|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 19:58:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

senkju, lulu
(meni se ni dalouser posted image )


Saj......user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 19:59:35   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


zakaj si tako prepričana, da bo?



Zakaj pa je ona tako prepričana, da ne bo.....? Da ne bo komentirala nobene vrtčevske odločitve.....?




jaz vem, da do konca hčerinega vrtca ne bom imela pripomb

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 20:01:02   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Se strinjam.....večina je plačala dan stavke, ki jim jo vrtec zaračunal.....malo so mogoče s prijatelji bemtili čez to, izpostaviti se pa ni želel nihče.....večina tistih, ki se ni strinjala s plačljivimi dejavnostmi v vrtcu v času delovanja vrtca se prav tako ni želela izpostavljati in ni imela pripomb nad delom vrtca.......precej je odvisno od nas samih....


namiguješ, da sem med tistimi, ki se ne želijo izpostavljati? in s prijatelji šinfam delo vrtca?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 20:07:09   
m_o_i
liliana-sem predstavnica sveta starsev. do danes se nisem dobila nobenega vprasanja, pobude ipd. hodim na sestanke in to je to.
zdaj-ali vrtec dela optimalno ali pa s(m)o vsi starsi popolnoma stoicni in nezainteresirani.

mogoce se tole: dete je imelo sum na aspergerjev sindrom. to sem v vrtcu samo omenila, da bi razumeli njegovo na momente drugacno obnasanje. vzeli so na znanje, samo na osnovi enega mojega stavka. sum je zdaj res ovrzen, je pa tudi res, da npr. z nobenim od domacih se ni sel na kako predstavo, prireditev, kjer je mnozica ljudi. v vrtcu redno obiskujejo gledaliske predstave/koncerte ipd. tako v drugih vrcih ali solah kot v kulturnem domu ali glasbeni soli. na zacetku je bil jok in panika, pa so ga odpeljali ven in se v casu prireditve sprehajali z njim,potem je zdrzal 5 min, kasneje 10- zdaj pa brez problemov spremlja vse to.
in ne-z domacimi se vedno ne hodi.

vrtcevske odlocitve ne bom komentirala nikoli(tolko se pa ja poznam)-obstaja pa seveda moznost, da se ne bom strinjala in otrok ne bo sel na koncni izlet/taborit ob jezero/name it...
to pa sem ze itak v svojem prvem postu napisala.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 20:28:05   
malaMravljica
ker je tema ze tok mimo itak ne bom smetila z mojim vprasanjem. A vasi v vrtcih hodijo na gledaliske predstave in koncerte in to pogosto?

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   [Brisano sporočilo]
27.4.2014 20:29:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   [Brisano sporočilo]
27.4.2014 20:33:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 21:01:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Čudna šola ... user posted image

Pri nas tega ni.


Če pri vas tega ni, še ne pomeni, da drugje tudi ni......user posted image

Sorodnica, ki uči tuji jezik na eni od šol v Mariboru pravi, da je pri njih isto......le da pri njih občina krije cene teh tečajev in ne starši sami.....oz. da so pred tem po večini osnovnih šol občine krile te "brezplačne" tečaje tujih jezikov, zdaj se je pa to spremenilo.....


No, očitno ne uči na naši šoli. user posted image
Pri nas plačamo te tečaje starši.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Končni izlet - vrtec
27.4.2014 21:26:44   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Mala mravljica, naši imajo vsako leto cel kup predstav v okviru vrtca, ali jih naredijo vzgojiteljice ali pridejo zunanji izvajalci, zadnjič so imeli na obisku od DOPS-a, enkrat so prišli psi reševalci, čebelar,... vsake kvatre gredo na rpedstvao v kulturni dom in 1x ali 2x na leto v lutkovno gledališče, živalski vrt, precej je aktivnosti s starši,... vse je neobvezno, skratka, dogaja se jim na ful in uživajo sto na uro. Tisti tik pred šolo imajo 3-dnevno zimovanje in 3-dnevno letovanje.


a res. Nasi pa samo koncni izlet zadnje leto in tam gremo starsi zraven, pa v zadnjem letu grejo enkrat nekam ven prespat. Drugac imajo tud recimo Martinov pohod po vasi, pa materinski in ocetovski dan bomo maja praznovali skupaj, pustni pohod po vasi in take zadevice. Pa carovnika so imeli na obisku in ene dvakrat so imeli kao kino, so gledali na TV film o pravljicah, ki so jih brali. Da bi kam sli z busom pa ne. V gledalisce pa moremo enkrat res it, ma family, ne vrtec. Pa klub temu mi je vrtec zakon, niti ene pripombe nimam.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Končni izlet - vrtec
28.4.2014 0:53:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i


vrtcevske odlocitve ne bom komentirala nikoli(tolko se pa ja poznam)-obstaja pa seveda moznost, da se ne bom strinjala in otrok ne bo sel na koncni izlet/taborit ob jezero/name it...
to pa sem ze itak v svojem prvem postu napisala.


Lepo.....jaz sem pa recimo komentirala nekaj zadev, nekaj sem jih že naštela (ne vem zakaj bi morala biti tiho, če se z njimi ne strinjam in če niso v skladu z zakonodajo), ker pač naš vrtec, kljub temu, da je bil vredu vrtec, vsega vseeno ni delal optimalno....ena od teh so recimo bile ure, ki jih je vrtec namenil druženju s starši, strokovnimi delavci vrtca in otroci......ker so te zadeve organizirali ob 14.30 ali ob 15. uri in to precej pogosto, ne le dva krat na leto......in smo starši lepo na sestanku dali predlog, da če lahko uro pomaknejo na 16. uro, ker nas večina pač tako dela, da imamo probleme zapustiti delovno mesto....

Kar se pa izletov, zimovanj, lutkovnih predstav, plavanja tiče, strokovnega dela med varstveno-vzgojno-izobraževalnim procesom, prehrane tiče.....tega pa tudi jaz nisem komentirala.....in se otrok ali je udeležil zadeve ali pa pač ne........

Želim samo povedati, da vse vrtčevske in šolste odločitve tudi niso alfa in omega in da jih ni treba takoj sprejeti.....še posebno, če so naravnane tako, da bi zaobišle zakonodajo.......



< Sporočilo je popravil liliana -- 28.4.2014 0:54:25 >

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Končni izlet - vrtec
28.4.2014 10:27:43   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ker je tema ze tok mimo itak ne bom smetila z mojim vprasanjem. A vasi v vrtcih hodijo na gledaliske predstave in koncerte in to pogosto?



Naši imajo full predstav in sicer takšnih da predstava pride k njim, tako da jim ni potrebno nikamor potovat. Imajo kar nekaj športnih aktivnosti oz. povabijo kakšen športni klub pa jim ta klub predstavi svoje delovanje in potem še skupaj malo zamigajo... ali pa povabijo drustvo za zasčito zivali ali kaj takšnega...Enkrat na leto pa gredo v mesto v pravo lutkovno gledališče in pa na končni izlet. Pa večja skupina gre še na zimovanje in letos so šli v Grad Djeda Mraza v Zagreb. Ni pa to nič obvezno.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Končni izlet - vrtec
28.4.2014 11:01:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ker je tema ze tok mimo itak ne bom smetila z mojim vprasanjem. A vasi v vrtcih hodijo na gledaliske predstave in koncerte in to pogosto?


Naše je en krat na mesec (6 predstav) obiskala gledališka skupina v vrtcu,...zadnje leto pa so hodili en krat na mesec v gledališče.....imeli so zimovanje za starejše od 5 let (starši so lahko šli z otroci skupaj zimovat).....plavalni tečaj za tiste, ki so bili zadnje leto v vrtcu...šli so gledat štalo in krave na eno kmetijo.....imeli so predstavitev poklicev (to je bilo bolj v domeni staršev, ker so posamezni starši predstavljali svoj poklic, recimo zdravnik, medicinska sestra, kuhar)....en krat obisk zobozdravnika in knjižnice.....končni izlet ali pa piknik je pa organizacijsko in finačno v našem vrtcu bil v domeni staršev, katerih otroci so šli tisto leto v šolo....če je šlo več otrok v šolo je bil izlet ali piknik temu primerno bogatejši, če pa so tisto leto šli v šolo le trije otroci pa je normalno bila ta aktivnost tisto leto bolj siromašnejša......

Kakšnih drugih izletov razen zimovanja v našem vrtcu ni bilo.......

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Končni izlet - vrtec
28.4.2014 12:31:40   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ker je tema ze tok mimo itak ne bom smetila z mojim vprasanjem. A vasi v vrtcih hodijo na gledaliske predstave in koncerte in to pogosto?

Našim so organizirali tečaj drsanja in plavanja, šli so na obisk k urarju, čebelarju, v tiskarno so šli, potem so šli v avtomehanično delavnico oz. tja, kjer delajo tehnične preglede (v zvezi z varnostjo v prometu), pa še kakšen tak obisk je bil pa se ga zdaj ne spomnim. Večkrat imajo lutkovno predstavo v njihovem ali sosednjem vrtcu, prejšnji teden so šli na baletno predstavo v LJ, prejšnji teden so gledali film o dojenčku, skupaj s starši je bilo organizirano spuščanje gregorčkov, pred božičnimi prazniki se popoldan delajo okraski s starši/babicami in dedki, to je neobvezno. Imeli so otroške olimpijske igre, varno vožnjo s kolesom, 2x jim je zobozdravnica prišla zobke pogledat... Toliko se spomnim iz glave, verjetno je bilo še kaj. Nekih izletov pa ni bilo, bilo naj bi sicer par dnevno bivanje na kmetiji, vendar se je prijavilo premalo otrok. Skratka, jaz sem z vrtcem več kot zadovoljna.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Končni izlet - vrtec
28.4.2014 13:06:04   
saragr
Pri nas je bilo isto kot pri Katy78, s tem da smo imeli ogromno ustvarjalnih delavnic, ,kjer smo bili starši skupaj z otroci, enkrat so prišli rešilci, gasilci in policaji in jim predstavili svoje delo, potem so delavnice v času boziča in velike noči ter lutkovne predstave na to temo. Izletov je dosti, več ali manj v domačem kraju itd. V glavnem zelo pestro je to vrtčevsko življenje.

Glede same teme pa bi jaz na sestanku vprašala kaj je narobe s Slovenijo in njenimi znamenitostmi. Zakaj naj bi se 4 letnike vozilo v tujino, kaj je tam bolj privlačnega kot pri nas? Prvo naj otroci spoznajo svojo deželo, potem pa naj gredo preko meje.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Končni izlet - vrtec
28.4.2014 15:26:54   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ker je tema ze tok mimo itak ne bom smetila z mojim vprasanjem. A vasi v vrtcih hodijo na gledaliske predstave in koncerte in to pogosto?


Pri nas tudi podobno kot pri Katy s tem, da zdej že drugo leto poteka predstavitev poklicev s strani staršev kar pomeni, da so otroci ves čas hodili na obiske v službe. Na tak način so spoznali policaje, gasilce, bankirje... Poleg tega so šli ene 2x v gledališče, pogosot so imeli lutkovne predstave pa kar v vrtcu s strani vzgojiteljic ali gostujočih skupin iz drugih enot. Potem je še polno sodelovanja s starši na delavnicah, na izlete smo vabljeni, če imamo čas ipd.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Končni izlet - vrtec
29.4.2014 17:33:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ker je tema ze tok mimo itak ne bom smetila z mojim vprasanjem. A vasi v vrtcih hodijo na gledaliske predstave in koncerte in to pogosto?


Ja, so hodili, nekje dva do trikrat na leto.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Končni izlet - vrtec
29.4.2014 17:36:25   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

mogoce sem cudna, ampak:
ko je otrok v vrtcu, je v vrtcu. dejstvo je, da je to vzgojno-izobrazevalni zavod in na prvem sestanku sem povedla, da se v njihovo delo ne mislim vtikat. ce bi otrok prihajal domov z zlomljenimi kostmi, krvavecimi ranami, ugrizi, bom zaropotala; vse ostalo se naj pogovorijo sami.
en ugriz se je res zgodil in pomocnik je bil cisto prec, ko sem prisla po otroka tisti dan. otroka sta se z njegovo pomocjo pogovorila in od takrat je mir.
umazano perilo operem, strgano zasijem-ma brez komentarjev. in za vsako tako nezgodo slisim opravicilo vzgojiteljevuser posted image seveda, saj pa se v garderobi slisi najedanje otroku, ce pa res ni mogel pazit na igriscu, da bi se manj umazal!

v sluzbi sem cisto mirna in niti za sekundo ne pomislim na vrtec.
super se mi zdi, da je v vrtcu drugace kot doma-takav je zivot.
izleti!? se nismo tam, ko pa se bo zgodilo bo otrok sel ali pa ne. pretehtali bomo doma, vrtcevskih odlocitev ne bomo komentirali. samo da ali ne.

v vrtcu so carice in carji, nooo (seveda se najde kaka izjema). dvajset trmic/sramezljivckov/porednezev/mirnih dusic/in-ostalih-cloveckov v tistem vrtcevskem kotlu krotijo vsak dan!



user posted image všeč si mi. user posted image



user posted image  je user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?