|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 11:50:34   
ZalaTM
Hej vidim da počasi dogaja in bo kar naenkrat gužva v pododnišnicah user posted image -
Joj mene je pa tko neki panika zagrabla za carski rez. ne vem kokr berem je okrevanje kar hudo potem, tašča mi pa skoz govori, da kako super da mi bodo naredil CR da se mi ne bo treba matrati user posted image , haloo???
Jaz sem prva dva oba rodila po naravni poti, sicer niso bili lahki porodi, tko da nimam predstave kaj bo res boljš... a je ktera že mela CR??? Strah me je tudi da ne bi mogla pol dojit, ker to mi je pa res nekaj neprecenljivega.

Ja nič sej bo,...še 8 dni mam do planiranega datuma, če ne bo kaj prej, ker me že vse tišči dol in popadki so tud skoz samo ne redni še - no itak imam še v četrtek kontrolo, pa bomo videl kaj bodo povedali.

uživajte punce, ....lep dan.



_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu RozaRoza)
Neposredna povezava do sporočila: 2176
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 12:14:30   
mihela.m

Pozdravljene


Prvo čestitke novopečenim mamicam. user posted image pa lepe pozdrave vesm ki še čakate na magičen trenutek user posted image Danes je tretji dan po roku pa še nič. user posted image G. Pravi da nisem nič odprta da se ne dogaja nič user posted image čeprav teden dni nazaj se je dogajalo vsaj tako je rekla... kako se počutite ve čez rok ?? Meni se zdi da bom ostala za vedno v enem kosu user posted image Če ne rodim do petka mi je rekla G da me bo poslala v P. In tam bom ostala user posted image )


Glede pospešanje poroda sem že probala vse možno....telovadba user posted image pitje malinovih listov, recimo namakanje v vroči kopeli ( učeri se skuhala user posted image )
Hoja po stopnicah..... pa nič od nič ufa...

no sej bo,ampak je lazje povedati nekomu ki to razume...

Mejte se in upam ,da bomo vse ta teden ki so čez rok imele več sreče.... Jaz odhajam v Postojno a katera od vas ve kako je z parkirnim? Zdi se mi glupo da plačujemo parking , kako naj vem koliko časa bom rojevala. kje se da parkirati da ti ne zaračunajo ?



(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2177
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 12:52:58   
mistina
ZalaTM - jaz sem imela v prvo urgentni CR. Sicer sem si želela naravnega poroda, ampak se mali ni spustil, hkrati pa mu je ob vsakem popadku zastal utrip. In ti moram povedati, da je okrevanje minilo brez kakršnihkoli težav. Po dveh tednih sem hodila že na sprehod z malim (pri naravnem porodu so nekatere že takoj na nogah, pri nekaterih pa okrevanje traja mesec dni ali več, zato se mi okrevanje o CR ne zdi tako dolgotrajno). Dojila sem, moram pa priznati, da smo se na začetki kar namatrali, ker sem ga prvič dojila skoraj 24 ur po tem, ko se je rodil. Ampak v tolažbo: punca, ki je bila z mano v sobi je imela elektivni CR in ji je dojenje steklo že drugi dan ( v bistvu ga je imela preveč).

Tokrat si pa želim CR, saj so me v prvo preveč namatrali z umetnimi popadki (kljub temu, da so bili moji čisto dovolj močni, saj sem v porodnišnico prišla odprta 5 cm), na koncu pa naredili CR. Sicer pa upam, da ti uspe roditi tako, kot si želiš.

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2178
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:01:25   
44gatti
Jah... Jst sm stavila, da bo ze oktobra, pa me je mulc nafrigu user posted image Tudi jst sm zacela tuhtat o sprozenem porodu, ampak se otepam te misli! Srcno upam, da se bo odvijalo kot po prirocniku user posted image

Drgac v Postojni je brezplacno parkirisce user posted image

zalaTMNe morm vedet kako se pocutis, ampak mislim, da cr le ni tak bav bav. Glede na to, da ga rutinsko izvajajo v "kriznih" situacijah, pomisli, kako bo to mala malca, glede na to, da ga imas napovedanega! user posted image

(odgovor članu mihela.m)
Neposredna povezava do sporočila: 2179
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:03:20   
mirjanajelenko
oj no pa je prišel tudi naš čas. namreč zanima me če bo katera not oz ma datum konec tedna namreč jas grem not v četrtek in tako mi bojo v petek nardili carskega . rAZEN ČE ME NE OBDRŽIJO ŽE JUTRI NOT KO MAM KONTROLOuser posted image joj komaj čakam petek da stisnemuser posted image k sebi. a katera ve kako poteka bolj natančno carski če maš datum a to nardijo v dop. al kako


aja sm pa v Celju


< Sporočilo je popravil mirjanajelenko -- 12.11.2012 13:05:38 >


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu mistina)
Neposredna povezava do sporočila: 2180
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:09:05   
mirjanajelenko

IZVIRNO SPOROČILO: ZalaTM

Hej vidim da počasi dogaja in bo kar naenkrat gužva v pododnišnicah user posted image -
Joj mene je pa tko neki panika zagrabla za carski rez. ne vem kokr berem je okrevanje kar hudo potem, tašča mi pa skoz govori, da kako super da mi bodo naredil CR da se mi ne bo treba matrati user posted image , haloo???
Jaz sem prva dva oba rodila po naravni poti, sicer niso bili lahki porodi, tko da nimam predstave kaj bo res boljš... a je ktera že mela CR??? Strah me je tudi da ne bi mogla pol dojit, ker to mi je pa res nekaj neprecenljivega.

Ja nič sej bo,...še 8 dni mam do planiranega datuma, če ne bo kaj prej, ker me že vse tišči dol in popadki so tud skoz samo ne redni še - no itak imam še v četrtek kontrolo, pa bomo videl kaj bodo povedali.

uživajte punce, ....lep dan.






jas sem mela cr 1vič pri hčerki po 12 urah matranja so mi ga nardili ... neopisno po 3 urah sm šla na wc nobenih bolečin ni bilo samo pri prepogibanju in kašljanju prvi teden pol pa nič ....

_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2181
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:18:00   
DeVilla
user posted image  NOVEMBRČKI PRIHAJAJO!!! user posted image
 
mamica, RD otroka, spol, teža, velikost, (PDP)
 
MC09, sept.2012, user posted image , (PDP 8.11.)
 
Pauline, 16.09.2012, Hana user posted image , 1400 g, 42 cm, (PDP 27.11.)
 
mumy11, 20.10.2012, user posted image , 2930 g, 49 cm, (PDP 2.11.)
 
gloria77, 22.10.2012, user posted image , 2750 g, 51 cm, (PDP 12.11.)
 
barvar, 25.10.2012, Bor user posted image , (PDP 12.11. )
 
DanaBanana, 26.10.2012, user posted image , 3400 g, 54 cm, (PDP 8.11.)
 
namla, 27.10.2012, Adam user posted image , 2300 g, 48 cm (PDP 25.11.)
 
hapymummy, 2.11.2012, user posted image , (PDP 10.11.)
 
me83, 3.11.2012, user posted image , (PDP 28.11.)
 
aajda, 5.11.2012, Zarja user posted image , 3450 g, 51 cm, (PDP 23.11.)
 
barbara19.11, 5.11.2012, Nejc user posted image , 3950 g, 52 cm (PDP 19.11.)
 
gregorina35, 7.11.2012, Matic user posted image , 3310 g, 55 cm (PDP 2.11.)
 
 
 
 user posted image  Čestitke novopečenim mamicam in njihovim štručkam! user posted image


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2182
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:23:50   
DeVilla

user posted image


nick, starost, zaporedna user posted image , število user posted image doma, kraj BIVANJA, spol user posted image user posted image


23.10.
HelenaLena, 28, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
 
28.10.
Hijacinta, 36, 3 user posted image , 2 user posted image
 
31.10.
fizolck, 25, 1 user posted image , 0 user posted image , Kranj

1.11.

2.11.
biba14, ?, 2user posted image , 1user posted image
nosečka.špela, 21, 1user posted image , 0user posted image , Šk. Loka, user posted image

3.11.
pandka, 35, 2 user posted image , 1 user posted image
Anonimen, ?, ?user posted image , ?user posted image
benji, ?, 1user posted image , 0user posted image , user posted image

4.11.

5.11.
aloevera, 25, 1user posted image , 0 user posted image
piki_ca
, 29, 2 user posted image , 1 user posted image
caryn, ?, 2 user posted image , 1 user posted image
jančka1, ?, 1user posted image , 0user posted image
Vivaldi, 28, 1 user posted image , 0 user posted image , okolica Lj

6.11.
abubabu, 27, 2user posted image , 1 user posted image
nincek5, 30, 2user posted image , 1 user posted image
DCgirl_, 25, 1user posted image , 0 user posted image
olimia, 32, 4user posted image , 2 user posted image , Nm
ValyMa, 38, 2user posted image , 1 user posted image
Yndyra, ?, 1user posted image , 0user posted image , user posted image

7.11.
AnjaZib, 20, 1 user posted image , 0 user posted image
ElenaElena, 28, 1user posted image , 0user posted image

8.11.
vitezzvezda25, 27, 1 user posted image , 0 user posted image
xoxox, 27, 3 user posted image , 0 user posted image
metuljcica22, 25, 1user posted image  (dvojčki!), 0user posted image
 Majeli*, 26, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
tadejab, ?, 1user posted image , 0user posted image , Dolenjska, user posted image

9.11.
koprčanka, 24, 1 user posted image , 0 user posted image , Po
44gatti, 30, 1user posted image , 0 user posted image , Lj, user posted image
Sunday,?, 2 user posted image , 1 user posted image
Špelička, 28, 1user posted image , 0user posted image , Vrhnika, user posted image
komarka, 33, 3 user posted image , 2 user posted image , LJ, user posted image
mihaela.m, 35, 2user posted image , 1user posted image , Cerknica, user posted image

10.11.
sontschica, 27, ?, 1user posted image , 0user posted image
študentka55, 27, 1 user posted image , 0 user posted image

11.11.
mirjanajelenko, 30, 2user posted image , 1user posted image
Piška28, 29, 1user posted image , 0user posted image
mici1982, 29, 1user posted image , 0user posted image , Celje, user posted image

12.11.
Zoja Miša, 35, 2 user posted image , 1 user posted image , Trzin, user posted image
gloria77, 35, 1 user posted image , 0 user posted image , Šempeter

13.11.
miška26,27, 1 user posted image , 0 user posted image , Kr

14.11.
adrenalinka, 27, 1user posted image , 0user posted image , Vrhnika, user posted image

15.11.
zewa, 24, 1 user posted image , 0 user posted image , user posted image
carobella, 22, 2 user posted image , 1 user posted image
suziflo, 29, 2user posted image , 1user posted image , MB 
srečkica2012, ?, 2user posted image , 1user posted image , okolica Murske Sobote, user posted image
mirjanajelenko, 31, 2user posted image , ?user posted image , user posted image

16.11.
Jazzee, ?, 1user posted image , 0user posted image

17.11.

18.11.
Austeja, 34, 1user posted image , 0 user posted image , user posted image  
novemberain, 29, 1user posted image , 0user posted image
Anonimen, ?, 1user posted image , 0user posted image

19.11.
thanchyka, 32, 1 user posted image , 0 user posted image

20.11.
dottie, 26, 1user posted image , 0 user posted image
sanysany, 28, 1user posted image , 0user posted image
ZalaTM, 3user posted image , 2user posted image , CTG

21.11.
žirafkaa, 26, 1 user posted image , 0 user posted image , Ljubljana, user posted image
ursikaa83, 28, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
gabrijela1, ?, 3user posted image , 2user posted image , user posted image

22.11.
zasi, 28, 4user posted image , 1 user posted image
mistina, 29, 2user posted image , 1 user posted image , user posted image
maylower, 33, 3user posted image , 2user posted image

23.11.
Bučkis, 35, 2user posted image , 1user posted image
DeVilla, 38, 4user posted image , 3user posted image , Šk. Loka, user posted image
 

24.11.
Čebel’ca, 30, 2user posted image , 1 user posted image
Ninočka, ?, 2user posted image , 1user posted image
miškicapiškica, ?, 1user posted image , 0user posted image , user posted image

25.11.

26.11.
lejla346, 27, 1user posted image , 0user posted image

27.11.
sisi77, 35, 3user posted image , 1 user posted image
zabica81, , 2user posted image , 1 user posted image
sleepyhead, 35, 2user posted image , 1 user posted image
krogec, 37, 3user posted image , 2 user posted image
miš988, ?, 2user posted image , 0user posted image
kitty1, ?, 1user posted image , 0user posted image

28.11.
spranka, 24, 1user posted image , 0 user posted image , Kranj
Rolfa, 31, 1user posted image , 0user posted image , LJ
jave, ?, 2user posted image , 1user posted image , user posted image
sončki3, 33, 3user posted image , 1user posted image

29.11.
multipraktik, 28, 1user posted image , 0 user posted image , user posted image
rakica82, 30, 2user posted image , 1 user posted image , Pirniče,user posted image
Izabelina, 26, 2user posted image , 1 user posted image , Šk. Loka, user posted image
3buši33, 33, 3user posted image , 2user posted image , LJ

30.11.
RozaRoza, 32, 1user posted image , 0user posted image , MB, user posted image
tinka986, 26, 1user posted image , 0user posted image
 
6.12.
aisha1, ?, 5 user posted image , 4 user posted image , user posted image

7.12.

lorella224, 30, 1user posted image , 0 user posted image


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2183
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:25:08   
DeVilla
Čestitam vsem novim mamicam!! user posted image

Jaz sem imela danes CTG, ker me je začel ponoč mal šraufat, sam me je naš junior mal zafrkaval, ker je aparat pokazal samo en mal močnejši popadek. user posted image  Tako da bom očitno še mogla mal počakat na akcijo...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2184
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 13:35:13   
mihela.m
Živijo

A je ta parking v Postojni ni tisti zraven zavarovalnice? Drugače pa sej pravijo noter ne bojo ostaliuser posted image ampak čakanje je težko še posebej če si preveč okoren user posted image
Ali kstera od vas zateka... meni se zdi da se bom kmalu razpočila.
user posted image




(odgovor članu 44gatti)
Neposredna povezava do sporočila: 2185
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 14:10:07   
3buši33
user posted image vsem mamicam!

Vsak dan nas bo več! In kako hitro šibajo tile dnevi v novembru. Uh... čeprav sem že 2x dala to čez, čedalje bljižje je vse skupi, bolj mi daje nek nemir. Ne panika, ampak neko pričakovanje, nestrpnost. Čez vikend mi je nekaj otrdeval trebuh, da sem že mislila, da je to to, ampak danes nič od nič. Bomo še mal počakali. user posted image

(odgovor članu mihela.m)
Neposredna povezava do sporočila: 2186
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 14:22:51   
Špelička
Jaz spet iz kontrole v Postojni, nič novega (3 dni čez PDP). Sem pa prašala g., če lahko kako pospešim tole čakanje, pa mi je predlagal hojo po stopnicah in spolne odnose. Bo zgleda treba v akcijo, ker tole čakanje že mori, še bolj pa nenehni telefoni in spraševanje, zakaj še nisem rodila. Halo, kot da je to v moji moči user posted image .

mihela.m glede parkinga: un pred bolnico je 2 uri brezplačen, pol se pa plača (samo med delavniki), un zadaj oz. s strani je pa ful zasedenih mest za zaposlene, tko da jaz tam nikoli ne dobim frej, je pa ta brezplačen. Ne vem kako pol to skombiniraš, ma to nej naši user posted image misljo, me mamo dost druzga dela user posted image .

(odgovor članu 3buši33)
Neposredna povezava do sporočila: 2187
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 14:31:33   
miškicapiškica
Tudi jaz sem s pregleda. Sem še zaprta. G. meritev ni delala, le srček in količino plodovnice je preverila. Vse je v redu. Čakamo z bučko navzdol. Bomo po predvidevanjih še malo čakali na dan D.
Imam sicer občasno podadke, ki po kaki uri ali več ponehajo. Samo so že meni očitno lažni, ker se začnejo na pogosto , malo vtrajajo in minejo. So pa boleči, ne gre samo za otrdevanje trebuha. Ampak odpirajo pa ne. user posted image user posted image  Mi zaenkrat še paše čakat...

Vsem, ki ste čez rok, naj vam hitro mine. user posted image

Zala, o CR pa ne vem nič. A boš imela splošno anestezijo ali samo delno? A se lahko odločiš? Baje je okrevanje po delni hitrejše, pa otroka takoj vidiš in hitreje dojiš.

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 2188
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 16:03:37   
komarka
HOjla... Ja čakanje, na nevemkdaj ubija... zato je fajn met se seznamček stvari az psotorit(čeprav se men tokrat nič ne ljubi), ki seveda čisto mirno počakajo če se začne dogajat, ampak je pa malo bolj filing, da te "presenti" ko ne misliš... kako urejanje albuma...pospravljanje in sirtiranje kakih reči, ki že dolgo čakajo(račini, dokumenti itd.) al pa specialen obisk...

V prvo sem se tako dogovorila za en obisk in me je potem "prehitelo" 5 dni čez rok in je bil ravno tisti fajn filing..nekak je treba izklopit da čakamo...

CR, ja verjamem da te je strah, tako kot je ans strah sporoženega poroda... če so indikacije take, da je za otročka bolje smo tako samo vesele lahko, da to obstja..je ap operacije in ni kr mačji akšelj...tko da tolažbe ala se ne boš matrala so res bedne... Glede dojenja je pa tako, da naj tvoj budno pazi, da ti otročka čimprej prinesejo in nosijo tudi če boš zaradi okrevanja morala še počivat.

Strah žal v nobenem primeru ne koristit. Kako ap to da imaš napovedanega? (oprosti če si že psiala in sem ozabila!)

zatekanje ravno nekaj dni nazaj sem bila poleg ko je prijateljica govorila s terapevtko za limfne drenaže ipd in je rekla da pri aztekanju si lahko tako pomagamo, da kdo gladi(ne masira!) v mseri porti srcu..torej od spodaj gor pri nogah... in tako da se koza napne, zategne in ko spustiš, "skoči" nazaj Masaža ima pa ravno obratni učinek...

Drugače pa verejtno veš, da noge gor in ap elastične nogavice poagajo...

No, ap sem se spomnila eno temo(na vsak način bi še eno temouser posted image ): boste imele kakšno pomoč prve dni ko pridete domov? predvsem glede kuhanja? a vasi dragi kuhajo? Pri tadrugi, mi je nea prijateljica skuhala ful zelenjavnih in mesnih omak in juhic in sem jih spravila v zamrzovalnik..potem je blo ap treba sam pogret pa prilogo skuhat. MOj dragi sicre vse dela kar je gospodinjskega: čisti, skrbi za perilo in dojnečka brez problema, ampka kuhanje... no go..
Tokrat pa med tem ko bom v porodnišnici in pa prvih nekaj dni doma, sem se dogovorila z eno ful pirjazno sosedo(ki je kuharica), da bo skuhala kosilo še za nas.

Drugače pa pucanje in ostalo pa itak počaka... če ne ugotoviš, da tisti čas ko dojenček spi, ti mrzlično pospravljaš in is nakoncu cunja..ali ap prav tako se mi ne zdi dobra rešitev, da ti nekdo pelje otroka ven oz ga zaoti, dati pucaš...če že kdo pride, naj on/ona kaj posprav, ponaredi in si ti v miru z otročkom na sprehodu ali pa počivaš...

Sama sem dovolj lene sorte, da sem vedno spala skupaj z otročkom, ko je spal čez dan in tako res nisem imela teza s pregorelostjo... kar ni redko pri novopečenih mamica..

ok odst pridiganja user posted image Smejte se čeprav ni sonca!

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2189
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 16:04:49   
multipraktik
ohoj, se pridružujem pričakovanju in debati o cr...v petek sem bila na zunanjem obratu, ki ni uspel, danes imela kontrolni ctg vse ok, ampak počutim se pa kot da me bo razneslo, še strije sem fasala-malenkost...ampak ok, pustimo to, bolj me skrbi, ker je moj mali velikan v 37/4 ocenjen na težo 3500g in sedi na ritki, ki pa ni ovira za vaginalni porod-ker ma nogice gor obrnjene...ampak jst bi v tem primeru raje cr- o katerem do zdaj nisem nič razmišljala...v lj je tako, da probajo vaginalno,potem pa z urgentnim cr naprej rešujejo, če se prej začne...no tega jst res nočem, dvomim pa, da bo počakal do roka, ki je šele čez 17 dni..no če pa bo, se bom zelo namatrala s tem velikim trebuhom. In ja je moj prvi otrok in do zadnjega meseca sem imela bp nosečnost...zdej v petek imam priprave na cr, jsz pa skos razmišljam, kaj če se prej začne...ali imam pravico zahtevat cr al ne tam v prorodni sobi...kr neki, ..mal sem mogla še tu dušo spihat, drugače pa čestitke vsem novim dojenčkom in mamam in veeliiko dozo potrplenja za nas, ki še čakamo!!

(odgovor članu miškicapiškica)
Neposredna povezava do sporočila: 2190
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 16:06:09   
ZalaTM
Hvala punce za info o CR, res,....ne vem zakaj me je postalo tko nekaj strah sem se pa odločla, da se ne bom obremenjevala, bomo videli kako bo potem, skratka pa že komaj čakam da primem moj zakladek v roke. Imela pa bom splošno narkozo, ker pričakujejo malo zapletov in so rekli, da v takih primerih spinalne ne delajo, ker lahko mamica vmes pade v paniko pa pol imajo več škode in dela še z njo. Tko da ja splošna. Mi je pa čist smešno tole ko se kar dogovoriš za datum - ampak bom pa vsaj pripravljena,...uf še 1 teden in gremo :))).

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu miškicapiškica)
Neposredna povezava do sporočila: 2191
   RE: Novembrke 2012
12.11.2012 16:59:18   
ZalaTM
Napovedan CR imam zaradi tega ker je na nogice obrnjen, ker imam posteljico čez maternično ustje (placenta previa) in sploh naravno zaradi tega ni mogoče roditi, ker sem imela po 2 nosečnosti 2x konizacijo na mater. vratu - sem se pa tokrat odločila še da mi med CR naredijo sterilizacijo -vem da se sliši čudno, ampak ker bom ravno v narkozi, ker sem stara že skoraj 36 let in sva se zaradi vseh preteklih zdr problemov z mojim dragim odločla da bo 3 otrici več kot dovolj :)- tko da mi je komisija odobrila in bodo naredil še to obenem.

< Sporočilo je popravil ZalaTM -- 12.11.2012 17:08:30 >


_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2192
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 8:38:19   
komarka
Zala ja v takih primerih smo pa lahko samo srečni, za vse naprave in medicinsko tehniko in zananje... Starh je tak balon, hitro se napihne, ampka hitro se ga da počituser posted image
MI je blo tok dobro zadnjič, ko je tista terapevtka(sem jovidela prvič in verjetno azdnjič) tako dobr rekla, s takim dobrim galsom: sej bo, samo sproščen je treba bit... Da sijeme se res čist sporstila in se mi je zdel vse lažje in lepše.

Strije
a sem ze povedala eno ful luškano anekdoto? Od prijateljice hčerka, takrat je imela ene štiri leta, vid mamin nosečniški trbuh, pol strij in reče: Mami, kdo ti je pa take lepe črte narisal? Js bom tud mela take, ko bom velika.user posted image user posted image Otroci znajo vse videt drugače.

Drugače pa se danes dobim z doulo(porodnos premljevalko), sem jo včeraj nekja klicala za mnenje in dodatne info glede amnioskopije in sem se na koncu kr zmenila, če bi bi šla z mamo rodit... tako da se danes pogovorimo... Sama pri sebi sem bila sicer čisto zadovoljna, da bo mož skrbel zame in bo ob meni, potem sva se pa pogovoarjala ins e je malo bolj poglobil in povedal da jeza spremljevalca kar naporno, ker tisti čas kar traja in se mu zdi takooo dolgo, čisto drugače kot porodnici, ap nad večinos tvari nima nadzora, akr je za moškega še toliko težje... in sem bla presenečena, saj dos edaj se mi je dzelo da se čisto super znajde in se lahko zanesem nanj in mu prepostim vse dogovarjanje z babicami ipd...

Tako da je očitno zelo vredu da naše dete še čaka in pride ko bo res vse pripravljenouser posted image

lp, k

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2193
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 10:04:41   
Špelička
komarka kam greš pa ti rodit? Se mogoče pridružiš skupinici PDP 9/11, ki gremo v Postojno, se mi zdi, da nas je vsak dan več user posted image .

Drugače sem pa jaz tudi razmišljala o douli, ampak glede na to, da bom vzela epiduralno, mislim, da za oboje pa ni potrebe.

< Sporočilo je popravil Špelička -- 13.11.2012 10:05:39 >

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2194
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 10:58:16   
mihela.m
Pozdravljene


A se kaj dogaja? Danes je 4.dan in se mi zdi kot da je minil mesec po roku user posted image Kakšno je počutje? user posted image



(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 2195
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 12:00:02   
Špelička
Pri nas ravna črta. Namesto, da bi se ponoči ubadala z morebitnimi popadki, me je user posted image tako suvala, da nisem nič spala. Posledično sem danes tečna user posted image .

(odgovor članu mihela.m)
Neposredna povezava do sporočila: 2196
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 12:09:07   
rakica82
Sej bo Špelička.

Očitno je bil tale 9.11 prv en čuden datum, se mi zdi da vse zamujate. Se mi prav smilite.

Bomo videli kakšen datum bo 29.11, nas je tud kar nekajuser posted image

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 2197
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 13:14:21   
mihela.m
Ojla

Isto se je dogajalo pri meni in se mi zdi da sem celo noč prebedela na wc-u user posted image
Danes počutje , če mi pokažeš prst se bom zjokala.user posted image


Upam da 29.11 je boljši datum ....ampak me 9 se ne damo a ne , ko bomo šle roditi bodo naši otročički kr zleteli venuser posted image Tolaži me misel da nisem edina ki sem vtemu in zato bomogoče lažje preživeti te döoooöoolge dni čakanja user posted image

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 2198
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 13:36:58   
ZalaTM
Multipraktik, ja res veš v Lj za eno lepo ne naredijo CR direktno, če se le da probavajo še vaginalno sploh če imaš razlog "samo" medenično vstavo - jaz imam še cel kup drugih stvari zato sem dobila fiksni datum - po drugih porodnišnicah tega ne delajo več mislim vaginalno ob nepravilni legi in opravijo cr ker se prevečkrat konča tako da ne gre in je nevarno tako zate kot za otročka - ampak v lj menda so strokovnjaki in ravno zato še izvajajo vaginalni porod v medenični vstavi - jaz osebno ne bi pristala na to ,pa nočem te zdaj nekaj strašiti - probaj se dogovorit za datum, čeprav dvomim da bodo pristali, lahko pa še vedno greš v katero od drugi porodnišnic kjer ti bodo naredili CR.

uh danes je pa luna zvečer tko da tiste ki ste čez rok mogoče bo kaj :)

_____________________________

12.7.2006 - se je rodil najin sonček Gašper, 24.10.2008 pa je k nam prišla še princeska Nika

(odgovor članu mihela.m)
Neposredna povezava do sporočila: 2199
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 14:59:26   
multipraktik
mah sej vem, sem se odločla da če bo treba bom nardila cel kraval...zakaj pa v polovici porodnišnic v slo te direktno na cr dajo, tudi če je ''samo'' medenična, kaj me briga, če so v lj specialisti za to, drugod pa ne, itak je pa od porodničarja odvisno, jst sam upam da ne naletim na enga,ki bi ''probal''...nočem probat,ena redkih stvari pri kateri hočem vsaj kanček sigurnosti.....sej se bom zmenla, sej bo do petka počaku not, pol se bom pa zmenla...pa še taaak velikan je!kaj šele bo heh, važn da sm dans čist kontra volje, kar je super...!

grem brisat po tleh, kaj pa veš, se lahk še obrne vse:)

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




pust
Lelly28 RR

ali se za pusta našemite skupaj z vašimi otroci?

da (67%)

ne (33%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!