|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  216 217 [218] 219 220   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:12:51   
Suzi*
Ko smo ravno pri kremah za ritko....jaz sem uporabljala vse mogoče, ampak kmalu pristala kar na lekarniškem hladilnem mazilu...je ful lepo mazljivo, ritka ni nič bela (kot npr od Niveje), pa lepo naredi tak film po ritki. Za silo, če je ritka vneta pa imam Bepanten-mazilo za rito, ta tud vedno praktično takoj učinkuje.
Robčkov pa jaz za začetek ne bom uporabljala (oziroma samo za na pot jih bom), bom kar lepo pri vatki in topli vodici vztrajala, kot sem pri Anžeju.....se mi zdi bolj nežno za male ritkice kot robčki. Pa še ceneje. Ampak voda pa NE odstrani močnih krem za ritko kot je npr od Niveje. user posted image  Za Anžeja imam pa najraje Penaten robčke za rito, ki jih še občasno uporabljamo.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5426
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:16:49   
srečka nosečka
bepanten - je tudi meni ok.
Kar se pa kremice za ritko tiče - lamprehtovo mazilo od Mariborskih lekarn.
To je taka finan kremica za dojenčkove ritke in pri nas poznana daleč naokoli.

Planice pa verjetno pampers. A imajo pamperske odprtino za nezaceljene popke?


(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 5427
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:17:40   
Suzi*
Ja, originalne Pamperske imajo samo v Mullerju, drugje so slabi cenejši "ponaredki" za vzhodno evropo. user posted image  
Mi smo tud skor diplomirali iz teh plenic. Vse sprobali, pa so ugotovitve podobne kot pri Pini. Jaz sem zdaj na koncu pristala pri pleničkah iz Špara (Libero). So mi res superske. Mehke, ne premočijo,.. ampak sem zadnjič gledala, pa sploh nisem vidla malih številk. user posted image user posted image   Bom pa zdaj tudi jaz probala Mullerjeve, če jih imajo sploh za najmanjše ritkice??? Pina, a kaj veš???

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5428
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:19:32   
Suzi*
IZVIRNO SPOROČILO: srečka nosečka

Kar se pa kremice za ritko tiče - lamprehtovo mazilo od Mariborskih lekarn.
To je taka finan kremica za dojenčkove ritke in pri nas poznana daleč naokoli.

Planice pa verjetno pampers. A imajo pamperske odprtino za nezaceljene popke?




Jaz imam hladilno mazilo od Dolenjskih lekarn. Do te vaše pa težko pridemo.

Meni Pamperske niso ne vem kaj, sploh če niso originalne smrdijo za znoret in trde so ful. Odprtine za popek pa nisem zasledila pri nobenih. user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 5429
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:25:32   
srečka nosečka
saj ni ravno odprtina - sem malo glupo napisala
Zgornji rob pleničk je v predelu popka "bolj dol" izrezan, mah ne vem kako naj opišem.
Glede planic in ostalih stvari pa sem tudi jaz slišala, da ima samo Muller originale.
Skoraj ne moreš verjet, da so takšne razlike.
Nekateri nas imajo še vedno 100 let za leseno žlico. user posted image

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5430
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:34:23   
mlavla
živjo pupe...ker vidim, da veselo čvekate se vam bom malo pridružila...
glede plenic, pa smo se pri nas odločili, da bomo uporabljali pralne plenice in sicer racmanke...upam, da bo vse vredu in da ne bo otrok imel kakšno alergijo itd. dolgo sploh nisem vedela,da so lahko otroci alergični na te pralne plenice...
plenice smo tudi že kupili (v petek), preko oglasa...in sicer nerabljene..z nakupom sem zelo zadovoljna...
drugače pa me je danes zopet pot vodila do objemanja školjke..le kdaj bo tega konec??

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 5431
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:34:53   
pina-1
suzi, Muller ima peleničke tudi mini. Mislim da od 3-6 pa če se ne motim tudi tamale od 2-5. Za od 3-6 sem stoprocentna za ta druge pa ne.

Glede robčkov pa ne vem kako je s fantki. Pri punčkah ni glih najbolj priporočljivo piško prat samo z vodo. Se hitro navadi in ko vode ni v bližini je hudič in so takoj vse srbeče in boleče in vnete... Tako da jaz sem pri mii prakticirala enkrat na dan kopanje in ostalo robčki. No če je bla usrana do vrata itak robci odpadejo in rula tušuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 5432
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:36:28   
vrtnica76
Jaz sem razmišljala, da bom tudi tokrat uporabljala Pamperske, samo sem po vaših izkušnjah kar mal v dilemi.Pri Tamari, pred 6 leti so bile kar vredu in nisem uporabljala drugih, tokrat bomo pa videli, če se je njihova kvaliteta kaj poslabšala. Od kozmetike bom verjetno uporabljala Bepanten mazilo , pri vneti ritki pa hladilno mazilo.Drugače je pa tudi meni Becutan krema OK.Včasih jo tudi sama uporabljam.

_____________________________

Bistvo sreče v življenju je v tem, da imamo kaj delati, ljubiti in upati.

16.1.2008 se je rodil korenjak Janez.

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 5433
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:37:21   
pina-1
mlavla svaka ti čast. Jaz res občudujem vse te mamice, ki se odločijo za pralne pelenice. Si ne predstavljam kako bi jaz sfolgala z pranjem, likanjem insušenjem teh pelenic. Že s pelenicami za enkratno uporabo, porabiš ogromno tetra in jih včasih nisem sfolgala sproti prat in likat, da bi pa to mela še kot edino pelenico. Jaz res občudujem te mamice ki to zmorejo. Jaz sem odkrito prelena za to in če si lahko olajšam zadevo si jo definitvno bom.

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5434
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:50:09   
vrtnica76
Pina, jest sem pri naši piško skos umivala z vodo (razen če smo bli kje na poti) pa k sreči ni bla nič bolj občutljiva. Zdej bomo pa videl kako to gre pri fantkihuser posted image .Meni se zdi, da je dost teži umit drekico pri njih, še posebi če je bolj redkauser posted image .No, ja pa se bomo tut to navadli.Me mal rešujejo izkušnje iz mojega poklica, ko sem delala v jaslihuser posted image .

_____________________________

Bistvo sreče v življenju je v tem, da imamo kaj delati, ljubiti in upati.

16.1.2008 se je rodil korenjak Janez.

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5435
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:56:08   
mlavla
IZVIRNO SPOROČILO: pina-1

mlavla svaka ti čast. Jaz res občudujem vse te mamice, ki se odločijo za pralne pelenice. Si ne predstavljam kako bi jaz sfolgala z pranjem, likanjem insušenjem teh pelenic. Že s pelenicami za enkratno uporabo, porabiš ogromno tetra in jih včasih nisem sfolgala sproti prat in likat, da bi pa to mela še kot edino pelenico. Jaz res občudujem te mamice ki to zmorejo. Jaz sem odkrito prelena za to in če si lahko olajšam zadevo si jo definitvno bom.


men se pa zaenkrat sploh ne zdi toliko dela...saj jih stroj opere, če bo nuja za sušenje jih bomo dali v sušilec, drugače pa na stojalo..likat jih pa itak ni potrebno...pač če se zanje odločiš jih moraš potem uporabljati, ker drugače je to mal predraga investicija...user posted image

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5436
   RE: Februarčice
30.10.2007 14:58:02   
pina-1
jaz ti samo ploskam. Priznam, da sem sama malo prelena da bi to delala....

Vrtnica, jaz pa poznam ogromno primerov ko so mele s tem probleme... Je pa res, da če maš previjalno v kopalnici je to laže izvedljivo. Jaz sem in bommela v sobi pa se mi ne bo dalo z vodo mešetarit...

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5437
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:00:39   
misar
res da sem frišna...se pravi mi je vse skupaj prvič...pa nisem vedela, da sploh še kdo uporablja navadne plenice, to so naše mame morale, sem mislila, da tega vsaj 10 let ni več v praksi...

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5438
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:02:26   
mlavla
ja pri nas se bomo pa kar na pralnem stroju in sušilcu previjali, ki ju imamo v kopalnici...user posted image bo moj dragi izdelal neko ploščo za čez(si še ne predstavljam čist), pa še neke poličke zraven za odlaganje malenkosti...pleničke, kremice, vatke itd.

sam v razmislek..le koliko dela pa so imele naše mama, ki so nas povijale le v tetra in povijalen plenice...?vsak jim čast...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5439
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:04:11   
mlavla
misar pa saj to niso čisto navadne obične plenice..to so že krojene plenice..tukaj imaš link,da si boš lažje predstavljala

http://www.pleniceracman.com/

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5440
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:07:52   
mlavla
pa da se še malo pohvalimuser posted image ..danes sem se lotila štrikanja copatkov po navodilu ene izmed forumašic..pa mi je enega že uspelo narediti..sem čist navdušena...

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonce. :)
Eden je za naju posijal 29.02.2008!
Drugi pa je posijal 22.04.2009 :)

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5441
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:10:38   
pina-1
mlavla bravo za štrikanje... user posted image user posted image user posted image

jaz sem pa zdej malo zbirala in našla en dober seznamček potrebščin. sem od septemberk malo priredila.
ga bom sem prilimala. ČE kera zna kako pol nardim povezavo do tega linka bi bilo dobro pa ga kam pripopat, da bomo lahko pogledale ko bomo kaj rable..
Evo:
 
FEBRUAR 2008

1.OPREMA:
- VOZIČEK
- AVTOSEDEŽ
- TORBA ZA POTREBŠČINE
- ZIBELKA ali KOŠEK ali POSTELJICA + POSTELJNINA 
- MIZICA ZA PREVIJANJE + previjalna blazina
- BANJICA


Komentarji: Pri vozičku se prepričajte, da gre v prtljažnik od avta (z vso pripadajočo opremo)! Nekatere mamice odsvetujejo uporabo košare za voziček, ker je uporabna le kratek čas in le, če zunaj ni prevroče. Zibelka in košek se tudi uporabljata manj časa, zato nekatere priporočajo, da otrok spi od začetka v posteljici.
 
2.PRIPOMOČKI ZA HRANJENJE:

- STEKLENIČKA ZA HRANJENJE
- ŠČETKA ZA ČIŠČENJE STEKLENIČK
- DUDA ZA NOVOROJENČKA - 2 kom
- CUCLJI z različnimi velikostmi luknjic

Komentarji: Nekatere priporočajo Aventove, druge NUK stekleničke - v bistvu je vseeno, le da imajo cucelj za novorojenčka. Kupiš jih po potrebi, če dojenje ne steče. Dude izdelujejo iz silikona in kavčuka. Silikonske prodaja Avent, kavčukove pa Chicco. Slednji ima dudo, ki sicer ni lepa na pogled, je pa popolnoma mehka in se dojenček lahko tudi uleže nanjo.

3.OBLAČILA:
- TETRA MAJČKE , body – 10 kom (za na kožo) – št. 56/58/62
- MAKO MAJČKE – 5 kom (za čez)
- ŽABICE bombažne – 4 kom
- NOGAVIČKE – 4 kom
- KAPICI tetra ali mako – 2 kom + 2 volneni kapici za čez
- COPATKI – 2 kom
- PAJACEK PLIŠ – 5 kom
- BRISAČA ZA PO KOPANJU,(S KAPUCO)
- PAJAC oz. KOMBINEZON ZA VEN
- PLENICE, TETRA – 20-30 kom (za široko povijanje, nego)
- PLENICE, npr. Pampers Newborn 1 ali BOMBAŽNE PLENICE
- POVIJALNE PLENICE - 10
- ODEJICA – 2 kom
- SLINČEK – 2 kom
- ROKAVIČKE ZA DOJENČKA - če se bo praskal z nohtki 

Komentarji: Nekatere pravijo, da spalna vreča ni potrebna, druge pa da je bolje, da navadiš dojenčka na njo zgodaj, preden začne s sebe odrivati odejico. Namesto mako in tetra majčk mamice raje uporabljajo kar bodije. Bodije je priporočljivo kupovati s stranskim zapenjanjem, da se ne mučiš z oblačenjem čez glavico. Plenice za enkratno uporabo kupi le en zavoj, če bo dojenček slučajno imel alergijo ravno na to vrsto plenic. Pajacke je priporočljivo imeti tudi bombažne, ne samo plišaste, ker je v njih lahko prevroče.

4. KOZMETIKA:
- OTROŠKO MILO za kopanje dojenčka (trdo), ALI OLJNA KOPEL
- MLEKO za po kopanju
- MANDLJEVO ali OLIVNO OLJE ali BEPANTHEN LOSION
- HLADILNO MAZILO za ritko
- 70% ALKOHOL (za razkuževanje toplomera, mizice, popka)
- FIZIOLOŠKA RAZTOPINA (čiščenje popka in nosu)
- TETRA KRPICE – 12 kom
- ŠKARJICE ZA NOHTKE, ALI ŠČIPAČ
- GLAVNIK in KRTAČKO
- ROBČKI za nego ritke
- VATA (za »nacufati«)
- PALČKE – bibe (debele)
- MAZILO BEPANTHEN – roza (za celjenje bradavic in za dojenčka)
- LANOLIN MAZILO ZA BRADAVICE
- ZA ČIŠČENJE NOSU; npr. Sterimar iz lekarne
- KAPLJICE PROTI KRČEM; npr. Sap simplex iz lekarne

Komentarji: Nekatere so za, druge proti robčkom za ritko - če je ritka občutljiva, se robčki odsvetujejo, drugače pa naj bi se uporabljali v glavnem na kakšnem potovanju. Palčke za čiščenje noska in ušes se odsvetujejo - namesto tega se priporoča uporaba svaljka vate. Kapljice proti krčem kupiti po potrebi.

5. OSTALO:

- TERMOMETER ZA VODO
- TERMOMETER ZA MERJENJE VROČINE – klasični
- Babyphone ali Angelcare
- ROKAVIČKA ZA KOPANJE DOJENČKA
- TEHTNICA ZA DOJENČKA - ni nujen pripomoček 

Komentarji: Babyphone in podobne zadevice kupi po potrebi - odvisno od tega, ali je novorojenček v drugem prostoru, ko spi... Termometer je najbolj priročen/drag tisti, ki meri temperaturo v ušesu, ni pa nujno potreben pripomoček. Povsem dovolj je navaden digitalni termometer, ki meri temperaturo pod pazduho. Tehtnica tudi ni nujen pripomoček, saj na začetku lahko svojo prinese tudi patronažna, nato pa dojenčka tehta pediater.

6. ZAME:
- NEDRČEK ZA DOJENJE – 2kom
- BLAZINICE ZA V NEDERČEK
- PRSNA ČRPALKA – 1kom - kupi po potrebi
- NASTAVEK ZA BRADAVICE - kupi po potrebi
- VLOŽKI ZA V PORODNIŠNICO - bombažni Vir 80
- KREMA ZA BRADAVICE - lahko uporabljaš Bepanthen
- NAPIHLJIV OBROČ ZA PLAVANJE - po potrebi, če boš šivana 

Komentar: Prsno črpalko kupi po potrebi, če bo treba črpati in shranjevati mleko. Krema za bradavice je lahko Bepanthen ali pa krema z lanolinom - za slednjo pravijo, da se bolje obdrži na bradavicah in da je pred dojenjem ni potrebo spirati. Nedrček kupi le 1 kom s čim manj šivi, drugi kos pa, ko bo znana številka :))

7. ODHOD V PORODNIŠNICO
POTREBŠČINE
- OSEBNA NEGA (milo, zobna krtačka, pasta, glavnik, krema, vazelin za ustnice, brisača, krema za bradavice)
- NEDRČEK ZA DOJENJE in BLAZINICE
- NOGAVICE
- COPATI (z debelim podplatom, da se lahko zmočijo)
- MOBITEL + POLNILEC
- BOMBAŽNI VLOŽKI Vir 80
- KOPALNI PLAŠČ, po ptrebi
- hlačke za enkratno uporabo
DOKUMENTI
- NAPOTNICA ZA PORODNIŠNICO
- NAPOTNICA ZA REŠILCA
- IZVIDI: KG-Rh, WaRe (originali!)
- MATERINSKA KNJIŽICA
- ZDRAVSTVENA KARTICA
- OSEBNI DOKUMENT
- POROČNI LIST
- POTRDILO ZA SPREMLJEVALCA, ČE BO ZRAVEN

Komentarji: V porodnišnici dobiš spodnje hlačke, vložke, spalno srajco... Če pa mamica biva tam dalj časa in bi si rada npr. umila lase, se priporoča, da s seboj prinese sušilec za lase, ker ga tam baje ni.

8. ODHOD IZ PORODNIŠNICE (prinese nekdo pred odhodom):
ZA DOJENČKA
- 3 TETRA PLENIC
- 1 POVIJALNO PLENICO
- 2 PLENICO ZA ENKRATNO UPORABO
- ODEJICA
- BODI Z DOLGIMI ROKAVI
- KOMPLETEK (hlačke + jopica ali majčka)
- COPATKI ali NOGAVIČKE
- TANKE ŽABICE
- KAPICA
- AVTOSEDEŽ / LUPINICA
ZA MAMICO
- OBLAČILA (majica, hlače, nogavice...)
- ČEVLJI
- SPODNJE PERILO

Komentarji: Posebej bodite pozorne pri pripravi oblačil zase, ker se je v praksi izkazalo, da če nič drugega, moški pozabijo prinesti čevlje ali spodnje perilo :))


_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5442
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:14:19   
Suzi*
lepo pozdravljene od doma. user posted image user posted image  Smo na hitro lahko prej končali v službi, pa sem šibala....

Jaz mam previjalno tudi v sobi, pa si lepo v en tak mini plastični lavorček natočim toplo vodo, pa nesem v sobo in pucam. Kakca pa pri fantkih ni težko pucat. Pri punčkah je velik težje, ker gre vse v gubice in v piško.

Glede racmank jaz tudi občudujem vse, ki to uporabljajo. meni bi blo preveč dela z vsem tem pranjem....sploh ko na začetku se mi zdi ves čas nekej lulajo in kakajo.....

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5443
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:18:51   
pina-1
Suzi ti si že doma.... lumpa..si nas pustila tu v službi sameuser posted image user posted image user posted image  no naj ti bo, ko boš v petek delala.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 5444
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:19:32   
MetiLu
Pina, super seznamček, evo, že kljukam, kaj že mamo user posted image

No, pa sem zvedla vse o pleničkah. Zdej mi pa povejte še kako sorodnikom in prijateljem na lep način povedat, da nej ob rojstvu rajši prinesejo kakšen darilni bon al pa keš, da se mi ne bodo nepotrebne stvari oz. napačne stvari nabirale user posted image  ker me že zdej sprašujejo, kaj bom rabila, men gre pa tok na živce, če kdo drug namesto mene izbira, mal sem komplikator, samo kaj čem user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5445
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:20:08   
Suzi*
ja, boš vidla kako bom v petek delala.....bom imela abonma na RR. user posted image user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu pina-1)
Neposredna povezava do sporočila: 5446
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:20:10   
misar
aha vidim, mmmm zanimivo videt

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5447
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:20:28   
nuka
mlavla tudi jaz ti čestitam za tole odločitev glede plenic. Meni enostavno ne bi zneslo.
Za plenice sem pa ugotovila isto kot pina. Pri nas so se najbolj obnesle Mullerjeve plenice. Sama bom tudi na začetku uporabljala vodo in robčke. Za ritko se je pa pri nas najbolj obnesla krema Penathen.
Kakec se pa lažje čisti pri punčkah kot pa pri fantkih. Vsaj meni se tako zdi. Tamali sem zmeraj dobro očistla ritko, pri  tamalmu se pa zmeraj še kaj skrije pod lulčka user posted image . Tko da moram res dobro pogledat da se mu koža ne vname. Ma zlo občutljivo.


_____________________________

Nika 8.9.2004
Nejc 3.2.2006
Nina 27.2.2008

(odgovor članu mlavla)
Neposredna povezava do sporočila: 5448
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:22:39   
Suzi*
Ja, Meti, ko te vprašajo kaj želiš lepo povej da ali bon ali pa pač kakšen paket plenic, ki jih ti izbereš,....pač, kar želiš. Čeprav večina po mojih izkušnjah nič ne vpraša, ampak samo kupi. Meni je šlo tudi malo na živse, ker smo dobili kar nekaj za oblečt, pa čist vse je blo v svetlo modri. user posted image user posted image user posted image user posted image  folk res nima domišljije.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 5449
   RE: Februarčice
30.10.2007 15:24:42   
Suzi*
IZVIRNO SPOROČILO: nuka

Kakec se pa lažje čisti pri punčkah kot pa pri fantkih. Vsaj meni se tako zdi. Tamali sem zmeraj dobro očistla ritko, pri  tamalmu se pa zmeraj še kaj skrije pod lulčka user posted image . Tko da moram res dobro pogledat da se mu koža ne vname. Ma zlo občutljivo.



A res???? Jaz pa živim v prepričanju, da je težje s tistih gubic čistit. user posted image  No pri fantku je pač treba pogledat pod jajčka in pod lulčka....ampak je to čist rutinsko čez čas. user posted image

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu nuka)
Neposredna povezava do sporočila: 5450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  216 217 [218] 219 220   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  216 217 [218] 219 220   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?