|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  196 197 198 [199] 200   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 18:18:46   
nadka30
čebeli kako smouser posted image vidim da nosečnost lepo napreduje.user posted image

(odgovor članu čebeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4951
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 18:20:36   
missD
čebeli, kako pa naj bi malinov čaj pomagal pri temu, da rodiš po naravni poti?user posted image

varuške sem razmišljala, da bi kupila, ampak sem se odločila da bom poskusila brez, okolica, kjer živiva je zelo mirna, in ni zunanjih šumov, pa tudi sosedje so pridniuser posted image
Če pa se vseeno pokaže potreba bomo pa našli eno da bo za silo. Sva jih zadnjič gledala v ikei, jih prodajajo za 20€, pa sva malce testirala in je bla čisto fajn.

(odgovor članu čebeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4952
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 18:26:22   
čebeli
malinov čaj naj bi pomagal pri rahljanju vezi in lažjem odpiranju...

(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4953
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 18:30:08   
caroline1
MissD- podobno kot ti, razmišljam tudi jaz...nimam vrta na žalost, pa tudi kam drgam ne morem skočit...mam 50 stopnic za prehodit!!!user posted image

Danes ponoči sem ful slabo spala in sem gledala na National Geographic potek nosečnosti pri več plodih. Sem prav pomislila nate veš ?! Bi bila mogoče bolj mirna, če bi videla kako so jih spravljali na svet...enojčka, dvojčke, trojčke in četvorčke! 4 pupe- vsaka težka okrog 1kg! Šele po treh mesecih hranjenja s posebnim mlekom prav za pridobivat na teži, so ujele normalno težo novorojenčka okrog 3 kg. Res je bilo zanimivo! Dvojčki so se rodili s pomočjo gela za sprožitev poroda ampak po naravni poti- težki 3 in 2 pa še malo kg...Ostali pa s carskim rezom...

(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4954
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 18:37:48   
missD
hvala za razlago čebeliuser posted image

uf caroline1 kako zanimivo! obožujem take oddaje! user posted image
Med tednom imajo na programu Zone reality oddaje o porodih, kjer spremljajo različne nosečke malo pred porodom in potem še prav med samim porodom, pa za kakšne porode se odločijo in podobno.

Mogoče katera ve, se da v porodnišnici zmenit (ne glede na to kakšen je porod) da vrtijo predizbrano glasbo medtem? Da pač prineseš cd z izborom komadov in oni to predvajajo? Vem...neumna ideja...user posted image

(odgovor članu caroline1)
Neposredna povezava do sporočila: 4955
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 18:58:16   
čebeli
glede glasbe...na materinski šoli so rekli, da je možno skoraj vse (ni se mi zdelo, da imajo ful neke opreme). Ko pa sem bila dejansko v porodni, pa ne vem...mogoče bi mogla mal težit. Na tvojem mestu bi prinesla sabo tudi radio, ne sam cd, ker nikol ne veš...js sem mela mobi s full komadi, pa je moral ostat ugasnjen.user posted image In sem tut zdej začela razmišljat kako bi mi u drugo pasal kak dober komad, al pa kaka revija, al pa celo tv (mogoče prenosnik s filmi?) user posted image

(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4956
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:10:00   
katis
glasba v porodni - v CE so mi ob prihodu v porodno sobo rekli, če imam kak CD sabo, ker imajo player in ga lahko poslušam. Mi prej kaj takega ni na kraj pameti padlo. Sam sem bila potem itak tolk zadeta od kombinacije umetnih popadkov in brotibolečinskih, da verjetno jaz itak ne bi nič slišala user posted image . Sam je pa res, da sem bila v prenovljeni porodni sobi (kjer si sam) in ne v stari skupni, kjer je baje samo zavesa vmes user posted image . Je bila prav luštna roza sobica, baje jo imenujejo soba za alt_ernativne porode.user posted image

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4957
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:18:05   
caroline1
No tudi o tem sem razmišljala, ko se je pojavilo vprašanje! Namreč koliko bi mene motilo, da si ena rola muzko, ki ji je všeč user posted image ...ne vem...

MissD- pri tem dokumentarcu je blo meni najbolj zanimivo obnašanje dvojčkov, ki sta se približno pri letu starosti, najraje postavila vsak na eno stran zavese, se dotikala z rokami in se smejala. To naj bi kazalo, na to obnašanje otrok v zunanjem svetu, da so jim nekatere stvari poznane iz trebuha...ta dvojčka sta bila namreč itak vsak v svoji vrečki in sta se dotikala z rokami...obstaja prav izraz ampak se ga ne spomnim...mi je bilo res luškano...pa o tem kako nimajo prostora, kako se prerivajo itd...

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 4958
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:22:02   
Pokora
Sasadejan, presredek je med vhodom v nožnico in danko (tist med luliko in ritko)user posted image

V Ljubljani lahko imaš sabo CDje z glasbo. Ker jaz nisem imela nič sabo, sva z možem malo poslušala tisto kar so oni imeli, potem smo pa kar radijo prižgali.

Še dobro urico in moja fanta bosta domauser posted image user posted image  Pravi mrožek da je mali celo pot zelooo priden (naredila bosta 1200 km v šusu, kar za 4 letnika ni mala malca). Ima namreč hudoo motivacijo in to je da vidi mamico!!! Mi je šlo kr na jok ko mi je to povedu (s svojimi besedami seveda)user posted image user posted image  

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 4959
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:24:00   
Pokora
Caroline, a je bila to oddaja "In the womb"? Imam nekje posneto, bi morala prav malo poiskati med CDji... No jaz imam posneto to oddajo od enojčkov.

< Sporočilo je popravil Pokora -- 14.8.2010 19:25:51 >

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 4960
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:31:22   
missD
caroline1 to sem pa že slišala, da se radi tako igrajo. Tudi recimo ko gledaš slikice dvojčkov po internetu se mi zdi, da tudi po rojstvu rinejo skupaj. Joj...komaj čakam da ju vidim! Prav neučakana sem že!

Hm, torej opcija za svojo glasbo je... si bom začela delat seznam :) Prinesem s sabo player, računalnik, radio karkoli je treba. Sem namreč ugotovila da se na nekatere pesmi zelo odzivata
Parni valjak - u ljubav vjerujem
pa klavirska skaldba iz filma Legenda o 1900 - Magic waltz
in Gloria Estefan - Santo
pa me zanima kako bi bilo če prideta na svet obkrožena s posznano glasbo :)

Če zavrtim kateregakoli od teh 3 komadov imam potres v trebuhu user posted image
pa mislim da je fantku všeč metal user posted image

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 4961
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:31:53   
caroline1
Pokora nimam pojma kako je naslov...sem se zbudila sredi noči, okrog 4ih po moje in sem se zagledala v tole!

Verjamem, da komaj čakaš na svoja dva, tudi jaz bi!

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 4962
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:35:06   
polmaja
Pokora, mislim, da je ta, ja. Sem tudi jaz včeraj gledala, je bilo ful zanimivo. Izgledalo je kot serija z več deli, bi bilo super videt še druge! Tiste četvorčice so bile enojajčne! Vse iz enega jajčeca, ki se je razdelilo najprej na pol, potem pa še vsaka polovica na pol. Neverjetno! user posted image  Si nisem mogla kaj, da ne bi pomislila na vesele noči, ki so čakale njuna starša! O madonca!

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 4963
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:38:24   
caroline1
MissD- a veš, da sem tudi jaz že neučakana! Danes spet malo zlagam in prelagam cotke! Jao...kje je še oktober!!! user posted image

(odgovor članu caroline1)
Neposredna povezava do sporočila: 4964
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:41:57   
missD
caroline1 mene zlaganje še čaka...odlašam samo zato, da bi vse prej minilo.

Pe še mogoče neumno vprašanje: cunjice je pač treba prvič oprat, na 95... kako pa je z pajacki iz flisa, ko jih je treba prvič oprat? Ni 95 preveč?

Oddajo si že prenašam, mislim da sem že gledala, ampak te zadeve so vsakič znova zanimive :)

(odgovor članu caroline1)
Neposredna povezava do sporočila: 4965
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:47:22   
caroline1
Jaz sem prala na 95 samo plenice, tetra in mako majčke, bele žabice...pač take stvari, ki se dajo kuhat...nekaj posteljnine...Pajacke sem prala na 60 po večini...sem jih pa vse polikala! Nekaj stvari kar je imelo nalepko 30, sem prala na 40...ampak to je bilo res par vrhnjih stvari!

(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4966
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:53:33   
melita73
Pozdravljene,
sicer vas redno berem, za pisat pa sem po pravici povedano lena. Doma sem že od začetka julija, ko so se nam začele počitnice, sedaj seprembra pa tudi ne grem več delat, ker bi šla itak samo za par dni.
Za seznam: starost 36
                  doma imam že eno punčko letnik 2006,Zara
                  sedaj pa pričakujemo baje fantka in bo verjetno Juš.
                  rodila bom v Ljubljani tako kot prvič
Sem bila pa danes v baby centru in se mi zdi, da imajo tako navite cene da kar glava boli. Ne vem no, za en mesec po moje pa res ne rabiš da ima otrok ESPRIT jopico ki stane 25 evrov??? To je moje mnenje.
Glede košare in zimske vreče: mi košare pri Zari nismo imeli, pa je rojena konec novembra. Imeli smo jo kar v zimski vreči, pa je bilo super.  Se mi zdi, da je zimska vreča bolj topla kot košara. Ravno tako bo tudi sedaj. Imamo pa voziček Jane slalom pro ki je super in bi ga sedaj sigurno še enkrat kupila.
Glede glasbe med porodom: meni je bilo prav vseeno ali je bilo tiho ali je bila glasba, saj me je preveč bolelo vse da bi lahko mislila na kaj drugega.
Toliko za danes.
Lep večer vam želim-


_____________________________

Zara, 22.11.2006
Juš, 11.10. 2010

(odgovor članu polmaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4967
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 19:57:45   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: čebeli

Mene pa zanima, če katera načrtuje pitje malinovega čaja? Ker jaz sem se odločila, da to nosečnost poskusim tudi s tem...samo da bi delovalo in bi lahko rodila brez cr. Ni najhujša stvar rezanje presredka, verjemite!

razmišljam ja. kje se pa dobi in kdaj začne pit?
missD to naj bi mehčalo spodaj. če bi pri tebi delali CR zaradi lege user posted image user posted image malinov čaj seveda nima haska.

kar se tiče el varuške jo tudi mi na začetku nismo imeli. prvih 14 dni je itak pridno spal, potem ne več nikakor razen v naročju. ne glede na vso ljubezen se človek zmatra. tudi kar se tiče dajanja user posted image drugim popestvat. mi je šlo tudi na živce, da so komaj čakali ga zgrabit, nemiren je bil med preveč ljudmi, nisem pustila da kroži po rokah, ampak mojmu pa mami sem ga pa z veseljem prepustila, da sem se svobodno stuširala, da sem lahko skuhala... ali vsaj malo odpočila. počasi je za dnevno spanje šel v sobo. tudi gosto hrano začneš uvajat in medtem ko je spi imaš edino priliko kaj postorit, očistit zelenjavo, skuhat kašico da se ne bo strgal od lakote, ko ustaneuser posted image (nikdar se ni, ker je raj zizal) in ja kar prav pride da se ne vsakih 5 min motiš s tihim gledanjem. enkrat neki varuška ni delala sem slišala neko oddaljeno jokanje. zdelo se mi je sinovo, samo kolikokrat sem ga slišala "iz navade". sem šla vseeno pogledat - je bil na tleh!!! k sreči jo je odnesel samo z buško. se je pač začel plazit, pa tolk smo čakali.
boš videla caroline, je res stvar navade, dojenčka, staršev, okolja. maš pa prav res ne vemo več kako smo folgali brez mobitelov.
to so vse lahko nepotrebni pripomočki. tistega kar pravi Najki, ki preverja če neha dihat jaz nimam, mislim da ne bom kupila. samo enkrat sem srečala enga očetovega sošolca, malo tako kako je oče, ja nono, če kej popazi in tako, pa ga vprašam "a vi ste tud nono?" pa mi pove, da mu je dojenčica pri enem mesecu nehala dihat, smrt v zibki potem pa se ni odločil več imet otroke. kat tla so mi zmanjkala.
včasih vseh teh aparatur ni blo nesreče so ble in so še danes, mogoče je vseeno kaka manj. upam vsaj.

(odgovor članu čebeli)
Neposredna povezava do sporočila: 4968
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:02:46   
Najki
Jooooj kaksen dan spet... Zjutraj sem imela cudno veliko energije in dve uri pospravljala kot navita, popoldan me je pa vreme naenkrat v posteljo vrglo... Jutri bi morali iti na druzinsko srecanje, pa je odpadlo in mi je kar fajn. Bom imela ekstra dan za kaj po hisi obrnit =].

Otroski sobici midva imava, samo zta zelo mickeni in trenutno sluzita kot skladisce. Najina splanica ima skoraj 30 kvadratov, tako da zaenkrat bomo vsi tu, mali sobici sta pa smesno majhni. Verjetno bova podrla vmesno steno, notri vrgla najino posteljo in omaro, veliko spalnico pa predelala za 2 ali tri otroske sobe... Precej butasto razporejen prostor moram erct. Pogojno bi lahko naredila skupno otrosko za dva iz malih, s pogradom seveda, za tri pa res ne. Pa se na dveh stenah je spuscena streha...

Wow anju veliko plati si je omislila user posted image . Mene je pa zamikalo, da bi vzela plato s tremi kuhalisci, ker vec kot toliko loncev se nisem imela gor hkrati user posted image . Pa je moj odlocil, da so krogi preveliki in je vecja izguba energije. Sicer bojo pa vsa indukcijska. Sem navajena delat s plinom in je indukcija vliko bolj podobna temu.

Midva imava varusko nastavljeno tako, da se vklopi na zvok, ni stalno vkljucen zvok, tako da je cista tisina, ce mali spi. Mogoce poglejte, da ima to opcijo senzorja zvoka, ceprav bi morale imeti vse. Aja pa jakost zvoka, na katerega senzor reagire je tudi nastavljiva. Caroline1, moj se je celo noc zbujal in gledal sinovo dihanje prve mesece, potem sva pa angelcare kupila in od takrat lahko mirno spi. Je pravi paranoik, sam mene je pa prestrasilo, ko sem brala o smrti v zibki user posted image . Nama je prisparal ogromno nemirnih noci.

< Sporočilo je popravil Najki -- 14.8.2010 20:04:03 >

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 4969
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:06:42   
sasadejan
IZVIRNO SPOROČILO: Pokora

Sasadejan, presredek je med vhodom v nožnico in danko (tist med luliko in ritko)user posted image




Hvala za razlago user posted image . In to je potrebno mazati?

Melita73 - dobrodošla user posted image

< Sporočilo je popravil sasadejan -- 14.8.2010 20:14:01 >

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 4970
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:15:16   
filisa
Na hitr se javim...


Vidim, da se pogovarjate o varuškah.  user posted image  A ima katera izkušnjo z varuško Reer , ki ima pravtako neko ploščo, ki kontrolira dihanje in gibe in je bistveno cenejša od Angelcare - stane ca 100 evrov, dobilo bi se jo pa naj v Pikapolonici?


Včeraj je prijateljica rodila fantka 54 cm in kar 4620 g - pravi mali velikan! Je pa res, da je bil skoraj dva tedna po roku. Jaz bi v prvo vseeno rada rodila kaj malo manjšega in lažjega user posted image .


Uživajte v vikendu!

(odgovor članu sasadejan)
Neposredna povezava do sporočila: 4971
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:16:28   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: missD

Oddajo si že prenašam, mislim da sem že gledala, ampak te zadeve so vsakič znova zanimive :)

s kje si jo prenašaš?

(odgovor članu missD)
Neposredna povezava do sporočila: 4972
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:21:28   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: filisa

Včeraj je prijateljica rodila fantka 54 cm in kar 4620 g - pravi mali velikan! Je pa res, da je bil skoraj dva tedna po roku. Jaz bi v prvo vseeno rada rodila kaj malo manjšega in lažjega user posted image .

jaz tudi v drugo kaj malo manjšega in lažjega;)

četitke prijateljici!


IZVIRNO SPOROČILO: sasadejan

IZVIRNO SPOROČILO: Pokora

Sasadejan, presredek je med vhodom v nožnico in danko (tist med luliko in ritko)




Hvala za razlago . In to je potrebno mazati?

Melita73 - dobrodošla

ne more škodit. je pa od maže verjetno najmanj odvisno ali se strgaš ali je potrebno rezanje. odvisno je od raztegljivosti kože, velikosti otroka, lege, če ima iztegnjeno rokico... raztrgaš se lahko tudi znotraj, skratka škodit ne more, zagotavlja pa ne nič. še manj gotovo kot da si mažeš trebuh v izogib strijam.

< Sporočilo je popravil anju -- 14.8.2010 20:22:04 >

(odgovor članu filisa)
Neposredna povezava do sporočila: 4973
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:25:06   
caroline1
Joj Filisa...se pridružujem! user posted image


Najki in Anju- verjamem, da z izkušnjami najbolj pogruntaš stvari, ki jih rabiš...bom videla kakšna bo potreba...ampak jaz sem taka, da bom skoz čekirala dogajanje, ne glede na to a bo naprava v sobici ali ne...tale smrt v zibki je nekaj najhujšega po moje! Ne vem, sploh nočem o takih stvareh razmišljat! Mi grejo kar kocine pokonci!GROZNO! Zibelka bo ob mamicini postelji, kasneje bo detece zmeraj tam, kjer bom jaz!!! user posted image  ga ne pustim nekje samega!!!

Jaz sem danes bolj na easy naštelana...malo pakiram oprane cotke še v sterilne škatle in vrečke, da se ne bodo prašile...je vseeno še 2 meseca...če bo kaj prej je pa pripravljeno in to me zelo veseli!

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 4974
   RE: Oktobrke 2010
14.8.2010 20:32:45   
anju
sasadejan sem pozabla - in od babice je dosti odvisno!

(odgovor članu caroline1)
Neposredna povezava do sporočila: 4975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  196 197 198 [199] 200   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  196 197 198 [199] 200   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?