|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
27.4.2008 23:31:34   
NiLe
Čeeer ... sem prišla prečekirat, če smo aprilčice dobile kakšno mamico in glej ga zlomka, kar tri nove mamice in to same s princeskami ... jupiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image

ISKRENE ČESTITKE MAMICAM in OČKOM za user posted image

user posted image Urški za Tio (no, pa imamo dve aprilčici Tii user posted image user posted image user posted image )

user posted image      Jazabel za Enjo

user posted image  SinskiT za Hano




_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 3051
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 7:54:15   
minicca
Dobro jutro!

Čestitam novopečenim mamicam (URŠKI, JAZABEL, SINSKIT) za princeske(TIO, ENJO, HANO)user posted image
Kavica je v želodčku, za popestritev kombinacije pa še čaj za dojenjeuser posted image .
Razgrajača zaenkrat še spita-sta se tako fajn odločila, da eden spi čez dan, drugi pa ponoči-kdaj naj pa jazuser posted image . Bomo že zrihtal.... včeraj smo šli na 1. sprehod-fenomenalen dan. Mali je spal kot top, jaz sem misla pa kar laufat zraven. Bo treba bolj počas, a ne? Drugače imamo nekaj težav z zamašenim nosom, pa popek mu malo krvavi-se bova jutri s patronažno zmenile.

modrookica-čišča je pri meni pri prvem tudi trajala dobrih šest tednov. Po moje je to odvisno od dejavnosti mame, dojenja in posledično krčenja maternice. Mislim, da je to normalno, če počasi izzveneva. Če se pa krvavitev krepi, potem a greš k G.

AD3-jaz svetujem v lekarni po eno kapljico dodajat na teden do 7 kapljic. Če pa ni težav, pa seveda dodaš po dve kapljici na dan.
Oleovit pa imajo v eni slovenski lekarni in ga pošljejo po pošti. Ne vem številke, po moje se dobi na netu. Da ni treba v Avstrijo hodit.

Evo, fantina se zbujata, pozdravljam vas vse, držim pesti za tiste, ki vas veliki dan še čaka.

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 3052
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 8:34:09   
tasyo
Daaan!
Evo nas, mi smo včeraj prišli domov.user posted image  Najprej naj čestitam vsem novim mamicam, za nazaj pa verjetno še nekaj časa ne bom uspela prebrat... Lana je eno veliko sončece, ki pridno spančak in se hitro prilagaja spremembam. Aja, porodne zgodbe raje ne bom pisala, ker se je vlekla kar 3 dni in na koncu smo našo princesko dobili s carskim rezom, saj je imela 2x popokovino zavito okoli vratu in enkrat okoli leve nogice, zato se ni mogla spuščati. KEr je trajalo tako dolgo, je bila tudi ona utrujena, ko se je rodila, ne samo jaz. Jo je pa oči dobil takoj v naročje, še vso umazano in nageca, tako da sta se crkljala, dokler se nisem zbudila (to pa je trajalo kar tri ure in pol). Jaz sem še malo boga, vendar ni sile. Za seznamček pa: težka je bila 2980g in dolga 50 cm.

Takoj ko se naš ritem malo ustali, se bom spet pridno javljala, verjetno pa bo to že na drugem forumu, kajne?

Lepo bodite in uživajte! Tiste, ki pa še nestrpno čakate, pa čimlažji porod in naj se kmalu začne!!!!

(odgovor članu lepa posadka)
Neposredna povezava do sporočila: 3053
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 8:36:04   
pikica030407
Dobro jutro!

JAz se javlam da sem še zmeraj 2v1.

Čestitke novopečenim mamicam  user posted image user posted image user posted image user posted image :

Urški za Tio user posted image

SinskiT za Hano user posted image

in Jazabel za Enjo user posted image

 
Lep dan vsem skupaj.
Aja pa user posted image  za vse.

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3054
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 9:09:42   
Tejcha
Jutro!


Čestitke za tafrišne nove ritke! :) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Jazabel, vi pa imate orng babnico! user posted image

POčasi se navajamo na nov urnik, Ajša je pridna, ponoči jemo enkrat, čez dan pa tudi na 2-3h - po želji gospodične... :)

Kolk časa ste se skrivali noter? Danes se zopet kaže lep dan in verjetno si bova upali za par minut na balkon - 8 dni imamo danes. Je prehitro?  Vozička še ne bomo zalaufali, ker je čist preveč natovarjanja za tiste par minutk. Verjetno ga bomo "vklopili" za praznike.

Tavečji sam čedalje več hodi k njej in jo lupčka, ji prinese dudo, če joče, pomaga pri previjanju... Po drugi strani pa je treba res pazit, ker je  že dvakrat skasirala... user posted image Nič groznega, a dobro, da sva bila zraven. Kako se pa obnašajo vaši tavečji (kar enih par nas ima precej majhno razliko - pri nas je 18m...)?

Tasyo, so te pa namatrali, kaj?... A niso prej videli, da ne bo šlo?

Bradavice: tudi meni pomaga lanolin. Ja, boli, a sem pogruntala, da če malo stisnem, da se na njih nabere mleko, preden ji ponudim, ne zagrabi tako močno in posledično manj boli. Se bodo pa utrdile... Jaoo... sem napisala tako, kot da jih imam v množini.. Ne, samo 2 sta, :)

Nč, mala spančka, moški del ekipe sem zjutraj spravila od doma, sedaj pa me čaka tuš in res počaaasen kapučino... Potem pa bo dan verjetno minil bolj vodoravno kot ne...

POzdravčki od naju,

T&A








_____________________________

...In res... Ni lepšega občutka, kot je nežen dotik otroške ročice ...

(odgovor članu pikica030407)
Neposredna povezava do sporočila: 3055
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 9:27:55   
lepa posadka
Živjo!

Za nami je ultra krasen vikend, ki smo ga večinoma kar preživeli zunaj. Včeraj smo imeli čisto praznični dan, saj je ta veliki dopolnil sedem let. Na ta dan gremo vsako leto na izlet z vlakom, tako je včeraj naš Tomaž že doživel in krasno rpeživel prvo vožnjo z vlakom... saj je samo 25km ... do Trebnjega gremo ponavadi na sladoled...je na štacionu tako dober :-)
Tudi danes se obeta krasen dan...tako, da mi verjetno kar cela posadka odpotujemo v Volčji potok - no, brez atija, ker on ima službo.

Sicer pa nove mamice....ČESTITAM Urški za Tio, Sinski za Hano in Jazabel za Enjo.

Tasyo...ti pa dobrodošla nazaj! Lepo okrevaj, pa bo spomin na porod kmalu lepši :-)

KAPLJICE - Sicer pa mamice - morda namesto AD3 kapljic kupite le D3 kapljice. Menda so še boljše...samo, ker so bolj grenkega okusa, dajejo pediatri raje AD3 kapljice... Naši niso nikoli imeli krčev po teh vitaminih. Jemljejo se pa doklermečava ni zaraščena...tam cca 1 leto.

Bela vrtnica - dojenje kot si napisala je OK. Mi je pa zanimivo...jaz nisem nikoli vedela kdaj sem odjila :-))) Počakaj na prvo tehtanje in, če so vmes plenice polne, mislim, da se nimaš kaj sekirat.

Podiranje kupčkov - ne znam dat nobenega nasveta - pri nas podnevi kar ratuje, ponoči se pa niti ne trudim več...kaj bi ga zbujala, ker pri dojenju nazaj trdno zaspi.

Sesalni žulj je nekaj čisto normalnega. pri nas so ga imeli vsi štirje. Kdaj točno pa izgine, ne vem... menda pa jih nič ne boli.

Imejte krasen dan. Srčekgirl, pikica... če bo danes tisti dan...dobro opravita :-))) Pa vse tiste, ki vas še čaka...tudi :-)))

(odgovor članu Tejcha)
Neposredna povezava do sporočila: 3056
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 9:36:49   
lepa posadka
APRILČICE 2008  
 

PDP 03.04.
- majazmaja:

PDP 04.04. 
- tz980 (28let): ŠEMPETER user posted image

PDP 10.04.
- tosja: user posted image  
- Barb77 (30let): LJ user posted image  

PDP 11.04.
- nana09 (29let): CE user posted image

PDP 14.04.
- Jelcy: user posted image       

PDP 18.04.  
- darja33: CE user posted image

PDP 19.04.
- Lubici (25let): LJ user posted image

PDP 20.04.
- matejchykam (21let): user posted image
- čebelica27 (27let): IZOLA

PDP 21.04.
- shoo (32let): CE user posted image

PDP 22.04.
- leni5 (28let): IZOLA user posted image

PDP 23.04.
- mavo: CE 

PDP 25.04.
- Srčekgirll (24let): PO user posted image
- aprill (23 let):  ŠEMPETER user posted image
- MARUŠKA28 (28let): user posted image

PDP 26.04.
- KatyMM:

PDP 27.04.
- zokica (23let): MS user posted image

PDP 29.04. 
- pikica030407 (25let): user posted image   


__________________________________________________

PRESREČNE MAMICE:

21.02.2008---->>>>

user posted image - Katka28 (22.4.2008): user posted image  user posted image  user posted image Anže 1500g; user posted image Jakob 1370g


28.02.2008---->>>>

user posted image  - zolika (24.4.2008): user posted image user posted image Vid 1790g, 43 cm


15.03.2008---->>>> 

user posted image   - Maja24-2 (9.4.2008): user posted image user posted image Lan 3010g, 48 cm



20.03.2008---->>>> 
 
user posted image - Modrookica (2.4.2008): user posted image  user posted image    Luka 3130g, 50 cm  
 

23.03.2008---->>>>   

user posted image  - Aprilska34 (19.4.2008): user posted image   user posted image   Eva 2470g, 47 cm  
 

24.03.2008---->>>> 

user posted image  - Vijolica_23 (4.4.2008): user posted image  user posted image  Nataša 3550g, 53 cm

user posted image   - Barby78 (12.4.2008): user posted image  user posted image   Lia 3050g, 46 cm 

user posted image   - Sasy20 (14.4.2008): user posted image    user posted image   NIk 3510g, 52 cm 


01.04.2008---->>>> 

user posted image   - lepa posadka (1.4.2008): user posted image   user posted image   Tomaž 3600g, 51 cm  


02.04.2008---->>>> 

user posted image    - Ketrin (14.4.2008): user posted image   user posted image    Kaja 3210g, 51 cm  

user posted image   - Tanja555 (5.4.2008): user posted image   user posted image    Neli 2660g, 46.5 cm  

user posted image    - tejč29 (5.4.2008): user posted image   user posted image    Matija 3565g, 57 cm  

user posted image    - temistokleja (5.4.2008): user posted image     user posted image    Mina 3530g, 51 cm

06.04.2008---->>>> 

user posted image - Majček28 ( 8.4.2008): user posted image   user posted image    Brina 3300g, 51 cm  

user posted image - sončnica14: user posted image   user posted image   Jaka 4150g, 56 cm  


08.04.2008---->>>>  

user posted image  - NiLe (14.4.2008):  user posted image   user posted image   Tia 3050g, 50 cm   


09.04.2008---->>>>   

user posted image  - Kekec in mojca ( 13.4.2008): user posted image   user posted image   Tine 3300g, 51 cm   


10.04.2008---->>>>   

user posted image  - novopecena (14.4.2008):  user posted image   user posted image   Rene 3540g, 50 cm    
  
user posted image - Malamaja (11.4.2008):  user posted image    user posted image   Maja 3690g, 55 cm   


11.04.2008---->>>>   

user posted image - SpelliG (18.4.2008):   user posted image   user posted image   Martina 3650g, 53 cm     
 
user posted image - petty82 (10.4.2008):  user posted image   user posted image   Luka ? g, ? cm   
 
user posted image  - ppika (13.4.2008):  user posted image   user posted image    Gaja ?g, ? cm     



12.04.2008---->>>>   
 
user posted image - sky77 (14.4.2008):   user posted image    user posted image   Brina 3750g, 53 cm   


14.04.2008---->>>>     
   
   user posted image  - calena (14.4.2008):  user posted image   user posted image    Tosja 3280g, 50 cm      

 
15.04.2008---->>>>     

user posted image - scorpiogirll (24.4.2008):  user posted image   user posted image    Nal 2900g, 50 cm       

user posted image - resnično srečna (15.4.2008):   user posted image    user posted image    Iza 3150g, 53 cm 
 
user posted image  - Krista28 (17.4.2008):   user posted image    user posted image    Nadja 3550g, 52 cm 

user posted image   - Jazabel (7.4.2008):   user posted image    user posted image    Enja 4100g, 54 cm 

 
16.04.2008---->>>>       
  
user posted image  - Jo@n (22.4.2008): user posted image   user posted image    Jakob 3870g, 55 cm     
 
user posted image  - Katja271 (12.4.2008):  user posted image   user posted image    Nik 3600g, 53 cm    
 
user posted image  - trnuljčica (25.4.2008):  user posted image   user posted image    ? 2860g, 48 cm  
 

  17.04.2008---->>>>          


user posted image  - simvir (10.4.2008):  user posted image   user posted image     Tevž 3850g, 54 cm  

user posted image  - JABOLKO3 (17.4.2008): user posted image   user posted image      Jure 4750g, 58 cm  
 
user posted image   - minicca (24.4.2008): user posted image   user posted image      Matej, 3220g, 52 cm
 
user posted image   - Simona pirc (25.4.2008): user posted image   user posted image      Anej, 3340g, 52 cm

19.04.2008---->>>>           

user posted image  - big mamma (9.4.2008):  user posted image   user posted image    Jernej 4210g, 56 cm    

user posted image   - bela vrtnica (19.4.2008):  user posted image    user posted image    Zara 3620 g, 51 cm   

user posted image   - Malamalinca (23.4.2008):  user posted image    user posted image     Kaja, 3230g, 50 cm 

20.04.2008---->>>>             

user posted image   - Tejcha (15.4.2008):  user posted image    user posted image    Ajša 3470g, 52 cm      

21.04.2008---->>>>        
     
user posted image   - sirenetta (25.4.2008):  user posted image    user posted image     Mihael, 4020g, 56 cm 
 
 
user posted image   - Sandrin (26.4.2008): user posted image    user posted image     Blaž, 3395g, 50 cm 
 
22.04.2008---->>>>  
 
user posted image   - Tasyo (20.4.2008): user posted image      user posted image      Lana, ?g, ?cm

24.04.2008---->>>>   

  user posted image   - Roberta (18.4.2008): user posted image     user posted image     ?, 3445g, 52 cm                               
           
25.04.2008---->>>>    

 user posted image     - u04111976 (14.4.2008): user posted image      user posted image      Tia 4060g, 53 cm                                

26.04.2008---->>>>    

user posted image   - SinskaT (25.4.2008): user posted image       user posted image     Hana 3260g, 51 cm                            
 

                                                        user posted image : user posted image                     
                                                         21 : 25

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 3057
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 9:37:17   
resnično srečna
Dobro jutro...

mi smo včeraj imeli lep dan...naša princesa pri svojih 12 dneh prvič v živalskem vrtu...no ja pasivno....razen dojenja sredi eksotike...je prav zanimiv občutek, ko te čez ograjo najprej gleda noj, potem zebra in nato še antilopa za hrbtom pa slišiš rjovenje tigrov...he he...

pri nas se namreč na urnik požvižgamo...smo šli...čeprav bi se po času ona morala prebuditi čez kako uro...previli smo jo v spanju in oblekli in se napokali v avto...pa se madam sploh ne da motiti...in ko pride čas za hranjenje, se dojiva pač kjer takrat sva...neka mama je mimo naju peljala vreščečega dojenčka in ko je videla, da jaz dojim, se je ustavila na naslednji klopici in še ona podojila svojega he he...

itaq se lahko tako lepo namestiš, da se sploh ne vidi kaj delaš...razen glasnega cmokanja naše požrešnice seveda...

živalski vrt pa je bil včeraj kar poln...saj se užve notri ne opazi, zunaj na parkirišču pa je bil kaos...opicam še vedno gradijo, tako da jih ni mogoče videti...je pa luštno opazovati vse ostalo...

preostanek dneva, ki ga ni dosti ostalo smo pa nekaj prespali, nekaj se precrkljali in bilo je fino fajn...

Popek...ki je še malce krvav je čisto nekaj normalnega...čisti ga 3x dnevno s fiziološko ali pa 70% alkoholom...saj v nekaj dneh se bo počasi sčistil pa bo...

Dojenje...ki traja 5 - 10 minut...je lahko čisto ok, če je res intenzivno....pri nas naša ni hlastačica in pije zelo umrijeno, zato se tudi dojiva po pol ure ali več...samo potem niti kupčka ne podre, ker ni popila nič odvčnega mleka oz. ga podre takoj, ko jo dvignem...v vsakem primeru pa če se otrok ni najedel, se bo zbudil toliko prej...

Dojenje ponoči....zbujanje ni potrebno...v kolikor normalno dobiva na teži in ni zaspan samo zaradi podhranjenosti...

Ekola...se grem še malo pocrkljat v posteljo dokler pralni stroj ne opere...naša mala spančka...pa se ji bom še malce  pridružila...

pip

G.






_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu minicca)
Neposredna povezava do sporočila: 3058
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 11:41:11   
NaTaŠa*
Pozdravljene

No Nataša spi pa sem se mal oglasila da vidim če je kaj novega gleda na to da se april izteka.

Čestitke vsem novim mamica.

Sesalni žulj je nakaj običajnega pri dojenčkih in ga ima vsak otrok. Žulj jih ne boli in izgine sam od sebe.

Kapljice- nam je pediatrinja napisala D3 kapljice in samo po 2kaplice na dan. Te kapljice OLEOVIT a so to kapljice za kosti? A po njih ni krčev?

Dojenje- baje da otrok če intenzivno vleče dobi že v prvih 5-10 min tisto količino hrane ki je potrebna za njega ostalo je pa razvajanje. Če pa ne vleče intenzivno pa je potrebno več časa za hranjenje. Za ponoči pa mislim da jih ni potrebno zbujat, se sami zbudijo takrat k so lačni.
Bela vrtnica- če pa imaš preveč mleka pa mislim da bi bilo fajn če bi si ga izčrpala sploh pa če ti tako teče, pa ga lahko shraniš.

No tako zdaj pa grem hitr še za južno nastavt dokler Nataša še spi. Želim vam lep dan še naprej.

pa-pa


_____________________________

24.03.2008 je prijokal naš sonček- Nataša.


(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 3059
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 11:42:35   
simvir
Tevž je ravno zaspal, pa ima mami malo časa za RRuser posted image . Mož in tastarejši sin pa sta tako večinoma kje zunaj ali pri kom na obisku. Tako, da mi počasi že postaja dolgčas. Saj zdaj bo boljše ko bomo lahko šli ven - če bo seveda vreme dopuščalo.

Glede sesalnega žulja - tudi Tevž ga ima. Najprej ga je imel le na sredini zg. ustnice, zdaj ima pa že novega , se mi zdi da kar po celotnih ustnicah. Ampak baje jih to nič ne boli.

Popek je bil tudi pri nas danes zjutraj malo krvav, čeprav je bil že cel teden lep. Bomo pa jutrišnje predvideno kopanje prestavili za kakšen dan.

Dojenje - pri nas kakor želi. Če spi, je dojenje nekako na 3h ali več, če je buden pa včasih tudi na manj kot uro. Ampak sedaj se počasi že zamoti s kakšno stvarjo ki jo gleda in je teh vmesnih podojev vedno manj. Dojiva se pa nekje 10-15 min na vsaki strani.
Kupček večinoma podira, me je pa danes že dvakrat malo pobruhal, do sedaj se je to zgodilo samo enkrat, ampak vedno takrat ko nimam podložene plenice na ramiuser posted image .

Tasyo dobrodošla nazaj. Samo da se je vse dobro izteklo. Ko boš bolj pri močeh se pa seveda spet oglasi.

Resnično srečna vi pa že kar pohajate po Sloveniji, bravouser posted image .

Tejcha pri nas imamo razliko 23m. Nejc je rabil 5-6 dni, da se je navadil na Tevža, ter da ga sedaj nežno poboža. Prej ga je pa včasih kar bolj grobo lopnil. Ko pride domov vedno najprej prečekira kje je Tevž in že pravi da ga ima raduser posted image . Tevž ga pa tudi že spremlja z očmi, se prav zamoti ko ga gleda.

Pa še nekaj me zanima. A s čim mažete svoje user posted image , če se jim lušči koža?

(odgovor članu NaTaŠa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3060
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 11:57:30   
Tejcha
Tevž je ravno zaspal, pa ima mami malo časa za RR . Mož in tastarejši sin pa sta tako večinoma kje zunaj ali pri kom na obisku. Tako, da mi počasi že postaja dolgčas. Saj zdaj bo boljše ko bomo lahko šli ven - če bo seveda vreme dopuščalo.


Pod tole se pa tud sama podpišem... Moja dva  "moška" tud kar precej okrog laufata, ker je drugače malemu dolgcajt. Takle je pa men. Sem navajena, da je  skoz akcija... in potem hodim  tamalo gledat, ko spančka, in komaj sama sebe krotim, da je ne zbajkam...  user posted image
Počivanje mi uspeva, če je kej fajnega na TV, drugače pa skoz nekaj skačem okrog in prestavljam/pospravljam, pozna se pa nikjer nič...

Glede sesalnega žulja pa je baje celo tako, da se jim naredi kot zaščita, da jih ustnice ne bolijo (to sem slišala od sester v P, ko je ena mamica spraševala). Tudi Ajša ga ima.

Popek: no, pri nas (CE) je v fazi neko eksperimentiranje glede tega, kdaj bi lahko odstranili tisto plastično reč... in so jo naši punci odstranili že v P (slučajno sem prišla zraven, ko so jo sestre rihtale in debatirale, kako se poskusi obnesejo) in ima na popku sedaj krasto. Patronažna mi je dala bivacin prašek in popek 2x na dan posujem z njim. Svašta. In tudi patronažna ni nič vedela o  teh preizkusih in se ji je krasta zdela ful čudna. Js še vedela ne bi, za kaj gre, če ne bi slučajno šla pogledat, kje je moje dete...

Papa




_____________________________

...In res... Ni lepšega občutka, kot je nežen dotik otroške ročice ...

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 3061
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 12:02:29   
barby78
 
Ojla!
čestitke novopečenim mamicam Urški,Sinski in Jazabel,za njihove srčke user posted image user posted image user posted image .Zdaj je pa res še samo enih par,ki čakajo na svoje user posted image .Mogoče so se njihovi user posted image  odločili,da bodo prišli na svet praznično,na 1. maj user posted image .Vsem želim,da se to zgodi čimprej in čim lažje user posted image

Mi smo včeraj imeli doma piknik in naša Lia je bila cel dan zunaj,še jedla je zunaj.in bila je tao pridna,da so vsi rekli,če sploh vemo,da jo imamo.Prejle sva prišli iz trgovine in spotoma sva šle še na kavo.Zdajle pa zopet počiva na terasi.sem vesela,da ji tako paše zunaj.Tavečji pa je na počitnicah,ampak ne zdrži več kot 1 dan,odkar ima doma sestrico.pa itak jo kar naprej pazi in lupčka.mami pa je ob pogledu na svoja 2 srčka v user posted image .Lia,pa tudi že kar obrača glavo za njegovim glasom.je prav posrečena.

tako,lepo se imejte,
grem na brzino neki za jest prštimat za delavce (fasada je končana,nadstrešek tud že stoji,sedaj pa le še tlakovce položijo in smo za letot,če ne kar za par let zaključili s tavečjimi deli user posted image .Upam!)

Uživajte na sončku,se čujemo,pa-pa

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 3062
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 12:42:04   
Srčekgirll
Oj!
Evo me, še vedno 2v1. Včeri sm bla šeenkrat v P (zvečer) k me je ful trebuh otrdeval pa špikalo me je. Bla sm ponovno na CTGju in pregledu. Popadkov je blo bl malo (zjutraj jih je blo več), odprta pa še vedno za 1 prst, tko da so me kr domov poslal. Bomo vidl kaj bo dns.
Mene pa neki zanima: Kako izglada tisti čep, k se odlušči? A zgleda kot izcedek sam da je bl oreng "kepa" kot iz želatine?user posted image



_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 3063
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 12:53:34   
resnično srečna
Srčekgirl...izgleda kot smrkelj...lahko je rumeno zelene barve (normalno), ali pa krvavkasto rjavo (če so ti šarili in spodaj bolj grobo gledali, pa je malo krvavitve)...sicer pa ta čep ne pomeni nič...jaz sem se postopoma odpirala kakih 15 dni in sem vsak dan na papirju našla nekaj tega sluza...

ti le mirno...sej ko bo akcija boš zagotovo vedela...drugače jih pa ne jezi preveč in hodi vsakih 12 ur v P...sedaj še uživaj...saj vem, da sem zoprna in da je tako lahko reči pa tako težko poslušati to...ampak verjemi...naravno sprožen porod...spontano razpok in odpiranje zraven pomenita hiter in lep porod...če pa ti sprožajo umetno se pa zadeva lahko zakomplicira...ni nujno....lahko pa se...

tako da kar mirno počivat...pa mislit in sanjat o dojenčku...boš videla....prav kmalu bo s teboj....verjemi...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3064
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 13:01:16   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: Tejcha


Kolk časa ste se skrivali noter?  - 8 dni imamo danes




Tejcha če se ti ok počutiš...ale ven s smrkljico...tudi ona bi rada sončka...malo zaščiti s pleničko, če preveč piha pa da je sonček ne dobi direktno...drugače pa uživat....ti se boš bolje počutila, posledično pa tudi mala...mi smo imeli 6 dni, ko smo jo prvič odvandrali ven...in ne za kratek čas...ampak za 4 ure...pa je čisto ok...

Res pa je, da sem jaz zelooo ok...nič šivana...čišče že skoraj ni več ( se pa včasih še vlije, saj se rana čisti in celi)...pa pazi, da boš čez prsi dobro pokrita...jaz sem imela kar plenico lepo čez, da veter ni prišel zraven...pa da se dojke, ki so malo bolj tople ne prehladijo...he he...sej vem...čudno se bere...ampak če mene zmrazi, se mi posledično napnejo bradevice in boli kot user posted image ...

pip

G




_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Tejcha)
Neposredna povezava do sporočila: 3065
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 13:11:49   
Srčekgirll
resnično srečna - Hvala za hiter odgovoruser posted image

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 3066
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 13:51:40   
Lubici
Živjo!

Tudi jaz sem že stisnila k sebi svojega malčka. In sicer 22.4. ob 10.44. Moj Urs je bil težek 3370g in velik 52cm. Ker je bil v medenični vstavi sem rodila s CR. Operiral me je dr. Pušenjak in se odlično odrezal, moji šivi so notranji in brazgotina je tanka kot lasek.
Včeraj so naju izpustili domov in to je res najlepše kar se lahko zgodi! Navajava se še na ritem, drugače pa je priden, saj veliko spančka in tudi veliko papa. To, da se moram jaz še sestaviti skupaj sploh ni več problem, ker veš zakaj in zaradi koga te buba je takoj za polovico lažje.
Vsem mamicam iz srca čestitam, mamicam v pričakovanju pa želim, da jih njihovi sončki čimprej osrečijo s prihodom na svet!

Pazite nase in bodite lepo.

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3067
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 14:07:21   
Isabellabina
Uh dekleta moja

Najprej vsem novopečenim mamicam ISKRENE ČESTITKE

Pri nas je ful pestro ,ta najmlajši pobček se je ful spremenil odkar sem jaz šla v P in me kar ne mara ,stran poriva in mava ful težave stalno se dere nevem ampak je takooo občutljiv da je kaj.Stalno moram pazit ,da ne pride do Jerneja ker bi ga kar- napokal- tko pravi on drugič bi ga božal ,ma upam da tole nebo dolgo trajalo in se bo skuliral.
Drugače sem pa tudi jaz nenjaboljše ,ker me tako bolijo sramne kosti , trtica,da se včasih komaj premikam pa kolki ,ma sej vem da sem bla sama precej kriva in sem tamalga sinka poskušala spet spravt u red in sem ga velik prenosila ,zdej pa komaj vstanem iz postelje in dvignem Jerneja iz koška.Patronažna mi je rekla da so verjetno sramne kosti se vnele oz. tkivo ki se nehaja tam vmes in če nebo kaj kmalu boljše bom morala do zdravnika.Ja sej zdej boste pa rekle da je treba počivat ja ja sej jaz tud vem to ampak kaj ko sem pa takooo trmasta in hočem vse met narejeno tko kot se zagre pa čeprav tud z bolečinami ampak bom res mogla izpreč in pustit tud če se naberejo smeti.Ma sem se mogla mal izpovedat saj našim se ne morem pol k vidjo da je neki narobe z mano pol pa vprašajo al rabim pomoč sej prej se pa noben ne zgane ja jaz sem pa tud tista ki ne maram prositi zanjouser posted image

Drugač pa smo se mi danes prvič kopali--patronažna ga je ma popek čist vredu mu je odpadel krnc ža v P tko da smo imeli akcijo in ni tud mal jokal.Zdej pa spi ampak bi že ob 12-mogu jest .

Odhod ven--ja kot je že srečka napisala ,če ste vredu ni problem za opdhod ven pazit se mora predvsem mamica -beri prsa da se jih ne prehladiš ,ker znajo kar bolet in pa da se ne vsedeš kam na mrzlo stvar ker tud ni fajn.

Žuljčki na ustkah--meni je patronažna rekla da to pomeni da  ima lep sesalni refleks in da izgine kmalu tud naš ga ima in moram rečt ,da me pri Jerneju  tud mal ne  bolijo prsa ko
vleče pri vseh ostalih otrocih sem pa kar zobe stiskala.

Evo tolk zaenkrat moram vas še mal prebrat da vas bom lahko kaj pokomentirala

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3068
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 14:19:30   
Anonimen
vidim, da je jelchy iz seznama pobegnila :))) tole je napisala par dni nazaj: Sporocam vam, da sem 17.4. ob 6:39 rodila cudovitega fantka Patrika, tezkega 3670g in dolgega 52 cm.  Je bilo kar hudo,ampak kratko. Sva ze doma in zaenkrat je vse ok...
Pozdrav vsem tistim, ki se cakate-bo kmalu!!!
 enkrat je bla gor, potem pa se je verjetno seznam posodobil in se je zgubila. user posted image

(odgovor članu Isabellabina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3069
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 18:06:38   
Krista28
Tavečji sam čedalje več hodi k njej in jo lupčka, ji prinese dudo, če joče, pomaga pri previjanju... Po drugi strani pa je treba res pazit, ker je že dvakrat skasirala... Nič groznega, a dobro, da sva bila zraven. Kako se pa obnašajo vaši tavečji (kar enih par nas ima precej majhno razliko - pri nas je 18m...)?
IZVIRNO SPOROČILO: Tejcha

Pri nas je razlike 2leti (ravno danes K. praznuje 2. rojstni danuser posted image user posted image ) in je podobno kot pri vas. Ful jo ima rad, najprej prečekira njo ko od kod pride, ampak moramo ful gledat, ker bi jo on kar nosil okoli, pa igral se z njo na njegov načinuser posted image user posted image ....



< Sporočilo je popravil Krista28 -- 28.4.2008 18:07:18 >

(odgovor članu Tejcha)
Neposredna povezava do sporočila: 3070
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 18:08:33   
Krista28
Joj, s temi odgovori pa še vedno ne znam. Mi bo katera pomagala, oz. bom takrat vprašala ko bomo kje na kavi....


Drugač pa počasi prihajam k sebi, iz moje rane se še vedno cedi (oz. se čisti), mi je pa babca dons pobrala šive ven(razen tistih dveh, kjer ni zaprta rana). So se mi že vraščali in gnojili, v sredo pa še ostale. Baje da se kar hitro spravljam k sebi, kakrnšno rano sem imela in kaj bi lahko bilo . Upam da bom šla čez praznike že lahko kaj ven, če bo vreme....

Nadja je ful pridna, lepo spi. Čez dan se budi na 3 ure, čez noč pa ima eno runo nekje 5ur, drugo pa 3-4 ure. Jaz jo nič ne zbujam in je ko se zbudi. Ful velik kaka pa lula, še dobr, da pridobiva na teži. Mamice, vidim da ste že kar aktivne . Upam da se vam kmalu pridružim. Zdaj sem kar mal ven padla, ko se mi je vse skupi zakompliciral, pa nisem smela velik sedet...Ne me pozabit.....

(odgovor članu Krista28)
Neposredna povezava do sporočila: 3071
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 19:04:24   
bela vrtnica
Halo!

No danes smo imeli obisk patronažne in naša puža ima sedaj 3550g (ko smo šli iz P pa je imela 3420). Tako da pridobivamo na teži ( v petih dneh 130g). Patronažna je rekla, da jo moram buditi na tri ure, ker je zgleda prava zaspanka. Kaj pa vaši malčki koliko g ste pridobivali v prvih dneh oz. koliko bi naj pridobil v enem mesecu, da je vse ok?

Glede sprehoda je rekla, da lahko gremo konec tedna ven. Meni se pa tako lušta že zdaj, ko je vreme tako lepo. Kaj pravite a lahko gremo že prej saj je jutri deseti dan od rojstva?

Popek: Zara je žal tudi deležna tega novega poskusa (v Celju). Tista plastika ji je odpadla v P, zdaj pa imamo krasto, ki se še kar ni zacelila in se še ne moremo kopati.

Sesalni žulj: tudi mi ga imamo in baje je to nekaj normalnega. Nič čudnega, da ga je dobila, če pa se tako zalepi za zizo in jo ne izpusti dokler ni sita.

Dekleta a katero boli želodec? Mene že par dni boli želodec ali ne vem kaj. Imam neke bolečine v zgornjem delu trebuha (mislim, da je želodec, čeprav res pazim kaj jem, tako da ne vem zakaj je tako). Upam, da je vse ok. A je dovoljeno jemati rupurut oz. ranital, če dojiš. Jaz si raje kuham kamilico tako, da molo pomiri bolečino.
Prav tako imam še kar močno čiščo. In celo kg kar gredo dol, prav tako trebušček.

Uživajte v sprehodih. Tiste, ki čakate na dan D pa veliko sreče.

Čauči!

(odgovor članu Krista28)
Neposredna povezava do sporočila: 3072
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 19:13:30   
NiLe
Heeej aprilčice ... še malo, pa se bomo selile na drug forum. Pridne smo, ni kaj! Držim pesti in pošiljam dobre misli za vse preostale aprilske user posted image , ki vas v teh dneh čaka najlepši dogodek v življenju - saj zame so bila vsa tri rojstva mojih sončkov nekaj najlepšega, kar se mi je zgodilo user posted image .
Ravnokar smo punce prišle s sprehoda ... današnji dan je bil res prekrasen ... dopoldne smo se vozičkale 1,5 h. sedaj pa dobro urco. Prav fino se počutim.

IZVIRNO SPOROČILO: Sandrin

nekaj pa me le zanima:
- Koliko so bili stari vaši sončki, ko ste jih prvič peljale ven?

Naša Tia je bila stara 12 dni - tisti teden, ko smo hoteli ven, je bil bolj klavrn,  ... sedaj pa izkoristimo vsak dan in naredimo dve turi -  eno dopoldansko in eno popoldansko.

- Ali jih povijate na široko, čeprav je bil UZ ok?

Jaz dam samo povijalko čez, brez tetra plenice.

- Koliko časa so vaša prsa rabila, da niso bila tako občutljiva na dotik?

Sem jih kar hitro spraivla v red user posted image user posted image user posted image je pa zanimivo, da mi prsa same povedo, kdaj je timing za futrat. Točno na tri urce, me zaskelijo in to me opomni, da je potrebno našo pupo počasi pripravit za naslednji obrok. Ponoči je ne zbujam.




IZVIRNO SPOROČILO: lepa posadka

Ketrin in ostale klepetulje... Arboretum se sliši mamljivo...

Današnji dan je bil prekrasen za obisk ... jutrišnji dan bo pa bolj tako tako ... ne vem, najbrž nam ne bo ratalo se dobiti ta teden ...

Nile...a boš imela ti svoje s seboj...seveda, če se res odločite za potepanje...

Če bi se dobile jutri, bi vzela tasrednjo s sabo ... starejši je prelen da bi hodil. Si mi pa privabila solze v oči, ko si opisovala, kako lepo te je presentil tvoj najstarejši z nastopom Jaz sem tud tolk čustvena in ob ponosu mi tud privrejo solze na oči




Toliko zaenkrat ... naša pikica se počasi prebuja in počasi bo čas za dojenje in večerno kopanje.




_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu Sandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3073
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 19:14:32   
aprill
16.4. je na svet s svetlobno hitrostjo prišel Klemen težek 3800g in dolg 53cm!
domov scva prišla šele danes ker sva prebolevala virozo! zdaj je pa vse ok!
čestitam vsem mamicam

(odgovor članu bela vrtnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3074
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
28.4.2008 19:34:19   
SpeliG
Me veseli, da se vse tako lepo rihtate, pri nas pa je trenutno bolj slabo. Naša pikica Martina se je namreč prehladila, sva bila v petek z njo pri zdravniku in pravi, da ima vneto grlo. Težko diha čez nosek in se posledično zbuja ponoči, sem čist neprespana. Sploh mi ni težko vstajat, huje je gledat kako se matra, pa ji ne moreš pomagat.
Celo napotnico za pediatrično smo dobili, če se poslabša, pa upam da je ne bomo rabili. No, lepo se imejte, cartajte otročke in trebuščke!

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 3075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  121 122 [123] 124 125   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?