|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moja porodna zgodba
9.5.2008 23:36:46   
mary1
Dipl. babici. Pustimo splošne informacije. Ne skrivajmo se za teorijami o porodu. V Angelininem primeru se pojavlja drugo vprašanje; najprej reče babica, da bo poreben CR, potem to reče ginekologinja. Očitno sta prepričani v to, in stanje dojemata kot kritično, ker ZAKAJ  bi ponoči ob treh klicali zdravnika??? Tudi zjutraj so mnenja zdravnikov različna. Na koncu se CR vendarle ne morejo izogniti, a žal mnogo, mnogo prepozno. Posledice so hude. V temprimeru očitno ni bila narava tista, ki je "zašila" porodnico. Čemu bi torej ščitili zdravnika in bi morala "narava" prevzeti krivdo nase? Naj jasno povem, da ne obsojam vnaprej. Ne vem, kaj in kako se je dogajalo, a dopustimo, prosim vas, da dobil Angelina možnost poštene obravnave

In zavoljo ostalih žensk,ki bodo morda rodile pri tem zdravniku, je potrebno, da se pride zadevi do dna. kdo ve, kaj bi bilo, če bi mamice, ki so morda imele že z njim slabo izkušnjo, spregovorile (pa saj jih razumem). Kar pa zadeva vaše pismo, dipl. babica, pa ne morem mimo občutka, da z njim teoretizirate in poskušate celo prikazati, da take zgodbe strašijo porodnice. Če me je lahko česa strah, bi me bilo le zatiskanja oči. Od vas pa bi pričakovala, če bi seveda smela računati na vašo moralno držo in sposobnost presojati vsak primer posebej, da ne prelagate krivde a priori na naravo, temveč, da podprete žensko, ki želi odgovore na svoja vprašanja. (Še enkrat poudarjam, da ne dajem mnenj o krivdi ali ne-krivdi zdravnika, toda ta primer je treba razčistiti s pomočjo nepristranskih strokovnjakov).

Angelina, tebi pa... zelo me je pretreslo tvoje trpljenje, zato sem tudi napisala več v tej temi kot bi sicer. Želim ti, da zbereš moči, za družino, za otroka, zase ... Rada bi ti rekla, da bo vse dobro ...

(odgovor članu dipl. babica)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Moja porodna zgodba
10.5.2008 0:10:52   
soncek28
Angelinauser posted image user posted image user posted image groza kaj si vse prestala,zraven pa tudi tvoj otrok,ki ni mogel svojih prvih uric življenja uživati ob svoji mamiciuser posted image ker vem kako to veliko pomeni mamicam in dojenčkom.GROZA!jaz na tvojem mestu tudi nebi bila tiho!!!
Hvala bogu,da je z Markotom vse ok,in da ko njega pogledaš še dobiš en kanček zaupanja v svet in ljudi.
 
Veliko sreče ti želim....
 

(odgovor članu mary1)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Moja porodna zgodba
10.5.2008 1:33:50   
vika1
IZVIRNO SPOROČILO: mary1

Dipl. babici. Pustimo splošne informacije. Ne skrivajmo se za teorijami o porodu. V Angelininem primeru se pojavlja drugo vprašanje; najprej reče babica, da bo poreben CR, potem to reče ginekologinja. Očitno sta prepričani v to, in stanje dojemata kot kritično, ker ZAKAJ  bi ponoči ob treh klicali zdravnika??? Tudi zjutraj so mnenja zdravnikov različna. Na koncu se CR vendarle ne morejo izogniti, a žal mnogo, mnogo prepozno. Posledice so hude. V temprimeru očitno ni bila narava tista, ki je "zašila" porodnico. Čemu bi torej ščitili zdravnika in bi morala "narava" prevzeti krivdo nase? Naj jasno povem, da ne obsojam vnaprej. Ne vem, kaj in kako se je dogajalo, a dopustimo, prosim vas, da dobil Angelina možnost poštene obravnave

In zavoljo ostalih žensk,ki bodo morda rodile pri tem zdravniku, je potrebno, da se pride zadevi do dna. kdo ve, kaj bi bilo, če bi mamice, ki so morda imele že z njim slabo izkušnjo, spregovorile (pa saj jih razumem). Kar pa zadeva vaše pismo, dipl. babica, pa ne morem mimo občutka, da z njim teoretizirate in poskušate celo prikazati, da take zgodbe strašijo porodnice. Če me je lahko česa strah, bi me bilo le zatiskanja oči. Od vas pa bi pričakovala, če bi seveda smela računati na vašo moralno držo in sposobnost presojati vsak primer posebej, da ne prelagate krivde a priori na naravo, temveč, da podprete žensko, ki želi odgovore na svoja vprašanja. (Še enkrat poudarjam, da ne dajem mnenj o krivdi ali ne-krivdi zdravnika, toda ta primer je treba razčistiti s pomočjo nepristranskih strokovnjakov).  ...


to si pa zelo dobro napisala.
Še vedno sem zelo zelo šokirana.

ANGELINA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Mi pa imamo že 5 sončkov
pa še PRAVEGA PSA,čivavo!!!!


(odgovor članu mary1)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Moja porodna zgodba
10.5.2008 23:27:26   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Spoštovane obiskovalke neta,
Spoštovana mamica!

Prihajam iz generacije babic, šolanih za ljubljansko porodnišnico pred tridesetimi leti. Šola nas ni le učila temveč tudi vzgajala. V današnji družbi človeška vrednota ni več vrednota in prav tako obsojam neprofesionalen odnos zdravstvenega osebja, na katerega včasih naletim tudi sama, kakor tudi drugih ljudi.

Pri svojem delu sem čuvala življenja 3000 ženam in novorojenčkom. Vsaka zgodba je drugačna, vsaka je ostala del mojega življenja. Vodstvo poroda zahteva od babice mnogo znanja, izkušenj, previdnosti, razsodnosti in spretnosti. Porodnice ne straši s pripovedovnjem doživljajev pri porodih, nikoli ne prerokuje. Porod je za ženo hud napor in govoriti o porodu brez bolečin je napak. Lahko govorimo o lajšanju bolečin pri porodu(analgezija, anastezija) Metoda duševne in telesne sprostitve nosečnice ni v bistvu nič novega. Z uporabo boljših tehnik, anastezije, antibiotikov so porodniške operacije manj nevarne. Operiramo le tedaj, kadar so razlogi nujni in tehtni, brez  pravege razloga so prepovedani. Hude komplikacije ki jih babica doživi malokdaj so: notranje krvavitve, raztrganine žil  zaradi porodnega napora, srčna kap, možganska kap in drugi redki vzroki.

-Prva porodna doba je doba odpiranja materničnega vratu, ki traja pri prvorodkah tudi 18 ur(naravni popadki), če traja dlje govorimo o zavlačujočem porodu
-Druga porodna doba je doba iztisa(manj kot pol ure do dve uri) in rojstvo otroka.
-Tretja porodna doba-doba rojstva placente in tri ure ,po porodu.

Ker poznam nevarnosti,delo, bolečino, sem napisala,da objamete sebe in svoje življenje otročička, ki vas potrebuje, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                   Lep pozdrav


Mislim, če bi vsi opravljali delo kot nam narekuje teorija in samo teorija, bi pa resnično daleč prišli.
Če se porodnica ne odpira, popadki pa se stopnjujejo do te mere, da med njimi ni več presledka, da vse skupaj traja že 15 ur, da je porodnica že popolnoma izmučena in jo je potrebno držati v naročju in jo vlažiti z krpo, da ostane pri zavesti...to je vseeeeeeeeeeee normalno za prvo porodno dobo pri prvorodkah. Ja vse je normalno, ker to piše v knjigi. Počakajmo, še tri ure, pol pa lahko razmišljamo o čem drugem.  Ampak ups, vmes je porodnico zadela kap, pa tega do danes še vedeli niso!

Mah dejte no. Gremo se raje igrat ristanc, k mene ob temle nos srbi. Zgleda, da bom jezna user posted image

(odgovor članu dipl. babica)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 9:29:29   
puščica
Angelina

Če so krivi, jih obtoži.
Če niso krivi, nam objavi vsem, ki smo s porodnišnico zadovoljni.
Nekateri se učimo celo življenje, eni se pametni že rodijo.

Veliko sreče                                                           user posted image

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 9:35:58   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: puščica

Angelina

Če so krivi, jih obtoži.
Če niso krivi, nam objavi vsem, ki smo s porodnišnico zadovoljni.
Nekateri se učimo celo življenje, eni se pametni že rodijo.

Veliko sreče                                                           user posted image


Kaj pa naj bi to pomenilo?

(odgovor članu puščica)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 9:58:42   
Angellina
Ja kaj naj bi to pomenilo?
Da če se tebi in drugim ni to zgodilo, da pol to pomeni, da se nobeni ne bo več in da je vse v najlepšem redu?

Tudi prav. Ko bi vsaj bilo res, zavoljo vseh.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 10:13:41   
BlackyMouse
Meni se pa zdi dobro, da se ne napišejo samo dobre porodne izkušnje, ampak tudi slabe.. Vsaka ženska, ki želi imeti otroka, se mora zavedat, da lahko da bo porod brez problema, lahko pa zelo zapleten.. Če pa vam, nosečnicam ni všeč tole brati, vam resnično ni treba... Vas kdo sili?

Angellina, nevem kaj ti naj rečem, ker me je zgodba tako šokirala, lahko ti le rečem, drži se in objemi svojega sončka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 19:11:14   
puščica
Volga,

Kaj me moti pri njeni zgodbi? Da napade vsakega, ki se z njo ne strinja in zgodba dobiva maščevalen ton.
Dokler se ne dokaže krivda, je obtoženec nedolžen.

(odgovor članu BlackyMouse)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 21:56:46   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: puščica

Volga,

Kaj me moti pri njeni zgodbi? Da napade vsakega, ki se z njo ne strinja in zgodba dobiva maščevalen ton.
Dokler se ne dokaže krivda, je obtoženec nedolžen.


Ja, načeloma res... ampak kaj res gledate samo v eno smer..kot furmanski konj?


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu puščica)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 22:16:30   
puščica
A ti sprejemaš pravila ringaraje?Nekatere stvari so prepovedane.In ni videti,da gledaš obe strani.

(odgovor članu mary1)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Moja porodna zgodba
11.5.2008 22:28:56   
puščica
Prejšne sporočilo je bilo za Tamaro.

(odgovor članu mary1)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Moja porodna zgodba
12.5.2008 14:48:17   
Nikita***
Draga Angelina, en user posted image  zate. Se javim na zs.

Sama vem, da raje umrem na pločniku, kot da še kdajkoli v življenju prestopim prag trboveljske ginekologije. Resno mislim.
Nisem rodila pri njih. Sem v Ljubljani. Živorojeno hčerko, ki je čez 13 minut umrla, ker so ji vrli trboveljski ginekologi na petih UZ vedno "spregledali" ledvički in mehur. Še vedno hranim materinsko knjižico, kjer so vse rubrike izpolnjene B.P.

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu puščica)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Moja porodna zgodba
12.5.2008 15:51:58   
Angellina
Nikita user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Moja porodna zgodba
12.5.2008 17:00:32   
Anitka
Nikitauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Moja porodna zgodba
12.5.2008 19:50:11   
Anonimen
O, madona, Angelina, sem brez besed. Zelo pogumno od tebe, da si javno objavila svojo zgodbo in veliko poguma ti želim tudi vnaprej. Potrebovala ga boš. Imaš mojo podporo.

Spoštovana gospa dipl. babica:

A veste, vedno, povsod sem zagovarjala zdravnike in zdravstveno osebje, vedno v vseh situacijah, tudi zato, ker imam v družini medicince in ker poznam kar nekaj dobrih zdravnikov. In mi je povsem jasno in razumljivo, da se tudi zdravniki motijo, saj so vendarle ljudje, razlika med mano in zdravnikom je le v temu, da bo zaradi njegove napake nekdo trajno zdravstveno oškodovan ali pa bo celo umrl. Ampak OK, temu se ne da ogniti, to se dogaja, se je in se bo. Vendar pa je ravno tu razlika med dobrim in slabim zdravnikom. Dober bo naredil napako, ker je pač človek, enkrat jo bo naredil, pa če se še tako trudi, da jo ne bi, da bi vedno ravnal prav, enkrat bo nekaj šlo narobe, ravno zaradi tega, kar ste napisala - ker se nekaterih stvari ne da predvidet. Ampak dober zdravnik bo to napako naredil točno enkrat. Iz tega se bo ogromno naučil in svojo težko izušnjo uporabil zato, da bo drugim pomagal tam, kjer enemu ni mogel.
Slab zdravnik pa bo žal to napako ponavljal znova in znova. Ali pa bo delal druge napake, znova in znova. Paciente bo obravnaval kot stvar, ne kot osebo. In tu je pa problem - ker zaradi posledic napak slabega zdravnika ni samo 100€ minusa v blagajni, ni samo pokvarjen jogurt na polici, temveč bo veliko posameznikov čutilo posledice na svoji lastni koži, ker bo tako ali drugače poškodovan ali celo umrl, ker je tisti zdravnik (pa ne trdim, da so vsi taki) trenutno tečen, preveč vase zagledan, ima kompleks boga, je nekje po poti izgubil svoje poslanstvo, je postal zdravnik samo zaradi ugleda, pozablja, da so pacienti žive osebe,... ali kaj drugega.

Ja, se dogajajo nepričakovane stvari, vendar se žal med te nepričakovane stvari rado zapakira tudi marsikaj, kar je bilo posledica samo in izključno malomarnosti nekega posameznika. In žal se te stvari vse preveč rade skrivajo, tudi dobri zdravniki so tiho, ne vem, ali zaradi strahu pred izgubo službe ali strahu, da se bo kdo spravil nanje, ko bodo smai naredili kaj narobe (pa ne zaradi malomarnosti), psihičnih pritiskov,... Ne vem. Jasno mi je, da prihaja do nepredvidenih dogodkov, do napak, ni pa mi jasno, zakaj se tako zelo pometa pod prerpogo večkratne malomarnosti. A ne bi bilo smiselno, da se to da na tapeto, ne zaradi krvoločnosti, mrhovinarstva, maščevalnosti, temveč da se s tem opozori na napake, da se ne bi več ponavljale?

BTW: Jaz imam na srečo zelo dobro izkušnjo z lj. porodnišnico in tamkajšnim osebjem.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 12.5.2008 19:53:31 >

(odgovor članu Anitka)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Moja porodna zgodba
12.5.2008 19:58:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nikita***

Živorojeno hčerko, ki je čez 13 minut umrla, ker so ji vrli trboveljski ginekologi na petih UZ vedno "spregledali" ledvički in mehur. Še vedno hranim materinsko knjižico, kjer so vse rubrike izpolnjene B.P.


O, groza. Zal mi je user posted image .


(odgovor članu Nikita***)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Moja porodna zgodba
12.5.2008 20:05:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Ker poznam nevarnosti,delo, bolečino, sem napisala,da objamete sebe in svoje življenje otročička, ki vas potrebuje, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim


Zelo dobro to vem in zelo dobro se tega zavedam vsak dan.

...vendar nisem prepricana, da se tega vedno zavedajo tudi vsi tisti, v cigar roke polagamo usodo se nerojenih bitij in konec koncev tudi sebe. Veliko se jih (o "mojih" babicah vedno vse najboljse), o delu drugega medicinskega osebja pa bi se dalo razpravljat.

Tudi mene je nekdo prosil, naj "zadeve" ne dam v casopis (njegova ideja) oz. naj bom tiho. Pa je bilo dalec od tega, da bi bilo ogrozeno kakrsnokoli zivljenje, samo jaz ne prenesem sprenevedanj, nemarnosti in neumnosti.

Ampak ko je dojencek majhen, se ti s tem enostavno ne da ukvarjati in pozabis in uzivas v dojencku, na malomarnost in nestrokovnost pa pozabis in raje objames svojega otrocicka, kot pravite. Mogoce se enkrat pozabavam tudi s tem, ob priliki.

(odgovor članu dipl. babica)
  Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Moja porodna zgodba
19.5.2008 5:33:36   
Rožica I
NIKITA- nimam besed user posted image ..., ampak vejamem, da je tvojemu user posted image  zdaj lepo..

ANGELINA- zahvali se...komurkoli, da je tvoje dete zdravo... Bori se za svoj prav, že samo zaradi tega, da se takšne stvari ne bi več nekaznovano dogajale! Držim pesti zate!
Tudi pri nama je že bila kriza, saj so mi po 15h umetnih popadkov, delali CR, zahvaljujoč intervenciji babice, ki je nenehno prepričevala ginekologa. Vse skupaj pa je "dirigirala" moja veza po telefonu. In verjamem, če ne bi bilo veze, da bi lahko bilo kaj zelo narobe (po besedah sestr na tem oddelku)..
In potem VEM, da bi z razrezanim trebuhom, komu hotela odvzeti pravico do življenja, saj so jo par ur kratili tudi mojemu takrat še nerojenemu sinu ... Hvala dobri sreči, da sedaj sladko drema v svoji postelji user posted image ...


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Moja porodna zgodba
20.5.2008 14:37:36   
glugluglu
joj Angelina, pretresljivo, res sočustvujem s tabo,

moram pa povedati , da za trboveljsko bolnišnico je to štiri različne primere, ko so zadevo zašuštrali. Tako, da ni samo ginekologija, tudi druga področja v tej bolnici.

Eni pravijo, da za živo glavo ne bi šli v Trbovlje, res zelo slab glas je o tej bolnici, pa sej se zadeve - napake tudi drugje dogajajo, ampak tu je pa že preveč primerov. Sploh je pa znano baje, da, če prideš čez vikend pa sploh ne bo nič, v ponedeljek te pa potem itak pošljejo že v KC LJ, ker med vikendom v Trbovljah že stanje itak postane kritično, ker ni prave pomoči. No še hujše sem že slišala o tej bolnici, pa raje ne strašim več tu.

Hkrati moram pa povedati, da eno poznam, ki je bila pa zadovoljna s Trboveljsko porodn. in misli, da če bi kje drugje rodila, bi bilo pa konec. Pa ji ne morem verjeti, saj je bila tudi v življenski nevarnosti.



(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Moja porodna zgodba
20.5.2008 14:45:51   
glugluglu
Nikita, sožalje!!

(odgovor članu glugluglu)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   [Brisano sporočilo]
20.5.2008 15:13:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Moja porodna zgodba
21.5.2008 16:32:51   
Angellina
Hvala vsem tistim, ki me razumete in ki ste mi namenile spodbudne besede.

Upam, da bom dosegla, kar mislim, da je prav.

Žal mi je za tiste, ki mislite, da se vam kaj takega ne more zgoditi in žal mi je, da ste prepričane, da želim le blatiti velecenjenega dr. Čuka.
Prosila sem za izbris teme, ker se mi obrača, ko kje preberem, da udriham po dr. Čuku in da bodo šla dekleta še iz principa rodit v Trbovlje. Za zjokat.
Me zanima, kako bi se počutile v moji koži. Najbrž bi Čuku napisale sonet.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Moja porodna zgodba
4.6.2008 22:13:15   
HuAnita
Angellina, tudi jaz nisem upala takoj odpisati. Preveč grozljivo je, da bi lahko razumela.
Držim pesti zate, pa za dete, za skupno zmago!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Moja porodna zgodba
5.6.2008 8:14:27   
pina-1
IZVIRNO SPOROČILO: mary1

Dipl. babici. Pustimo splošne informacije. Ne skrivajmo se za teorijami o porodu. V Angelininem primeru se pojavlja drugo vprašanje; najprej reče babica, da bo poreben CR, potem to reče ginekologinja. Očitno sta prepričani v to, in stanje dojemata kot kritično, ker ZAKAJ  bi ponoči ob treh klicali zdravnika??? Tudi zjutraj so mnenja zdravnikov različna. Na koncu se CR vendarle ne morejo izogniti, a žal mnogo, mnogo prepozno. Posledice so hude. V temprimeru očitno ni bila narava tista, ki je "zašila" porodnico. Čemu bi torej ščitili zdravnika in bi morala "narava" prevzeti krivdo nase? Naj jasno povem, da ne obsojam vnaprej. Ne vem, kaj in kako se je dogajalo, a dopustimo, prosim vas, da dobil Angelina možnost poštene obravnave

In zavoljo ostalih žensk,ki bodo morda rodile pri tem zdravniku, je potrebno, da se pride zadevi do dna. kdo ve, kaj bi bilo, če bi mamice, ki so morda imele že z njim slabo izkušnjo, spregovorile (pa saj jih razumem). Kar pa zadeva vaše pismo, dipl. babica, pa ne morem mimo občutka, da z njim teoretizirate in poskušate celo prikazati, da take zgodbe strašijo porodnice. Če me je lahko česa strah, bi me bilo le zatiskanja oči. Od vas pa bi pričakovala, če bi seveda smela računati na vašo moralno držo in sposobnost presojati vsak primer posebej, da ne prelagate krivde a priori na naravo, temveč, da podprete žensko, ki želi odgovore na svoja vprašanja. (Še enkrat poudarjam, da ne dajem mnenj o krivdi ali ne-krivdi zdravnika, toda ta primer je treba razčistiti s pomočjo nepristranskih strokovnjakov).

Angelina, tebi pa... zelo me je pretreslo tvoje trpljenje, zato sem tudi napisala več v tej temi kot bi sicer. Želim ti, da zbereš moči, za družino, za otroka, zase ... Rada bi ti rekla, da bo vse dobro ...


se podpišem pod te besede.

Angelina, ćelim ti da bi bila vzrtrajn do konca in da nebi zgubila volje priti zadevi do dna. Čas je da zrdavniki začnejo odgovarjat za svoja dejanja. Ljudje smo le ljudje in ne neka stvar oz. predmet.

Drži se in veliko poguma ti želim

_____________________________

Grrrrr... kako bi bilo lepo probleme reševati s spanjem :((((

(odgovor članu mary1)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?