|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  87 88 [89] 90 91   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 17:59:18   
Majeli*
Na hitrco napišem...
nisem uspela brati za nazaj,čestitam pa vsem novim mamicamuser posted image

Tudi jaz že imam svojega sončka, na svet je privekal 5.11., s carskim rezom zaradi zatilne lege.
Bil je pri večjih s 3870g in 52cm.
Sedaj se že cartava doma, mučiva z dojenjem in okrevava.

Srečno in lep pozdravčem vsem!

(odgovor članu multipraktik)
Neposredna povezava do sporočila: 2201
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 18:26:48   
sončki3
Živjo punce še od meneuser posted image ,danes sem bila tudi jaz pri G,prvič so me priklopili na CTG in jupi,malček hribčka je pa le narisal..sicer tudi že čutim par popadkov na dan,ampak nič konkretnega..Vaginalno me ni pregledala,tko da ne vem kaj se dogaja spodaj,ampak dobro,do 28.oz 29.je še nekaj časa..je pa zopet omenila,pa še v materinsko je napisala,da je otroček velik,tako da res ne vem..user posted image Aja,pa še to,pozitivna sem na streptokok..vem,da je bila tukaj gor že debata na to temo,ampak vseeno,po novem naj bi se to dalo kao infuzijo med porodom,ima katera izkušnje?Ker prvič sem dobila samo inekcijo..
Vsem puncam,ki ste čez rok,želim,da bi se vam končno začelo kaj dogajat,pa da dobite že svoje zakladke v naročje..user posted image

(odgovor članu multipraktik)
Neposredna povezava do sporočila: 2202
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 19:17:25   
Austeja
Pozdravljene,

Tudi mi se ze cartamo! 10.11 sem 8 dni pred rokom rodila deklico Lauro: imela je 3100g in 49 cm.

Po dveh dneh obsedenega pucanja, letanju po opravkih, enem maratonsko dolgem sprehodu in nepricakovanem sexu user posted image , so se zvecer zaceli popadki. Najprej sem studirala, ce me mogoce napenja, ampak sem potem ugotovila, da me napenja v skoraj rednih intervalih user posted image . Sem ravno torbe spakirala, ko se je zacelo. Naj se omenim, da nisem zasledila, da bi se mi cep odluscil in tudi bebica je bila kar aktivna, tudi med zacetnimi popadki.

Sva z dragim nekaj poskusala gledat tv, ampak jaz kaj kmalu nisem mogla vec sledit. Ker je bilo pozno, sva rekla, da greva probat spat, ampak meni ni uspelo, so se poadki zaceli stopnjevat. Najlazje mi je bilo, ce sem bila sklonjena cez pult in sem korakala na mestu med popadkom, pa se TENS sem imela vklopljen. Tako sem vztrajala do 4ih zjutraj, ko mi je postalo prevec neudobno in sem zbudila dragega za v bolnico. Babica je ugotovila, da sem komaj komaj 1 cm odprta, kar je bilo malo razocaranje. Je tudi pomenilo, da se moram se malo odpreti za epiduralno user posted image .
Tako sva se preselila v vodo, kjer sem bila se kako uro in pol...po ponovnem pregledu sem bila 3 cm odprta - kaksno veselje. Babica rece, da bo poklicala anestezista, pol ju pa ni bilo vec kot pol ure user posted image . No potem se le prikazeta, dobim epiduralno (vmes sem morala biti pri miru med popadkom, ajej user posted image ). No, ko je prijelo, je bilo vse drugo - kaksno veselje!! Potem sem se pocasi odpirala, vmes me je babica postavila na levi bok z nogo v luft...in po cca 3 urah in pol je prisel cas potiskanja. Anestezija je ravno toliko popustila, da sem priblizno cutila, kako moram potiskat. na koncu je pomagala tudi babica, ki se mi je prakticno s celo tezo naslanjala na trebuh. No, ginekolog me je prerezal, potem je slo vse hitro, nasa cebela se je rodila; bila je 'pri sebi' in je studirala vse okoli sebe. Vmes me je doktor zasil, nisem cutila nicesar.

Dojenje je steklo, ceprav malo se boli, morava zvadit pravilno pristavljanje.

Vsem mamicam cestitke, tistim, ki se pricakujete pa veliko srece!!

(odgovor članu ZalaTM)
Neposredna povezava do sporočila: 2203
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 19:21:57   
Austeja
soncki3, jaz sem imela infuzijo antibiotika med porodom. obesijo flasko, pa pustijo, da stece...je ene 2-3 dcl tekocine not, meni so ga dali 2x...enkrat, kmalu za tem, ko sem prisla, enkrat pa nekje v drugi polovici poroda

(odgovor članu sončki3)
Neposredna povezava do sporočila: 2204
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 19:30:59   
Špelička
Bravo, bravo, čestitke obema novima mamicama!!! Pikapolonice za novorojenčke user posted image user posted image user posted image

No, to pa nisem vedela, da je lahko bebič aktiven tudi med popadki, sem misnla, da se takrat čisto umiri.

(odgovor članu Austeja)
Neposredna povezava do sporočila: 2205
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 20:51:53   
rakica82
iskreen čestitke obema novima mamicamauser posted image user posted image . lepo se cartajte

jaz sem tdi danes imela prvič CTG, dete živahno za znoret, prav preveč baje, me je pogledala odprta 2 cm, maternični vrat pa še čisto čvrst, mi je to s klicajem napisala v materinsko.
Sem upala, da bo rekla uf ste pa še čisto zaprta. Bomo vidli kak obo šlo zdej naprej, pregled imam čez 1 teden.

MI je pa rekla ,da če mi odteče voda, samo ležat, noge v luft in rešilca, nič drugega, ne smem niti sama po stopnicah do rešilca. je rekal da ker sem drugič, sploh brez heca.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu Špelička)
Neposredna povezava do sporočila: 2206
   RE: Novembrke 2012
13.11.2012 22:50:06   
miškicapiškica
Čestitke obema mamicama! user posted image user posted image Lepo se cartajte. user posted image

Austeja, dobro si to uštimala, pospravljanje, sprehod, seks.... user posted image Se je lepo obrestovalo. user posted image user posted image

Rakica, bo očitno malo pohitelo tvoje dete, a ne?

Pri nas se nič ne dogaja. user posted image

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2207
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 9:11:56   
3buši33
Majeli* in Austeja - čestitke! user posted image

Jaz pa grem na pregled... user posted image Dogajanje = 0. user posted image

(odgovor članu miškicapiškica)
Neposredna povezava do sporočila: 2208
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 9:13:18   
rakica82
Ja ne vem, sej odprat sem lahko kar neki cajta prej, sma nekako dvomim da bomo dočakali rok. Mam še 15 dni.

Sej ni je vseeno kdaj rodim ,važno dabo vse ok, Samo pripravljeno pa res še nimamo, samo osnovne stvari zaenkratuser posted image . Soba za starejšo je je šele začela delat, ker jo moramo prestavit da bo dojenček v njeni sobi, zibka je še pri tašči...obup.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu miškicapiškica)
Neposredna povezava do sporočila: 2209
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 10:19:20   
MC09

IZVIRNO SPOROČILO: rakica82

MI je pa rekla ,da če mi odteče voda, samo ležat, noge v luft in rešilca, nič drugega, ne smem niti sama po stopnicah do rešilca. je rekal da ker sem drugič, sploh brez heca.

Meni je v prvi nosečnosti odtekla voda, sem se stuširala, oblekla, skupaj pobrala stvari, zbudila mojega (bilo je ob 12 ponoči), šla po stopnicah 3 nadstropja peš (nimamo lifta) do avta... pa je bilo vse ok, tudi tam sem na oddelku potem hodila sem in tja, dokler se niso popadki bolj intenzivno začeli user posted image .
Sončni mrk ni nič vplival na porode? user posted image

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2210
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 11:41:01   
rakica82
jaz sem v prvo isti, voda odtekla, moj bil v službi, počaskala da je prišel domov, šla sama po stopnicah...

samo pravi da zdej je to zato ,ker sme že malo odprta maternični vrat pa čvrst, in da ni šans sama. Da naj povem reševalcem da mam strogo prepoved

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 2211
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 13:03:14   
mihela.m
Ojla mamice



A še čakate? Jaz sem bila danes pri G. In še vedno nič...nič user posted image G.rekla da naj malo skačem (hec) in da mogoče bi bilo lahko kaj ponoči .user posted image

V petek pa grem v p. Če se ne zgodi nič. Imam tak občutek da še tym ne bo nič do drugega tedna. Vso srečo vsem ki se bo začelo in tiste ki čakate na rok pa tiste sotrpnice ki so čez rok user posted image

Papa

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2212
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 17:42:12   
mirjanajelenko
ojla evo me jutr sprejem v petek cr. mislim pa da bo kaj prej danes me kr pošteno neki zvija sam ne vem a je to to al ne nič kaj točneje noče pokazat hahahaha . Drugače pa vsem mamicam ČESTITKE.
A gre katera rodit v celje in gdaj je datum


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu mihela.m)
Neposredna povezava do sporočila: 2213
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 19:18:00   
Yndyra
Najprej čestitke novim mamicamuser posted image Od 10 novembra se jim pridružujem tudi jaz.Pridružil se nama je sinček Marceluser posted image Poro je bil končan nekje v dveh urah,spontano končali pa smo z vakumom.Mali je zdrav,pravi cukrček...Uživajte jaz se šibam nazaj cartatuser posted image

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2214
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 19:33:29   
komarka
Živjo, punce!

Midva sva bila pa danes na Jesenicah in nisem mogla verejt očem in ušesom...tako da vsa se odločila,d a grem gor rodituser posted image , razen, če bo tako expres da se bo treba blizje peljat user posted image Prakticirajo različne porodne položaje, spodbujajo gibanje in s eizogibajo vsem posegom, razen če res akže da je nujnop.. še celčo če ti odtegče voda in je otrokova glavica ze lepo na zaečtku matreničnega vrtau, ti ni treba ležat! Inctg delajo občasno..skratka... Pa da naj si rpineseva poleg cd z galsbo še kakšne sveke in pa dišave... cela romantika vglavnem...čisto nekaj drugega kot smo vajeni.

Tako da se sedaj res veselim poroda in vem da bo lepo!

Majeli in austeja Č E S T I T K E I N VELIKO PRIJETNEGA CARTANJA. Pa pogumno z dojenjem, ko bo steklo bo res sporstitev za obe: mmai in bebico.

Bodite lepo in se beremo!

(odgovor članu Majeli*)
Neposredna povezava do sporočila: 2215
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 21:22:51   
ursikaa83
Cestitke vsem mamicam za dojenckeuser posted image ,midva sma danes se ocetovstvo podpisala in zdaj lahko gremo rodit,user posted image ,mirjanajelenko jaz imam rok danes teden in grem v Celje,ceprav se mi zdi da bo nasa puza skos notr ostala prav noce se zacet dogajat..medenicne kosti me ubijajo,pa to kako se bo zacelo tudi...upam da bo kaj v torek ko imam ctg ze kaj pokazalo..

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2216
   RE: Novembrke 2012
14.11.2012 22:19:58   
miškicapiškica
Rakica, saj boste zrihtal, vam bo uspelo. Verjemi v to! Če boš pa prej rodila, bo pa tvoj vse zrihtal. user posted image

Yndira, čestitke za sinčka! user posted image

Komarka, a svečke imaš lahko na Jesenicah. Zakon. Jaz jih bom tudi kar v torbo dala, potem pa če bodo dovolili (če ni protipožarne zaščite v porodni), bomo odišavili prostor, sicer pač ne. Za CD pa vem, da ga večinoma lahko s sabo prineseš povsod, kjer imajo CD predvajalnike.

Moje dete pa danes zelo malo brca. Res se je umirilo. Moram jutri res štet gibe. Danes se je preveč dogajalo, nisem uspela.

Mihela, naj se ti kmalu začne...user posted image

(odgovor članu ursikaa83)
Neposredna povezava do sporočila: 2217
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 5:33:36   
koprčanka
Pozdravljene mamice.
Čestitke vsem, ki se že crkljate :-)
Mi2 se crkljava od torka in sicer težka 3240g, user posted image in velika 49cm.
Zgleda da je pohajanje v ponedeljek imelo svoj učinek :-)
Potek: v ponedeljek šopingirali po Trstu in nasi obali od 8h do 19h. Ob 23h odteklo malo vode in že kr popadki na 7min pol pa u porodnišnico, odprta 3cm, dobila umetne še zraven in ob 4.30 vzela epiduralno saj odpiranje ni ššlo nikamnr naprej ker so se mi mišičce zaskočile zaradi mrzle porodne sobe. Po epiduralni smo rodili v eni uri in pou. To je moja izkušnja. Aja pa rodila u postojni, ful zadovoljna s porodom in bivanjem. Srečno

(odgovor članu Majeli*)
Neposredna povezava do sporočila: 2218
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 5:57:39   
mihela.m
Iskrene čestitke Koprčanka

Prav vesela sem ko vidim da se neki dogaja... user posted image
Uživaj v prvih trenutkih ker ti se ti utisnejo kar v srce.. Jaz sem drugače tudi doma na obali pa bi morala it tud jaz malo "pohajati"user posted image
Srečno ...

(odgovor članu koprčanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2219
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 8:53:37   
mihela.m
Hvala ti za spodbudne besede

user posted image


Veliko sreče tudi tebi .

(odgovor članu miškicapiškica)
Neposredna povezava do sporočila: 2220
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 9:03:23   
mirjanajelenko
no danes ob 11 mam sprejem . vidim da ni nobene nosečke iz foruma da mi bo delala oz krajšala dolg cajt v celju. se vam javim ko boma v 2 kosih lp


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu mihela.m)
Neposredna povezava do sporočila: 2221
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 9:05:28   
ursikaa83
mirjana mogoče pridem jaz pred sredo že kaj pogledat user posted image ,drugače pa upam da bo šlo čim lažje in da kmalu vidiš svojega user posted image

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2222
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 9:21:34   
mirjanajelenko

IZVIRNO SPOROČILO: ursikaa83

mirjana mogoče pridem jaz pred sredo že kaj pogledat user posted image ,drugače pa upam da bo šlo čim lažje in da kmalu vidiš svojega user posted image




ja jutri mam cr . upam da hit zjutri ker je mučno čakat in so zadnje ure kot dnevi se vlečejo.... uršika83 ti kar pocukaj oz se javi ko boš v celju


_____________________________

prvi sonček 25.11.2006 Hčerkica
[img]http://tickers.baby-gaga.com/p/dev319pr___.png[/img]

(odgovor članu ursikaa83)
Neposredna povezava do sporočila: 2223
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 9:26:02   
ursikaa83
ja bom vprašala zate če boš še tam user posted image ,upam da bo kaj čez wikend..sem že cela na trnih user posted image

(odgovor članu mirjanajelenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2224
   RE: Novembrke 2012
15.11.2012 9:52:47   
rakica82
Miškicapiškica sej verjamem ,da bodo vse zrihtal, ko bo nujno trebauser posted image

. Samo me moti, ker sobica za starejšo bo pa težko ,rped drugim vikendom ne bomo montirali. Jst bi jo pa res rada preselila preden grem rodit, da ne bo vse naenkrat, Pa živčna sem fu lzaradi tega, se sploh ne počutim it pripravljeno rodit, v prvo sme komaj čakala, zdej me je pa kar malo grozauser posted image . Po moje prav zaradi tega, ker še nismo ready. Pa niti imena še nimava, še vednouser posted image . Tokrat naju res prehiteva čas. Moj me pa samo debelo gelda ko sme vsa depresivna zaradi takih stvari, moški očitno ne razumejo takih stvari, on mi reče boš vidla da bo vse ok, pa zaspi.

Anpak kakorkoli bo pač bo, Bomo že. Se pa še vedno pregovarjam s trebuščkom da še 10 dni, bi blo glih pravuser posted image . Tolko da še pospravimo po hiši prej pa take stvari.

Sem pa daens spet bolj tako tako, na momente mi kar sape zmanjkuje, zmatrana...

Koprčanjka in Yndira čestitamuser posted image . Lepo se cartjate,

Nobena pa ne pove kako ste dali ime? Skrivnosti, al samo pozabite od veselja in navdušenjauser posted image

Mirjanajelenko držimo pesti. jutri boš že cartalauser posted image

Držim pesti za vse, ki ste že nestrpne.

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu ursikaa83)
Neposredna povezava do sporočila: 2225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  87 88 [89] 90 91   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  87 88 [89] 90 91   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Dve imeni za deklico
sirenetta

Ali se vam zdi ok kombinacija dveh imen za deklico, in sicer Evelin Erin

da, mi je všeč (12%)

ne, ni mi všeč (44%)

samo Evelin (28%)

samo Erin (14%)

ne vem (3%)


Število vseh glasov: 386

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!