|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vse o porodu z ultivo
15.11.2010 21:08:30   
pizmek
Hey..

Kako je pa s tem v postojni? Katera ve?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: vse o porodu z ultivo
3.12.2010 14:44:26   
adina
Pozdravljeni! Pri obeh porodih sem imela Ultivo-Remifentanil. Ultiva je pri meni delovala ODLIČNO! Odvzela mi je skoraj 70-75% bolečine, glede na "original bolečino" popadkov! Prvič sem se s to obliko lajšanja bolečine seznanila pri prvi nosečnosti. Predstavila mi jo je moja ginekologinja. Dobila sem napotnico za anesteziologa na Ptuju, dobila datum pregleda in šla na posvet. Prijazna anesteziologinja(jih je več in so vse prijazne in prave entuziastke) nam je več ženskam naredila krajšo predstavitev Ultive. Po tem pregledu-predstavitvi smo dobile še potrdilo katerega naj bi ob sprejemu v porodnišnico pokazale (Tu se zadeva začne zapletat-vsaj na Ptuju).Nosečnice, ki so bile na tem sestanku oz. pregledu in so prihajale iz drugih predelov Slovenije-glede bolnišnične pokritosti,so že vedele, da BABICE Ultive ne marajo, ker da....ne vem zakaj (BABICE nimajo razen izkustvene, nobene ZNANSTVENE osnove za kakršno koli mnenje)!!! In prišel je dan D-1.porod. Otrok je bil prenošen pribl. 4 dni, ob 2.00 mi je odtekla voda, ob 2.30 sem bila v sprejemni ambulanti porodnišnice Ptuj, na vložku sem opazila, da je plodovnica zelena ob 3.00 sem bila v porodni sobi, dobila blago dozo umetnih popadkov do predaje službe zjutraj ob 7.00, ob 7.00 so umetne popadke intenzivirali, ob približno 9.00 je ginekolog dovolil, da mi nastavijo Ultivo, ko mi je Ultivo anesteziologinja nastavila so BABICE (nisem imela občutka za čas) demonstrativno zapustile porodno sobo in dve uri (približno) me je  vodila pri porodu anesteziologinja-dr. Šarmanova (vodila pri vstajanju, hoji, dihanju, na WC, skozi popadke bodrila kot je žensko, ki rojeva treba bodriti in voditi) V žilo dobiš t.i. intravenozno pot in ko popadek začne oz. začutiš bolečino, pritisneš na neke vrste gumb in v žilo se ti izbrizga količina ultra-kratko delujočega anestetika, ki deluje točno toliko časa kot traja popadek. Učinek (vsaj pri meni) je odličen. Rojevaš po naravni poti, le bolečine ne čutiš tako močno. Tako rekoč idealno. Seveda bo veliko nasprotnikov Ultive-češ rojevanje je nekaj naravnega. Se strinjam. Vse je naravno! Tudi trohnenje zob, glivično spremenjeni nohti, vnetje slepiča, glavobol in da ne naštevam še naprej… in vsepovsod lajšamo bolečino! Zakaj je torej ne bi tudi pri porodu???? V bolnišnici Ptuj bi pa bilo etično in »fer« do porodnic, da Ultivo brez znanstveno neutemeljenih demonstracij BABIC, porodnici pokličejo anesteziologa in da ta nastavi obljubljeno Ultivo in da samovoljno in šarlatansko ne polemizirajo glede uporabe le te. In zanima me iz katerega strokovno utemeljenega vira propagirajo, da mora biti ženska odprta 4 cm? Jaz nisem čutila razlike v bolečini popadkov ves čas poroda, razen v dobi iztisa!    Hvala anesteziologinjam, ki nesebično, požrtvovalno in profesionalno opravljajo svoje delo.   P.S.: Ultiva je v SB Ptuj zastonj.   Lp   Če vas zanima potek drugega poroda, ga lahko opišem v nadaljevanju.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: vse o porodu z ultivo
6.12.2010 8:40:05   
šušu
Adina, pa povej še drugo izkušnjo user posted image

Mene pa zanima, koliko ste bile po Ultivi "zadete"??? Jaz se malo bojim "zadetosti"...


(odgovor članu adina)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: vse o porodu z ultivo
13.12.2010 18:36:15   
adina
Najprej, Ultiva je opiat. To pomeni, da deluje na bolečino v centralnem živčnem sistemu in te pogovorno«zadane«. Vendar je ultra-kratko delujoča in kot že ime samo pove deluje ultra-kratko časa. To pomeni, da se v krvi razgradi v nekaj sekundah…Seveda pa ob tem čutiš  občutno manj bolečine in seveda opitost, ki je prijetna »vsaj meni«, glede na bolečino popadka. Prednost pred vsemi drugimi opioidnimi analgetiki-npr.Dolantinom, je ravno v tej ultra kratko delujočem času delovanja. Ali še bolj nazorno…prej se v telesu razgradi kot pa naredi kako škodo pri plodu ali porodnici. Pri drugem porodu je bilo pa takole. Bila sem nekaj dni pred predvidenim datumom poroda. Prav tako sem bila dogovorjena za Ultivo in da bo pri porodu zraven partner. Prve blage popadke sem začutila ob 24.00. Sledili so si na pol do tri četrt ure vse do 4.30 zjutraj. Ob 4.30 so se pa zgostili na 4-5 minut in bili kar močni, tako da sem jih predihavala čepe. V rešilcu so se popadki razredčili na 10 minut. Ob približno 6.00 sem bila v porodnišnici. Po pregledu, CTG-ju in še bolj redkih popadkih-na približno uro ali dve, je bilo jasno, da ne bom rodila še tako kmalu. Ker se Oxitocin (hormon, ki krči maternico) izloča bolj ponoči, je bilo jasno, da bo noč pestra. Vmes je šel partner domov, ker imava doma še enega majhnega otroka in je bilo jasno,da bom s tako intenziteto popadkov rodila enkrat zvečer. Jaz sem pa poskušala med popadki (ki so bili tudi tako močni,da sem jih predihavala čepe in preštevala koliko sekund trajaj in vmes jokala, da mi je bilo lažje J) malo zadremati in počivati in nabrati moči za NOČJ. In prišla je noč. Ob 20.00 so se pričeli popadki, ki so si sledili na 4-5 minut in so bili tako močni, da sem jokala, klečala ob postelji in v joku na tiho, med dihanjem štela koliko trajajo. Tako sem lažje-psihološko predihala naslednji popadek. ZA VZPODBUDO VSAKI NOSEČNICI NAJ BO MISEL OZ. VODILO, DA VSAK POPADEK ENKRAT MINE! V sobi sem bila sama in babica me je naročala na CTG-je nadstropje nižje na vsake toliko. V joku sem jo prosila, da naj pokliče anesteziologa za Ultivo. In tu se prične kalvarija. Babica-recimo,da ji je bilo ime Genofefa me je prepričevala o nesmiselnosti Ultive, ker da še to niso pravi popadki in da moram biti odprta 4 prste in mi s svojimi prsti »nazorno« kazala koliko je to in kako velika, da je otroška glavica!??? Da ni vse v kemiji, da ima tudi ona diplomo in znanje in da naj se poskušam osredotočiti na dihanje in otroka, ki prihaja. V vsem sem se strinjala z njo. Vse bi naredila samo,da čim prej mine in DA NE BI TAKO MOČNO BOLELO. Ura je bila 24.00-torej že drugi dan. Bila sem na koncu z močmi, skoraj ponižno sem moledovala za Ultivo in v vsej agoniji na glas razmišljala, da mogoče res prav ne diham in da bi morala drugače kot mi je s »težko opisljivim načinom in tonom«(mogoče so še najbližji zvoki iz kakih psiho filmov v 30-ih letih) svetovala babica. Sledila sem vsem njenim navodilom. CTG baje še zmeraj ni pokazal zadosti močnih popadkov, da bi lahko dobila Ultivo. Želela sem govoriti z ginekologom, ki mu je npr. ime Ciril-lahko tudi Metod. Spet sem prosila za Ultivo in vmes čepe in v mukah predihavala popadke-na koncu z močmi. Bila sem na tem, da zapustim to porodnišnico in grem sredi noči nekam drugam a je bila intenziteta in gostota popadkov tako močna, da tega več nisem zmogla izvesti. Ginekolog je pričel poudarjati kje vse v tujini je delal, da res, da ne govori pravilno slovensko itd…Jaz pa njemu, da nimam nacionalnih predsodkov, da samo prosim za obljubljeno Ultivo. Zgodilo se ni nič! Razen premestili so me v porodno sobo. Tisto noč-ne da bi slišala, ni rodila nobena druga ženska. Ob mene se je vsake toliko vsedla »Genofefa«, ki mi je subtilno, v poltemi porodne sobe govorila naj jo gledam v oči, če mi svetuje. Med popadkom (katera jih je doživela) imaš oči večinoma zaprte in težko z očmi slediš sogovorniku. Svetovala mi je, da naj ne bom jezna na cel svet in da naj jo gledam v oči. Govorila mi je, da naj mislim na otroka,ki rabi kisik…Prosila sem jo, če lahko vstanem ali klečim ob postelji, ker mi je tako lažje. In me ni pustila iz postelje. Pri prvem porodu sem lahko počela vse kar sem želela..od čepenja, hoje, žoge itd…Spet sem jo prosila za Ultivo in ona meni naj se sprostim in mislim na otroka. Med vrsticami mi je povedala,da ona privat svoje klientke z nekimi »instant« alternativnimi tehnikami zelo dobro pripravi na porod in da rojevajo skoraj brez bolečine. (Če bi to-pridobitniško ali pa tudi ne počela jaz, med opravljanjem svojega poklica, ga ne bi smela opravljati nikoli več!) Torej je delala reklamo za popoldansko obrt.!? Ali pa hobi-kar koli že, me tisti trenutek med popadki ni zanimalo. Se strinjam, da je zelo pomembno kako je ženska psihično pripravljena na porod (že od otroštva dalje) in ali si otroka želi in kako pomembno je razumevanje s partnerjem itd.. Vendar je zelo neumestno in neprofesionalno, da v trenutku največje šibkosti porodnice, delaš reklamo za svoje popoldansko »Vu-du« s.p. ali d.o.o ali popoldansko obrt ali kar koli pridobitniškega. Ob približno 1.00 sem povedala, da bi rada poklicala partnerja. Genofefa me je vprašala zakaj ni že ves čas tu? Povedala sem ji, da sem tu že 24 ur in da je vmes šel domov ker imava še drugega majhnega otroka, ki rabi ob sebi starša in da je še otrok malo bolan….. In že je imela Genofefa novo iztočnico za izživljanje. Menila je, da je kužen in da tak itak ni dobro, da hodi v porodni blok. Za boga… Potem sem kužna tudi jaz, kužen je bil tudi on-ves dopoldan ob meni. Sploh pa porodni blok ni popolnoma sterilno okolje! In sploh…se vzdržim komentarja. Parterja sem poklicala, prišel je v nekaj minutah in takoj mi je bilo lažje. Dajal mi je vodo med popadki, me bodril, masiral ledveno…Počutila sem se, kot da bi bila spet polna moči-čeprav sem bila že čisto izčrpana. Alternativna Genofefa je pa v tem času neopazno zapustila porodno sobo. Nimam kaj pripomnit! Genofefa je bila ves čas slišati prijazna a njen pod ton je bil močno patološki-kot da nima empatije. In vse je bilo še bolj grozno sredi noči-ena na ena in babica ti pere možgane. Ko se je že danilo so poklicali anesteziologinjo, ki mi je nastavila ULTIVO. In Genofefa je spet dobila nov zagon za izživljanje….Prijazno mi je rekla:« no zdaj pa lahko vstanite in hodite, da vam bo gravitacija pomagala pri porodu, kot ste želela prej«. Takrat seveda nisem mogla več vstati iz postelje. Bila sem brez moči, nekoliko »opita« od Ultive- po olajšanju bolečine, v tretji porodni fazi, skoraj trideset ur s popadki (bolj močnimi in manj močnimi), skratka na koncu poroda in na koncu z močmi. Rodila sem ob 6.32. Torej po 30-ih urah in 32-ih minutah po pričetku popadkov. Zašit me je prišel Ciril oz. Metod, mi pičil lokalno anestezijo in brez,da bi sekundo počakal, da le ta prične delovati, pričel šivati…A ta bolečina je bila zanemarljiva v primerjavi z bolečino popadkov. Ampak škoda Xilocaina-anestetika. Lahko bi prišparali kak evro in ga uporabili pri stiskanju kakega mozolja na primer! Otrok se je rodil zdrav, razen, da se mu je med porodom zlomila ključnica (verjetno zaradi velikosti ploda in proporcev moje porodne poti). Menim, da se morajo zdravniki (ginekologi, anesteziologi in strokovni direktor-dr. Čeh ) dogovoriti kdo bo odločal o uporabi Ultive! To samovoljno mešetarjenje in šarlatanstvo, da ne rečem celo izživljanje babic-glede Ultive, je skrajno neokusno in vredno objave še nekje drugje. Glede ostalega strokovnega dela babic in prijaznosti vsega osebja pa nimam nobenih pripomb. In kapo dol, da zmorejo toliko let in toliko noči, za popolnoma bizarno nizko plačilo, tako požrtvovalno opravljati ta poklic! Hvala!  

(odgovor članu šušu)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: vse o porodu z ultivo
14.12.2010 12:52:16   
nina42
Če prav razumem, so ti pri 2. porodu dali Ulitovo tik preden si rodila? Meni so prvič dali Dolantin, ampak mi ni nič zmanjšal bolečine, samo bledlo se mi je, otrok pa je po porodu 3 dni skupaj spal... zdaj se odločam med Ultivo in epiduralno...

(odgovor članu adina)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: vse o porodu z ultivo
14.12.2010 14:42:12   
adina
Ja, Ultivo sem dobila proti koncu poroda-nekje ob 4.00 zjutraj. Rodila sem pa ob 6.32. V dobi iztisa (to so trije-do štirije močni popadki na koncu) ti pa Ultivo odstranijo, da res z vso močjo pritisneš. In takrat je tudi lažje, ker veš, da bo otrok kmalu zunaj:-)
Ultiva,kot sem že napisala, se v telesu "ultra hitro " razkroji in otrok ni zadet. Mama je pa (pogovorno) "zadeta" samo čas popadka-toraj nekaj sekund.
Dolantin pa pri odraslem človeku učinkuje 2-3 ure.
Na novorojenčka pa res lahko deluje dlje časa.
Še bolj natančen odgovor ti bo pa lahko dal kak anesteziolog ali ginekolog.
Lp

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: vse o porodu z ultivo
14.12.2010 23:39:44   
maronine
jaz se pa sprašujem kako lahko nekdo sploh ponuja ultivo,če ima še proizvajalec seveda slavni glaxosmithkline,lepo napisano da se ne sme iporabljati med porodom?(Use in Obstetrics The safety profile of Ultiva during labour or delivery has not been demonstrated. Ultiva should not be used during labour and caesarean sections because it is known that remifentanil crosses the placental barrier and fentanyl analogues can cause respiratory depression in the infant..)ali za tiste ki vam ang ne leži-prehaja v posteljico,povzroča depresijo dihanja,depresijo živčnega sistema,zmanjša zmožnost za uravnavanje telesne temperature..


(odgovor članu adina)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: vse o porodu z ultivo
15.12.2010 8:17:19   
zaspancek1
maronine, zato, ker se že kar precej let uporablja v okviru raznih študij (v številnih državah), uradno pa še vedno nikjer (vsaj kolikor je meni znano) ni registrirana kot zdravilo, ki se lahko uporablja za lajšanje bolečin med porodom. Sicer pa se mi način uporabe, kakršnega uporabljajo pri nas (stalni nadzor babice oz. anasteziologa, koontrola nasičenosti s kisikom, pritiska, ctg, tudi omejeno doziranje) nikakor ne zdi sporen. Je po moje precej slabši kakšen dolantin, ki pa ga brez problema uporabljajo vse babice.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 15.12.2010 8:18:52 >

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: vse o porodu z ultivo
26.3.2011 14:45:42   
pliško
Vse kar sem do sedaj prebrala o Ultivi me je prepričalo. Zanima me samo, če je katera seznanjena, če je na voljo v vseh slovenskih porodnišnicah? Jaz namreč nameravam iti v Trbovlje, ker mi je najbližje in tudi pohvalijo zelo. Ima mogoče kakšno svežo izkušnjo z Ultivo? Koliko prej se moraš za to dogovorit in ali je samo ponekod plačljiva in ponekod ne?
Hvala za odgovor punce in lep dan vam želim user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: vse o porodu z ultivo
19.8.2011 10:03:45   
fizica
Ojla...zanima me ali katera ve rezultate raziskave, ki bi jo naj delali z Ultivo v LJ? Sem prebrala kar nekaj tuje, strokovne literature in še vedno nisem popolnoma prepričana, ali bi se odločila za uporabo tega opijata med porodom. user posted image
Prvi porod je bil zame polom, me je pa že oksidul toliko zadel, da se ne spomnim dobro celotnega poteka...razen, da me je bolelo kot hudič, da sem z zobmi trgala prevleko za vzgavnik in da na koncu nisem imela moči potiskati. In skoz je bilo prezgodaj za alagetik!!!!
Najraje bi imela epi, pa vem da jo v Lj ne bom dobila. Alternativa bi naj bila Ultiva, vendar sem zmedena glede kontraindikacij in kliničnih preizkusov proizvajalca.

(odgovor članu pliško)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: vse o porodu z ultivo
27.9.2011 21:37:23   
Anonimen
helov punce. tudi mene zanima če je kje na štajerskem koncu možen porod z ultivo? vem da za EA moreš met srečo da naletiš na uro, ko je dovolj anastezistov, kaj pa ultiva? ma katera kakše izkušnje mogoče iz MB, Ptuja, MS????

(odgovor članu fizica)
  Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: vse o porodu z ultivo
28.9.2011 8:04:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

helov punce. tudi mene zanima če je kje na štajerskem koncu možen porod z ultivo? vem da za EA moreš met srečo da naletiš na uro, ko je dovolj anastezistov, kaj pa ultiva? ma katera kakše izkušnje mogoče iz MB, Ptuja, MS????



Jaz sem rodila leta 2009. Takrat je bila na voljo ultiva, ampak mi je babice niso hotle dat. Še z nekim časopisnim člankom mi je hodila naprej, da naj si preberem o škodljivosti! In to sred najhujših popadkov v porodni user posted image .
V glavnem, papir sem mela oz. odobritev, ampak babica je bla absolutno proti. Nisem se hotela prepirat in sem rodila naravno.

Je pa kolegica rodila z ultivo in jo je pohvalila (tudi na Ptuju), vendar jo je dobila izključno zaradi poznanstev. Oz. sta z možem tudi bolj zatežila kot midva.
Povedala je,da jo je dobila šele takrat, ko so se popadki res zgostili in bili fejst močni. Da potem se niso zdeli več tako hudi. Iztis pa je imela itak brez ultive. Je povedala, da ji je pomagalo torej samo premagovat najhujše popadke in da po eni strani četut je ne bi imela, je verjetno ne bi tak pogrešala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: vse o porodu z ultivo
28.9.2011 8:06:10   
Anonimen
Aja, rodila sem na Ptuju (sem pozabila zgoraj omenit). Torej, takrat je bilo znano, da babice ne pustijo ultive oz. moraš reeees met srečo, da bi jo dobil.
Zdaj pa ne vem kako je, če je še na voljo. Vmes je bila celo ukinjena al kako??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: vse o porodu z ultivo
15.11.2011 16:24:50   
s***
Tudi jaz sem imela ultivo na Ptuju. Tudi,če je ne bi imela...stisnila sem si jo 6x, od tega 2x prepozno :( Pol pa je že babica kričala, da naj jo umaknejo. Dobila sem jo zelo pozno, vendar ne zaradi babice, pač pa zaradi sestre, ki me je sprejela (ni bilo NIKOGAR drugega!!!!). Bila je pametna, češ, da je tak prav, da mam močne in zelo pogoste popadke. V glavnem, ultiva mi ni bila ok (sem bila samo zaspana), epiduralno sem imela pa pri 1. v SG in je bila super. Če primerjam Ptuj in SG, bi defenitivno še 1x rodila v SG.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: vse o porodu z ultivo
9.12.2011 20:11:53   
Jassika
Prebiram, pa nekak nisem našla odgovora. Namreč, zanima me ali je v P LJ ultiva plačljiva in če je, koliko? Pa kakšna nova izkušnja tudi ne bo odveč user posted image Hvala za odgovore in LP.

(odgovor članu s***)
Neposredna povezava do sporočila: 240
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 8 9 [10]
Pojdi na:





Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?