bolj bi mi bilo všeč če nbi natipkala: če ga res ne zmoreš iumeti sama samcata


ne na sestro ne morem računati glede na njen odnos do majhnih otročkov (so mali kričači nepotrebni in od njenega zadnjega rojstva drugega sina je minilo 20 let)  poleg tega živi 70kilometrov stran, če bi lahko bi ne omenjala, da mi ga nihče nima za paziti.

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 21:44:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Nikoli ne more biti enakpravnosti med moškim in žensko. Kako vam to ni jasno. Moški bo postal enakopraven z žensko ko bo tudi rodil. Do takrat pa bodo ostale razlike med spoloma če vam je prav ali ne. In te razlike so jabolke in hruške ki jih med sabo ne moreš primerjati. Medtem ko lahko oba vodita podjetje, oba izvsjsts politiko, oba vozita kamion in lahko oba streljata, LE EDEN OD NJIJU LAHKO RODI. Zato tu enakopravnosti ni.


Moski in zenska nista enaka, sta pa lahko enakopravna.
Ne vidim razloga, da moski ne bi imel instumenta zahtevati, da zenska rodi otroka in se ga odrece, v porimeru ko je ta otrok njegov bioloski otrok (se vsaj zagotovo ve kdo je mati, pa se materinstvo ne bi moralo dokazovati).
Ko bo moski lahko rodil, bosta pa bilolosko enaka. user posted image

Moška volja je  bila izražena z izvedbo spolnega odnosa. Njegova obveznost nastane na podlagi njegove izražene volje, ob izvedbi dejanja, ne pa ob prikrivanju posledic dejanja.

Enako velja da je bila že izražena ženska volja, razlika je le v tem, da zakonodaja dovoljuje spremembo, ker je ta sprememba povezana z njenim telesom, ne telesom moškega.


Kot je otrok genetsko del zenske je tudi del moskega.
Moje osebno stalisce je, da zenska mora odlocati sama o sebi - mora imeti polno pravico razpolagati s svojim telesom itn... (posebej v taksnih druzbenih okoliscinah kot so trenutne). Istocasno pa menim, da je zadeva dokaj simplificirana (kar me sicer ne cudi , glede na druzbeno klimo) in enakopravnost, ki se sicer vsaj fomralno zahteva tukaj ni niti poskusno vpeljana, niti obstaja volja, da se v tej meri kaj naredi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 22:37:10   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.



...z obveznostmi vendar




Si mi pa dosti povedalauser posted image
Služba+hobiji+pes- toliko vem iz tvojih postov. Je to to?



Lahko bi malo razjahale. Ni potrebno,da se njeni vzroki drugim zdijo tehtni, morajo biti tehtni njej in edino njej.
Vsiljivost ni potrebna.



user posted image Meni se ni zdelo niti da smo uzjahale, kaj šele, da bi morale razjahati...imaš prav z drugim stavkom-njeni vzroki-ampak glej to kot dialog, želela sem vedeti malo več o vzrokih,..., saj v končnem primeru ne veš komu svetuješ oz. če mu prav svetuješ ali ne, koliko življenja pa lahko natrpaš v nekaj postihuser posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 23:28:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh

user posted image Meni se ni zdelo niti da smo uzjahale, kaj šele, da bi morale razjahati...imaš prav z drugim stavkom-njeni vzroki-ampak glej to kot dialog, želela sem vedeti malo več o vzrokih,..., saj v končnem primeru ne veš komu svetuješ oz. če mu prav svetuješ ali ne, koliko življenja pa lahko natrpaš v nekaj postihuser posted image


No... od tu je izgledalo, da ste dodobra zajahale pa ze terale v galop  user posted image user posted image user posted image

Tudi ce ve skomu svetujes, ga IMO tezko  tako dobro poznas, da lahkopravilno presodis tudi o najglobjih custvih in strahovih. Pritisk zna biti ogromen... pricakovanja okolice in njeno stalisce o tem kaj se spodobi, kaj je moralno, kaj je zrelo, kaj je funkcionalno... Z druge strani je pa zavedanje o resnosti zadeve in osebni odnos, ki ga ima oseba sama s seboj. S tem mislim na zavedanje o svojih custvih, ocenitev svojih zmoznosti in sposobnosti, ocena in obcutek ali bo oseba zmogla ali ne.. ipd...
Ce nekdo meni, da ni sposoben oz. nima dovolj volje in motivacije, da bi sam vzgajal otroka mu je treba prisluhniti in mu dovoliti, da za sebe sam odloci , ker je sam najboljsi cenilec danih sposobnosti in zmoznosti.

Pise se o zenskah, ki so zmogle. Ne pise se o zenskah, ki niso zmogle. Ne pise se o tragicnih zgodbah, ki se dogajajo zato, ker se je nekdo odlocil proti lastnemu obcutku in presoji in se je odlocil po okolici in njenih pricakovanjih (ker je tako treba, ker to ne bi smelo biti pomembneje od nevem cesa, ker se spodobi, ker...). Navsezadnje odlocitev je izkljucno njena, kot je njeno zivljenje in njena odgovornost ter kot so samo njene tudi posledice.

IMO v taksni situaciji ne mores pravilno ali nepravilno svetovati , ker sploh ne bi smeli svetovati. Nekomu svetovati to ali ono nosi s seboj neko dogvornost, ki jo nihce od svetovalcev ne sprejema.  Kot je margo sama povedala : ce bi vsak od vas rekel, da bi za eno uro cuval otroka ko bo treba..... Pa tega nihce ni rekel in ne bo rekel. marsikdo bo pa rekel in si vzel pravico presojati ali je moralna,ali je zrela... Skratka, lahko je s tujim "njeznikom" po koprivah mlatit...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 23:38:00   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Torej le komentiram na "glas" kako vendar otročku preobremenjena mama lahko nudi prijetno in zdravo otroštvo?...



Lulu ti je že napisala, ohraniš sebe koliko se ohraniš- vse odvisno od tebe. Pa ne bom nje zdaj ponavljala..
Glede na odebeljeno ne morem nič svetovat, ker ne vem za kaj gre, ker te ne poznam. Le ti veš s čim si tako
preobremenjena, da bi otroku lahko s tem škodila.



...z obveznostmi vendar




Si mi pa dosti povedalauser posted image
Služba+hobiji+pes- toliko vem iz tvojih postov. Je to to?



zdej pa tebe ne razumem, s čim bi bila obremenjena ko bi imela otroka?...s "Služba+hobiji+pes" ne toliko (vsaj v času porodniške ne) , z otrokom vendar z obveznostmi da bi mu omogočala lepo otroštvo, otroka imaš vsaj prve mesece (leta?) 24 ur na dan, brez nikogaršnje podpore se mi zdi to precej ZF...pustimo ker nima smisla debatirat, to lahko razumejo ljudje ki so na podobnem, lahko je imeti otroke če ti nekdo nudi vsaj malo opore..pa ne mi spet o nekih sosedah ki jih ni in dobrih ljudeh, moje prijateljice imajo vse svoje obveznosti in nobena nima otrok in sem imela že težave s psom ki je živčni bolnik pa mi ga nihče ni nikoli ven peljal....Z otroci se ne bom hecala....kot že...no ponavljam se, sama bom odtehtala zaključek saj bom sama nosila posledice...


(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Naj imam otroka ali ne
7.1.2012 23:44:04   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: margotsale

Dragi bralci foruma, zelo bi vam bila hvaležna za kakršno koli mnenje, saj me je precej strah da se ne bi pravilno odločila, ...
...Zahvaljujem se za vsako napisano besedo.
Lp,
margotuser posted image

Frodo Bisagin
...IMO v taksni situaciji ne mores pravilno ali nepravilno svetovati , ker sploh ne bi smeli svetovati...

Je še treba kaj dodat? user posted image

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Naj imam otroka ali ne
8.1.2012 0:15:27   
margotsale
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: posh

user posted image Meni se ni zdelo niti da smo uzjahale, kaj šele, da bi morale razjahati...imaš prav z drugim stavkom-njeni vzroki-ampak glej to kot dialog, želela sem vedeti malo več o vzrokih,..., saj v končnem primeru ne veš komu svetuješ oz. če mu prav svetuješ ali ne, koliko življenja pa lahko natrpaš v nekaj postihuser posted image


No... od tu je izgledalo, da ste dodobra zajahale pa ze terale v galop  user posted image user posted image user posted image

Ce nekdo meni, da ni sposoben oz. nima dovolj volje in motivacije, da bi sam vzgajal otroka mu je treba prisluhniti in mu dovoliti, da za sebe sam odloci , ker je sam najboljsi cenilec danih sposobnosti in zmoznosti.

Pise se o zenskah, ki so zmogle. Ne pise se o zenskah, ki niso zmogle. Ne pise se o tragicnih zgodbah, ki se dogajajo zato, ker se je nekdo odlocil proti lastnemu obcutku in presoji in se je odlocil po okolici in njenih pricakovanjih (ker je tako treba, ker to ne bi smelo biti pomembneje od nevem cesa, ker se spodobi, ker...). Navsezadnje odlocitev je izkljucno njena, kot je njeno zivljenje in njena odgovornost ter kot so samo njene tudi posledice.

IMO v taksni situaciji ne mores pravilno ali nepravilno svetovati , ker sploh ne bi smeli svetovati. Nekomu svetovati to ali ono nosi s seboj neko dogvornost, ki jo nihce od svetovalcev ne sprejema.  Kot je margot sama povedala : ce bi vsak od vas rekel, da bi za eno uro cuval otroka ko bo treba..... Pa tega nihce ni rekel in ne bo rekel. marsikdo bo pa rekel in si vzel pravico presojati ali je moralna,ali je zrela... Skratka, lahko je s tujim "jezikom" po koprivah mlatit...




Frodo Bisagin hvala ti....ponovno se je izkazalo da moški precej "trezno" razmišljajo in jim gre zaupati, pa drage dame vsekakor hvala tudi vam, za vse komentarje se zavedam da so bili mišljeni izključno dobronamerno.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Naj imam otroka ali ne
8.1.2012 1:20:03   
mateyka
Frodo je dečva..

(odgovor članu margotsale)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Naj imam otroka ali ne
8.1.2012 5:53:32   
ronja
Frodo, jaz ne razumem - tole:
Ne vidim razloga, da moski ne bi imel instumenta zahtevati, da zenska rodi otroka in se ga odrece, v porimeru ko je ta otrok njegov bioloski otrok

in tole:
Moje osebno stalisce je, da zenska mora odlocati sama o sebi - mora imeti polno pravico razpolagati s svojim telesom itn...

mi ne gre skup. Z drugim se strinjam, se mi zdi nehumano,d a bi me nekdo prisilil v nosečnost, ker se to dogaja mojemu telesu in ni niti približno fajn! Če bi šlo za to, da mu moram po seksu za eno noč darovat jajčece, če se tako odloči, ajde, ampak 9 mesecev bit noseča, je pa čisto nekaj drugega...

Mislim, da tega ne moreš naredit fer za oba - če daš ženski pravico, da odloča o svojem telesu, bo končna odločitev o splavu vedno v principu njena, pa če si on želi otroka ali pa ne... Če ji je ne daš, ji pa odrekaš eno veliko pravico, hkrati mora pa vedno ona nosit fizične in čustvene posledice nezaščitene noči, čeprav sta bila tam oba, sicer se itak ne bi nič zgodilo...

Ce nekdo meni, da ni sposoben oz. nima dovolj volje in motivacije, da bi sam vzgajal otroka mu je treba prisluhniti in mu dovoliti, da za sebe sam odloci , ker je sam najboljsi cenilec danih sposobnosti in zmoznosti.

Se strinjam. V prvem postu se je brala precej drugače in je izgledalo kot da si tega otroka zelo želi (je napisala, da bi ga rada obdržala), vednar jo je strah. Pri tem ji lahko pomagamo, ker je bilo vsako strah, jasno da tem manj glede čim na boljše okoliščine, ampak vseeno. Kasneje je margot malo bolj premislila in prišla do drugačnih sklepov in seveda podpiram tudi te. Vse je ok, kar se odloči, ker se bo odločila najboljše zanjo.

PS: margot, če bi se slučajno premislila, ti eno uro res lahko obljubim. Zdaj pa moraš najt samo še ostalih žnj forumašicuser posted image . Šalo na stran: se pa strinjam, da je prve mesece bit sama z novorojenčkom, ki ne spi, res muka. Jaz, kadar sem bila sama z njima, sem vedno shujšala par kil, pa nisem glih debela, se je parkrat lubi kar mal ustrašil... Se zavedam, da če bi bile non stop same, bi si že morala drugače organizirat, sicer enostavno ne bi zneslo, ker bi se sesula, ampak je pa res, da to v nobenem primeru ni lahko (razen če ti dete res spi 16 ur na dan, baje obstajajo taki, par sem jih celo videla v živo - samo ne pri nas domauser posted image ). Tak da za to, da se človek v to prostovoljno uvali, mora met res ornk motivacijo.
Tudi večina mamic, ki jih poznam, nas je šla čez fazo, ko smo komaj čakale, da se vrne dragi iz službe, kakšna je celo rekla, da ga je pod urgentno klicala, da naj takoj pride, ker se boji, da bo otroku kaj naredila in so dedci prileteli čez 5 min v skrbi za svoje potomstvo... Tako da, punce, spomnite se malo nazaj - ni bilo glih vse tako zelo izi prve mesece, da bi komot same folgale... kasneje se svašta da, na začetku pa nič ne spiš že če sta dva starša (vsaj če se doji).

lulu, z novorojenčkom potovat okoli je malo nerealno - prvič moraš bit blizu zdravstvene oskrbe, drugič se ne smejo dolgo vozit v lupinici, tretjič moraš vlačit vsega boga zraven. Seveda lahko kam greš - ni pa to isto kot če si brez otrok in lagat, da je vse fino fajn in kako se vse komot da, tudi ni prav. Da se svašta, je pa vedno kompromis, če imaš otroka rad in se mu seveda tudi prilagajaš. Otroci imajo namreč druge potrebe kot mi (in več njih) - večkrat so lačni, žejni, tamale je treba tudi večkrat previt, itd... Skratka: kot je rekel kolega, ko smo šli skup v Rim z najino malo, staro 9 mesecev: "Ronja zahteva 15 min. vzdrževanja vsako uro-2 uri". In čisto res je. Pa so tu samo fizične potrebe - potem je pa še varnost - realna in občutek varnosti, ki ga rabijo, pa rutina, pa ritem, pa kdaj it spat, itd... Ni to isto, kot če greš sam in ti je čisto vseeno, a najdeš prenočišče 2 uri prej ali pa kasneje! Otrok bo mel vožnje dost, pa pika. In bo jokal in tulil. In ne, občutek, ko se boš vozila čez lepo pokrajino niti približno ne bo isti s tulečim otrokom v avtu - pokrajine še porajtala ne bošuser posted image . Tak da so mi ti: "vse se da, če se hoče" malo mimo. Da se - samo za kako ceno. Lahko tvojemu otroku tvoj stil življenja paše, lahko mu ne - tega ne veš vnaprej. Jaz sem nočna ptica, malidve se zgodaj zbujata, kaj misliš, da naredim? Valjda vstanem, čeprav bi sicer rajši spala zjutraj.
Da se svašta, se strinjam: ko se je Ronja rodila, je prve tri mesece bil oči službeno 1 mesec vsega skup odsoten (na srečo ne v kosu) in ja, seveda mi je sfolgalo, pa čeprav nisem koristila babi servisa, ker Ronja pri 1 mesecu te opcije niti ni podpiralauser posted image (se je non stop dojila, če ne drugega - pa jokala pri drugih v rokah, če ni bila glih pri volji, tak da je bilo težje, ko so bili tu, kot če sva bili sami). In ker sem prijatlejici še predno sem zanosila, oboljubila poročno torto, sem ji jo tudi naredila, čeprav se je slučajno ravno pokrila lubijeva odsotnost s poroko in dvomesečnico. Tako da - ja, svašta se da - ampak to ne pomeni, da to MORAMO naredit, če si tega ne želimo. Jaz sem si to želela - in Ronjo in naredit trinadstropno torto, ker imam to prijateljico zelo rada in ker zelo nerada pojem objubo. Ampak brez te motivacije bi bila pa mrzla, ker delat vse z dojenčkom v rokah niti ni tako zelo enostavno. tako da ni fer jo prepričevat: saj se vse da... če si ona tega ne želi - ne želi bit sama cele noči in dneve z dojenčkom... kdo bi ji zameril? A si je katera od nas to želela? Valjda pridejo dnevi, ko nimaš izbire, ampak razumem, da nočeš apriori v to štaratat. Tudi meni je bil recimo partner predpogoj za otroka, samo da je pri meni to ok, ker se mi pač ni zgodilo, da bi mi kondomi zatajili ob nepravem času in da bi se potem še fantje ustrašili (na splošno so si pa vsi 3je želeli imet družino z mano, ja, da odgovorim matejki, ampak to ne pomeni, da si ne bi mogel kdaj kateri premislit;). Pa je drugače, ko ravno štartaš odnos ali pa če si že nekaj časa skup - takrat lažje kaj vprašaš. Skratka: razumem, da se zgodi; ob določenih aktivnostih bolj verjetno, ob določenih manj, nismo pa nikjer 100% varni. In se zgodi, da človek naredi napako - ampak zakaj bi mu pridigala? Saj sam nosi posledice.

margot, če bi si tega otroka zelo zelo želela imet, pa magari sama, potem bi ti verjetno zneslo, ker bi te želja gnala in dala moč. Če si tega ne želiš ful ful, pa ti je tvoje življenje kot je, čisto ok, te pa čisto razumem, da ga ne boš na glavo obrnila zato, ker sta pač eno noč malo preveč popila, pa pozabila na zaščito. Vsak kdaj naredi kako napako, j* ga. Plačaš jo v vsakem primeru, samo na različne načine, hvalabogu imamo izbiro. In vsaka napaka lahko prinese kaj dobrega - mogoče bosta vidva zdaj zato skup ostala, lahko je pa to otrok. Če pogledaš iz druge strani: ne moreš zgubit: v vsakem primeru nekaj dobiš: ali svoje staro življenje (ki ga boš po tej izkušnji verjetno še bolj cenila) in potencialnega partnerja, ali pa otroka - vse je dobro:). Zato tudi nisem semafor - to si ti sama, ti se poznaš in veš, katera pot je zate prava - jaz bi ti rada samo pomagala, da se ne bi počutila preveč sama v tuhtanjuuser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




POROKA ?
tailor

ali ste v današnjih časih za poroko ali samo za skupno življenje brez papirja.

poročeni (52%)

zaročeni (7%)

ločeni (1%)

izvenzakonski (36%)

samski (5%)


Število vseh glasov: 438

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!