|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  135 136 [137] 138 139   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
18.5.2012 8:06:21   
jakajaša
Včeraj sem hodila,da mi zdravnica podaljša bolniško za komisijo in me je poslala k mojemu G po neke papirje.In na vso srečo mi je tam sestra nardila test za sladkor 6,2 in ugotovila še,da mi primankuje železa.V teh tednih nosečnosti se tudi dela test hemoglobina za zlatenico,hepatitis al kaj mi je že vse rekla ne vem.Tak da dobim izvide glede tega drug petek.Ne vem kako to majo v LJ,ker tja hodim že od 23. tedna pa mi samo nardi UZ in zmeri MV.user posted image

(odgovor članu rekula)
Neposredna povezava do sporočila: 3401
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
18.5.2012 9:46:04   
cilla
Tele "redne" zadeve ti mora še naprej delat tvoj osebni G, ki naj bi te še naprej vsake 4 tedne pogledal. Tudi jaz sem hodila vsak mesec k Tulovi na UZ preglede, ampak še vedno sem imela s tedenskim zamikom za UZ še pregled pri moji G, ki me je vsakokrat poslala v laboratorij pogledat kri in vodo, me prašala po splošnem počutju, pretipala,...

(odgovor članu jakajaša)
Neposredna povezava do sporočila: 3402
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
19.5.2012 21:32:37   
maja ST
ojla!

lepa sončna sobota! pol dneva smo bili zuni z vozičkom, sedaj sta tamala dva pojedla in že mrknila... nekam zgodaj, upam le da bosta spala do jutra...

rekula, jaz vse obroke dam tamalima v lupinicah. mleko v steklenički in gosto hrano po žlički, pa jih uspem kar hitro nahranit. par žličk enemu par žličk drugemu (v tisti minuti ko en požira in gleda okrog, poturiš par žičk drugemu), sta pa obrnjena pod kotom eden proti drugemu, tako da se gledata. na rokah sem samo poskusila, pa ni šlo. samo ne vprašat kakšni sta lupinici. vsakokrat ena nova freska na blagu, ker se nikoli ne spomnim da bi dala kakšno plenico čez.

miksanje hrane. jaz sem najprej poskusila z paličnim mešalnikom, pa ker so to na začetku majhne količine je zelo težko, mojim ni ugajala struktura kašice. potem pa smo kupili PHILIPS MINI NAMIZNI mešalnik HR 2860 in je super! lahko zmiksaš tudi zelo majhne količine! je prav za beba hrano - kašica pa je tako gladka kot kupljena. tako da tiste ki nimate že kakšnih taki pripomočkov za miksanje, zelo priporočam tega. je pa res da nimam zmrzovalnika in moram vsakič sproti pripravit obrok. nekje sem prebrala, da mamice pri uvajanju skuhajo več hrane, zmiksajo in dajo v plastične modelčke izdelovanje ledenih kock in nato v zmrzovalnik. potem odtalijo toliko kock, kolikor poje otrok...

blazina za plazenje. ker najbrž ne bi dobili blazine preko napotnice (smo že skoraj 10 mesecev stari, verjetno če bi nam pripadal,a bi nam kdo od zdravnikov že to omenil, imamo pa razvojno šele septembra...do takrat le fizioterapijo) sem preiskala vse rešitve kaj naj dam pod tamalima. in smo se odločili in danes kupili tole samonapihljivo blazino
http://www.merkur.si/sezona/oprema-za-kampiranje-in-piknike/oprema/blazina-outwell-dvojna-188x130x5-cm-samonapihljiva.html
super je! namala dva sta navdušena, velika je zadosti in tudi cena ni pretirana, pa še kasneje za kampiranje bo prišla prav!
kar pa se podlog kot so armafleks tiče. poglejte:
http://www.mpikranj.si/portni-program/polietilenske-blazine-po-meri
tukaj vam odrežejo tako veliko kot želite...mogoče bo prišlo komu prav....

cilla hvala za info o bebi. če nam novalac ne bo ustezal, bom pa kolege, ki se vozijo v lj v službo, poprosila naj skočijo po mleko, ker mi res tako teži mleko menjat...smo na začetku dosti čarali, da smo prišli do tega, ki nam je super odgovarjalo.

kar pa se pregledov v nosečnosti tiče, jaz sem bila zelo razočarana glede UZ... ko sem prebirala, da jih imajo druge nosečke na vsakem pregledu...preglede sem imela na 4 tedne, merjenje telesne teže, pritisk, vprašanja o splošnem počutju, UZ je bil na začetku in potem ko je bila morfologija... na NS sem šla k Stahovi v domžale, zato sem se tja naročila še samoplačniško na morfologijo... sem se bolje počutila ko me je še ona pregledala...in potem nič več UZ. ko pa sem začela zatekat pa so mi v 30 tednu naredili UZ v bolnici, MV pa so mi prvič izmerili par dni pred razpokom mehurja, pa je bil 15mm, ampak ker nismo imeli s čim primerjat....zelo sem bila žalostna ker sem vsakič čakala da bom vidla pikici, pa nič...najbolj smešno pa je bilo v bolnici, ko so iskali utripa srčkov, ko so vprašali, ja gospa kako pa ležita? ja ne vem, ju nisem vidla že 8 tednov?! no, pa se je vseeno dobro končalo...

želim vam lahko in mirno noč!!!

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3403
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.5.2012 19:20:58   
2bambinos
Imela bi vprašanje glede krčev v nosečnosti. Sedaj sem vstopila v 32.teden in poleg otrdevanja (ga že dobro poznam) začenjam zvečer, ponoči in zjutraj imeti krče v jajčnikih, ki so ful ful podobni rahlim menstrualnim krčem. A jih poznate, ste jih imele? Je normalno? Sem omenila moji G, je rekla, da če je to 1x na dan je to ok. A sedaj se povečujejo. MV je bil dolg prejšnji teden 2.8cm....user posted image V torek imam posvetovalnico, bom ziher povprašala še enkrat.

(odgovor članu maja ST)
Neposredna povezava do sporočila: 3404
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.5.2012 20:05:11   
maja ST
ojla 2bambinos!
jaz sem za krče jemala magnesol; 2 tableti zjutraj, 2 zvečer, pa mi je kr pomagal. poleg krčev v trebuhu, sem imela krče tudi v mišicah na nogah. ko me je med spanjem zagrabil krč, je bil grozen občutek - kot bi me nekaj vgriznilo. magnesol dobiš kar v lekarni. upam da ti bo pomagal in da se ti umirijo krči. mogoče ti pa bo G kej drugega predpisala...vsekakor ji kar povej za krče, da bo lahko pravočasno ukrepala...

(odgovor članu 2bambinos)
Neposredna povezava do sporočila: 3405
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.5.2012 20:38:16   
2bambinos
Pijem redno magnesol (pa radensko, donat, magnezij je tudi v vitaminskih tabletah poleg folne), a to niso ti krči. Prav v jajčnikih so - kot da bi se pripravljali na porod. In zdaj se sprašujem ali ste ve tudi to čutile pri teh tednih? Komaj že čakam posvetovalnico...

(odgovor članu maja ST)
Neposredna povezava do sporočila: 3406
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.5.2012 21:16:07   
maja ST
oj 2bambinos, sem površno prebrala (zato tak glup odgovor).

meni je cel trebuh zarezalo in nato po par sekundah popustilo. tako sem jaz to občutila. res pa je da imam tud neko kronično vnetje črevesja, ki je valda izbruhnilo istočasno z zanositvijo, pa sem se morala še za to celo nosečnost zdravit.

pa tudi ko sem bila v tvojem tednu je bil porod že za mano...
želim ti, da bi bilo vse redu in da bolečina mine!!!

(odgovor članu 2bambinos)
Neposredna povezava do sporočila: 3407
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
20.5.2012 22:21:03   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: 2bambinos

Pijem redno magnesol (pa radensko, donat, magnezij je tudi v vitaminskih tabletah poleg folne), a to niso ti krči. Prav v jajčnikih so - kot da bi se pripravljali na porod. In zdaj se sprašujem ali ste ve tudi to čutile pri teh tednih? Komaj že čakam posvetovalnico...


Kaka je ta bolečina, kot pri M? Jaz sem te M podobne bolečine čutila, ko so se začeli popadki. Ampak ko me je začelo bolet, je v valovih bolelo in bolelo (in se stopnjevalo).
Torek (tvoj pregled) je blizu in verjetno so to pri tebi samo tiste bolečine, ko je že vsega veliko v trebuhu user posted image , ampak če bi se ti stopnjevale, se vseeno raje sprehodi do ginekološke urgence v porodnišnico, da ti naredijo en CTG za vsak slučaj. No, jaz bi tako naredila.

(odgovor članu 2bambinos)
Neposredna povezava do sporočila: 3408
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
21.5.2012 15:05:24   
cilla
Dan punce, kako ste na ta krasen predpoletni dan? Mi smo zamudili fizioterapijo - ta runda mi očitno ni bila usojena, najprej sem hotla it en teden prezgodaj user posted image , danes, ko smo zares imeli termin, smo pa prišli tja dve uri prepozno, ker sem si jaz narobe zapomnila, katero uro imamo (terapevtka nam datum in uro piše v kartonček, samo kaj pomaga, če kartončka ne pogledam user posted image ) Tako da... ponavljamo vajo čez en teden.

Smo že dali čez posvetovalnico in cepljenje ob 4,5 mesecih. Uspelo mi je, da se ob cepljenju nista drla user posted image - za vsakega sem imela pripravljeno dudo, nakapano s sladkimi vetrovnimi kapljicami, in v trenutku, ko ju je pediatrinja zbodla, sem jima v usta zatlačila sladko dudo. Uspeh zagotovljen, sta imela toliko dela z lizanjem kapljic, da sta pozabila tulit user posted image

In še uradne meritve: Linus 8,1 kg in 66 cm, Arsen pa 7,3 kg in 65 cm. Raaaaseta. user posted image In jaz že študiram o resnem uvajanju goste hrane. Nam je tudi naša P rekla, da bi morda lahko probali kljub nedonošenosti. Oba imata namreč še vedno težave z refluksom. Ne bruhata sicer več, se jima pa ves čas vzdiguje kislina iz želodca nazaj v požiralnik. Posledično imata vsake toliko razdraženo sluznico požiralnika in kadar pride do tega, jočeta od bolečine, bi rada jedla, pa ju peče in potem pljuvata nazaj ven že popito mleko, požirata zrak, da ju potem še trebušček boli,... v glavnem en tak cel žur v času obrokov. Pravi P, da bo z gosto hrano tega konec, tako da je naša naslednja stopnička žlica user posted image

Toliko o mojih dveh user posted image Ju Moram it zabavat, Linus že joče, ker ga nihče ne mara user posted image Lepo bodite vse.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3409
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.5.2012 21:32:08   
rekula
2bambinos se strinjam z cillo!
Jaz sem bila 2x na urgenci v LJ P ,prvič v 2. tednu ker me je vse začelo boleti in je bilo vse OK samo začela sem jemati Magnesol in piti donat, je bilo bolje. Drugič pa v 33. tednu, ker se punčka ni cel dan premaknila, vse je bilo OK, očitno je tisti dan cel dan spala user posted image .
Na urgenci so me vedno lepo sprejeli me pregledali brez problemov, tako da če se ne počutiš dobro ti predlagam da se zapelješ.

Maja ST super ideje si predlagala za podloge, tudi cenovno sprejemljive, mi smo že kupili penaste puzzle in so ok samo zvečer ne moreš lepo zrolat ali pa pokonci postavit, ker se poderejo, tako da jih na polovci poderem pa fliknem pod posteljco. Če bi prej prebrala tvoj post bi se odločila za samonapihljivo b. ker jo lahko uporabiš tudi za kampiranje ali igranje zunaj na travi.

Cilla imaš zelo pridna jedca user posted image user posted image

Lahko noč!


(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3410
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.5.2012 21:34:12   
rekula
Sem se zatipkala..... bilo je v 22. tednu user posted image

(odgovor članu rekula)
Neposredna povezava do sporočila: 3411
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.5.2012 22:24:38   
maja ST
ojla!
ma kašno vreme... neki prši, pa prši...naj se zlije in naj bo jutri sonček! smo že dva dni not pa nas že malo suka...

2bambinos: upam da si ok!

cilla: dobro si to rešla z dudami! pri nas sicer nista jokala pri piku, sta samo debelo pogledala...imamo pa kdaj problem ko začneta jokat med pregledom. kot bi se ustrašla zdravnice. ko smo bili v lj na pregledu (pri 7 mesecu) ker sta nedonošenčka, sta začela tulit, pa ju sploh nisem mogla pomirit...tko da je bil bol tko ta pregled...kdaj tudi ko pridejo moji staši ali pa tašča, najprej debelo pogledata in potem v histerični jok..ko se pomirita pa smeh..
drugače pa sta tvoja že prav velika fanta! lepo raseta!
tudi mojima se je dvigovala kislina po obroku in ko smo začeli z rižolinotom se je kar izboljšalo. je pa punčka že od začetka skapirala žlico in lepo odpirala ustka kot ptiček, medtem ko fantek še zdaj nekako sreba z žlice.

rekula: sej tud mi ne pospravljamo blazine. ne da sem mi več pospravljat...ponavadi ko zazvoni zvonec letam kot kokoš brez glave, pobiram stvari in jih vržem na najino posteljo. sem se že navadila da najine dnevne sobe ni več, je le ena velika igralnica! tako bo še kar nekaj časa...dokler ne gresta na fax...

naša punca pa že dva dni ponavlja ta-ta! prve besede? mamica je srečna!!!

želim vam mirno noč...pa upam da bo sonček jutri...

aja: gre katera na srečanje nedonošenčkov v mostec 2. junija?

(odgovor članu rekula)
Neposredna povezava do sporočila: 3412
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
22.5.2012 22:40:12   
cilla
Jao, tole vreme je res za umret, ja. Jaz sem imela prej vsega poln kufer in sem ju kljub dežju napokala v voz (dobro, da je moj nabavil tudi zaščito za dež), smo šli do Lidla po malo špeže. In sem imela srečo - v domžalskem Lidlu imajo "garažno razprodajo" akcijskih izdelkov, ki so ostali neprodani. Tako sem jima kupila kavbojke za jeseni po 4€, bodije z dolgimi rokavi po dva za 4€,... za 25€ sem nabavila troje hlače, štiri bodije in en bombažni pleten pulover.

IZVIRNO SPOROČILO: maja ST

rekula: sej tud mi ne pospravljamo blazine. ne da sem mi več pospravljat...ponavadi ko zazvoni zvonec letam kot kokoš brez glave, pobiram stvari in jih vržem na najino posteljo. sem se že navadila da najine dnevne sobe ni več, je le ena velika igralnica! tako bo še kar nekaj časa...dokler ne gresta na fax...



Enako user posted image . Moj ima sicer vsak večer napade pospravljitisa user posted image in zlaga igrače, ležalnike, dekce,... ampak za nedoločen čas je dnevna postala poligon za piščanca.


IZVIRNO SPOROČILO: maja ST

aja: gre katera na srečanje nedonošenčkov v mostec 2. junija?



Ja, bomo šli pofirbcat, če morda pride katera od mojih januarskih "sotrpink". Sem vidla na MON, da je dr. Cerarjeva napisala, da pričakujejo malo gužve, ker bo ob isti uri (11.) tudi DM tek za ženske in da se bo zato verjetno vse začelo šele po 11.30. Upam, da se vreme do takrat uštima, za zdaj je vremenska napoved ubitačna še vsaj do konca tedna user posted image

< Sporočilo je popravil cilla -- 22.5.2012 22:44:04 >

(odgovor članu maja ST)
Neposredna povezava do sporočila: 3413
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
23.5.2012 7:26:25   
disere
jutro punceuser posted image

eto moja mladina še spi, js pa že okrog pa stanovanju strašim, smo spali danes od 8-ih zvečer do 4-ih zjutraj se najedli pa spijo oz. dremeata še zdaj, sta lahk rečem superski..

mi bomo pa jurti 4 meseceuser posted image user posted image pa res čes kr hitro beži, me pa zanima če jima že lahko dam te rižove kosmičke mal u mleko, pa kolk tega naj dam za prvič, a sam par rnic al malo žličko?

to srečeanje je pa čist blizu nas, bomo ziher tud šli pogledat mal, upama cilla, da takrat prideva do najinega kofetkauser posted image user posted image pa da vidim tvoja dva korenjakauser posted image ..

mi pa mamo 29.5 drugo cepljenje pa na isti dan fizioterapijo, zaenkrat še nismo na tleh, pa mislim da bomo zdaj začeli in tud mormo nabavit blazine,nam te ki jo imaš ti cilla nočejo dat na recepet ker nimata motoročnih motenj, tako je rekla,a naj še vztrajam pri tem da jo dobimo al kako ker ne vem komu zares pripada

js tud upam, da se to vreme porihta, čez dopoldan sta ful pridni, popoldan pa ju že daje mal tečke, če smo skoz v hiši, dans bo menda mal boljš..

lepo bodite punce..

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3414
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
23.5.2012 9:37:43   
Gorga
Ojla punce user posted image

Spet deževen dan. Teži, a ne? Moji punci treutno spita. Včeraj je Majo zvijalo do polnoči, Lili je celo kake pol ure prej zaspala. In potem se je še Jaka zbudil, ker je bil žejen (smo imeli za večerjo kar pico) in ni mogel takoj nazaj zaspati. Po hranjenju ob 4-ih pa Lili ni zaspala še kako uro, sam jo je imel možek čez. Oba prideva tako živčna, utrujena in se pol sam še kregava user posted image  Ah ja, sej veste kako je to. V ponedeljek smo ju peljali na uz kontrolo kolkov in je vse bp. Naslednja kontrola bo pri 3 mesecih. Tisti dan sta bili pokonci od 13.15 do 20.30. Niti v avtu nista zaspali user posted image  Te moje ženskice sta prav en poseben kaliber user posted image  

Še to sem vam pozabila napisati. Smo celo zelo hitro dobili novi odločbi za vrtec in otroški dodatek. Sem si prav oddahnila, ker se bo konkretno poznalo na našem budžetu. Pa občina je tudi hitro nakazala finančno darilo ob rojstvu. Naša občina je na srečo ena izmed tistih, ki imajo bolj radodaren znesek user posted image

Za po tleh sem pri ta prvemu imela kar puzzle in gor še tisto igralno blazino z loki. Si mi pa cilla dala misliti in bo za dve res premalo samo ena blazina. Bom mogla še kakšno reč nabavit, da se bosta lahko obe zabavali user posted image  Nisem pa nikoli pospravljala puzzlov. Je bilo tisto kar namesto tepiha. Pa sej imamo otroke doma in ni nič čudnega, če je soba tudi igralnica user posted image

Lp user posted image

(odgovor članu disere)
Neposredna povezava do sporočila: 3415
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
24.5.2012 19:37:30   
jakajaša
jaz se vam znova javljam.opravljeno sem imela pri obeh amniocintezo.izvid je pokazal brez sindroma hvalabogu in da je samo srčna napaka.dr.tulova me je kar zadržala na oddelku,ker se počasi že spušča posteljica in zmanjkuje plodovne vode.tak da bom do drugega tedna menda že rodila in to se pravi bo takrat polnih 33 t.

(odgovor članu Gorga)
Neposredna povezava do sporočila: 3416
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
24.5.2012 21:54:21   
Naja3
Jakajasa, super da je izvid amnio ok.Zdaj gre pa tud pri tebi zares. Se mal pa bo.drzi se na oddelku.

(odgovor članu jakajaša)
Neposredna povezava do sporočila: 3417
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
24.5.2012 22:14:52   
cilla
jakajaša user posted image za rezultate amnio. Sem ful vesela za vas.

Zdaj pa samo mirne živčke in ko bo, bo. Si v najboljših možnih rokah, tudi ko mala dva prideta na svet, bodo v 1. štuku dobro poskrbeli zanju. Ko bosta tam, pa ne bodi kot jaz, ki sem se en teden bala spraševat... takoj ko boš pri moči, prosi za pogovor z njunim pediatrom in naj ti vse razložijo, kako je z njima.

user posted image

(odgovor članu Naja3)
Neposredna povezava do sporočila: 3418
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 9:34:12   
2bambinos
jakajaša krasno za te rezultate!! user posted image Jaz bom v soboto začetek 33.tedna, mogoče se ti pridružim ;)

Sem bila v posvetovalnici in povedala za povečane krče. Moram piti več magnezija in sicer 600mg dnevno in bi še isti dan šla na oddelek in dobila inekcijo za pljučka, ker zgleda res kaže da se bo kmalu "začelo", a MV je zaenkrat še 2.8cm. Vendar ko je moja G videla herpes na mojem nosu (!!!) - ga imam tam prvič v življenju, je rekla, da prvo mora le-ta miniti, ker me bo inekcija dodatno izčrpala. Potem sva se pa zmenile, da bi na mojo željo rodila v Lj in sem jo poprosila za napotnico k dr.Tul. Pregled imam naslednji petek in upam, da me bo sprejela in naprej vodila mojo nosečnost.

Spet imam vprašanje: a so te inekcije za pljučke obvezne? Jih lahko odkloniš? Od dveh mamic sem slišala da so vplivale na začasen zastoj rasti bebic v 32.tednu po prejetju kao za vsak slučaj, nato pa sta obe lepo rodili v 36.tednu ali celo več.

(odgovor članu jakajaša)
Neposredna povezava do sporočila: 3419
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 10:49:24   
jakajaša
hvala hvala!
ravnokar so mi merili pretoke in so kar vredu in zelo malo plodovne vode.upam da zdržita do ponedeljka,ki sem že naročena za CR in takrat polnih 33 t.
glede dr. Tulove pa ti povem da je zaupanje vredna,zmeniš se lahko z njo vse in te posluša.upam da zdržiš čim dlje.jaz pa bom po porodu še itak en čas v porodnišnici zaradi tamalega z srčno napako.upam da se vse konča ok.
uživajte punce!!!

(odgovor članu 2bambinos)
Neposredna povezava do sporočila: 3420
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 11:00:59   
2bambinos
user posted image user posted image

Bo bo, sploh pri vseh teh pozitivnih mislih in željah iz naše strani user posted image

Koliko sta pa sedaj težka/velika?

(odgovor članu jakajaša)
Neposredna povezava do sporočila: 3421
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 12:42:26   
jakajaša
Zdrav je težak 1800 g,ta drug pa 1400 g.ravno dovolj,da ni precej premalo.
upam da se srečava drug teden.
imejte se

(odgovor članu 2bambinos)
Neposredna povezava do sporočila: 3422
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 14:12:52   
maja ST
ojla bodoče mamice in mamice, ki že crtate svoj pridelek!

mi mamo tak lep sonček in komi čakamo da gremo ven. user posted image danes praznujemo 10 mesecev! user posted image user posted image user posted image pa tudi težki smo že full! punčka 8.900, fantek pa 10.300. tako sem vesela, sploh ne vem kam je šlo teh 10 mesecev...zelo sta živahna, se kotalita, jaz pa ju postavljam na vse štiri, pa jima ni lih najbolj všeč, še vedno bi kar na hrbtu ležala. tudi sedimo ne še, ampak saj imamo dva meseca v dobrem...bo že...za nagrado mamici pa sta danes spala od 22h do 8.30 user posted image

tud mi upam da pridemo v mostec. komi čakam da srečam katero od mamic, ki sem jih spoznala v P. Ubistvu je tisti mesec, ko smo bili gor v lj pustil name zelo velik pečat. nikoli ne bom pozabila teh dni, ko smo jokali od sreče, nato od strahu, pa spet od sreče... sploh ne mine dan, da se ne spomnim na vse tiste ljudi, ki so pomagali najinima štručkama, pa meni tudi seveda. včasih me kar sredi dneva stisne, ko pomislim, da nekdo drug stoji zraven tistega inkubatorja, v katerem sta bila moja in upa na najboljše...še zdaj ko to pišem mi kar tečejo solze...dobro se zavedam, kašno srečo sem imela, da se je vse izteklo srečno in imam dva srečka ob sebi!!!!

jakajaša: zelo sem vesela za rezultate amnio user posted image pa tudi teža malih je super!!! držim pesti da zdržiš do ponedeljka!

2bambinos: tudi tebi vse naj, naj!

...se malo pa boste največje srečke!!!! vse bo ok!!! v lj boste ve mamice in vaši čmlji v najboljših rokah. res se ne bojte, ker bodo super poskrbeli za štručke in pa tudi za vas! pošiljam vam user posted image

kar pa se inekcij za pljučka tiče...ko so jih meni ponudili sem tudi oklevala, pol pa hvala bogu da sem se odločila in jih sprejela... ker drugače ne vem kako bi bilo s fankom, že tako je imel težave z dihanjem, mi ga je blo kar grozno gledat s tisto maskico, ki mu je prekrivala cel obraz... takrat sem se zelo bala, kako bo, ker sem celo nosečnost krvavela iz črevesa zaradi avtoimunske bolezni, ki jo imam, pa nisem vedela, kako bo še to učinkovalo name. pa baje je šele po desetih dnevih pravi učinek teh inekcij, no jaz nisem zdržala 10 dni, ampak vseeno...tudi za začasno ustavitev rasti sem vprašala, pa so mi rekli, da je to zato, ker gre vsa energija v to da se formirajo pljučka, ki bi se drugače šele kasneje razvila, zato ostali deli telesa malo "počivajo"... po drugi strani pa, tudi moja kolegica jih je prejela (sva bili istočasno v B), pa je potem šla čez rok in so ji morali še sprožit porod. tko da...ne vem...je odvisno od pozameznika, jaz sem se takrat odločila, da če mi to ponujajo že vejo zakaj..

vsem lep sončen pozdrav!!

(odgovor članu jakajaša)
Neposredna povezava do sporočila: 3423
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 14:15:54   
cilla

IZVIRNO SPOROČILO: 2bambinos

Spet imam vprašanje: a so te inekcije za pljučke obvezne? Jih lahko odkloniš?


Lahko jih odkloniš, nič ni obvezno. A če že kaže, da se bo kmalu začelo dogajat, pojdi po injekcijo v dobro mladine. Jaz sem flosteron v 29. tednu zavrnila, ker ni nič kazalo, da bi se že kaj dogajalo, pa sem potem v 32. rodila. In so v porodni babice in porodničarke zelo zaskrbljeno kimale, ker sta bila otroka brez injekcij. Sem sicer flosteron dobila prvo stvar, ko sem prišla v porodno in na srečo nisem začeka rojevat še 12 ur, tako da je tista doza flosterona prijela. Ampak sem imela srečo user posted image , lahko bi bila tudi velika piii****


IZVIRNO SPOROČILO: 2bambinos

Od dveh mamic sem slišala da so vplivale na začasen zastoj rasti bebic v 32.tednu po prejetju kao za vsak slučaj, nato pa sta obe lepo rodili v 36.tednu ali celo več.


Če ti na kratko povzamem razlago od dr. Pušenjaka: Steroidi v flosteronu zaustavijo rast telesa in spodbudijo razvoj pljuč (da so prej zrela in sposobna sama dihat, brez podpore aparatov - za primer prezgodnjega poroda). Po prejemu injekcije ponavadi tudi otroci nekaj dni manj migajo, se umirijo - prav zaradi flosterona.

(odgovor članu 2bambinos)
Neposredna povezava do sporočila: 3424
   RE: Nekaj vprašanj o dvojčkih - II. del
25.5.2012 15:54:13   
disere
jakajaša vso srečo ti želimuser posted image user posted image sam, da so rezlutati bili dobri, sem ful vesela za vasuser posted image user posted image ..bom držala pesti za vas v ponedeljek...

težo mata približno tako kot moji dve tia je mela 1580g, elin pa 1800g pa sta bli čist super,nobena ni rabla pomoči pri dihanju, tud takoj sta sami pili po flaški sta bili samo dva dni na intezivni...saj bo ok boš vidla, v ljuljani ste res v najboljših rokah..

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3425
Stran:   <<   < Prejšnja stran  135 136 [137] 138 139   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  135 136 [137] 138 139   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?