|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 11:25:43   
hebeba
Živjo!

Jap, danes pa nič od sončka..Je bil zjutraj zdaj pa je že oblačno. Ampak mi bomo vseeno šli ven, vsaj za 10 min, na teraso.

LUNA06- jaz mojega malčeka oblečem zvečer v bodi in en udoben pajac (ali kako se tem enodelnim hlačam reče, ko imajo še rokavčkeuser posted image ) potem pa ga dam v vrečo, ker če ne se tako zmeri odkrije.
-  uporabljam Huggies plenice soft and dry, tiste od 3-6kg, se mi pa že zdaj zdi, da jih bom morala kmalu zamenjat za tiste od 6kg naprej, čeprav ima Mark 4300g
- tistih pravih temenc nismo imeli, je pa dobil tako suho kožo po lasišču - ali pa so to bile temence v blagi obliki, sem kupila Mustelin šampon za temenca - zelo, zelo priporočam!!! Je fantastičen! Po 3 pranjih nič več temenc oz. suhe kože. Sem pa naredila tako - našamponiraš, pustiš 1,2 minuti, zmasiraš z gazico, izpereš.
- jaz sem kupila takšno zavito flaško od chicco-a, pa je vse nekaj ven curilo tako, da je nisem uorabljala. Imam one od avent-a, ki so po obliki čisto navadne a so prav tako proti krčem (tako piše na njih) in te uporabljam od začetka pa mali nima problemov s krči.

Claudia - plis, še meni geslo.

Zdaj pa imam še jaz vprašanja:
- kolikokrat na dan vaši malčki kakajo?
- že katera planira v kratkem kakšen dopust z malčkom?
- koliko približno pojejo vaši malčki v enem dnevu?

Jaz imam pa danes G..upam, da ne bo bolelo. Se pa že veselim, ker bo minilo tistih 6 tednov in bom lahko začela prav telovadit, s tem mislim na fitnes.
Joj, že tako pogrešam trak, da se malo natrčkam in pošteno pretegnem. Kaj že katera pridno telovadi?

tako, Mark še malo spančka, pa grem izkoristit še kakšno minutko za sebe, potem pa dobiva obisk.

papa punce

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 13:05:59   
bucka01
Ojla!
Vprašanje za tiste ki ste že imele posvetovalnico.
Kaj vam je pediatrinja rekla glede povijanja?
Mi se namreč povijamo široko in v porodnišnici so mi rekli naj tako povijam do naslednjega uz kolkov to bo namreč čez en mesec in pol.
Pediatrinja pa mi včeraj reče da mi ni treba več povijati široko in da je dovolj le z pampersko.
Meni ni prav nič logično vendar sem se odločila da se bom držala navodil iz porodnišnice.
Kaj pa ve?

(odgovor članu hebeba)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 14:39:53   
LUNA06
Bucka01 na UZ kolkov je bila za mano ena mamica, ki so ji rekli, da s kolki ni čisto OK, ampak da ji prepuščajo odločitev ali bo široko povijala ali ne.Jaz na tvojem mestu bi, mogoče vsaj s povijalko.

Mi vztrajamo na Pampers, trenutno imamo št. 3 (4-9kg), nam je ostal še ne paket št.2.A morda katera ve ali imajo plenice rok trajanja?Sem jih misnla pršparat za drugega otročka (čez cca. 2 leti).Sploh nisem nikol razmišlala da bi probala kake druge, sej se mi en zdi kaka bistvena razlika v ceni.

Hebeba kje pa dobiš ta Mustelin šampon za temenca?
Naš Mark je zadnje čase bolj malo pokakan - 2-3 krat, od začetka je biu večkrat.
Kolk poje pa nimam pojma.
Na dopust gremo pa konec junija, verjetno v Umag.

Claudia lušten Mark, nimaš kej!Kej pa ste kuple tist temno moder pajacek z ribico in tistega rumenega z žirafo?Sta mi ful ušeč.Drugače pa ima kar nekaj takih cunjic kot naš Mark.

A ste vidle učer pr poročilih, da so odpustili iz porodnišnice najmanšo deklico?Ko se je rodila je imela 24 cm in 284 g.Rodila pa se je z 22-imi tedni.Kolk je bla pa mičkena, tok mala stopalčka...

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 15:39:56   
petraz
Lep pozdrav!

Da se vam tudi jaz na hitro oglasim.... user posted image  Odkrito povedano že prav pogrešam tale vsakdanji "čvek" na RR!! Sedaj mi oba spita, tako, da imam malo časa za klpet...

Barbid, od mojega je sestra šal 17.02. v Avstrijo in če se bi prej javili, bi ti jih lahko že prinesla, tako pa nisem vedela, če jih potrebuješ, saj si naročila že iz Koroških lekaren. Bova pa verjetno midva šla v začetku marca kaj v Avstrijo, pa ti jih lahko prinesem, ali pa tako kot sem ti rekla, ena moja prijateljica, si pogosto hodi gor v lekarno nekaj iskati in msilim, da ji ne bo odveč prinesti še nekaj zate...

Luna06 plenice lahko uporabiš tudi takrat, ko boš imela drugega, nimajo roka uporabe...

Nejc lepo raste in se še lepše redi, sedaj tehta že 4330 g, koliko pa ej velik, pa vam povem naslednji teden, ko imamo posvetovalnico. Drugače se še vedno zbuja na 2 do 3 ure ponoči, tako da spanje nadomestim, če se le da tudi podnevi.. (saj grem sedaj k njima malo spat)... Drugače ga malo manj matrajo krči, sem nehala z kaplicami, tudi temi iz Avstrije in sedaj mu ne dajem nič. Pa vam povem, da ni tako hudo... Joče samo takrat ko hoče "joško", in ko mu ni ležati v ležallniku. Na sprehodu še nismo bili in že komaj čakam, da ga peljem ven... Aja, slike od Nejca sem že gor dala, v prihodnjih dneh bom še nove naložila gor tako, da si jih lahko pogledate...

Anže je iz dneva v dan bolj navdušen nad svojim bratcem, vsak dan ga pocarta in poboža, pa lubčka mu da, pa dudo mu nosi, čeprav je ne mara... Skratka iz dneva v dan nam je lepše... če odmisli, da pa je Anže zelo živahen... Včeraj mi je padel iz traktorja nazaj na glavo  in to na ploščice, skoraj me je kap!! Sem že mislila, da ga bom moral peljati k zdrvaniku, ker mu je kri tekla, pa nisem vedela ali iz nosu ali iz ust.... pa se je izkazalo, da se je udaril z kocko pod nosom in mu je tam malo kri tekla.. Da pa o buški na glavi ne govorim... Še sreča, da me je po tem obiskala patronažna in sva se malo pogovorile. In vse to se je moralo zgoditi prav na najin (s sestro) rojstni dan... Potem veste, kako sem se počutila cel dan!!!

Jaz pa sem po starme, le da sem leto dni starejša... še malo pa bo 2 (spredaj) zamenjala 3... joj, kako se nič ne veselim... Kilogrami pa so se ustavili na 62 (groza), tako, da bomo videli koliko jih bom imela na prvem pregledu user posted image

Ja, še to... Če katera pozna koga, ki kupuje rabljen Quinny-jev voziček, se priporočam. Mi smo prodali družinski avto in sedaj ga nikakor ne spravimo v Škodo Felicijo, tako, da smo v ponedeljek kupiti novega za Nejca... Na Bolhi že imamo oglas in slike. Žal mi je pa to, da sem ga rabila samo kratek čas, (zanj pa sem dala tolko denarja, sedaj pa ge ne morem uporabljati)... saj sem med tem zanosila in mi je bil pretežek, da bi ga ven iz avta dajala in smo morali takrat za Anžeta kupiti marelo... Skratka, prosila vas bi, če slučajo ve katera za koga... zelo vam bom hvaležna... in če vam ni odveč...

Sedaj pa je že čas, da gram tudi jaz malo v posteljo, če mi bo uspelo zaspati, preden se zbudita moja sončka....

Lep dan še naprej...user posted image








(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 16:31:21   
petraz
Se vidi, da sem bila zaspana... in da ni dolgo nazaj, ko smo zamenjali avte, kajti imamo Škodo Fabio. Moj me bo že kregal, da niti ne vem kateri avto imamo...user posted image

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 18:21:57   
adriana_m
Hi,

zanima me ali katera uporablja poporodne hlačke zase: http://www.alisa.si
LP

< Sporočilo je popravil adriana_m -- 21.2.2007 18:22:57 >

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Januarčki in januarčice 2007
21.2.2007 21:49:26   
zima07
Pozdravljene!

Evo, da se se jaz malo oglasim...Mi smo ok, mucijo nas edinole krcki (ponavadi pop, zvecer, danes tudi ze dop.), polivanje (ne vem, ali pikica prehitro je, ali prevec poje naenkrat, v glavnem, vcasih polije veliko kolicino ze, ko je se na dojki..user posted image ) in plenicni izpuscaj (ce kdaj prevec pridno spi, sploh ponoci in jo vec ur ne previjem, se takoj pojavijo pikice);

LUNA06:
- Jaz Brini za spat najraje oblecem pajacka-spodaj pa en tanjsi bodi;
- Uporabljamo pamperske -sedaj koncujemo newborn paket, imamo pripravljene 3-6 (ima pa Brina ravno 4kg)...smo imeli tudi huggieske 3-6kg(ampak so bile zelo visoke) in mullerjeve 3-6kg (ampak je ravno v tistem casu dobila izpuscaj, tako da smo sli nazaj na pamperske-mislim pa, da so bile krive huggieske..);
- temenc sicer se nima, se ji je pa ravno dva dni nazaj, po prvem kopanju pojavila suha koza na lasiscu-bomo kupili mustelin sampon, upam, da bo tudi nam pomagaluser posted image ...;
- flaske ne uporabljamo-samo dojim;
- Brina je bila maskara, zajcek, ampak samo toliko, da smo jo skupaj z bratrancem in sestricno slikali...;
- kar se pa vlaznih robckov tice-mi prisegamo na niveo soft-poskusite-zares so veliko manj mokri od npr.pampersk-jih ni treba skoraj nic brisati in ritka je veliko manj vlazna...;

HEBEBA:
- Nasa punca kaka sigurno 6krat-oz. vsakic, ko jo previjem, je pokakana (in obicajno kaka tudi takoj po tem, ko je sveze previtauser posted image );
- Mi prvi dopust planiramo med prvomajskimi (najbrz toplice), potem pa konec junija Dalmacija (Hvar);
- V enem obroku nasa poje nekje med 100 in 130ml (odvisno, koliko je minilo od prejsnjega obroka);

ADRIANA_M:
- Jaz teh hlack ne uporabljam, verjamem, da velja enako kot za trebusne pasove-ce misice niso prevec razmaknjene, je boljse stanje popraviti z vadbo-ker hlacke in pasovi sicer nudijo oporo, ampak pri tem misice nic ne delajo-razen v pimeru, ko gre za prevelik razmik premih treb. misic, takrat ti zdravnik predpise pas...;

No, toliko zaenkrat, lepo se imejte, pobozajte svoje user posted image  !!!

LP

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 10:25:37   
zojaB
Sem že hotla napisat čaw nosečke...user posted image user posted image   bi bla kr še enkrat, je blo prov luštno, če odmislim tisti zadnji mesec, ko se nisem mogla več niti okrog svoje osi zasukat user posted image
 
Že dva  dni si belim glavo s temi otroškimi dokladi, sploh ne vem, al naj vložim vlogo, kot samohranilka al kot da sva s partnerjem v skupnem gospodinjstvu?? Prijavljena nisva na istem naslovu, poročena tud ne...??
 
Kako ste kaj mamice? Kaj utrujenosti? Jaz sploh ne vem več, kdaj je dan in kdaj noč. Naš Leon ful mal spi podnevi in ponoči. Ponoči se še vedno zbujava na uro in pol  čez dan je pa tud več ali manj skos buden. Mami ma pa podočnjake do kolen.
 
LUNA06
-         jaz Leonu za ponoči oblačim body in bombažne hlače do pasu in povrhu pižamco
-         plenice imamo zaenkrat Pampersko št. 2, čeprav se mi zdi, da bo treba že večje
-         temence smo že imeli, sem mu pa po kopanju lasišče namazala z čistim mandljevim oljem iz lekarne, na glavo dala bombažno kapico in ko so se temenca lepo zmehčala so se prav lepo odstranla z glavničkom.
-         Flaško imamo pa pri nas NUK-ovo in dudo št. 1 pa se mi zdi da ful teče, pol pa ko ga hočem dojit se pa joka, ker mora ful vlečt…mali lenušček
 
Leon je bil v maškarcah mucek, sicer je mel samo ušeska in repek…ampak je bil vseeno cotek
 
Hebeba
-         pri nas kakamo 1-2x na dan, se pa zgodi da včasih tud 3 dni nič
-         dopust planiramo enkrat Maja v Sloveniji (toplice) in morje konec Avgusta v Italiji
-         jemo pa pri nas tako 5-7x na dan po približno 90-120ml
 
 
bucka01
-         glede povijanja sem jaz dobila od vsakega drugačna navodila, v porodnišnici so rekli samo pamperska, patronažna je rekla povijalno in eno tetra, pediater pa samo povijalno. Jaz povijam z 1 tetra in povijalno vsaj prve tri mesece bom tako.
 
Jutri imam pregled pri G. A mislite, da bo čudno zgledalo, če tamalga s sabo vzamem? Nimam nobene varuške za dopoldan.
 
Zdele je poštar prnesu katalog od OTTO kr dobre cunce, sam sem mal skeptična glede naročanja po katalogih. A ima katera izkušnje z njimi?
 
Uf sirena je začela navijat, moram šibat
 
 

< Sporočilo je popravil zojaB -- 22.2.2007 10:27:11 >

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 10:38:02   
tatam
Ima katera kaj izkušenj z Novalac NF-za nočne obroke?Mi drugače dodajamo Comformil,ponoči pa se zbujata tudi na dve uri in sem hotla poskusit s tem,saj bi naj dlje časa dajal občutek sitosti!
Čez dan ju večinoma dojim,včasih kaj malega še spijeta po flaški,zvečer in ponoči pa flaška,saj se moje "zaloge"spraznijo.Počitek za več mleka pa je zame trenutno neizvedljivuser posted image .

(odgovor članu zojaB)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 11:14:16   
Claudia
Ojla!

Mi smo se danes že navsezgodaj kopali, saj se je naš Mark pokakal skoraj do vratu. Zdaj je pa v ležalniku in na pol spi, jaz ga pa malo guncam.

Luna: Naš Mark ima ponoči oblečen bodi in en pajacek.
Trenutno uporabljamo plenice Pampers št. 3 (4-9kg). Flaško pa uporabljamo od Aventa (duda št.1) in zaenkrat nimamo večjih problemov s krčki. Temenic naš Mark zaenkrat še nima.
Oba pajacka sta bila kupljena v H&M, samo da je bil tisti z ribico v Ljubljani, z žirafo pa v Celovcu. Tisti z ribico je bila prva cotka, ki je bila kupljena, kupil pa jo je ati. Sta bila pa oba pajacka kupljena že pred več kot pol leta, ko sploh še nismo vedeli ali bo fantek ali punčka.

Hebeba: Naš Mark kaka približno 5x na dan. Je pa 5-6x na dan po 120-140 ml. Če bi dobil več, bi pa več pojedel, saj se skoraj vedno po končanem hranjenju še jokca, tako da komaj kupčka podreva. Na prvi dopust nameravamo junija v Dalmacijo.

Bucka: Jaz ga ne povijam široko, ker so mi v porodnišnici in patronažna rekli, da ni potrebe. Je pa bilo že v porodnišnici na UZ kolkov vse ok.

Zoja: Tudi jaz sem precej utrujena in neprespana, pa čeprav naš user posted image precej več spančka kot tvoj. Mi je pa najhuje ponoči, ko ravno zaspim, pa moram že spet pokonci, ker je naš Mark lačen. Ti svojga sonča kar vzemi s seboj na pregled. Verjetno te bodo naprej vzeli in ti ne bo treba čakati. Tako so mene zadnjič ko sem bila na pregledu in  sem povedala, da dojim. Meni se ne zdi to nič čudnega, če imaš otročka s seboj. Sem že videla mamice, ki so pripeljale dojenčke. Problem bo le če bo jokal.

Pri nas je že tako lep sonček. Upam, da bo še nekaj časa, da se midva zrihtava in se šibava vozičkat.

Lep dan vam želim!

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 11:17:12   
karolina*
No, pa da se še jaz končno oglasim. Vsake toliko sem kaj prebrala, za napisat pa je vedno zmanjkalo časa, pa tudi volje, če sem poštena user posted image .

Midve smo v redu, Špela pridno raste in se redi, včeraj sva bili v posvetovalnici. Zrastla je za 3 cm pa en kil več ima kot pri odpustu iz P. Krčkov ima bolj malo, sem ji pa danes dala AD3 kapljice, pa bomo videli kako jih bo prenesla. Zaenkrat se še polno doji, pa ful se ji kolca, vsaj ene 2x na dan. Patronažna je rekla da se dojenčkom kolca če so siti ali pa če jih zebe, tako da me to ne skrbi preveč. Čez dan se zbuja na ene tri urce, ponoči na štiri, zjutraj pa je ob 7h pokonci, ne glede na to, če ta zadnjič poje ob 6h user posted image . Kopa se ful rada, pohaja pa še bolj user posted image  Vsak dan greva ven, ne glede na vreme, če pada dež voziček pokrijem s prevleko za dež pa je. V kengorujčka je pa še nisem dala, pa ostale?

Se že nekaj oglaša iz koška, tako da moram šibat. Aja, še to- kljub temu da nima krčkov, bi si nabavila kakšne kapljice, če se bo kaj lotilo. Kaj mi svetujete?

Lepo se imejte, pa enga lupčka vsem vašim user posted image


(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 11:32:08   
LUNA06
Ojla!

Joj danes je pa res tak lep sonček zunaj, čeprav pri nas malo piha.No ap useno greva z Markom ven takoj ko se zbudi.Bo verjetrno kmalu, ekr se že oglaša.

A se vam ne zdi malo daleč v Dalmacijo z dojenčkom.Meni je to čist preveč vožnje.

Moja G me vedno vzame naprej ker ve da mam otročka doma.Ne bi ga pa upala uzet sabo, ker bi verjetno joku, sploh pa ne prvič, ko moraš še u laboratorij, malo nerodno.Jaz imam jutri drugi pregled, pa ima na srečo tud mami takrat zdravnika, da ga bo lahko tam čuvala.Potem greva pa še mal u Mojo pogledat, sem slišala, da imajo do 70% znižane cunce za otročke, ker zapirajo trgovino.

ZojaB - ne vem če se ti splača prijavit kot samohranilka (itak je ful malo razlike), ker baje hodijo na dom preverjat.
Tud jaz sem dubla Otta danes, so mi ful ušeč une hlače na zadnji strani, jih bom erjetno naročila.Jaz kar dosti takole naročam.Saj potem pošleš brez stroškov nazaj, pa ti vrnejo denar brez problema.Pa še fajn je k uzameš na kartico in ti celo gotovine ni treba imet doma.Včasih majo tud lušne cotke za otroke.To ima predvsem LaRedoute.Jaz dobivam zdaj še 6 različnih katalogov.

(odgovor članu karolina*)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 12:52:39   
hebeba
Živjo!

Pri nas je bila danes tudi bolj kratka noč..Zdaj še malo spančka, čakam da se zbudi da se nahraniva in greva ven, upam da bo sonček vzdržal, no vsaj dežja ni tako da greva vsekakor ven na zrak.
Sem pa danes uspela prvič it u fitnes (super mi je, ker ga imamo doma), Marka sem dala v ležalnik in ravno toliko je zdržal, tiste pol ure, da sem lahko odtekla svoje in napravila trebušnjake, upam, da me ne bo jutri vse bolelo user posted image . Ampak sem imela neverjetno željo in energijo. Če mi bo le uspevalo bom tako naredila vsaki dan .
Včeraj sem bila pri G, pravi da je vse vredu in da naj pridem na pregled čez 6 mesecev user posted image  Kako pa ste ve naročene? Pa glede kontracepcije: jaz sem se odločla, da bom imela naprej tabletke tako kot pred nosečnostjo pa mi je rekel, da moram počakat 2,3 menstruacije potem pa začet jemat tabletke user posted image
Menstruacije seveda še nisem dobila. Kaj bom morala tako dolgo čakat??

Se je katera isto odločila za tabletke in kako vam je rekel G? Ali ste že dobile menstruacijo?
Aha, ja dojim še zmeraj, sicer bolj po kaplicah teče a še zmeraj je, upam da vsaj še kakšen mesec.

Glede dopusta sprašujem, ker mi gremo naslednji vikend  - podaljšani, na smučanje v Avstrijo. Jaz seveda ne bom smučala, bova se pa z Markom malo sprehajala. Nam je pediatrinja rekla, da je čisto ok, če gremo. Samo, da bomo na zraku. Jaz že komaj čakam, vem, da mi ne bo ravno lahko a sprememba je zelo dobrodošla user posted image

Claudia - tudi naš Mark bi včasih še jedel in ko mu sred hranjenja izvlečem flaško, da bi podrla kupčka je takoj jok in stok! Čez dan poje mogoče več obrokov po manj ml (70-100 ml) zvečer pa ponavadi več in ponoči tudi, če dlje spi. Ja, pa tako težko je podreti kupčka ko joče - potem pa bljucka..

karolina - ja, tudi naš kolca včasih tudi 3, 4 na dan. Včasih mu dam malo čajčka, pa tudi to včasih pomaga včasih ne..

tatam - jaz dajem sicer aptamil1, tako da izkušenj z Novolac NF nimam..me pa zanima zakaj bi dajala ponoči drugo mleko kot ga pač daš čez dan. Jaz uporabljam samo eno. Mi pa je pediatrinja rekla, da ni dobro menjati če eno ustreza..pač razmišljanje.

u, zdaj pa se je že vklučila sirenca..gremo v akcijo!

lep dan vam želim!

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 16:25:33   
adriana_m
O jaz i tudi šla v dalmacijo, pa na smučanje, pa četudi bi se samo sprehajala. sem že razmišljala o tem kam bi šli na morje, ker v Savudriji ni ravno čista oda, za dojenčka skoraj neprimerna. Ne vem no. Sem pa razmišljala o dopustu Septembra, ker junija če bo vroče se mi di, da bo še premajhen za na morje.

Plenice - mi smo morali iz pampersk prešaltati na babyLove, ker je imel izpuščaje. Zdaj je v redu. Lahko, da je imel tudi od mleka (danes sem mu spet dala pampersko, da bom videla). Mogoče je pa imel tudi od hladilnega mazila...Kdo ve...
Jaz sem dobila pa ful mozoljev spet po licih, upam, da bo izginilo - visi se, da je od hormonov, ker so rdeči. Sem kar z bepanthenom namazala, ker je čudežen, malemu pomaga za vse...

Danes smo skočili malo ven  kar za 20 minut, drugič smo bili. Upam, da ni bilo preveč...bilo je fantastično. Pa naspali smo se ponoči, mami je čisto druga...
Ali ga kopate oz. umivate vsak dan kot v porodnišnici? Jaz sem ga nehala, ker se ne mara. Edino ritko zelo dobro očitsim ob vsakem previjanju na tri ure...
Kaka pa kar dosti najraje na previjalnem pultu :) ko mami kot nora menja plenica tudi do trikrat zapored on se pa smeji - ja naš se že smeji !!!, ampak  to kolikokrat kaka itak ni pomembno, eni dojenčki ne kakajo tudi do 7 dni sem brala v porodnišnici...

Eno vprašanje: ali ste že pridobile davčno številko svojega malčka in kje to uredite?
LP, a.user posted image

< Sporočilo je popravil adriana_m -- 22.2.2007 16:33:25 >

(odgovor članu hebeba)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 17:21:36   
LUNA06
Adriana_m - naš Mark ima že use; davčno, zdravstveno, celo varčevalni račun ima.Na davčno lahko počakaš in bo prišla na dom, lahko pa greš z rojstnim listom na svojo davčno izpostavo in jo dobiš takoj.
Midva se en dan kopava, drugi dan pa samo umijeva.

Mi sploh nismo imeli ta malih pampersk, smo štartali z dvojko.Ko je imel pa štiri kile in pol, pa smo prešaltali na trojko.

Joj dans je blo res lepo zunaj, sva bila na sprehodu dve ure in pol.To je bla prava rekreacija tudi zame, sm kar malo utrujena pršla domov.

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 19:49:48   
Adelina
Ojla!
Da se vam po dolgem času še jaz malo javim. Saj sem mislim da predvčerajšnjim nekaj napisala, pa mi je pol vse zbrisal, še enkrat pa se mi ni dalo pisat.
Smo v redu in smo se lepo zredili in zrasli, čeprav vidim, da bi sploh zvečer še ful jedla, pa ni več mleka, flaške pa ne mara. Zato zvečer ne zaspimo pred pol polnočjo, nato pa se zbudi ob 3-4 in nato ob 6-7 ure. Čez dan pa jeva na uro in pol, včasih še manj-sploh zvečer. Tudi kaka včasih le 1x na dan.
Me pa zanima, kako veste koliko vam pojejo?  a to si mleko sčrpate in potem daste po flaški ali jih tehtate pred in po podoju. Ker jaz nimam pojma, koliko mi poje.
Koliko pa jih zdaj oblečete za ven zdaj, ko je tako toplo? Pa ko jih kopate, a jim vedno namilite tudi glavico, četudi jih kopate vsak dan? M se vsak dan umijeva v čebričku, 2x na teden pa se skopamo v banjici z milom.
Tiste, ki se ubadate s pleničnim izpuščajem, lahko poskusite s plenicam Moltex, ki se dobijo v Milerju. So delno razgradljive in bolj naravne. Mi smo imeli en paket, ampak naša itak ni občutljiva in smo sedaj na Pamperskah, se pa te plenice baje dobro obnesejo pri občutljivih dojenčkih.
Na dopust bomo mi šli poleti ampak še ne vem ne kdaj ne kam-mojmu se namreč že Pag zdi predaleč, kaj šele dalmacija!

Zaenkrat toliko. Čau-čau!

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Januarčki in januarčice 2007
22.2.2007 20:01:11   
Aja32
Hojla punce,

jaz skačem iz februarčic na januarčice in obratno... user posted image user posted image user posted image Sploh ne vem kam naj se lociram... user posted image user posted image user posted image

No, v glavnem naša Naja je pridno dete - edino problem so krčki, kateri jo dajejo skoraj po vsakem hranjenju.... Že pri Lukcu sva poskusila vse možne zadeve (namreč tudi on jih je imel), pa so delovale samo ene kapljice iz Anglije, katere pa Naji ne pomagajo... Torej - ful je revčka glede tega... Najbolj je pa seveda naporno ponoči... Tako da včasih bedive tudi dve do tri ure... In seveda posledica - imam podočnjake do kolen... Nobena kremica ali korektor več ne pomaga... Čisti disaster... user posted image user posted image user posted image

Luka Najo čedalji bolj obrajta... Zaenkrat nobenih ljubosumnih izpadov... Je pa res, da sva ful pazljiva in mu najine pozornosti nič ne manjka....

Toliko na kratko, pa se še kaj javim... LP A

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Januarčki in januarčice 2007
23.2.2007 12:14:44   
karolina*
Midve smo danes malo več pospale, ker je Špela ponoči nekaj štrajkala, zdaj bomo šle pa počasi malo ven. Tudi mene zanima kako oblečete vaše user posted image  za ven- jim date dvojne hlače? Kaj pa kapico- jim date dve ali samo eno? Jaz jo oblečem v žabice in body, pa na vrh pajacka, pa še eno debelejšo majčko nato pa jo dam v spalno vrečo in v voziček. Pa kapici ji tudi dam dve, pa se mi zdi, da tiste bombažne niti ne bi bilo treba.

Zanima me ali vse tako pazite kaj jeste. Jaz namreč po nasvetu patronažne jem popolnoma vse. Rekla mi je, da naj bi mama do dopolnjenega otrokovega 1. meseca jedla vse (postopno seveda, ne vse v en dan) in tega se držim, pa nimamo nobenih problemov s krčki zaenkrat. Zdaj pa ne vem ali imamo samo srečo, ali se je Špela tako postopno navadila na vso hrano in je nič več ne moti. Vidim pa da vsaka patronažna pove po svoje, tako da res ne veš kaj nardit.

NO, šibamo midve malo na sončka, potem bo treba pa kosilo skuhat...imate kakšno idejo user posted image

lep dan vsem

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Januarčki in januarčice 2007
23.2.2007 14:42:32   
bucka01
Ojla
Karolina jaz naši ko greva ven oblečem pač spodaj mako majčko pa žabice potem pa navrh en pajacek pa v kombinezonček pa samo eno kapico ji dam ker je že tako čist tečna ko jo ima na glavi pa ko jo dam v voziček jo še z odejico pokrijem če ni sončka.

Vse nekaj opisujete kako vam spijo na koliko časa se zbujajo mene je pa kar strah napisat ker se ponavadi skoraj zmeraj potem neka stvar če preveč hvališ izjalovi.
Že približno 10 dni imamo isti tempo pa če začnem z večerom ko gremo spat gremo ob 9h pred tem jo umijem previjem in nahranim jo pa hranim po flaški ki jo pred tem napolnim s svojim mlekom seveda da vidim koliko popije in da hitro popije, nato sledi podiranje kupčka in spanec.
Zbudi se mi od 01-02 ure zjutraj takrat jo podojim to traja od 5-10 minut in nazaj spat.
Nato se zbudimo od 5-6 ure zjutraj takrat se zopet podojiva se previjeva in nazaj spat do 9 zjutraj.
Potem pa vstaneva jo spet podojim potem jo pustim na previjalni da si malo nogice razmiga in če je lepo vreme greva kar kmalu ven za približno 2 uri ker potem postane spet lačna.
In tako naprej dokler ni ura spet 9 zvečer.

Resnično upam da se bo tako nadaljevalo in da se ne bo kaj pokvarilo vmes.
No pa lepo se mejte.

(odgovor članu karolina*)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Januarčki in januarčice 2007
24.2.2007 9:33:03   
Urša08
Dobro jutro!

Pri nas je bila razmeroma dobra noč. Zvečer smo se skopali, po kopanju se nahranli in 20.45 je že spal. Zbudil se je ob 2. Takrat sva se nahranla, potem ni hotel takoj zaspati in sva bila pokonci do pol štirih, pa potem ob pol sedmih za 10 minut, pa sva še potegnila do osmih.

Claudia kako je zrastel tvoj sonček. Prav cortkan je.

Nejček je pokakan skoraj vsakič, ko ga previjam. Koliko poje pa ne vem, meni se zdi da kar veliko. Sem imela prvi pregled in sem ga pustila moji mami v varstvu. Načrpala sem mleko - 125 ml in ko sem prišla domov je ravno pojedel in hotel še, tako da sva se še podojila. Glede na to sklepam da kar veliko poje. Je pa res, da bi on čez dan jedel na uro in pol do dve uri - vsaj dopoldan, ko tudi zelo malo spi.

Glede hrane sem začela kar vse jesti. Le svinjine ne jem, jedi ki napenjajo, pa mastne hrane. Pri sadju sem pa začela postopoma probavat.

Mi se kopamo z milom 1 X na teden, ostalo pa samo v vodi.

Sedaj imamo ritko že čisto - je tale praška pasta res zlata vredna, dva dni je trajalo pa je ok. A uporabljate za mazanje ritke hladilno kremo iz lekarne? Jaz sem jo, pa je ne več, ima takoj vneto ritko. Sedaj uporabljam kremo od Bbubchen. Plenice nam Pamperske ne odgovarjajo - premočjo mu.

Sedaj se grem pa napravit, potem pa šibamo malo ven.

Lep dan



(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Januarčki in januarčice 2007
24.2.2007 21:17:17   
adriana_m
Kje pa kupiš praško pasto?

(odgovor članu Urša08)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Januarčki in januarčice 2007
24.2.2007 22:10:02   
Urša08
Adriana m praško pasto kupiš v lekarni. Jaz sem jo kupila v Ljubljani. Če je v svoji lekarni ne boš dobila ti jo lahko jaz kupim in pošljem. Sporoči. Je pa res učinkovita.

Lep večer!

(odgovor članu adriana_m)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Januarčki in januarčice 2007
25.2.2007 11:13:46   
karolina*
Mi smo včeraj šli na malo daljši izlet in sicer smo se zapeljali do morja...Pa naredili malo šopinga, nato pa sprehod ob morju. Prekrasno je bilo res. In Špela je spala kot dojenček user posted image  - od 9h zvečer do 4h zjutraj, pojedla, nato pa spet do 8h. Bomo šli še pohajat user posted image .

Kje imate vaše user posted image  čez dan kadar spijo? Mi zaenkrat še prekladamo koš iz spalnice v dnevno sobo, tako da čez dan spi tam, ne vem pa kako bo, ko bo koš premajhen in jo bo treba preselit v večjo posteljico, ki bo v spalnici. Kako imate ostale to poštimano?

Še nekaj me zanima- ne vem kje sem enkrat prebrala, da s tako majhnimi dojenčki ni dobro preveč po makadamu z vozičkom it. Sicer se ne spomnim zakaj, a me vsak, ki mu to omenim čudno gleda. Jaz komaj čakam preizkusit našega Jaguarja na gozdnih poteh, pa ne vem, če že lahko. Morda veste kako je s tem?

Lep preostank vikenda

(odgovor članu Urša08)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Januarčki in januarčice 2007
25.2.2007 14:01:02   
Barbid
Živjo

Kar neka časa se nisem oglasila. žHud tempo. Dopoldne ko podojim, skočim ven, ta nekje do 12, oči paz Lano, potem gre on v službi inn do 21 sva sami.
Če je pridna in spi, potem je super, lahko še kaj naredim, ponavadi pa je tko, da popoldne noče spati.

Koroške kaplice, ki mi jih je poslala Luna so prijele, zdaj za enkrat nima krčkov, tako da Petraz - za enkrat hvala za ponudbo.

Meni Lana spi (seveda pa traja tud uro ali več, predno zaspi), spi 3 do 4 ure. Zdravnica nama je rekla, da jo moram čez dan zbujat na 2 uri in ponoči naj spi 4.
Če bi to delala, potem jo ima lahko skoz  v rokah. Si prestavljate 2 uri spanja, dojenje, previjanje, nošenje, - ja pol je že dve ure mimo in je spet lačna).

Tako da jaz imam kar en svoj ritem, nahranim, previjm in dam spat, saj itak pokliče ko je lačna. Več kot 4 ure pa ne spi.

Zdaj imam edino en problem: sicer dojim, vendar ne vem, koliko poje. Je sestra rekla naj pridem na poskusno dojenje, a kaj ko je Lana enkrat pridna in lepo vleče, spet kak drug dan - posebno če je malo tečna in ni njen dan, potem malce je, ostalo pa je samo crkljanje na "joškci" in ostane lačna.

Zato zdaj praktciram, da jo dam malo na joškico, ostalo pa po flaški (moje mleko), vendr ne vem koliko naj ji dam. Ni taka, da bi nehala, ko ima dosti.
Ko sva bile na pregledu 13.2. je imela 3900, zdaj ima verjetno okoli 4000 g.

Koliko ji naj dam v flaško  ? Mate kakšne izračune  ?? Koliko mora pojest ?

Sem brala vaš emaile: jaz jo ne dajem v nobeno pižamico, za ven pa imamo tako: majčko in žabice, čez pa ene hlačke in majčko (bolj toplo), pa zimsko vrečko iz H&M  (z Luno imava isto) - ji je sicer ful prevelika, a važno da ji ne piha. Pa kapico, tetra in pravo.

Zoja:  Glede otroškega dodatka: vloži kot mati samohranilka. Itak je vse skuaj taka revščina. Prav veliko ne boš dobila. Ko sem brala, da je Luna dobila odločko cca. (ne spomnim se točno), nekje okoli 15 eur bruto mi je postalo kar slabo, vem pa da kot mati samhranilka boš dobila tam nekje okoli 20 evr.

_Jaz sem oddala vlogo 22.2  - res je dodatek odvisn od višine plače, apask jaz kake bajne plače nimam, sem pa oddala kot mati samohranilka. Midva tud nisva poročena, niti nisva prijavljeno na istem naslovu - kaj jih briga, itak je lahko državo sram, k ti tolk mal dajo otroškega dodatka, če pa si še samohranilka - kao, pa ti dodajo še tistih par evrov. Sramota.

Edin kar boš profitirala, boš pri vrtcu -kot samohranilka. Vsaj nekaj.
Tvojemu pa bodo že določili višino preživnine. Vsaj to naj ti da.
Saj sem vesela, da se je vnesel, samo za kolk časa. Ti moški so čudni.

Jaz imam to srečo, da je moj tolk zaljubljen v LANO. In še nekaj vam provem, PRVI NJEN NASMEH - VALDA OČITU  !!!!  Mami je dobra samo za mleko in za previjanje. Ja da crkneš od smeha.

Evo tolk - zdaj pa že Lana kliče.

Pozdravček
Barbi



(odgovor članu karolina*)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Januarčki in januarčice 2007
26.2.2007 10:21:00   
zima07
Barbid, samo na hitro: Meni je babca povedala tale izracun:

DOJENCKOVA TEZA (kg) * 190 = kolicina ml / 24 ur       
 
Primer:
Otrok tezek 3.900g:
3,9 *190 = 740 ml v 24 urah....sedaj je pa odvisno, koliko obrokov imata.... 
7 obrokov: 105 ml na obrok, 6 obrokov: slabih 125ml na obrok....

Toliko zaenkrat, pikica klice.....

Pozdravcek!

(odgovor članu Barbid)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?