|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:37:14   
oka
zakaj? a to je po Jansevskem nacelu "ce nisi z nami, si pa proti nam"?


evo, vi, ki vam gre ta moja odlocitev tolk v nos, dajte men zdej razlozit, zakaj vas to tolk moti? za mene je krst tolk nepomemben, kot da grem v McDonalds in popijem Coca-Colo.
zakaj je to en tak big deal?


Po mojem si me narobe razumela (btw. daleč, od tega, da bi se držala Janševega načela, sem čisto na drugem bregu).Daleč od tega, da bi šlo meni kaj v nosi, ker v končni fazi tvoja odločitev name nima nobenega vpliva in je tvoja. Moj post je bil mišljen bolj kot vzpodbuda tebi, da ne rabiš zaradi vaških tet in strahu pred šikaniranjem zatreti svoje prepričanje. Nismo več v dobi inkvizicije in naše otroke čakajo večje dileme kot pa biti ali ne biti krščen.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:39:31   
ajsek
Jaz bom poskrbela, da moj otrok ne bo drugih zmerjal. Vaši otroci so pa vaša odgovornost user posted image Zato pa pozivam k strpnosti. Otroci staršev, ki tukaj rohnite proti Cerkvi ali proti nevzgojenim poganom, skoraj zagotovo ne bodo odrasli v strpne ljudi, ker ne bodo imeli tega zgleda. In tako se bodo naši vnuki čez nekaj desetletij zmerjali s pankrti in farji.

In še vedno sem proti verouku v okviru podaljšanega bivanja, ne mi tega podtikat.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:40:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


Ravno tako, kot jaz špekuliram, da "duhovnik" ne bi prišel učit enega učenca, ti špekuliraš, da šola tega ne bi omogočila in govoriš o diskriminaciji. A pa si se sploh že pozanimala, če bi bilo to mogoče? A boš raje svojega otroka vozila nekam drugam, zato da ti ne bo odvzet tvoj argument. Oziroma drugače, če bi imela možnost verouka nekje blizu, a bi jo izkoristila? In kaj bi si takrat mislila o človeku, ki ti meče polena pod noge iz sovraštva do tvoje vere? Ker za to tu v resnici gre.
Moja logika je preprosta. Briga me, kdo hodi k verouku. Moji otroci najverjetneje ne bodo. Hkrati se pa ne mislim vtikat v to, kam sosedova Špelca hodi ob torkih popoldne. In ne mislim delat sranja, če bo njenim staršem popoldanska logistika olajšana s strani kogarkoli. Kot da imam kaj od tega, če se vozijo v drug kraj.



Ne, nisem se pozanimala in se tudi ne bom.....ker mi je država LE dolžna omogočiti, da svobodno izražam svojo vero in to mi slovenska država omogoča......verouk pa PO MOJEM mnenju ne sodi v šolske prostore, zaradi razlogov, ki sem jih na teh straneh že neštetokrat navedla.....

Mene tudi ne briga, kdo hodi k verouku in kdo ne.....briga pa me, če se to dogaja v prostorih javne šole (ne bom se spuščala v tehnične podrobnosti tega, kdo plačuje gretje in elektriko v prostorih javne šole in kdo v župnišču, ker potem lahko še pišemo romane o tem komu to najbolje ustreza).....briga me, če se "zlorablja" zakonska možnost v "izjemnih primerih", ker se na ta način vrši diskriminacija do drugih verujočih.....

In ne vem zakaj si uporabila besedno zvezo sovraštvo do tvoje vere in metanje polen pod noge.....user posted image A se ti ne zdi to malo prehudo zgolj za izražanje svojega mnenja.....user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 11.12.2009 12:41:48 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:44:03   
miapia
Ne vem, kje so tisti časi, ko smo po pouku, 1x na teden hodili k kršanskemu verouku v cerkev, nedaleč stran od doma, kjer smo bolj ali manj poslušali duhovnika, pred in po tem pa smo se predvsem družili. Ne vem, zakaj je treba vlačiti po stotih straneh stvar, ki niti ni dokončna niti dobro opredeljena. Krščanskega verouka v šolah ne bo, vsaj obveznega ne, ker nikomur po ustavi ne moremo vsiliti vere. Če bo pa potekal v šolskih prostorih, zgolj prostovoljno, potem pa kar. V šoli ali pa v cerkvi, je čisto vseeno.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:44:36   
ajsek
Ne, v tej temi opažam ogromno sovražne nastrojenosti do Cerkve. Manj obratnih primerov, ampak to verjetno tudi zato, ker se ljudje ne upajo oglasit. Po vaših pripovedovanjih o šikaniranju ateistov (ki jim čisto verjamem, btw), sklepam, da tudi druga stran ni ravno miroljubna in polna krščanske ljubezni in razumevanja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 13:02:45   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Jaz bom poskrbela, da moj otrok ne bo drugih zmerjal. Vaši otroci so pa vaša odgovornost user posted image Zato pa pozivam k strpnosti. Otroci staršev, ki tukaj rohnite proti Cerkvi ali proti nevzgojenim poganom, skoraj zagotovo ne bodo odrasli v strpne ljudi, ker ne bodo imeli tega zgleda. In tako se bodo naši vnuki čez nekaj desetletij zmerjali s pankrti in farji.

In še vedno sem proti verouku v okviru podaljšanega bivanja, ne mi tega podtikat.

Ti pa meni ne podtikaj nestrpnosti, zaradi kritike Cerkve kot ustanove. Kritika ni nestrpnost.


(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 13:37:00   
miapia
A je tu kakšen protestant, musliman, budist, (...), ki želi izraziti svoje mnenje? Očitno je, da se tu bije boj kristjani vs. ateisti. Niste sami, to veste?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 13:45:07   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Ne vem, kje so tisti časi, ko smo po pouku, 1x na teden hodili k kršanskemu verouku v cerkev, nedaleč stran od doma, kjer smo bolj ali manj poslušali duhovnika, pred in po tem pa smo se predvsem družili. Ne vem, zakaj je treba vlačiti po stotih straneh stvar, ki niti ni dokončna niti dobro opredeljena. Krščanskega verouka v šolah ne bo, vsaj obveznega ne, ker nikomur po ustavi ne moremo vsiliti vere. Če bo pa potekal v šolskih prostorih, zgolj prostovoljno, potem pa kar. V šoli ali pa v cerkvi, je čisto vseeno.


Podpis! Se povsem strinjam!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 14:00:13   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Ti pa meni ne podtikaj nestrpnosti, zaradi kritike Cerkve kot ustanove. Kritika ni nestrpnost.



sicer sem rekla, da ne bom pa vseeno....

Kalbo, daj se nekrat odloči proti čemu si oz. na kaj dejansko se nanša tvoj kritika.

-najprej si govoril, kdo je in  ni pravi vernik...smo prišli do zaključka, da o tem ne more nihče odločat

-o veri in RKC sodiš na podlagi zgodovine....moti te čisto vse kar je z RKC povezano...vse. Colt vam je lepo napisal dobre strani s katerimi se RKC ukvarja, pa tega nihče od vas ne bo priznal.

-rekel si, da verouk ne sodi v šolo in pika. Pa se vsi, popolnoma vsi strinjamo, da ne v šolski program, ker možnost izbire izgine, ampak v izjemnih primerih.  Nekje na koncu, si pa si premislil, da pa popoldne, ko ni pouka lahko imajo verouk.

-zdaj pišeš  o pankrtih...pa kaj je s tabo? V katerem stoletju si ostal? Al se pa družiš z ljudmi, ki so ostali v nekem starem svetu user posted image

Kaj se pa ti je zgodilo takšnega? Al je to samo na podlagi zgodovine in medijskih poročanj?

Verjamem, da imajo ljudje slabe izkušnje. Tud nekateri župniki niso za nikamor, kaj šele za v cerkev. Da bi pa tako na grobo posploševala, pa ne morem.



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 14:03:13   
mika
.

< Sporočilo je popravil mika -- 11.12.2009 14:04:12 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 19:15:35   
dadd0
Ajsek, tebi očitno ni jasno, da po veljavni slovenski zakonodaji verouk nima kaj iskati v šolah. Če večina bo za takšno potezo, pač ga bo dosegla po demokratski poti. Za enkrat veljavna zakonodaja tega ne dovoli.

Tudi osebno mislim, da verouk (ne samo RKC, katerkoli drugi) ni zaželjen v šoli.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 19:26:52   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
...ampak v preteklem mesecu sem pomagal sezidati tri hiše, naučil šest afričanskih otrok osnov angleščine in trem pretepenim materam uredil varno bivanje.
...
Nima pojma kako delujejo redovnice. Kako delujejo misionarji.,.


Tole je vse zelo pohvalno, user posted image  user posted image  samo bi pa rada pripomnila, da ti ljudje (pa verjetno tudi ti) počnejo to, ker to želijo početi, ker radi pomagajo drugim in ne zaradi same cerkve. Pa tudi niso redovnice in misijonarji edini tovrstni humanitarci - je še ogromno drugih ljudi, ki počnejo isto, ki živijo za to, da pomagajo drugim, pa nimajo prav nobene veze z nobeno cerkveno institucijo. Ta želja pomagati ne izhaja v osnovi iz cerkvene institucije ampak iz človeka kot takega.

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 19:37:59   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Očitno je, da se tu bije boj kristjani vs. ateisti. Niste sami, to veste?


Nekateri se ne prištevamo ne h kristjanom ne k ateistom. Tisti, ki ne verjamemo, da je bil Jezus božji sin še nismo zato ateisti.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 11.12.2009 19:39:59 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 19:45:25   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Očitno je, da se tu bije boj kristjani vs. ateisti. Niste sami, to veste?


Nekateri se ne prištevamo ne h kristjanom ne k ateistom. Tisti, ki ne verjamemo, da je bil Jezus božji sin še nismo zato ateisti.

Ok, no, pa mnenje tistih, ki ste vmes. Me pa zanima, kaj si potemtakem?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:11:21   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Ok, no, pa mnenje tistih, ki ste vmes. Me pa zanima, kaj si potemtakem?

Ah - to je too complicated za razlagat. user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:14:07   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Ok, no, pa mnenje tistih, ki ste vmes. Me pa zanima, kaj si potemtakem?

Ah - to je too complicated za razlagat. user posted image

Ja, bi RR pregorel. V kolikor že ni.user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:35:00   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Misek, tole kar si napisala ne bo držalo, otrci HOČEJO sami hodit k verouku, ampak ne zaradi vere, ker jim dol visi, ampak zaradi prosjeka ocen, ker verouk imajo itak vsi 4 ali 5 in jim to potem kar lepo potegne oceno gor ob koncu šolskega leta. Na Hr se pri vpisu v srednjo šolo gleda prosjek vseh ocen in ne posamezne ocene pri predmetih. Zato je odstotek otrok pri verouku čez 90% procentov. Mi nismo verni, ampak pričakujem da bojo naši hoteli it k verouku, ravno zaradi tegauser posted image In katoliška cerkev to dejstvo lepo izkorišča ker kao - vau, glejte koliko mladine hodi k verouku..Itak...


Seveda, da hocejo.  Najdejo se nacini, da nekoga na prijazen in fin nacin prisilis, da dela nekaj kar sicer ne bi delal. Ce ta nacin ne zaleze, se pa cedalje bolj zaostrujejo prijemi.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:43:01   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Kalbo, kako so s tem, da v šolskih prostorih v času, ko tvojega otroka sploh ni tam, v resnici kršene tvoje ali otrokove pravice? Pa prosim, ne ustavnih načel in teoretiziranja o sekularnosti, čisto konkreten odgovor. Zakaj si ti zato kaj na slabšem, kot če bi se otroci k verouku vozili nekam drugam?



Iz enakega razloga, kot je cerkev zahtevala, da se joga ne more izvajati v solski telovadnici za ucitelje, saj  ucitelje navaja k cascenju animalizma in hudica; ceravno se je "razgibavanje" odvijalo v popoldanskem caqsu, ko ni bilo ne otrok, ne drugih uciteljev. zamisli, ker ti ucitelji ucijo krscanske otroke in bi jih lahko pokvarili... Ste pozabili na ta pripetljaj? Clovek ne ve ali bi se zjokal ali smejal....

"Ukvarjanje z vzhodnimi praksami pa pomeni tudi odpiranje notranjih vrat brezštevilni množici demonov in drugih duhov. Naiven je tisti, ki misli, da jih on obvladuje, pa četudi v cilju poglobiti svojo krščansko življenje in molitev. Nikjer v evangeliju ne piše, da naj proučujemo hudiča in njegove poslance, da bi se jim izognili. Kristjanu je zgled Jezus in njemu zaupa in njega gleda, ko se prebija skozi labirint današnjega hedonističnega pogleda in načina življenja. Kristus nas je odrešil, ne pa noga za vratom."


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:46:58   
Anonimen
ojej,...že 13. stran! še vedno vroča debata,...user posted image

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:50:46   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Ok, no, pa mnenje tistih, ki ste vmes. Me pa zanima, kaj si potemtakem?


Lahko bi bili gnostiki, agnostiki ali ignostiki ..... user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 20:56:43   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


Iz enakega razloga, kot je cerkev zahtevala, da se joga ne more izvajati v solski telovadnici za ucitelje, saj  ucitelje navaja k cascenju animalizma in hudica;


kr neki. PO mnogih šolskih telovadnicah imajo popoldne jogo za izven, pa tečaji izobraževanje za učitelje, ki tudi vključujejo jogo, obstajajo in se izvajajo. Po šolah. V telovadnicah.


Je pa tako,d a v takih debatah hudo ven sekajo skrajneži. Lepo se vidijo razlike med nami in to, da človeška duša vendar obstaja....user posted image user posted image . Ene so mal čudne za moje osebne pojme, ampak ajd, saj ko bomo umrli nam bo itak vse jasno... pa kregali se tudi ne bomo več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 21:00:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Je pa tako,d a v takih debatah hudo ven sekajo skrajneži. Lepo se vidijo razlike med nami in to, da človeška duša vendar obstaja....user posted image user posted image . Ene so mal čudne za moje osebne pojme, ampak ajd, saj ko bomo umrli nam bo itak vse jasno... pa kregali se tudi ne bomo več.


kaj pa veš,...user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 21:01:50   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Ok, no, pa mnenje tistih, ki ste vmes. Me pa zanima, kaj si potemtakem?

Lahko bi bili gnostiki, agnostiki ali ignostiki ..... user posted image

A se moramo obvezno nekam uvrstit? user posted image  user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 22:39:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: miapia
Ok, no, pa mnenje tistih, ki ste vmes. Me pa zanima, kaj si potemtakem?

Lahko bi bili gnostiki, agnostiki ali ignostiki ..... user posted image

A se moramo obvezno nekam uvrstit? user posted image  user posted image


Sploh ne, vendar, ce ji olajsa vedenje kaj bi lahko bilo vmes.... zakaj pa ne napisati.
Morda pa odkrije, da spada nekam vmes user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   [Brisano sporočilo]
12.12.2009 8:34:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu BigDaddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?