|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  196 197 [198] 199 200   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 12:44:40   
Meemee
Pozdravljene user posted image user posted image

Jaz sem imela včeraj morfologijo (19t4d) in sem bila kar malo razočarana. G je sicer rekel, da je vse ok, da ima user posted image vse, kar mora imeti, ampak ... UZ je trajal ene 5 minut, spola se ni videlo, ker user posted image sedi tako spodaj, da nikakor ni prišel zraven z UZ. Sicer pa, pregleda nisem imela, nič mi ni meril MV, pa tudi nič nisem zvedela koliko je user posted image velik ali težak.

Mogoče sem malo hecna, ampak sem pričakovala malo več podatkov. Sicer pa ima UZ tudi tako slabo resolucijo, da nimam pojma kako je G sploh kaj razbral iz slike.

Sneži - jaz pa moram v LJ iz NMja user posted image

Aja, pa zadnje noči tudi NIČ ne spim, ker me kolki takooooo bolijo. Ima katera podobne težave? user posted image

(odgovor članu nanny.girll)
Neposredna povezava do sporočila: 4926
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 12:53:23   
Angel_Tian
Uh, zdajle sem se zmenla s šefom, da mi posodi kombi in greva z mojim po neke poceni omare v Lesnino. Eno bo Tian dobil, ker še do zdaj nima nobene omare za obešanje in za to sobo, ki jo ima, bo čisto dobra. V hiši pa bo tak dobil čisto novo lepo komplet sobico, tele poceni omare bodo šle pa za kramo na podstrešje user posted image

Ooooooooooiiiiiiii nanny.girll - tebe pa res dolgo ni bilo blizu.
Za srečanje so iz LJ tudi ja, tako da se torej vidimo user posted image

meemee - lepo, da je z vama z bebo vse ok, ampak si imela pa res "čuden" pregled. No ja, bo pa naslednjič kaj več informacij.

Takole, za danes končujem. Pridne bodite in ne me čisto pozabit, ker bom v ponedeljek spet navalila user posted image user posted image
Lep vikend vsem.


_____________________________

Tian - 24.6.2006
Lina - 16.5.2010

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 4927
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 12:57:59   
kiku
srečno 2010 vam ter vašim družinam in polno zdravja želim vsem!

da malo pokomentiram prebrano:
- papirji: najkasneje 60 dni pred pdp oz. 30 dni pred nastopom porodniške oddati S-1/1 s prilogo S-1, baje da se lahko istočasno vloži tudi S-1/2 za vse, ki niste poročene (vloga očeta); delodajalec v svoj del vključi plače do pred porodniško, zato je dosti prej nesmiselno vlagat..no, to glede obrazcev je zakonodaja hb poenostavila, vse v enem...

živeti na svojem: sem 6 let živela sama, zdaj z mojim ljubim..če se le da - na svoje.

teža babyja: 322 g pri 19 t 0 d

moja teža: ne upam si na vago do nasl.pregleda

opozarjanje s strani ginekologa na potrebne aktivnosti: lepo vas prosim, moji G ne pade na kraj pameti kaj takega, kvečjemu sestra me na kaj opozori če že ravno nima gužve.. paket pa izbereš v obrazcu S-1/1

vprašanje za zivepo: Draga prof.dr. vozičkologije, peg perego switch modularni sistem: koliko je za teren? načeloma naj bi bili 3kolesniki bolj za teren? nimam še nobenega dela vozička in bi rabila cel komplet...mi je pa ta bil všeč v živo. Za tvojo strokovno oceno se ti toplo zahvaljujeva jaz in bimbouser posted image


(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 4928
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 13:03:39   
j.b.
Živjo,

Meemee, sej moj morfološki pregled je biv prav tako kratek, izvedela sem pa par stvari samo če sem vprašala. To sem se pri svojem G že navadila, tako da izvem vse kar me zanima če le vprašamuser posted image

Nanny_girll, prosim za info ja, ko kaj izveš, bi blo super!!!user posted image  Mi bo mogoče s tvojo in s Tian_Angel -ino pomočjo uspelo vse uredit do cajta. Itak pa bomo poročale tuki gor ko bo katera kaj zrihtala, ane?

Hjoooo, tuki tut tooolk mede de je žur! Sej meni drugač ni problem v snegu vozit. Sem imela u ponedeljek dogovorjeno srečanje s sošolkami, pa mi je moj čist prepovedal u takmu vozt, ker je medlo. Je reku nej zdej pa kr mal potrpim ker sm noseča, de mi ni potrebno rinit u tak sneguser posted image  Imela sem dolg nos, pa sem ga ubogala pa je bel mir zvečer u bajtuser posted image  Ga očitno ful skrbi za najingauser posted image .


(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 4929
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 13:05:35   
kiku
Meemee kot da bi opisala mojo morfologijo!!! identično! pol sem se pa potolažila, da je važno, da je vse ok.... težo pa bi morala imeti zapisano, preveri v materinski knjižici!

srečanje: me žal ne bo...imam ob petih popoldan G, do Trojan pa daaaleč.....žal mi je, da vas ne bom spoznala osebno...upam drugič

(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 4930
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 13:06:40   
bubolin
Ojlaaa.

Ufff pri nas tako sneži, da če bo šlo tako naprej - hmmmm - ne vem, ne vem user posted image

j.b. - vseee naaaj naaj (malo z zamudo). Naj se ti izpolni vse, kar si sama želiš  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

biba88 - ja mene tudi občasno špika v spodnjem delu trebuha. Je to po moje čisto normalno - sej veš raztezanje pa to,... Pa občutek imam kot da imam notri nekaj kar mi blezno hodi napoto - tako kot bi malo tiščalo user posted image (noo sej vem kaj je notri in hodi napoto) user posted image

Gromska - dobro opravi na morfologiji in seveda poročaj user posted image

M_o_i - bravooo bravooo za žabo user posted image Jaz grem ponavadi tudi najrajši nakupovat brez mojga. Je bolje, da seboj vzamem mami al pa kakšno kolegico - gre lepo vse brez zapletov mimo user posted image

Teja K - uspešno učenje ti želim pa eno user posted image da bo šlo čim več v glavo.
Sky3 - bravoo bravoo user posted image user posted image user posted image za potrjenega user posted image in da je vse ok.

Pozdravljena Strelkica - čestitke za user posted image Ja mislim, da se da kupit košara posebej.

Joooj jaz bi tudi mogla it počas v šoping po kakšne hlače pa sem tako lena glede telih šopingov user posted image Vsekakor pa kakšen H&M in pa C&A in pa ne kakšen buši in ostale - mi je preveč drago user posted image

JB007 - čestitke za uspešno morfologijo in še enga lulčka user posted image

Po moje je danes Zivepo zamedu tale sneg ko se nič ne oglasi user posted image

Lep zasnežen dan še naprej user posted image








_____________________________

Moj sonček Mark je na svet prišel 3.6.2010 :))

(odgovor članu Angel_Tian)
Neposredna povezava do sporočila: 4931
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 13:12:37   
kiku
joooj j.b. šele zdaj sem videla, da si praznovala....vse naj naj, kaj si kozoroginja ne? imaš pa iste začetnice kot jaz, če so to tvoje začetnice

bubolin srečna ti za snegec(na nek način, verjamem da preveč ni prijetno) pri nas samo dežuje, ves čas....malo snegca bi bilo lepouser posted image ....špika pa na trenutke tudi mene..

(odgovor članu bubolin)
Neposredna povezava do sporočila: 4932
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 13:40:38   
j.b.
Hvala vam še enkrat za lepe želje, bomo zdej kmal šle s sodelavkami malo zapit tale moj RDuser posted image . Tak da ga uživajte v vikendu, pa vas berem spet u ponedeljek ...

Ja, Kiku, res so to moje začetnice, vidiš pa imava že dve stvari skupneuser posted image  S kje pa si da dežuje?

Zivepo pa je res verjetno konj naredu svoje na računalniku. Upam da boš čimprej odpravila. Aja, kužek že hodi, je tak lepi kobacajček, vem da sem obljubila fotke, ampak doma nekak nimam cajta za računalnik, bom probala bit bolj pridna...
Jooooj pa še bušija vam dolgujem ... Jooj sm sklerozna, se vidi de se staram ...user posted image

pa-pa

(odgovor članu kiku)
Neposredna povezava do sporočila: 4933
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:00:34   
san

IZVIRNO SPOROČILO: Meemee



Aja, pa zadnje noči tudi NIČ ne spim, ker me kolki takooooo bolijo. Ima katera podobne težave? user posted image



sem začela na zadnji strani, ker si ne upam pogledat koliko imam za prebratuser posted image

meni tudi kolki nagajajo, v bistvu mi kar omrtvičijo, če predolgo ležim na enem boku in posledično se vso noč premetavam. najlažje bi spala v napolsedečem položaju, ampak to pa spet ne greuser posted image . pa ful mi roke mravljinči ponoči, sploh ne vem kaj naj naredim... in še zgaga mi nagaja-aaaa

glede morfologije, mogoče pa ni dobro videl, ker je to baje kar zgodaj - tako je moja G meni rekla in je tudi omenila, da bova prihodnjič še bolj pogledali in preverili

špikanje v trebuhu..ja sem pa tja, sloh pri hitrih gibih

o, nannygirl, to bi bilo super ja, za info o 3/4d, da bomo vedleuser posted image

tudi v lj mede sneg na ful, jst sm prov hepiuser posted image

mene moja g ni nikol opomnila na papirje, sem vedno s sestro to predebatirala, je pa isto hglede rokov za oddajo, saj je ena že napisala lepo, pa tudi tam kjer je seznamček so linki spodaj in na enem lepo vse piše, če se ne motim, ampak nimam pojma kje je seznamčekuser posted image

čestitke vsem za lulčkeuser posted image

jb, mene tui spanje matra, več sm budna kot spim - bi pa komot spala kot ubita med osmo in polnočjo, potem pa ne gre več in vsake toliko to naredim in grem s tamalimi spat, da se vsaj enkrat tedensko tistih par urc res spočijemuser posted image
drugače so pa imeli pred novim letom v hm-ju hlače za nosečke po 15 eur, ne vem pa če so še

jolcica kot so že ostale napisale, to je tvoj utrip

strelkica gotovo se da dokupit samo košaro, ker iak vse po delih tudi prodajajo

user posted image a_t men je tudi fajn papirje izpolnjevat

previjanje, jaz sem imela prvo previjalno, ki sem jo dobila v dar ful malo, oz. ozko in kratko (manj kot meter dolga, ene 80 cm in ožja od pol metra - previjalna površina je bila pa še za 10 cm manjša), tko da po štirih mesecih ni bila več uporabna in sem hči previjala na postelji, ravno tako sina, no pri tretjem sem pa dobila od stokkeja previjalno, pa sem previjala tam nekje do enega leta gor, ampak je tudi čisto neuporbna za moje pojme - ampak glede na to, da sem jo dobila, je čisto ok. vsaj višina mi je bila res super! od enega leta naprej pa sina previjam na postelji. tokrat bom tudi kar stokkejevo verjetno uporabila, morm še vidt kako bo z opremo...

moja kolegica je ful dobro naredila, je kupila v ikei dve omari malm in dala odrezat desko v isti barvi pri nas v enem od teh centrov in ima super veliko previjalno, res dobr zgleda in še vse od bebija ji lepo pride v tiste dva predalnika

glede vejic in pisanja, jojmen se vedno tako mudi, da si sploh ne upam brat za sabo, pa še pogovorno pišemuser posted image se bom tudi jaz morala bolj potrudituser posted image

specializirane trgovine men tud ne vidjouser posted image , za 100 eur mam jst poleg 6 tunik še hlačeuser posted image

drugače pa čestitke vsem za uspešne preglede in super, da je z bejbiji vse okuser posted image

a_t krasno za omareuser posted image

teja, držim pesti, da gre veliko v glavo... joj, jo,j joj statistika, se še spomnim svojega izpita, pa je ž 10 let od tegauser posted image . je bil en najhujših pisnih, ker je vedno zmanjkalo časa, ampak brez pisnega nisi mogel na ustnega in še 70 procentov je bilo za pozitivno... no, ampak na ustnem je bilo pa potem, hb, vse super.
drugače pa da te potolažim...tega sicer nisem še nikomur razlagala oz. povedala, ker mi je kar nerodno, ko se spomnim...jaz sem se za prvi letnik faksa vlikokrat učila na wc-ju oz. tako majhni kopalnici, ja prav si prebrala in tam delala tud vse seminarske itd, pa sva imela le eno sobo z wc-jem in ker sem bila čez dan prezaposlena s hčero, sem se učila ponoči, ko je spala in nisem mogla met v sobi prižgane luči, tako mi je ostal le wc. no, pa je bilo ok, kjer je volja, se vse da. tudi ocene sem imela krasne, še dobro, da profesorji tega niso vedeliuser posted image
drugače pa, a ni krasno sanjat, jaz tudi že sanjam pol letauser posted image , še mal pa bodo najine sanje resničnostuser posted image

malinov čaj..sem že slišala, če deluje pa nimam pojmauser posted image , meni je v tretje res super pomagala abdominalna dekompresijauser posted image

joj, joj, moi, samo tiste 48 cm neuser posted image , točno o tej sm jaz zgoraj pisala, potem raje kupi navaden predalnik in daj odrezat zgornji dela daljši in širši. nič ne poslušaj tvojega glede previjalne, pa saj to že vešuser posted image

gromska, vse bo okuser posted image

no, evo cel roman, malo mešano na žaru

lepo se imejteuser posted image




(odgovor članu Meemee)
Neposredna povezava do sporočila: 4934
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:03:07   
frcefela
Punce, a vam kdaj otrdi trebuh? Meni zdajle že dva dni kar pogosto user posted image Pa kot da bi me peklo znotraj maternice user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4935
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:14:16   
kiku
j.b. -sem obalna, dve skupni stvari sta pa že več kot imam skupnega z marsikom drugimuser posted image

san -ti si pa bila zares prizadevna študentka in bi se marsikdo lahko po tebi zgledoval..mislim, da ti nima kej bit nerodno, nasprotno

malinov čaj-zakaj pa to??

Prilagam link obrazcev, malo širše kot ob tabeli če bo katera rabila(upam da primeuser posted image :

http://www.mddsz.gov.si/si/obrazci/


(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 4936
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:19:04   
strelkica
Glede previjalnih, ne vem zakaj bi si delale stroške, ko pa je tako lepa previjalna od Lip Poljčane v paketu za novorojenčka, tistem ki si ga sam lahko sestaviš. Vrednost previjalne pa je 190€. V pikapolonici je taka 232,99 €. Je pa v treh barvah: bela, natur in kombinirana bela - natur.






(odgovor članu frcefela)
Neposredna povezava do sporočila: 4937
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:30:02   
m_o_i
previjalna komoda od Lip-a bo mojauser posted image  in tocno v paketu jo bom vzela! danes sem v eni stacuni tu pri nas nasla tocno to komodo za 255 evrov user posted image user posted image  sem rekla, da je mal draga, in mi je 10% gotovinski popust ponudla user posted image  kuj naj jo ma tam user posted image

san kapo dol pred tabo-RESNICNO!

danes sem spet cela sesuta; komaj gledam! verjetno je vreme krivo, ker pa ga taaaak nese, da je joj. samo je pa lepo pogledat skoz oknouser posted image  grem zaj eno kitico oddremat

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu strelkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4938
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:33:47   
Caia
Hvala vam za odgovore glede testa za sladkorno. Se ne bom obremenjevala, če mi ne naredijo, že ni potrebno. ;-)
Sicer komaj čakam naslednji petek, ko imam morfologijo. Jupi!!

Rodit grem v porodni center v Maria Saal. Sicer še nisem dogovorjena, a bom to storila v naslednjem mesecu. V porodnišnico NIKOLI več! Zdaj berem knjigo Moj porodni načrt in sem še bolj prepričana v to. Sem pa iz NM, tako da bo pot dolgaaa, a nimam druge izbire. Bolnišnično okolje me spravlja v depresijo. Prvič sem bila tam, ko sem mogla it rodit in izkušnja je bila katastrofalna. Sedaj vsaj vem, da imam možnost izbire.
Glede partonažne pa ni panike. Ti ravno tako pripada, brezplačno. Saj otrok je slovenski državljan in ima enake pravice kot tukaj rojeni! Jaz se bom dogovorila s patronažno, ki je že bila pri meni, ker je bila super, upam edino, da bo res TA lahko prišla, ker to imajo nekak ločeno glede na območja. Mi pa smo preseljeni :-(

srečanje - Če boste kdaj v LJ pridem zagotovo!

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4939
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 14:40:19   
strelkica
Caia Kje pa je to, Maria Saal? A to greš samoplačniško, al kako?

(odgovor članu Caia)
Neposredna povezava do sporočila: 4940
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 15:01:13   
Pingvinkica
Živjo punce!

Glede na to, da mene tudi tiščijo vse stare hlače, (razen enih ki se širijo skupaj z mano in za katere vedno molim, da mi jih ne bi razneslo čez rit...) sem šla včeraj v lov za nosečniškimi. Bila sem v H&M in C&A in v obeh bila razočarana nad ponudbo. V obeh sem našla skupaj le 4 hlače ustreznih velikosti, od tega so mi bile 2 všeč in sem jih kupila, nobene pa niso bile znižane, tako da sem plačala polno ceno (30 eur/kos). Sem res upala, da bo več izbire. Se vidi da sem bila razvajena od nakupovanja v tujini, kjer je izbira v primerjavi z našimi trgovinami res ogromna...

Previjalna - jaz jo nameravam kupiti še ta mesec. Pa ne vem kakšno naj kupim. Tiste plastične (ki bolj spominjajo na stojala) mi niso všeč, torej mora biti lesena s parimi predali oz. predali in kakšno polico. Razmišljam o tem ali naj ima pod previjalnim pultom tudi prostor za banjico ali tega ne rabim in naj kupim plastično banjico posebej... Ima katera (ki že ima otroke) izkušnje, kaj je boljše? Kje je bolj praktično da imaš previjalno - v kopalnici ali v otroški sobi? Bi bila vesela kakršnihkoli nasvetov.

srečanje - mene žal ne bo, ker če me še ta dan ne bo doma, bo moj kar 3 dni zaporedoma sam, ker imam po tem še 2 dni neke fešte na katere pa moram it. Tako da upam da se vam pridružim ob naslednji priliki. Ve pa pojejte še kak krof zame.

Lp

(odgovor članu strelkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4941
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 15:33:13   
emibu
angel_tian-ja mislim da so roki isti vendar mormo študentke/dijakinje oddat še neko posebno vlogo za nevem kaj točno...

nanny girl- mene pa joškice nit ne pečejo nit ne srbijo tut izcedka ni sam okol bredavičke mam razpokeuser posted image

meemee-glede na to da si imela morfologijo zelo zgodaj bo vrjetno drugič delj trajalo,tut men je rekla da bomo ponovile ,mislim tok bolš za tebe ne boš dvakrat vidla bebico..glede podatkov ti pa use v materinski knjižici piše...

j.b-se kr strinjam s tvojim mogoče neboš ti kriva se bo zrd te žlause in snega na cesti kdo v tebe zabiu pa je lahko kj zlo narobe z bebico veš..pol bo prepozn bolš d zei mal potrpiš...

frcafela-mene dostkrat peče sam nevem če lih u materniciuser posted image user posted image ampak tle pri začetku nožnice..trebušček otrdi jah kaj pa vem a ni to normalno da nebo zei skos mehki??mislim d bo ratu napet in trdi?

caia-kje pa je ta porodni center..in kakšna je razlika med P in tem centrom??se opr. sam nism tok seznanjen na tem področju...

pingvinkica-da boš vedla 30 eur za hlače se sploh ni tko ogromn..jst sm jih kupla z 25 z akcijo!! (50%) drugač bi ble pa 50user posted image user posted image
previjalne se pa tut men ne dopadejo tiste plastičneuser posted image amm drugač pa s tisto banco je tko d more bit pol vrjetno dost douga cevka da lahko odtočiš va bano je pa skor bolj priročno da kr zliješ ane? pa še jst sm uprašala za cevke v baby centru pa mi je rekla da je ful kratka in da jo morš met pa že tok bliz da lahk kr zliješ tk d odločitev je pa tvoja...



(odgovor članu nanny.girll)
Neposredna povezava do sporočila: 4942
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 15:33:13   
strelkica
Pingvinkica jaz ti svetujem, da imaš previjalno v sobi, tam kjer bo otrok, v vajini spalnici ali v otrokovi sobici. Kupi takšno, ki jo nato lahko uporabiš za predalnik, saj pravim meni je zelo všeč ta od Lip Poljčane, ki je v paketu e. Zelo prostorna sem si jo šla ogledat v Pikopolonico. Tudi podloga pride zraven. V kopalnici pa si lahko na pralnem stroju, (če ga imaš sveda v kopalnici, kjer boš kopala otroča), naštimaš eno tanjšo peno in jo oblečeš z blagom, tako da lahko otročka poštimaš po kopanju. to je moje mnenje iz izkušenj. Ker tiste previjalne z banjico so zelo ozke in meni se ne zdijo nič kaj ekstra, pa še ko otrok zraste nimaš kam z njo, razen da jo prodaš ali šenkaš naprej. Če imaš banjo, se kupi taka banjica za na banjo, če pa imaš dovolj prostora v kopalnici potem pa vzemi banjico na stojalu. to je moje mnenje no, saj veš vsak si po svoje uredi.

(odgovor članu Pingvinkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4943
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 15:34:19   
emibu
strelkica- se čist strinjam s tabo v vsemuser posted image user posted image

(odgovor članu strelkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4944
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 16:31:39   
frcefela
emibu, ne mislim otrdevanje trebuha v smislu, da se trebuh veča in s tem postaja trši, ampak na Braxton Hicksove popadke, ki so sicer neškodljivi, ampak nadležni. S temi lažnimi popadki pa je povezano tudi otrdevanje trebuha, ki je neškodljivo dokler se maternični vrat ne krajša, zato je tudi zelo pomembno preverjati dolžino mat, vratu v nosečnosti. So pa ti lažni popadki pogosti prii nosečnicah in te lahko doletijo še pred polovico nosečnosti.

(odgovor članu emibu)
Neposredna povezava do sporočila: 4945
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 16:57:33   
JB007
Tudi jaz sem iz Ljubljane in prav tako brez prevoza. Imava en avto, plus otroka v vrtcu, tako da kar naprej nekaj kombinirava.
Pri prejšnem otroku sem šla na 3d v Postojno in to dvakrat pa se nobenkrat ni kaj dobro videlo. Se je obakrat stiskal k maternici in imel nekakšen joga položaj tako da je zakrival obraz. Pa sem vmesa šla na kavo, poskakovala...pa se ni pustil motiti. Moja mami pa vseeno v nedogled razvija teorijo da UZ otroka moti in kako je ona pri dvojčkih mogla iti ne vem kam, da so ji naredili pregled in pri šestih mesecih ugotovili dvojčke. Sem jo nazadnje kar napizdila in ji rekla, daji ne bom več slikic kazala ker jih skozi spušča.
Aja pa sin bo star tri leta in se sploh ne pusti motiti in usmeriti svojo pozornost na očka. Mami mema rada, mami lubčka, mami stisnit, mami pravljice brala....... Me že prav skrbi kako bo. Ima katera kakšno idejo?

(odgovor članu nanny.girll)
Neposredna povezava do sporočila: 4946
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 18:05:45   
carly
Jb007 glede tamavga in navezanosti nate ti ne znam kej dosti pomagat, pri nas teh problemov nimamo, hvala bogu, je naša pri 14 mesecih čist atijeva punčkauser posted image , je pa res da se je tus skoz okvarjal z nju, že iz porodnišnice ven.

Previjalno imamo mi tudi od Lip Poljčan in sicer imamo kar komplet sobico Kristina, tako da bomo sedaj samo še eno posteljo dokupili ko jo bomo potrebovali, za začetek imamo pa košek.

Glede banjice in previjalne skupaj mislim da je popolnoma nepraktično, predvsem zato ker moraš nekako vodo not pa ven točit in je tista cevka mal nerodna no pa tud otroci ponavadi uživajo v kopeli in vse naokoli pošpricajo tako da ne vem kolk je potem kej fajn previjat če je vse vlažn.Mi imamo banjico na stojalu, prva dva meseca sva jo kopala v njeni sobi, potem pa v kopalnici ker je tak uživač v vodi da ji tudi slučajno ne mislim težit da ne sme brcat pa z rokicami čofat da ne bo mokro po tlehuser posted image .

Ena je spraševala glede tistega podstavka za na komodo, ta sobica ki jo imamo je natak način, komoda kot samostojna in potem ta previjalni del ki se ga da na komodo in s tem še poveča, ko ga pa ne potrebuješ več imaš pa navadno komodo.Men je to fajn.

Kaj ste še komentirale, a ja tašče, uf no coment, imamo tud eno tako vtikljivo, ki mora bit povsod zraven pa tamalo že na stopnicah čako ko od kje prideva pa non stop jo neki lubčka pa k seb tišči pa vsi vidmo da tamala tega sploh noče, da vtikovanja v naše življenje sploh ne omenajm, sva jo pa z mojmu zdej mal na realna tla postavla, tko da ne prleti glih na vsakih pet minut gor tko k je na začetku ko se je tamala rodila.
Ja smo pa tudi vsi v eni hiši, sicer vsak v svojem štuku sam kaj k je hodnik pa vhod isti.Ma pa bomo že jest na vsake tolk časa mal popizdim, kar pokasira moj, potem je pa na njem da uredi s svojo mamico, ker jest itak ne smem je takoj vse narobe če ji kaj nazaj rečem, no pa se poj mal vnese za kakšen mesec.

Spanje, imam hvala bogu vodno posteljo tako da nimam problemov z iskanjem primernega položaja, se pa še dobro spomnim kako je to, sem iz prve nosečnosti prišla z dopusta tako zmatrana zaradi neprespanih noči, da joj.

(odgovor članu JB007)
Neposredna povezava do sporočila: 4947
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 18:13:23   
biba88
ZASLEDILA SEM DA VAS ZANIMA KAKO JE S ŠTUDENTKAM KI SO NOSEČE IN ŠTUDENSKIM DRUŽINAM! JEST SEM TUT ŠTUDENTKA IN SEM NAŠLA FUL UPORABNE PODATKE NA ŠOU STRANI! NE KLIČITE NA CSD KER RITAM LENIM SE ITAK NČ NE DA  ŠE PREDSTAVIJO SE TEŽKOuser posted image






Študentske družine





ŠTUDENTSKE DRUŽINA

Študentske družine so »segment« študentov, ki imajo v času študija otroke oz. družino.
PREDPISI
Družinske prejemke opredeljuje Zakon o starševskem varstvu in družinskih prejemkih. S tem zakonom se ureja zavarovanje za starševsko varstvo in pravice, ki iz tega izhajajo, družinske prejemke, pogoje in postopek za uveljavljanje posameznih pravic ter druga vprašanja glede izvajanja tega zakona.
PRAVICE V ZVEZI S ŠTUDIJEM
Predpisi, ki urejajo to področje:

»Študentke matere, ki v času študija rodijo, imajo pravico do podaljšanja študentskega statusa za eno leto za vsakega živo rojenega otroka« (ZVis, 70. člen).

V praksi to pomeni, da lahko mamica študentka podaljša absolventski staž za eno leto več kot ostali študenti.

»Študentu miruje status študenta v času  materinstva, očetovstva ali bolniške odsotnosti, daljše od enega leta.«

»Kandidatom, ki prosijo za tretji vpis v redni študij komisija izjemoma odobri sprejem prijave za vpis v redni študij, če dokažejo, da v prvem ali ponavljajočem letniku istega ali drugega študijskega programa, niso mogli izpolnjevati študijskih obveznosti zaradi:
  • materinstva,...«

Vsak študent ima namreč možnost dveh  rednih vpisov v prvi letnik ali pa en redni vpis v prvi letnik in eno ponavljanje. Izjemoma pa se lahko študent vpiše tudi tretjič v prvi letnik oz. se vpiše redno v prvi letnik kljub temu, da je v prvi letnik že bil enkrat redno vpisan in  in je enkrat že ponavljal. Materinstvo se smatra kot razlog, da na prejšnjem študijskem programu nisi mogla izpolnjevati študijskih obveznosti.
DRŽAVNA ŠTIPENDIJA

Zakon o štipendiranju se je začel uporabljati 1. septembra 2008. Odslej državne štipendije (prej republiške) urejajo pristojni centri za socialno delo.
Členi zakona o štipendiranju, ki se nanašajo na študentske družine so:
19. člen, ki pravi da  »Če je vlagatelj sklenil zakonsko zvezo..ali postane roditelj ter skrbi za otroka, se kot družinski člani upoštevajo: - zakonec oziroma oseba, s katero vlagatelj živi v življenjski skupnosti, ki je po zakonu, ki ureja zakonsko zvezo in družinska razmerja, v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo..«.
To pomeni, da ti v vlogo za štipendijo ni potrebno navajati dohodkov tvojih staršev, ampak samo tvoje, otrokove in partnerjeve (če ga imaš).
47. člen določa, da mora štipendist štipenditorja obveščati o vseh spremembah, ki vplivajo na štipendijo »v roku 8 dni od nastanka spremembe, ki bi lahko vplivala na štipendijsko razmerje, oziroma od takrat, ko je zanjo izvedel«.
Štipenditorju je potrebno sporočiti vsako spremembo, še zlasti pa: »prekinitev ali konec izobraževanja, spremembo vrste in področja izobraževanja, sklenitev pogodbe o zaposlitvi oziroma začetek opravljanja samostojne registrirane dejavnosti, nastop starševskega dopusta ter dopusta za nego in varstvo otroka, število in status oseb, ki se upoštevajo pri ugotavljanju upravičenosti do štipendije in njihove dohodke ter druge okoliščine, ki se nanašajo na štipendijsko razmerje.«
Center za socialno delo za državne štipendije v primeru sprememb, ki vplivajo na štipendijsko razmerje, po uradni dolžnosti razveljavi odločbo, s katero je bilo odločeno o štipendiji, ter ponovno odloči o štipendiji na podlagi spremenjenih okoliščin od prvega dne naslednjega meseca po nastanku spremembe.
48. člen, ki pravi, da »Štipendijsko razmerje pri državni štipendiji ali Zoisovi štipendiji miruje, štipendija za tekoče šolsko oziroma študijsko leto pa se ne izplačuje štipendistu, ki ni izdelal letnika, dovoljen pa mu je ponovni vpis v isti letnik, razen če letnika ni izdelala zaradi dokazanih opravičljivih zdravstvenih razlogov ali zaradi starševstva.«
Zakon o štipendiranju smatra starševstvo kot opravičljiv razlog, da letnika ne izdelaš in ti zato ob takojšnjem ponavljanju letnika štipendija pripada. Te pravice pa se ne more uveljavljati kasneje in tudi ne v podaljšanem absolventskem stažu, saj Zakon o štipendiranju določa, da se lahko štipendija v absolventskem stažu izplačuje: »tudi v času absolventskega staža do diplome, vendar v celotni dobi izobraževanja le eno študijsko leto.«
Zakon tudi določa, da lahko starševstvo uveljavlja tisti od staršev, ki prejema starševski dodatek.
50. člen Zakona o štipendiranju govori o vračilu štipendije. Štipendijo je potrebno vrniti za letnik, ki ga ne zaključiš uspešno.
»Pristojni center za socialno delo za državno štipendijo oziroma sklad  za Zoisovo štipendijo lahko na prošnjo štipendista odloži vračilo štipendije ali dovoli obročno vračanje štipendije za enako dobo, kot je bila doba prejemanja štipendije, če štipendist iz utemeljenih razlogov štipendije ne more vrniti v enkratnem znesku.« Kot utemeljen razlog »se šteje dalj časa trajajoča bolezen oziroma poškodba ali starševstvo štipendista, ki je vplivalo na potek študija.«
PREŽIVNINA
Da kot študent - starš lahko na pristojnem centru za socialno delo zaprosiš za družinske prejemke in denarno socialno pomoč, si moraš najprej urediti preživljanje zase s strani svojih staršev (če si mlajši/mlajša od 26 let in če te tvoj partner ni sposoben preživljati) in preživljanje svojega otroka s strani njegovega očeta/matere, če niste prijavljeni kot dvostarševska družina.
Preživninska obveznost izhaja iz starševske pravice, ki zagotavlja otroku, da ga starši preživljajo do njegovega 18. leta, če pa se redno šola, ga morajo starši preživljati do 26. leta.
In ker morajo po zakonu  najprej starši preživljati otroka, šele če starši otroku ne morejo zagotoviti dovolj sredstev za preživljanje, je le-ta upravičen do pomoči s strani države.
Dogovor o preživnini zase (če si starejši od 18 let ter mlajši od 26 let), lahko skleneš skupaj s starši pri notarju, seveda pod  pogojem, da ste glede zneska preživnine sporazumni. V primeru, da se glede zneska preživnine ne morete sporazumeti in nastane spor, moraš pri pristojnem okrožnem sodišču vložiti tožbo za preživnino.
Da bi z otrokovim očetom  uredila preživnino za otroka pa morata na pristojno Okrožno sodišče oddati vlogo o sporazumnem preživljanju  mladoletnih otrok.
JAVNI JAMSTVENI IN PREŽIVNINSKI SKLAD RS

Če eden od staršev ne skrbi več za preživljanje otroka, je z Zakonom o Javnem jamstvenem in preživninskem skladu RS (Uradni list RS, št. 78/2006) urejeno tudi izplačevanje nadomestil preživnin ob izpolnjenih zakonskih pogojih.
Za zagotavljanje uveljavljanja pravice do nadomestila preživnine otrokom, ki jim je s pravnomočno sodbo, začasno odredbo oziroma dogovorom pri centru za socialno delo določena preživnina, vendar je preživninski zavezanci ne plačujejo je zadolžen Javni jamstveni in preživninski sklad Republike Slovenije 
Kotnikova 28, 1000 Ljubljana
Brezplačna telefonska številka: 080 14 14
Telefon: (01) 4720 990
Do izplačila nadomestila preživnine je upravičen tisti otrok:

  • ki mu je s pravnomočno sodbo oziroma z dogovorom pri centru za socialno delo določena preživnina, ki jo zavezanec ne plačuje,


  • ki je državljan Republike Slovenije in ima stalno prebivališče v Republiki Sloveniji,


  • ki je tujec in ima stalno bivališče v Republiki Sloveniji, če je tako odločeno z meddržavnim sporazumom ali ob pogoju vzajemnosti,


  • ki še ni star 18 let,


  • katerega izvršba je bila neuspešna oziroma postopek še ni končan, pa je od vložitve predloga za izvršbo preteklo že več kot 3 mesece.

Preživninski zavezanec ne plačuje preživnine, če ta ni plačana zaporedoma tri mesece oziroma če jo plačuje neredno. To pomeni, da v zadnjih dvanajstih mesecih dolguje vsaj tri povprečne mesečne preživnine.
Nadomestilo preživnine ne pripada otroku, ki:

  • živi v skupnem gospodinjstvu s preživninskim zavezancem,


  • je oddan v rejništvo,


  • je zaradi vzgoje, šolanja ali usposabljanja nameščen v zavod, v katerem ima pretežno brezplačno oskrbo.

Zahtevo vloži otrokov zakoniti zastopnik.
Pravica do izplačila nadomestila preživnine traja do dopolnjenega 15. leta starosti oziroma do 18. leta, če otrok ni v delovnem razmerju.
Višina nadomestila preživnine se usklajuje s količnikom uskladitve preživnin in nadomestil preživnin, odvisna pa je od otrokove starosti
POMOČ OB ROJSTVU OTROKA
Pomoč ob rojstvu otroka je enkratni denarni prejemek, namenjen nakupu opreme za novorojenčka. Namesto denarja je mogoče v enaki vrednosti izbrati opremo za novorojenčka v obliki zavitka. Pravico ima vsak otrok, katerega mati ali oče ima stalno prebivališče v Republiki Sloveniji. Pravico uveljavlja mati ali oče na centru za socialno delo, ki je krajevno pristojen po materinem stalnem prebivališču. Če mati nima stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji, pravico uveljavlja oče na centru za socialno delo, ki je pristojen po očetovem stalnem prebivališču.

Za pridobitev pomoči ob rojstvu otroka potrebuješ potrdilo ginekologa o predvidenem datumu poroda, fotokopije osebnega dokumenta, davčne številke, EMŠO in bančne kartice.

Pravico uveljavlja eden od staršev najkasneje 60 dni po rojstvu otroka. Po tem roku pravice ni več mogoče uveljaviti!

Več informacij:


OTROŠKI DODATEK
Ta dodatek predstavlja dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka, kadar dohodek na družinskega člana ne presega 99% povprečne plače v Republiki Sloveniji v preteklem koledarskem letu oziroma v predpreteklem koledarskem letu, če se otroški dodatek uveljavlja v mesecu januarju, februarju ali marcu.

Osnovni pogoj za pridobitev pravice do otroškega dodatka je državljanstvo Republike Slovenije (ali izpolnjevanje pogoja vzajemnosti), kar v praksi pomeni, da je to ena najbolj univerzalnih pravic pri nas – v stilu »en otrok, en dodatek.«

Z izpolnjenim obrazcem za otroški dodatek, ki ga lahko kupiš v vsaki papirnici ali ga najdeš na spletni strani Ministrstva za delo, družine in socialne zadeve ali na portalu e- uprave (za izpolnjevanje in oddajo vloge potrebujete digitalno potrdilo), pojdi na center za socialno delo v občini stalnega bivališča otroka. Vendar ne odlašaj, če pravico uveljavljaš v roku 90 dni po otrokovem rojstvu, boš otroški dodatek prejemal od otrokovega rojstva, če boš ta rok zamudil, se ti bo pravica priznala s prvim dnem naslednjega meseca po vložitvi zahtevka.

In ne pozabi, da je potrebno vlogo vsako leto »obnoviti« - vložiti je treba novo vlogo za priznanje pravice do otroškega dodatka, in sicer v mesecu, v katerem se izteče pravica do otroškega dodatka.

Odločbo je potrebno dobro prebrati - iz nje je razvidno koliko časa traja pravica do otroškega dodatka, kdaj preneha, kolikšna je višina otroškega dodatka in ali je potrebno v času prejemanja otroškega dodatka posredovati kakšna dodatna dokazila (npr. potrdilo o šolanju).

Informativni izračun otroškega dodatka
Več informacij:


STARŠEVSKI DODATEK
Starševski dodatek je denarna pomoč staršem, kadar po rojstvu otroka le-ti niso upravičeni do starševskega nadomestila (povedano preprosto: zaposleni starši imajo porodniški dopust in prejemajo porodniško nadomestilo plače; nezaposleni, torej tudi študenti, so upravičeni do starševskega dodatka).

Dodatek znaša v letu 2009 193,24€  mesečno. Izplačuje se 12 mesecev od dneva otrokovega rojstva. Pravico lahko mati uveljavlja 30 dni pred predvidenim datumom poroda, najkasneje pa 30 dni po porodu (sicer za tisti mesec izgubi pravico nadomestila).

Izplačevanje se začne, ko na CSD pošljete otrokov rojstni list. Vse ostale priloge sovpadajo s tistimi, ki ste jih vložili za pridobitev opreme za novorojenca. Na CSD povprašaj ali je potrebno ta dokazila prinesti znova ali lahko uporabijo že pridobljena.

Več informacij:

DODATEK ZA NEGO OTROKA, KI POTREBUJE POSEBNO NEGO IN VARSTVO
Ta pomoč je namenjena kritju povečanih življenjskih stroškov, ki jih ima družina zaradi varstva in nege otroka, ki je hudo bolan, telesno prizadet, ali z motnjami v telesnem in duševnem razvoju. Za dodatek (in dodatne informacije) zaprosiš na centru za socialno delo v kraju stalnega prebivališča.

Več informacij:

DENARNA SOCIALNA POMOČ
Do denarne socialne pomoči so upravičene osebe, ki zase in za svoje družinske člane ne morejo zagotoviti sredstev v višini minimalnega dohodka iz razlogov, na katere ne morejo vplivati. Med takšne razloge spada tudi materinstvo v času rednega študija.

Ker so študente do 26. leta starosti v času študija (ko imajo status študenta) dolžni skladno z zakonom preživljati starši, si moraš najprej urediti preživnino s strani staršev, šele nato lahko zaprosiš za denarno socialno pomoč. 

Višina denarne socialne pomoči za družino se določi kot razlika med seštevkom minimalnih dohodkov, ki po tem zakonu pripadajo posameznim družinskim članom, in seštevkom lastnih dohodkov, ki se ugotovijo, kot to določa zakon.

Minimalni dohodek za posameznega člana se v razmerju do osnovnega zneska določi po naslednjih merilih:

  • prva odrasla oseba v družini 1

  • vsak naslednji družinski član 0,7

  • otrok do 18 let oz. starejši od 18 let, a se redno šola 0,3

Višina minimalnega dohodka za enostarševsko družino se poveča za 30 odstotkov osnovnega zneska minimalnega dohodka. V lastni dohodek se štejejo: dediščine, darila, dohodki, prejemki, ki so viri dohodnine ter vsi drugi dohodki in prejemki, čeprav niso obdavčljivi, in sicer v obdobju treh mesecev pred mesecem vložitve vloge, tudi preživnina.
Na Centru za socialno delo v občini stalnega bivališča ali na spletni strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve dobiš obrazec za dodelitev denarne socialne pomoči, katerega je potrebno izpolniti, priložiti vsa potrebna dokazila in vročiti pristojnemu centru za socialno delo do 20. dne v mesecu.
Denarna socialna pomoč se izplačuje enkrat mesečno, prvič pa se dodeli največ za tri mesece. Po izteku te dobe je treba zanjo ponovno zaprositi, če se okoliščine niso spremenile. Ponovno se lahko dodeli za največ šest mesecev.
Več informacij: MDDSZ - Denarna socialna pomoč
IZREDNA DENARNA SOCIALNA POMOČ
Izredna denarna socialna pomoč (v nadaljevanju: IDSP) se lahko dodeli le, če so podani utemeljeni razlogi.

IDSP se lahko dodeli posamezniku oz. družini, ki se znajde v materialni ogroženosti zaradi izrednih stroškov, povezanih s preživetjem, na nastanek katerih posameznik oz. družina ne more oz. ni mogla vplivati!

T.i. "redna" denarna socialna pomoč (v nadaljevanju: DSP) je namenjena preživljanju, IDSP pa se lahko dodeli le v izrednih okoliščinah, v primeru, če je navkljub dodeljeni DSP ali dohodkom, ki presegajo minimalni dohodek - t.i. cenzus, preživetje posameznika ali družine ogroženo.

V vlogi za dodelitev IDSP morate natančno navesti:

  • Namen - zakaj potrebujete pomoč 

  • Razlog, zakaj tega ne morete kupiti ali plačati z DSP, plačo ali pokojnino 

  • Dokazila (ki jih vlogi tudi predložite), s katerimi dokažete , da ste imeli oz. imate stroške, ki jih z dohodkom me morete poravnati - upoštevajo se le stroški, ki so namenjeni osnovnemu preživetju, oz. za stvari, ki so nujne za preživetje 

  • Predvidena višina IDSP, ki bi zadoščala za pokritje izredne materialne ogroženosti - obvezno navedite znesek.

V roku 15. dni po prejemu IDSP morate centru za socialno delo predložiti dokazila o namenski porabi sredstev!
V kolikor centru za socialno delo ne posredujete dokazil o namenski porabi sredstev oz. je iz dokazil razvidno, da ni šlo za namensko porabo sredstev, 18 mesecev ne boste upravičeni do IDSP !
KJE UVELJAVLJAŠ SVOJE PRAVICE?
Center za socialno delo

Na Centru za socialno delo v kraju stalnega bivališča lahko urediš: pomoč ob rojstvu otroka, otroški dodatek, starševski dodatek, dodatek za otroka, ki potrebuje nego in varstvo in denarno socialno pomoč.
Od 1. septembra 2008 dalje se vloge za državne (prej republiške štipendije) oddajajo na pristojnih centrih za socialno delo, vloge za zoisove štipendije pa na Javnem skladu RS za razvoj kadrov in štipendije.

Klub študentskih družin Slovenije (KŠDS)
Z namenom pomagati študentom, ki so zašli v še neznane vode starševstva in da bi čim lepše preživeli študijska leta ter svojim malčkom zagotovili kar najlepše otroštvo, v Klubu informirajo, svetujejo, pomagajo in organizirajo različne prireditve, morje, izlete, taborjenja, likovne delavnice in še in še … Ukvarjajo se tudi z aktualno zakonodajo ter trendi socialne politike. Trudijo  se tudi opozarjati državo in njene institucije na njihove dolžnosti.
Več na spletni strani Kluba študentskih družin. 
Kontakt:
Klub študentskih družin Slovenije; KŠDS
Kersnikova 4, 1000 Ljubljana
e-pošta:

\n
studentske.druzine@gmail.com



E-poštni naslov je zavarovan pred nezaželeno pošto, za ogled potrebujete Javascript



E-poštni naslov je zavarovan pred nezaželeno pošto, za ogled potrebujete Javascript Slovenski Karitas
Na Slovenski Karitas skrbijo tudi za študentske družine. Nudijo pogovor in svetovanje, mesečni paket osnovnih živil in otroške hrane, oblačila za otroka in starše, paket za novorojenčka ...
Njihov kontakt:
Kristanova ulica 1, Ljubljana.
Telefon:  (01) 300 59 60.
Fundacija Študentski tolar
Fundacija Študentski tolar, Ustanova ŠOU v Ljubljani večkrat letno objavi razpis za denarno pomoč študentom v stiski. Pri dodeljevanju pomoči se kot glavna kriterija upoštevata trenutna stiska študenta in splošni socialni položaj študenta. Cilj razpisa je dodelitev nepovratne denarne pomoči študentom, ki študirajo na visokošolskem ali univerzitetnem zavodu članice ŠOU v Ljubljani in imajo status študenta oziroma so prvo leto brez statusa ter niso v rednem delovnem razmerju ali prijavljeni na Zavodu RS za zaposlovanje kot iskalci zaposlitve.
Informacije o aktualnih razpisih najdeš na spletni strani ŠOU v Ljubljani in na spletni strani Fundacije Študentski tolar .
Denarne pomoči posameznih občin
Posamezne občine nudijo različne oblike denarnih pomoči svojim občanom, kot npr. pomoč ob rojstvu otroka, enkratna denarna pomoč, šolska prehrana itd.
Za več informacij se obrni na občino v kraju stalnega bivališča!
VRTEC
Na podlagi 32. člena Zakona o vrtcih so: »Starši, ki prejemajo denarno socialno pomoč po predpisih o socialnem varstvu, so plačila oproščeni.«
V papirnici kupiš obrazec za znižano plačilo vrtca, ga izpolniš, priložiš vsa potrebna dokazila ter fotokopijo odločbe za denarno socialno pomoč in vse skupaj odneseš na občino, na oddelek za socialno varstvo.
Za tiste, ki ne prejemate denarne socialne pomoči, pa od 1. septembra 2008 dalje velja naslednja določba 32. člena Zakona o vrtcih: »Če je v vrtec vključen več kakor en otrok iz družine, starši za starejšega otroka  plačujejo za en razred nižjo ceno, za mlajše otroke pa so plačila oproščeni. Za otroka, vključenega v program vrtca, ki je dopolnil starost treh let, starši plačajo 50% plačila, ki jim je v skladu z zakonom določeno kot plačilo staršev za vrtec.«
LETO POKOJNINSKE DOBE
Po zakonu o pokojninskem in invalidskem zavarovanju je država dolžna plačevati prispevek za obvezno pokojninsko zavarovanje od zneska minimalne plače za enega od staršev, ki skrbi za novorojenega otroka v prvem letu njegovega življenja, če:

  • ta roditelj ni obvezno pokojninsko zavarovan po drugi pravni osnovi

  • ima stalno prebivališče v Sloveniji

  • je otrok slovenski državljan

Trenutno Republika Slovenija plačuje prispevke avtomatično vsem, ki so upravičeni do starševskega dodatka (vsem materam, ki so slovenske državljanke in imajo stalno prebivališče v Republiki Sloveniji, ki nimajo pravice do denarnega nadomestila za čas porodniškega dopusta ali drugega nadomestila plače, na podlagi pisnega dogovora z materjo pa tudi očetom po 105 dneh, če izpolnjujejo iste pogoje kot mati).
BIVANJE V ŠTUDENTSKEM DOMU
Na podlagi Pravilnika o subvencioniranju bivanja študentov imajo študentje z otroki nekaj ugodnosti pri sprejemu in bivanju v študentskem domu: »Subvencija se dodeljuje tudi za partnerico ali partnerja študentke ali študenta z otrokom… Subvencija se dodeljuje tudi za otroka študentke ali študenta.«
Partnerica ali partner študentke ali študenta mora izpolnjevati naslednje pogoje:
  • so državljani Republike Slovenije

  • imajo status študenta in se izobražujejo po študijskih programih, ki se izvajajo kot redni študij, ter niso v delovnem razmerju ali samozaposleni,

  • imajo status študenta in se izobražujejo po študijskih programih, ki se izvajajo kot izredni študij najmanj tri dni v tednu, ter niso v delovnem razmerju ali samozaposleni.


  • Pri sprejemu v študentski dom se študentu z otrokom, ki bo imel med študijem otroka pri sebi, k skupnemu številu točk, prišteje še 100 točk.


  • Ne glede na rok za oddajo prošenj za sprejem v študentski dom, lahko za sprejem v študentski dom  zaprosi študentska družina, če je bil otrok rojen po tem roku, ali zaradi kakšnih drugih dejavnikov, ki vplivajo na socialni položaj družine, ki so se zgodili po tem roku.


  • Študentske družine so nastanjene v apartmajih, katerih število je omejeno. Družinam sta zaenkrat namenjena 2 bloka v študentskem naselju v Rožni Dolini (blok XI in XII).


  • Mati oziroma oče študent ima pravico do podaljšanja bivanja v študentskem domu zaradi starševstva, in sicer eno leto (ne glede na število otrok).


  • Študentska družina lahko zaprosi tudi za bivanje pri zasebniku s subvencijo. Za pridobitev pravice do subvencije je postopek enak, kot postopek za pridobitev pravice do bivanja v študentskih domovih. Subvencija se dodeli za največ 10 mesecev v študijskem letu (od podpisa pogodbe do 31. julija). Zasebnika, pri katerem bo družina bivala, si mora le-ta poiskati sama. Pomoč pri iskanju stanovanj pri zasebnikih nudi Brezplačna posredovalnica sob - m2: Svetovalnica .

Več informacij najdeš na spletni strani Študentskih domov v Ljubljani .

SUBVENCIONIRANA PREHRANA
Vsaka študentska družina je upravičena do nakupa desetih (10) dodatnih bonov za študentsko prehrano na mesec za vsakega otroka. Če ima družina 2 otroka, je torej upravičena do nakupa dvajsetih (20) dodatnih bonov itd.
Pojdi v Pisarno za študentsko prehrano na ŠOU, Kersnikova 4, Ljubljana (pritličje; prva vrata desno v avli), kjer ti bodo ob predložitvi rojstnega lista otroka, izdali potrdilo o upravičenosti do nakupa dodatnih bonov.

ŠTUDENTSKA SVETOVALNICA ŠOU
www.svetovalnica.com
Kersnikova 4
1000 Ljubljana
Svetovanje za študentske družine
Študentsko naselje; Rožna dolina/blok 4 \n E-poštni naslov je zavarovan pred nezaželeno pošto, za ogled potrebujete Javascript " target=_blank>


\n
svetovalnica.druzine@sou-lj.si



E-poštni naslov je zavarovan pred nezaželeno pošto, za ogled potrebujete Javascript




01/423 67 64
sreda: 9.00 - 15.00
pon in petek (dosegljivi na mobitel): 9.00-12.00
031/ 290 897
Zadnje spremembe in popravki: Anja Kozina, 17/9/2009

(odgovor članu carly)
Neposredna povezava do sporočila: 4948
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 18:16:43   
biba88
UPAM DA VAM BO KAJ POMAGALO ČE MATE PA KAKŠNO VPRAŠANJE PA NAJBOLJ DA NA ŠOU POKLIČETE MAM Z NJIMI KR KUL IZKUŠNJE!
drgač pa študentski materi pripada otroško nadomestilo, dokladi in štipendija lohk zaprosš za socialno pomoč sam morš pol prikazat prihodke svojih staršev ker si pač še šolan otrok po zakonu in so te dolžni oni preživlat!

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 4949
   RE: Majčice 2010
8.1.2010 18:48:19   
K_a_t_i
Mi imamo tako previjalno:
http://album.ringaraja.net/index.php?page=image&ID=36871#imageShow
od Izi mobil. Takrat je bila 50.000sit. Je pa zelo uporabna. Postavljeno mamo pa v otroški sobici.
K.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu biba88)
Neposredna povezava do sporočila: 4950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  196 197 [198] 199 200   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  196 197 [198] 199 200   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?