|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
7.2.2008 8:00:47   
pike
Hvala punce, kakšenkoli bo rezultat, takoj vam bom poročala. Za vsako nosečko sem zelo vesela in upam, da nas bo vsak mesec večuser posted image .  Še nekaj bi vprašala a je OVULACIJA možna brez, da bi imela nek izcedek. Jaz imam ponavadi izcedek vendar ni prozoren kot beljak?user posted image Lep pozdravčekuser posted image

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
7.2.2008 9:02:16   
tasa.m
pikipu: počakati bo treba še dobrih 14 dni, da vidmo pri čem smo, čeprav sem si v koledarju zračunala, da bi mogla imeti zdaj ovulacijo, jaz sem pa imela občutke, da je bila takoj po user posted image , glede na izcedke (če ni bilo kakšno vnetje), utrujena sem pa že od kar načrtujeva user posted image  , verjetno zaradi psihe, si kar predstavljem vse te znake.

Vsem želim, da čimprej zagledate user posted image  in da napovnimo seznam.

LP!

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
7.2.2008 10:41:09   
pikipu
Tasa.m - jaz sem si tudi računala, da bi jo morala imet nekje od 3. do 9.2., ampak takrat mi je že bilo prvič slabo in mi je kava zasmrdela, zdaj pa prave kave sploh videt več ne morem. Veš, kar se O tiče, je možno marsikaj, tisti znameniti "beljakov" izcedek pa sem imela od 28.1. do 30.1. Po mojih izkušnjah, prvič sem zanosila novembra 2005, drugič novembra 2006 (samo se je hitro žalostno končalo), imam ovulacijo kar kmalu po koncu user posted image  in user posted image takoj, na zadnji dan, je obakrat ratalo, upam, da bo tudi zdaj. Če ne pa, ponovimo vajo, pa bo!

LP in srečno!!!!

(odgovor članu tasa.m)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
7.2.2008 15:06:42   
Rosi*
No ker je že tema o nosečniškem testu, bom kar tukaj vprašala. Z njimi še nimam prakse, nobenega še nisem delala, upam pa, da ga bom okoli 18.2. ;)

Vem, da je na tržišču veliko testov, vendar je clearblue daleč spredaj, kar se cene tiče. Nekaj sem zasledila, da večinoma kupujete ta CB ali je res ta test najbolj ziher. Se mi splača dati toliko več zanj?

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
7.2.2008 15:12:37   
Anonimen
Rosi - splača se ti dati toliko več zanj, če imaš kolikor toliko urejene cikle in boš test delala po izostanku M, če pa ga boš zaradi firbca delalal 5 dni prej, potem 1 dan prej,... potem se ti ga definitivno ne splača, ker pol je drag firbec. Sicer pa se mi zdi First Sign prav tako dober, pa še cenovno ugodnejši, Baby Check testi so pa "kr neki". No, to je samo moje mnenje.

(odgovor članu Rosi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
7.2.2008 23:07:45   
babyg
Mene pa zanima še to,kakšne so možnosti,da test pokaže negativno,če ga prehitro delaš?Vem,d sem malo neučakana,ampak mi je všeč,ker tu sploh niste kritične ampak vse razumete. Mene konstntno boli maternica in ščipa me v desnem jajčniku (en teden),pa boleče prsi.... Do M imam še dobrih 14 dni.Vem,res sem nestrpna ne?Ne morem si pomagat...Kaj naj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
8.2.2008 7:46:08   
pikipu
Babyg, naredi test, sama se odloči katerega boš vzela, pa boš videla. Samo, da ne boš pol preveč razočarana, če bo -. Test je pač tako narejen, da se + pokaže, če je v urinu dovolj nosečniškega hormona. Lahko si noseča, pa ga v urinu še ni dovolj za test, in potem je -. Jaz sem ga tudi naredila, pa ni bilo še nič, čeprav so bili vsi znaki za user posted image , M pa (ne) čakam nekje med 17. in 20.2. Pa mojih znakov za user posted image  je vsak dan manj, čeprav iz izkušenj vem, kako zgledajo.

Srečno in držim pesti!!!!! user posted image

(odgovor članu babyg)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
8.2.2008 9:54:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rosi*

No ker je že tema o nosečniškem testu, bom kar tukaj vprašala. Z njimi še nimam prakse, nobenega še nisem delala, upam pa, da ga bom okoli 18.2. ;)

Vem, da je na tržišču veliko testov, vendar je clearblue daleč spredaj, kar se cene tiče. Nekaj sem zasledila, da večinoma kupujete ta CB ali je res ta test najbolj ziher. Se mi splača dati toliko več zanj?


Ko sem jaz delala test, mi je vsak pokazal user posted image in to skoraj takoj in ne po 3-5 min. tako kot piše, tako najcenejši za 1€ kot CB. Mislim, da če je hormon prisoten, ga pokaže vsak test.

(odgovor članu Rosi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
8.2.2008 10:37:55   
Rosi*
Punce hvala za odgovore.

Sicer sem par dni pred izostankom na dopustu in bom probala odklopiti in samo uživati. user posted image Po dopustu pa bom šla nabavit. Mogoče bom v Avstriji malo prečakirala za kakšnim testom. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
8.2.2008 20:16:25   
Anonimen
Pa se še naj tej temi javim. Jaz sem tudi v pričakovanju, da zagledam  . 19.1. sem imela prvi dan ZM, na plodne dneve sva bila pridna ( ), zdaj pa opažam povečane prsi, pogosti obiski wc-ja, kovinski okus v ustih, trd trebuh, občutljive dlesni, nihanje razpoloženja. No tistih taglavnih še ni: slabosti, bruhanja, izostren voh. Ampak, če se spomnim nazaj (prejšni nosečnosti) so prišli kasneje. Za delanje testa je še prezgodaj, čeprav sem nekje prebrala, da lahko pokaže  že 5 dni po spočetju. No sem se odločila, da dragega presenetim za Valentinovo (no upam, da ga bom  ) in bom delala test 14.2.

Se opravičujem, ker sem anonimna, ampak sem imela lani ss in sem že hitro vsem povedala , potem pa mi je bilo tako hudo, ko se me spraševali kako pa kaj .

Vsem soborkam: Loveforever, *Mišika*, Majch, Rosi*, babyg, tasa.m, Pikapu, pike (se opravičujem, če sem katero izpustila), pa želim, da nam čez 7-14 dni pokaže user posted image .

(odgovor članu Rosi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
9.2.2008 18:45:52   
Anonimen
Anonimna...vsi bomo držali pesti!user posted image Go rozaaaaaaaaaaaaaaaa!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
9.2.2008 20:13:46   
babyg
Mona Liza jaz tudi pri KT nisem imela nobenih "problemov". Upam,da so ti znaki zauser posted image !
Imam pa še vprašanje. A je možno,da sem recimo malo več kot1 teden noseča,pa imam kar dosti belega izcedka. Zdaj se je pojavil po tednu bolečih prsi in špikanja v maternici in jajčnikih?

(odgovor članu Mona Liza)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
10.2.2008 7:55:05   
pikipu
Anonimen, hvala za pesti, držim in upam tudi zate. Pa seveda tudi za vse ostale. Srečno punce!!!! user posted image user posted image

(odgovor članu babyg)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
11.2.2008 20:47:10   
Oaza
Pozdravljene!

Malo surfam po internetu (ker si nimam kaj bolj pametnega za začet user posted image ) in sem našla en prispevek, ki bi mogoče katero zanimal in sicer o prvih znakih nosečnosti (ker je tudi naslov teme tak).

Tukaj je:
Zagotovo je najopaznejši znak nosečnosti izostanek menstruacije. Vendar ni vedno tako, saj lahko nekatere ženske ob vgnezditvi jajčeca v maternico rahlo krvavijo, kar si razlagajo kot šibkejšo menstruacijo. Krvavitev ob vgnezditvi pride ravno v času, ko pričakujemo menstruacijo, zato nemalo žensk zavede.
Drugi znak v zgodnji nosečnosti je občutek napetosti v prsih. Prsi se rahlo povečajo, postanejo na otip bolj občutljive, prisotna pa so tudi občutja nekakšne napetosti.
Jutranje slabosti se začnejo nekje v drugem mesecu nosečnosti in običajno trajajo do četrtega meseca, vendar je to čisto odvisno od posameznice. Nekatere jutranje slabosti sploh ne občutijo, drugim se ta razvleče v celodnevno slabost, prav tako pa je različno tudi trajanje slabosti.
Čustvena nestabilnost je zelo pogosta med nosečnostjo in se začne že kmalu po oploditvi, saj pride v telesu do spremenjenega razmerja hormonov. Če ste depresivne, čeprav ste otroka načrtovale je to povsem normalno. Normalno je tudi hitro preklapljanje med razpoloženji, tako se lahko en trenutek smejite, že naslednji pa jočete.
Običajno imamo tudi pogostejšo potrebo po uriniranju, saj so se v telesu že pričele spremembe. Maternica se je že začela širiti in pripravljati na rast ploda, kar povzroča pritiske na mehur.
Opažati začnemo tudi napetost v trebuhu in kar čez noč ne moremo več zlesti v hlače, ki smo jih nosile do sedaj. Ta napetost bo zginila do tretjega meseca, vendar se bo takrat že začel večati trebušček. Nikar se ne tlačite v oprijete hlače, ker lahko to škoduje otroku!
Seveda ima vsaka nosečnica lahko različne simptome. Nekatere doživijo prav vse, nekatere skoraj nobenih, različna je tudi intenzivnost simptomov. Med pogostejše znake štejemo še vrtoglavico, spremenjen okus po hrani, kovinski okus v ustih in močnejši beli tok.
Najzanesljivejši pokazatelj nosečnosti pa je zagotovo nosečniški test, ki je zelo enostaven za uporabo. Dobimo ga praktično v vsaki lekarni, cenovno pa je tudi dostopen vsakomur.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
12.2.2008 23:52:59   
babyg
A je možno,da imaš nekatere znake že kmalu po oploditvi? Npr. nekaj dni?

(odgovor članu Oaza)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 12:24:26   
Anonimen
Malce bi vskočla v vašo temo, ker imam sama nekaj vprašanj.  V januarju sem imela normalno user posted image . Naslednjo naj bi dobila v februarju. Pred user posted image  sem imela ful bolečine v križu, napete prsi. Na čase pa mi je bilo tako čudno slabo in vrtelo se mi je. Mi je še celo mož rekel če sem slučajno noseča. Sploh nisem vedela kaj si naj mislim. 29 dan pa sem dobila izcedek, naslednji dan sem imela krvavitev potem pa zopet izcedek.  Ponavadi traja moja user posted image  5 ali pa več dni in imam 2 do 3 dni zelo močno krvavitev. Sem bila kar precej razočarana. Moje počutje pa je ostalo tako čudno. Zjutrja se mi zdi, da sem ful lačna, potem mi je malo slabo, sem tako utrujena, križ pa me vsak dan tako boli, da je za znoret pa takšen čuden občutek imam, kot da me nekaj tišči in bi mogla iti na vodo. Saj ne vem več kaj naj si mislim. Ali je to moja psiha, ker si tako hudo želim user posted image . Testa si pa enostavno ne upam narediti, ker se bojim, da bo - in bom user posted image . Se še je kateri dogajalo, kaj podobnega.

(odgovor članu babyg)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 12:41:29   
Anonimen
Pa še to. ko se tuširam mi tako smrdi voda, da to ni res user posted image . Mi je mož rekel, da če sem nora, da voda nima vonja. Meni pa tako grozno smrdi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 12:53:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Pa še to. ko se tuširam mi tako smrdi voda, da to ni res user posted image . Mi je mož rekel, da če sem nora, da voda nima vonja. Meni pa tako grozno smrdi.



user posted image user posted image user posted image  Tud meni je full smrdela voda in ne samo voda...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 13:07:37   
KOLIBRI
Pa sta delala na user posted image user posted image ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 14:14:47   
Anonimen
Ja sva. Nisva pa tako pogostouser posted image kot v drugih mesecih.

(odgovor članu KOLIBRI)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 14:26:50   
Anonimen
Anonimna naj ti napišem kako je bilo pri meni...
O sem imela 25.1. - to vem za sigurno, ker je bil takrat obilen izcedek in vedno me ob O špika in boli, da tudi seksava komaj. M naj bi prišla okoli 8. - 9.2., pa se je že 7. zvečer pojavil rjav izcedek, čisto malo ga je bilo, samo kadar sem se obrisala in to je trajalo tja do 10.2., ko je bil izcedek že skoraj krvav (ampak samo na toaletnem se je videl, na dnevnem vložku ni bilo ničesar), no potem se je pa stanje počasi umirili in sem samo sem ter tja do 13.2. še obrisala svetlo rjavo sluz. No, test sem rekla, da bom delala danes, pa me je moj včeraj priganjal naj ga naredim in sem naredila First Sign, ki je pokazal bolj bledo drugo črtico, a si jo lepo videl - ni bilo treba špegat na svetlobi ali kaj podobnega. Okoli 2 ure zjutraj danes se sin zbudi pa hočem k njemu in naenkrat začutim med nogami mokro, da se je nekaj vsulo - kri... Včeraj pozitiven test, danes krvavitev...

Me pa zanima kolikšno krvavitev si imela tisti dan, ko ni bil samo izcedek? Na tvojem mestu bi vseeno naredila test, da se ne bi mučila s tem je ali ni, vem da je hudo, ampak včasih moramo pa tudi prepucati solzne kanale. Jaz sem jih danes že navsezgodaj zjutraj - no, še ponoči. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
14.2.2008 15:08:48   
Anonimen
Tisti dan je bila srednje močna krvavitev. Saj po vsej verjetnosti nisem user posted image  in mi samo psiha dela. Po drugi strani pa si mislim kaj pa če sem. Bom še par dni počakala in še malo živela v oblakih in si ogledovala vozičke, postelje,.... Hvala za vse odgovore. Sem zelo vesela, ko se lahko z nekom o tem pogovoriš. Ko bo pa + boste pa prve izvedele.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
15.2.2008 14:44:43   
tkris
Podobne težave imam tudi jaz in si ne upam narediti še enega testa, ker se bojim, da bo spet negativen.

Pred 9 meseci sem nehala jemati KT, menstruacije so bile še kar redne na 30-33 dni do sedaj. Prvi dan zadnje menstruacije je bil 6.12.2007 in še to sem jo imela samo 3 dni ( torej že 71 dni). Kakšnih posebnih znakov nosečnosti nimam ( dva dni slabosti), opazila pa sem, da se kljub pogostejšemu gibanju ( zelo mi pašejo daljši sprehodi vsaj 3x na teden, smučanje) in enaki prehrani, napihujem kot balon (hlače so mi kar čez noč preozke). 

Pretekle mesece sem imela veliko več znakov nosečnosti ( bolečine v križu, otekla prsa) kot pa sedaj, vendar sem vsakič, ko sem bila skoraj sigurna, da sem noseča in naredila test, da bi si samo potrdila svoje občutke ( tako sem mislila), doživela veliko razočaranj.

Sedaj se tolažim na tak način, da če sem noseča, se bo to kmalu videlo, če pa nisem, bom lažje prenesla, če pride menstruacija, kot pa da mi to pokaže še en negativen test. 

Ali ima kakšna podobne težave in je možno, da je izostanek menstruacije, posledica kake bolezni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
15.2.2008 15:05:07   
KOLIBRI
Ojoj tkris, jaz pa od same radovednosti ne bi mogla, da ne bi naredila testa! user posted image

(odgovor članu tkris)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: nosečniški test in znaki nosečnosti
15.2.2008 15:19:50   
tkris
Saj tudi mene daje radovednost, vendar sem že v preteklih mesecih naredila vsaj šest testov, ko mi je zamujala kakšen dan in so bili prisotni (lažni ) znaki nosečnosti, tako da sedaj lažje prenašam nevednost in upam na najboljše.

(odgovor članu KOLIBRI)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 let čakanja na otroka: Zgodba, ki me ne ...
Povedala vam bom nekaj zelo intimnega ... In bolečega. Sedem let sem se spopadala s svojo žalostjo, pustila je posledice...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




TV
Evica22

Koliko časa na dan gledajo vaši malčki TV?

manj kot pol ure (34%)

več kot pol ure (21%)

več kot eno uro (25%)

več kot dve uri (6%)

kolikor sam hoče (14%)


Število vseh glasov: 131

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!