|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 20:53:08   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Osebno me je pač zmotilo to, da se zaradi EA pogostokrat podaljša faza iztisa otročka, ker mati pač ne more sodelovati tako kot bi lahko dugače, ker bi normalno čutila. Kaj se lahko zgodi, če je otroček dolgo v porodnem kanalu, pa vemo tudi najbolj zahojene bebke, ki se sramotimo takole po forumih. In TO je bilo zame dovolj. Na tak način EA tudi škodljivo vpliva na otročka - ne z znaki omamljanja, temveč posredno zaradi tega, ker se otrok sam veliko bolj muči, da pride na svet, če mati leži kot hlod.

se strinjam, to je LAHKO (ni nujno!) stranski učinek EA, ne pa omama otročka. sem pa že povedala, da sem jaz z EA super sodelovala in nisem ležala kot hlod(čeprav sem bila na hrbtu).povem po pravici:močno sem pritisnila le 3x, pa je bila mala zunaj.ne pretiravam.
še nekaj:aspirin je res prepovedan v N(čeprav ga včasih G predpišejo ob specifičnih stanjih), lekadol pa je dovoljen in ga nosečnica lahko vzame sama. koliko nosečnic pa prebere mogoče (ne nujne!) stranske učinke, ki lahko vplivajo na plod?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 20:56:05   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Zakaj pa ne...Odloča o tem kar ponudijo zdravniki oz. stokovno osebje. Če bi naše zdravstvo bilo na višjem nivoju, bi vse bolnišnice ponujale epiduralno ... Mislim, da bodo naše hčere morale podpisat, če bodo želele rodit na naraven način, ker muke, ki jih nekatere preživljajo, bi lahko pripisovali že k nasilju nad ženskami.

pa saj se ženska že s sexom ali pa najkasneje z željo po nosečnosti oz. otroku(torej ne-splavu) odloči za to nasilje nad ženskami!če se pa prostovoljno odloči za to, pa ni nobenega nasilja, ampak le mazohizem.user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:00:22   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Na tak način EA tudi škodljivo vpliva na otročka - ne z znaki omamljanja, temveč posredno zaradi tega, ker se otrok sam veliko bolj muči, da pride na svet, če mati leži kot hlod.


Glej res ne morem verjet no....pa kakšen hlod ? Normalno se lahko premikaš, vse čutiš, samo popadki ne boijo...in ja ...narobe so te informirali. Pri drugem porodu sem rodila nekje 30-45 min po vstavitvi katetra....nič ni podaljšalo....na to temo imaš še pa još napisano

pa ne lepi meni žaljenja, ker cel čas sama obmetavaš z imeni...tako je, ko zmanjka argumentov

Poglej, sicer se mi res ne da več, pa ne zato, ker bi mi zmanjkalo argumentov, kot ti praviš, temveč ker mi je , če potegnem črto res vseeno kako se boste in ste se odločile roditi -jaz zase vem kako sem in bom -
vseeno pa par stavkov, ki sem jih sedajle na brzako kopi pejsala iz neta...to znamo tudi ta hudo zahojeni:

Vprašanje: Spoštovana, zanima me prednosti in slabosti EA in Ultive? Katero priporočate pri premagovanju porodnih bolečin? Hvala
Odgovor: Epiduralna analgezija pri porodu je v svetu priznana metoda lajšanja porodne bolečine. Epiduralna analgezija je edini način lajšanja porodne bolečine, ki le to bistveno zmanjša v primerjavi z zdravili za lajšanje bolečin, ki jih bolnica prejema sistemsko. Lokalni anestetik iz epiduralnega prostora praktično ne prehaja v sistemski krvni obtok, novejši lokalni anestetik Chirocain , ki ga uporabljamo pri epiduralni analgeziji pri porodih veliko manj vpliva na hemodinamiko porodnice, zato epiduralna analgezija nima vpliva na še nerojenega otroka. Študije so pokazale, da je ob epiduralni analgeziji večja pogostost potrebe po dokončanju poroda z vakumom, medtem ko niso dokazale večje pogostosti potrebe po dokončanju poroda s carskim rezom. Od zapletov v zvezi z vstavljanjem epiduralnega katetra s skrbno tehniko vstavljanja anesteziologi preprečimo aplikacijo lokalnega anestetika v krvni obtok in v spinalni prostor. Potrebno pa je omeniti epiduralni hematom, to je resen zaplet, ki nastane v 1:100 000 do 1: 200 000 primerov, kar vam pove, da je zaplet izredno redek. V tem primeru pride ob odstranitvi katetra do iztekanja venske krvi v epiduralni prostor in hematom začne pritiskati na hrbtenjačo. Porodnica bi v tem primeru občutila hudo bolečino v križu in spremembe v nogah 5-6 ur po odstranitvi epiduralnega katetra. Vsako porodnico opozorimo na te znake in če opazijo kakršne koli spremembe v tej smeri, nas morajo opozoriti. S pomočjo CT ali MR hrbtenice se epiduralni hematom diagnosticira in nevrokirurg ga mora v najkrajšem času odstraniti. Epiduralna analgezijaje v svetu priznana in učinkovita metoda lajšanja porodne bolečine, zato bi jo priporočila vsem porodnicam, ki razmišljajo o lajšanju porodne bolečine in nimajo kontraindikacij zanjo. Ultiva je remifentanil hidroklorid, to je močan opiatni analgetik, ki se ga uporablja med operativnimi posegi in na oddelkih intenzivne medicine. V zadnjem času se ga je začelo uporabljati za lajšanje porodne bolečine pri porodnicah, pri katerih obstajajo kontraindikacije za epiduralno analgezijo, oziroma obstajajo kakšni drugi objektivni razlogi, da se porodnica ali anesteziolog ne odločijo za epiduralno analgezijo pri porodu, porodnica pa kljub temu želi lajšanje bolečine. Prednost lajšanja bolečine z Ultivo je enostavna aplikacija. Sestra uvede intravensko kanilo preko katere si lahko porodnica sama dodaja analgetik, ko je bolčina prehuda. Anesteziolog namesti posebno črpalko preko katere omeji velikost enkratnega odmerka in število odmerkov časovnem odobju. Bolečina se zmanjša, vendar ne tako prepričljivo kot pri epiduralnem lajšanju bolečine. Slabost tega načina lajšanja je, da Ultiva, tako kot vsi ostali opiatni analgetiki prehaja skozi placento, torej prihaja tudi do še nerojenega otroka. Ultiva je ultrakratko delujoči analgetik, zato učinek zelo hitro izzveni in ocene otroka po Apgarju so takoj po porodu le za kakšno točko nižje v primerjavi z ostalimi novorojenčki ali pa sploh niso nižji. Ultiva zaenkrat ni registrirana za uporabo v porodništvu, pri obporodnem lajšanju bolečine z njo, je potrebna stalna prisotnost anesteziologa. Stranski učinki Ultive so slabost, nauzea, bruhanje, ob predoziranju upočasnitev srčnega ritma, depresija dihanja. Mislim da sem izčrpno opisala obe metodi lajšanja porodne bolečine, ki se uporabljata Sloveniji. Porodnice so zelo zadovoljne tako z eno kot drugo metodo, bistvenih komplikacij zaenkrat ne beležimo. Moje osebno mnenje je, da je epiduralna analgezija primernejša, ker ugodno pliva na potek poroda in ker je v svetu preiskušena metoda. Vsekakor vam svetujem da se pogovorite z osebnim ginekologom in anesteziologi, ki lajšajo bolečino v porodnišnici, kamor se boste odpravila na porod. Naj bo vaš porod čim lepše doživetje, s čim manj bolečin.
Nataša Požar, dr. med.,

In še ne primer, ki mi je uletel mimo:

Sprašujete se, kako varen je postopek, kakšna so tveganja rabe epiduralne za otroka in/ali mater. Začnimo takole: kaj že vemo - izhajamo iz znanja o fiziološkem porodu in preverjamo, kako raba EA spremeni potek.

Ena od štirih žensk doživi zaplet. Statistika kaže, da so tveganja vse od zelo resnih do blagih.

- Maternalna umrljivost pri ženskah, ki dobijo epiduralno za normalni porod je trikrat večja kot pri ženskah z normalnim porodom, ki epiduralne ne dobijo. Tveganje je majhno. Zapleti vključujejo rane na mestu vboda, nizek krvni pritisk, slabost in bruhanje, bolečine v hrbtu, glavobol, tresavica, podaljševanje poroda. Redkejši, a resnejši zapleti so težave z dihanjem, krvavitev v epiduralni prostror, poškodbe možganov in smrt. Zapleti pri otroku vključujejo nizek krvni pritisk in neustrezno lego otroka. Ocenjujejo, da je delež anestetika, ki doseže otroka, manjši, kot če ženska anestetik vdihava ali ga dobiva v žilo.
- začasna paraliza
Na vsakih 500 epiduralnih je zabeležen en primer začasne paralize po porodu. Paraliza je pri eni ženski od pol milijona, ki so prejele epiduralno, stalna.
o Upočasnjevanje poroda; precej podatkov kaže na to, da je pri ženskah z epiduralno druga porodna doba bistveno daljša. To tudi poveča tveganje za porod z vakuumom in carskim rezom. Taki porodi so povezani s sebi lastnimi tveganji. Pri porodu z vakumom je več možnosti, da bodo naredili prerez presredka. Zaradi delovanja anestetika je več možnosti, da pride med porodom do poškodb porodnih poti.

- Infekcija in povišana telesna temperatura
Po epiduralni se poveča možnost, da se pri ženski pojavi povišana telesna temperatura. To zahteva preverjanje, ali ne gre za infekcijo, kar je lahko povezano z nadaljnjimi pregledi, tudi invazivnimi.

na netu pa jih je še za izvoz.
Kot je že zdavnaj znano in rečeno imajo te zadeve precej pozitivnosti, toda zame in hkrati za najine otroke hkrati še vseeno odločno preveč negativnosti.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:06:40   
tashq
patrino sem mislila, da se ti bom mogla opravičit, pa se ti ne bom!
velikokrat sem ti med debato rekla, če mi poveš, kdaj sem jaz rekla, da protibolečinsko sredstvo ne škodi otročku. dolgo si se izogibala odgovoru, na koncu pa le podala, vendar vzet iz konteksta!

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

sem jaz tudi že napisala, da se v bistvu vse strinjamo, samo ti še vedno trdiš, da "nadrogirane" mamice trdimo, da nismo tvegale s protibolečinskimi sredstvi!KDAJ/KJE?!?!?

Sicer sem mislila že zaključiti komentirati na tej temi in se prestaviti na temo, ki je nekako bolj zabavna: Sex s črnciuser posted image , pa dobro, dajmo še to rešit, da ne bo slučajno katera od vas kar naenkrat dobila svetniški sij ob sprenevedanju:
Gremo:
Tashq
sicer se bo to nanašalo na EA (čeprav mislim, da tudi Ultivo odmerjajo tako, da se ne prenaša skozi postljico):to ni res!na podlagi česa pa bi lahko bilo lajšanje bolečin rizično za kogarkoli?
user posted image

to je tvoj odgovor, kjer si konec moje izjave kar zbrisala!
ti napopam še mojo, boš videla, da se pomen kar spremeni!
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
sicer se bo to nanašalo na EA (čeprav mislim, da tudi Ultivo odmerjajo tako, da se ne prenaša skozi postljico):to ni res!na podlagi česa pa bi lahko bilo lajšanje bolečin rizično za kogarkoli? se strinjam, je določen riziko stranskih učinkov, je pa verjetno procentualno podobno, če je mamica po večurnem porodu izčrpana in s tem škoduje sebi in plodu.



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:08:57   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mika


Prav je, da porodnice vejo, da lahko sredstva neg. vplivajo in kaj lahko katero naredi, potem pa se vsaka sama odloča dalje.


Prav je, ampak IMO ni prav, da kar sama odloca o tem kaj in koliko bo dobila. Hudica, zdaj bo se porodnisnica samopostezba postala...


Zakaj pa ne...Odloča o tem kar ponudijo zdravniki oz. stokovno osebje.


Prav to se mi zdi posrno, ker v tem primeru osebje ne nosi nobene odgovornosti za odlocitve, a odlocitev sama je prepuscena zenski, ki nima strokovnega znanja in za katero je vorasanje koliko je v tistem trenutku sposobna razumno razsojat.


Če bi naše zdravstvo bilo na višjem nivoju, bi vse bolnišnice ponujale epiduralno ...


Ce bi nasa zavest bila na visjem nivou bi zahtevali, da odgovornost za odlocitev nosi strkovna oseba, ker ti zagotavlhjam, da bi takrat dobili zgolj tisto kar je res varno.


Mislim, da bodo naše hčere morale podpisat, če bodo želele rodit na naraven način, ker muke, ki jih nekatere preživljajo, bi lahko pripisovali že k nasilju nad ženskami.


Ja res, kmalu bo delanje otrok nasilje nad spolnimi organi... Da se ne bi matrali je nabolje, da smo kar kot razplodni kotli - osemenitev z najboljsim semenom, da se ne bi matrali pri poskusih, in rojevanje v splosni anesteziji, da se ne bi traumirale in matrale... In ja, da ne bomo fasali klopni meningitis, je najbolje, da namesto v naravno gledamo 3D posnetke narave, da se ne matrali in hodilil...



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:11:59   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
ne, ne, narobe si razumela...user posted image s tem drugim človekom sem mislila druge mamice, tašče, prijateljice..., ne pa ljudi s strokovnim znanjem, npr.ginekologov, anesteziologov...prvi ti nimajo pravice govorit, kako boš ti vzgajal, rodil... svojega otroka, drugi omenjeni pa imajo veliko pri tem!


V tem primeru sem vesela, da sem narobe razumela user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:12:59   
tashq
pa še patrino, odgovor na tvoj zadnji post:
to, kar si pripopala o stranskih učinkih EA in Ultive, je vse res! jaz to vem, sem podpisala, da se zavedam vsega tega in sprejmem tveganja! zagovarjam pa EA zato, ker sem imela z njo zelo dobro izkušnjo, v bistvu obratno, kot pišejo (da se podaljša druga porodna doba), in ne zato, ker bi mislila, da je to super-duper in primerno za vse! vsaka naj se odloči po svoje! tudi tiste, ki se odločijo za naravni porod, se verjetno strinjajo (čeprav ne podpišejo) s tem, da se lahko zgodi, da bodo na koncu zelo izmučene in ležale kot hlod!

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:13:55   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW: enako me moti tudi podpisovanje, da poznas vse rizike in da s ez njimi strinjas. Lahko poznas zadeve le povrsno, kot laik. Presodi pa tisto, kako ti "marketinsko" predstavijo zadevo. Anesteziolog se bo strinjal z neko srcno zeljo glede poroda, tudi ce ni prericsan, da je to najboljsa izbira ker ima vsaka zenska ze "pravico" do vsega, pa se podpise...
Zelo me zanima kako bi bilo, ce bi anesteziolog nosil polno odgovornost za sredstva, izvedbo in posledice.

mislim, da ti A ne bo kar tako dal EA, Ultive..., če ne bo prepričan...saj navcezadnje na svoja pleča prevzame odgovornost, če bo slučajno, kaj narobe...


Zal jo ne. V trenutku ko ti podpises, da si seznanjena s stranskimi ucinki in morebitnimi komplikacijami to pomeni, da jih slrejmes in sprejmes rizik, ce se slednji pojavijo. Ce se pojavijo je odgovornost tvoja, saj si vedela kaj se lahko zgodi. Aneastiziolog je cist, razen, ce ne prekoraci dozo ali nekaj drugega tehnicnega pri sami izvedbi.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:15:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Prav je, da porodnice vejo, da lahko sredstva neg. vplivajo in kaj lahko katero naredi, potem pa se vsaka sama odloča dalje.


Prav je, ampak IMO ni prav, da kar sama odloca o tem kaj in koliko bo dobila. Hudica, zdaj bo se porodnisnica samopostezba postala...


se strinjam, ampak se mi zdi, da P zaenkrat še ni samopostrežna in še ni bojazni, da bi se porodnica SAMA odločila, kaj bo vzela in koliko.


Koliko mordane, kaj bo dobila pa... samo placaj in podpisi... trzno gospodarstvo, clovekove pravice in tako to...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:17:42   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zal jo ne. V trenutku ko ti podpises, da si seznanjena s stranskimi ucinki in morebitnimi komplikacijami to pomeni, da jih slrejmes in sprejmes rizik, ce se slednji pojavijo. Ce se pojavijo je odgovornost tvoja, saj si vedela kaj se lahko zgodi. Aneastiziolog je cist, razen, ce ne prekoraci dozo ali nekaj drugega tehnicnega pri sami izvedbi.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Koliko mordane, kaj bo dobila pa... samo placaj in podpisi... trzno gospodarstvo, clovekove pravice in tako to...


imaš prav, ja. samo še vedno imajo nekatere ženske prepovedano EA zaradi komplikacij s hrbtom(kot primer) in taki A ne bo dal EA, čeprav podpiše. torej so zdravniki še vedno boss-i!user posted image

< Sporočilo je popravil tashq -- 9.11.2013 21:19:14 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:20:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:21:57   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ja res, kmalu bo delanje otrok nasilje nad spolnimi organi... Da se ne bi matrali je nabolje, da smo kar kot razplodni kotli - osemenitev z najboljsim semenom, da se ne bi matrali pri poskusih, in rojevanje v splosni anesteziji, da se ne bi traumirale in matrale... In ja, da ne bomo fasali klopni meningitis, je najbolje, da namesto v naravno gledamo 3D posnetke narave, da se ne matrali in hodilil...

se čudiš?taka je naša prihodnost!kar poglej si kakšen ZF film!user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:23:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zal jo ne. V trenutku ko ti podpises, da si seznanjena s stranskimi ucinki in morebitnimi komplikacijami to pomeni, da jih slrejmes in sprejmes rizik, ce se slednji pojavijo. Ce se pojavijo je odgovornost tvoja, saj si vedela kaj se lahko zgodi. Aneastiziolog je cist, razen, ce ne prekoraci dozo ali nekaj drugega tehnicnega pri sami izvedbi.

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Koliko mordane, kaj bo dobila pa... samo placaj in podpisi... trzno gospodarstvo, clovekove pravice in tako to...


imaš prav, ja. samo še vedno imajo nekatere ženske prepovedano EA zaradi komplikacij s hrbtom(kot primer) in taki A ne bo dal EA, čeprav podpiše. torej so zdravniki še vedno boss-i!user posted image


Nisem sigurna ali so bosi ali se izogibajo temu, kar vedo, da pelje v smrtnost. Ce bi bili bosi, ne bi zenske podpisovale in ne bi imele na voljo izbiro. Dolocili bi jim kar je najboljse. Tako kot dolocijo tudi CR, pa se zenska ne pusti in podpise in gre naravno rojevat. Isti smorn.

Z druge strani mi je malo jasno kako zlahka zenske dovolijo, da jim nekdo sari z iglo po hrbtenici ipd...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:25:55   
patrino
to je tvoj odgovor, kjer si konec moje izjave kar zbrisala!
ti napopam še mojo, boš videla, da se pomen kar spremeni!
IZVIRNO SPOROČILO: tashq
sicer se bo to nanašalo na EA (čeprav mislim, da tudi Ultivo odmerjajo tako, da se ne prenaša skozi postljico):to ni res!na podlagi česa pa bi lahko bilo lajšanje bolečin rizično za kogarkoli? se strinjam, je določen riziko stranskih učinkov, je pa verjetno procentualno podobno, če je mamica po večurnem porodu izčrpana in s tem škoduje sebi in plodu.


Ojoj Tashq- tvoj celoten navedek ne spremeni posebej pomena, temveč prikaže le kako ne veš kaj govoriš oz. v isti sapi navajaš nasprotujoče si izjave:
sicer se bo to nanašalo na EA (čeprav mislim, da tudi Ultivo odmerjajo tako, da se ne prenaša skozi postljico):to ni res!na podlagi česa pa bi lahko bilo lajšanje bolečin rizično za kogarkoli?
in tvoj drugi del izjave:
se strinjam, je določen riziko stranskih učinkov, je pa verjetno procentualno podobno, če je mamica po večurnem porodu izčrpana in s tem škoduje sebi in plodu

Vprašanje pa je bilo :
sem jaz tudi že napisala, da se v bistvu vse strinjamo, samo ti še vedno trdiš, da "nadrogirane" mamice trdimo, da nismo tvegale s protibolečinskimi sredstvi!KDAJ/KJE?!?!?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:26:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ja res, kmalu bo delanje otrok nasilje nad spolnimi organi... Da se ne bi matrali je nabolje, da smo kar kot razplodni kotli - osemenitev z najboljsim semenom, da se ne bi matrali pri poskusih, in rojevanje v splosni anesteziji, da se ne bi traumirale in matrale... In ja, da ne bomo fasali klopni meningitis, je najbolje, da namesto v naravno gledamo 3D posnetke narave, da se ne matrali in hodilil...

se čudiš?taka je naša prihodnost!kar poglej si kakšen ZF film!user posted image


Cudim se, ker jo tudi sami soustvarjamo in s sprejemanjem tega in onega, pa se negodovanje zraven ter vodilno mislijo - itak ne moremo nic spremeniti - pravzaprav gradimo tisto proti cemu se kao borimo in negodujemo.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:32:32   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Ojoj Tashq- tvoj celoten navedek ne spremeni posebej pomena, temveč prikaže le kako ne veš kaj govoriš oz. v isti sapi navajaš nasprotujoče si izjave: ...

ni res, ker sem samo "sapo zajela" med mojim odgovorom!
primer: oblaki so beli, razen tistih, ki so sivi. boš zdaj rekla, da trdim, da so vse oblaki beli ali da trdim, da so vsi oblaki sivi ali da nimam pojma, kaj govorim?!?! če uporabim vejico oz. piko v/med stavki, še ne pomeni, da sem končala s svojimi trditvami!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:37:29   
patrino
Ok- ne grem se več- grem zajet sapo user posted image oz. grem v listje. ve pa se lahko v miru predajate blagodejnemu učinku Ultive user posted image
Nočko babike.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:39:48   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Nisem sigurna ali so bosi ali se izogibajo temu, kar vedo, da pelje v smrtnost. Ce bi bili bosi, ne bi zenske podpisovale in ne bi imele na voljo izbiro. Dolocili bi jim kar je najboljse. Tako kot dolocijo tudi CR, pa se zenska ne pusti in podpise in gre naravno rojevat. Isti smorn.

mogoče nam postavijo izbiro, da ženske čutimo, da imamo nadzor nad dogajanjem...kot otroku rečeš, če bo obul modre ali rdeče škornje-mu daš izbiro, da se počuti boss-a.user posted image
zdravniki se odločijo za CR, ženska pa ne pusti?se to res lahko zgodi?user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Z druge strani mi je malo jasno kako zlahka zenske dovolijo, da jim nekdo sari z iglo po hrbtenici ipd...

tega pa nisem razumela, kaj si s tem mislila?user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Cudim se, ker jo tudi sami soustvarjamo in s sprejemanjem tega in onega, pa se negodovanje zraven ter vodilno mislijo - itak ne moremo nic spremeniti - pravzaprav gradimo tisto proti cemu se kao borimo in negodujemo.

tako je!čudit se pa ni treba. jaz sem se že davno nehala...user posted image človeška bitja smo po naravi destruktivna...žal...si slišala že za tisto:človek je pameten, človeštvo pa neumno?

< Sporočilo je popravil tashq -- 9.11.2013 21:42:39 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
9.11.2013 21:41:42   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ok- ne grem se več- grem zajet sapo user posted image oz. grem v listje. ve pa se lahko v miru predajate blagodejnemu učinku Ultive user posted image
Nočko babike.

kakšna Ultiva?!?mi(jaz) zagovarjamo EA!user posted image
nočko

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 12:12:08   
kalisi
No, patrino, kdo bere selektivno? Jaz bom pa tole podčrtala v tvojem viru. S tem pa tudi jaz končujem svoje sodelovanje v tej debati, ker nima nekega smisla. Vsaka se tako sama odloči, le upam, da nosečk tendenciozni članki ne bodo prestrašili pred čemer koli.

Vprašanje: Spoštovana, zanima me prednosti in slabosti EA in Ultive? Katero priporočate pri premagovanju porodnih bolečin? Hvala
Odgovor: Epiduralna analgezija pri porodu je v svetu priznana metoda lajšanja porodne bolečine. Epiduralna analgezija je edini način lajšanja porodne bolečine, ki le to bistveno zmanjša v primerjavi z zdravili za lajšanje bolečin, ki jih bolnica prejema sistemsko. Lokalni anestetik iz epiduralnega prostora praktično ne prehaja v sistemski krvni obtok, novejši lokalni anestetik Chirocain , ki ga uporabljamo pri epiduralni analgeziji pri porodih veliko manj vpliva na hemodinamiko porodnice, zato epiduralna analgezija nima vpliva na še nerojenega otroka. Študije so pokazale, da je ob epiduralni analgeziji večja pogostost potrebe po dokončanju poroda z vakumom, medtem ko niso dokazale večje pogostosti potrebe po dokončanju poroda s carskim rezom. Od zapletov v zvezi z vstavljanjem epiduralnega katetra s skrbno tehniko vstavljanja anesteziologi preprečimo aplikacijo lokalnega anestetika v krvni obtok in v spinalni prostor. Potrebno pa je omeniti epiduralni hematom, to je resen zaplet, ki nastane v 1:100 000 do 1: 200 000 primerov, kar vam pove, da je zaplet izredno redek. V tem primeru pride ob odstranitvi katetra do iztekanja venske krvi v epiduralni prostor in hematom začne pritiskati na hrbtenjačo. Porodnica bi v tem primeru občutila hudo bolečino v križu in spremembe v nogah 5-6 ur po odstranitvi epiduralnega katetra. Vsako porodnico opozorimo na te znake in če opazijo kakršne koli spremembe v tej smeri, nas morajo opozoriti. S pomočjo CT ali MR hrbtenice se epiduralni hematom diagnosticira in nevrokirurg ga mora v najkrajšem času odstraniti. Epiduralna analgezijaje v svetu priznana in učinkovita metoda lajšanja porodne bolečine, zato bi jo priporočila vsem porodnicam, ki razmišljajo o lajšanju porodne bolečine in nimajo kontraindikacij zanjo. Ultiva je remifentanil hidroklorid, to je močan opiatni analgetik, ki se ga uporablja med operativnimi posegi in na oddelkih intenzivne medicine. V zadnjem času se ga je začelo uporabljati za lajšanje porodne bolečine pri porodnicah, pri katerih obstajajo kontraindikacije za epiduralno analgezijo, oziroma obstajajo kakšni drugi objektivni razlogi, da se porodnica ali anesteziolog ne odločijo za epiduralno analgezijo pri porodu, porodnica pa kljub temu želi lajšanje bolečine. Prednost lajšanja bolečine z Ultivo je enostavna aplikacija. Sestra uvede intravensko kanilo preko katere si lahko porodnica sama dodaja analgetik, ko je bolčina prehuda. Anesteziolog namesti posebno črpalko preko katere omeji velikost enkratnega odmerka in število odmerkov časovnem odobju. Bolečina se zmanjša, vendar ne tako prepričljivo kot pri epiduralnem lajšanju bolečine. Slabost tega načina lajšanja je, da Ultiva, tako kot vsi ostali opiatni analgetiki prehaja skozi placento, torej prihaja tudi do še nerojenega otroka. Ultiva je ultrakratko delujoči analgetik, zato učinek zelo hitro izzveni in ocene otroka po Apgarju so takoj po porodu le za kakšno točko nižje v primerjavi z ostalimi novorojenčki ali pa sploh niso nižji. Ultiva zaenkrat ni registrirana za uporabo v porodništvu, pri obporodnem lajšanju bolečine z njo, je potrebna stalna prisotnost anesteziologa. Stranski učinki Ultive so slabost, nauzea, bruhanje, ob predoziranju upočasnitev srčnega ritma, depresija dihanja. Mislim da sem izčrpno opisala obe metodi lajšanja porodne bolečine, ki se uporabljata Sloveniji. Porodnice so zelo zadovoljne tako z eno kot drugo metodo, bistvenih komplikacij zaenkrat ne beležimo. Moje osebno mnenje je, da je epiduralna analgezija primernejša, ker ugodno pliva na potek poroda in ker je v svetu preiskušena metoda. Vsekakor vam svetujem da se pogovorite z osebnim ginekologom in anesteziologi, ki lajšajo bolečino v porodnišnici, kamor se boste odpravila na porod. Naj bo vaš porod čim lepše doživetje, s čim manj bolečin.
Nataša Požar, dr. med.,

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 13:47:23   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: tashq

mogoče nam postavijo izbiro, da ženske čutimo, da imamo nadzor nad dogajanjem...kot otroku rečeš, če bo obul modre ali rdeče škornje-mu daš izbiro, da se počuti boss-a.user posted image
zdravniki se odločijo za CR, ženska pa ne pusti?se to res lahko zgodi?user posted image


Edini vzrok, da zenskam dajejo lazni obcutek , da odlocajo je morda prav potreba in zelja zensk, da se porod opravi po njihovih zeljah in ne po stroki... ne vidim drugega vzroka.
In ja mogoce je, dase zdravniki odlocijo za CR, zenska pa odkloni - zbuni se, podpise in voila.. vse dokler gre...



IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Z druge strani mi je malo jasno kako zlahka zenske dovolijo, da jim nekdo sari z iglo po hrbtenici ipd...

tega pa nisem razumela, kaj si s tem mislila?user posted image


Sama sem se tudi informirala o EA ter izvedela, da je sicer dokaj varna zadeva. Imam pa v druzini ljudi, ki so jo zarad drugacnih operacij dobili in kaksne posledice so bile pri njih. Glede na to, da ne morem vplivati kdo mi bo saril po "hrbtenici" in, da ne vem koliko je dejansko usposobljen (tudi stazisti so pri nas usposobljeni, zal pa brez izkusenj) sem se tej moznosti odrekla.
Ne mislim pa zahajati v dokazovanje ali je varno (za osebo, ki jo dobi ali za plod) ali ni... Poznamo navsezadnje zelo "varna" zdravila, ki so scasoma rezultirala v katastrofo in za katera se je izkazalo ne samo, da so dalec od varnih temvec, da so dejansko zelo skodljiva.


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Cudim se, ker jo tudi sami soustvarjamo in s sprejemanjem tega in onega, pa se negodovanje zraven ter vodilno mislijo - itak ne moremo nic spremeniti - pravzaprav gradimo tisto proti cemu se kao borimo in negodujemo.

tako je!čudit se pa ni treba. jaz sem se že davno nehala...user posted image človeška bitja smo po naravi destruktivna...žal...si slišala že za tisto:človek je pameten, človeštvo pa neumno?


Razumem, da smo destruktivna bitja, vendar ce je to tako in tako sprejmemo in delamo, zakaj se potem sprenevedati, da smo konstruktivni. Recimo bobu bob.
BTW to je tisto kar patrino hoce doseci - da recemo bobu bob in da zenska, ki je tvegala vpliv na otroka pri porodu, je slednje sposobnatudi izjaviti brez slabe vesti in brez dodajanja pojasnil, kako je to fajn, kako ni skodljivo itn... ker s le ti premnogokat nekaksni izgovori.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 14:03:21   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalisi

No, patrino, kdo bere selektivno? Jaz bom pa tole podčrtala v tvojem viru. S tem pa tudi jaz končujem svoje sodelovanje v tej debati, ker nima nekega smisla. Vsaka se tako sama odloči, le upam, da nosečk tendenciozni članki ne bodo prestrašili pred čemer koli.


Clanek ni tako deciden kot se zdi. Vsebuje veliko zadrzkov pri izjavah ter veliko "skritih" sporocil (stroka, kaj ces). Eno od teh je prednost ultive pred EA zaradi enostavne aplikacije, kar pomeni, da pri EA ta ni tako enostavna, se pa to decidno ne omenja pri EA - pise pa , da se zapletom izognejo s strokovno aplikacijo. Ce so vsi anesteziologi tako izkusnje in preizkuseni mi ni jasno, kje si zacetniki anesteziologi nabirajo izkusnje.
V clankih je vec negativnih kot pozitivnih lastnosti metod. Edina pozitivna stvar metod je, da lajsajo bolecine. Niti ne skrajsajo, niti ne olajsajo poroda. EA celo povca moznosti za vakuumski porod ! itn...
Tudi konstrukcije kot "prakticno ne prehaja" so kar zvajajoce s stalisca tocnosti - prehaja samo tako malo, da lahko recemo, da prakticno ne prehaja... razen ce ste bolj obcutljive sorte itn... Previdnost ni odvec.  

Sem pa se nekaj dopodcrtala, kar govori v naspreotju s "pozitivnostjo " in "neskodljivostjo" metod.


Vprašanje: Spoštovana, zanima me prednosti in slabosti EA in Ultive? Katero priporočate pri premagovanju porodnih bolečin? Hvala
Odgovor: Epiduralna analgezija pri porodu je v svetu priznana metoda lajšanja porodne bolečine. Epiduralna analgezija je edini način lajšanja porodne bolečine, ki le to bistveno zmanjša v primerjavi z zdravili za lajšanje bolečin, ki jih bolnica prejema sistemsko. Lokalni anestetik iz epiduralnega prostora praktično ne prehaja v sistemski krvni obtok, novejši lokalni anestetik Chirocain , ki ga uporabljamo pri epiduralni analgeziji pri porodih veliko manj vpliva na hemodinamiko porodnice, zato epiduralna analgezija nima vpliva na še nerojenega otroka. Študije so pokazale, da je ob epiduralni analgeziji večja pogostost potrebe po dokončanju poroda z vakumom, medtem ko niso dokazale večje pogostosti potrebe po dokončanju poroda s carskim rezom. Od zapletov v zvezi z vstavljanjem epiduralnega katetra s skrbno tehniko vstavljanja anesteziologi preprečimo aplikacijo lokalnega anestetika v krvni obtok in v spinalni prostor. Potrebno pa je omeniti epiduralni hematom, to je resen zaplet, ki nastane v 1:100 000 do 1: 200 000 primerov, kar vam pove, da je zaplet izredno redek. V tem primeru pride ob odstranitvi katetra do iztekanja venske krvi v epiduralni prostor in hematom začne pritiskati na hrbtenjačo. Porodnica bi v tem primeru občutila hudo bolečino v križu in spremembe v nogah 5-6 ur po odstranitvi epiduralnega katetra. Vsako porodnico opozorimo na te znake in če opazijo kakršne koli spremembe v tej smeri, nas morajo opozoriti. S pomočjo CT ali MR hrbtenice se epiduralni hematom diagnosticira in nevrokirurg ga mora v najkrajšem času odstraniti. Epiduralna analgezijaje v svetu priznana in učinkovita metoda lajšanja porodne bolečine, zato bi jo priporočila vsem porodnicam, ki razmišljajo o lajšanju porodne bolečine in nimajo kontraindikacij zanjo. Ultiva je remifentanil hidroklorid, to je močan opiatni analgetik, ki se ga uporablja med operativnimi posegi in na oddelkih intenzivne medicine. V zadnjem času se ga je začelo uporabljati za lajšanje porodne bolečine pri porodnicah, pri katerih obstajajo kontraindikacije za epiduralno analgezijo, oziroma obstajajo kakšni drugi objektivni razlogi, da se porodnica ali anesteziolog ne odločijo za epiduralno analgezijo pri porodu, porodnica pa kljub temu želi lajšanje bolečine. Prednost lajšanja bolečine z Ultivo je enostavna aplikacija. Sestra uvede intravensko kanilo preko katere si lahko porodnica sama dodaja analgetik, ko je bolčina prehuda. Anesteziolog namesti posebno črpalko preko katere omeji velikost enkratnega odmerka in število odmerkov časovnem odobju. Bolečina se zmanjša, vendar ne tako prepričljivo kot pri epiduralnem lajšanju bolečine. Slabost tega načina lajšanja je, da Ultiva, tako kot vsi ostali opiatni analgetiki prehaja skozi placento, torej prihaja tudi do še nerojenega otroka. Ultiva je ultrakratko delujoči analgetik, zato učinek zelo hitro izzveni in ocene otroka po Apgarju so takoj po porodu le za kakšno točko nižje v primerjavi z ostalimi novorojenčki ali pa sploh niso nižji. Ultiva zaenkrat ni registrirana za uporabo v porodništvu, pri obporodnem lajšanju bolečine z njo, je potrebna stalna prisotnost anesteziologa. Stranski učinki Ultive so slabost, nauzea, bruhanje, ob predoziranju upočasnitev srčnega ritma, depresija dihanja. Mislim da sem izčrpno opisala obe metodi lajšanja porodne bolečine, ki se uporabljata Sloveniji. Porodnice so zelo zadovoljne tako z eno kot drugo metodo, bistvenih komplikacij zaenkrat ne beležimo. Moje osebno mnenje je, da je epiduralna analgezija primernejša, ker ugodno pliva na potek poroda in ker je v svetu preiskušena metoda. Vsekakor vam svetujem da se pogovorite z osebnim ginekologom in anesteziologi, ki lajšajo bolečino v porodnišnici, kamor se boste odpravila na porod. Naj bo vaš porod čim lepše doživetje, s čim manj bolečin.
Nataša Požar, dr. med.,


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 10.11.2013 14:04:25 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 14:18:47   
patrino
Kalisi- sama sem se odmaknila iz debate da sem jo pocvirnala spat in ker sem je imela za en dan dovolj- ker je danes nov dan in sem polna novih moči, ti ,lahko kar takoj odgovorim na tvoj zadnji komentar:
Če kdo bere selektivno si to že čisto od začetka ti. Ves čas goniš in goniš eno , kot konj s fijakarjem in name obešaš sto in en komentar, ki ga nisem napisala- zato ti še enkrat ponavljam- sama ne zagovarjam takšnih in drugačnih olajševalnih zadevščin, ki kakor koli lahko škodljivo vlivajo na otroka pri samem porodu. Razumeš?? Nisem rekla, da ima Ultiva in EA samo slabe lastnosti- zame jih ima poleg dobrih pač preveč slabih. Preveč slabih zame, da bi bila pripravljena na riziko, ko bi lahko kratko vlekel moj otrok. Zate in tebi podobne pač ne. Osebno vas v tem ne podpiram, ker imam svoje mnenje, ki sem ti ga že stopetnajstkrat razložila, vendar v končni fazi delajte v porodni kar želite oz. kar vam dopuščajo..
ZAME IMAJO TA SREDSTVA POLEG DOBRIH PREVEČ SLABIH LASTNOSTI IN INDIKACIJ, DA BI JAZ TEMU IZPOSTAVLJALA SVOJEGA OTROKA.
Nasprotno si ti tista, ki v svojih izjavah dostikrat povdarjaš, da imajo te zadevščine le dobre lastnosti- tako, da bi se dalo o selektivnem branju še dosti povedati.
Mogoče pa le še tole, ko že govorimo o selektivnem branju in o realnem pogledu na situacijo:
Kalisi
Patrino, ti izhajaš iz napačne predpostavke, da je lajšanje bolečin med porodom nevarno za plod, kar pa je ena čista laž.


< Sporočilo je popravil patrino -- 10.11.2013 14:22:24 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 16:33:37   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Dobivam popadke, ko berem to temo. Ne, nisem noseča.


To so samo prebavne motnje. Ce te napenja z boecino, hitro na dozo za lajsanje bolecin user posted image


Ah,ne. Sem stara bečka šola, smer balkan. Not je šel "al naturelle" ven pa tudi.user posted image
Razumem kaj hoče povedati Patrino, saj bi tudi sama tako povedla, le da bi , zavila v celofan.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: RAZKRITO: Ultiva ni registrirana za upora...
10.11.2013 17:01:51   
skuštrana


Porod je ena cisto naravna stvar, ki jo lahko vsaka zenska izpelje na naraven nacin, brez raznoraznih kemicnih sredstev. Lahko, ce zeli...ce ne zeli pa pac ne. Njena odlocitev. In vsaka zenska sprejme tveganje glede na svoje postopke. Tveganje je ce vzames epi, ce vzames ultivo, ce gres na carski rez, tudi cisto naraven porod je tveganje...pa porod doma je tveganje. Vsak porod je tveganje. Jaz nisem za raznorazna lajsanja bolecin, ze obicna narkoza pri zobarju na mene full cudno deluje ( jap, nimam ravno velik bolecinski prag in me je vsak porod bolel ko sam hudic, sem vse zvezde videla) ampak jaz rodim hitro, prehitro....
Porod je bolecina ki mine, jaz veliko tezje prenasam glavobolje, pa zobobolje in taksne bolecine za katere nimam pojma kdaj se bodo koncale, za porod vem - ko bo otrok zunaj bo bolecina minila..in ker hocem da moje telo in glava pri porodu cimbolj sodelujeta sem vedno odbila vse te umetne snovi, pac niso zame...
Je pa smesno kako razlicne smo zenske, nekatere takoj ko izvejo za nosecnost zacnejo razmisljati o protibolecinskih terapijah, spet druge pa se tega se spomnemo ne... Jaz imam okoli sebe full pisano druscino, moje frende so rojevale na vse mozne nacine - nekatere doma, druge v porodniscnicah na stolcku, pa v kadi, nekatere z epi, itd...pa ko se dobimo se nic ne skregamo ker pac - vsak naredi tako kot njemu pase. user posted image malo tolerance vam ne bi skodilo, a ne ?

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?