|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:41:16   
BaNeLa
Banella, tvoj plačuje preživnino, ne se delat, da si nevtralna..pa nehaj s takimi, da nobena od nas nima rada svojih otrok, ker če jih ne bi imela, smuči in stolivierjevih hlač še videli ne bi..pa tud dvakrat sem jaz, pa še druge napisale, da jih imamo rade...tak da...


- moj ne plačuje preživnine - vse si deliva (tudi jaz njemu dam pol, če on kaj kupuje). Imava pa ,ker je to obvezno, na papirju, da drug drugemu plačujeva enako vsoto za oba otroka, kar je enako ničli....

- sem nevtralna, ker nikogar ne obsojam da nima rad otrok....seveda jih ima (no, se najdejo izjeme). Želela sem poudariti, da se ukvarjamo s stvarmi, ki so nam nedosegljive.....meni je nedosegljivo zdravje mojega otroka....in bi za to dala službo, denar in še kaj.....vam, ki pa imate zdrave oroke, pa je nedosegljivo kaj drugega....in ko daš stvari na tehtnico.....včasih vidiš, da se sekiraš zaradi brezveznih stvari.....

- Point je, da z ničimer nismo nikoli povsem zadovoljni.....ga še nisem srečala, ki bi temu nasprotoval....

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 13:53:56   
Anonimen
kaj je ratalo iz tegauser posted image in sam zato  ker sem rekla da pa je 300€ čist lepa preživninauser posted image đizs no....

pa neglede na to kako plačo ma...pa zdej tko, sem razmišljala prej...a ni bolš vzet teh 300€, pa se nakak normalno pogovarjt, met normaln odnos, se zavedat da so otroc...in ker ma bivši lepo plačo, probat še ob večjih nakupih nekak iztržit še kak evro...kar ob normalni komunikaciji verjetno ni nemogočeuser posted image
posluš, dragi moj bivši mož, tvoji otroc nenormalno rastejo, vse jim je premejhno, komplet garderobo jim morm pred šolo obnovit, pa še knjige in zvezki, joj me kr glava boli...pa še tehničnega mam ta mesec, pa poračun za elektriko je pršu, ne zmorem enostavno vsega zdej..pa še tamal rab nove rolerje, so mu čist premejhni že....tolk pa tolk bi rabla, da daš zraven, da normalno sfuramo....a je to nerealno prčakvatuser posted image mal popihat na dušo in vest, na lep način, a bo mel srce rečt ne, če je kolkrtolk normaln dedc?

če pa ti ženeš gonjo po sodiščih zarad onih 100€ več, pa mu greniš življenje in ga spravljaš ob živce, pa jaz verjamem in zastopim da tud dedcu vse dol pade in če mu pol še sikaš, da plačuje drobiž in da se sploh ne zaveda kolk tebe otroc stanejo itd, tud zastopim da prbije nazaj da znajdi se, sej plačuje zadostuser posted image zastopim pravim, strinjam se pa ne, ker tu pol tudi on pozablja, da se gre za otroke, ampak se s tem maščuje bivši....in to je začaran krog, to maščevanje in metanje polen pod noge....prikrajšani so pa , valda, otroci....

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 7.3.2008 13:56:29 >

(odgovor članu BaNeLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 14:03:59   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kaj je ratalo iz tegauser posted image in sam zato  ker sem rekla da pa je 300€ čist lepa preživninauser posted image đizs no....

pa neglede na to kako plačo ma...pa zdej tko, sem razmišljala prej...a ni bolš vzet teh 300€, pa se nakak normalno pogovarjt, met normaln odnos, se zavedat da so otroc...in ker ma bivši lepo plačo, probat še ob večjih nakupih nekak iztržit še kak evro...kar ob normalni komunikaciji verjetno ni nemogočeuser posted image
posluš, dragi moj bivši mož, tvoji otroc nenormalno rastejo, vse jim je premejhno, komplet garderobo jim morm pred šolo obnovit, pa še knjige in zvezki, joj me kr glava boli...pa še tehničnega mam ta mesec, pa poračun za elektriko je pršu, ne zmorem enostavno vsega zdej..pa še tamal rab nove rolerje, so mu čist premejhni že....tolk pa tolk bi rabla, da daš zraven, da normalno sfuramo....a je to nerealno prčakvatuser posted image mal popihat na dušo in vest, na lep način, a bo mel srce rečt ne, če je kolkrtolk normaln dedc?

 
pravljica ....  pri meni vsaj


če pa ti ženeš gonjo po sodiščih zarad onih 100€ več, pa mu greniš življenje in ga spravljaš ob živce, pa jaz verjamem in zastopim da tud dedcu vse dol pade in če mu pol še sikaš, da plačuje drobiž in da se sploh ne zaveda kolk tebe otroc stanejo itd, tud zastopim da prbije nazaj da znajdi se, sej plačuje zadostuser posted image zastopim pravim, strinjam se pa ne, ker tu pol tudi on pozablja, da se gre za otroke, ampak se s tem maščuje bivši....in to je začaran krog, to maščevanje in metanje polen pod noge....prikrajšani so pa , valda, otroci....


_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 14:11:03   
Nea_teja_
No jest dobivam preživnine oz moja hči 116,75€ in še te mu je včasih zelo težko dati.Je v prvem razredu in lahko povem iz izskušenj da to ni nič od denarja aj so skoz eni neprevideni stroški izlet sm izlet tja itd kje so še oblačila,čevlji in ostalo.Zato pravid ti ga kr toži da dobiš čim  večjo preživnino.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 14:25:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kaj je ratalo iz tegauser posted image in sam zato  ker sem rekla da pa je 300€ čist lepa preživninauser posted image đizs no....

pa neglede na to kako plačo ma...pa zdej tko, sem razmišljala prej...a ni bolš vzet teh 300€, pa se nakak normalno pogovarjt, met normaln odnos, se zavedat da so otroc...in ker ma bivši lepo plačo, probat še ob večjih nakupih nekak iztržit še kak evro...kar ob normalni komunikaciji verjetno ni nemogočeuser posted image
posluš, dragi moj bivši mož, tvoji otroc nenormalno rastejo, vse jim je premejhno, komplet garderobo jim morm pred šolo obnovit, pa še knjige in zvezki, joj me kr glava boli...pa še tehničnega mam ta mesec, pa poračun za elektriko je pršu, ne zmorem enostavno vsega zdej..pa še tamal rab nove rolerje, so mu čist premejhni že....tolk pa tolk bi rabla, da daš zraven, da normalno sfuramo....a je to nerealno prčakvatuser posted image mal popihat na dušo in vest, na lep način, a bo mel srce rečt ne, če je kolkrtolk normaln dedc?

če pa ti ženeš gonjo po sodiščih zarad onih 100€ več, pa mu greniš življenje in ga spravljaš ob živce, pa jaz verjamem in zastopim da tud dedcu vse dol pade in če mu pol še sikaš, da plačuje drobiž in da se sploh ne zaveda kolk tebe otroc stanejo itd, tud zastopim da prbije nazaj da znajdi se, sej plačuje zadostuser posted image zastopim pravim, strinjam se pa ne, ker tu pol tudi on pozablja, da se gre za otroke, ampak se s tem maščuje bivši....in to je začaran krog, to maščevanje in metanje polen pod noge....prikrajšani so pa , valda, otroci....



Pa kaj ti res misliš, da se ženskam da še zraven vsega pihat na dušo..pa upat, da je on mehkega srca..jim dobesedno risat stvari zakatere bi itak že on moral v prvi rundi poskrbet z PRIMERNO preživnino..daj zbudi se ženska iz tvojega pravljičnega sveta. Naj sodišče lepo določi uradni znesek in fertik. Ma kdo se še ima cajt ukvarjat  in pihat na dušo takšnim debilčkom po ločitvi? Ma daj ti si res patetična.


A odkdaj pa ženska greni življenje moškemu, če želi poskrbet za njunega otroka??user posted image  Jah...če je njim hudo in grenko življenje zaradi tega, pol pa tudi prav user posted image

Ah daj ulla..vsakič si bolj prozorna..



Ah ja, glede tega pribijanja nazaj znajdi se..še en razlog več, da porihtaš preživnino.

< Sporočilo je popravil nivess -- 7.3.2008 14:27:45 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 14:45:44   
BaNeLa
....ja sodišče....ni vedno rešitev....za tožbo moraš najet odvetnika in ta stane (pa ne malo).....pa če je on finančno močnejši, si bo vzel svojega....morda boljšega in na koncu pereta umazano perilo in se do konca skregata....otroci so pa veseli in srečni ob skreganih starših....

Jaz sem že vedno mnenja (in dokazano) da lepa beseda lepo mesto najde in seveda če ve obkladate svoje bivše z debilčki....ne pričakovat, da vam bodo v vsem ustregli....vzele ste jim otroka in to boli (tako razlago sem slišala iz moških ust....).....,a vas ne bi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 15:03:59   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

....ja sodišče....ni vedno rešitev....za tožbo moraš najet odvetnika in ta stane (pa ne malo).....pa če je on finančno močnejši, si bo vzel svojega....morda boljšega in na koncu pereta umazano perilo in se do konca skregata....otroci so pa veseli in srečni ob skreganih starših....

Jaz sem že vedno mnenja (in dokazano) da lepa beseda lepo mesto najde in seveda če ve obkladate svoje bivše z debilčki....ne pričakovat, da vam bodo v vsem ustregli....vzele ste jim otroka in to boli (tako razlago sem slišala iz moških ust....).....,a vas ne bi?


Ne za tožbo ne potrebuješ odvetnika. Lahko se zastopaš sam.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 15:07:55   
BaNeLa
user posted image ....ja seveda, vsak se lahko sam zastopa.....za nasprotnika imaš pa enega prefriganega odvetnika...pa potem?

No, ženske, polne idej, potem pa konkretno svetujte avtorici kako naj izpelje stvari.....in kako naj zagovarja svoja stališča....A imate veliko izkušenj s tem? Ali vse samo govorite kako bi tožile, v resnici pa niste, ker drugače ne bi jamrale da imate premalo preživnine?

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 15:17:59   
trojči
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Banella, tvoj plačuje preživnino, ne se delat, da si nevtralna..pa nehaj s takimi, da nobena od nas nima rada svojih otrok, ker če jih ne bi imela, smuči in stolivierjevih hlač še videli ne bi..pa tud dvakrat sem jaz, pa še druge napisale, da jih imamo rade...tak da...


- moj ne plačuje preživnine - vse si deliva (tudi jaz njemu dam pol, če on kaj kupuje). Imava pa ,ker je to obvezno, na papirju, da drug drugemu plačujeva enako vsoto za oba otroka, kar je enako ničli....

- sem nevtralna, ker nikogar ne obsojam da nima rad otrok....seveda jih ima (no, se najdejo izjeme). Želela sem poudariti, da se ukvarjamo s stvarmi, ki so nam nedosegljive.....meni je nedosegljivo zdravje mojega otroka....in bi za to dala službo, denar in še kaj.....vam, ki pa imate zdrave oroke, pa je nedosegljivo kaj drugega....in ko daš stvari na tehtnico.....včasih vidiš, da se sekiraš zaradi brezveznih stvari.....

- Point je, da z ničimer nismo nikoli povsem zadovoljni.....ga še nisem srečala, ki bi temu nasprotoval....


Tvoj trenutni partner ne plačuje preživnine? Nisi nevtralna...ti je ne dobiš, on pa jo plačuje..zato...

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 15:26:50   
BaNeLa
Tvoj trenutni partner ne plačuje preživnine? Nisi nevtralna...ti je ne dobiš, on pa jo plačuje..zato...


Narobe smo se razumeli - moj bivši mi ne plačuje....ker imava oba enako preživnino, zato si deliva stroške,

moj zdajšnji pa plačuje preživnino in tudi vmes ko je bil brez službe.....pa ga je to stalo polovicodohodka....pa ni takole jamral kako bomo preživeli in kako nam je težko, pa ima njegova bivša večjo plačo kot on.....

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 15:47:36   
M.G.
Se nisem hotela nič v debato vmešavat...ampak so mi šle kar kocine pokonci, ko sem brala (beri:Ulla80).

Meni se zdi čist realen znesek 400€, glede na to da ima bivši plače 2000€. Ampak ene očitno res ne vejo, koliko se dejansko porabi za otroka na mesec. Res mogoče ne vsak mesec 400€, so pa tud mesci ko porabiš krepko čez 400€, in povprečje pade na 400€. In pri tem ne gre za obiranje bivšega ampak za otrokovo preživetje in razvoj.

Moj bivši ima plače tam okrog 1200€ neto, in plačuje za malo 85€. Verjetno se bo tebi Ulla znesek zdel pravičen, kajneuser posted image  user posted image  user posted image  user posted image   

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 15:52:53   
M.G.
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

....ja sodišče....ni vedno rešitev....za tožbo moraš najet odvetnika in ta stane (pa ne malo).....pa če je on finančno močnejši, si bo vzel svojega....morda boljšega in na koncu pereta umazano perilo in se do konca skregata....otroci so pa veseli in srečni ob skreganih starših....

Jaz sem že vedno mnenja (in dokazano) da lepa beseda lepo mesto najde in seveda če ve obkladate svoje bivše z debilčki....ne pričakovat, da vam bodo v vsem ustregli....vzele ste jim otroka in to boli (tako razlago sem slišala iz moških ust....).....,a vas ne bi?


Vzele user posted image  V mojem primeru je kar sam šel...meni nič tebi nič, popokal stvari in šel... Zakajuser posted image  Ker so mu bili kolegi in pjača več kot pa midve s hčerko.
Pa mislm, da je več primerov ko moški sami grejo, kot pa tistih da bi jim mamice vzele otroke.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 16:13:30   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: M.G.

IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

....ja sodišče....ni vedno rešitev....za tožbo moraš najet odvetnika in ta stane (pa ne malo).....pa če je on finančno močnejši, si bo vzel svojega....morda boljšega in na koncu pereta umazano perilo in se do konca skregata....otroci so pa veseli in srečni ob skreganih starših....

Jaz sem že vedno mnenja (in dokazano) da lepa beseda lepo mesto najde in seveda če ve obkladate svoje bivše z debilčki....ne pričakovat, da vam bodo v vsem ustregli....vzele ste jim otroka in to boli (tako razlago sem slišala iz moških ust....).....,a vas ne bi?


Vzele user posted image  V mojem primeru je kar sam šel...meni nič tebi nič, popokal stvari in šel... Zakajuser posted image  Ker so mu bili kolegi in pjača več kot pa midve s hčerko.
Pa mislm, da je več primerov ko moški sami grejo, kot pa tistih da bi jim mamice vzele otroke.


Otroci niso stvari, ki jih popokaš in greš. Otroci so osebe s čustvi. In nikakor in nikoli jih ne more nihče kar vzeti, ko se ločuješ. To je meni moj bivši non stop govoril - si mi vzela vse, si mi vzela otroke. Ne pardon - otrok nisem vzela. Otroka sta šla sicer z menoj na drugo lokacijo. Še vedno in do konca življenja pa bo in je on njujin oče. In navezanosti med otrokoma in očetom se ne da kar tako vzeti, brisati. Ta ostaja. In če so stiki normalni in redni se goji naprej!!!

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu M.G.)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 16:17:12   
M.G.
Se strinjam s tabo Tina a

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 23:14:07   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

...a ni bolš vzet teh 300€, pa se nakak normalno pogovarjt, met normaln odnos, se zavedat da so otroc...in ker ma bivši lepo plačo, probat še ob večjih nakupih nekak iztržit še kak evro...kar ob normalni komunikaciji verjetno ni nemogočeuser posted image



Ne, ker tip že zdaj izsiljuje, da bo pustil službo, samo da nebi plačeval 100 eur več. S takimi tipi se ne da normalno pogovarjat.
Sicer pa zakaj bi ga prosila za njegovo milost vsak mesec sproti, če se lahko že na začetku zmeniš za fer preživnino, to zapišeš v odločbo in je mir? Kaj pa če on dobi novo zoprno ženo, ki ne bo dovolila, da bo on plačeval kaj več kot mora po odločbi? A potem bo mamica še njo za milost prosila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 23:37:30   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Banella, tvoj plačuje preživnino, ne se delat, da si nevtralna..pa nehaj s takimi, da nobena od nas nima rada svojih otrok, ker če jih ne bi imela, smuči in stolivierjevih hlač še videli ne bi..pa tud dvakrat sem jaz, pa še druge napisale, da jih imamo rade...tak da...


- moj ne plačuje preživnine - vse si deliva (tudi jaz njemu dam pol, če on kaj kupuje). Imava pa ,ker je to obvezno, na papirju, da drug drugemu plačujeva enako vsoto za oba otroka, kar je enako ničli....

-


Ja, benela, tebi tvoj ex v resnici pokriva pol stroškov za otroka, pa če rečš temu kakorkoli hočeš, tako je. Zelo malo je takih, ki dobivajo polovico..., poleg tega....zelo lahko je iz polne riti srat. A veš, če ima človek dovolj denarja, se itak ne bo kregal z bivšim za noben denar sploh. Požvižgal se bo nanj. No, jaz bi se. Vendar ne glede na vse (beri na to, da nisem milionar) pristajam na to, da dajem precej več za otroke, kot bivši, ki pravzaprav premore po osebi, ki jo preživlja se mi zdi da vsaj 4x toliko denarja (ponavljam na osebo) kot mi. In ja, zdi se mi bolno in nesramno že od moškega samega, da se gre nekaj takega. Sama pristajam na vse skupaj samo zavoljo odnosov. Vendar je ne glede na odnose, vse skup bolano urejeno tudi na državni ravni. Določena bi morala biti najnižja preživnina, ki ne bi smela biti nižja od 200eur pod nobenim pogojem. 

Kar se tiče dljenega skrbništva.... otrok ki nima doma, je otrok, ki nima sidra, za moje pojme....ne znam ti drugače razložit, niti se mi ne ljubi....debata itak nima smisla. Saj so vsi že na začetku razumeli, za kaj gre, samo eni pač nimajo tolk v možganih, da bi razumeli. Ne moreš na silo zahtevat, da ima kdo razumevanje, če ga nima. Tako kot v šoli nimajo vsi petk, eni padejo, eni pustijo šolo....

Druga reč je, da se mi zdi prav, da mame omogočajo čim več stikov, oz toliko, kot jih njihovi ex in otroci želijo. Tukaj je najbrž res ponekod problem in zelo mi je žal, da do tega problema prihaja. To ne bi smelo biti tako.

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 23:58:45   
sanasan
jaz bi šla v tožbo ...kasneje se mi zdi je zelo težko doseči zvišanje preživnine... in mislim, da službe ne bo kar tako pustil, saj je verjetno navajen na svoj 'standard'...

uf, tista o delitvi stroškov pol-pol...ta je pa bosa.... možev sin dobi (občasno) cca. 40 eur preživnine od mame... kako bi preživel, če bi vztrajali na pol-poluser posted image
kaj se vam ne zdi, da vsak normalen starš poskrbi za svojega otroka kolikor najbolje zmore v okviru svojih zmožnosti??? ko bi kak tak starš, ki zmore, pa iz čiste hudobije noče prispevat kolikor bi lahko, videl kako lahko otrok trpi, ko čuti, da je staršu odveč prispevati zanj...

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 9:30:57   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: sanasan

jaz bi šla v tožbo ...kasneje se mi zdi je zelo težko doseči zvišanje preživnine... in mislim, da službe ne bo kar tako pustil, saj je verjetno navajen na svoj 'standard'...

uf, tista o delitvi stroškov pol-pol...ta je pa bosa.... možev sin dobi (občasno) cca. 40 eur preživnine od mame... kako bi preživel, če bi vztrajali na pol-poluser posted image
kaj se vam ne zdi, da vsak normalen starš poskrbi za svojega otroka kolikor najbolje zmore v okviru svojih zmožnosti??? ko bi kak tak starš, ki zmore, pa iz čiste hudobije noče prispevat kolikor bi lahko, videl kako lahko otrok trpi, ko čuti, da je staršu odveč prispevati zanj...


Otrok ne trpi, če tega ne zazna oziroma ne vidi ... Ker ponavadi starš, ki je zakonsko določen za skrbnika to ponavadi skriva in napne vse moči, da on nadomesti "manjko".

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 10:06:24   
Vijoličarka
Zdi se mi, da je v tem primeru, ko oče razpolaga z zelo lepimi dohodki, razprava o tem, da Lumpi pričakuje po 200,- EUR za vsakega otroka, popolnoma nepotrebna. Od 400,- EUR z dvema otrokoma, pa še v najemu, obogatela ne bo.


Jaz bi šla v tožbo. Da se stvari uredijo. Tako ali drugače, da ne boš odvisna od 'njegove miloščine', če bi se mogoče odločil kdaj 'kaj primakniti' in te s tem izsiljevati. Prihodnost lahko prinese marsikaj. Tudi zaradi 300.- EUR se lahko odloči pustiti službo in delati na črno, če mu tako pade v glavo. Mogoče upa, da ti ne bo šlo in se boš prisiljena vrniti k njemu? Sploh ga pa lahko ti prijaviš nazaj, da dela na črno in krog se sklene.

Kakšen moški in predvsem oče je to, da medtem, ko se valja v denarju, svojim otrokom nameni le drobtinice? Da mu ni mar za njihovo blagostanje, samo da se maščuje 'neubogljivi ženi'.

Rekla bi mu, naj naredi po svoji vesti, če mu je vseeno za lastne otroke in si bo na njihov račun kopičil bogastvo. Preživnina ni za mamo, ampak je za otroke. Materi tega, da bo morala biti v veliki meri hkrati mati in oče, sama za vse,  nihče ne plača.

Skupno skrbništvo pa je za zrele ljudi, ki normalno sprejmejo dejstvo, da niso več za skupaj in jim je dobrobit otroka prva stvar. Lumpijin mož ne sodi v to kategorijo.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 15:21:46   
tina a
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 17:01:24   
Muca Copatarica
Izsiljuje te, ker se boji kaj boš naredila. Jaz sem takega mnenja, da ta tvoj  moški nima jajc, da bi kaj takega naredil in ga je samo velik gobec. Toži ga.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 17:27:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Zdi se mi, da je v tem primeru, ko oče razpolaga z zelo lepimi dohodki, razprava o tem, da Lumpi pričakuje po 200,- EUR za vsakega otroka, popolnoma nepotrebna. Od 400,- EUR z dvema otrokoma, pa še v najemu, obogatela ne bo.


Jaz bi šla v tožbo. Da se stvari uredijo. Tako ali drugače, da ne boš odvisna od 'njegove miloščine', če bi se mogoče odločil kdaj 'kaj primakniti' in te s tem izsiljevati. Prihodnost lahko prinese marsikaj. Tudi zaradi 300.- EUR se lahko odloči pustiti službo in delati na črno, če mu tako pade v glavo. Mogoče upa, da ti ne bo šlo in se boš prisiljena vrniti k njemu? Sploh ga pa lahko ti prijaviš nazaj, da dela na črno in krog se sklene.

Kakšen moški in predvsem oče je to, da medtem, ko se valja v denarju, svojim otrokom nameni le drobtinice? Da mu ni mar za njihovo blagostanje, samo da se maščuje 'neubogljivi ženi'.

Rekla bi mu, naj naredi po svoji vesti, če mu je vseeno za lastne otroke in si bo na njihov račun kopičil bogastvo. Preživnina ni za mamo, ampak je za otroke. Materi tega, da bo morala biti v veliki meri hkrati mati in oče, sama za vse,  nihče ne plača.

Skupno skrbništvo pa je za zrele ljudi, ki normalno sprejmejo dejstvo, da niso več za skupaj in jim je dobrobit otroka prva stvar. Lumpijin mož ne sodi v to kategorijo.


Ekola, tole je kultiviran in lep odgovor :).

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 17:42:25   
sanasan
Otrok ne trpi, če tega ne zazna oziroma ne vidi ... Ker ponavadi starš, ki je zakonsko določen za skrbnika to ponavadi skriva in napne vse moči, da on nadomesti "manjko".


ponavadi skriva in napne vse moči, da on nadomesti "manjko".
-ja, tudi meni se zdi, da bo to poskušal narediti vsak starš (tudi moj mož je in še vedno delava tako) ampak žal se zgodi, da otrok to izve od koga drugega...user posted image ...pri nas je celo tako, ko gre (možev)sin z mamo kam, mu dava vedno denar, da zase (in včasih celo za mamo) plača sam (npr.avtobus, mcdonald, kino....) in ta srečanja so nekako 1-2x na mesec

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 17:58:14   
maruškaŠ
posluš, dragi moj bivši mož, tvoji otroc nenormalno rastejo, vse jim je premejhno, komplet garderobo jim morm pred šolo obnovit, pa še knjige in zvezki, joj me kr glava boli...pa še tehničnega mam ta mesec, pa poračun za elektriko je pršu, ne zmorem enostavno vsega zdej..pa še tamal rab nove rolerje, so mu čist premejhni že....tolk pa tolk bi rabla, da daš zraven, da normalno sfuramo....a je to nerealno prčakvat mal popihat na dušo in vest, na lep način, a bo mel srce rečt ne, če je kolkrtolk normaln dedc?


Ja Ulla, ZELO nerealno je to pričakovat. In ne vem zakaj bi mama morala hoditi kot mačka okoli vrele kaše in moledovati ter previdno prositi za nekaj, kar otroku itak pripada in je lahko zakonsko določeno.

Itak, da vse mame - skrbnice, oziroma tudi očetje - skrbniki (nekaj primerov je tudi obratnih) vedno omogočimo otroku čimveč kot lahko neglede na to ali oče dejansko krije polovico ali ne - in seveda tega ne razlagamo otroku in on tega ne občuti. Vendar to ne pomeni, da so takšne preživnine poštene in da moramo poleg tega, da itak damo več biti še tiho in zdovoljne, da sploh kaj dobimo.

Če bi vam država pomotoma plačevala premalo otroškega dodatka in bi to ugotovile - bi se pritožile ali bi bile vesele, da vaš otrok sploh kaj dobi? In to ob dejstvu, da država ni dolžna preživljati vaše otroke? Po mojem bi se ...

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 18:27:14   
kovač
Odvetnica Tjaša Andree Prosenc je v današnjen Žurnalu dejala, da je normalen strošek bivanja otroka cca 500 eur na mesec. To je sredina. Sicer dobijo okoli 300 eur za 1 otroka.

Zakon je jasen preživnina se določa v skladu s potrebami otrok in premoženjskimi zmožnostmi staršev.

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?