|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:35:27   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

V upanju, da je kje kkšn normaln. Bedno upanje, kaj? user posted image


misliš.. hmm.. no jaz vem da imaš še upanje.. sem pa tja je še kak .. normalni se poznamo med sabo.. tko, da ti lahko od kakcga zrithtam telefon.. da ne boš lovila tok v prazno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:36:13   
Anonimen
Telefonsko mi lohk daš sam od kkšnga tacga, k mu 8 ur stoji. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:37:04   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Telefonsko mi lohk daš sam od kkšnga tacga, k mu 8 ur stoji. user posted image user posted image user posted image


hmmm,.. to lahko pa trdim samo zase.. ostale moraš pa sama vprašat.. pa po potrebi sprobat..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:39:11   
Anonimen
Evo... delam na tem... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:44:07   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Evo... delam na tem... user posted image user posted image user posted image


le tko naprej.. upanje umre zadnje..

če ne pa..

http://www.lolitashop.net/trgovina/images/6197001138.jpg



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:46:50   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

jaz ti ne podajam mnenja.. ampak dokaze user posted image

za razliko od tebe, ki sprašuješ moža za lastno mnenje..

če ti še vedno ni jasno, zakaj ne bo nikoli zmagovalke maratona.. lahko nehaš tukaj diskutirat..



Kakšne dokaze? Čist nič oprijemljivega ...

Jaz imam svoje mnenje, potem pa sem vprašala še moža, kaj pa on misli. Ker je on bolj športnik, ne jaz. In on pozna alpinistke in alpiniste, ker je bil on alpinist, ne jaz. In on pozna jadralke in jadralce, ker se on bolj zanima za jadranje in vsak dan prebira novice o tem. Jaz pa ne. On je skiper, jaz sem le del posadke. On ima izkušnje, torej ne morem nekaj govoriti na pamet, če koga ne vprašam ... Slučajno je moj mož športnik, in če ne bi bil, ga ne bi spraševala. Ampak mogoče koga drugega, samo trenutno mi noben drugi ni bil pri roki ...

Jasno mi je, zakaj morda ženska ne bo mogla premagati moškega v maratonu - kristalno jasno in to sem ti že nekajkrat napisala: zaradi surove moči, ki je večja pri moškem zaradi drugačne zgradne njegovega telesa, zaradi drugače razporejenih mišic. In prav je tako. Narava ima vselej prav! Kaj je tu sploh problem?

Moški in ženska, vsak ima drugačno funkcijo, drugačno nalogo. In vsak je za nekaj drugega!

Jasno, da moški hitreje teče - na kratke in dolge proge - običajno. Zaradi te impulzivne (surove) moči. Vztrajna sta pa lahko oba enako. Včasih, pri nekaterih rečeh pa je lahko ženska bolj vztrajna. je pač tako.

Ne moreš pa posploševat. In jaz gledam znanstvene oddaje in tisto, kar si ti napisal - glede merjenja, še nisem zasledila. Poznam pa osebno ti dve alpinistki in vem, kako sta "dali marsikaterega v koš", to se je ja še dolgo govorilo. In drugi ju občudujejo in moški tule priznavajo, da sta boljši od njih. Zakaj ne, če pa sta? 

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 14:53:52   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita


Kakšne dokaze? Čist nič oprijemljivega ...



amm.. lestvice rezultatov vzdržljivostnih športov npr.? user posted image user posted image user posted image

ali je to pač nekaj iz neba padlo? user posted image user posted image user posted image



Jaz imam svoje mnenje, potem pa sem vprašala še moža, kaj pa on misli. Ker je on bolj športnik, ne jaz. In on pozna alpinistke in alpiniste, ker je bil on alpinist, ne jaz. In on pozna jadralke in jadralce, ker se on bolj zanima za jadranje in vsak dan prebira novice o tem. Jaz pa ne. On je skiper, jaz sem le del posadke. On ima izkušnje, torej ne morem nekaj govoriti na pamet, če koga ne vprašam ... Slučajno je moj mož športnik, in če ne bi bil, ga ne bi spraševala. Ampak mogoče koga drugega, samo trenutno mi noben drugi ni bil pri roki ...



spet smo pri jadranju.. ne mešaj tega in alpinizma z športi vzdržjivosti..

fizična in psihična vdržljivost se kaže pri kolesarjenju in teku na dolge proge.. kapiš?

in tukaj npr. ženska ne more premagati moškega..



Jasno mi je, zakaj morda ženska ne bo mogla premagati moškega v maratonu - kristalno jasno in to sem ti že nekajkrat napisala: zaradi surove moči, ki je večja pri moškem zaradi drugačne zgradne njegovega telesa, zaradi drugače razporejenih mišic. In prav je tako. Narava ima vselej prav! Kaj je tu sploh problem?

Moški in ženska, vsak ima drugačno funkcijo, drugačno nalogo. In vsak je za nekaj drugega!

Jasno, da moški hitreje teče - na kratke in dolge proge - običajno. Zaradi te impulzivne (surove) moči. Vztrajna sta pa lahko oba enako. Včasih, pri nekaterih rečeh pa je lahko ženska bolj vztrajna. je pač tako.



absolutno nobene surove moči ni v teku na dolge proge.. ampak kondicijska moč in vzdržljivost.. to nima veze z fizično močjo posameznika.. surova moč se kaže pri dvigovanju uteži..



Ne moreš pa posploševat. In jaz gledam znanstvene oddaje in tisto, kar si ti napisal - glede merjenja, še nisem zasledila. Poznam pa osebno ti dve alpinistki in vem, kako sta "dali marsikaterega v koš", to se je ja še dolgo govorilo. In drugi ju občudujejo in moški tule priznavajo, da sta boljši od njih. Zakaj ne, če pa sta? 


če sta boljše od moških s katerimi plezata je to super ne? .. kar pa ne pomeni, da so ženske bolj vzdržljive user posted image kapiš?

ne prepričuj se v nekaj, kar ne obstaja.. temu se reče vera.. tukaj se pa pogovarjamo o realnih stvareh..

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:07:25   
Sita
Vidim, da ti nič ne kapiš.

Blagor tistim, ki so nevedni ....user posted image

Saj nima smisla, svoje sem povedala. Če zate v alpinizmu ni potrebna vzržljivost, pač tega športa ne poznaš ....
In če ne veš, kaj je surova moč, ti tudi ne morem pomagat .... Je pa ta surova moč v teku, plavanju, veslanju, kolesarjenju, smučanju ... tu vsekakor nikoli ne bodo mogli moški in ženske tekmovati skupaj. In imajo lahko oboji enako kondicijo - to nima veze.

Saj moj mož tudi hitreje teče kot jaz na naš hrib - pa imava oba kondicijo, ker greva skupaj tečt vsak drug dan. Vendar on teče naprej, jaz sem prepočasna, ostanem zadaj. Pa vendar tečem vsakokrat bolje, on pa tudi. Pa ga najbrž ne bom ujela. Zdržim pa - do vrha. Sploh ne hodim več, tečem. 
Pa tudi omar ne morem dvignit sama, on pa celo sam nese! Tu pride do razlik - tu. In zato pride tudi na maratonih do razlik v hitrosti teka med prvim moškim in prvo žensko.

Saj ni važno. Ni treba odgovort.

Zadnjič mi je hčerka rekla, da se ne bi več učila, ker je lepo biti neumen. Sem vprašala, zakaj. Pa je rekla, da zato, ker se ti ni treba kregat in kar vsem kimaš ....  

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:18:50   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Vidim, da ti nič ne kapiš.

Blagor tistim, ki so nevedni ....user posted image

Saj nima smisla, svoje sem povedala. Če zate v alpinizmu ni potrebna vzržljivost, pač tega športa ne poznaš ....
In če ne veš, kaj je surova moč, ti tudi ne morem pomagat .... Je pa ta surova moč v teku, plavanju, veslanju, kolesarjenju, smučanju ... tu vsekakor nikoli ne bodo mogli moški in ženske tekmovati skupaj. In imajo lahko oboji enako kondicijo - to nima veze.

Saj moj mož tudi hitreje teče kot jaz na naš hrib - pa imava oba kondicijo, ker greva skupaj tečt vsak drug dan. Vendar on teče naprej, jaz sem prepočasna, ostanem zadaj. Pa vendar tečem vsakokrat bolje, on pa tudi. Pa ga najbrž ne bom ujela. Zdržim pa - do vrha. Sploh ne hodim več, tečem. 
Pa tudi omar ne morem dvignit sama, on pa celo sam nese! Tu pride do razlik - tu. In zato pride tudi na maratonih do razlik v hitrosti teka med prvim moškim in prvo žensko.

Saj ni važno. Ni treba odgovort.

Zadnjič mi je hčerka rekla, da se ne bi več učila, ker je lepo biti neumen. Sem vprašala, zakaj. Pa je rekla, da zato, ker se ti ni treba kregat in kar vsem kimaš ....  


brez smisla.. teči ti na svoj hrib.. bodi nevedna.. in poslušaj moža..

ko te bo pa zanimalo.. si pa preberi kaj je vzdržljivost.. moč.. kondicija.. konstitucija.. stamina.. ker vse tole mešaš malo sem malo tja..

če misliš, da je fizična moč potrebna pri maratonu.. se motiš.. ljudje, ki tečejo maratone so telesno zelo šibki.. so pa vzdržljivi in kondicijsko pripravljeni.. njihove mišične skupine so bele.. in ne rdeče, katere so potrebne za izvajanje "surove"moči.. o tem vidim, da nimaš niti malo pojma.. in da se nisi nikoli poglabljala v to.. no jaz sem se..

debata teme ti je pa tudi ušla iz rok.. od kar nekaj prepevaš o jadranju in alpinizmu, ki nimajo nobene povezave.. govorili smo o fizični enakovrednosti spolov.. med katerim nikoli ne bo konkurenčnosti.. ne pri fizični moči.. ne pri fizični vzdržljivosti.. tako so narejena naša telesa..

moško telo je daleč bolj močnejše in vzdržljivejše za fizične napore.. primer je ratal pač šport..

pri profesionalnih športih se tukaj izraža razlika v rezultatih.. (tek na kratke proge, dolge proge, kolesarjenje, dvigovanje uteži bla bla bla).. teh rezultatov ne moreš primerjat med sabo.. zakaj? .. ker je moški na tem nivoju močnejši od ženske.. vedno bil in vedno bo.. lahko govoriš nevem kaj.. ampak takšno je dejstvo.. in ne moje mnenje..

še enkrat pa povdarjam.. nič ni slabega pri tem.. narava nas je naredila take.. en spol je pač močnejši od drugega.. sprijazni se.. ti bo lažje..

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:43:03   
baguSka
V bistvu to odpiram zaradi mnenj in ne, da bi se kregali. zanimajo me različna mnenja, ker sem v fazi filozofiranjauser posted image .
se nanaša na temo tujina, ki je malo zgrešila smer.


Torej, tema je ocitno skrenila s poti. Zato bom odgovorila kar na tole:

torej, sta zakonca enakopravna- moški in ženska. je žena tista, ki ji je na prvem mestu materinstvo, je oče tisti, ki mu je na prvem mestu kariera?

Lahko sta enakopravna. Ce obema pomeni materinstvo oz. starsevstvo na prvem mestu, ali obema kariera na prvem mestu..

če sta moški in ženska enakopravna, zakaj? in zakaj ne?

Ce sta, potem je to zaradi njunega vidika na starsevstvo in na kariero. Oz na njun enak pristop oz. vrstni red, ki sta si ga postavila.

je ženska lahko enakovredna moškemu, v poklicu moških? Vojakinja, policistka?

Odvisno od tega, koliko fizicne moci je potrebne in kaksen je clovek. V vecji meri so za ta poklic mocnejsi moski, so pa izjeme. Torej v takem poklicu si nikakor ne moreta bit enakopravna.

(odgovor članu žužu)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:47:01   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

je ženska lahko enakovredna moškemu, v poklicu moških? Vojakinja, policistka?

Odvisno od tega, koliko fizicne moci je potrebne in kaksen je clovek. V vecji meri so za ta poklic mocnejsi moski, so pa izjeme. Torej v takem poklicu si nikakor ne moreta bit enakopravna.


sta enakopravna.. nista enakovredna user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:47:03   
Sita
http://www.fsp.uni-lj.si/doupona/soc1/radelonghi.pdf

A vidiš, zakaj je tu neenakopravnost?

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:52:11   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

http://www.fsp.uni-lj.si/doupona/soc1/radelonghi.pdf

A vidiš, zakaj je tu neenakopravnost?


tole vse je iz vidika marketinga.. gledanost moških športov je seveda večja kot gledanost ženski športov... tukaj se pa marsikaj naredi na marketingu.. torej izpostavljanje ženskega telesa v prid zaslužka sponzorjev športnih dogodkov...

če pa tkole gledaš.. Ana Kurnikova zasluži 2x več kot Mauresmo, čeprav je Mauresmo prva na WTA lestvici.. Kurnikova se pa sploh več ne uvršča.. je pa vabljena na vse večje ATP turnirje.. zakaj?.. ker je njena popularnost zaradi njenega telesa veliko večja od Mauresmojeve.. ženska leop služi s tem, da nič ne igra.. pomiga z rito.. in zasluži kak milionček.. tega moški ne more user posted image

enakopravnost?

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:53:05   
Anonimen
Zahi.. vidm, da mas se zmeri vse pod kontrolo.. user posted image user posted image

Sam zdaj je Baguska prsla.. ta bi znala bit enakopravna.. user posted image user posted image

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:54:26   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Zahi.. vidm, da mas se zmeri vse pod kontrolo.. user posted image user posted image

Sam zdaj je Baguska prsla.. ta bi znala bit enakopravna.. user posted image user posted image


user posted image user posted image

no ja.. sam da ne bo enakovredna user posted image tega me je bolj strah haha..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:54:52   
Sita
http://mediawatch.mirovni-institut.si/bilten/seznam/22/spol/

Kako smo enakopravni?

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:57:53   
baguSka
sta enakopravna.. nista enakovredna


ok

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 15:59:30   
baguSka
sam da ne bo enakovredna


tud to sem lahko, samo ne v tem poklicu..

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:01:45   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

sam da ne bo enakovredna


tud to sem lahko, samo ne v tem poklicu..


kerem pa? user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:02:08   
Sita
http://www.ognjisce.si/revija/leto2000/jun2000/medij.htm

Kaj pa tole?

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:02:53   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

http://www.ognjisce.si/revija/leto2000/jun2000/medij.htm

Kaj pa tole?


user posted image user posted image user posted image

še mal pa bo user posted image user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:06:37   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: Sita

http://www.ognjisce.si/revija/leto2000/jun2000/medij.htm

Kaj pa tole?


user posted image user posted image user posted image

še mal pa bo user posted image user posted image



Kar preberi, preberi!

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:09:59   
baguSka
da bodo ženske-športnice dohitele moške, pravijo, da bi jim bile bolj blizu že sedaj, če bi v preteklosti imele enake možnosti kot njihovi moški kolegi


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:11:10   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

da bodo ženske-športnice dohitele moške, pravijo, da bi jim bile bolj blizu že sedaj, če bi v preteklosti imele enake možnosti kot njihovi moški kolegi


user posted image user posted image user posted image


jah.. res je user posted image

res ni mogla vsaka pred 50imi leti tekat po gozdu.. to so smeli samo moški user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Enakopravni?
26.10.2006 16:11:18   
baguSka
kerem pa?


v vecini poklicev, kjer ni izpostavljen spol user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?