|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: junijke 2009
7.3.2009 8:42:55   
majana79
Evo, evo, smo že tuki Lsica. user posted image

Jaz ne morem več spat, me hrbet spet boli, tako da sem vstala. Moj dragi pa se še nekaj premetava po postelji, pravi da ga jaz ponoči budim pa zato slabo spi. user posted image

Zunaj je tak prekrasen dan, grem potem s sestrico do Muellerja, popoldne smo pa zmenjeni s prijatelji za en sprehod. Upam da bo sonce zdržalo.

Te pa razumem glede tašče... Moja (oba s tastom) sta zdaj večinoma na Hrvaškem, kjer imajo hišo, sicer je groza ko pride - če nisva stalno z njo, je zvečer jok, da je ne maramo..., ampak dokler sta bila tukaj mi je bilo prav težko. Jaz pač menim da stari in mladi ne morejo živet skupaj, ampak žal nimamo vsi možnosti it popolnoma na svoje.
Ampak bomo vse preživele, boš videla.

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: junijke 2009
7.3.2009 8:44:06   
tej_a
Aja, glede ikee - men je gor predvsem všeč, da imajo veliko stvari iz masivnega lesa. To se pri nas težko najde, al pa so sv... drage! Iverka mi pa nikakor ne potegne - pa čeprav so lepe barve in oblike.

(odgovor članu tej_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: junijke 2009
7.3.2009 8:44:14   
*alina*
Dobro jutro! Jaz sem že na delovnem mestu, ampak mislim da ne bom dolgo zdržala, glede na to kakšen sonček je zunaj. Uživajte ta prelepi dan, jaz grem pa hitro na delat, da grem čim prej domov.

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: junijke 2009
7.3.2009 8:57:17   
bamoocham
Jutro souser posted image !!!

Danes je pa moj dan (vsaj kar se sončka tiče)user posted image

No hormoni tut pr men delajo 100/h. Že ko sem se  zjutraj zbudila, sem bla nekaj tečna, da mi je moj reku, ka kr neki piz***user posted image
Ma bla sem jezna na enga ptiča ko je začel čivkat, pa bi js še spala in zarad tega nisem mogla več spat-je začel pa se ni ustavil, in še zdj čivka.

Živima v bloku in se vse čuje. In potem je bil jok, ko je ena od dvojčic-sosedi- ponoči padla s postelje, sem misla da jo bojo mogli pelat v bolnico-kaj se je jokala. In potem zjutraj spet isto. Kr naprej pada s postelje. Sej jo razumem, sam ni pa fajn, ko bi js še spala. Itak celo noč hodim lulat, pa spim slabo.

(sej bojo vidli, ko se bo naša neža zbujala pa jokala ponočiuser posted image )

Glede pospravljanja je pa tut pri meni tak-da me zgrabi, da bi pospravljala. In potem pretiravam in me začne špikat v križu, potem pa sem jezna sama na sebe, zakajse ne znam čuvat.

Aja, hvala za kavico. Sladoled si bom pa js tut danes privoščila, čeprav je treba čuvat kile-je rekla gin.



(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: junijke 2009
7.3.2009 9:25:24   
biba14
Jutrčekuser posted image ...jaz se danes glede spanja ne morem pritoževat...sem spala ko top do 9ih...moj pa še vleče ( kar naj user posted image , potem, ko sonček pride,več ne bo mogel user posted image ). Čez teden ima uro nastavljeno za službo, pa vedno mene zbudi (si jo preventivno nastavi 1 uro prej ko mora vstat...da lahko še malo poležuje-kakšna tolažbauser posted image  zame )...no, dans pa smo spaliuser posted image .
Mi mamo tudi sonček...upam, da čez dan zdrži, da mojega ven zrinem na sprehod..pa na kavico user posted image .
Lsica : kadar nemorem zaspati oz. se zbudim sredi noči, spijem mleko not padam med...meni pomaga.

Pozdravček

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: junijke 2009
7.3.2009 9:37:18   
mojjaka
Dobro jutro!
Lsica ko bi vedela, da si bla na RR bi lahko klepetale celo jutro,ker sem bila več budna nocoj,kot pa sem spala. Ne vem a to zaradi prehlada al kaj, pa danes me je še zob začel bolet ponoči...enostavno ko se prvič zbudim da grem lulat, potem ne morem več zaspat in se premetavam sem in tja, tako da me že začne pol vse bolet...brezveze!

Pr nas je pa navsezgodaj tako lepo sonček sijal,zdaj pa so že prišli oblaki in pihat je začelo , tako da ne bo nič z lepim sončnim dnevom zunajuser posted image

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: junijke 2009
7.3.2009 10:47:54   
Mala_princeska

Knutek hvala, ker si me na suhe marelice spomnila - jih imam drugače full rada.

Lino nosečniški hormoni so to, saj bo. Moraš kdaj "počit", da se ti naši dragi zamislijo nad obnašanjem.

Sem mojmu user posted image zadnjič nekaj omenjala Ikeo, pa je rekel da pohištvo barvajo z nekimi čudnimi, mogoče celo škodljivimi laki user posted image user posted image . A katera kaj ve o tem?

Sem pokonci od 9.00, ker sem bila skoraj do polnoči na compu zaradi študija, pa danes mi tudi ne uide - moram par stvari dokončat.

Moja dva sta peljala babi na vikend, jaz pa pospravljam.

Kar se tiče trebuha, jaz komaj že za mizo sedim, kaj šele bo. user posted image

Pregledi sedaj jih imamo na 3 tedne, prej pa na 4. user posted image Malo pred porodom, pa bodo vsak teden.


Luši v mislih smo z vami user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Drži se.


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu mojjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: junijke 2009
7.3.2009 10:53:11   
biba14
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_princeska

Kar se tiče trebuha, jaz komaj že za mizo sedim, kaj šele bo. user posted image
Pregledi sedaj jih imamo na 3 tedne, prej pa na 4. user posted image Malo pred porodom, pa bodo vsak teden.



Moj buši pa je zdaj že 2 tedna isto velikuser posted image ....preglede pa imam še vedno na 4 tedne...user posted image

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: junijke 2009
7.3.2009 11:05:18   
bamoocham
Pregledi sedaj jih imamo na 3 tedne, prej pa na 4. Malo pred porodom, pa bodo vsak teden.



Meni jih pa kar naprej prestavlja.

Sem ga imela 2.2., potem me naroči na 3.3. in mi ga prestavi na 23.3.
Res pa je, da sem bila vmes  še v LJ na pregledu.
Do zdaj sem imela 4 preglede pr moji gin (potrditev nosečnosti, potem  tisti ko sem dobila materinsko knjižico, NS in ta 2.2). Stehtala pa me je do zdaj sam 3x, pritisk zmerila, pa hemoglobin pogledala. In nič več.

Koliko ste pa ostale imele kaj pregledov?

Moj me danes pelje v kitajsko za jutrišnji praznikuser posted image

Moj buši pa je zdaj že 2 tedna isto velik ....preglede pa imam še vedno na 4 tedne...


To se meni pri mojem trebuhu tudi zdi, pa vsak ko me vpraša koliko sem noseča reče, da imam mali trebuh.
Da potem ja študiram, če je kaj narobe.

Samo boš vidla, da je vse ok. user posted image



< Sporočilo je popravil bamoocham -- 7.3.2009 11:08:22 >

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: junijke 2009
7.3.2009 11:14:37   
donna22
Meni tudi vsi pravijo, da imam mali trebuh user posted image

Pa tudi meni se je zdelo, da mi trebuh nič ne raste, potem pa sem po eni majici opazla, da mi je v par dneh lepo zrasel user posted image Ker pred tem sem v njej trebušček celo lahko skrila, zdaj pa je kar očiten user posted image

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: junijke 2009
7.3.2009 11:17:29   
biba14
IZVIRNO SPOROČILO: bamoocham

To se meni pri mojem trebuhu tudi zdi, pa vsak ko me vpraša koliko sem noseča reče, da imam mali trebuh.
Da potem ja študiram, če je kaj narobe.



Najverjetneje bolj zadaj nosiva...kar tudi ni tako slabo...ne bova rabili vsak teden novih majčkuser posted image user posted image  

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: junijke 2009
7.3.2009 11:38:22   
lino
Pozdravljene.user posted image

Knutek sem iz SG-ja.user posted image

Hvala vam za vse vspodbudne besede glede user posted image in mojih hormončkov. Ja, sej vem, da smo sedaj bolj vskipljive, ampak v 1user posted image je user posted image veliko delal, pa ko sem rodila seveda tudi, ker sem jaz še v šolo hodila in sem bila potem skoz sama, pa še za bolano mamo sem skrbela pa za njegovo prababico in seveda za user posted image in tudi šolo sem redno zraven delala in nisem izgubila niti 1 leta...in se mi je že mešalo... Potem se mi pa zdi, da se je kr navadil, da sem jaz za vse in lahko po svoje hodi...no ampak tokrat ne bo tako, vsaj upam...in zato sem že sedaj tečna ko user posted image . Ampak kar se je prej kuhalo cca 10 let ne morem sedaj v 1 tednu spremenit in moram mal hormone umirit in bit bolj potrpežljiva pa bo.user posted image

Glede pregledov pa tudi meni ni nič več jasno...Sem včeraj brala takšno knjigico, ki sem jo na MŠ dobila in piše, da bi morala opraviti več pregledov...za toksoplazmo bi morala biti pregledana 3x (v vsakem tromesečju) jaz pa sem bila samo 1x, morala bi biti pregledana tudi za hepatitis B in pa za sifilis (predvsem zaradi možnosti okužb otroka pri porodu) pa nič, pravzaprav nisem bila na nobenem pregledu razen za tokso in krvno grupouser posted image
in me mal že skrbi...tudi brisa nisem dala že cca 3-4 letauser posted image . No seveda sem pa imela na vsakem pregledu UZ (4x-od tega sem enega plačala čisto na začetku, ko mi je potrdil user posted image ) in ti UZ so me malo tolažili, kao da bi itak videl, če bi bilo kaj narobe in sedaj je to tako, da si moram vse nadaljne sama plačati, vsak pa pride 25€ in mislim, da so sedaj še najbolj potrebni, da se vidi, če otrok prav leži in raste...user posted image To pomeni, da bom sedaj morala dati vsaj 75€ do konca nosečnosti??? me kr mal skrbi, ker bolniška pa itak ni visoka.user posted image

Glede Ike bom pa gor skočila samo po jogi, posteljnino, podlogo za na jogi, kovterček...take stvari, ki sem jih že po netu izbrskala in so dost bolj poceni ...pa Ikea je blizu-imam cca 45 min do tja iz Dravograda.user posted image Če ne kaj drugega bo izlet.user posted image

No sedaj pa sem dovolj zatežila...imejte se lepo in uživajte.user posted image

(odgovor članu biba14)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: junijke 2009
7.3.2009 12:03:14   
MONY25
mene pa zanima, v katerem tednu se je treba prjavt za materinsko šolo? zdj sm v 27.tednu. kok časa pa čakaš, da prideš na vrsto? js bom šla vrjetn kr v porodnišnico LJ. a ma kera kkšne izkušnje od tam?

ne vem, a se kr že zdj prjavm, al še počakam? sj to vrjetn sam pokličeš, pa te naročijo, al kako to gre?

_____________________________

Za dežjem vedno posije sonček....:)

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: junijke 2009
7.3.2009 12:52:09   
elyy
 Mony to je pa treba vprašat ginekologinjo,kokr js vem ni prepozn..js sm noseča 28ted. pa mam drug tedn pregled tko d bom vprašala k js bom šla tud v MŠ,tko d ti lohka sporočim v četrtek!

(odgovor članu MONY25)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: junijke 2009
7.3.2009 14:09:18   
Janci F
Da se še jaz malo javim.

Vstala sem mal pred sedmo uro (jaz sem bolj jutranji človek), nato sem malo pospravljala, lenarila in zajtrkovala.
Potem sva šla pa z user posted image  na sprehod, v knjižnico,...

Včeraj sem si hotla kakšen pameten zgornji del kupit, pa nisem nič pametnega našla, sem bila prav razočarana nad ponudbo Popka.
Rada bi tanjšo majico z dolgimi rokami in šivom po prsmi, saj se mi zdi da izgledaš čisto drugače če ima majica šiv.
Ali ima kakšna predlog kje imajo take?
Trenutno je moja najljubša iz Intersporta, črna (rada bi malo barve), elastična in s šivom. 

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: junijke 2009
7.3.2009 14:29:49   
majana79
JanciF jaz imam podobne majčke kar iz Zare, samo eno številko večjo sem vzela oziroma je kroj na tuniko. Se pa najdejo take majčke tudi v C&A, H&M, pa kar na navadnih oddelkih. 

(odgovor članu Janci F)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: junijke 2009
7.3.2009 15:31:44   
tecka
Živjo, punce.
Kakšen lep dan!!!user posted image
Tudi jaz sem si dopoldne privoščila malo nakupovanja, po zgodnjem kosilu (ki ga je skuhal moj dragi) pa sem bila zunaj in malo urejala okolico bajte. Malo sem razmetala še zadnji sneg, uživala v pogledu na tulipane, narcise in ostalo pomladno cvetje, ki pridno rine iz zemlje, obrezala živo mejo in na vidni strani hiše pomila police. Kar dosti, kajne? So pa naše rože še bolj uboge, ker v hiši živiva šele dobro leto in se mora vse skupaj še malo razrasti.
Danes sem spoznavala Postojno, ki mi je bliže kot LJ, pa sem si rekla, da grem preverit Mercatorjev prodajni center, ki je odprt od lani novembra.
V Svilanitu imajo krasne brisače za malčke, le cena je huda - 20 do 30 eur/kos (organski bombaž). Imajo pa tudi trgovino Premaman, kjer bi za cunjice lahko pustila pol svoje plače, pa mi je trgovka lepo svetovala, naj si malo pogledam njihov katalog, pa da ta lepe cunjice za pomlad/poletje šele pridejo. Je bila tudi ona noseča in mi je lahko povedala iz prve roke:). Kupila nisem nič, bo pa naš Srečko zagotovo dobil kaj v tej trgovinici.

Ja, zdaj me čaka pa še čiščenje. Slabša stran življenja v hiši:)

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: junijke 2009
7.3.2009 16:47:46   
malagala
bamoocham


Pregledi
Jaz sem do sedaj (26.tednov in 5 dni) imela 6 pregledov (5 rednih in enega, ker sem šla zaradi vnetja- mi vedno reče, naj samo pridem, če bom imela kake težave), včasih na 3, včasih na 4 tedne. Od tega 3 UZ (zadnji zaradi krajšega MV).
Test za tokso so mi delali že dvakrat, po 30. tednu grem še enkrat - ker sem negativna. Test za HIV, sifilis in te zadeve sem opravila pri 10ih tednih. Kri in vodo so mi vzeli do zdaj dvakrat, ker je bilo vse OK. Delala sem tudi test za sladkorno. Aja, pa bris mi je vzela dvakrat.
Drugače vedno preverijo težo, pritisk, utrip srca dojenčka, pretipa trebuh, naredi vaginalni pregled in preveri MV.

Naslednjič bom točno 30.t in dobim vse papirje za CSD, napotnice itd. in se zmenim za nadaljnje preiskave (kri, voda, toksa, UZ).


Baje zavarovalnica krije 10 pregledov v nosečnosti in 2 UZ, vse ostalo je stvar ginek. in težav, ki se pojavljajo pri nosečnici. Jaz sem z mojo g. zaenkrat fejst zadovoljna...

Ša v MŠ mi je bilo super, še dvakrat imamo pa smo končaliuser posted image . Nas so kar vabili, brez potrebnega prijavljanja...

LP vsem..

.Se trudim počivat, a kaj, ko se ob sobotah vedno preveč pretegnem - saj pač navajena pospravljanja od prej, četudi ne bi smelauser posted image


(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: junijke 2009
7.3.2009 17:17:32   
*alina*

Pregledi: moji so bili na 4 tedne in bom kmalu videla, če bodo v bodoče bolj pogosti. Vodo dam na vsakem pregledu, prav tako preverijo pritisk, tehtajo me ne, ampak sama povem koliko tehtam. Za tokso sem dala kri dvakrat, za sladkorno pa enkrat.

JanciF se popolnoma strinjam, da majčke z šivom izgledajo lepše ko jih daš nase. Jaz sem zadnjič kupila tri v S Oliverju v Supernovi, ker so bile znižane za 60 %, tako da sem za vsako dala zamo 12 EUR. Sicer ne vem če imajo še, lahko pa pogledaš. So take majčke, ki jih maš tudi potem...

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: junijke 2009
7.3.2009 17:31:11   
*alina*
IZVIRNO SPOROČILO: MONY25

mene pa zanima, v katerem tednu se je treba prjavt za materinsko šolo? zdj sm v 27.tednu. kok časa pa čakaš, da prideš na vrsto? js bom šla vrjetn kr v porodnišnico LJ. a ma kera kkšne izkušnje od tam?

ne vem, a se kr že zdj prjavm, al še počakam? sj to vrjetn sam pokličeš, pa te naročijo, al kako to gre?


Kolikor jaz vem se dopoldne javiš v porodnišnici in se prijaviš - isti dan ko se začne MŠ. Če se ne motim je to 6.4. (Lj). Mislim, da so punce enkrat že pisale o tem. Naj me katera prosim popravi, če ni tako...

(odgovor članu MONY25)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: junijke 2009
7.3.2009 19:44:07   
lino

IZVIRNO SPOROČILO: malagala

Pregledi
Jaz sem do sedaj (26.tednov in 5 dni) imela 6 pregledov (5 rednih in enega, ker sem šla zaradi vnetja- mi vedno reče, naj samo pridem, če bom imela kake težave), včasih na 3, včasih na 4 tedne. Od tega 3 UZ (zadnji zaradi krajšega MV).
Test za tokso so mi delali že dvakrat, po 30. tednu grem še enkrat - ker sem negativna. Test za HIV, sifilis in te zadeve sem opravila pri 10ih tednih. Kri in vodo so mi vzeli do zdaj dvakrat, ker je bilo vse OK. Delala sem tudi test za sladkorno. Aja, pa bris mi je vzela dvakrat.
Drugače vedno preverijo težo, pritisk, utrip srca dojenčka, pretipa trebuh, naredi vaginalni pregled in preveri MV.

LP vsem..

.Se trudim počivat, a kaj, ko se ob sobotah vedno preveč pretegnem - saj pač navajena pospravljanja od prej, četudi ne bi smelauser posted image



Malagala ti imaš pa res srečo z G. Bom tudi jaz naslednjič G. vprašala kako je s tem...ker imam naslednji pregled imam v 28t in menim, da bi mi res morali privoščiti še en test za tokso...(itak sem imela sam 1x ta test)user posted image
A za HIV so te tudi pregledali??? Kolikor sem zasledila naj bi bili nujni za sifilis in hepatitis...in ta za tokso...bi bilo pa fajn, ko bi bil tudi test za HIV med nujnimi (sej nikoli ne veš user posted image ...in ni slabo biti bolj previden, a ne?)...

Sem pa danes dobila nekaj oblekc za user posted image in pa drug teden moram it jih še nekaj iskat...joj pa sploh ne vem kam naj jih dam...ker dobila sem 2 vrečki (veliiiki vreči) oblekc, ki mu bodo prevelike vsaj kako leto...ampak sej veste podarjenemu konju se ne gleda v oči in moram reči, da sem zelo vesela, da kaj dobim, ker očitno ne bom rabila skoraj nič kupiti, če bo šlo tako naprej...edino povijalno mizo bom čim prej rabila, da bom lahko oblekce oprala in jih kam zložila, da počakajo na user posted image .user posted image

Lep sobotni večer vam želim. user posted image

(odgovor članu malagala)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: junijke 2009
7.3.2009 21:34:37   
bamoocham
Dober večer babnceuser posted image

Midve z mojo pikico v trebuhu preživljama večer lenobno. Malo na internetu, zraven pa gledama en film na POP tv, ko ena ženska vara svojega moža.

Moj je še kr na rojstnem dnevu, mi je poslal sms, da misli na naju s pikicouser posted image .
Začeli so ob 17h, vprašanje, kdaj bodo končali-noč je še dolgauser posted image

O super, da boste nekater vse dobile za otročička.
Midva boma pa mogla vse kupit. Starejša sestra ima tak 3 mesece za mano rok, tak da bo previjalno in vse, kar ima od starejšega sina, rabila.

Komaj čakam, da prilezem do 30 tedna, potem pa začnem nakupovat.
Lep večer vam želim še naprej.user posted image

< Sporočilo je popravil bamoocham -- 7.3.2009 21:35:14 >

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: junijke 2009
7.3.2009 21:55:28   
Lsica
Evo še mene, zvečer, kot ponavadi. Dan bil lep, izletek sva si sicer prestavila na jutri, danes pa sva šla samo malo v mesto, pa na tržnico, malce posedela na sončku... in to je to. Je bilo čisto dosti telovadbe, sem prišla domov zmatrana tako kot včasih, ko sva šla na kak hrib. Pol pa še doma mal pospravljanja..., no kuhal je pa za spremembo user posted image , ribice je pripravil odlično.

Jaz sem že na delovnem mestu, ampak mislim da ne bom dolgo zdržala, glede na to kakšen sonček je zunaj. Uživajte ta prelepi dan, jaz grem pa hitro na delat, da grem čim prej domov.


*alina* ti si pa še bolj pridna, ko delaš v soboto. Upam, da ni bilo prenaporno, pa da boš imela jutri lepo nedeljo za počitek.

biba14
Lsica : kadar nemorem zaspati oz. se zbudim sredi noči, spijem mleko not padam med...meni pomaga.


Ja biba, saj meni tudi pomaga, sam se bojim, da se ne razvadim, da bom še ponoči okol hladilnika hodila. Sem se pa že nekajkrat že pregrešila in res potem zaspala k dojenčekuser posted image .

mojjaka
Lsica ko bi vedela, da si bla na RR bi lahko klepetale celo jutro,ker sem bila več budna nocoj,kot pa sem spala.

Mojjaka, saj pravim, da bom odprla novo temo: polnočni klub. Tko da ti kar poglej kaj se dogaja na RR, če ti je ponoči dolgčas. Se vedno najde kakšna ki tud ne more spat, čeprav se to zdaj bolj marčevkam in aprilčicam dogaja, jaz sem danes tam čvekala.

bamoocham
Do zdaj sem imela 4 preglede pr moji gin (potrditev nosečnosti, potem  tisti ko sem dobila materinsko knjižico, NS in ta 2.2). Stehtala pa me je do zdaj sam 3x, pritisk zmerila, pa hemoglobin pogledala. In nič več.

Koliko ste pa ostale imele kaj pregledov?


lino
Glede pregledov pa tudi meni ni nič več jasno...Sem včeraj brala takšno knjigico, ki sem jo na MŠ dobila in piše, da bi morala opraviti več pregledov...za toksoplazmo bi morala biti pregledana 3x (v vsakem tromesečju) jaz pa sem bila samo 1x, morala bi biti pregledana tudi za hepatitis B in pa za sifilis (predvsem zaradi možnosti okužb otroka pri porodu) pa nič, pravzaprav nisem bila na nobenem pregledu razen za tokso in krvno grupo
in me mal že skrbi...tudi brisa nisem dala že cca 3-4 leta . No seveda sem pa imela na vsakem pregledu UZ (4x-od tega sem enega plačala čisto na začetku, ko mi je potrdil ) in ti UZ so me malo tolažili, kao da bi itak videl, če bi bilo kaj narobe in sedaj je to tako, da si moram vse nadaljne sama plačati, vsak pa pride 25€ in mislim, da so sedaj še najbolj potrebni, da se vidi, če otrok prav leži in raste... To pomeni, da bom sedaj morala dati vsaj 75€ do konca nosečnosti??? me kr mal skrbi, ker bolniška pa itak ni visoka.



Jaz sem sicer imela malo pogostejše preglede na začetku zaradi težav (pa NS sem opravila drugje), sedaj, ko se je stanje umirilo pa me tudi naroča na en mesec. Imam občutek, da si vzame zame čas. Res pa je, da če je vse OK tega ne izkoriščam, pa znam bit tudi hitro gotova, kot npr pri morfologiji. Sestra mi vedno zmeri pritisk in preveri urin (čeprav ne vem kaj preverja), težo povem sama. G. pa posluša srčni utrip dojenčka, izmeri trebuh, opravi UZ, navadno mi še kakšno sliko pristavi (kar je meni seveda zelo všečuser posted image ). Pregled sem imela za tokso - ker sem bila pozitivna, samo enkrat, trikrat ga ponovijo samo v primeru če si negativen. Ostale podatke (krvna skupina, sifilis) je pridobila iz dokumentacije. Pa bris mi je vzela, ampak mislim da zato, ker sem bila pred dvemi leti na operaciji zaradi pozitivnega izvida (CIN3). Sicer pa delajo bris po porodu. Ni mi pa še pregledala krvi za slabokrvnost/železo (menda se vidi, da sem v dobri formiuser posted image ), pa tega niti ne pogrešam. Ne vem tudi kako izmeri dolžino MV (z vaginalnim pregledomuser posted image ?) - po mojem mi tudi tega še ni delala. Aja, pa na zadnjem pregledu mi je rekla, da bova opravili tudi glukozni test.
Tako da bamoocham, lino, mislim, da je nekako povsod podobna situacija.  g. vodi in skrbi da vse poteka OK, pri tem pa se sam odloča kaj in kolikokrat bo opravil pregled... Morda pa je ne bi bilo slabo vprašat na naslednjem pregledu...

Toliko za danes, zdaj pa še mal knjigo v roke pa v mižule...
Lepo in mirno nocko vsemuser posted image .



(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: junijke 2009
8.3.2009 6:43:05   
kaminek
dobro jutro, junijske čvekice. vabim vas, da popijete eno dolgo, zelo slastno user posted image  z menoj.
včeraj začnem malo brat vaše klepete, pa sm po treh straneh tolk zmatrana ratala, da se mi ni dalo še moj čvek gor dat.sej bomo kmalu odprle II. del, tolk smo zagnaneuser posted image

danes bo imel moj dragi majhno feštico za ožjo družino in sm že pristavila kvas, da bom spekla kruh (2x1,5 kg hlebčka). sva tako navajena domač kruh jest, da kupljenega kr težko "prebavljava"user posted image . moj še pančka, ker je bil včeraj na ogledu ene tekme (kickboksing al neki tacga) in prišel domov po polnoči, tko da dons še malo dremuhca. mi2 s pikico pa sva pokonci, me je zbudila z močnimi brcikami in sem še en čas poležvala, ampak ni odnehalo in sm se raje kr vstala. najbrž ve, da morva za očija prpravit marsikajuser posted image user posted image user posted image
jutri bo v službi pogostil svoje sodelovce in si je zaželel, da mu spečem kremšnite, ampak sva se dogovorila, ker jih je tam okol 60 ljudi, da mu spečem tri plehe kremšnit in 3 rolade, katere je pa moja mami spekla. tko, da bojo mel mal na izbiro.

tko, glede na vse, kar se bo danes dogajalo, pa upam, da bova šla za kakšne minute tud vn na sončka, ker kaže, da bo lep dan.

lepo se mejte, se zvečer slišmo!

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: junijke 2009
8.3.2009 7:17:43   
MONY25
IZVIRNO SPOROČILO: elyy

Mony to je pa treba vprašat ginekologinjo,kokr js vem ni prepozn..js sm noseča 28ted. pa mam drug tedn pregled tko d bom vprašala k js bom šla tud v MŠ,tko d ti lohka sporočim v četrtek!


ja, sj js morm jit pa tud v četrtek po injekcijo h G, ker sm pač 0 negativna, pa najbolš, da kr vprašam... sam js mam G v grosuplju, v MŠ bi šla pa v LJ. ne vem, če bojo kej vedl, kako majo tm. k za grosuplje majo tm razpored, sam za lj pa ne...


_____________________________

Za dežjem vedno posije sonček....:)

(odgovor članu elyy)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?