|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 17:05:12   
astrid1
Čisto možno, da je prišlo pri tebi do ovulacije in zanositve kasneje. Najbrž te je naročil, da se prideš pokazat čez kakšen teden, kajne? Takrat boš več vedela. Pri bveliko ženskah se je potem pokazalo, da je vse OK z nosečnostjo.

Glede znakov kot so boleče dojke in bradavice, mene kakšen dan tudi niso bolele, potem pa so me spet začele. Tudi to se lahko spreminja.

Držim pesti, da je s tvojo nosečnostjo vse OK.

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 17:11:46   
drejcka76
Astrid1 , najlepša hvala za vzpodbudne besede in tvoj odgovor... smešno, kako se v taki situaciji vsake malennkosti oprimemo kot rešilne bilkeuser posted image upam, da imaš prav...user posted image Želim ti vse lepo in držim pesti, da bo s tvojo deklico in teboj vse v najlepšem redu... user posted image za obeuser posted image


(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 22:48:43   
Anonimen
Drejcka76...tudi jaz sem imela tako izkušnjo, kasnejša ovulacija, kasnejša zanositev in posledično prehiter pregled, zato sva ga ponovila potem čez teden dno ko je bilo vse OK. Misli pozitivno, držim pesti da se tudi pri tebi izkaže vse bp user posted image

Drugače pa moji podatki za seznamček - Anonimna-Vita (da bomo vedele katera sem) moja 8user posted image in en najstnik doma, PDP 27.1.2013

Pozdravček vsem
Vita

(odgovor članu drejcka76)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 7:49:26   
Tippi
Drejcka jaz bi tudi počakala, lahko da je ovulacija bila kasneje in je potem tud GV manjša. Vem da je težko ne mislit na najhujše, ampak če si vsaj malo manj obremenjena, je lažje dočakat naslednji pregled, ko boš točno vedela kako pa kaj. pa pridi povedat, da lepo rastete in da srček bije user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 8:54:08   
Mačka Kvačka
Hojla,

še ena tastara user posted image se javlja. Imam 37 let, čez 3,4 ali 5 tednov bom rodila četrtega otroka. Doma imam 3 sinove (10, 8 in 4 leta). 

Napotnico za AC smo vrgli stran, "privoščili" smo si le NS, kjer nam je (predvsem bratcem)  G naredila celo predstavo z 3D zaključkom :)

Vsem želim lepo nosečnost in veliko družinskega veselja z user posted image


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 9:27:30   
čopka12
Vita, a sem jaz prav videla, da je to že tvoja 8 (osma) nosečnost?

Jezus, kaj si ti potem že vse dala skoz???


Drejčka76 probi se ne obremenjevat do naslednjega pregleda in čim manj raznih forumov brat. Itak je pri 6 tednih zgodaj za gledat, pa še cikluse imaš ti lahko daljše.

(odgovor članu Mačka Kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 14:32:12   
Anon2012



Drejčka76 probi se ne obremenjevat do naslednjega pregleda in čim manj raznih forumov brat. Itak je pri 6 tednih zgodaj za gledat, pa še cikluse imaš ti lahko daljše.



Drejčka76 - tole je resnično dober nasvet... Meni se je lani zgodil splav, in mi je ena so-junijka rekla: ne nas brat, ne nas spremljat. Sem bila skoraj malo užaljena - ampak punca je imela krepko prav.

Pošiljam ti en velik, topel objem. Tudi ostalim vsem.

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 14:41:11   
drugičudež
Naročila sem se na prvi pregled pri G. Takrat bom 8t 3d, upam, da ni prehitro. Me je pa sestra opozorila, naj pridem malo prej, ker po novem se že na prvem pregledu delajo testi za nosečniško sladkorno. Prejšnjič sem šele v 24. tednu delala glukozni test. Zdaj pa takoj preverijo sladkor in če na tešče presega 5.1, te kar avtomatsko pošljejo v diabetološko ambulanto.

Kaj pa ostale, ki ste že malo dlje z nosečnostjo? So vas tudi tako kontrolirali?

Komaj dve leti nazaj sem rodila, pa se že spet vse spreminja user posted image  Ko bom rodila, verjeno ne bom "znala" držati otroka, ga previjati, hraniti, itd, ker se smernice kar naprej spreminjajo.

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 15:28:07   
astrid1
Test za sladkorno sem imela v 24. tednu. Blajk! Nekaj najbolj nagravžnega.


(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 19:54:42   
drejcka76
Hojla... moram reči, da sem z vsakim dnem bolj optimistična, kar sem tudi sicer po naravi... seveda pa odmislit se ne da... zato pa še kar čakam kdaj mi bo slabo in kdaj bodo še kakšni znaki... No, prsi me malce bolijo, ampak prav veliko ne (na dotik me), slabo pa mi danes sploh ni več bilo... upam, da to nič slabega ne pomeni... v tem trenutku kar zavidam vsem vam, ki vam je slabo in bruhate... user posted image
Tudi dr. Pušenjak mi je odpisal nekako tako, da 3 mm je sicer premalo za 6 tednov, vendar ni nujno, da sem sploh noseča toliko časa in lahko da bo na pregeldu v petek vse okej... ali pa ne... te dve možnosti sta, pa bomo videli, seveda poročam. Me pa zanima ali lahko ovulacija in posledično zanositev nastopi kasneje, če sem imela cikluse tam med 28 in 31 dni?

Glede nasvetov o "čim manj forumov brat#" - ja, najbrž bo že res... zato pa ne berem "negativnih stvari", če se le da, mi pa vsaka podobna pozitivna izkušnja precej pomaga.... Ne živim pa v utopiji in dopusščam vse možnosti seveda... Mislim, da se vse zgodi tako kot se mora in bom v petek jasno vedela kaj mi je zdaj namenjeno.user posted image

Pred nami je skoraj že krasen sončen vikend in želim vam, da ga preživite čimlepše s svojimi pikicami....

papa
Upam, da ste vse ve v redu in se dobro držite , s slabostmi ali brez.user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 20:13:40   
Tippi
Kdaj imaš rok?

11.4.

A mi lahko morda zaupaš, kakšne si imela cilke?


jaz sem imela ful zmešane cikle. najprej blazno dolge, potem so se mi pa drastično skrajšali in na koncu pristali na 21 -27 dni. res čist odvisno od meseca do meseca. nikoli nisem imela točno user posted image Ampak še vedno mislim, da do ovulacije lahko pride praktično "kadarkoli". sploh če vzamemo še v obzir, da so ženske, ki imajo v enem ciklu po dve ovulacije. vse je pač možno. po mojem izračunu sem zanosila takrat, ko ni nobene možnosti da bi user posted image na zadnji dan menstruacije user posted image

Katere taktike pa ste kaj ve ubrale za razglasitev vesele novičke?

jaz sem lubiju povedala takoj, ko sem nalula plusek. mamicam in očkatom sva povedala po dveh mesecih, vsem ostalim pa pred kratkim user posted image

srečno drejčka in itak bo vse ok. jaz sem optimist! user posted image


< Sporočilo je popravil Tippi -- 18.10.2012 20:14:12 >

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 20:30:55   
drejcka76
Tippi, hvala za odgovoreuser posted image mi prav vzbujaš resno prepričanje, da je res vse okej in tudi bo :-) Full ti hvala... Ti pa si torej aprilčica... super, torej si že skoraj čet prvo trimesečje, če se ne motim? Superca, zdaj je menda precej lažje kakor prve tri mesece... Drži? Upam, da se počutiš v redu oz. vsaj odličnouser posted image lep večerček..grem malo stran zdaj od tega računalnika, že tako cele dneve visim ob njem in buljim vanj... grem malo očke spočit in sanjat o moji pikici... prejšnjo noč sem sanjala, da sva se dojili in full je bila pridkana... in najlepša v vesolju itak user posted image

papauser posted image




(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
18.10.2012 20:40:31   
Anon2012
papa in nočko drejčka - držim pesti zate.

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
19.10.2012 7:43:07   
drugičudež
Dobro jutro!

Mene pa mož vsako jutro tako lepo zbudi. Prihaja namreč iz nočne in se stisne k meni.
Danes sva imela takšen pogovor:
"Zunaj je ful mrzlo. Obleci se."
Jaz pa: "Brrr, ne grem v službo"
"Pssst, ne smeš tako govoriti. Tamalček vse sliši. Čez nekaj let se boš pa jezila na njega, ko ne bo hotel vstati."

Včeraj pa:
"Ste spali celo noč?"
"mhm."
"(hčerka) tudi?"
"mhm"
"mamika?"
"mhm"
"tamalček tud?"
Jaz pa v smeh.

Dobro, da me občasno spomni, da sem noseča. Nimam namreč nobenih znakov. Prvič sem takoj drugi dan po user posted image  zbolela za pandemsko gripo in sem bila tri tedne čisto uboga. Tako da sploh ne vem, kdaj so se pravzaprav začele nosečniške težave. No, kasneje sem imela občutljive bradavice, pa popoldanske slabosti brez bruhanja in zaspana sem bila vsako popoldne. Bomo videli, kaj me čaka tokrat...

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
19.10.2012 8:32:02   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: drejcka76

Tippi, hvala za odgovoreuser posted image mi prav vzbujaš resno prepričanje, da je res vse okej in tudi bo :-) Full ti hvala... Ti pa si torej aprilčica... super, torej si že skoraj čet prvo trimesečje, če se ne motim? Superca, zdaj je menda precej lažje kakor prve tri mesece... Drži? Upam, da se počutiš v redu oz. vsaj odličnouser posted image lep večerček..grem malo stran zdaj od tega računalnika, že tako cele dneve visim ob njem in buljim vanj... grem malo očke spočit in sanjat o moji pikici... prejšnjo noč sem sanjala, da sva se dojili in full je bila pridkana... in najlepša v vesolju itak user posted image

papauser posted image



Ej, delila sem samo svojo izkušnjo, in če te je malo pomirila, sem vesela ku radio user posted image

Zdej sem čez prvo tromesečje ja. In res je bolje. slabost je skoraj v celoti že popustila, sem pa tja me še rukne, ampak se jo da "predihat".

Lep vikend želim in nič skrbi user posted image

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
19.10.2012 8:34:00   
Tippi
Drugi čudež tako sem jaz v prvi user posted image , nič od nič. še trebuh mi je začel rasti šele v 6 mesecu, proti koncu no user posted image tako da res, sploh nisem vedela da sem nosečka. hodila na šmarno goro vsak drugi dan, tekla, plesala, ma ni da ni. res simpl ko pasulj. zdaj pa čist druga zgodba. Ti samo uživaj!! in božaj bušija user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
19.10.2012 22:37:08   
DeVilla
Oj, glede nosečniškega cukra je takole - jaz ga imam tud sedaj v četrti nosečnosti in zgleda, da mi bo kar ostal do konca lajfa. Za test vam priporočam, da imate sabo polovičko limone in pred pitjem vprašate v laboratoriju, če jo lahko stisnete v kozarec s sladko vodo. Naj bi dovolili povsod, no vsaj v Lj dovolijo. Jaz sem drgač na inzulinu (4x na dan), merim pa si sladkor na tešče in potem po vseh treh obrokih.
So pa znižali meje za nosečniško sladkorno - na tešče do 5,3 (nekje do 5,1), 90 minut po hrani pa do 6,6.

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
20.10.2012 19:54:41   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

Vita, a sem jaz prav videla, da je to že tvoja 8 (osma) nosečnost?

Jezus, kaj si ti potem že vse dala skoz???


Drejčka76 probi se ne obremenjevat do naslednjega pregleda in čim manj raznih forumov brat. Itak je pri 6 tednih zgodaj za gledat, pa še cikluse imaš ti lahko daljše.



Ja prav si videla...žal kar veliko želostnih in težkih izkušenj in ko sem z vsem zaključila (no tako sem si rekla in pospravila/oddala vse zadeve povezane z dojenčki) nas je presenetila ta nosečnost...vse poteka bp, brez večjih težav, tko da sedaj počasi začenjam res uživat ker verjamem da bomo uspešno prišlo do naše pikice user posted image

Mene drug teden čaka test cukra in redni pregled pri moji G; upam, da bom s cukrom v mejah normale user posted image
Tile dnevi so prekrasni za sprehode in uživanje na sončku, upam, da jih izkoriščate maximum. user posted image

Lepo se imejte
Vita

(odgovor članu čopka12)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
21.10.2012 8:01:16   
Mačka Kvačka
Glede testa na sladkorno - zdaj se res dela že na prvem pregledu in moraš biti tešča, ampak vsaj pri moji g ni treba ničesar piti, samo kri vzame iz prsta in takoj pregleda raven sladkorja.

A katera ve, kkašne so trenutno razmere v celjski porodnišnici? Mislim glede hlačk, vložkov,...a moram te stvari s sabo nest?

Drejčka76, kako je bilo na pregledu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
21.10.2012 9:27:21   
Mala BB
Hej Mačka Kvačka, nimam pojma, bi te pa lepo prosila, če boš napisala ko izveš. Kdaj imaš pa rok? Ta teden, na materinski, je sestra rekla, da načeloma ne potrebujemo nič razen mogoče copat z malo debelejšim gumi podplatom, ostalo je vse tam.Sem mislila 1x iti malo pogledato porodnišnico (ogledi ob torkih, ob 13. uri), pa zdaj oklevam, če me res to tako zanima. Bomo že videli vse, ko bo čas. Še preveč!user posted image

(odgovor članu Mačka Kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
21.10.2012 19:08:45   
drejcka76
Mačka Kvačka, pregled imam naslednji petek - torej 26.10, tako da bo treba še malo počakat. Je pa neverjetno, kako se vlečejo takšna obdobja... Sem danes ugotivila, da je minilo šele 14 dni odkar sem zagledala + in nato čakam in tedna v teden na nov pregled... zdi se mi, da traja že cele mesece... Ta petek pa jemljem kot prelomni dan, ker mora biti jasno... no, ko bom iz pregleda se takoj javim z informacijami.user posted image

Hvala da mislite name...

pozdravčke...

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
21.10.2012 19:56:48   
astrid1
A katera ve, kkašne so trenutno razmere v celjski porodnišnici? Mislim glede hlačk, vložkov,...a moram te stvari s sabo nest?


Kolegico, ki je pred kratkim rodila, sem vprašala isto. Vse je na razpolago, edino brisač hitro zmanjka in se je treba zagrebsti zanje, sploh čez vikend. Vložkov in hlačk pa je baje dovolj.

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
21.10.2012 21:50:39   
DeVilla
Starejše noseče huliganke
 
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP, kraj bivanja
 
astrid1, 37 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP 26.10.2012
 
Mačka Kvačka, 37 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP nov.2012
 
mummy11, 36 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
heidi7, 40 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 23.11.2012, Gorenjska
 
Anonimen, 41 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP januar 2013
 
Mala BB, 39 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 3.1.2013, CE
 
Anonimen-VITA, 38 let, 1user posted image , 8user posted image , PDP 27.01.2013
 
Mamaja, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP marec 2013
 
 
Tippi, PDP 11.4.2013, LJ
 
čopka12, 39 let, 1user posted image , 3user posted image , PDP 11.05.2013, LJ 
 
Anon2012, 36 let, 0user posted image , 3user posted image , PDP junij 2013, okolica LJ 
 
realistka, 36 let, 1user posted image , 2user posted image
 
drejcka76, 35 let, 0user posted image , 1user posted image
 
drugičudež, 39 let, 1user posted image , 2user posted image


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
21.10.2012 22:11:35   
DeVilla
Starejše noseče huliganke
 
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP, kraj bivanja
 
astrid1, 37 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP 26.10.2012
 
Mačka Kvačka, 37 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP nov.2012
 
heidi7, 40 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 23.11.2012, Gorenjska
 
Anonimen, 41 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP januar 2013
 
Mala BB, 39 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 3.1.2013, CE
 
Anonimen-VITA, 38 let, 1user posted image , 8user posted image , PDP 27.01.2013
 
Mamaja, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP marec 2013
 
 
Tippi, PDP 11.4.2013, LJ
 
čopka12, 39 let, 1user posted image , 3user posted image , PDP 11.05.2013, LJ 
 
Anon2012, 36 let, 0user posted image , 3user posted image , PDP junij 2013, okolica LJ 
 
realistka, 36 let, 1user posted image , 2user posted image
 
drejcka76, 35 let, 0user posted image , 1user posted image
 
drugičudež, 39 let, 1user posted image , 2user posted image



Evo, moram že kr takoj popravit seznam, ker je mumy11 včeraj 20.10.2012 rodila luštnega fantiča! user posted image  Čestitke!!!

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
22.10.2012 8:12:50   
astrid1
Čestitamo! user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?