|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 10:13:49   
oka
Metulj, s tem, ko bi krstila otroka, kljub temu, da tebi nič ne pomeni, da je mogoče celo v nasprotju s tvojimi načeli ne bi rešila nič, samo podredila bi se. Zanikala samo sebe in svoja načela. Glej, jaz sem bila šikanirana zaradi svoje nevere oz. bolje rečeno nepripadnosti RKC. In veš kaj, preživela sem in hudo bi zamerila staršem, da bi me proti moji volji včlanila v to ustanovo in to samo zato, da bi okolica dala mir. Prav tako bi pri meni izgubila na kredibilnosti, če bi me dala krstiti z izgovorom, da je zaradi okolice bolje tako.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 10:30:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Se strinjam, sam to se potem zlorablja in se verouk uturi kar med podaljšanim bivanjem, to pa že ni OK.


Seveda.....človek se hitro razvadi......najprej je 10 km voziti predaleč....potem je pa že problem enkrat popoldne ali v soboto otroka nekaj metrov peljat.......



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 10:44:07   
kalbo
Seveda. Tukaj ne more biti pravila večine, kot recimo pri šolskih izletih, ker gre za zelo občutljivo stvar. Žal pa večina ljudi na to pozablja in celo enači nasprotovanje verouku v javni šoli z neduhovnostjo, nehumanitarnostjo. Colt, globoko si me razočaral.

Moja tašča se je tud cmerila ko mali otrok k lizike ne dobi, ko je ugotovila, da s krstom ne bo v dobi dojenčka nič, zarad sosedov pa sploh ne, Če jo pa vprašaš, kaj praznuje za veliko noč in kaj za božič, pa žal ne ve. Prav tako ne ve, zakaj je post. Za njo pač to je. Žalostno vendar resnično. Svoje otroke je vsako nedeljo poslala k maši, ker se to kao spodobi zarad sosedov, sama je pa seveda visela doma, ker je morala kao kuhat, spet žalostno vendar resnično.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 11.12.2009 10:45:45 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 10:54:06   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Se strinjam, sam to se potem zlorablja in se verouk uturi kar med podaljšanim bivanjem, to pa že ni OK.


Seveda.....človek se hitro razvadi......najprej je 10 km voziti predaleč....potem je pa že problem enkrat popoldne ali v soboto otroka nekaj metrov peljat.......





NO PRAV SMEšna si res. Liliana, sem ti lepo odgovorila, da ni men problem vozit. Bi mi pa definitivno olajšalo. Problem je nekaterim družinam.

In ja tud, jaz sem zato, da je v popoldanskem času verouk in ne med šolo oz. med podaljšanim bivanjem. kalbo, sej o tem že cel čas govorim-ločeno od šolskega programa, kar se pa pride samo v poštev  popoldan, a ne?

Po drugi strani pa najbrž nimate nič proti, če se izvaja judo tečaj, kar se npr. pri nas v okviru podaljšanega bivanja. trener mi je navedel razlog, da je veliko otrok, ki so iz kmečkih družin, ki jih starši nimajo časa vozit, ker delajo po cele dneve na kmetiji, poleg tega pa so zelo oddaljeni.

In če bo naša hotla hodit k judu (kar pravi, da bo, ker bi rada fante premagalauser posted image ) mi bo pa tud fajn ustrezalo, da mi ne bo treba tolikokrat od doma.

Rija, ne gre za to, da bi meni bilo toliko do cerkve. Sem zelo redko tam. gre zato, če bi moji hčeri bilo do verouka. Jaz sem začela hodit v 5. razredu OŠ in me nihče ni v to prepričeval. Je bila izključno moja odločitev, tako bo tud hčerina.

In primerjava z IKEO je prav ponižujoča. Ti starši, ki sem jih zgoraj omenila, je  niso od blizu videli, kaj šele, da bi si tja hodili potešit dušo.

Pa najbrž spet ne bo nihče razumel, o čem govorim.

Res ne razumem, česa se tako bojite? Ste samostojne in  samozavestne osebe. kdo vam pa kaj lahko vsili? Meni ne more nihče nič.


< Sporočilo je popravil mika -- 11.12.2009 11:02:54 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 10:56:11   
skuštrana
Moja tašča se je tud cmerila ko mali otrok k lizike ne dobi, ko je ugotovila, da s krstom ne bo v dobi dojenčka nič, zarad sosedov pa sploh ne, Če jo pa vprašaš, kaj praznuje za veliko noč in kaj za božič, pa žal ne ve. Prav tako ne ve, zakaj je post. Za njo pač to je. Žalostno vendar resnično. Svoje otroke je vsako nedeljo poslala k maši, ker se to kao spodobi zarad sosedov, sama je pa seveda visela doma, ker je morala kao kuhat, spet žalostno vendar resnično.



Tole je povprečen opis  takozvanega vernika user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   [Brisano sporočilo]
11.12.2009 11:06:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 256
   [Brisano sporočilo]
11.12.2009 11:07:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ajsek)
  Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:11:41   
kalbo

Po drugi strani pa najbrž nimate nič proti, če se izvaja judo tečaj, kar se npr. pri nas v okviru podaljšanega bivanja. trener mi je navedel razlog, da je veliko otrok, ki so iz kmečkih družin, ki jih starši nimajo časa vozit, ker delajo po cele dneve na kmetiji, poleg tega pa so zelo oddaljeni.


Kako lahko primerjaš judo z veroukom. Očitno ti veliko stvari glede svobode in človekovih pravic ni jasnih. Če to dvoje primerjaš, res ne moreš razumet nasprotovanja verouku v šoli in žal ne vidiš niti tri metre od domačega planka. Spet žalostno vendar resnično.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 11.12.2009 11:15:29 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:11:53   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Glej, jaz sem bila šikanirana zaradi svoje nevere oz. bolje rečeno nepripadnosti RKC. In veš kaj, preživela sem in hudo bi zamerila staršem, da bi me proti moji volji včlanila v to ustanovo in to samo zato, da bi okolica dala mir. Prav tako bi pri meni izgubila na kredibilnosti, če bi me dala krstiti z izgovorom, da je zaradi okolice bolje tako.

Te popolnoma razumem.
Prihajamo iz različnih okolij. Mi, ki smo hodili k verouku, smo bili tiho, da ga obiskujemo. Sploh nisem vedela, da so tud moji sošolci tam, dokler nisem začela sama hodit.
Hodila sem na OŠ, kjer so bili večinoma otroci iz vojaških družin, tako da se o veri javno ni govorilo. Tud kasneje, ko smo se osamosvojili ne, ker je v otrocih ostal občutek da bodo ponižani. V 8. razredu, ko nam je prvič javno ravnatelj voščil velikonočne praznike, so se nekateri začeli delat norca, kako bodo ljudje spet klečali v cerkvi ipd.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:19:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika


NO PRAV SMEšna si res. Liliana, sem ti lepo odgovorila, da ni men problem vozit. Bi mi pa definitivno olajšalo. Problem je nekaterim družinam.

In ja tud, jaz sem zato, da je v popoldanskem času verouk in ne med šolo oz. med podaljšanim bivanjem. kalbo, sej o tem že cel čas govorim-ločeno od šolskega programa, kar se pa pride samo v poštev  popoldan, a ne?

Po drugi strani pa najbrž nimate nič proti, če se izvaja judo tečaj, kar se npr. pri nas v okviru podaljšanega bivanja. trener mi je navedel razlog, da je veliko otrok, ki so iz kmečkih družin, ki jih starši nimajo časa vozit, ker delajo po cele dneve na kmetiji, poleg tega pa so zelo oddaljeni.

In če bo naša hotla hodit k judu (kar pravi, da bo, ker bi rada fante premagalauser posted image ) mi bo pa tud fajn ustrezalo, da mi ne bo treba tolikokrat od doma.

Rija, ne gre za to, da bi meni bilo toliko do cerkve. Sem zelo redko tam. gre zato, če bi moji hčeri bilo do verouka. Jaz sem začela hodit v 5. razredu OŠ in me nihče ni v to prepričeval. Je bila izključno moja odločitev, tako bo tud hčerina.

In primerjava z IKEO je prav ponižujoča. Ti starši, ki sem jih zgoraj omenila, je  niso od blizu videli, kaj šele, da bi si tja hodili potešit dušo.

Pa najbrž spet ne bo nihče razumel, o čem govorim.

Res ne razumem, česa se tako bojite? Ste samostojne in  samozavestne osebe. kdo vam pa kaj lahko vsili? Meni ne more nihče nič.



Nisem tako prepričana......user posted image

Judo, balet, kvačkanje....ni primerljivo s konfesionalnim veroukom o keterem govoriš ti....

Sicer pa, ker tebi ne more nihče nič.....ne bom več o tej temi debatirala s tabo.....user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:21:06   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Po drugi strani pa najbrž nimate nič proti, če se izvaja judo tečaj, kar se npr. pri nas v okviru podaljšanega bivanja. trener mi je navedel razlog, da je veliko otrok, ki so iz kmečkih družin, ki jih starši nimajo časa vozit, ker delajo po cele dneve na kmetiji, poleg tega pa so zelo oddaljeni.


Kako lahko primerjaš judo z veroukom. Očitno ti veliko stvari glede svobode in človekovih pravic ni jasnih. Če to dvoje primerjaš, res ne moreš razumet nasprotovanja verouku v šoli in žal ne vidiš niti tri metre od domačega planka. Spet žalostno vendar resnično.


Kalbo, kako so s tem, da v šolskih prostorih v času, ko tvojega otroka sploh ni tam, v resnici kršene tvoje ali otrokove pravice? Pa prosim, ne ustavnih načel in teoretiziranja o sekularnosti, čisto konkreten odgovor. Zakaj si ti zato kaj na slabšem, kot če bi se otroci k verouku vozili nekam drugam?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:21:26   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Rija, ne gre za to, da bi meni bilo toliko do cerkve. Sem zelo redko tam. gre zato, če bi moji hčeri bilo do verouka. Jaz sem začela hodit v 5. razredu OŠ in me nihče ni v to prepričeval. Je bila izključno moja odločitev, tako bo tud hčerina.

In primerjava z IKEO je prav ponižujoča. Ti starši, ki sem jih zgoraj omenila, je  niso od blizu videli, kaj šele, da bi si tja hodili potešit dušo.




kot prvo: če bi, ko bo.....mogoče pa sploh ne bo....obremenjuješ se na zalogo.

kot drugo: zakaj je ponižujoča primerjava z ikeo? vsak si zadovolji, dušo, telo na način, ki mu odgovarja.  pa če je to cerkev, rutar, špar, kopališče, klopca v parku....
diskriminatorna si.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:23:15   
kalbo
Saj sem že zgoraj rekel, da v popoldanskem času me verouk v šoli ne moti v kolikor RKC plača za uporabo prostorov. Moti me pa ambicija RKC uturit verouk v šolo kot izbirni predmet oziroma med podljšano bivanje, kar se že nekje dogaja. Sem imel celo čast videt šolski urnik z vpisanim veroukom.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 11.12.2009 11:24:47 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:25:42   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


Kalbo, kako so s tem, da v šolskih prostorih v času, ko tvojega otroka sploh ni tam, v resnici kršene tvoje ali otrokove pravice? Pa prosim, ne ustavnih načel in teoretiziranja o sekularnosti, čisto konkreten odgovor. Zakaj si ti zato kaj na slabšem, kot če bi se otroci k verouku vozili nekam drugam?



Zato, ker če bo moj otrok želel hoditi k verouku, se bo moral voziti nekaj km vstran.....in zakaj.....? Ker je pripadnik manjšinske verske skupnosti....

In ker smo država, kjer zaradi vere ne smeš biti diskriminiran, je to nedopustno, razen v izjemnih primerih, ki sem jih že prej navedla......nekaj km pa ni izjemni primer....in če je na šoli samo en otrok, ki ni katolške veroizpovedi, je le ta diskirminiran, ker zaradi njega šola nikoli ne bo zaprosila ministra za dovoljenje v izjemnih primerih, kot ga zaprosi zaradi večinskega "pritiska" katoliških vernih staršev......


< Sporočilo je popravil liliana -- 11.12.2009 11:29:24 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:29:23   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: mika


Po drugi strani pa najbrž nimate nič proti, če se izvaja judo tečaj, kar se npr. pri nas v okviru podaljšanega bivanja. trener mi je navedel razlog, da je veliko otrok, ki so iz kmečkih družin, ki jih starši nimajo časa vozit, ker delajo po cele dneve na kmetiji, poleg tega pa so zelo oddaljeni.




Kako lahko primerjaš judo z veroukom. Očitno ti veliko stvatr glede svobode in človekovih pravic ni jasnih. Če to dvoje primerjaš, res ne moreš razumet nasprotovanja verouku v šoli in žal ne vidiš niti tri metre od domačega planka. Spet žalostno vendar resnično.


Ne bi o tem kaj meni ni jasno o pravicah in svobodiuser posted image .
Ti očitno nisi dojel bistva primerjave.
Judo je plačljiv, sicer za majhen denar, je pa plačljiv. In izvaja se v času šole-podaljšanega bivanja. To pa dejansko ni prav. samo primer o nepravilnosti sem navedla....kako tudi nekatere dejavnosti potekajo v času šole, ko ne bi smele, ampak je na željo staršev.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:32:42   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne bi o tem kaj meni ni jasno o pravicah in svobodiuser posted image .
Ti očitno nisi dojel bistva primerjave.
Judo je plačljiv, sicer za majhen denar, je pa plačljiv. In izvaja se v času šole-podaljšanega bivanja. To pa dejansko ni prav. samo primer o nepravilnosti sem navedla....kako tudi nekatere dejavnosti potekajo v času šole, ko ne bi smele, ampak je na željo staršev.



Kakšen pogledek v našo ustavo ti pove bistvo neumnosti tvoje primerjave.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 11.12.2009 11:33:09 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:37:09   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Rija, ne gre za to, da bi meni bilo toliko do cerkve. Sem zelo redko tam. gre zato, če bi moji hčeri bilo do verouka. Jaz sem začela hodit v 5. razredu OŠ in me nihče ni v to prepričeval. Je bila izključno moja odločitev, tako bo tud hčerina.

In primerjava z IKEO je prav ponižujoča. Ti starši, ki sem jih zgoraj omenila, je  niso od blizu videli, kaj šele, da bi si tja hodili potešit dušo.




kot prvo: če bi, ko bo.....mogoče pa sploh ne bo....obremenjuješ se na zalogo.
Ma kje pauser posted image , sploh ne. samo za primer sem dala in hotla razložit pomen verouka v šoli. Na koncu je ven prišla izključno moja komoditeta, kar pa sploh ni razlog, temveč so otroci, ki prihajajo iz oddaljenih in revnih družin.
kot drugo: zakaj je ponižujoča primerjava z ikeo? vsak si zadovolji, dušo, telo na način, ki mu odgovarja.  pa če je to cerkev, rutar, špar, kopališče, klopca v parku....
diskriminatorna si.

ponižujoča je za tiste starše, ki še do cerkve komaj pridejo(peš ali s kolesom), ker životarijo na kmetijah, ne pa da bi si hodili 80km v IKEO....cel čas pišem o teh starših. In ne jaz ne ti, takšnih primerjav ne moreva pisat.




(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:40:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne bi o tem kaj meni ni jasno o pravicah in svobodiuser posted image .
Ti očitno nisi dojel bistva primerjave.
Judo je plačljiv, sicer za majhen denar, je pa plačljiv. In izvaja se v času šole-podaljšanega bivanja. To pa dejansko ni prav. samo primer o nepravilnosti sem navedla....kako tudi nekatere dejavnosti potekajo v času šole, ko ne bi smele, ampak je na željo staršev.



Kakšen pogledek v našo ustavo ti pove bistvo neumnosti tvoje primerjave.


Ma nemojuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:45:03   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek


Kalbo, kako so s tem, da v šolskih prostorih v času, ko tvojega otroka sploh ni tam, v resnici kršene tvoje ali otrokove pravice? Pa prosim, ne ustavnih načel in teoretiziranja o sekularnosti, čisto konkreten odgovor. Zakaj si ti zato kaj na slabšem, kot če bi se otroci k verouku vozili nekam drugam?



Zato, ker če bo moj otrok želel hoditi k verouku, se bo moral voziti nekaj km vstran.....in zakaj.....? Ker je pripadnik manjšinske verske skupnosti....

In ker smo država, kjer zaradi vere ne smeš biti diskriminiran, je to nedopustno, razen v izjemnih primerih, ki sem jih že prej navedla......nekaj km pa ni izjemni primer....in če je na šoli samo en otrok, ki ni katolške veroizpovedi, je le ta diskirminiran, ker zaradi njega šola nikoli ne bo zaprosila ministra za dovoljenje v izjemnih primerih, kot ga zaprosi zaradi večinskega "pritiska" katoliških vernih staršev......



A pa se ti ne zdi logično, da se morajo pripadniki manjšinske veroizpovedi soočati z logističnimi težavami?
To za moje pojme niti ni diskriminacija s strani države. Šola bi že lahko zaprosila za dovoljenje, vprašanje pa je, kdo bi hodil samo enega otroka učit. Ne vem, kateri veroizpovedi pripadaš, ampak dvomim, da so se njeni "duhovniki" pripravljeni vozit po sloveniji in učit verouk ena na ena. Če pa so, bi se pa na tvojem mestu obrnila direktno na šolo in vprašala, če lahko tvojemu otroku omogočijo enake pogoje kot vsem ostalim.
Čeprav, roko na srce, mislim, da ti samo iščeš razloge proti verouku v šolskih prostorih. In točno o tem sem pisala v prejšnjem postu. To nasprotovanje med eno in drugo stranjo je absurdno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:45:37   
kalbo
Naj pa RKC kaj naredi za te starše, saj sedijo na bogastvu. Župniki pobirajo težko privarčevani denar od svojih ovčic, Vatikan se pa utaplja v zlatu in draguljih.
Veš moj predragi očka se je spravil prekrivat streho cerkve in zvonika v Halozah. Ubogi župnik (to je bil župnik v pravem pomenu besede, ker je res živel za svoje farane) je komaj naklepal denar za zamenjavo kritine. Ko so pa začeli podirat so pa ugotovili, da bo treba vse ojačat, drugače se bo vse skupaj sesulo. Župnik se je skoraj zjokal, ker mariborska nadškofija ni hotla sofinancirat, češ, naj napraska pri faranih, ki vsi še vode do bajt nimajo. Na koncu je stari naredil kar je blo treba zastonj, če greš pa v mariborsko nadškofijo ti pa slabo rata od luksuza. In to me moti pri RKC, ne pa vera in verniki.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 11:52:38   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sicer pa, ker tebi ne more nihče nič.....ne bom več o tej temi debatirala s tabo.....user posted image



sEM zaključila s to temouser posted image ....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   [Brisano sporočilo]
11.12.2009 12:01:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:07:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek



A pa se ti ne zdi logično, da se morajo pripadniki manjšinske veroizpovedi soočati z logističnimi težavami? Se mi zdi logično ja, vendar se mi prav tako zdi logično, da če pač kot starš pripadnik večinske verske skupnosti želiš, da tvoj otrok hodi k verouku se kot starš soočiš s to logistično težavo.....in ga pelješ 5 ali 10 km na verouk.....

To za moje pojme niti ni diskriminacija s strani države. S strani države je diskriminacija....ker šola predstavlja državo....in minister predstavlja državo....

Šola bi že lahko zaprosila za dovoljenje, vprašanje pa je, kdo bi hodil samo enega otroka učit. Ne vem, kateri veroizpovedi pripadaš, ampak dvomim, da so se njeni "duhovniki" pripravljeni vozit po sloveniji in učit verouk ena na ena. Če pa so, bi se pa na tvojem mestu obrnila direktno na šolo in vprašala, če lahko tvojemu otroku omogočijo enake pogoje kot vsem ostalim. To, da duhovnik neke druge vere ni pripravljen iti na šolo učit verouk enega ali dva učenca je čisto navadna špekulacija.....
Čeprav, roko na srce, mislim, da ti samo iščeš razloge proti verouku v šolskih prostorih. In točno o tem sem pisala v prejšnjem postu. To nasprotovanje med eno in drugo stranjo je absurdno. Malo te bom popravila, ne iščem, ampak NAVAJAM RAZLOGE PROTI verouku v šolskih prostorih....in mi je čisto normalno, da če bo moj otrok želel hoditi k verouku, ga bom k verouku ob sobotah vozila 5 km in ne bom jamrala in stokala, kako je to neizvedljivo in da mi šola oz. država mora olajšati versko vzgojo otrok na ta način, da posrkbi zato, da bo verouk potekal v šolskih prostorih......


< Sporočilo je popravil liliana -- 11.12.2009 12:11:19 >

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:23:17   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

To za moje pojme niti ni diskriminacija s strani države. S strani države je diskriminacija....ker šola predstavlja državo....in minister predstavlja državo.... ravno tako, kot jaz špekuliram, da "duhovnik" ne bi prišel učit enega učenca, ti špekuliraš, da šola tega ne bi omogočila in govoriš o diskriminaciji. A pa si se sploh že pozanimala, če bi bilo to mogoče? A b

Šola bi že lahko zaprosila za dovoljenje, vprašanje pa je, kdo bi hodil samo enega otroka učit. Ne vem, kateri veroizpovedi pripadaš, ampak dvomim, da so se njeni "duhovniki" pripravljeni vozit po sloveniji in učit verouk ena na ena. Če pa so, bi se pa na tvojem mestu obrnila direktno na šolo in vprašala, če lahko tvojemu otroku omogočijo enake pogoje kot vsem ostalim. To, da duhovnik neke druge vere ni pripravljen iti na šolo učit verouk enega ali dva učenca je čisto navadna špekulacija.....
Čeprav, roko na srce, mislim, da ti samo iščeš razloge proti verouku v šolskih prostorih. In točno o tem sem pisala v prejšnjem postu. To nasprotovanje med eno in drugo stranjo je absurdno. Malo te bom popravila, ne iščem, ampak NAVAJAM RAZLOGE PROTI verouku v šolskih prostorih....in mi je čisto normalno, da če bo moj otrok želel hoditi k verouku, ga bom k verouku ob sobotah vozila 5 km in ne bom jamrala in stokala, kako je to neizvedljivo in da mi šola oz. država mora olajšati versko vzgojo otrok na ta način, da posrkbi zato, da bo verouk potekal v šolskih prostorih......



Ravno tako, kot jaz špekuliram, da "duhovnik" ne bi prišel učit enega učenca, ti špekuliraš, da šola tega ne bi omogočila in govoriš o diskriminaciji. A pa si se sploh že pozanimala, če bi bilo to mogoče? A boš raje svojega otroka vozila nekam drugam, zato da ti ne bo odvzet tvoj argument. Oziroma drugače, če bi imela možnost verouka nekje blizu, a bi jo izkoristila? In kaj bi si takrat mislila o človeku, ki ti meče polena pod noge iz sovraštva do tvoje vere? Ker za to tu v resnici gre.
Moja logika je preprosta. Briga me, kdo hodi k verouku. Moji otroci najverjetneje ne bodo. Hkrati se pa ne mislim vtikat v to, kam sosedova Špelca hodi ob torkih popoldne. In ne mislim delat sranja, če bo njenim staršem popoldanska logistika olajšana s strani kogarkoli. Kot da imam kaj od tega, če se vozijo v drug kraj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Kaj imate toliko proti verouku v šolah?
11.12.2009 12:27:58   
kalbo
Že že, sam ko bo pa sosedova Špelca tvojega otroka zmerjala s pankrtom, ker bo tvoj otrok skoraj edini ostal v podaljšanem bivanju ostali bodo pa v sosednji učilnici pri verouku, te bo gotovo minila tvoja dobra volja.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Kdaj mlečni izdelki dojenčku
aleksandra silvija



Pred 6-im mesecem (27%)

Po 6-em mesecu (73%)


Število vseh glasov: 219

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!