|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:15:31   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni je bil drugi porod daleč naj in mi je kristalno jasno, zakaj - ker sem bila doma, lahko bila v vodi, lahko hodila in se naslanjala kakorkoli mi je pasalo in poslušala glasbo, ki mi je všeč... nič kaj strašno ekstremne želje, če tako pogledaš. NIč takega, kar bi bilo težko zagotovit v bolnici... Pa je bilo noro drugače in veliiiiiko lažje. O tem govorim - obstaja še toliko drugega, kar ti lahko pomaga - ne da zmanjša bolečino, ampak da jo lažje preneseš.

Kako si pa vedela, koliko časa lahko čakaš, preden greš v P?
Jaz si tega ne upam privoščiti, ker imam do P 45 km ovinkov (Soška magistrala) in res ne bi rada rodila v avtu. user posted image


hja to je pa pomoje odvisno... sej približno veš kako rojevaš, kako se odpiraš (je sicer res, da noben porod ni enak, ampak vsaj smernice pa že imaš)... js sm zdej šla TAKOJ ko mi je odtekla voda pa sm bla prepozna (torej 30 do 35 minut)...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 13.11.2013 15:16:01 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:17:50   
ronja
nekam znao obnašanje. kar se tiče določenih ginekologov

Maš take tudi v LJ. Mene sta v roku pol ure nadrla dva: en, zakaj sem tu, če mi nič ni in drugi, da zakaj hudiča nisem prišla že prej, saj se na km daleč vidi, da je neki hudo narobe... (še nisem rojevala, šla sem tja, ker me je pač g. poslala). Pač vedno te naderejo, ker jim gre na živce sistem, nimaš kaj.user posted image

Izabelina, ti si bila prepozna?

Nyna, jaz rojevam dolgo in od prvič dalje to vem in me ne spraviš v p. preden mi ne odteče voda ali da me začne dol tiščat ali če bi se dete nehalo gibat, seveda. Prvič pa ne veš. Meni so rekli, ad naj gremo, ko bojo popadki na 5-7 min. šla sem, ko so bili na 3 min. pa je bilo še prezgodaj. Se bolj počasi odpiram zato pa potem nisem bila nikoli rezana, kar je tudi fajn:)

< Sporočilo je popravil ronja -- 13.11.2013 15:20:32 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:22:03   
tashq
jap, ljudje smo si različni...
Ronja, ti recimo, bi bila verjetno za na prvo stran Gaskinine knjige, če ne bi šla v P. user posted image
mene bi bilo pa na tvojem mestu strah, kaj pa če se kaj zgodi z otročkom med porodom, če bi bila toliko časa doma.mogoče imam več zaupanja v zdravnike(no, saj moram imeti, če se jim "prepustim" med porodom)...strah bi me bilo(oz. me je), da plodovnica ne postane zelena in otroček ne faše okužbe.jaz sem jo, ker je mene mami tudi dolgo rojevala in sem po porodu še 2 dni bruhala zeleno vodo in posledično dobila pljučnico.sicer nisem zdravnik, ampak se mi zdi, da je to povezano, saj če bi "pohitela" ( s tem ne mislim, da bi morali šopati s popadki, ker je imela mami dovolj močne svoje popadke), se ne bi imela časa "napiti".pa tudi v stistki ne bi bila;zeleno plodovnico G označujejo kot stisko pri otročku, če prav vem.
tudi moja tamala se je rodila že z zeleno plodovno vodo za glavo(tako so napisali v MK),čeprav sem imela nekaj ur prej še bistro plodovnico. če ne bi dobila EA, bi verjetno ona tudi (predvidevam, saj zelena plodovnica nič dobrega ne napoveduje) bila v stiski.
ravno zaradi tega se jaz bojim ostati dolgo doma, ker ne vem, če bo otroček v stiski...
Ronja, oprosti, malo bom grdo vprašala:sama praviš, da se v naravi 10% porodov tragično konča. ti si s tem, ko si do "konca" ostala doma, tvegala svoje in otročkovo življenje, ker toliko ur nisi vedela, če je z njim vse uredu.ne rečem, da doma ostaneš par ur močnih popadkov, ampak pri tebi je bilo izgleda kar konkretno več ur, komplikacij pa bi se lahko zvrstilo ogromno. te ne mislim kritizirat, super se mi zdi, da si imela svoj "sanjski" porod, pa da se je vse uredu izšlo.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:27:11   
tashq
oh, sem malo prepozna...Ronja, si mi že vse odgovorila...user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:30:13   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Izabelina, ti si bila prepozna?



ja do porodne sobe nism prišla, sm v pisarni rodila v družbi varnostnika user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:30:25   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
tasq, EA se mi zdi tvegan bolj za nosečnico kot za otroka. Ni treba, da se porod z ea zavleče, statistike sicer kažejo, da se večkat zavlečejo, vendar to ni nujno. Je pa logično, da če te boli za znoret, potem maš večjo motivacijo pritiskat, da se konča:D.

eh, jaz še blizu potiskanja nisem bila, ko sem prosila za EA...če bi bilo bolj "po knjigi", se odpiraš 1 cm na uro, bi laže pretrpela popadke, vidiš en cilj pred sabo...če pa si že pol dneva dobesedno na istem, ti pa po glavi hodi samo še:bom tukaj s temi bolečinami še tri dni?user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:31:20   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Izabelina, ti si bila prepozna?



ja do porodne sobe nism prišla, sm v pisarni rodila v družbi varnostnika user posted image

kot v filmu...user posted image samo, da je vse uredu...user posted image
no, tudi za tak porod podpišem!user posted image

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:45:53   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo, ja, zdravniki so različni: navadno bi te že babice, preden te zdravnik sploh pogleda, našopale z umetnimi popadki in dolantinom, saj to smejo dajat. Zdravniki, kar sem jih videla, so bili tam bolj za nujne primere, torej jaz jih nisem videla v 3 porodih vsega skup 5 minut. Pri prvem mi je on predrl mehur, potem ga nisem več videla, 2. ga ni bilo nikjer, ker sem prehitro rodila, 3. je prišel po porodu vprašat, če je vse okuser posted image . Tako da... podpirajo babice v tem, da bi porodi bili čim bolj standardizirani - koliko ur, itd... In to seveda ne gre z naravo skup.


Pri prvem porodu je prišel ob mojem prihodu in me spraševal, zakaj sem nazaj (sem bila že zjutraj na kontroli, ker sem imela rok, in mi je rekel naj grem domov, ker ne bo še nič). Potem ga nisem več videla do konca, ko so ga klicali, da je treba šivat. Majstru so se poznale po obrazu črte od spanja, sem se bala, da bo vse skupaj zašil. user posted image

Pri drugem porodu sem bila tako ali tako v bolnišnici, ker sem bila teden čez rok in sem imela na kontroli slab ctg. Zvečer je prišel v porodni blok samo pogledat ctg (so me priklopili zaradi ful močnih in bolečih lažnih popadkov), je rekel, da ne bo nič in da lahko tudi zaspim, dokler ne bo čas in da še nobena ni rodila med spanjem. Čez pol ure sem rodila, je prišel samo na obhod.

Anastezista nisem še nikoli videla.



Naja Šempeter?
nekam znao obnašanje. kar se tiče določenih ginekologov

user posted image Itak.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 15:53:41   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nyna, jaz rojevam dolgo in od prvič dalje to vem in me ne spraviš v p. preden mi ne odteče voda ali da me začne dol tiščat ali če bi se dete nehalo gibat, seveda. Prvič pa ne veš. Meni so rekli, ad naj gremo, ko bojo popadki na 5-7 min. šla sem, ko so bili na 3 min. pa je bilo še prezgodaj. Se bolj počasi odpiram zato pa potem nisem bila nikoli rezana, kar je tudi fajn:)

Jaz sem prvič rojevala 8 ur (od rednih popadkov do poroda). Sem se ful počasi odpirala. Če bi to vedela, bi komot še čakala doma. Ampak nikoli ne veš, na kaj naletiš na cesti - zastoj/nesreča pomeni vsaj uro dolg ovinek na že tako zaj*** cesti.
Drugič se spet nisem odpirala, mi je babica zmehčala MV in me je potem zelo hitro začelo tiščati dol. Od tiščanja dol do poroda je potem bilo 20 minut.
Kako bo tretjič, se mi niti sanja ne. Sigurno ne bom upala riskirati s čakanjem.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 16:05:57   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Meni je bil drugi porod daleč naj in mi je kristalno jasno, zakaj - ker sem bila doma, lahko bila v vodi, lahko hodila in se naslanjala kakorkoli mi je pasalo in poslušala glasbo, ki mi je všeč... nič kaj strašno ekstremne želje, če tako pogledaš. NIč takega, kar bi bilo težko zagotovit v bolnici... Pa je bilo noro drugače in veliiiiiko lažje. O tem govorim - obstaja še toliko drugega, kar ti lahko pomaga - ne da zmanjša bolečino, ampak da jo lažje preneseš.

Kako si pa vedela, koliko časa lahko čakaš, preden greš v P?
Jaz si tega ne upam privoščiti, ker imam do P 45 km ovinkov (Soška magistrala) in res ne bi rada rodila v avtu. user posted image


Tega ne mores vedet. Moj zadnji se je rodil - dobesedno cel porod, od driske na zacetku do rojstva v dobri urci ( voda mi ni odtekla). Pri prvi je vse skupaj od prvega spikanja do poroda trajalo cca 4 urce, pri srednjem pa cca 3 ( ze on se je skoraj v dvigalu v postojni rodil)... Ce bom se kdaj noseca bom ostala doma. Sigurno bolj varno kot pa rojevanje v avtu. Jaz ne maram da me prevec "gnjavijo" med porodi in sem ( drugace sem full peace oseba) takrat prava bitch.p, tako da ni sanse da mi vsilijo nekaj kar meni ne pase...znam pa sodelovati ce mi razlozijo kako in zakaj ( drugi porod, celna vstava).


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 16:22:08   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

uuu, vidim, da debata še ni zamrla....bom raje rekla "debata"...
kot prvo:
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
EA se lahko samo vnaprej izbere a ne?

ne.
med prvo N sem bila sveto prepričana, da bom rodila naravno(šokantno, kajne?ste bile prepričane, da sem bila "zadrogiranka" še pred prvim plusom?):torej brez kakršnihkoli "pomagal", rezanja, možnost menjave položajev...dobro sem bila informirana o vsem (vsaj kakor se laik lahko informira), kaj in kje se lahko dobi.vedela sem tudi vse o sredstvih za lajšanje bolečin (vključno z akupunturo, hipnozo, samohipnozo, aromaterapijo...), tudi o carskem rezu(čeprav sem pričakovala, da ga ne bom doživela),porod v medenični/nožni vstavi(čeprav se je mala že davno postavila glavično) pa še veliko bi lahko naštela...v glavnem zanimalo me je VSE o porodu.prebrala sem tudi Ino May Gaskin(ameriška babica, ki vodi "farmo" za rojevanje-pristaš naravnega poroda) in želela sem si takega poroda, kakor bi ga ona vodila.Ronja, ti bi bil moj zgled za najboljši porod!(če odštejemo kreganje z babicouser posted image ) torej, do neke točke rojevanja sem bila ZA naravni porod(brez EA).
naenkrat sem pa ugotovila, da tako pač ne gre, porod se nikamor ne premakne in, ja, sem zaprosila za EA!babica prinesla papirje, ki sem jih še enkrat prebrala, čeprav sem že vse vedela(kar se je vedeti dalo) in podpisala. A pa ni bil konstantno pri meni, mi je samo vstavil kateter, vmes prišel preverit, kakšni so učinki in po porodu je prišel odstranit. EA se je dozirala sama, vsakih 15 min sem imela možnost pa še sama pritisnit na gumbek za dodaten odmerek(ali pa je bil to placebo?tudi če je bil, to verjetno vsaki porodnici, ne samo meni, veliko pomeni, v psihičnem smislu).eto, tako sem jaz prišla do EA!
ker tako kritizirate tiste, ki se za lajšanje bolečin odločijo že med N, pa še tole:
najprej vam citiram tole, ker vas je veliko ploskalo temu:
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?

zdaj med drugo N sem se že odločila, da želim EA.zakaj?imam super izkušnjo in ne bi prenesla takega poroda, kot sem ga že doživela(čeprav samo pol, ali še manj).zato!imam pravico do tega, ne?da imam tako ŽELJO?seveda imam!ni pa nujno, da bo do tega prišlo in tega se zavedam!če imam na izbiro, da imam še enkrat tak porod, kot v prvo, ali pa ekspresen porod, kot ste ga nekatere doživele(če sem si prav zapomnila, npr. Ronjin drugi porod), se TAKOJ odločim za drugo možnost!

toliko ste napisale, da se mi ne da citirat vsega, mi je pa nekaj stvari ostalo v glavi, s čimer se absolutno ne strinjam.
ponavljate, da ima vsaka ženska možnost se sama odločit, kakšen porod želi, v isti sapi pa jo kritizirate zaradi njene izbire. ne razumem tudi tega, da mislite, da ima ženska ABSOLUTNO MOČ med porodom...od kje vam to?ženska ima lahko svoje ŽELJE, da pa se ji uresničijo, pa ni tako nujno!
roko naj dvigne tiste, ki si je med prvo N zamislila, kakšen porod si želi in se ji je "načrt" uresničil do potankosti.mislim, da so redke take ženske.govorim le za prvi porod, pred drugim, tretjim smo bolj "pametne".govorim vsaj zase.
hočem povedati, da četudi se ženska odloči za EA že pred porodom (ena je napisala, da se plača tudi pred porodom-ni res.), ni nujno, da jo dobi.ker ni vse v rokah porodnice!mislite, da bom jaz dobila EA zdaj v drugo,v isti sekundi ko pridem, če pridem v P s popadki na 15 min ali pa 5 min pred iztisom?sigurno, da ne, ne glede na to, da imam "papir", željo, po možnosti se še kregam z babico.nekje se konča "želja" porodnice in uveljavijo svojo "moč" babice. Frodo, mislim, da je pisala o tem, da "kar si porodnica želi in plača, tisto dobi".v idealnem svetu, ja.
še malo citiranja:
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Ja. Bolj sem mislila v smislu, da nekdo ki potrebuje ultivo, ea, dolantin s ponvijo po glavi...potrebuje tudi celofan.

hvala, zame ni potrebno celofana, kar povej, kakor ti paše.
ali ženska, ki za vsako in celotno M vzame škatlico nalgesinov(karikiram), potrebuje tudi vse zavito v celofan?

ne razumem vas, po eni strani govorite, v celofan zavito, seveda, da ženska nima prav, ker vzame "drogo", po drugi strani pa govorite, da ima vsaka ženska pravico do izbire?kaj nismo ženske drugačne, kaj nima vsaka svojega pragu bolečine,kaj ni vsak porod drugačen?kdo ste ve(laiki, ne zdravniki), da nekoga "kregate" za izbiro?je to že za klic na CSD, ker mati ogroža svojega še nerojenega otroka?ali naj jaz kličem zaradi vas, ker je vaš otrok v nevarnosti in ga ogrožate, ker mu pustite, da pleza na igralih?saj obstaja možnost "stranskega učinka", da pade...bi vsaj blazine podložile,ampak, ne, ve namerno ogrožate svojega otroka zaradi vaše komotnosti!tukaj pa veliko karikiram, ampak vseeno, kje je meja?

še to ne razumem:kako ste lahko tako selektivne, na kaj boste odgovarjale?če že teče "debata", potem se pogovarjamo pač o vsem, kar nam pade na pamet, ne?ne pa da nekatere tolčete le eno in isto, novih argumentov pa ni, oz.se potem nadaljuje z žaljenjem.
dolantin:če nisem česa zgrešila, ga nobena zagovornic "naravnega poroda" ni kometirala.je potem dolantin "dovoljen" z vaše strani?izključno zato, ker ga odmerja babica, čeprav včasih celo brez vedenja porodnice?se mi pa zdi, da je (po mojem mnenju!) bolj "nevaren" kot EA!
še eno moje vprašanje, ki je ostalo neodgovorjeno:
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
pa še nekaj.CR se vedno dela pod anestezijo.ta tudi prehaja na otročka? nekje sem prebrala, da se lahko nujni CR naredi že v 7 min, od anestezije do zašitja, brez anestezije torej še manj. torej mamici ni treba potrpeti DOBESEDNO tistih nekaj minut bolečine, naj pa trpi DOBESEDNO ure ali celo dneve ob vaginalnem porodu?se lahko primerja nekaj minut bolečine ob CR z nekaj urami bolečine ob porodu?

vprašanje za tiste, ki ste striktno proti EA, Ultivi...bi potrpele nekaj minut CR, zato da otroček ni zadrogiran ob rojstvu?

v glavnem, moj point je v tem:naj se vsaka ženska odloči po svoji vset_i, kaj bo naredila v svojem življenju in nihče drug (laik, ne zdravnik!), ji naj ne govori, kaj naj dela. bi bilo bolj "fletno" tukaj, če bi vsaka samo povedala svoje MNENJE, ne pa da ga poskusi vsiliti drugemu. za moj prvi porod se mi zdi, da je bila pač najboljša izbira EA in od tega se ne premaknem. če bi me katera od vas prepričala s tehtnimi argumenti, bi brez problema priznala, tako pa ne.lahko pa še enkrat poskusite:zakaj/s čim/kako sem jaz ogrožala svojega prvega otroka z uporabo EA, glede na to, da bi se verjetno končalo s CR brez EA?


Ooo ljuba Gela kakšna čreeevauser posted image Po moje so ti dali EA med porodom v prvi vrsti zaradi tega, da se je lahko dete v miru rodilo. Sicer bi naredila verjetno cel raufenkaus, tako kot ga tuleuser posted image Ves čas vlečeš iste zadeve naprej in naprej. Prav Tashq , ti si pač tako rodila, tako gledaš na to- kaj zdaj ni vredu? Ves čas trobezljaš o toleranci in dopuščanju drugačnega pogleda, pa ne nehaš in ne nehaš pritiskati na nas kmetice, ki smo rodile brez vseh takšnih in drugačnih substanc. Ohladi se nouser posted image

Pa še komentar glede poboldanega:
Ženska , ki ni noseča lahko namesto kosila poje cel krožnik Nalgesina, pa ne sodi v isto rubriko kot ti- to sem že najmanj 5x napisala, pa še vedno goniš svojo. Tista ki ni nosečka gifta le sebe, nosečka pa ob takšnih ukrepih škoduje tudi otročku. Draga moja, to bi pa ti ja morala vedeti, ko si se tako zelooo izobrazila na tem področju ( vsaj sama se s tem hvališ).

Če bi mi zdravniki svetovali, da naj grem na CR, naj uporabim EA , Ultivo...svega i svašta ...zato, ker bi bilo to po njihovem bolje za otroka, bi se za to odločila. Ker so me pa opozorili na možne zaplete, se zato nisem odločila. Ne zato ker sem striktno proti temu, pač zato, ker sem na svoji prioritetni lestvici zdravje otroka postavila pred svoje udobje . Tvoja osebna prioritetna lestvica je pač drugačna od moje.

Glede zadnjega boldanega...ja res je le zakaj ti potem naprej in naprej delaš vik in krik, če lahko vsak pove svoje mnenje. Moje mnenje je tako, da se mi tvoje ravnanje ne zdi prav. Toda to je le moje mnenje- ne vem , kaj se imaš potem toliko za razburjati, če je tvoje drugačno?! Saj sama propagiraš ravno to, da ima vsak svojo pravico , da izbira način poroda in da končno izraža svoje mnenje.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 16:25:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Izabelina, ti si bila prepozna?



ja do porodne sobe nism prišla, sm v pisarni rodila v družbi varnostnika user posted image

kot v filmu...user posted image samo, da je vse uredu...user posted image
no, tudi za tak porod podpišem!user posted image



user posted image ja verjamem in sploh ne dvomim. Jaz bi se pa tako bala za otročka , da se ne da povedat. Izabelina- vesela sem zate , da s eje vse srečno končalo, čeprav ti privoščim, da bi rodila vsaj v postelji pod zdravniškim nadzorstvom in ne pod nadzorstvom vratarja.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   [Brisano sporočilo]
13.11.2013 16:43:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 16:50:37   
patrino
Osebno je mene tega bolj groza kot vseh bolečin skupaj, ki jih prinaša porod.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 17:55:02   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Izabelina, ti si bila prepozna?



ja do porodne sobe nism prišla, sm v pisarni rodila v družbi varnostnika user posted image

kot v filmu...user posted image samo, da je vse uredu...user posted image
no, tudi za tak porod podpišem!user posted image



user posted image ja verjamem in sploh ne dvomim. Jaz bi se pa tako bala za otročka , da se ne da povedat. Izabelina- vesela sem zate , da s eje vse srečno končalo, čeprav ti privoščim, da bi rodila vsaj v postelji pod zdravniškim nadzorstvom in ne pod nadzorstvom vratarja.



nimaš se za kaj bati, obe sva bili celo nosečnost zdravi, pravilna lega, skratka vse tako kot mora bit... v takem primeru je moje telo vse kar rabim, zdravniška postelja in zdravniški nadzor je skoraj v istem rangu kot EA, če mene vprašaš... mogoče je to problem v celi temi, premalo posluha za to kaj zmore in kaj ne zmore mati sama...

pies: mišljeno v obe smeri - za uporabo in neuporabo sredstev za lajšanje bolečin...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 13.11.2013 17:56:09 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 18:45:56   
patrino
nimaš se za kaj bati, obe sva bili celo nosečnost zdravi, pravilna lega, skratka vse tako kot mora bit... v takem primeru je moje telo vse kar rabim, zdravniška postelja in zdravniški nadzor je skoraj v istem rangu kot EA, če mene vprašaš... mogoče je to problem v celi temi, premalo posluha za to kaj zmore in kaj ne zmore mati sama...


Moj strah ima verjetno globlje korenine- naš drugi otrok bi v takem primeru umrl. Ne govorim na pamet. Kljub krasni nosečnosti- nasprotno od prve, ki je bila zaradi mojega skoraj vesčasnega bruhanja čista agonija, je bila druga en sam užitek- se je porod tik pred zdajci tako hudo zakompliciral (navita popkovnica, zastoj srca- patološki ct, potreba po hitri epiziotomiji, aspirator za otroka, kisik...)da bi v primeru, da bi bila pri porodu neaktivna ( ne bi bila sposobna sodelovati, pritiskati, ...) in da ne bi bilo ob meni cele medicinske ekipe, ki bi vse skupaj strokovno speljala v rekordnem času, rezult krasne nosečnosti- mrtvo dete. Zato jaz ne bi tako z gotovostjo trdila, da je tvoje telo vse kar rabiš, da bo tvoje dete kljub krasni nosečnosti, tudi krasno rojeno.
Ne gre se tu zato, kaj zmore mati sama in kaj ne- tu se gre bolj zato, da je treba biti pri porodu na vse pripravljen in da je treba pomisliti tudi na tiste drobne procente, ki grozijo, da gre lahko tudi kaj narobe. Zato so ti procenti verjetnosti, da bo zadeva škodljivo vplivala na moje dete, v primeru EA, Ultive itd.- zame odločno previsoki. Poroda brez zdravniške prisotnosti oz. prisotnosti pristojnih medicinskih delavcev, se jaz ne bi šla oz. ne bi upala tako samozavestno trditi, da jih ne rabim..

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 18:47:44   
aprilčica07
Nyna84, Alda, se ta dr piše na Š?? Zelo znano mi vse skupaj zveni user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 20:19:50   
alda
aprilčica Š me je pozitivno presenetil, me je pa negativno dr. S.P. ,ki pa več ne dela redno v bolnici

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 20:52:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Pa še komentar glede poboldanega:
Ženska , ki ni noseča lahko namesto kosila poje cel krožnik Nalgesina, pa ne sodi v isto rubriko kot ti- to sem že najmanj 5x napisala, pa še vedno goniš svojo. Tista ki ni nosečka gifta le sebe, nosečka pa ob takšnih ukrepih škoduje tudi otročku. Draga moja, to bi pa ti ja morala vedeti, ko si se tako zelooo izobrazila na tem področju ( vsaj sama se s tem hvališ).




Seveda sodi.....ker je v tej temi govora tudi o tem "da če naravno pride noter, mora tudi naravno priti ven" in da ženske nismo navajene prenašat bolečine in se nam gre za komotnost, ko si z analgetiki lajšamo porodne bolečine.....čisto isto je pri nalgesinu in menstruaciji.....menstruacija je pa ja naravna zadeva in mora miniti na naraven način....brez lajšanja bolečin......le ženske, ki niso navajene trpljenja si te bolečine lajšajo.....seveda tebi ta "pogled" ne odgovarja, zato že 5ti goniš svojo: "Tista, ki nosečka gifta le sebe, nosečka pa gifta tudi svojega otroka".....

Skratka, precej podobno kot tiste "naravne aktivistke", ki so striktno proti obveznemu cepljenju otrok......ker se z obveznim cepljenjem otrok gifta......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 21:32:12   
patrino
Seveda sodi.....ker je v tej temi govora tudi o tem "da če naravno pride noter, mora tudi naravno priti ven" in da ženske nismo navajene prenašat bolečine in se nam gre za komotnost, ko si z analgetiki lajšamo porodne bolečine.....čisto isto je pri nalgesinu in menstruaciji.....menstruacija je pa ja naravna zadeva in mora miniti na naraven način....brez lajšanja bolečin......le ženske, ki niso navajene trpljenja si te bolečine lajšajo.....seveda tebi ta "pogled" ne odgovarja, zato že 5ti goniš svojo: "Tista, ki nosečka gifta le sebe, nosečka pa gifta tudi svojega otroka".....

Skratka, precej podobno kot tiste "naravne aktivistke", ki so striktno proti obveznemu cepljenju otrok......ker se z obveznim cepljenjem otrok gifta......

Lili, ti je spet dolgčas? Ne bluzi prosim. Na celi črti si falila. Osebno ne govorim o tako imenovanem "naravno not in naravno ven"user posted image . Govorim o škodljivosti za otroka in nič drugega. In če v času menstre jemlje katera en koš Nalgesina nima to na otroka nobenega vpliva. Čudno se mi zdi, da mečeš ven take lovske, če sem , kot praviš že tolikokrat to razložila. In ne, nikoli nisem rekla, da se za lajšanje poroda z vsemi mogočimi sredstvi odločajo ženske, ki niso navajene trpeti- to si rekla ti. Govori v svojem imenu, jaz bom pa v svojem . In moje osebno prepričanje in" naravne aktivistke" nimamo nič skupnega.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 23:16:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Na področju odločanja - verjetno večina ljudi, če ima več realnih informacij ter več dni/tednov časa za tehtanje, se lahko trezneje odloči, kot pa iskati rešitve 'sredi agonije' med rojevanjem.

Glede odgovornosti - če v naprej neinformirana porodnica tekom poroda sredi zanjo neznosnih bolečin prosi za protibolečinsko sredstvo, verjetno ne bo razumsko izbirala, ampak bo samo želela, da ji že nekaj dajo. Ali kar vse po vrsti. Brez da bi kaj preveč spraševala za stranske učinke ali druge možnosti. Nekatere porodnice se samega poroda precej slabo spominjajo.
Kako je lahko v takšnem stanju sploh veljavna njena odgovornost, če sploh ne ve, kaj vse se dogaja z njo in okoli nje?


Ne gre za to kdaj porodnica odloca, gre za vprasanje ali je porodnica res prava oseba, ki lahko in sme odlocati ter prevzemati odgovornost ta strokovno delo za katero ni strokovnjak. IMO ne.
Vodovodarju, mehniku, keramicarju, frizerki.... se nihce ne bo vtikal in govoril kako naj dela, s katerim lepilom, barvo, skarjami po katerem postopku, kako naj zadela cev...zdravniku pa skoraj vsaka porodnica, ker se je pozanimala.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 23:36:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

Frodo, mislim, da je pisala o tem, da "kar si porodnica želi in plača, tisto dobi".v idealnem svetu, ja.


IMO v narobe svetu. Sledita pa dva clanka dr. Pusenjaka na to temo (celotna debata: http://med.over.net/forum5/read.php?19,974457)

"Spoštovani,

CR na zahtevo oziroma na željo je zadnji štadij dekadence človeštva. Zanj sicer lahko najdemo kopico argumentov (od tega, da je CR že izjemno varna operacija preko sekundarnih razlogov kot je "ohranjanje ozke nožnice", pa točno znan datum in ura poroda itd. itd.) vendar še vedno velja statistika, ki je neizprosna. Po CR je 5 - 10x več najrazličnejših zapletov kot po naravnem porodu in v medicini pač veljajo pravila, ki niso izmišljena kar tako, temveč so v korist pacientu. Osnovno pravilo je: "ne škoduj!" in drugo, enako pomembno pravilo je: "koristi poseganja naj odtehtajo morebitna tveganja"! Pri zdravi nosečnici brez porodniških razlogov za CR nobenega od omenjenih dveh pogojev ne izpolnjujemo, če se lotimo CR in v primeru, da gre kaj narobe, ni pravnika na svetu, ki zdravnika reši pred odgovornostjo, ker je opravil operacijo brez indikacije!!!!!Podpis nosečnice pod karšenkoli list papirja s karšnokoli vsebino ne odvezuje odgovornosti, če posega ni mogoče upravičiti.
V tujini s CR služijo, poleg tega so pri "dobičku" soudeleženi vsi, tudi zavarovalnice in pravniki. Če gre kaj narobe, se plača odškodnina, ki pa jo pokrije tudi cena storitve. Zato CR v ZDA stane cca. 10x več kot pri nas. In vsi so zadovoljni. Če kdo umre zaradi nepotrebnega CR ali ima vse življenje bolečine, je neplodna ali karkoli drugega, nič za to. Vse se plača in nihče ni prikrajšan, razen umrla ali trpeča ženska, seveda....in morda njen otrok, ki je brez mamice.
Epiduralna anestezija je v Sloveniji že tako dolgo kot obstaja metoda, le da se tudi z njo postopa v okviru medicinskih idndikacij in kontraindikacij. Preprosto povedano, ni vedno potrebna. Ljudje pa postajamo potrošniki. Želimo več kot potrebujemo in če je nečesa deležen sosed, bi radi tudi mi, ne glede na okoliščine in dejansko potrebo. EA je odlična reč, ni pa univerzalna. Prav tako podlega stroškom, tveganjem, stranskim učinkom, potrebna so dodatna prizadevanja vpletenih, vse skupaj zahteva več volje vsega vpletenega medicinskega kadra, ta pa je namesto spodbujen k dobremu delu, bolj ko ne zanj kaznovan. Dokler imamo tudi pri nagrajevanju zaposlenih uravnilovko in včasih bolje živijo lenuhi kot prizadevni, tako dolgo bo tako kot je pri nas. "


"Saj se načeloma strinjam z vami. Zakaj ne bi o svoji usodi odločal vsak sam, kolikor pač prenese njegovo znanje, le da pri nas odgovornost za posledice temu še ni prilagojena. Dokler gre vse v redu je itak vseeno, ko se kaj zalomi, pa nikogar ne zanima nič drugega kot formalnosti. So vas slučajno že kdaj zasliševali na sodišču? Vam ne privoščim! Takrat se zaveš, kako si majhen in naiven in kako hitro je konec vseke romantike o "dobrih namenih" in "skrbi za blagor pacienta", "o usmiljenju do trpeče porodnice", "o varnem CR" in še o čem. Pomembne postanejo le "doktrine", "statistične številke", "evidece based medicine" in podobne precej "zemeljske stvari". Torej, prosim, inštitut "CR na željo" obstaja marsikje v svetu vendar tudi denar ne rešuje vsega. Na koncu ostane še vest, da si nekomu škodil, ker je to morda "sam želel" in si podlegel njegovi želji brez utemeljenih razlogov, ki jih je medicina z ustreznimi znansvenimi preskusi preverila. Se strinjam , da gre tudi pri naravnem porodu lahko kaj narobe, vendar v naravi vsega ne moremo preprečiti, s svojim početjem pa lahko naravo obrnemo tudi proti sebi! Če hišo zaneti strela temu rečemo naravna katastrofa, če jo polijemo z bencinom in zažgemo "požig", če na mizici poleg okenske zavese "flambiramo torto" in se nam "zgodi požar" pa "zavestna malomarnost" in čeprav je končni učinek enak, imajo zavarovalnice pri izplačilu odškodnine zelo jasna stališča do poravnave škode. Pri tem nismo zdravniki nobena izjema!
Formalnih ovir do CR na željo je torej še mnogo in še zdaleč ne gre samo za plačilo razlike v stroških. Tudi jaz sem takoj ZA, čim bom sam ob tem bolj varen. S CR imam mimogrede 20 minut dela ob za to najbolj primerni uri dneva in grem lahko spat ali počet kaj drugega, CR pa celo vrednotijo višje kot več ur skrbi in prizadevanj ter reševanja morebitnih problemov pri naravnem porodu, ki se dogaja ob katerikoli uri dneva. Torej ne govorim kar tje v en dan, ko trdim, da je naravni porod za veliko večino porodnic varnejši, čeprav je to za porodničarja napornejša in manj predvidljiva možnost.
O porodu v vodi pa imam povsem jasno stališče. Če bi lahko vprašali predstavnice morskih sesalcev, npr. kita ali delfina, kje bi rojevala, če bi lahko, bi si verjetno v dobro svojega otroka izbrala zrak, ne vode. Vsaj njihovo obnašanje ob porodu priča o tem. Priporočam , da si ogledate kak film o rojstvu delfinov ali kitov in boste videli, kako krčevito se delfinka trudi novorojenca čimprej spraviti na zrak, mi pa smo očitno nekaj narobe razumeli, saj "zavlačujemo prvi vdih otroka v vodi" in ga na zrak navajamo "počasi", da bi ga zrak ne "prestrašil preveč" in bi zaradi tega ne doživljal šoka. Več kot sprevrženo! Za otroka, ki se vlažen in topel znajde za nekaj minut na zraku tople sobe ni boljše spodbude k globokemu vdihu zraka, kot je občutek hladu, ko izhlapi nekaj tekočine s površine njegovega telesa in ta prvi vdih zraka je najpomembnejši vdih njegovega življenja. Če ta prvi vdih ni dovolj globok, ima otrok lahko še več dni po rojstvu težave z mokrini pluči, lahko razvije različne zaplete, infekcije ipd. Le sreči se gre zahvaliti, da teh zapletov ni več. Večino "ugodnih učinkov vode" na porod pa gre pripisati psihološkim učinkom in vzdušju "posebne obravnave", ne toliko res fizikalnim učinkom vode kot take."





_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 23:38:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo, ja, zdravniki so različni: navadno bi te že babice, preden te zdravnik sploh pogleda, našopale z umetnimi popadki in dolantinom, saj to smejo dajat. Zdravniki, kar sem jih videla, so bili tam bolj za nujne primere, torej jaz jih nisem videla v 3 porodih vsega skup 5 minut. Pri prvem mi je on predrl mehur, potem ga nisem več videla, 2. ga ni bilo nikjer, ker sem prehitro rodila, 3. je prišel po porodu vprašat, če je vse okuser posted image . Tako da... podpirajo babice v tem, da bi porodi bili čim bolj standardizirani - koliko ur, itd... In to seveda ne gre z naravo skup.
Po drugi strani pa ja: sem slišala zdravnika, ki se je pogovarjal s kolegom zdravnikom na hodniku, kako punca v sosednji sobi tako ne bo mogla vaginalno rodit, pa bo treba cr, ampak on ma čez eno uro glih konec šihta in se ne bo zdaj v to spuščal. Punco so brezveze matrali še 2 uri v popadkih, potem je mela pa cr, za katerega so že prej vedeli, da je nujen. Tak da... Ja, obstajajo taki in onaki. Zakaj ga nisem prijavila? Ker sem glih rojevala, pojma nimam, kdo je bil;).


Se strinjam, da so taki in onaki. Zato je treba sistemsko resiti zadeve, odkrizati se neposobnih in nezainteresiranih ter jim sistemsko naloziti odgovornost. Taki, ki jim je bolj mar za delovni cas kot porodnico, bi ze sami odsli.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
13.11.2013 23:44:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Glede zadnjega boldanega...ja res je le zakaj ti potem naprej in naprej delaš vik in krik, če lahko vsak pove svoje mnenje. Moje mnenje je tako, da se mi tvoje ravnanje ne zdi prav. Toda to je le moje mnenje- ne vem , kaj se imaš potem toliko za razburjati, če je tvoje drugačno?! Saj sama propagiraš ravno to, da ima vsak svojo pravico , da izbira način poroda in da končno izraža svoje mnenje.


Zato ker vcasih ni enostavno ziveti s svojimi odlocitvami, posebej ko se luc zamenja in ti osvetli zorni kot, ki ga nisi hotel in ga noces videti.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 13.11.2013 23:47:58 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
14.11.2013 1:46:17   
ronja
Ronja, oprosti, malo bom grdo vprašala:sama praviš, da se v naravi 10% porodov tragično konča. ti si s tem, ko si do "konca" ostala doma, tvegala svoje in otročkovo življenje, ker toliko ur nisi vedela, če je z njim vse uredu.ne rečem, da doma ostaneš par ur močnih popadkov, ampak pri tebi je bilo izgleda kar konkretno več ur, komplikacij pa bi se lahko zvrstilo ogromno. te ne mislim kritizirat, super se mi zdi, da si imela svoj "sanjski" porod, pa da se je vse uredu izšlo.

Razumem tvoj pomislek, ker me je to že več ljudi vprašalo, ampak kot rečeno: p. imam zelo blizu in moja tamala je vsakič med popadkoma brcnila, tako da daleč od tega, da ne bi vedela, kaj se z njo dogaja. Ko mali ni brcal, ko mi je odtekla voda, sva pa takoj klicala rešilca. Rojevam v p. zato, ker če se karkoli zakomplicira, ima dete tam veliko boljše možnosti, da preživi kot doma, zato sem črna ovca povsod: v p. zato, ker pač nočem svega i svašta, "naravne" me pa grdo gledajo, ker vseeno rečem, da je pa le fajn met vso opremo na dosegu. Takoj imajo na voljo kisik, zdravila, osebje, inkubator,... Doma tega ni, odločajo pa lahko minute.

Če se moja mala par minut ne bi oglasila med porodom, bi šla v p. Na srečo moji otroci med porodom zelo lepo sodelujejo (verjetno jim gre na živce, ko jih stiska in pritiskajo nazaj:), tako da teh problemov nimam. Sem šele pri 3. zvedela, da to ni normalno in da večinoma otroci ne brcajo med porodom; so bili vsi presenečeni, kako je živahen, ker sem bila na ctgju, saj mi je voda odtekla in se vidi. In potem sem vprašala, a ni to normalno, da med popadki brcajo, pa so rekli, da navadno so čisto mirni med samim porodom. Moji namreč niso taki, hvalabogu, ker lahko tako veliko bolj sproščeno rojevam:). Mali je bil najbolj lenuh in parkrat vmes ni brcnil in sem ves čas popravljala ctg, ker mi je bilo grozno, če nisem vedela, a je ok. Jim je bilo hecno, ker je to mene bolj motilo kot njih:D. Pri malihdveh pa me niti niso priklopili na ctg in niti ni bilo potrebe, ker sem vedela, kako je z njima:).

Tvegana je vsaka odločitev: ali da rodiš doma, ali da čakaš doma ali da vzameš EA ali ultivo, itd... Samo različna tveganja so in različno stopnjo imajo. Sama sem izbrala to, kar se mi je zdelo najmanj tvegano, čeprav se nekaterim zdi bolj tvegano od zdravil.

Kar se tiče rojevanja na poti - kakor se romantično sliši, si tega glih ne želim: mela sem zaj* nosečnosti in takrat si želiš, da ima otrok na voljo vse, kar bi eventuelno rabil. Fajn je tudi čimprej slišat, da nima nobenih posledic vseh mogočih bolezni, ki sem jih vmes prebolela. Poleg tega je še en praktičen vidik: 2 od 3 sta bila rojena pozimi, ko je bil zunaj minus. PO moje ni glih fajn če prideš iz tople maternice, 37 °C na -5°C, ker se pač avto še ni ogrel... Pa še vse je krvavo. Ne vem, jaz rajši rodim v p. Tudi imam rajši, če mojih otrok ni zraven, da mi ni treba mislit na to, da moram čisto potiho stokat, pa da ju ne smem zatraumirat, ker bosta nekoč sami rojevali, pa se ubadat še z njima. Mi je fajn, če se lahko takrat posvetim porodu. Je en kup vidikov, zakaj je porod v p. fajn, glavno je pa to, da lahko tam rešijo večino stisk pri dojenčku in meni je bilo to ključno. Naše telo lahko naredi vse samo, če je vse ok, ja, ampak vseeno lahko dete rabi pomoč. Tega ne moreš vedet vnaprej.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Zaupate medicini?
willma



popolnoma (31%)

delno (60%)

ne (9%)


Število vseh glasov: 136

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!