|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
30.4.2008 13:53:07   
Jo@n
Ojla punce!

Hvala za kofetek, jaz se danes kar s čajčkom nalivam, mi kava danes ne paše. Čudno...

Po dveh dneh smo šli včeraj spet "normalno" spat in Jakob začuda ni protestiral tako kot prejšnja dva dni, ko je bil jok in stok do 3h zjutraj... Sedaj sem ubrala drugačno taktiko, in ko se zvečer podojiva, če je že bolj pozna ura, ga ne previjam več in ne hranim še 1x ob 23h, temveč ga pustim, naj poba spi. Ko bo pa plenica polna in želodček prazen, naj pa kar pove... Sicer je ponoči nekaj godel in stokal, zbudil se pa ni... In smo spali od 23.30 do 5.30, ko se je mamici zdelo, da je pa res že čas, da zamenjamo plenico. Na hitro sva se še podojila na eni strani in potegnili smo spanje do pol 10h!!! user posted image

Imava pa vsako popoldne pestro, ker tudi, ko se podoji, noče več spati v postelji, ampak joka in stokauser posted image , dokler ne pristane v naročju, najreje mojem, potem pa malo sesa in se malo crklja na dojki, ko pa zaspi in ga položim v košaro za spanje, se celotna zgodba z jokom ponovi. Se mi zdi, da pa to mogoče le niso krči, ampak se želi le malo crkjati in potolažit. Kar pravite, izkušene mamice?

Ja, šmenta, dobiš otroka, ki ga 9 mesecev veselo in nestrpno pričakuješ, navodil za uporabo ni pa nikjer user posted image  user posted image  

Tale post pišem že od jutra...

Srečno vsem, ki ste še 2 v 1, ostalim pa veselo crkljanje!!!

(odgovor članu Krista28)
Neposredna povezava do sporočila: 3101
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
30.4.2008 14:06:58   
Srčekgirll
Hej bejbe, evo me jst sm še vedno 2v1. In sm že tečna sama sebiuser posted image . Komaj čakam, da se začne kaj dogajat. Sej bi se prej javila, sam sva z mojim user posted image bla v šopingu, k si še rihtava stanovanje. Jutr mam spet pregled v P in upam, da bomo kaj napredovali glede odpiranja in da ne bo sam za 1 prst amapk za celo rokouser posted image oz. user posted image glavicouser posted image pa tud popadki bi lahko bli al pa vsaj ta "čudežna"voda odtekla.user posted image

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu Jo@n)
Neposredna povezava do sporočila: 3102
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
30.4.2008 15:59:33   
Ketrin
Dan....
Sem že zjutraj napisala pol posta pa je prišla kolegica in mi prinesla ležalnik za Kajo.... user posted image user posted image

Krista ti si že dobila odgovor glede čajčka.... jaz imam zaenkrat vanilijo in limonino travo, pa moram rečt da sta oba okusa ok. Se pa nalivam s tem čajem, madona, sej sploh drugega ne pijem.... user posted image Ampak smo progurali prve 4 tedne in bomo kmalu izven kritičnega....user posted image

Drugače pa smo kapljice GAS BIMBI kupili kar v tej čajnici Oxyvit in pomagajo. Včeraj sem ji dala 4 kapljice in se je v trenutku umirila in potem zaspala... Zdaj imamo že 4 dan zapored enak bioritem ponoči in bolj kot ne tudi podnevi....in se zbudimo samo okoli 4 zjutraj in potem okoli 7 ali 8..... Tko da smo pravi carji.... user posted image user posted image

Joan, zakaj pa tako delaš s previjanjem in dojenjem.... Meni so vsi (patronažna in pediatrinja) rekli, da otroka ponoči ni potrebno zbujat zaradi ničesar....se že sam zbudi ko mu kaj fali.... No in to tudi prakticiramo....

No, pa še poročilo z današnjega prvega pregleda.... Zredili smo se 840g in zrasli 3 cm.... zdravnica super navdušena nad "lepoto" naše Kaje. Res nima niti enega mazoljčka, žuljčka, praske,...skratka je kot manekenka, ki je ravnokar prišla iz solarija al pa od vizažista user posted image user posted image user posted image user posted image Zajokala ni niti enkrat, bila pa je skoz budna...je rekla zdravnica da je tako potrpežljiva (beri po mamiuser posted image ), da bo dobro prišla skozi življenje....user posted image Skratka vse je super....na morje tudi lahko gremo in je rekla tudi da naj se ne bojimo zraka in da je dobro biti čimveč zunaj, tko da punce ven je treba z otročiči..... user posted image Naslednji pregled pa imamo 4.6. ko bo tudi UZ kolkov....

Srčekgirl, Zokica in Pikica srečno in naj se vendarle že kaj začne user posted image user posted image user posted image

Tolk zaenkrat iz naše hišice.....

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3103
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
30.4.2008 17:52:53   
Jo@n
IZVIRNO SPOROČILO: Ketrin


Joan, zakaj pa tako delaš s previjanjem in dojenjem.... Meni so vsi (patronažna in pediatrinja) rekli, da otroka ponoči ni potrebno zbujat zaradi ničesar....se že sam zbudi ko mu kaj fali.... No in to tudi prakticiramo....


Ma, zato ker preveč kompliciram, pa se mi zdi, da če ni že 8 ur jedel, da je lačen in da ni dobro, če je v istih (polnih) plenicah že od zadnjega previjanja pred 8-9 urami user posted image  Saj so nam tudi isto pravili...
 
Bo treba pustit času čas in naravi, da naredi tako, kot je najbolj... Mami pa rabi včasih kakšno hm, k... (se opravičujem izrazu) s strani forumašic, da vidi da res komplicira...
 
Hvala Ketrinuser posted image .
 
 



(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3104
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
30.4.2008 18:48:16   
NiLe
IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna

NiLe pogrešam te...ampak vem, da se imaš gotovo s tvojo četico na počitnicah fino...

Evo meee... ja, imamo kar pestro pri nas ... čas počitnic in vse frkoline na kupu ... se sploh ne spomnem, kako sem uživala, ko sem imela prvega user posted image . No, tale moja četica je prav prikupna user posted image in kljub malce bolj natrpanemu dnevu se kar lepo rihtamo.


Naša Tia  pridno je in spi - večino dneva, zvečer je malce nemirna, ampak mislim, da ne gre za krčke, ampak samo malo bi se cartala pri očiju. Drugače pa imamo na zalogi kapljice - VETROVNE, ki sem jih kupila v lekarni v WTCju - so zelo podobne tistim kapljicam s Koroške.
Imam pa eno user posted image : kdaj vaši sončki zaspijo zvečer? Naša bi bila kar budna in še nimamo ustaljenega ritma ... kopamo se okoli 20.30, nato se podojimo, potem pa sicer malce zadrema in se prebudi in to traja tja do 23h ali še malo dlje... no, potem pa spi tja do pol štirih zjutraj, ko jo zbudi lakota. Jaz je ponoči ne previjam, razen če se pokaka.

Ketrin; bravo za vašo princesko user posted image user posted image user posted image ... vse je tako kot mora biti. Sedaj pa gasa na morje in uživajte ša za nas, ki ostanemo doma!!!


Lepa posadka; ful "cute" slikice ... se vidi, da so tvoji ful uživali ... moram pa priznati, da si res faca, da se spokaš s štirmi otročki in vse lepo popedenaš. Bravo!

Jo@n; tista z navodili je pa dobra user posted image user posted image user posted image ... glej, malo delaš po navodilih patronažne, malo si si kje prebrala, drugače pa se ravnaj po instinktu ... boš videla, da bo šlo user posted image user posted image

Big mamma
; upam, da ste rešili situacijo z drugim najmlajšim in da te kmalu spusti k sebi.  Pa pazi nase in pusti drugim, da kaj naredijo namesto tebe.

SpeliG; samo, da je tvoja Martina bolje ... moja user posted image se je danes proti jutru zbudila s polnim noskom, je bila prav bogica ... danes sem ji čez dan čistila s fiziološko in je veliko bolje.

Čestitke shoo in aprill za user posted image user posted image user posted image user posted image

Vse tiste, ki še čakate ... naj vam bo pot do svojih težko pričakovanih user posted image čim hitrejša in lahka ... potem pa res preidemo na novo debato k DOJENČKOM.

Lepo preživite prvomajske praznike!!!


_____________________________

Spi, dete, spi!
Biba je zaspala, buba je zaspala, baja, ki nagaja, v sanjah s tabo raja.

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 3105
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
30.4.2008 20:59:56   
lepa posadka
Dober večer tečke nosečke in srečke mamice :-))))

Za nami je kar pester dan. Kot pravi Nile...počitnice so kar pestre. No, pri nas je vedno kaj dela, hehe. Doma smo takorekoč na vsi, kjer je vedno kaj še za postorit... danes smo tako pospravljali drva za kamin... dolga zgodba, tako da ne bom razlagala vsega. Ja, pa čez praznike smo vabljeni na zabave za rd - kar šestim prijateljčkom...danes sem tako zapravljala za darila???!!! Človeku na koncu zmanjka idej. No, pa tistih par rožic sem posadila... in je dan pri koncu.

Nile...si spraševala glede večerne procedure... ne upam rečt, da je to sedaj že ustaljen ritem, ker si nekako želim, da bi ponoči izgledalo drugače... mnoge pripovedujte o dojenju ob 4h in potem zjutraj... naša slika je kar drugačna. Torej takale: naši ta veliki se poštimajo do osmih in so v pižamicah... potem gremo kopat še Tomaža...tako nekako ob pol devetih...potem ostali trije odrinejo v eno otroško sobico, kjer je pravljica...če sva oba doma...grem jaz pa s Tomažem in ga do konca očedim :-))), podojim, podiram kupček...pa morda še malo podojim in še malo podiram kupček...to vse skup traja cca pol urce in kmalu po deveti ga kar položim v posteljico, ker je zelo umirjen... in v zadnjem tednu je vsak dan kar sam zaspal. No, tukaj pa se lepi del zgodbe konča. Potem se začne hranjenje... Najboljši scenarij do sedaj je bil ob 1h, 4h in zjutraj. Povprečni pa je: prvo bujenje med 12h in 1h, pa potem na dve uri in od šestih dalje se spi v skupni postelji. Ja, pa vmes se še preoblečemo, ker se kaka in lula...in je vsaj mokro čez in čez... Torej, noči pri nas niso romantika.user posted image

Čez dan pa je zelo luštno. Ponavadi ga kaj čmori ob jutrih in se ob prvem dojenju podela...pa potem nam dela družbo ob zajtrku...potem pa se le spi in je...pa zvečer je spet kake dve urici buden. Posebne užitke imava na previjalki... in prav zares se že smeji in opazuje ovčke na steni... Ti trenutki so res čarobni.

Sicer pa Nile...lepo, da si zadovoljna s svojimi dnevi. To na koncu največ pomeni. Tudi jaz drm na trenutke utrujena, včasih bi pošizila, ker kdo naredi kakšno traparijo, včasih mi dvigne pokrov...samo, če sem na koncu zadovoljna in so otroci zadovoljni, je to to. Pa, ko zvečer otroci povejo kaj jim je bilo tisti dan všeč in, ko kar ne nehajo naštevat...potem šele vidiš, da je bilo tisti dan še veliko več lepih trenutkov.

Tako...ker še nismo končali nocojšnje procedure (malo zamujamo - ker so seveda počitnice :-)...hitim stran.

Drugo pa pokomentiram jutri.

Vsi, ki hitite stran čez praznike... uživajte!!!

Nosečke pa.-.-.maj je tukaj, ampak pričakujemo, da ostanete z nami, aprilkami.

(odgovor članu NiLe)
Neposredna povezava do sporočila: 3106
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 10:10:21   
JABOLKO3
Lep prvomajski pozdrav vsem!

Najprej vsem novim mamicam - ISKRENE ČESTITKE!

Par dni se nisem javljala, mi nekako ni bilo za pisat, sama ne vem zakaj. Na sploh se pobiram precej počasneje, kot sem mislila pred nekaj dnevi. Tako da res zavidam tistim, ki že veselo šibate naokrog, saj jaz bi tudi, pa je moje telo še vedno - kaj pa vem - utrujeno. Bolijo me sklepi, ki se počasi vračajo v stanje pred oteklinami, pa trebuh je še vedno občutljiv (da ne govorim o tem, da mi je sedaj namesto velikanskega trebuha ostala ena povešena vreča, ki se zelooo počasi zmanjšuje), pa brazgotina me skeli in zateguje.... V glavnem, nisem še pri sebi. Včeraj sem bila v P na pregledu (me je poslala patronažna, ker je menila, da se maternica ne krči dovolj - je še vedno do popka), pa je dohtarca rekla, da pri skoraj pet kilskem otroku in pri tretjem porodu in pri mojih 160 cm višine maternica ne more bit nikjer drugje kot tam, kjer je, da je vse v redu in da naj pač pričakujem zelo počasno izboljšanje.
Tako da prvi družinski izlet načrtujemo za jutri - najbrž na Bled - malo okrog jezera, potem pa na kremšnite.
Danes bomo doma, ker dobimo obiske - moje starše in sestro z družino s štajerske - je mami tako organizirala, da vso hrano prinesejo s seboj, potem bo pa pri nas piknik, da jaz ne bom imela dodatnega dela - ja, mame so zlate.

Za nazaj ne bom veliko komentirala, zdi se mi zanimivo tole s tem vašim čajem, bom nasledji teden poslala moža, da mi ga kupi, sicer Jure (še) nima težav, bodo pa najbrž še prišle. No, na splošno se lahko pohvalim, da je Jure res priden dojenček, zvečer zaspi okrog 11h in spi do 4h - 5h, potem se par minut dojiva in spi do 7h-8h. Tako da jaz sedaj veliko več in bolje spim, kot sem zadnje mesece nosečnosti. Čez dan se sicer dojiva na 2 do 3 ure, včasih še pogosteje (se ne držimo nekih urnikov), ko pa zaspi, pa spi tudi po 3 ure skupaj, da se jaz lahko ukvarjam tudi s starejšima dvema (ki sta ga res zelo lepo sprejela).

Lepa posadka - torej ste v arboretumu uživali, tudi slike so res lepe. Ko pridete naslednjič, pa upam, da se bomo lahko že kaj dobile. Glede ritma spanja pa - morda bi bilo bolje, če bi ga prej kopala, okrog 6h-7h, pa da ti potem odspi eno kitico in da se 'nočno' spanje začne kasneje, okrog 11h, morda bi potem potegnil malo dlje, kaj pa vem. Jaz sem običajno imela tak 'sistem' pri prvih dveh, je pa res, da sta bila rojena jeseni, ko je ob 6h že tema.

Toliko za enkrat, tiste, ki še čakate - naj bo čimprej in čim lepše.
Pa lepo praznovanje!


(odgovor članu lepa posadka)
Neposredna povezava do sporočila: 3107
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 12:03:51   
scorpiogirl
Helow user posted image
kar ne najdem časa za pisanje zadnje čase user posted image izkoristimo vsak trenutek lepega vremena, da smo lahko zunaj user posted image drugače pa tudi nimamo nekega ustaljenega ritma, tako da nikoli ne vem, al bo mali spal pol ure ali kar celo rundo user posted image sicer čez dan zeloooo lepo spi, ponoči mu pa nikoli ne uspe spat dalj kot tri ure (je že zdaj pravi ponočnjak user posted image ). Zvečer zaspi okrog 10h in spi do 1h, potem pa dojenje spet ob 3h ali 4h, potem pa kar vsako uro do 6h user posted image od 4h naprej sploh noče spat v svoji posteljici, tako da potem do 6h spi kar pri meni (ker med dojenjem zaspim prej kot on user posted image ). previjem ga ponoči nikoli, ker tako pogosto kaka, da bi se lahko po vsakem hranjenju previjala in bi se potem konkretno zbudil ... tako samo poje in spi naprej ... pa zaenkrat ni težav z rito, tudi če kdaj spi malo pokakan ...
Gas Bimbo kapljice smo mi dobili kar v lekarni (baje imajo enako sestavo kot vetrovne od Koroških lekarn), vendar našemu ne pomagajo ... prav tako mu ne pomagajo homeopatske Colikind (pa so drage kot user posted image ), še najbolj pomagajo Sab simplex, tako da je najbrž treba kar poskusit, kaj komu paše ...

no, naš mali se že oglaša, tako da šibam ...

vsem, ki še čakate, želim, da bi bilo hitro in lepo user posted image

pa krasne praznike user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu JABOLKO3)
Neposredna povezava do sporočila: 3108
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 13:01:48   
Srčekgirll
Kukuc! Spet in še vedno sm kle, še vedno 2v1. Dns spet bla na CTGju in še vedno nč akcije. No, ja če so majčice rodile v aprilu, bom jst pa pr majčicahuser posted image bova pa oba z user posted image majska bikcauser posted image ampak še vedno se bom mela za aprilko, pa tud mal za majčicouser posted image . Čez 2 dni mam spet pregled v P. Lepo se (s)mejte pa se slišmo še kej.user posted image

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 3109
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 14:20:42   
Ketrin
Dannnn!

Samo da se javim....in zaželim lep porod tebi Srčekgirl in ostalim ki še čakate. Ko pridem iz morja da slišim same lepe novičkeuser posted image

Joan, ti si pa res faca. Jz sem se pa že mal zasekirala, da me ne boš nap.... k se vtikam user posted image user posted image

No, mi šibamo na morčija in se vrnemo v nedeljo....so mi sporočili iz prve roke da je sončekuser posted image user posted image user posted image user posted image

Živel 1. maj, praznik dela!!!!1user posted image user posted image

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3110
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 14:24:48   
Srčekgirll
Ketrin - UŽIVAJ /TE na morjuuser posted image

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu Ketrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3111
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 16:22:15   
novopecena
oh ja
tale vreme ga pa biksa, sem prov vesela da sva šla z malim že dopoldan mal na luft ko je bil sonček. vsak dan ko se odpravljava ven je zbujen in gleda kot čukec, ko pa ga položim v voziček in pripeljem do dvigala-lej ga zaspankota malo manj da ne smrči user posted image
čisto skoraj vsak dan ga nekaj zvija in napenja pol pa prdi kot njegov atek user posted image seveda je vmes oz. pred prdci veliko user posted image in mamica ne ve kaj naj še naredi da bi olajšala vse skupajuser posted image imava vetrovne kapljice pa ne morem rečt da kaj veliko pomagajo, tako da bom danes probala s sab simplexom in upala na boljše rezultate.
kar se tiče najinega "ritma" ga vsake toliko malo kršiva. čez dan se mi doji na 2-3 urce (vmes seveda skoraj nič spanja) in zvečer okoli 22h nočno umivanje in dojenje v upanju da bo noč malo mirnejša. nekako mi čist lepo spi do nekje 2h in nato do 5h, pol se pa začne spet vsa kolobocija in nikakor zaspat nazaj. saj nekaj dremucka, ko pa se mamica uleže v svojo posteljo pa gre Rene spet u luft, tko da tudi prakticiram cartanje v zakonski postelji user posted image .
pred dvema dnevoma so se mu po celih ličkih naredili mozoljčki. od česa bi to lahko to bilo? so pa taki mali rdeči z rumenimi pikicami (godni za stiskatuser posted image -ne saj jih ne stiskam). kako naj se jih pa znebim? mogoče ima še katera tako izkušnjo?

bodite v cvetju, veliko ljubezni (maj je mesec ljubezni) in da kamlu vse cartamo in se pišemo na drugih straneh




_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3112
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 19:49:13   
Tanja555
Ojla,

novopecena, tudi moja Neli ima že kake 3 dni po celem obrazku, glavici in zdaj še po vratu full takih rdečih mozoljčkov/izpuščajčkov z belo pikico in sem se že mal zasekirala kaj je touser posted image . Dokler pridno je in nima vročine ne bom delala panike, čeprav me skrbi, ker jih ima vsak dan večuser posted image .
Tašča mi je rekla, da se ji verjetno čisti koža in upam da ima prav!
Pri nas vetrovne kapljice delujejo z zamikom, včeraj smo cel dan prejokali, danes pa je vse ok in spančkamo že cel dan, kaj bo kaj ponoči...user posted image

lp

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 3113
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 20:09:03   
Isabellabina
Zdravo mamice in še user posted image

Novopečena in ostale---ti mozoljčki ,ki jih imajo nekateri dojenčki prve dneve so baje od tega ker se telo čisti materinih hormonov tako je meni rekla Patronažna in bodo kmalu izginili.

Drugače pa stanje pri nas se počasi izboljšuje z moje strani kot tudi z sinkove.

Jernej pa je tudi kar priden se lepo doji spančka ponoči se dojiva ob 12 potem pa še enkrat okrog 4.00 potem pa spet tam okrog 8.00-9.00 čez dan pa tudi približno enako.


Jabolko3--upam da se tudi pri tebi stanje  kmalu popravi in bomo kmalu lahko se dobile in šle v Arboretum.

Lepa posadka---mislim dobra si da greš na vlak same čestitke,verjamem da otroci bolj uživajo kot pa če se peljejo z avtom.Slike so pa enkratne pravi fotografski mojster siuser posted image user posted image user posted image

srčekgirl----saj bo, saj bo, tudi jaz sem se pošteno načakala, beri 10 dni čez rok,in vem, da si že neučakana kot sem bila jaz tam po petih dnevih čez rok.Sedaj pa kar malo pogrešam trebušček in se včasih še vedno kar primem za trebuh .Prav hecno.user posted image

Drugače pa mi povejte a se je kateri izmed vas kaj poslabšal vid oz.ali ima katera občutek da slabše vidi.Jaz opažam da pri branju in pri gledanju na ekran bolj napenjam oči in imam občutek da se mi zamegli oko.user posted image


(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 3114
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
1.5.2008 21:23:17   
Roberta69
Drage damice, hello!

Mi smo tok srečni, blaženi itd., da za računalnik pridemo samo po najnujnejše nasvete user posted image . Ne, sej sem vas kar malo pogrešala, ampak se skos nekaj dogaja...


Sicer sem zaenkrat le preletela pretekle strani... zahvaljujem se za vse lepe čestitke, tebi, Srečka, pa samo kapo dol, enkrat sem ti že rekla, da malce unovči tale dar, ker si res carica - BRAVO si mi na obraz privabila solze sreče!


Mi2 (najinega sinčka sva včeraj celo končno poimenovala, in sicer ga bomo klicali Liam) sva super, Liam se pridno redi (150 g v treh dneh, pa sem se na začetku že bala, da ne bo mleka, ker je v porodnišnici dva dni skos samo spal), jaz pa nisem bila nič šivana in sem že od poroda naprej kot slikica user posted image .


Porodno izkušnjo vam še opišem, drugače sem pa noro vesela, da je mimo, ker so me popadki na koncu tako boleli user posted image , da ne bi zmogla niti pet minut več, pa je vse skupaj trajalo tri urice, kar je za prvič baje zelo v redu. Se pa ne bi upala iti ju3 še enkrat rodit, tako da bo do odločitve za naslednjega moralo preteči kar nekaj časa.  Drugače mi je pa vsak dan lepše (na začetku je dete "le" živo bitjece), zdaj ima pa že veliko odprte učke, se močno oprijema mojega prsta in mi vsak trenutek dneva obarva z nepopisno srečo!


Te dni bom prišla na tekoče, potem pa upam, da se čim prej vidimo. Če sem prav zasledila, že nekaj kofetkate, a ne?  Mi gremo najbrž ju3 na prvi sprehod (je patronažna na drugem obisku že dovolila), čeprav jaz grem na kratkega s kužiko itak že vsak dan, se pa po nasvetu drugih res zadržujem doma in kao čim bolj počivam, ker pa sem že skos v redu, sem imela že tri dni ležanja v porodnišnici čist čez glavo.


Čestitke in veliko veselja tako novim kot "starim" mamicam !

(odgovor članu Isabellabina)
Neposredna povezava do sporočila: 3115
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 7:30:54   
Srčekgirll
Jutro moje aprilčice. Danes sm pa jst mal bl zgodnja in vam bom kar za začetek postregla s fino user posted image .
Kot vedno, sm še 2v1
user posted image .
In kako ste mi ostale, še kera čaka na srečni dogodek, al je kera že rodila dns?user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 3116
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 9:25:35   
barby78
Jutro!

Najprej en lep in sončen pozdrav vsem skupaj.

Mi smo včeraj malo zajadrali do portoroža in moram reči,da je blo res krasno,čeprav nas je po poti orng pralo,je blo pa dol ful sončno in toplo (razen vetra).Naša Lia je skoz spala,ji je pasal primorski zrak user posted image .Smo se pa komaj nabasali v avto.Mi2,pa otroka,pa naš user posted image ,pa voziček in prtljaga (pa smo šli samo za 1 dan) user posted image Še dobro,da ima picasso velik prtljažnik.Kaj šele bo,ko bomo šli na dopust user posted image user posted image


Hotela sem vprašat,če vaši user posted image  tudi tako godejo,preden zaspijo? Naša Lia včasih spušča take čudne glasove,da hodim kr gledat,če je vse OK user posted image .


Lepo se imejte še na ta praznični dan.
se čujemo,pa-pa

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3117
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 9:44:51   
barby78
Aja,pozabila sem pa povedat,glede teh mozoljčkov,da jih ima naša Lia tudi.Največ po obrazu (čeprav je imel Vito skoz ful čisto kožo in sem tudi jaz mislila,da je to kaj narobe,ampak to je verjetno pri vsakem user posted image  drugače).To se baje samo koža čisti.Bodo že izginili.
Moram pa povedat,da sem ji jaz že postrigla nohte,ker se je ful praskala in ji tud rokavičke niso pomagale,ker je tak dolgo mahala z rokami,da jih je spravla dol.Upam,da ni to nič narobe user posted image

LP

_____________________________

Moja največja sreča in veselje,sta moja 2 sončka
LIA-24.03.2008
VITO-02.12.2000


(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 3118
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 15:16:17   
zokica
Pozdravljene!!!
Sporočav vam, da se nam je točno na rok, v nedeljo 27.4.08 ob 02.05 uri zjutraj pridružil RENE, velik 52 cm ter težak 3730g!!!user posted image
 
Sedaj sva že od srede doma, imamo majhne prehranjevalne probleme, ker hoče zelo pogosto jesti, zato mu tudi dodajam mleko, ker svojega zaenkrat nimam dovolj.
 
Da opišem svojo porodno izkušnjo:
v soboto me je okrog 4 popoldan začelo nekaj ščipati tam na 25 minut, ampak nisem bila prepričana da so to popadki. Ob 6 so bili že bolj pogosti in okrog pol devetih zvečer na deset minut. Ampak ker kot prvorodka še vedno nisem bila prepričana, da so to popadki, sem še kar čakala in ob desetih zvečer sva z srčkom odšla v P s popadki na 6 minut. ob pol enajstih sva prispela, odprta sem bila od 3-4 cm, babica mi je naredila klistir in ob pol dvanajstih sem že bila v porodni sobi. Popadki so se vedno bolj stopnjevali (umetnih nisem dobila, ker sem imela svoje) in okrog enih zjutraj so bili že tako močni in eden za drugim. Potem me je že začelo tako vse boleti in sem imela občutek da moram potisniti ampak babica ni pustila, ker sem bila odprta 8 cm, pet do dveh pa smo potem le poskusili in ob 02.05 sem rodila Renejauser posted image  moj srček je bil zraven in me tolažil. Srečna, sem da je hitro minilo, malo sem se raztrgala ter dobila 3 šive, ampak kot jih sploh ne bi bilo. Torej je bil moj porod zelo ekspresen in sedaj se že cartamo z našim srčkom, ki je najlepši na svetu!!!
 
V album sem dodala slikice, da si lahko ogledate našega sončka!!!
Želim vam lep vikend in se še kaj oglasim naslednji teden, zdaj ni časa za računalnikuser posted image
 
papa

_____________________________

Mamici v veselje, atiju v ponos
pokukal si na svet brez zobkov in bos.
Vedno boš naš sonček mali,
saj smo te komaj dočakali.

(odgovor članu barby78)
Neposredna povezava do sporočila: 3119
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 16:01:10   
simvir
Po nekaj dneh se spet oglašam, saj prebrala sem kaj ste napisale, pisati se mi pa sploh ni dalo. 

Najprej čestitke zokica tebi za Renejauser posted image . Super za lepo porodno izkušnjouser posted image .
Roberta dobrodošla nazaj, vidim da sta sedaj že izbrala ime za sinka user posted image .

Mozoljčki so nekaj normalnegam, pri prvem so nastali nekje okrog prvega meseca, Tevž jih še nima.
Drugače smo mi super, prejle smo bili zunaj in Tevž še vedno spi v vozičkuuser posted image , ta starejši pa je tudi užival na Buggy bordu.
V sredo smo se prvič kopali in je mali ful užival. Po kopanju pa odspal eno oreng rundo. Nasploh se mi zdi, da zadnje dni več spi kot na začetku.

Vidim, da se vas večina potepauser posted image , pri nas smo pa bolj delavno. Smo se te dni lotili enega naših zadnjih večjih projektov in sicer gradnje garaže oz delavnice (da bo možek lahko kar doma zaslužil še kakšen everčekuser posted image ). Tako, da se zunaj dela, ampak sta mami in tašča tako super, da mi pomagata pri tamalih dveh in pripravi hraneuser posted image .

Barby a pri vas ste že končali z zunanjimi deli? Je kar naporno, zdaj ko imamo ravno user posted image , kajne. No ampak bo pa kasneje toliko bolj luštno. Drugače pa naš Tevž tudi precej gode preden zaspi, sploh po drugem hranjenju ponoči. Se mi zdi da včasih rezgeta kot kakšen konjičekuser posted image . Saj čez nekaj časa to mine, se spomnim, da je bilo pri prvem isto.

Big mamma tudi meni se zdi da sedaj vidim bolj zamegljeno (sploh če dalj časa berem ali gledam TV), ampak mislim da se bo vid kmalu spet izboljšal. Se spomnim, da sem pred prvim porodom tudi veliko slabše vidila, pa je bilo potem spet ok.

Srčekgirll upam da boš kmalu postala mamica, vem pa da je težko čakati, ker sem sama rodila teden dni po roku. Verjetno ti je še težje, ker smo ostale že skoraj vse mamice, ti pa še vedno čakaš. Boš videla, kmalu bo za tabo. Pa srečno! 

Lepe praznike še naprej!

(odgovor članu zokica)
Neposredna povezava do sporočila: 3120
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 16:59:45   
novopecena
ZOKICA čestitam ti za malo štručko-lepo ime si mu dala (moj je isto Reneuser posted image )

_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 3121
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 17:31:51   
pikica030407
Pozdravljene mamice in tiste, ki se čakamo!

Prvo čestitke  tebi Zokica, sem mislila na tebe in se mi je kar zdelo, da se že cartate. Ime malega princa pa je zelo lepo ime, tud če bi jaz pričakovala sina bi mu dala ime Rene. user posted image user posted image user posted image  Bodite v user posted image user posted image user posted image ...

No jaz sem še kuj  2v1, sem že čist obupana, komaj čakam da bo ta del za mano pardon za nama z mojim user posted image , zdaj je že on postal full nestrpen. No bomo vidli kaj bodo rekli jutri na ctg user posted image user posted image user posted image
Že cel teden me ščipa ampak danes je najhujše, popadki so ampak kaj ko niso redni user posted image user posted image user posted image .

Lepo bodite
Pa lep preostanek dneva
papa

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 3122
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 19:07:06   
bela vrtnica
Čestitke Zokica za sinčeka. Uživajte in lepo se cartajte.

Danes smo tudi mi izkoristili ta čudoviti dan in šli na naš prvi sprehod. Zara je prav uživala in mi sedaj samo spi. Upam, da bo ponoči tudi. Komaj čakam, da se začnemo kopati.

Naša nima mozolčkov, se ji pa zelo lupi koža po rokicah in nogicah. Ampak to je normalno pravi patronažna in se ji bo obnovila. Prav zato komaj čakam kopanje.

Zvečer smo spali od 12 do 6, se podojili in previli ter nato nadaljevali s spanjem do 9. Tako da smo danes res uživali. Občasno imamo težave s prebavo. Malo jo zvija in potem ko se pokaka ji je veliko bolje. Tako da se počasi navaja na nošenje po rokah. Ampak kaj naj, če mi je hudo gledati kako je zvija. A katera mogoče uporablja mazilo proti krčem za dojenčke(lovorjevo mazilo)? Kako pogosto ga namažete na trebušček in kdaj (zvečer...)?

Lep dan še naprej!

(odgovor članu pikica030407)
Neposredna povezava do sporočila: 3123
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
2.5.2008 21:20:47   
trnuljčica
Pozdravljene,
javljam se z zamudo, vendar kot je Jabolko napisala, je toliko vsega, da zmanjka časa + vse kar je napisala o okrevanju po CR.
Najprej naj čestitam vsem, ki ste v dneh, ko sem bila v P, ter v dneh, ko smo se doma privajali  in se nisem javljala, rodile. Tudi tebi Zokica iskrene čestitke za Reneja.user posted image user posted image user posted image user posted image

Glede mozoljev mi je znanka, ki me je obiskala v P in je pediatrinja povedala, da se ti mozoljčki (akne neonatorum) pojavijo zaradi hormonov matere. Večina novorojenčkov že takoj nima čiste kože ob rojstvu. Lahko pa se pojavijo še celi prvi mesec po rojstvu.  Nato izginejo! Naš se je namreč rodil z neverjetno čisto in gladko kožico in zgleda kot pupauser posted image . Pa mi je nato  z to informacijo "polepšala dan". Hec seveda. No zaenkrat je še punčkast.user posted image

Vid se lahko po porodu poslabša. Ponavadi prehodno in se nato popravi.  Vse, ki še čakate na svoj dan D. Zelo pomembno je, da med potiski imaste oči zaprte, saj je tako pritisk na zrklo najmanjši. To povedo tudi v MŠ, ampak vse user posted image se skoncentriramo le na tisti del o dihanju, ostalo pa pozabimo.

Scorpiogirl tudi naš ima pokakano skoraj vsako pleničko. Tako da me že rahlo skrbi. Vendar sem prebrala, da je  tudi to normalno. Edina razlika je, da ima naš tako nežno kožico in ima zato ritko takoj rdečo. Pokaka pa se med dojenjem, med dodajanjem po flaški, celo po dojenju...Takoj, ko mu zamenjaš pleničko (pred hranjenjem, po hranjenju) že kaka.user posted image Imamo uspešno mazilo za rito, samo kaj, ko je 6-7 pokakanih plenic na dan ustvarilo začaran krog z njegovo kožo na ritki.

Toliko za zdaj. Lp



(odgovor članu bela vrtnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3124
   RE: ApRiLčIcE 08 II.
3.5.2008 9:12:28   
Jo@n
Jutro!!!
Najprej en kofetek ali pa čajček za vse, aprilčice po datumu in duši... user posted image

Se vidi, da nas velika večina že crklja naše user posted image  in da je časa za pisanje na forumu vse manj. Ko smo bile še 2 v 1 je vsak dan nastalo nekaj strani, sedaj ko je 2 v 1 le še nekaj aprilk (pikica in še kakšna) pa forum skoraj sameva...

Upam, da bomo v polnem številu in zagonu spet začvekale na forumu o dojenčkih.user posted image


Mi smo spet prespali eno mirno noč, v enem kosu od 00-6h zjutrajuser posted image , tako da se nad tem res ne morem pritoževat. Imamo pa toliko več težav s popoldanskim in večernim uspavanjemuser posted image . Mislim, da Jakoba ne dajejo krčki, ker se joka in dere izključno in samo toliko časa, da pristane na moji dojki, parkrat potegne in zaspi... Če ga dam potem spat, pa se celotna zgodba ponovi... Mislim, da je ni druge, kot da hodi mamica z njim spat in se potem skrivoma odplazi stran... ko bo user posted image  že globoko v sanjah...

Ah, ga bomo že stuhtali in si sami napisali navodila za uporabo...

Drugače z očkom že pridno vozičkamo, Jakob pa v sprehodih nadvse uživa, saj jih globoko prespi in potem še potegne za kakšno urico ali dve v košari... Čez dan (kadar spi in ne user posted image user posted image ) potegne tudi za 3-4 ure in se zaradi lakote sploh ne prebuja. Mi ga pa ni treba buditi, saj lepo napreduje v teži. Danes je imel že 4100g in je od včeraj dobil dobrih 60guser posted image user posted image user posted image


Se moram malo pohvalit, čedalje manj dodajava, včeraj smo le 1x, ko je popoldan kljub podoju še sitnaril in odpiral usta, je popil še 60 ml, zvečer pa smo zaspali na dojki in prvič odkar smo doma  user posted image  brez dodatka. Morda pa bomo današnji dan preživeli le z dojenjem???


Vem, da smo že pisale o plenicah, ampak bom vseeno vprašala, katere uporabljate in če mi iz izkušenj napišete, katere za naše male škratke imajo elastičen del okoli pasu. Midva sva skurila en paket nemških in enega poljkskih pamperc new born, pa se res vidi, da so nemške boljše, tudi pri pokakani ritki je le-ta več ali manj čista in suha, do sedaj niso spuščale in so ga lepo objele okoli pasu. Češke, ali poljske, skratka neoriginal, pa se prepuščale pri nogicah in pri pasu. Za sprobat imamo še DM in Millerjeve, samo na zunaj mi tudi izgledajo neelastične. Pa me zanima, če ima katera doma še druge znamke, da mi napiše, če so še kakšne "elastične" v pasu, da jenčija lepo oprimejo...

Toliko za zdaj od mene, grem v miru reševat prvomajsko križanko, ki jo rešujem že skoraj ves tedenuser posted image , ko se pa direktor prebudi, bo pa akcija!!!

Lepo se imejte, srečno vsem, ki vas odhod v P še čaka, ostale pa pridno crkljajte sončke!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  123 124 [125] 126 127   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?