|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 1:48:31   
ronja
Se strinjam, da so taki in onaki. Zato je treba sistemsko resiti zadeve, odkrizati se neposobnih in nezainteresiranih ter jim sistemsko naloziti odgovornost. Taki, ki jim je bolj mar za delovni cas kot porodnico, bi ze sami odsli.

Sem za, kje podpišem? Dejstvo pa je, da je težko naredit ločnico: en zdravnik je en dan krasen, drugi dan pa obup...Kaj češ s takim? Če bi moral odgovarjat, se strinjam, bi se bolj potrudil. Ampak ravno p., ki je tako za to odgovornost, v živo ni glih tako strašno odgovoren;). Se strinjam s tem, kar napiše, da smo si na jasnem, samo ne s tem, kar dela.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 9:30:49   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Lili, ti je spet dolgčas? Ne bluzi prosim. Na celi črti si falila. Osebno ne govorim o tako imenovanem "naravno not in naravno ven"user posted image . Govorim o škodljivosti za otroka in nič drugega. In če v času menstre jemlje katera en koš Nalgesina nima to na otroka nobenega vpliva. Čudno se mi zdi, da mečeš ven take lovske, če sem , kot praviš že tolikokrat to razložila. In ne, nikoli nisem rekla, da se za lajšanje poroda z vsemi mogočimi sredstvi odločajo ženske, ki niso navajene trpeti- to si rekla ti. Govori v svojem imenu, jaz bom pa v svojem . In moje osebno prepričanje in" naravne aktivistke" nimamo nič skupnega.


Vendar uporabnica tashq ni odgovarjala direktno tebi....ker v debati ne sodeluješ samo ti.....in v debati se ne govori samo o tvojem osebnem prepričanju....ampak tudi o osebnem prepričanju ostalih uporabnic......


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 10:07:48   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Nyna84, Alda, se ta dr piše na Š?? Zelo znano mi vse skupaj zveni user posted image

Prvič je bil na Š., za drugega se pa niti ne spomnim. Ravno tako moški, ni bil naš priimek. Sem šla prav preverit in ga ni na seznamu osebja. To je bilo 5 let nazaj.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 10:19:41   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne gre za to kdaj porodnica odloca, gre za vprasanje ali je porodnica res prava oseba, ki lahko in sme odlocati ter prevzemati odgovornost ta strokovno delo za katero ni strokovnjak. IMO ne.
Vodovodarju, mehniku, keramicarju, frizerki.... se nihce ne bo vtikal in govoril kako naj dela, s katerim lepilom, barvo, skarjami po katerem postopku, kako naj zadela cev...zdravniku pa skoraj vsaka porodnica, ker se je pozanimala.



V teoriji se marsikaj sliši lepo in logično. A v praksi se marsikdaj izkaže, da so lahko zelo pomembne na videz nepomembne podrobnosti, ki pa lahko precej spremenijo potek dogodkov. Pa pogosto ne gre za strokovne odločitve, ampak za človeški odnos ali za možnost izbiranja med bolj kot ne enakovrednimi možnostmi (a vsaka s svojimi plusi in minusi).


Če se nek postopek izvaja samo 'iz navade' oz. ker je tako predvideno v medicinski doktrini posamezne bolnišnice, je zadeva sicer strokovno uradno dovolj utemeljena ter se izvaja že vrsto let, ne pomeni pa to nujno primerov dobre in sodobne prakse.
Npr. klistiranje, britje, rutinsko vstavljanje kanil ...


Na področju rojevanja se je zadnjih nekaj desetletij vloga in mnenje porodnice s strani zdravstvenega osebja izrazito podrejala avtoriteti zdravniškega osebja. Rojevati po zunanjih navodilih in zahtevah, namesto s sledenjem naravnega procesa rojevanja posamezne ženske, se je izkazalo za zelo neprimerno. A se še vedno dogaja. Spremembe se uveljavljajo počasi in to predvsem zaradi tistih porodnic, ki (utemeljeno) želijo drugačen pristop, a so praviloma najprej deležne velikega negodovanja in odpora osebja.

Na srečo se tendenca zadnja leta le spreminja in končno je več posluha s strani 'posvečenih' za drugačne pristope. Pa četudi so spremembe marsikje še vedno prepočasne ali zasmehovane.



Kot ugotavljamo v tej temi, pa univerzalnega načina rojevanja ni. Zato je vsaj zame zelo presenetljivo, da je določenemu osebju tako težko upoštevati vsaj majhne želje porodnic.

Če želim vsaj poskusiti rojevati naravno, brez umetnih popadkov, brez rezanja presredka, v pokončni legi, ali po drugi strani iz takšnih ali drugačnih razlogov želim blažjo ali konkretno lajšanje popadkov, naj mi bo to omogočeno.
Če pa je očitno, da so oz. bodo zapleti in da poroda ne bo mogoče izpeljati drugače, čim prej in realno informirati porodnico in z ustrezno medicinsko asistenco čim prej začeti ustrezno reševati zaplet, ne pa da se čaka na naslednjo izmeno ali pač kar tako.

Če bom jaz kot porodnica zadovoljna in bom imela dobro porodno izkušnjo, se bom najverjetneje veliko lažje odločila še za kakšen porod v tisti porodnišnici, prav tako pa bom imela kvalitetnejše življenje, brez travm in morebitnih nezavednih frustracij do otroka zaradi poteka ali posledic poroda, ki jih najverjetneje ne bi bilo ob drugačnem vodenju poroda.



Rojevati za večino žensk ni enostavno. Je pa veliko lažje, če vemo, da imamo okoli sebe ljudi, ki jim zaupamo, da znajo strokovno presoditi situacijo in ki nam ustrezno pomagajo, če je to potrebno, in verjamejo, da smo sposobne opraviti tako veliko nalogo ter nam pri tem na človeku prijazen način skušajo olajšati zadevo na način, ki posameznim porodnicam najbolj ustreza.

In ker smo si različne, nam ustrezajo različne zadeve.
To pa v končni fazi pomeni imeti možnost dovolj široke izbire različnih načinov in položajev rojevanja ter sredstev lajšanja bolečine.
Če se pa stvari zapletejo, pa trezno, strokovno in predvsem pravočasno medicinsko ukrepanje.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 10:20:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Lili, ti je spet dolgčas? Ne bluzi ...

Vendar uporabnica tashq ni odgovarjala direktno tebi....ker v debati ne sodeluješ samo ti.....in v debati se ne govori samo o tvojem osebnem prepričanju....ampak tudi o osebnem prepričanju ostalih uporabnic......


nemogoče.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 14:01:21   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne gre za to kdaj porodnica odloca, gre za vprasanje ali je porodnica res prava oseba, ki lahko in sme odlocati ter prevzemati odgovornost ta strokovno delo za katero ni strokovnjak. IMO ne.
Vodovodarju, mehniku, keramicarju, frizerki.... se nihce ne bo vtikal in govoril kako naj dela, s katerim lepilom, barvo, skarjami po katerem postopku, kako naj zadela cev...zdravniku pa skoraj vsaka porodnica, ker se je pozanimala.



V teoriji se marsikaj sliši lepo in logično. A v praksi se marsikdaj izkaže, da so lahko zelo pomembne na videz nepomembne podrobnosti, ki pa lahko precej spremenijo potek dogodkov. Pa pogosto ne gre za strokovne odločitve, ampak za človeški odnos ali za možnost izbiranja med bolj kot ne enakovrednimi možnostmi (a vsaka s svojimi plusi in minusi).


Če se nek postopek izvaja samo 'iz navade' oz. ker je tako predvideno v medicinski doktrini posamezne bolnišnice, je zadeva sicer strokovno uradno dovolj utemeljena ter se izvaja že vrsto let, ne pomeni pa to nujno primerov dobre in sodobne prakse.
Npr. klistiranje, britje, rutinsko vstavljanje kanil ...


Na področju rojevanja se je zadnjih nekaj desetletij vloga in mnenje porodnice s strani zdravstvenega osebja izrazito podrejala avtoriteti zdravniškega osebja. Rojevati po zunanjih navodilih in zahtevah, namesto s sledenjem naravnega procesa rojevanja posamezne ženske, se je izkazalo za zelo neprimerno. A se še vedno dogaja. Spremembe se uveljavljajo počasi in to predvsem zaradi tistih porodnic, ki (utemeljeno) želijo drugačen pristop, a so praviloma najprej deležne velikega negodovanja in odpora osebja.

Na srečo se tendenca zadnja leta le spreminja in končno je več posluha s strani 'posvečenih' za drugačne pristope. Pa četudi so spremembe marsikje še vedno prepočasne ali zasmehovane.



Kot ugotavljamo v tej temi, pa univerzalnega načina rojevanja ni. Zato je vsaj zame zelo presenetljivo, da je določenemu osebju tako težko upoštevati vsaj majhne želje porodnic.

Če želim vsaj poskusiti rojevati naravno, brez umetnih popadkov, brez rezanja presredka, v pokončni legi, ali po drugi strani iz takšnih ali drugačnih razlogov želim blažjo ali konkretno lajšanje popadkov, naj mi bo to omogočeno.
Če pa je očitno, da so oz. bodo zapleti in da poroda ne bo mogoče izpeljati drugače, čim prej in realno informirati porodnico in z ustrezno medicinsko asistenco čim prej začeti ustrezno reševati zaplet, ne pa da se čaka na naslednjo izmeno ali pač kar tako.

Če bom jaz kot porodnica zadovoljna in bom imela dobro porodno izkušnjo, se bom najverjetneje veliko lažje odločila še za kakšen porod v tisti porodnišnici, prav tako pa bom imela kvalitetnejše življenje, brez travm in morebitnih nezavednih frustracij do otroka zaradi poteka ali posledic poroda, ki jih najverjetneje ne bi bilo ob drugačnem vodenju poroda.



Rojevati za večino žensk ni enostavno. Je pa veliko lažje, če vemo, da imamo okoli sebe ljudi, ki jim zaupamo, da znajo strokovno presoditi situacijo in ki nam ustrezno pomagajo, če je to potrebno, in verjamejo, da smo sposobne opraviti tako veliko nalogo ter nam pri tem na človeku prijazen način skušajo olajšati zadevo na način, ki posameznim porodnicam najbolj ustreza.

In ker smo si različne, nam ustrezajo različne zadeve.
To pa v končni fazi pomeni imeti možnost dovolj široke izbire različnih načinov in položajev rojevanja ter sredstev lajšanja bolečine.
Če se pa stvari zapletejo, pa trezno, strokovno in predvsem pravočasno medicinsko ukrepanje.


Skratka radi bi vse - da porodnica sama izbere kje , kdaj in kako, s pomocjo cesa itn... , da je brez kanile, da je vse kot si zeli in pricakuje, vendar... ce bo slo kaj narobe, da se ji pravicasno da kanila, da se strokovno resi an najboljsi mozni nacin ceprav je morda s svojimi zeljami za tezave tudi sama odgorna... In ce ima "skrite" zile in ji boso kanilo vstavljali pol ure - kot meni, bo veselo prepozno. tedaj bo pa to verjetno strokovna napak strokovnega osebja, ker bi oni morali vedeti bla,.. bla.. bla...
Zakljucila bom s tvojimi besedami, s katereimi se popoklnoma strinjam - "V teoriji se marsikaj sliši lepo in logično. A v praksi se marsikdaj izkaže, da so lahko zelo pomembne na videz nepomembne podrobnosti, ki pa lahko precej spremenijo potek dogodkov."


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 14:05:23   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če bi moral odgovarjat, se strinjam, bi se bolj potrudil.


To je tisto kar govorim.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 14:09:23   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Lili, ti je spet dolgčas? Ne bluzi prosim. Na celi črti si falila. Osebno ne govorim o tako imenovanem "naravno not in naravno ven"user posted image . Govorim o škodljivosti za otroka in nič drugega. In če v času menstre jemlje katera en koš Nalgesina nima to na otroka nobenega vpliva. Čudno se mi zdi, da mečeš ven take lovske, če sem , kot praviš že tolikokrat to razložila. In ne, nikoli nisem rekla, da se za lajšanje poroda z vsemi mogočimi sredstvi odločajo ženske, ki niso navajene trpeti- to si rekla ti. Govori v svojem imenu, jaz bom pa v svojem . In moje osebno prepričanje in" naravne aktivistke" nimamo nič skupnega.


Vendar uporabnica tashq ni odgovarjala direktno tebi....ker v debati ne sodeluješ samo ti.....in v debati se ne govori samo o tvojem osebnem prepričanju....ampak tudi o osebnem prepričanju ostalih uporabnic......




Moj odgovor je bil namenjen izključno tebi, saj si tudi ti komentirala mojega. Da se govori tudi o različnih prepričanjih drugih, je seveda jasno vsem, če ne te debate ne bi bilo.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 14:32:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Skratka radi bi vse - da porodnica sama izbere kje , kdaj in kako, s pomocjo cesa itn... , da je brez kanile, da je vse kot si zeli in pricakuje, vendar... ce bo slo kaj narobe, da se ji pravicasno da kanila, da se strokovno resi an najboljsi mozni nacin ceprav je morda s svojimi zeljami za tezave tudi sama odgorna... In ce ima "skrite" zile in ji boso kanilo vstavljali pol ure - kot meni, bo veselo prepozno. tedaj bo pa to verjetno strokovna napak strokovnega osebja, ker bi oni morali vedeti bla,.. bla.. bla...


Ravno to je sedaj problem - četudi porodnica bolj kot ne še vedno ne more sama odločati, kako bo rodila, pa je odgovornost za večino napak še vedno na njeni strani, prav tako večina težav, predvsem pa slaba izkušnja.

Pred nekaj meseci je ena RR-jevka rodila sina, ki je med porodom utrpel trajne možganske poškodbe, saj so zavlačevali z določenimi postopki, četudi so bili več kot očitni znaki, da je otrok že dolgo v težavah.
Napisala je, da je bilo v odpustnem pismu precej drugače zapisan potek poroda, kot pa je v resnici potekal.
Takšne zgodbe prizadanejo, sploh, ker niso hoteli priznati svojega dela odgovornosti.

P.S.: Meni je bila kanila zelo moteča, z vidnostjo žil pa nimam težav. Pri zadnjem porodu mi je zato na moje vztrajanje niso vstavili. Sedaj, ko razmišljam za nazaj, morda res neodgovorno z moje strani, a glede na to, da zelo slabo prenašam igle, poškodbe ipd., takrat zame popolnoma tehtna odločitev.
Verjetno pa bi v primeru, da bi se porod zapletel, sedaj na zadevo gledala nekoliko drugače.

< Sporočilo je popravil petea -- 14.11.2013 14:33:58 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 15:17:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Moj odgovor je bil namenjen izključno tebi, saj si tudi ti komentirala mojega. Da se govori tudi o različnih prepričanjih drugih, je seveda jasno vsem, če ne te debate ne bi bilo.



Vem....user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 15:23:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


In ker smo si različne, nam ustrezajo različne zadeve.
To pa v končni fazi pomeni imeti možnost dovolj široke izbire različnih načinov in položajev rojevanja ter sredstev lajšanja bolečine.
Če se pa stvari zapletejo, pa trezno, strokovno in predvsem pravočasno medicinsko ukrepanje.


Točno tako.....in če si katere želi olajšati bolečine ob porodu, naj si jih, če lahko.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 14.11.2013 15:24:47 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 21:23:00   
taška30
Jaz imam eno vprašanje za tiste, ki ste odločno proti kakršnemkoli lajšanju bolečin materi med porodom, ker obstaja nevem kakšen procent (promil?) možnosti, da LAHKO škodi otročku?
No, zanima me ali ste kdaj dale svojemu dojenčku / otroku Calpol. Ali pa katerikoli antibiotik? A ste si prebrale možne stranske učinke v navodilih?

Pa ajde, pri AB še lahko rečemo, da koristi pretehtajo morebitne stranske učinke - čeprav anafilaktični šok, ki je možen stranski pojav kot posledica alergije ni ravno nedolžna zadeva, Calpol se pa v veliki meri daje za izboljšanje počutja, torej za zmanjšanje bolečine npr. pri vnetih ušeskih, izraščanju zobkov, zbijanju visoke vročine, torej nič življensko ogrožujočega (izjema otroci z vročinskimi krči), kar otrok ne bi mogel potrpeti par uric, pač bi ga bolelo in bi fejst jokal... Ampak otročka ne pustimo trpeti, a ne, mama pa kar naj trpi 12 ur če je treba hude porodne bolečine, čeprav je verjetnost, da bo otrok zarad tega LAHKO imel kakšne posledice, v obeh primerih precej na enakem nivoju, če nista EA in Ultiva morda še malo bolj varni glede na to, da sta mama in otrok ves čas pod nadzorom.
Se vam ne zdi to malo nelogično??

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 22:08:52   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ravno to je sedaj problem - četudi porodnica bolj kot ne še vedno ne more sama odločati, kako bo rodila, pa je odgovornost za večino napak še vedno na njeni strani, prav tako večina težav, predvsem pa slaba izkušnja.


Ravno zato menim, da mora biti odgovornost v celoti na strani strokovnjakov, vendar v tem primeru mora biti tudi odlocanje na njihovi strani. To kar imamo sedaj ni ne tic, ne mis in je slabo.

Pred nekaj meseci je ena RR-jevka rodila sina, ki je med porodom utrpel trajne možganske poškodbe, saj so zavlačevali z določenimi postopki, četudi so bili več kot očitni znaki, da je otrok že dolgo v težavah.
Napisala je, da je bilo v odpustnem pismu precej drugače zapisan potek poroda, kot pa je v resnici potekal.
Takšne zgodbe prizadanejo, sploh, ker niso hoteli priznati svojega dela odgovornosti.


Zal mi je, da se je kaj takega zgodilo. In prav zaradi taksnih dogodkiv je potrebno sistemsko urediti odgovornost.

P.S.: Meni je bila kanila zelo moteča, z vidnostjo žil pa nimam težav. Pri zadnjem porodu mi je zato na moje vztrajanje niso vstavili. Sedaj, ko razmišljam za nazaj, morda res neodgovorno z moje strani, a glede na to, da zelo slabo prenašam igle, poškodbe ipd., takrat zame popolnoma tehtna odločitev.
Verjetno pa bi v primeru, da bi se porod zapletel, sedaj na zadevo gledala nekoliko drugače.


O tem govorim, ko govorim o dejanskem sprejemanju odgovornosti. IMO tvoja odlocitev tedaj ni bila prav racionalna in tehtna, temvec bolj custvena.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 22:21:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Jaz imam eno vprašanje za tiste, ki ste odločno proti kakršnemkoli lajšanju bolečin materi med porodom, ker obstaja nevem kakšen procent (promil?) možnosti, da LAHKO škodi otročku?


Sama nisem odlocno proti lajsanju bolecin, sem pa mnenja, da o slednjem mora odlocati zdravnik in za svojo odlocitev nositi posledice.

No, zanima me ali ste kdaj dale svojemu dojenčku / otroku Calpol. Ali pa katerikoli antibiotik? A ste si prebrale možne stranske učinke v navodilih?


Nikoli brez konzultacije z zdravnikom in zgolj zaradi visoke vrocine, ki jo pri sinu moramo imeti strogo pod nadzorom.

.... kar otrok ne bi mogel potrpeti par uric, pač bi ga bolelo in bi fejst jokal... Ampak otročka ne pustimo trpeti, a ne, mama pa kar naj trpi 12 ur če je treba hude porodne bolečine, čeprav je verjetnost, da bo otrok zarad tega LAHKO imel kakšne posledice, v obeh primerih precej na enakem nivoju, če nista EA in Ultiva morda še malo bolj varni glede na to, da sta mama in otrok ves čas pod nadzorom.
Se vam ne zdi to malo nelogično??


Popolnoma logicno. Mati ni otrok, dojencek, ki mu rastejo zobki, ki ga boli in ne ve kajs e dogaja. mati je odrasla oseba, ki pri porodu zelo dobro ve kaj se dogaja, celo tako dobro, da izbira sredstva za lajsanje bolecin.
Dotaknila sis e pa odlocitve vsake matere o tem koliko bo sama potrpela, da bo rizik za otroka manjsi. Sprejeti je treba dejstvo, da so nekatere matere pripravljene brez pomislekov trpeti porodne bolecine zgolj zato, da bi zmanjsale rizik za otroka (in sebe), pa tudi matere, ki ne mislijo, da je slednje smiselno. Piosledice pa ne nosi samo mati temvec tudi otrok.

Upam si pa trditi, da starsi, ki sami nimajo pomislekov pri uporabi zdravil, analgetikov itn zase, imajo manj pomislekov tudi, ko so v vprasanju njihovi otroci.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 22:48:14   
taška30
Ok, sprejmem, da si ena zelo redkih, ki se pred vsakim odmerkom calpola posvetuje z zdravnikom in da otroku z njim nikoli nisi samo lajšala bolečin, ampak le preprečevala zaplete pri hudi vročini. Ampak recimo, da se otroku ob jemanju zdravila pojavi alergija ali pač nek drug resnejši stranski učinek, je za posledice odgovoren zdravnik, ki ti ga je predpisal? Po analogiji pač...

V bistvu ne razumem povsem kaj želiš povedati s tem prevzemanjem odgovornosti strokovnega osebja. Jaz mislim, da je anesteziolog primerno usposobljen, hodil je v šolo, sledi smernicam stroke, pred vstavitvijo predvidevam oceni ali je EA kakorkoli kontraindicirana za določeno porodnico in se na podlagi tega odloči, da jo lahko da ženski. Predstavi prednosti, morebitne stranske učinke. In če gre res kaj narobe (pač tisti promil) , kaj zdaj pomeni odgovornost? Misliš kazenska? On ni naredil ničesar narobe, mama je pač sprejela tveganje.
Bojim se, da v primeru takšne vrste odgovornosti (ko naredi VSE po pravilih stroke, pa vseeno pride do nesrečnega slučaja, ker ti pač se zgodijo na vsakih n primerov) , večina zdravnikov ne bi počela oz predpisovala prav nič, razen redkih izjem, kjer bi bilo življenje pacienta že ogroženo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 23:17:15   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: taška30
V bistvu ne razumem povsem kaj želiš povedati s tem prevzemanjem odgovornosti strokovnega osebja. Jaz mislim, da je anesteziolog primerno usposobljen, hodil je v šolo, sledi smernicam stroke, pred vstavitvijo predvidevam oceni ali je EA kakorkoli kontraindicirana za določeno porodnico in se na podlagi tega odloči, da jo lahko da ženski. Predstavi prednosti, morebitne stranske učinke. In če gre res kaj narobe (pač tisti promil) , kaj zdaj pomeni odgovornost? Misliš kazenska? On ni naredil ničesar narobe, mama je pač sprejela tveganje.
Bojim se, da v primeru takšne vrste odgovornosti (ko naredi VSE po pravilih stroke, pa vseeno pride do nesrečnega slučaja, ker ti pač se zgodijo na vsakih n primerov) , večina zdravnikov ne bi počela oz predpisovala prav nič, razen redkih izjem, kjer bi bilo življenje pacienta že ogroženo.


ali že prepozno. pa že sedaj se zdravniki med sabo razlikujejo v tretmaju. da dam primer; visoki očesni pritisk. en predpiše kapljice za znižanje očesnega pritiska, saj visoki pritisk vodi v uničenje očesnega živca. drugi pa ne želi dajat "še ne" bolanemu pacientu nič, dokler ne bita razvil očesne mrene. zdaj, kaj je bolje? "počakat" da nastane škoda ali balansirat prisitsk da do škode ne pride?
zanimiva dilema..

in se strinjam. vsako jemanje česarkoli je tveganje. kako lahko zdravnik prezame polno odgovornost, če ni nezmotljiv, mi ni jasno. vedno in v vsakem primeru obstaja tveganje. zato se tudi posvetuje s pacientom, koliko je pacient pripravljen tvegati in kdaj. ker ni zdravnik tisti, ki bo nosil posledice, pacient bo. in ZATO pacient mora sam prevzet določeno tveganje vnaprej, ko se določa tretma. ne da ne ve kaj mu delajo. zdravniki niso bogovi, so samo ljudje.

poznam žensko, ki se boji operacije kot hudiča, ker se boji da ji bodo zamešali anestezijo, ker je alergična na vse živo in da samo en člen v verigi zataji ter ji dajo nekaj od številnik substanc katerih ne sme vzet, pa je pokojna. pa tudi če gre samo za mandeljne ali pa operacijo kolena. in vsi vemo, da je zdravstvo daleč od popolne usluge in predanosti pacientu - kako lahko potem naložiš "popolno" odgovornost nečemu tako nepopolnemu kot je zdravstvo? ne vem če je to smiselno tako gledat, glede na današnje stanje..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 14.11.2013 23:24:06 >

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 9:26:07   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Ok, sprejmem, da si ena zelo redkih, ki se pred vsakim odmerkom calpola posvetuje z zdravnikom in da otroku z njim nikoli nisi samo lajšala bolečin, ampak le preprečevala zaplete pri hudi vročini. Ampak recimo, da se otroku ob jemanju zdravila pojavi alergija ali pač nek drug resnejši stranski učinek, je za posledice odgovoren zdravnik, ki ti ga je predpisal? Po analogiji pač...


Ce se izkaze, da je imel vsa dejstva na podlagi bi lahko ugotovil, da se bo pojavil zaplet, ja , menim, da je on odgovoren.

V bistvu ne razumem povsem kaj želiš povedati s tem prevzemanjem odgovornosti strokovnega osebja. Jaz mislim, da je anesteziolog primerno usposobljen, hodil je v šolo, sledi smernicam stroke, pred vstavitvijo predvidevam oceni ali je EA kakorkoli kontraindicirana za določeno porodnico in se na podlagi tega odloči, da jo lahko da ženski. Predstavi prednosti, morebitne stranske učinke. In če gre res kaj narobe (pač tisti promil) , kaj zdaj pomeni odgovornost? Misliš kazenska? On ni naredil ničesar narobe, mama je pač sprejela tveganje.


Tako, ce je mama sprejela tveganje in zahtevala doloceno substanco je zdravnik odgovoren zgolj za tehnicno izvedbo. Ker menim, da vse mame nismo zdravnice in nimamo poglobljenega uvida v zadeve menim, da ne bi smela porodnica biti tista, ki zahteva doloceno substanco, temvec mora biti zdravnik tisti, ki jo doloci glede na anamnezo porodnice.

Bojim se, da v primeru takšne vrste odgovornosti (ko naredi VSE po pravilih stroke, pa vseeno pride do nesrečnega slučaja, ker ti pač se zgodijo na vsakih n primerov) , večina zdravnikov ne bi počela oz predpisovala prav nič, razen redkih izjem, kjer bi bilo življenje pacienta že ogroženo.


Ne vem ce bi se strinjala. Namrec gre za strokovnost. Ce pogledam v drugem poklicu - ce bi direktor odgovarjal za svoje vodenje podjetja bi verjetno bilo dalec manj tistih, ki bi se grebli za taka delovna mesta, tisti, ki bi pa se, bi bili prepricai, da bodo uspesni. Ni ovir, da tako ne bi bilo v medicini, v solstvu....
So zadeve, ki se ne mroejo predvideti in so zadeve, ki se lahko predvidijo. Tako tudi v zdravstvu. Ce bi prevzemali polno odgovornost si zdravnik ne bi mogel dovoliti, da spregleda kaksno alergijo ali karkoli kar lahko vpliva an potek zdravljenja.
Predpisovati bi pa morali tisto, kar je dejansko utemeljeno. In verjetno je res, da porodnica ne bi dobila sredstva za lajsanje bolecin brez idndikacij, ki kazejo, da je to potrebno.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 9:40:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ali že prepozno.


To naj bi bilo tudi v domeno njegove odgovornosti. NI odgovornost samo kaj si pacientu dal, temvec tudi kaj pacinetu nisi dal, pa bi glede na vse skupaj moral.

pa že sedaj se zdravniki med sabo razlikujejo v tretmaju. da dam primer; visoki očesni pritisk. en predpiše kapljice za znižanje očesnega pritiska, saj visoki pritisk vodi v uničenje očesnega živca. drugi pa ne želi dajat "še ne" bolanemu pacientu nič, dokler ne bita razvil očesne mrene. zdaj, kaj je bolje? "počakat" da nastane škoda ali balansirat prisitsk da do škode ne pride?
zanimiva dilema..


Ustavna pravica vsakega cloveka je, da razpolaga s svojim telesom. V primerih nosecnic in porodnic je pa zanimiva dilema ali ima nekdo pravico do razpolaganja s tujim telesom - otrokovim. Prav zato je to situacijo tezko primerjati s katero koli drugo, ko je v vpasanju zgolj samo pacient sam in je ta polnoleten in opravilno sposoben.
Namrec, ce ne gres k zdravniku in umres je to tvoja odlocitev, ce pa otroka ne plejes k zdravniku in ta umre ali ima trajne posledice je to kaznivo dejanje.

in se strinjam. vsako jemanje česarkoli je tveganje. kako lahko zdravnik prezame polno odgovornost, če ni nezmotljiv, mi ni jasno. vedno in v vsakem primeru obstaja tveganje. zato se tudi posvetuje s pacientom, koliko je pacient pripravljen tvegati in kdaj. ker ni zdravnik tisti, ki bo nosil posledice, pacient bo. in ZATO pacient mora sam prevzet določeno tveganje vnaprej, ko se določa tretma. ne da ne ve kaj mu delajo. zdravniki niso bogovi, so samo ljudje.


Seveda so ljudje in zato je treba sistem odgovornosti urediti tako, da ne bo cloveski faktor prevec vpliven. Ze pri izbiri poklica vsak od zdravnikov ve, da njegova napaka ima dalec globje in tezje posledice kot napaka neke sobarice, uciteljice itn.. So poklici kjer si ne mores dovoliti, da si dekoncentriran, nestrpen, nepazljiv, ker te je zena, moz razjezil, ker ima otrok slabo oceno, ker te boli glava ker si prevec popil.... Ce se kaj takega, povsem cloveskega sicer dogaja, ne bi smel nastopiti svoje delo. Zamisli, da te operira clovek, ki je ves razburjen.... in ni zmozen koncentrirati se.

poznam žensko, ki se boji operacije kot hudiča, ker se boji da ji bodo zamešali anestezijo, ker je alergična na vse živo in da samo en člen v verigi zataji ter ji dajo nekaj od številnik substanc katerih ne sme vzet, pa je pokojna. pa tudi če gre samo za mandeljne ali pa operacijo kolena. in vsi vemo, da je zdravstvo daleč od popolne usluge in predanosti pacientu - kako lahko potem naložiš "popolno" odgovornost nečemu tako nepopolnemu kot je zdravstvo? ne vem če je to smiselno tako gledat, glede na današnje stanje..


Meni se zdi povsem smiselno, ker ponavadi necesa ne dobis ce temu en stremis in ne delas v tej smeri. Namrec, napacna anestezija je zadeva, ki se ne bi smela zgoditi. Dokler za svojo malomarnost nihce ne nosi posledice in ni odgovoren je pozornost bolj slaba. Ko bi nekaj njih zaradi taksne ali podobne malomarnosti bilo v zaporu in placevalo odskodnine verjamem, da bi vsi bili dalec bolj pozorni na to ali imajo pravo anestezijo ali so dopbro prebrali izvide, ali so dobro uredili.
S tem, da cedalje vec odgovornosti za zaplete podpisujemo sami in se igramo "sam svojega zdravnika" se prostor, da bi bilo se slabse in da bi se slabse pazili kaj pocnejo - zgolj veca in siri. Tako dobijamo cedalje manj popolno uslugo in cedalje manjso predanost pacientu.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:10:17   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
user posted image ja verjamem in sploh ne dvomim. Jaz bi se pa tako bala za otročka , da se ne da povedat.

bi imela čas za to? pa saj je bil to naravni porod...user posted image
Izabelina, vesela sem, da je bilo vse uredu s tabo in tvojim otročkom...user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:10:27   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ooo ljuba Gela kakšna čreeevauser posted image Po moje so ti dali EA med porodom v prvi vrsti zaradi tega, da se je lahko dete v miru rodilo. Sicer bi naredila verjetno cel raufenkaus, tako kot ga tuleuser posted image Ves čas vlečeš iste zadeve naprej in naprej. Prav Tashq , ti si pač tako rodila, tako gledaš na to- kaj zdaj ni vredu? Ves čas trobezljaš o toleranci in dopuščanju drugačnega pogleda, pa ne nehaš in ne nehaš pritiskati na nas kmetice, ki smo rodile brez vseh takšnih in drugačnih substanc. Ohladi se nouser posted image

ti še nisi napisala takih črev?user posted image sem jaz edina?
preberi še enkrat, kdaj so mi dali EA!
ja, povem, kakšen je MOJ primer in zakaj sem se JAZ odločila za EA!in se branim, ja, ker mislim, da je v MOJEM primeru bila to najboljša opcija. kako je pa v tvojem/vašem/bilokaterem pa ni MOJA stvar.
(sem fejst označila, kje je point MOJIH postov: da govorim le zase in branim le sebe in mojo odločitev, ostali pa delajte,kakor hočete, nobenega nisem prepričevala, da je tisto, kar je naredil, naredil narobe!za razliko od nekaterih!)
če se imaš ti za kmetico, se kar imej, jaz te nimam.ohladim naj se?hvala enako!user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Glede zadnjega boldanega...ja res je le zakaj ti potem naprej in naprej delaš vik in krik, če lahko vsak pove svoje mnenje. Moje mnenje je tako, da se mi tvoje ravnanje ne zdi prav. Toda to je le moje mnenje- ne vem , kaj se imaš potem toliko za razburjati, če je tvoje drugačno?! Saj sama propagiraš ravno to, da ima vsak svojo pravico , da izbira način poroda in da končno izraža svoje mnenje.

vik in krik (enako kot ti!) delam zato, ker označuješ moje ravnanje za napačno.kdo si ti, da mi to govoriš?user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:14:32   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ne gre za to kdaj porodnica odloca, gre za vprasanje ali je porodnica res prava oseba, ki lahko in sme odlocati ter prevzemati odgovornost ta strokovno delo za katero ni strokovnjak. IMO ne.
Vodovodarju, mehniku, keramicarju, frizerki.... se nihce ne bo vtikal in govoril kako naj dela, s katerim lepilom, barvo, skarjami po katerem postopku, kako naj zadela cev...zdravniku pa skoraj vsaka porodnica, ker se je pozanimala.

tudi vodovodarju itd. nekateri "pametujejo". tudi zdravniku lahko, če te bo pa upošteval, je pa drugo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:21:59   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: petea
V teoriji se marsikaj sliši lepo in logično.
...
Če se pa stvari zapletejo, pa trezno, strokovno in predvsem pravočasno medicinsko ukrepanje.

podpišem se pod celoten post petee!user posted image
(samo kopiram ga ne, da ne bodo spet čreva....)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:27:42   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: taška30
V bistvu ne razumem povsem kaj želiš povedati s tem prevzemanjem odgovornosti strokovnega osebja. Jaz mislim, da je anesteziolog primerno usposobljen, hodil je v šolo, sledi smernicam stroke, pred vstavitvijo predvidevam oceni ali je EA kakorkoli kontraindicirana za določeno porodnico in se na podlagi tega odloči, da jo lahko da ženski. Predstavi prednosti, morebitne stranske učinke. In če gre res kaj narobe (pač tisti promil) , kaj zdaj pomeni odgovornost? Misliš kazenska? On ni naredil ničesar narobe, mama je pač sprejela tveganje.
Bojim se, da v primeru takšne vrste odgovornosti (ko naredi VSE po pravilih stroke, pa vseeno pride do nesrečnega slučaja, ker ti pač se zgodijo na vsakih n primerov) , večina zdravnikov ne bi počela oz predpisovala prav nič, razen redkih izjem, kjer bi bilo življenje pacienta že ogroženo.


ali že prepozno. pa že sedaj se zdravniki med sabo razlikujejo v tretmaju. da dam primer; visoki očesni pritisk. en predpiše kapljice za znižanje očesnega pritiska, saj visoki pritisk vodi v uničenje očesnega živca. drugi pa ne želi dajat "še ne" bolanemu pacientu nič, dokler ne bita razvil očesne mrene. zdaj, kaj je bolje? "počakat" da nastane škoda ali balansirat prisitsk da do škode ne pride?
zanimiva dilema..

in se strinjam. vsako jemanje česarkoli je tveganje. kako lahko zdravnik prezame polno odgovornost, če ni nezmotljiv, mi ni jasno. vedno in v vsakem primeru obstaja tveganje. zato se tudi posvetuje s pacientom, koliko je pacient pripravljen tvegati in kdaj. ker ni zdravnik tisti, ki bo nosil posledice, pacient bo. in ZATO pacient mora sam prevzet določeno tveganje vnaprej, ko se določa tretma. ne da ne ve kaj mu delajo. zdravniki niso bogovi, so samo ljudje.

se čisto podpišem pod taška30. (nisva v soroduuser posted image , da naju ne bo kdo obtožil podobno kot patrino in Lukka)

drugače pa:zdravniki so zmotljivi, medicina pa tudi ni natančna veda.se lahko zgodi, da bo 100 zdravnikov zdravilo enega pacienta na 100 različnih načinov...žal, tako je...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:31:03   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Tako, ce je mama sprejela tveganje in zahtevala doloceno substanco je zdravnik odgovoren zgolj za tehnicno izvedbo. Ker menim, da vse mame nismo zdravnice in nimamo poglobljenega uvida v zadeve menim, da ne bi smela porodnica biti tista, ki zahteva doloceno substanco, temvec mora biti zdravnik tisti, ki jo doloci glede na anamnezo porodnice.

pa saj jo odobri...
verjetno ne bi dal EA ženski, ki je čisto neodzivna na porodni mizi, otroček pa tudi ne v najboljšem stanju, ne glede na to s kolikimi podpisi odgovornosti in 500 evrskimi bankovci mu mama maha pred nosom.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
15.11.2013 10:33:25   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ustavna pravica vsakega cloveka je, da razpolaga s svojim telesom. V primerih nosecnic in porodnic je pa zanimiva dilema ali ima nekdo pravico do razpolaganja s tujim telesom - otrokovim.

ja, tukaj je pa res lahko dilema...odpremo novo temo o splavu?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?