|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 17:25:07   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev. In vsaka zenska sprejme tveganje glede na svoje postopke. Tveganje je ce vzames epi, ce vzames ultivo, ce gres na carski rez, tudi cisto naraven porod je tveganje...pa porod doma je tveganje. Vsak porod je tveganje. Jaz nisem za raznorazna lajsanja bolecin, ze obicna narkoza pri zobarju na mene full cudno deluje ( jap, nimam ravno velik bolecinski prag in me je vsak porod bolel ko sam hudic, sem vse zvezde videla) ampak jaz rodim hitro, prehitro....
Porod je bolecina ki mine, jaz veliko tezje prenasam glavobolje, pa zobobolje in taksne bolecine za katere nimam pojma kdaj se bodo koncale, za porod vem - ko bo otrok zunaj bo bolecina minila..in ker hocem da moje telo in glava pri porodu cimbolj sodelujeta sem vedno odbila vse te umetne snovi, pac niso zame...
Je pa smesno kako razlicne smo zenske, nekatere takoj ko izvejo za nosecnost zacnejo razmisljati o protibolecinskih terapijah, spet druge pa se tega se spomnemo ne... Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. user posted image malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?



no tako, user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 19:06:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev.


Vedno ne gre tako, "če želi lahko"....včasih je nujno poseči po kemičnih sredstvih, da mati ali otrok preživita....ali da ostaneta obadva zdrava......

To pišem zato, ker poznam precej žensk, ki se grozno obremenjujejo s tem, da so jih "omamili" med porodom in so rodile s carskim rezom, ker je bilo pač življenje in zdravje ali matere ali otroka ogroženo.....in jim tako vsiljevanje naravnega poroda nabija manjvrednosti kompleks, ker niso občutile božanske bolečine med samim porodom in so bile med porodom "zadete".....

Strinjam pa se s tem, da je potrebno imeti pri načinu poroda in "obsojanju" takega ali drugačnega načina poroda eno mero tolerance......

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:14:15   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin user posted image


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.user posted image
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.


Problem s celofanom je, da prevec sumi in zadusi vsebino. Tako se je recimo zaradi "celofana" treba spomniti, da "nije zlato sve sto sija" user posted image




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:18:13   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin user posted image


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.user posted image
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.


Problem s celofanom je, da prevec sumi in zadusi vsebino. Tako se je recimo zaradi "celofana" treba spomniti, da "nije zlato sve sto sija" user posted image





Ja. Bolj sem mislila v smislu, da nekdo ki potrebuje ultivo, ea, dolantin s ponvijo po glavi...potrebuje tudi celofan.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:23:25   
skuštrana
Liliana, jaz sem govorila o porodu kjer vse poteka bp..ce je otrok ali pa mama ogrozen potem itak ni debate, a ne.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:23:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana



Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev.


Pravzaprav ni njena odlocitev in ne, ne more vsaka zenska naravno roditi zdravega otroka in pri tem sama ostati zdrava. V casih, ko je bil porod "naravna stvar", ki se je opravila "za drvarnico" - karikiram, je smrtnost mater in dojenckov bila dalec vecja kot sedaj. Zal pa IMO kot vsaka druga stvar tudi tu se pretirava in se isce preko kruha pogaca.
Z druge strani je vztrajanje pri "naravnem" ko je to bolj skodljivo kot ne je nepotrebno in neumno. Kot pri dojenju - morate dojiti, ce ni mleka se lahko trudis kolikor hoces, pa ne gre. Naravno vcasih ne gre. Glavno je, da se najde optimum med naravnim in pomocjo ter vse kar se dela delati z mislijo na dobrobit otroka - z ljubeznijo do toroka.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:26:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin user posted image


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.user posted image
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.


Problem s celofanom je, da prevec sumi in zadusi vsebino. Tako se je recimo zaradi "celofana" treba spomniti, da "nije zlato sve sto sija" user posted image





Ja. Bolj sem mislila v smislu, da nekdo ki potrebuje ultivo, ea, dolantin s ponvijo po glavi...potrebuje tudi celofan.



Razvoj dogodkov kaze tako, sicer... najboljsa reklama mi je tista za slipin... po bucki pa gre :)

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:26:55   
skuštrana
Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 10.11.2013 20:27:39 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:32:20   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...

Zastonj se trudiš- nihče noče tega priznatiuser posted image sem že sama to poskusila, pa nisem imela preveč uspeha- razen to, da mi je kmalu odpadel celofan- v bistvu je pri meni vedno bolj narahlo namotan- kaj češ - vedno rada direkt pokažem kaj je not in to ponavadi tudi sama želim videt pri drugih-embalaža me ne zanima preveč, če je not nekaj kar te razočarauser posted image



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:34:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...


Videla sem, ja. Sicer se pa popolnoma strinjam s sklepom. To zbiranje je neka modna muha zgleda user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:37:55   
skuštrana
patrino, ma, se sploh ne trudim. Jaz vem da na mamice ki so rodile z raznoraznimi sredstvi ne gledam z drugacnimi ocmi kot na mamice ki so rodile brez vsega user posted image kaj pa si o meni in mojih porodih mislijo drugi mi pa cisto dol visi...user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 20:40:21   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...


Videla sem, ja. Sicer se pa popolnoma strinjam s sklepom. To zbiranje je neka modna muha zgleda user posted image


Ma, ja, je neka modna muha...ali pa je to, da te ze itak takoj ko izvedo da si noseca prestrasijo v stilu, joj, zdej bos pa videla kako je to grozno, it rodit...tako da, jaz vem da tega svoji hcerki ne bom rekla nikoli, ker rodit pac ni grozno.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 21:31:43   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Zastonj se trudiš- nihče noče tega priznatiuser posted image sem že sama to poskusila, pa nisem imela preveč uspeha- razen to, da mi je kmalu odpadel celofan- v bistvu je pri meni vedno bolj narahlo namotan- kaj češ - vedno rada direkt pokažem kaj je not in to ponavadi tudi sama želim videt pri drugih-embalaža me ne zanima preveč, če je not nekaj kar te razočarauser posted image


eh, ti si probala "rugljev pristop" (ti pač sede kakor praviš), sam dejmo si priznat tudi to - ne paše vsem in zaradi tega ni 100% primeren za vse (pravzaprav bolj manjšini, hence the reaction)..

skuštrana, podpis. še posebej pod:
Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. user posted image malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.11.2013 21:32:45 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 21:46:03   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Zastonj se trudiš- nihče noče tega priznatiuser posted image sem že sama to poskusila, pa nisem imela preveč uspeha- razen to, da mi je kmalu odpadel celofan- v bistvu je pri meni vedno bolj narahlo namotan- kaj češ - vedno rada direkt pokažem kaj je not in to ponavadi tudi sama želim videt pri drugih-embalaža me ne zanima preveč, če je not nekaj kar te razočarauser posted image


eh, ti si probala "rugljev pristop" (ti pač sede kakor praviš), sam dejmo si priznat tudi to - ne paše vsem in zaradi tega ni 100% primeren za vse (pravzaprav bolj manjšini, hence the reaction)..

skuštrana, podpis. še posebej pod:
Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. user posted image malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?

Seveda ne paše vsem takšno brezcelofansko komuniciranje, tako kot celofansko ne. Ti to že veš, saj si vedno pozabiš ovit celofan, kadar je na sceni Lukkec. Oziroma ti ga odnese dol kot bi te skatapultiraliuser posted image Saj veš tisto o pometanju lastnega pragauser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 21:52:01   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda ne paše vsem takšno brezcelofansko komuniciranje, tako kot celofansko ne. Ti to že veš, saj si vedno pozabiš ovit celofan, kadar je na sceni Lukkec. Oziroma ti ga odnese dol kot bi te skatapultiraliuser posted image


jaz prilagajam svoj pristop glede na trenutno situacijo. ti pač ne. user posted image

Saj veš tisto o pometanju lastnega pragauser posted image


jaz vem in nimam problema s tem. user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 22:07:54   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Seveda ne paše vsem takšno brezcelofansko komuniciranje, tako kot celofansko ne. Ti to že veš, saj si vedno pozabiš ovit celofan, kadar je na sceni Lukkec. Oziroma ti ga odnese dol kot bi te skatapultiraliuser posted image


jaz prilagajam svoj pristop glede na trenutno situacijo. ti pač ne. user posted image

Saj veš tisto o pometanju lastnega pragauser posted image


jaz vem in nimam problema s tem. [sm=smiley1.gif]

O, ne bi rekla da kaj prilagajaš svoj pristop ko zagledaš Lukkčevo objavo-on te sploh ne povoha in je ponavadi čisto ignorantski do tebe- v bistvu se te bolj kot ne izogiba kot hudič križa, ti pa izvedeš ponavadi direkten desant. Ja, ja prilagajanje- malo sutrauser posted image
In ja- imaš problem, saj nikoli za živo glavo ne priznaš, da pretiravaš .


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 22:31:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Frodica, sem ze navrhu napisala da govorim za podok ki poteka bp. Z glavo skozi zid itak ne mores. Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije. Dajmo si to priznat...


Komot priznam in sem tudi napisala, da mi je v današnjem času skrajno ponižujoče, da bi ure in ure trpela v bolečinah. Nekdo drug ima pač drugačne občutke o pomenu porodne bolečine.... Tud jaz se z mamami komot pogovorjam o različnih porodih in nobena ni nobene žalila, še najmanj pa debatirala o spoštovanju glede na način poroda. Informacij in zaupanje v osebje sem dobila dovolj, da sem se za ea odločila. Prvi porod je trajal 14 ur s popadki na dve min., pa še hčerka je imela ovito popkovino okrog vratu in sem jo komaj iztisnila. Če ne bi imela ea, bi bil najmanj vakum, ker bi bila brez moči. Drugi porod pa je bil zakon, kljub temu da mi ea ni prijela. Šlo je tako hitro, da so bolečine bile tisti dve urci znosne....če bi pa trajalo 14 ur, bi pa bila druga zgodba. Ma kar hudo mi je, da ne bom več rodilauser posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 22:37:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Liliana, jaz sem govorila o porodu kjer vse poteka bp..ce je otrok ali pa mama ogrozen potem itak ni debate, a ne.


Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 23:06:38   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
O, ne bi rekla da kaj prilagajaš svoj pristop ko zagledaš Lukkčevo objavo-on te sploh ne povoha in je ponavadi čisto ignorantski do tebe


v bistvu ni ignorantski. zgleda si pozabila na post, kjer javno poziva RR team, da me "ukroti" user posted image

Ja, ja prilagajanje- malo sutrauser posted image


ja, jaz prilagajam svoj pristop glede na osebo. ti ne. ti vse z istim kladivom tolčeš, da uporabim metaforo user posted image

In ja- imaš problem, saj nikoli za živo glavo ne priznaš, da pretiravaš .


jaz nimam problema. nikjer nisem niti z besedo omenila (ali "ne priznala"), da ne pretiravam. govorimo o načinu pristopa, ne o intenziteti le tega. toliko o tvoji problematiki konsistence v pogovoru user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 23:11:32   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


vse isto kot pri meni, samo da sem mela vakum namesto CR. s tem da sem bila 3 dni prej čist boga, ker me je bolel ko strela že 3 dni prej (čep se mi je odluščil pa en teden pred porodom). kaj pa vem, meni se je sicer pri meni vse skupaj zdelo dokaj neproblematično (za svoj primer govorim), samo zdaj ko tole berem - liliana, a se ti zdi moj primer tudi skrajen? ali ne, ker ni bilo CR?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 23:57:08   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....


V porodnisnicah se pravzaprav odvija "aktivno vodeni porod", docim "naravni porod" se odvija doma brez medicinske asistence.

mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......


IMo korektno - ukrepati ko ne gre drugace in ko neukrepanje ogroza otroka in mater. V nasprotnem bi bila lahko hodili na CR po tekocem traku.

reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......


A naj bi bila sveza in spocita?? user posted image


in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


Cist enako kot ce jo ne bi cakali. No, ja spocita bi bila user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
11.11.2013 0:04:34   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
vse isto kot pri meni, samo da sem mela vakum namesto CR. s tem da sem bila 3 dni prej čist boga, ker me je bolel ko strela že 3 dni prej (čep se mi je odluščil pa en teden pred porodom). kaj pa vem, meni se je sicer pri meni vse skupaj zdelo dokaj neproblematično (za svoj primer govorim), samo zdaj ko tole berem - liliana, a se ti zdi moj primer tudi skrajen? ali ne, ker ni bilo CR?


Seveda da si problematicna in skrajna user posted image

Tako kaze sicer tudi meni, saj sem rojevala 21 ur in lej ga zlomka tudi rodila brez CR-a, vakuuma in dr. pomagal.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
11.11.2013 7:16:28   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ampak zenska ki izbere epi ali ultivo se preden se porod prav zacne oz. takoj ko zanosi ne vzame tega zaradi zdravstvenega razloga, ampak zaradi svoje komocije.


Logično, da se odločiš za sistem lajšanja bolečin, preden začneš rojevat in ne po porodu.
Meni se zdi veliko bolj zrelo se v tednih pred porodom tehtno in podrobno informirati o različnih oblikah lajšanja bolečin, o prednostih in slabostih posameznih načinov ter o drugih pomembnih dejavnikih za odločanje, kot pa da izčrpana in bolečin razbolela porodnica sredi poroda zaprosi za določeno, ki ga bolj površno pozna protibolečinsko sredstvo, za katerega nima zadostnih informacij ter zaradi tega morda še pride do kakšnih nezaželjenih posledic.


In seveda želiš protibolečinsko sredstvo zaradi svoje komotacije. Ker je lažje prenesti porod z manj bolečin, kot pa da te nekaj ur 'seka na pol'.





IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Ne vem......fama o zgolj naravnem porodu, kot o edinem pravilnem, je še vedno prisotna, tudi v porodni sobi.....mojo cimro v porodni sobi so pustili roditi 12 ur......z redno dozo umetnih popadkov in vsega živega umetnega zraven.......so forsirali naravni porod po vsej sili.....nakar so, ko je dete popilo že plodovnico vseeno naredili carski rez......reva boga je bila tako zdelana kot da bi v enem dnevu 2 x rodila......vendar važno, da so do zadnje faze forsirali naravni porod.......in je potem dete hodila gledat nekaj dni dvakrat na dan na intenzivni oddelek in si je mleko pumpala ven......


to ni naravni porod, to je bil samo umetno sprožen vaginalni porod

lahko, da bi se v primeru, da bi dejansko rojevala v svojem tempu, v položajih, ki bi njej ustrezali in samo s svojimi popadki, bil potek poroda precej lažji in z manj komplikacijami


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
11.11.2013 7:59:33   
liliana
Torej v Sloveniji sploh ni naravnega poroda.....ker kakor hitro prideš v porodnišnico že gre za "umeten" porod......

Zato je vsako pametovanje ali so umetni popadki, vakum bolj naravni kot carski rez ali ultiva čisto odveč.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
11.11.2013 8:16:08   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej v Sloveniji sploh ni naravnega poroda.....ker kakor hitro prideš v porodnišnico že gre za "umeten" porod......

Zato je vsako pametovanje ali so umetni popadki, vakum bolj naravni kot carski rez ali ultiva čisto odveč.......


ne vem, nisem podkovana v uradni terminologiji. je pa seveda veliko odvisno od tega ali imamo enako, da se dobro razumemo. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?