|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
8.3.2008 19:22:42   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

Odvetnica Tjaša Andree Prosenc je v današnjen Žurnalu dejala, da je normalen strošek bivanja otroka cca 500 eur na mesec. To je sredina. Sicer dobijo okoli 300 eur za 1 otroka.




Ja, 500eur je realen strošek. 400 je strošek, če bolj škrtariš.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: izsiljlevanje
9.3.2008 19:24:22   
mama54
Kakšna so merila za preživnino za otroka?
Zakon je jasen: preživnina se določa v skladu s potrebami otrok in premoženjskimi zmožnostmi staršev. Po navadi zahtevam, da stranka napiše potrebe otroka, stroškovnik za en mesec. Vse potrebščine, počitnice, režijske stroške bivanja in tako naprej; če se to sešteje, je normalen strošek otrokovega bivanja približno 500 evrov na mesec. To je sredina. Sicer dobijo okoli 300 evrov za otroka.

Na kaj vse ste naleteli v svoji odvetniški praksi?
Na primer pri bolj bogatih: ona ostane sama z dvema otrokoma in zdaj mora izvrtati preživnino. Po navadi bivši možje vse svoje premoženje vložijo v svojo firmo. On nima ničesar, razen morda najnovejšega mercedesa, ki je napisan na podjetje. Sodišče potem pravi: saj ta nima nič, včasih takšni celo dobivajo socialno pomoč. Potem se zgodi, da je treba rubiti podjetje, vendar je za to treba imeti sredstva za izvedenca, ki podjetje ocenjuje, kar stane nekaj tisoč evrov. In na koncu žena zato, da bi sploh kaj dobila, pristane na vse.

Kaj menite o skladu za preživnino?

To je za ekstremne primere. Uzakonili so ga naši veleumni zakonodajalci pred tremi leti. Zame je to ponižanje za tiste, ki imajo otroke. Ker se morajo zato, ker sta sodišče in država nesposobna, da bi izterjala preživnino, ki otroku pripada po zakonu, od osebkov, ki resnično imajo sredstva, matere plaziti in dokazovati, kako so socialno šibke, da brez te preživnine ne morejo preživljati otroka, in potem dobijo iz sklada delno nadomestilo preživnine. Meni se zdi zelo ponižujoče. Sklad pa se napaja iz proračuna.

Ločitve so blišč in beda, pravi Tjaša Andree Prosenc, ena izmed najboljših strokovnjakinj za ločitve pri nas, ki je bila pri petindvajsetih najmlajša odvetnica v nekdanji Jugoslaviji

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: izsiljlevanje
11.3.2008 13:53:19   
pikica36
Veš kolk je fajn ko greš v trgovino z listkom in imaš otroka zravn, ki te milo prosi, da mu kupi nek priboljšek ... ampak zato ker imaš omejene finance ... tega ne narediš.
In ko imajo tvoji čevlji že odleplen podplat ... pa vzameš lepilo in zalepiš ... samo zato da otroku lahko nekaj nudiš ... Oprosti tudi to je zame ljubezen ... Da se jaz kot mama odpovem določenim zadevam da njima dam ...


hm.... v taki situaciji smo tudi tisti, ki smo poročeni!!!!

no sam nekaj naj še pripomnim- en primer: partnerja se ločita- v skupnih 15 letih sta pridelala 15.000.000 kreditov(pa nista kupila stanovanja alihiše- to je mož dedoval od staršev)in stem denarjem sozamenjali okna na hiši user posted image  ko se ločita, kredit ostane njemu- ok(520e mesečno), ženi da polovico denarja za stanovanje, žena odpelje avto ( vreden cca800000 sit), odpelje poplnoma vso opremo , pohištvo,zavese žlice, vilice.......on ostane dobesedno brez vsega... vse si mora na novoustvarit. za hčerko ji da vsak mesec 160 e, poleg tega ji še vedno kupi ogromno stvari.......pa mislite, da se ona kdaj vpraša kako on preživi...... nikoli.ko  kaj rabi ji vedno reče... jaz nima denarja naj ti oče kupi....user posted image user posted image user posted image    a to tudi ni izkoriščanje ???? pa imata približno enake dohodkeuser posted image user posted image

nevem no, žalostno je da se moramo stalno nečemu odrekat ampak... tako je ... ločeni ali poročeni... denarja ni pač nikoli dovolj.

mogoče malo izven teme, ampak tudi nekatere mame so take, pa so se prej z vsemi štirimi borile da hočejo skrbništvo nad otroki, čeprav so bile otrokove želje drugačne... žalostno res, ampak jaz ne bi pljuvala samo po moških!!!!


(odgovor članu mama54)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: izsiljlevanje
11.3.2008 13:59:23   
maruškaŠ
Če ne bi on 'pridelal' kredita od staršev bi bil na istem kot ona. Ni pa ona kriva za njegove podedovane kredite.

In tudi ne vem zakaj BI ona vprašala kako ON preživi? - to ni njen problem...

On plača 160€ + še kaj kupi (p.s. to ni ravno veliko)- odvisno od tega kakšne dohodke imate (ne samo, da je razmerje enako - temveč tudi nominalna višina).

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: izsiljlevanje
11.3.2008 14:05:35   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

Veš kolk je fajn ko greš v trgovino z listkom in imaš otroka zravn, ki te milo prosi, da mu kupi nek priboljšek ... ampak zato ker imaš omejene finance ... tega ne narediš.
In ko imajo tvoji čevlji že odleplen podplat ... pa vzameš lepilo in zalepiš ... samo zato da otroku lahko nekaj nudiš ... Oprosti tudi to je zame ljubezen ... Da se jaz kot mama odpovem določenim zadevam da njima dam ...


hm.... v taki situaciji smo tudi tisti, ki smo poročeni!!!!

no sam nekaj naj še pripomnim- en primer: partnerja se ločita- v skupnih 15 letih sta pridelala 15.000.000 kreditov(pa nista kupila stanovanja alihiše- to je mož dedoval od staršev)in stem denarjem sozamenjali okna na hiši user posted image  ko se ločita, kredit ostane njemu- ok(520e mesečno), ženi da polovico denarja za stanovanje, žena odpelje avto ( vreden cca800000 sit), odpelje poplnoma vso opremo , pohištvo,zavese žlice, vilice.......on ostane dobesedno brez vsega... vse si mora na novoustvarit. za hčerko ji da vsak mesec 160 e, poleg tega ji še vedno kupi ogromno stvari.......pa mislite, da se ona kdaj vpraša kako on preživi...... nikoli.ko  kaj rabi ji vedno reče... jaz nima denarja naj ti oče kupi....user posted image user posted image user posted image    a to tudi ni izkoriščanje ???? pa imata približno enake dohodkeuser posted image user posted image

nevem no, žalostno je da se moramo stalno nečemu odrekat ampak... tako je ... ločeni ali poročeni... denarja ni pač nikoli dovolj.

mogoče malo izven teme, ampak tudi nekatere mame so take, pa so se prej z vsemi štirimi borile da hočejo skrbništvo nad otroki, čeprav so bile otrokove želje drugačne... žalostno res, ampak jaz ne bi pljuvala samo po moških!!!!




In obstajajo take mame, ki so vložile cca. 2.000.000 sit v prenovo stanovanja, ki pustijo vso posodo, posteljnino, brisače ... ma ni da ni ... Dobesedno odnesejo samo svoje obleke in obleke otrok. In ne zahtevajo nobenega povračila za vloženi denar. Ne vzamejo avta čeprav ona odplačuje kredit, želi samo poplačilo kredita. Avto v končni fazi dobi - neregistreranega in zanemarjenega, beri nevoznega. Preko odvetnika uredi, da bivši sicer avto spravi v vozno stanje, ga spedena in proda. Kredit ostane ...Ker si mamica kupi manjši avto in hkrati tudi naredi izpit.

Ne trdim, da je poročenim lažje ... Dejstvo pa je, da sta dva redna dohodka nekaj drugega, kot samo en.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: izsiljlevanje
11.3.2008 14:08:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

no sam nekaj naj še pripomnim- en primer: partnerja se ločita- v skupnih 15 letih sta pridelala 15.000.000 kreditov(pa nista kupila stanovanja alihiše- to je mož dedoval od staršev)in stem denarjem sozamenjali okna na hiši user posted image  ko se ločita, kredit ostane njemu- ok(520e mesečno), ženi da polovico denarja za stanovanje, žena odpelje avto ( vreden cca800000 sit), odpelje poplnoma vso opremo , pohištvo,zavese žlice, vilice.......on ostane dobesedno brez vsega... vse si mora na novoustvarit. za hčerko ji da vsak mesec 160 e, poleg tega ji še vedno kupi ogromno stvari.......pa mislite, da se ona kdaj vpraša kako on preživi...... nikoli.ko  kaj rabi ji vedno reče... jaz nima denarja naj ti oče kupi....user posted image user posted image user posted image    a to tudi ni izkoriščanje ???? pa imata približno enake dohodkeuser posted image user posted image

nevem no, žalostno je da se moramo stalno nečemu odrekat ampak... tako je ... ločeni ali poročeni... denarja ni pač nikoli dovolj.

mogoče malo izven teme, ampak tudi nekatere mame so take, pa so se prej z vsemi štirimi borile da hočejo skrbništvo nad otroki, čeprav so bile otrokove želje drugačne... žalostno res, ampak jaz ne bi pljuvala samo po moških!!!!



In se čisto vsaka, ki je tu gor pisala, s tabo strinja. Nobena ni napisala, da s(m)o vse ženske boge in da so vsi moški prasci, bilo pa je veliko pisanja na dve delno povezani temi:
- kako doseči izplačevanje redne preživnine glede na dohodke OBEH staršev, glede na to, da preživnina velikokrat na žalost postane predmet izzsiljevanja bivšega partnerja. To, da je namenjena eksistenci njegovega (ali njenega) otroka, marsikomu postane nepomembno user posted image user posted image user posted image user posted image  in vse slike uperi v ohranjanje lastnega luksuza tudi na račun svojih otrok.
- koliko stane preživetje enega otroka, da živi eno normalno, spodobno življenje. In ene so pač trdile, da otroka lahko preživiš tudi z nevem koliko manj denarja, ker se nikoli niso izjasnile, koliko naj bi to bilo, je pa kao razvajanje, če otroku omogočiš krožke, kakšne igračke, športno udejstvovanje, šole v naravi, kakšne tabornike,...

Ti dve temi sta se marsikje zapletle ena v drugo in razprava je postala brezpredmetna, ker pač prepričanega ne moreš prepričat v njegovo zmoto. Mora sam sprobat.

Zgoraj opisan primer je tudi žalosten.

(odgovor članu pikica36)
  Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: izsiljlevanje
11.3.2008 14:12:42   
BaNeLa
In ne zahtevajo nobenega povračila za vloženi denar


user posted image in zakaj v tem primeru ne?.....pri preživninah pa jamrat?....enkrat ja enkrat ne.....treba se bo odločit....


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: izsiljlevanje
11.3.2008 14:38:04   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

In ne zahtevajo nobenega povračila za vloženi denar


user posted image in zakaj v tem primeru ne?.....pri preživninah pa jamrat?....enkrat ja enkrat ne.....treba se bo odločit....




Ker je stanovanje last njegovih staršev ... In bi morala z njimi v tožbo ... Še kaj??

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: izsiljlevanje
12.3.2008 8:03:14   
BaNeLa
Ker je stanovanje last njegovih staršev ... In bi morala z njimi v tožbo ... Še kaj??

Ker je večina mnenja, da je treba (in ne rečem, da v nekaterih primerih ni upravičeno) vso preživnino iztožit, ne razumem, zakaj se ne greš tožit še za veliko denarja, ki si ga vložila.....če je odgovornost starša, da poskrbi za dobrobit otroka kakor se le da....menda je ta denar tudi ena svetla točka, ki bi mami, ki mora iti potem v najem, ali kupiti avto....zelo prav prišla?

Če se moraš boriti, se daj do konca....tožbe niso lepe v nobenem primeru, niti za to, da te izplača, niti za to, da dobiš preživnino...

To je pač moje mnenje....tudi jaz sem vse pustila doma in šla samo z oblačili.....ampak sva točno vedela kaj je kdo vložil in za izplačilo  - sicer je bilo majhno, sva najdla rešitev, da on kupi hčerki otroško sobo po mojih željah za v moje stanovanje....npr...to je ena taka, da ne more potem očitat tebi, da je moral tebi kaj dat....


(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: izsiljlevanje
12.3.2008 8:04:44   
pikica36
maruška š- ne beri samo kot tebi paše!!!!! kreditov ni podedoval on od staršev! kredite sta pridelala z ženo skupaj za njen luksuz, ker je hotela biti gospa in oh in sploh....
pa brezveze...... sploh! tukaj so mnenja tako deljena da nima smisla

v glavnem , jaz sem hotela in želela da otroci ostanejo meni in če moj bivši ne da niti evra  za otroka mi še na misel ne pride da bi ga "fodrala"v rit si jih naj vtakne, midva bova že poskrbela, da bo "moj " ali pa najin otrok imel kar pač rabi, pa tud če se morava zato  marsičemu odpovedat!

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: izsiljlevanje
12.3.2008 8:23:05   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

maruška š- ne beri samo kot tebi paše!!!!! kreditov ni podedoval on od staršev! kredite sta pridelala z ženo skupaj za njen luksuz, ker je hotela biti gospa in oh in sploh....
pa brezveze...... sploh! tukaj so mnenja tako deljena da nima smisla

v glavnem , jaz sem hotela in želela da otroci ostanejo meni in če moj bivši ne da niti evra  za otroka mi še na misel ne pride da bi ga "fodrala"v rit si jih naj vtakne, midva bova že poskrbela, da bo "moj " ali pa najin otrok imel kar pač rabi, pa tud če se morava zato  marsičemu odpovedat!


Mogoče sem res narobe brala - sm šla še 1x pogledat....

Sam če sta oba najela kredite - se itak delijo. IN tisto kar je on dedoval - ostane po zakonu SAMO njegovo. Drugač pa kreditov nista pridelala samo zato, ker je ona hotla bit gospa in oh in sploh - očitno je to ustrezalo tudi njemu, drugače se ne bi strinjal.

Jaz bom tut svoje otroka preživela in poskrbela za njih - neglede na karkoli... Kar pa ne pomeni, da se ne bom borila za tisto kar mojemu otroku pripada.

Še vprašanje zate (spet kopiram):
Če bi ti država pomotoma plačevala premalo otroškega dodatka in bi to ugotovila - bi se pritožila ali bi bila vesela, da tvoj otrok/ci sploh kaj dobi? In to ob dejstvu, da država ni dolžna preživljati tvoje otroke?

p.s. Ne vem zakaj se moja argumentirano praktična vprašanja VEDNO preignorirajo?

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: izsiljlevanje
12.3.2008 12:23:27   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Ker je stanovanje last njegovih staršev ... In bi morala z njimi v tožbo ... Še kaj??

Ker je večina mnenja, da je treba (in ne rečem, da v nekaterih primerih ni upravičeno) vso preživnino iztožit, ne razumem, zakaj se ne greš tožit še za veliko denarja, ki si ga vložila.....če je odgovornost starša, da poskrbi za dobrobit otroka kakor se le da....menda je ta denar tudi ena svetla točka, ki bi mami, ki mora iti potem v najem, ali kupiti avto....zelo prav prišla?

Če se moraš boriti, se daj do konca....tožbe niso lepe v nobenem primeru, niti za to, da te izplača, niti za to, da dobiš preživnino...

To je pač moje mnenje....tudi jaz sem vse pustila doma in šla samo z oblačili.....ampak sva točno vedela kaj je kdo vložil in za izplačilo  - sicer je bilo majhno, sva najdla rešitev, da on kupi hčerki otroško sobo po mojih željah za v moje stanovanje....npr...to je ena taka, da ne more potem očitat tebi, da je moral tebi kaj dat....




Moj odgovor na to imaš na ZS.

user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: izsiljlevanje
12.3.2008 12:25:35   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Še vprašanje zate (spet kopiram):
Če bi ti država pomotoma plačevala premalo otroškega dodatka in bi to ugotovila - bi se pritožila ali bi bila vesela, da tvoj otrok/ci sploh kaj dobi? In to ob dejstvu, da država ni dolžna preživljati tvoje otroke?

p.s. Ne vem zakaj se moja argumentirano praktična vprašanja VEDNO preignorirajo?


O ja pa jade .... Jst bi pa kr pustila državi dinarčke ... Da bi lahko Strojane nahranil ... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: izsiljlevanje
12.3.2008 12:39:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lumpi

No, pa sem dočakala čas, ko sem zbrala dovolj poguma, da sem se odločila za korak dalje. Končala sem 8 letno razmerje s partnerjem, s katerim imava 2 otroka.
Njemu seveda to ni všeč in pričel je z izsiljevanjem, da bo v primeru tožbe za preživnino pustil službo in mi plačeval minimalno preživnine oziroma še tega ne. Sedaj pa sem postavljena pred dejstvo; ali vzeti 300e za preživnino (s tem da grem v najem in bom samo za najemnino plačevala 350e + stroški) ali pa iti v tožbo in reskirati. Naj omenim, da ima plače minimalno 2000e, nekaj dobi še na roke (odvisno od dnevnic).
No, da vidimo kaj bi ve storile v mojem primeru.

LP


Lumpi, če je dober oče mu daj otroke.

(odgovor članu Lumpi)
  Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 18:30:35   
lea23
jst sicer nisem ločena. niti nisemsamohranilka, pa sem vseeno iz lastnegaforbca naredila kalkulacijo koliko mene stane otrok.
bo pa tamala stara 1 leto:
plenice: 50€
robčki za brisat rit ( jih ne uporabljamo veliko ): 5€
če štejem tistih nekaj malih jogurtkov in skutk: 10€
oblačila, sem vsa letna oblačila in obutev delila z 12 mesecev ( nisem pa štela kakšnih oblekic ki jih kupim samo za mojo dušo ): 55€
varuška ( 5 ur na dan ): 200€
nekaj igračk ki jih kupim: 15€

TOREJ SKUPAJ: 335€

potem pa pride še voziček marela ki je bila 100€, pa čez pol leta bomo kupovali sobico za tamalo ....

ampak če pogledamo recimo za otroka ki je star recimo 5 let, teh dražjih stvari, kar se tiče opreme, itak ne potrebuješ več.

in tudi vrtec ko so otroci starejši, oz. so otroci v šoli, niso to več takšni stroški.


če pa mora ženska živet v podnajemništvu, je pa to njena stvar. kakor si je postlala, tako leži. to je njena stvar. in če želi ona imet otroke, če jih ni stanovanjsko sposobna preživet naj jih pusti možu.
ne razumem, in nikoli ne bom razumela, kako so nekatere ženske popolnoma nesposobne. kako jih ni sram, da ne znajo poskrbet da imajo njihovi otroci vsaj streho nad glavo.  
 








< Sporočilo je popravil lea23 -- 3.5.2008 18:36:36 >

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 18:39:22   
lea23
moj mož ima plače 2500€ mesečno, kaj potem bi jst v primeru da se midva ločiva, lahko zahtevala 1000€ preživnine za hčerko?? ma daj ženske zresnite se. a če bi imel 10.000€ bi pa zahtevala 3.000€ mesečno za otroka?

(odgovor članu Kaliope)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 19:18:57   
Anonimen
ma daj ženske zresnite se. a če bi imel 10.000€ bi pa zahtevala 3.000€ mesečno za otroka?




user posted image   Ne, ti kar vztrajaj pri 200 eur mesečno user posted image   Joj, joj, upam da se ne boš kdaj rabla spominjat tega kaj si napisala user posted image

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 20:31:01   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

ampak če pogledamo recimo za otroka ki je star recimo 5 let, teh dražjih stvari, kar se tiče opreme, itak ne potrebuješ več.

in tudi vrtec ko so otroci starejši, oz. so otroci v šoli, niso to več takšni stroški.
----------------------------
A ti to resno user posted image ?!


če pa mora ženska živet v podnajemništvu, je pa to njena stvar. kakor si je postlala, tako leži. to je njena stvar. in če želi ona imet otroke, če jih ni stanovanjsko sposobna preživet naj jih pusti možu.
-----------------------------
Aha, zdaj vidim, da nisi resna, ker kaj takšnega resen človek ne more izjavit user posted image !



kako jih ni sram, da ne znajo poskrbet da imajo njihovi otroci vsaj streho nad glavo. 
-----------------------------
Upaj, da sama tega ne boš doživela! Ampak pazi, v življenju nas marsikaj doleti in dostikrat nas lahko kakšne nepredvidene okoliščine pripeljejo na rob preživetja.. In upaj, da ne boš takrat rabla poslušala kakšno gosko, ki mlati prazno slamo!
Zarečenega kruha se največ poje.



< Sporočilo je popravil Rožica I -- 3.5.2008 20:32:54 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 20:32:19   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

moj mož ima plače 2500€ mesečno,

------------------
Koliko pa imaš ti, če že njegovo tako razglašaš user posted image ?!

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 20:51:37   
kokodajsa
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: lea23

moj mož ima plače 2500€ mesečno,

------------------
Koliko pa imaš ti, če že njegovo tako razglašaš user posted image ?!


Pa ja ne misliš, da hodi v službo? S tako "pametjo"? Kdo jo bo pa gledaluser posted image  Ona špila "gospo"...

_____________________________

Tudi slepa kura zrnje najde.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 21:43:26   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: kokodajsa
Ona špila "gospo"...

---------------------
Bolj slabo špila user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu kokodajsa)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 21:59:49   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: lea23


ampak če pogledamo recimo za otroka ki je star recimo 5 let, teh dražjih stvari, kar se tiče opreme, itak ne potrebuješ več.

in tudi vrtec ko so otroci starejši, oz. so otroci v šoli, niso to več takšni stroški.



Maš prav, otrok star 5 let ni več ni več strošek. Tudi malica v šoli je zastonj, pa kosilo tudi, doma tudi ne rabi nič. Čisto nič. Lahko ga mirno pustiš brez hrane, vode, obleke, igrač, počitnic, svetlobe, pripomočkov, kozarcev, vilic, krožnikov, knjig, elektrike, pralnega stroja, zobne ščetke, wc papirja, svinčnikov, bicikla, šampona.... in vse ostale navlake, kar pod mostom. Zaviješ ga v kaj si že napisala plenice, vržeš proč vse račune, pa čakaš do jutra, ko bo šel itak sam peš v šolo...izpod mosta. Bravo, lea, ti si pa faca.user posted image user posted image  Ha, ha, evo, ko sem včeraj pisala, kako so ljudje zmedeni, da enostavno njihovi možgani ne morejo drugače delat, če se še tolk trudijo. Saj niso hudobni, samo tolk so...kaj sem že napisala ...zmedeni ali bolni ali egoistični ali pa prestrašeni. Boga.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 22:10:53   
Anonimen
Lea kaj ne živiš ti v njegovem stanovanju, kjer ni nič tvojegauser posted image
Pa enkrat si se bunila da ti starši ne bodo dali stanovanjauser posted image
Kaj pa imaš ti svojega? Kaj si sama ustvarila? Imaš svojo sobico ki si si jo sama financirala(mami oči ipd. ne šteje), in kamor boš šla lahko če te tvoj dedc z 2500€ plače ven brcne? Nimaš ne?user posted image Zdaj pa še enkrat preberi kaj si napisala:
ne razumem, in nikoli ne bom razumela, kako so nekatere ženske popolnoma nesposobne. kako jih ni sram, da ne znajo poskrbet da imajo njihovi otroci vsaj streho nad glavo. 

V bistvu hecno, prvič na rrju sem prebrala da je nekdo sam sebe za nesposobnega proglasil(pa še to nezavedno)user posted image


Mi je pa žalostno da bi nekatere zaradi svojega lastnega "ponosa" in lažnega filinga da ste čudovite mame ker same poskrbite za otroka in delate očete čisto nepomembne, pripravljene žrtvovati svojega lastnega otroka. Preživnina otroku pripada. Ne mamici. Ne njenemu faik ponosu. Neodvisno od tega če lahko mami sama skrbi zanj. Otrok ima očeta. In on je dolžen skrbet zanj. To je njegova pravica. Da živi kot je živel pred ločitvijo. In res ne razumem kaj je tukaj tako čudovitega če otroku to pravico vzamešuser posted image

In 300€ ni veliko denarja za dva otroka. Ker ti otroci bodo enkrat v šoli, bodo imeli smučanje, vsak mesec bodo ene superge raztrgal, šolo v naravi bodo imeli, puberteta jih bo metala, mogoče bodo inštrukcije potrebovali, enkrat bodo v srednji k je svinjsko draga sploh če ne živiš v bližini šol, mogoče bodo enkrat na faksu......jaz resno ne razumem kakšne kalkulatorje mate. Ampak 300€ niti za internat recimo ne zadostuje za dva če slučajno daleč od šol živiš. Včasih je pametno par let naprej pogledat, pa kkšn centin dlje od svojga nosa.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: izsiljlevanje
3.5.2008 23:43:56   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

jst sicer nisem ločena. niti nisemsamohranilka, pa sem vseeno iz lastnegaforbca naredila kalkulacijo koliko mene stane otrok.
bo pa tamala stara 1 leto:
plenice: 50€
robčki za brisat rit ( jih ne uporabljamo veliko ): 5€
če štejem tistih nekaj malih jogurtkov in skutk: 10€
oblačila, sem vsa letna oblačila in obutev delila z 12 mesecev ( nisem pa štela kakšnih oblekic ki jih kupim samo za mojo dušo ): 55€
varuška ( 5 ur na dan ): 200€
nekaj igračk ki jih kupim: 15€

TOREJ SKUPAJ: 335€

potem pa pride še voziček marela ki je bila 100€, pa čez pol leta bomo kupovali sobico za tamalo ....

ampak če pogledamo recimo za otroka ki je star recimo 5 let, teh dražjih stvari, kar se tiče opreme, itak ne potrebuješ več.

in tudi vrtec ko so otroci starejši, oz. so otroci v šoli, niso to več takšni stroški.


če pa mora ženska živet v podnajemništvu, je pa to njena stvar. kakor si je postlala, tako leži. to je njena stvar. in če želi ona imet otroke, če jih ni stanovanjsko sposobna preživet naj jih pusti možu.
ne razumem, in nikoli ne bom razumela, kako so nekatere ženske popolnoma nesposobne. kako jih ni sram, da ne znajo poskrbet da imajo njihovi otroci vsaj streho nad glavo.



Saj verjetno je res brezveze, a vseeno. Lea, ljubica zlata, stroški z otrokovo starostjo naraščajo, ne padajo. To, kar si zdaj kupovala, je komaj začetek. Večji kot je otrok, več stvari, igrač, opreme potrebuje. Ne potrebuje več fensi šmensi vozička, ampak kolo, čelado, rolerje, lego kocke... Zakaj pa misliš, da je vrtec vedno cenejši, starejši kot je otrokuser posted image user posted image   Poje verjetno tudi vedno manj user posted image
Enkrat pa prileze celo do srednje šole in morda do študija. Potem pa kar preživi ga s 100 evri, izvoli. Boš vidla, kolko pol stane par skutk.user posted image
Če ima tvoj mož res tako plačo in samo enega otroka, ti pa si recimo brez službe, je kakih 800 evrov res kar primerna preživnina. In ja, ljubica, večja kot je plača, večja je preživnina. Otrok bi naj ohranil standard, kot ga je imel pred ločitvijo. Vprašaj Heather Mills user posted image .
Saj, si pač še mlada in neizkušena. Upam, da nikoli ne boš rabila živeti otroka s 100 evri preživnine, ali pa celo čisto brez, tako kot smo morali nekateri. Žal nekateri očetje ne vedo, da so dolžni preživljati svoje otroke vsaj finančno, če že drugače ne zmorejo in ne znajo. Še bolj žalostno pa je, da nekatere ženske, ki so same mamice, ne vedo, da je dolžnost matere priskrbeti ustrezno preživnino za svoje otroke.

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: izsiljlevanje
8.5.2008 0:02:39   
ZmajTolovaj
in tudi vrtec ko so otroci starejši, oz. so otroci v šoli, niso to več takšni stroški.

Lea, tega pa tud jaz ne kapiram. Meni se pa zdi, da z dojenčkom veliko lažje "folgaš" kot pa s šoloobveznim ... No, me vse še čaka, pa bom videla. Drugače pa - ne moreš kar tako napisat, noooo. Mislim o strehi nad glavo itn. S svojega stališča pač tako vidiš stvari, ampak poskusi se postavit v kožo kake obupane mame, ki komaj shaja, že tako je preobremenjena in pod stresom, po možnosti se z bivšim prička, potem pa eno tako prebere ... Mene bi kap, resno. Vsak ima pravico do svojega mnenja, samo je razlika, kako ga pove. Tud Ulla80 bi lahko mogoče kako stvar drugač povedala, pa bi se našla kakšna somišljenica, ne pa ogenj z vseh strani.
Beseda lahko boli bolj, kot si mislite, in meni tudi ne bi bilo prav, če bi bila ločenka z nizko preživnino, potem bi mi pa kdo pamet solil, kake stroške imam.

< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 8.5.2008 0:05:15 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?