|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
8.5.2008 7:36:41   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

moj mož ima plače 2500€ mesečno, kaj potem bi jst v primeru da se midva ločiva, lahko zahtevala 1000€ preživnine za hčerko?? ma daj ženske zresnite se. a če bi imel 10.000€ bi pa zahtevala 3.000€ mesečno za otroka?



V bistvu ja.

Kajti otrok te stane toliko kolikršen standard imaš. Več kot imaš - več tudi daš in otrok naj bi po ločitvi obdržal isti standard kot ga je imel prej.

Brez zamere Lea, a če misliš, da so edini stroški za otroka tisti, ki si jih ti naštela boš morala pa najprej stopiti na realna tla.

In btw - otrok je tako od mame kot od očeta - torej sta tako mamo kot oče dolžna poskrbeti zanj - tako, da lahko prihraniš tiste staromodne 'leži kot si je postlala'. Sem pa včasih skrajno presenečena kako zastarelo mislenost imajo nekateri današnji ljudje.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: izsiljlevanje
10.5.2008 8:58:35   
BlackyMouse
Uff, mene je bivši tudi izsiljeval, pa se mu nisem pustila... In, sedaj mi plačuje 80 € preživnine.. Ooooo, madona, s tem pa lahko brezskrbno živiva do konca življenja user posted image

Če se pa vidva ne moreta zmeniti, koliko preživnine bo plačeval, pa pojdita na sodišče in naj sodišče samo določi.. Za stike pa, uff, se tu prav vidi, koliko ima otroka rad... user posted image user posted image

Ulla, preživnina ni samo to, da otroku kupiš hrano, pijačo in obleke, temveč tudi plačaš, kjer biva.. Malo se pozanimaj, potem pa govori... Teme pa nisem celotne prebrala, tako da se že vnaprej opravičujem..


_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: izsiljlevanje
10.5.2008 22:07:37   
Lumpi
No, da povem samo še razplet te zgodbe; po sklepu sodišča je dolžan plačevati 400€ preživnine - obiske pa mora imeti vsakodnevno (kolikor mu to pač dopušča služba). In kako je z obiski? Me prav zanima, kdaj bo prišel.... toliko na kratko

Pa mogoče samo še to; vse tiste, katere ste v podobni situaciji ali pa mogoče še boste; pojdite do konca - pozanimajte se povsod in o vsem.

O tem bi lahko pisala na dolgo in široko.

Pa srečno:)

_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: izsiljlevanje
10.5.2008 23:31:08   
mama54
No, da povem samo še razplet te zgodbe; po sklepu sodišča je dolžan plačevati 400€ preživnine - obiske pa mora imeti vsakodnevno (kolikor mu to pač dopušča služba). In kako je z obiski? Me prav zanima, kdaj bo prišel.... toliko na kratko

Pa mogoče samo še to; vse tiste, katere ste v podobni situaciji ali pa mogoče še boste; pojdite do konca - pozanimajte se povsod in o vsem.

O tem bi lahko pisala na dolgo in široko.

Pa srečno:)

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: izsiljlevanje
11.5.2008 0:50:19   
karmy
odkadar sva se midva dogovorila z obiski, tako tudi prihaja, ne glede koliko ga moj pogreša, čeprav je ušiv fotr. Zadnje čase pa prihaja vedno bolj redko. Saj ga tudi ne rabiva, ker ga potem samo zmede. Glavno da plačuje preživnino, da mu vsaj plačam kakšne čevlje in kakšne cunje... Če ne bo hotel prihajat, pač bo sčasoma nehal, ravno silt ga ni potrebno, ti vsaj ****rije ne bo delal 

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: izsiljlevanje
11.5.2008 1:02:53   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

volga to si preberi...vsak da pol,torej on 400€ za oba + ona 400€ za oba,torej pride na otroka 400€,to je v bivših skor sto jurjev,kar je kr lepa vsota...



Ne, to ni lepa vsota, to je dokaj normalna minimalna vsota za dva človeka še kar za silo normalno preživet. Saj sem rekla, poskusi biti brez strehe nad glavo, vzami 400eur, pa preživi, če moreš?? Če bi dobila manj, bi morala otroku odškrtnit počitnice, vse krožke in vse tabore s šolo, pa gotovo bi bil še ob kolo, rolerje, smučke in podobne reči, ter ob zabavo ob rojstnem dnevu, pa kokakolo in kokice v kinu....ker 400eur zadošča zgolj za plačilo osnovnih reči, kot so položnica za šolo, glasbeno šolo, elektriko, ogrevanje njegove sobe, vodo, telefon, prevoze, plin, krožnike in kozarce, ki se razbijejo, pc in internet, oblačila, obutev, šolske potrebščine in igrače, pa drobne prčklarije, kot so selotejp, zobna pasta, krtačka, škarje, papir, milo, šamponi, praški, tablete za pomivalca, kuliji, cd-ji, .... Skratka, otrok ni zgolj šolska položnica. user posted image  Malo ste brez predstave o denarju nekatere. user posted image


gina pa prav, jaz in moj tamau živiva v LJ, v podnajemniškem stanovanju, garsonjeri 20m2 (ki je krepko premalo za dva otroka, kar posledično pomeni minimum za večje stanovanje je 350€ če ne več), kjer je najemnine 250€ + stroški ( cca. 100 € ), hrane samo za naju dva je 300€, da sploh ne omenjam obutve, oblačil, prevoza,.... torej na grobo  je mesečnih stroškov  =  cca 700€  če sem pa še kaj spustila je pa v  Gininem postu... 


_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: izsiljlevanje
11.5.2008 8:43:12   
sinnerka
ma z to preživnino je tak ušivo vse meni je foter plačeval in potem nehal in sem zvedla od odvetnice da mi pripada tisto kar mi ni plačeval in ga lahko tožim pa sem ga in zdaj se vleče že 3tji mesec
glede na to ker tožbo itak dobim mi bo mogel plačat lepe denarce in mi bo glih prav pršlo za stanovanje
evo to je prednost če ne plačujejo preživnin da lahk pol njegov otrok izterja lep denar ko dopolni 18let

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: izsiljlevanje
15.5.2008 7:23:53   
Nenya
No, da povem samo še razplet te zgodbe; po sklepu sodišča je dolžan plačevati 400€ preživnine - obiske pa mora imeti vsakodnevno (kolikor mu to pač dopušča služba). In kako je z obiski? Me prav zanima, kdaj bo prišel.... toliko na kratko

Pa mogoče samo še to; vse tiste, katere ste v podobni situaciji ali pa mogoče še boste; pojdite do konca - pozanimajte se povsod in o vsem.

Lumpi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , v takem primeru je bilo sodišče sigurno najboljša pot.

Uživajte

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: izsiljlevanje
15.5.2008 7:31:20   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Lumpi

No, da povem samo še razplet te zgodbe; po sklepu sodišča je dolžan plačevati 400€ preživnine - obiske pa mora imeti vsakodnevno (kolikor mu to pač dopušča služba). In kako je z obiski? Me prav zanima, kdaj bo prišel.... toliko na kratko

Pa mogoče samo še to; vse tiste, katere ste v podobni situaciji ali pa mogoče še boste; pojdite do konca - pozanimajte se povsod in o vsem.

O tem bi lahko pisala na dolgo in široko.

Pa srečno:)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

p.s. preživnino boš lahko izterjala - obiskov pač ne...

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: izsiljlevanje
15.5.2008 7:55:28   
Anonimen
O, Lumpi, super user posted image user posted image user posted image .

Lea, eh, škoda komentarja.


(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: izsiljlevanje
15.5.2008 17:34:57   
Anonimen
Ej, bravo, Lumpi :)).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 10:51:24   
Zofy
Punce, jaz bi tudi imela eno vprašanje. Me je ravno včeraj klical prijatelj v stiski, ker ga je zanimalo koliko porabim za mojo punčko, saj je prišla njegova k njemu s stroškovnikom kjer je naračunala 760€, pa je otroček star 1m.
Jaz porabim mogoče 45€ (lih za plenice pa kako malenkost) ker oblekce vse dobim, še vedno pa samo dojim.

Če sem prav razumela iz vsega povedanega tle gor, je preživnina odvisna od plače. On ima cca 1600€, ona ne vem koliko, vendar olčitno dosti, če mu je v stroškovnik dala jasli za 180€. Ona živi pri starših, stroškov nima z najemnino ali čim podobnim in nikoli nista živela skupaj, saj sta se razšla v času njeje nosečnosti.

No, zdej hoče ona od njega skoraj 400€, s tem, da ne želi obiskov, ker pravi, da ga ne mara in potem njegovi obiski rušijo družinsko harmonijo. Sta se zmenila za 3x na teden po pol ure (wtf, pol ure???), ker ona baje na pol ure doji in mu ne more dat dojenčka za 1 uro, da bi šel z njim na sprehod. Po drugi strani pa je v stroškovnik dala adaptirano mleko. Ja, psiho scena, jaz sem mu edino znala svetovati, da vzame stroškovnik, gre na socialno in vse lepo razloži, saj mu bojo najbolje tam svetovali.

A imate morda ve kak nasvet? Baje so danes preživnine od 200-250€. Kako to gre?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 13:00:34   
ronja
zofi,  kot sem zdaj tu gor prebrala, je lahko preživnina do 1/3 njegove plače, torej bi tvoj prijatelj eventuelno lahko plačeval celo več kot 500 E ali pa seveda manj, odvisno še od njenih dohodkov. Obiski mu pa pripadajo, oboje je najboljše uredit na sodišču, glede na to, da se ne moreta zmenit.

lumpi, fajn, da ti je ratalo!

Kar se pa tiče stroškov z otrokom pa upam, da vseeno malo pretiravate, ker imava midva trenutno ravno 400E na osebo, ko se rodi pa naslednja, pa seveda ne bo toliko. Bi pa svojim otrokom vseeno rada nudila razne glasbene šole in podobno...  In nameravava imet še kakega otroka, sva izobražena in imava normalni službi, res nista dobro plačani, vendar nisem imela občutka, da bi bila na socialnem robu... Res si kino bolj redko privoščiva, kokice še redkeje, včasih jih pa kar sabo vzameva (če jih doma narediš so skoraj zastonjuser posted image ). Res si zadnjih par let nisva kupila nič za oblečt ali obut, ampak saj kaj dosti niti ne rabiva, pa kaj dobiš za rd ali od koga, ki ne rabi več ali pa se je naveličal obleke... Tudi smučat ne gremo, ravno zato, ker je pa ta šport res drag in nam ne bi zneslo (no, pa zadnji dve leti sem bila itak noseča oz. z malim otrokom niti nima smisla) in gremo rajši na morje, ki je skoraj zastonj, ker lahko gremo na vikend od mami (tud to letos žal odpade iz zdr. razlogov).

Zdaj je mala še dojenčica in ne rabi tako veliko, sploh ker sva jo že zgodaj dala na kahlico in ker uporabljava tudi pralne plenice, adaptiranega mleka pa nisva rabila. Sva  pa računala, da če ne bi mogla dojit in jo mela v plenicah za 1x uporabo in tud doma uporabljala samo vlažne robčke, recimo, pa verjetno sploh ne bi prišla skozi čez mesec...  Ampak se da organizirat, da je ceneje.
Se mi zdi, da so bili glavni stroški, predno je prišla na svet (lupinica, gugalnik, posteljica, milijon prčkarij...), zdaj pa ne stane več toliko (stolček za hranjenje in za v avto sta bila zadnja večja izdatka, sicer pa samo hrana, oblekice in seveda stanovanje - ampak to je bilo že prej, predno je prišla. Je pa res, da bomo zaradi teh user posted image user posted image nekoč morali it v večje, ker na 38m2 štirih otrok ravno ne moreš imet do najstniških letuser posted image . Sva računala, da bi se čez kakih 8 let selila...

Tak da si midva trenutno ne moreva privoščit, da bi porabila 400E za malo, ker ob 1200E skupnega dohodka in 3 članom (plus pes;) še varčujeva za večje stanovanje, da bojo najini otročki imeli kje bivat kasneje... Se pač morava malo znajt: oblekice nosi skoraj izključno podedovane oz. podarjene, saj ljudje radi dajo, česar ne rabijo več in se mi zdi, da pri tej starosti to res ni pomembno, ali je to že kdo prej nosil  (resnici na ljubo, tudi midva v glavnem nosiva že nošenouser posted image ), voziček sva kupila tak, da je lahko košara ali športni, da ni bilo treba kupovat dveh, igrače je večinoma dobila, nekaj sem ji pa sama naredila iz starih nogavic in majc, njena najljubša igrača je pa tako in tako telefonski kabel, ki sem ji ga kupila za en evrouser posted image ...
Hrane nekaj že poje, vendar se bolj pozna to, da sem spet user posted image , hehe, se mi zdi. Avto sva imela že prej, tak da ni ona prinesla nekega hudega stroška, je pa res, da imava zaradi nje zdaj boljši avto, ki precej več žre... Se pač voziva z biciklom, na srečo se lahko, no, jaz se zdaj ne smem, amapk itak nikamor ne grem, ker nič ne smem.

Če bi se razšla, več kot 300E ne bi niti teoretično mogla dobit za obe user posted image user posted image skupaj, ker bi to bila že tretjina njegove plače. In bi morala s tem preživet, torej s 700E za nas tri, kar bi bilo vseeno precej težje kot zdaj... MEni se zdi, da je več ljudem skup vseeno lažje in ceneje živet, ker so stroški stanovanja podobni, pa če imaš not 1 ali pa 3 ljudi - razen tisth, ki se štejejo na osebo, ampak se vseeno splača. Če bi se njemu kaj zgodilo, bi morala kar ornk delat, da bi prišla na isti standard (ki je po vaših izračunih že pod min. standardom).

Hočem rečt, da super, če ima oče toliko denarja in je prav, da ga pravično deli z otroki, vendar pa to le ni samo golo preživetje - ker preživijo še veliko revnejši od nas, nam gre čisto dobro, pa smo precej pod temi 400E na osebo... Si pa mislim, da  bo kasneje verjetno težje - že midva pojeva vsak kilo sadja, če jo le dobiva, kako bo s par najstniki, si rajši ne predstavljamuser posted image . Ampak za izredne stroške si pa najstniki lahko tudi sami kaj zaslužijo (če želijo kak dober PC, kolo al kaj podobnega), jaz sem vedno kaj delala prek študenta, že v sš, pa se mi to ni zdelo nič narobe...

zdi se mi, da smo včasih malo razvajeni in da je nekaj vredno tudi to, da otrokom pokažeš, da se da tudi drugače - z malo denarja imet fino. Svojim staršem sem za to zelo hvaležna...

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 13:37:42   
ronja
karmy, ti res daš 300E samo za hrano samo za vaju dva? Ker mi damo nekak tolko za hrano in ostalo špecerijo za vse tri in še psa (pa nimamo vrta ali kakih babic na deželi), tak da si hrano kar sami kupujemo... Res pa za malo kuham in imamo razne frutke samo za kako potovanje...

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 14:32:39   
lory05
Ronja, jaz sem vse prebrala, pa nikakor ne razumem ali pa jaz ne znam delat z denarjem. pa nisem imela tega občutka do sedaj.
300 € za hrano za vse tri s psom vred čez cel mesec? Kaj pa jaz user posted image delam narobe, da mi to nikakor ne rata?
Resno mislim, to ni nobena zaj...........a, rada bi (če se da, očitno se da) kaj prišparat. 
Jaz imam položnic skoraj 400€ in še 400€ za hrano je skoraj premalo, pa sva samo dva, jaz in sin-šestnajstletnik. sin kar veliko poje, ker veliko porabi in nimam namena šparat na otrokovi hrani. je pa tudi res, da nisva v 38m2 velikem stanovanju, ampak v hišici, sicer majhni. za to hišico imam še en kup kreditov in meni nikakor ne rata od plače nič prišparat, pa bi rekla, da niti nimam  tako slabo. no ja, nekateri tu gor vidim, da zaslužite veliko več, ma jaz sem zadovoljna tudi s tem, kar imam.
kaj naj še delam, kak pameten nasvet? resno mislim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 14:36:26   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

karmy, ti res daš 300E samo za hrano samo za vaju dva? Ker mi damo nekak tolko za hrano in ostalo špecerijo za vse tri in še psa (pa nimamo vrta ali kakih babic na deželi), tak da si hrano kar sami kupujemo... Res pa za malo kuham in imamo razne frutke samo za kako potovanje...



To je tista razlika v preživninah in standardih - tisti, ki imajo dober dohodek - ne pazijo in zapravijo veliko več, ter obratno tisti, ki nimajo se morajo preživeti z malo. Če morš gledat na cene izdelkov, gledaš - če ti ni treba pač vzameš kar ti paše, četudi je najdražje ...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 14:54:22   
sazi
300 € za hrano za vse tri s psom vred čez cel mesec? Kaj pa jaz delam narobe, da mi to nikakor ne rata?

Ne vem, kaj delaš narobe. Ampak mi smo tudi trije, sicer brez psa, pa tudi zapravimo manj kot 300 EUR (med 200 in 250) na mesec pa ne samo za hrano - še za vse ostale nakupe v maksimarketih zraven (praški, čistila...). Sicer nekaj malega - ampak niti slučajno ne za 100 EUR na mesec dobim od mame.
Smo se pa ravno zadnjič doma pogovrjali na to temo, ko sem omenila (s prebiranjem podatkov s tega foruma), da mi ni jasno, kaj ljudje kupujejo, da dajo samo za hrano 400 EUR na mesec. Pa mi je oče rekle, naj enkrat samo pogledam, kaj imajo ljudje v vozičkih, česar mi nimamo: prigrizki v miljon oblikah (čipsi, smokiji, bonboni...) - jaz samo vsake toliko kupim kkašne piškote in čokolado, pa pivo in sokovi v hektolitrih (alkohola se pri nas spije skoraj nič, prav tako sokov, ker jaz živim od vode, mali tudi spije pol deci soka na dan - na svojo željo pije vodo...). Meso jemo občasno in ni vsak dan na jedilniku in tudi ne v ogromnih količinah... Vse zgoraj našteto ni na naših spiskih, ker ni neke potrebe in želje, ne zaradi varčevanja.

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 15:35:31   
lory05
A smem vprašat sazi, kaj pa vi jeste?
Pri nas smo namreč vsi "od mesa", zelo radi jemo razne vrste mesa, sicer ne v velikih količinah, ampak jemo meso skoraj vsak dan, na različne načine z različnimi prilogamo. Doma nimamo čisto nič svojega, ker nimam nobenega vrta, starši mi ne dajo čisto nič od nikoli, ker niti sami nimajo. Avto moram imet, ker ni avtobusnih povezav in brez avta ne bi mogla v službo in otrok v šolo.
se trudim, da skuham toliko kot pojemo, da ne mečemo stran. doma moram pa vedno imet tudi kruh in salame ali namaze, ker je sin vedno lačen, ko pride z igrišča ali od koderkoli. vodo, ki pijemo, moram tudi kupit, ker je tista s pipe oporečna. sama pa, žal, ne morem pit samo vodo, ampak moram z nečim mešat. v hladilniku pa imam res vedno tudi kako pivo, ker nikoli ne veš, kdaj kdo pride na obisk, ki ne pije samo vode. ravno tako je s keksi in temi rečmi, sem pač navajena, da moram vedno imet kaj za ponudit.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 19:06:36   
ronja
muškaš, se strinjam, samo potem pač ne morejo jamrat, da ne gre drugače. Ker potem bi mi morali že zdavnaj pomret.

sazi, saj sem napisala, da je to z vsemi ostalimi stvarmi iz hipermarketa - čistili, zobno pasto, selotejpom,... itd. Res pa je, da porabiva zelo malo čistil, sploh nobenih, ki pobijejo vse bakterije, ker veva, da jih je večina "dobrih" ali neškodljvih... Namesto pralnega praška uporabljava pralne oreške, ki jh lahko uporabiš večkrat, tako da se kljub malo višji ceni na kg splača, pa še perilo nima tistega umetnega vonja. V pomivalnem stroju vedno uporabljava eko program in namesto tablet uporabljava prašek, ki ga lahko daš manj, če veš, da posoda ni hudo umazana (ker ne uporabljam veliko maščobe, navadno ni), itd... Malo je zaradi šparanja, veliko ap zaradi ekologije, najinim otrokom bi rada pustila lep svet...

lory, nama se dobro obnese način, da hodiva v trgovino 1x na 14 dni ali kvečjemu kdaj 1x na teden in to takrat, ko je popust (se zmenjujemo z računi z njegovimi starši), ker se 10% kar pozna... Pa še samo 1x na dva tedna kupuješ razne prčkarije ali priboljške in se to potem ne nabere veliko, tudi če si vsak zaželi kaj.

Tudi midva res redko jeva meso, na splošno 1x na 14 dni, zdaj večkrat zaradi tamale, vendar še vedno kvečjemu 2x na teden in še takrat imava en file oba dovolj - seveda pa pojeva toliko več zelenjave in priloge. Dostikrat pa samo njej naredim mesno-zelenjavno enolončnico za prvo kosilo, da dobi svoje meso, midva pa jeva zelenjavni vok, recimo. To je gotovo en način šparanja, ker meso je dražje kot sezonska zelenjava, pa zmrznjena tudi ni tako draga. Na srečo imam fanta in otročičko, ki jesta vse (jaz pa seveda tudi), tako da n problem kuhat za nas, nihče se ne zmrduje, če enkrat ni mesa ali česa podobnega.
salam skoraj ne kupujeva, mogoče 1x na mesec kako poli, jaz jih itak praktično ne jem, več pa gotovo ne poje. Sir mora obvezno bit in sicer mocarela, fetaki, topljeni in en navadni (lahko je to jošt, livada, merkatorjev hlebček zdravo žvljenje,...). Ampak to so sam poceni siri. Sem pa tja si privoščiva še kakega plesnivega, ni pa to nujno, da je v hladilnku.
Namazov tudi ne kupujeva, jih pa dostikrat naredim - skutni namaz je lahko super, pa sirov, ribji,... in so neprmerno cenejši kot če jih kupuješ.

Alkohola itak ne pijeva, tako da ga ne kupujeva nič, sokov tudi v glavnem ne kupujeva, sem pa tja kakšno kokto za pocrkljat, ali pa kak gosti sok, ampak to je enkrat na par mesecev.

Prigrizki kot pravim 1x na 14 dni si kaj privoščiva - ampak to je vrečka čipsa, kaka čokoladica ali indijanček, smoothie ali kak eksotični sadež in to je to. Za to zapraviva kvečjemu 10 E, več ne bi mogla prišparat s tem.

Kruh veliko pečem sama doma, sicer pa ga kdaj kupi lubi v pekarni, kjer je cenejši. Ampak domač je itak najboljši in najcenejši... Iz mleka, če se skisa naredim skuto, iz nje pa recimo burek, pa je z nekaj sveže zelenjave lahko kosilo. Testo skoraj katerekoli vrste je poceni, če ga delaš sam, ker so večinoma iz moke, kakšno jajce in žlica olja, tak da res ni drago. Tako lahko narediš milijon jedi za malo denarja: domač burek, sirovi vlivanci, domači ravioli, štruklji, jaoziji,... nič od tega ni drago, pa so vsi vedno zadovoljni oz. se čutijo pocrkljani, če to naredim...

Sladkarij v gl. ne kupujeva, razen čokolade, ker jih sama pečem in so nama domače enostavno bolj všeč in so bolj zdrave, poleg tega, da so cenejše. sladoled tud delam sama, vendar moram priznat, da se tu na liter verjetno računca niti ne splača, vendar pa si od ene kepice domačega sladoleda bolj sit oz. je tvoj sladki kot bolj zadovoljen. Večnoma uporabljam margarino namesto masla, pa temne moke kupiva v mlinu, kadar sva blizu, ker so precej cenejše kot v trgovini, itd...

Veliko lahko prišparaš s tem, da hrane ne mečeš stran - to pri nama ni problem, ker imava psa in eventuelne ostanke z veseljem poje - je mala mešanka in je na tej hrani zdrava dočakala zelo lepo starost (16 let), tako da verjamem, da je dobra zanjo. Pa še najrajši jo ima. Sicer pa ji skuham juhico iz piščančjih hrbtov in vratov ali kakih kosti (vendar ima najrajši piščančje vratove) in ostankov zelenjave, dam not malo makaronov za pse in če ji dodam še malo pimenta, je najbolj srečen na svetu. Tak da za psa ni treba nujno kupovat raznih čapijev in pedigrejev in podobnega... Je pa res, da je treba skuhat, to priznam.

Aja, pa nobeden od naju ne uporablja kozmetike, tako da je en velik strošek manj in noben od naju ni mahnjen na cote.

Stare cote predelam v kaj uporabnega, recimo v pleničke za tamalo, v njene spodnje hlačke, jih pobarvam ali poslikam in so tak cortkane, da me vsi sprašujejo, kje sem jih le staknila, da bi oni tudi take... Tak da ni nujno, da če se malo znajdeš, da je vedno to en junk - lahko čisto lepe stvari narediš...

lory, itak da ne šparat pri sinovi hrani, saj jaz tudi ne bi pri njeni! Tudi midva nisva lačna, pa oba precej pojeva, to ti lahko vsak, ki naju pozna, pove, on je zelo športno bitje, jaz sicer tudi (zdaj ne smem), zdaj sem pa in itak veliko pojem. Ampak namesto milijon malih jogurtkov si kupiva nekaj jogurtkov in par litrskih, recimo. Včasih ga pa sama naredim. Namesto vedno enakega kupljenega sadnega zmečkam sveže sadje, ga lepo vmešam v navadnega, potresem s kosmiči in smo vsi v .

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 19:18:20   
ronja
lory, kupi si kak filter za vodo, ali namizni ali za na pipo, če je slaba voda pri vas (mi vsi pijemo vodovodno vodo, je dobra, doma smo iz Lj.) - to bo precej ceneje kot kupovanje vode po litrih.
Kar se teh stvari za obiske tiče, se jaz nič ne sekiram: vem, da sem sposobna v 20 min. nekaj nakvačkat in če kdo pride, pa vidim, da je lačen oz. ga/jo hočem malo pocartat, komot nekaj spacam (kake mufine ali vaflje ali pa naredim sladoledno kupo iz domačega sladoleda, ki je vedno v zmrzovalniku...) in tako jim pač ponudim to, kar imam oz. lahko naredim. So vsi zelo zadovoljni in nihče ne gre lačen od naju - vsaj kadar smem kaj počet - ko pa nisem smela, sem ugotovila, da obiski dejansko preživijo tudi ob vodi in vseeno čisto radi pridejouser posted image . Tak da kadar ne smem nič, so moji prijatelji celo take face, da sami kaj prinesejo!
Nihče si pri nama niti ne zaželi piva - če pa že, pa imava eno šteko v kleti za vsak slučaj;) Ampak praktično noben od prijateljev in sorodnikov ne pije - vsaj ne na takih na izi obiskih - na žurkah ali piknikih je drugo, ampak tega pa res ne prirejava;)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 19:33:42   
ronja
Aja, pa vsaj 1x na teden jemo testenine s paradižnikovo omako - to je po moje najcenejša možna jed - oboje (testenine in paradižnikova kaša) je zelo poceni, zdravo in dobro, če daš zraven še malo sveže bazilike, ki raste v lončku na balkonu, pa je sploh super. Not lahko namečeš vse, kar bi se ravnokar hotelo začet kvarit - sir, koščki kake salame, ki jo popečeš, popečeš malo čebule in kake zelenjave, pa še začimbice in je vsakič drugače...

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 19:59:58   
ronja
Aja, zofi, možno je, da doji pol ure - pri enomesečnem dojenčku zelo možno in tudi da se doji na tako pogosto, vsaj moja se je - ko smo šli ven na sprehod za dobro urco, se je dojila tik pred tem, na sprehodu vsaj ene 3x, pa takoj ko smo prišli domov seveda tudi. Odvisno od otroka, ni nujno da si zmišljuje. Nekatere dodajajo adaptirano mleko za zvečer, da bi otročički več časa spali, čez dan pa ga ne uporabljajo (jaz sem samo dojila, ne vem, koliko to stane, vendar ko sva enkrat malo računala za hec, so bile to res ogromne cifre, če bi bil samo na adaptiranem mleku - vsekakor pa moraš vsake 5 dni zamenjat škatlo, ker je to rok uporabnosti odprte, pa pri enomesečnem doječku glih ne greš eksperimentirat...) Obiski pa mu pripadajo.

Ima pa gina prav, da otrok ni samo hrana in obleke: tudi prostor, kjer biva in oprema: pohištvo, stolčki za v avto, voziček,... kar se tako malega tiče, za starejše je pa že gina seznam napisala.

lory, še ena ideja z apoceni kosilo,ki se je tvoj najstnik gotovo ne bo branil: domača pica z domačim testom - je boljša kot v piceriji, ker jo narediš točno po svojem okusu - ravno prav debelo, ravno prav zapečeno in obloženo točno s tem, kar ti paše, lakho je bolj zdrava, če malo mešaš belo moko s kakšno drugo, daš gor še malo zelenjave,... in je res poceni zadeva. lahko pa narediš še calcone - prepognjenke, jih spečeš in zmrzneš in si potem to tvoj sine pogreje namesto sendvičev.
Nekaj pa se da nabrati v naravi: kostanj, gobe, borovnice,.... celo kake manjše olive se kje najde, ki se jih ljudem ne ljubi pobirat... na morju lubi ujame kako ribo, kako stvar dobiš za novo leto od prijateljev - recimo med, če so čebelarji;) ali pa kar stvari za svoj hobi, recimo blago in lahko iz njega kaj sešiješ, pa te ne stane nič. Ti pa daš druge stvrai njim, recimo domače marmelade in se vsem splačauser posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 20:56:48   
Anonimen
Sta se zmenila za 3x na teden po pol ure (wtf, pol ure???), ker ona baje na pol ure doji in mu ne more dat dojenčka za 1 uro, da bi šel z njim na sprehod


Ja, to je popolnoma mogoce pri toliko starem dojencku in se nekaj casa bo tako.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 20:59:11   
Anonimen
A imate morda ve kak nasvet? Baje so danes preživnine od 200-250€. Kako to gre?


Meni se zdi to korektna osnova za dogovor.

Stroskov imas z majhnim dojenckom se najmanj...si jih imel pa prej (osnovna oprema) in jih bos imel kasneje. Vrtec, logistika, dejavnosti. Treba je mislit tudi vnaprej.

(odgovor članu Zofy)
  Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: izsiljlevanje
14.8.2008 23:06:46   
Zofy
Ja, se strinjam, da stroški za otroka niso samo hrana in plenice, samo ona npr. ima opremo od svojega 1. otroka, on pa celo goro stvari od svoje sestre, ki ima 3 otroke in jih ne bo imela več in bi lahko tudi oni živeli vsaj 1 leto samo s stroški za plenice, kako kozmetiko in mogoče AM, če bi bilo potrebno. Zato se mi zdi, da ga una ženska zeza. Sej bi bilo najboljše it na CSD in se tam z izkušenimi delavci pogovorit, ker imajo po moje iskušenj še pa še s podobnimi situacijami, a ne?

Jaz lahko samo rečem: bogi otrok s tako mamouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?