|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:28:36   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ne ostalih. Zgolj tebe. Ker se s teboj ne da debatirati. 



Aha, torej s tabo se pa da?


Logicno, da se ne da. Dobro jutro!

Se je dalo včasih, odkar si se pa usmerila na j v glavo se pa pač ne da, žal.


Morda se bo dalo spet, kdo bi vedel....
Morda se bo tudi s tabo dalo debatirat - ko bos dovolil drugacna mnenja.. , kdo bi ga vedel...

PS: si niti ne domišljam, da bi te ganilo


Dobila sem na mail hud opis tvoje osebnosti. Izredna metaforika in plasticnost opisa. Zajame tip osebnosti v nekaj stavkih. Kljub dovoljenju avtorja, ga ne bom objavila, ker vem, da ti bo prislo do zivega. Ko bos zadosti odporen... me spomni.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:29:43   
tashan
Ni potrebno pretiravat. Če prebereš tekst in kontekst najdeš point v "sebičnosti" kadilcev.
Ne vem, če sem sposobna razložit bolj razumljivo...

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:33:02   
tashan
Ja saj, torej moraš pravico enega ali pa drugega omejit. In omejevanje pravic ni kratenje pravic user posted image
Verjetno odvisno od tega na kateri strani si, a ne?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:33:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Nam se samo zdi, da poleg menjavanja plenic, brisanja bruhanja in podobnega, spada še to, da ne kadiš v zaprtem prostoru pred otroki (svojimi ali tujimi).


A ker ne kadim v zaprtih prostorih pred otrokom  dobim bonus tocke in medaljo ali kar orden prvog reda ??user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:34:44   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Dobila sem na mail hud opis tvoje osebnosti. Izredna metaforika in plasticnost opisa. Zajame tip osebnosti v nekaj stavkih. Kljub dovoljenju avtorja, ga ne bom objavila, ker vem, da ti bo prislo do zivega. Ko bos zadosti odporen... me spomni.


Se ti ne zdi, da tole presega meje? Očitno se ti z mano precej bolj ubadaš kot jaz s tabo. Celo po mailu si dopisuješ o meni, lepo oziroma alarm zame, da se umaknem, ker tole je šlo čez mejo sprejemljivega zame..

Ko boš pa pripravljena o moji osebnosti govorit odprto na štiri oči bom pa spet pripravljen na debato do takrat pa...pospravljam igrače.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:43:15   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: PeggyBundy


Ne bo tržalo. V bistvu demokracijo omejuje zakon. In ta je napisan tako, da kadilce omejuje. Po tvoji logiki bi se lahko, teoretično, po avtocesti vozili tudi 300 na uro, če bi imeli tako zmogljiv avtomobil?


Jim torej omejuje pravice na račun povdarjanja pravic nekadilcev. Kako priročen izgovor za popoln nadzor nad prvimi.

Glede hitrosti - je kaj večja verjetnost, da v čelnem trčenju pri hitrosti 130 KM/h (kolikor je maksimalna dovoljena) preživiš???

(odgovor članu PeggyBundy)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:44:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se ti ne zdi, da tole presega meje? Očitno se ti z mano precej bolj ubadaš kot jaz s tabo. Celo po mailu si dopisuješ o meni, lepo oziroma alarm zame, da se umaknem, ker tole je šlo čez mejo sprejemljivega zame..


Ne dopisujem se. Dobila sem opis in ga prebrala. In je res hud opis.

Ko boš pa pripravljena o moji osebnosti govorit odprto na štiri oči bom pa spet pripravljen na debato do takrat pa...pospravljam igrače.


Hvala na zaupanju, da bi o sebi govoril z menoj. user posted image user posted image

To na 4 oci..., da ne bo zena ljubosumna? Ze nekajkrat si me poklical "na srecanje na samem - 4 oci" ....

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 7.9.2010 14:45:03 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:47:01   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V demokraciji imamo vsi enake pravice, pozabljaš pa na dolžnosti. Tvoja dolžnost je, da s svojimi pravicami ne posegaš v pravice drugih.


Točno tako!



_____________________________



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:49:09   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Se ti ne zdi, da tole presega meje? Očitno se ti z mano precej bolj ubadaš kot jaz s tabo. Celo po mailu si dopisuješ o meni, lepo oziroma alarm zame, da se umaknem, ker tole je šlo čez mejo sprejemljivega zame..


Ne dopisujem se. Dobila sem opis in ga prebrala. In je res hud opis.



Ko boš pa pripravljena o moji osebnosti govorit odprto na štiri oči bom pa spet pripravljen na debato do takrat pa...pospravljam igrače.


Hvala na zaupanju, da bi o sebi govoril z menoj. user posted image user posted image

To na 4 oci..., da ne bo zena ljubosumna? Ze nekajkrat si me poklical "na srecanje na samem - 4 oci" ....


OMG, Frodo, to je pa že res mal pretiravanje. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:49:24   
kalbo
Ti se temu smejiš, zame je pa to alarm, pa ne misli, da se bojim opisa svoje osebnosti, se svojih kiksov in travm z otroštva prekleto zavedam.

Mailijada o meni, predvsem pa o moji zasebnosti je pa klevetanje in vdor v mojo zasebnost. Tko da to je moje zadnje sporočilo.

Čao

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 14:51:01   
oka
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V demokraciji imamo vsi enake pravice, pozabljaš pa na dolžnosti. Tvoja dolžnost je, da s svojimi pravicami ne posegaš v pravice drugih.


Točno tako!




Vse lepo in prav ampak mislim, da bi marsikdo na tej temi oz. na tem forumu tole lahko večkrat prebral in si ponovil. Teorija je eno, v prakso je pa tole, vsaj po prebranem hudičevo težko spravit.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:18:25   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78
Sem ZA protikadilski zakon, pa še prihranim kak evro, ker več ne hodim nikamor na kavice.

Tudi jaz sem za protikadilski zakon (morda malce spremenjen, pa vendar), na kave pa še vedno hodim. Na srečo imamo v LJ lokale, v kateri se sme kaditi.
ne vem kaj nekateri študirajo ko grejo v discoteko in se pred tem ne umijejo)...user posted image

Vsakič, ko sem v diskoteki, se vprašam enako. Potem se pa čudijo, zakaj niti stojim ne poleg njih, kaj šele, da bi s kom plesala. Bljak.
Ko bo zaradi preveč pokajenih cigaret voznik do smrti povozil nekoga, ko bo zaradi cigarete dedc prebutal ženo in otroke, potem bo primerjava na mestu, ampak to se nikoli ne bo zgodilo.

Jaz bi bila sposobna nabutati svojega g. Moža, če mi ne bi dal čika. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Nenya
Ampak da se kot starš ne moreš odpovedati samo temu da bi kadil v določenih prostorih hiše...

Ne kadim v otroški sobi in v kopalnici. user posted image
HB zdaj lahko dejansko tudi po zakonu vonjam le hrano brez meni zoprnih dodatkov

No, vidiš, da si v prednosti. Med kosilom ti ni treba vohati cigaretnega dima od kadilcev, mi, kadilci, se moramo pa še vedno dušiti zaradi kislih in poceni parfumov ter neumitih ljudi ob sosednji mizi. user posted image



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:26:41   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ti se temu smejiš, zame je pa to alarm, pa ne misli, da se bojim opisa svoje osebnosti, se svojih kiksov in travm z otroštva prekleto zavedam.


Nikakor ne tovrsten opis. Bolj opis tvojega repencenja na forumu. Traume za mene nikoli niso in ne bodo predmet smeha, zezanja ali cesarkoli podobnega. Zelo mi je zal, da se v tem nisva razumela.  Je vse skupaj dalec bolj nedolzno in banalno. Bi te pa pecnilo, ce bi ga slisal , predvsem zaradi metafor ne pa zaradi kaksne vsebine.

Mailijada o meni, predvsem pa o moji zasebnosti je pa klevetanje in vdor v mojo zasebnost. Tko da to je moje zadnje sporočilo.


Nobene mailijade ni bilo, ne pretiravaj. Zasebnost je v tocno tisti meri, ki jo izkazujes tukaj na forumu. Popolnoma nic vec. Nic vec in nic manj. Kot zgoraj napisano - nikakor ne v tej smeri tvoje osebnosti. Ne vem pa kje si nasel klevetanje....

Lej, na zeljo ti ga posljem na ZS pa si ga preberi .... samo da ne bos potem sam sebi cuden ker si tko... pretirano reagiral... user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:29:08   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: oka

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V demokraciji imamo vsi enake pravice, pozabljaš pa na dolžnosti. Tvoja dolžnost je, da s svojimi pravicami ne posegaš v pravice drugih.


Točno tako!




Vse lepo in prav ampak mislim, da bi marsikdo na tej temi oz. na tem forumu tole lahko večkrat prebral in si ponovil. Teorija je eno, v prakso je pa tole, vsaj po prebranem hudičevo težko spravit.



Kolizija pravic. Katere in cigave pravice imajo vecjo tezo; katere oz. cigave pravice imajo prednost; katera oz. cigava pravica je vecja, mocnejsa, bolj upravicena....
Never ending story.....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:30:03   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


No, vidiš, da si v prednosti. Med kosilom ti ni treba vohati cigaretnega dima od kadilcev, mi, kadilci, se moramo pa še vedno dušiti zaradi kislih in poceni parfumov ter neumitih ljudi ob sosednji mizi. user posted image






A pred uvedbo protikadilskega zakona se je pa po tvojem ves ta folk umival in uporabljal le supreme parfume? Ja, cigaretni dim je bil prej "dobrodošel" do te mere, da je zakril tovrtstne izločke drugih ljudi. Ampak meni še nikoli ni smrdela obleka ali lasje po drugih cenenih parfumih in švicu, po čikih pa milijonkrat.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:31:42   
Andromeda
Drugače pa vsi aktivno prisotni na tej temi lepo vabljeni na ogled filma "Hvala, ker kadite", lahko si pa preberete tudi Svetlane Makarovič knjižico "Prekleti kadilci"

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:34:15   
Kerensa*
Neee, Andromeda... saj vidiš, da sem smajlija prilepila na koncu. user posted image

Čeprav sem strastna kadilka in čeprav mene osebno cigaretni dim med jedjo ne moti, pa ta del zakona, ki prepoveduje kajenje v lokalih s hrano, podpiram. Ja, drži, da me tudi marsikdaj zmoti (predvsem po obroku, ko bi na poln želodec rada enega prižgala), ampak temu primerno pač, kadar le lahko, izbiram lokale, kjer lahko jem zunaj (in posledično tam tudi kadim). Kadar to ni izvedljivo, pač po kosilu ne spijem še kave, ki jo ponudijo, ampak samo plačam in grem - ven na čik. user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:39:16   
pety78
Kolizija pravic. Katere in cigave pravice imajo vecjo tezo; katere oz. cigave pravice imajo prednost; katera oz. cigava pravica je vecja, mocnejsa, bolj upravicena....
Never ending story.....


A nima zdravje določeno težo????


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 15:53:10   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Kolizija pravic. Katere in cigave pravice imajo vecjo tezo; katere oz. cigave pravice imajo prednost; katera oz. cigava pravica je vecja, mocnejsa, bolj upravicena....
Never ending story.....


A nima zdravje določeno težo????



Kajenje je za zdravega cloveka rizik. Za nekoga, ki ima rak prostate, leukemijo .... je kajenje zanemarljiv zdravstveni rizik ali sploh ni vec rizik.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 16:28:04   
ronja
Torej če povzamem, moje pravice so omejene in niso kratene (že tu nastane paradoks) in sicer na račun pravice drugega.

to je nekako tako kot pri brcanju: ti lahko brcaš, kolikorhočeš, dokler nisem jaz na mestu, kamor brcaš - takrat pa tja revica ne smeš več brcat - ker s tem škoduješ meni, ki imam tudi pravico bit na tem mestu.

Kolizija pravic. Katere in cigave pravice imajo vecjo tezo; katere oz. cigave pravice imajo prednost; katera oz. cigava pravica je vecja, mocnejsa, bolj upravicena....
Never ending story.....

jaz bi dala nekaj pod osnovne, vse, kar je pa za ekstra užitek, je pa nadgradnja in osnovne imajo vedno večjo težjo od ekstra. Torej moja pravica, da nekje stojim, je bolj osnovna, kot da nekdo tja brca. isto je s kajenjem. Tudi seksat ne smem na javnem mestu, čeprav zato ne bi bilo nobenemu nič hudegauser posted image .

A pred uvedbo protikadilskega zakona se je pa po tvojem ves ta folk umival in uporabljal le supreme parfume? J

Takrat je vse tako smrdelo po čikih, da nisi nič drugega zavohaluser posted image .

Frodica, večina je ipak zdravih, vsaj približnouser posted image .

A ker ne kadim v zaprtih prostorih pred otrokom dobim bonus tocke in medaljo ali kar orden prvog reda ?

Ne, kot sem rekla: to spada k osnovam, ko se odločiš za otroka - zame in za še nekatere, za druge pač ne. za to ne dobiš nobene medalje.


Glede hitrosti - je kaj večja verjetnost, da v čelnem trčenju pri hitrosti 130 KM/h (kolikor je maksimalna dovoljena) preživiš???

Večja je verjetnost, da se pravočasno ustaviš.

(odgovor članu tashan)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 16:30:44   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Kolizija pravic. Katere in cigave pravice imajo vecjo tezo; katere oz. cigave pravice imajo prednost; katera oz. cigava pravica je vecja, mocnejsa, bolj upravicena....
Never ending story.....


A nima zdravje določeno težo????



Kajenje je za zdravega cloveka rizik. Za nekoga, ki ima rak prostate, leukemijo .... je kajenje zanemarljiv zdravstveni rizik ali sploh ni vec rizik.


V bistvu res. Če pa kadiš ob nekom, ki je itak že mrtev...pa sploh ni rizik...user posted image


_____________________________



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 16:32:53   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Tudi seksat ne smem na javnem mestu

Lahko seksaš na javnem mestu user posted image , ampak če te bo kdo videl in prijavil, boš plačala kazen.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 16:34:46   
Colt
Veselica na vidiku...a sem kej zamudil? user posted image

Nč, grem si enega prižgat..


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 16:38:30   
ronja
Lahko seksaš na javnem mestu user posted image , ampak če te bo kdo videl in prijavil, boš plačala kazen.

ja, saj isto velja za kadilce v zaprtem prostoru. Saj ni da ne smeš, samo kazen lahko plačaš, če te dobijo - pa ven te bojo napodili (mene pa tudi).
*Sicer mi je pa jasno in večkrat sprobano, da se dauser posted image (pač če nikogar ne motiš, če te nihče ne vidi ali ne prijavi, ne plačaš kazni - kam pa naj najstniki grejo?).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
7.9.2010 17:19:19   
Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: enkratna

Hvalabogu, da nisem kadilka: umrla bi zaradi stresa, ki ga nekadilci povzročate kadilcem! Grozljivo! Totalno psihično nasilje...

Podpis: nekadilka.

 

Tako... eni skodijo okolici s pasivnim kajenjem, drugi z moraliziranjem o lastni nezmotljivosti in popolnosti user posted image user posted image user posted image


Pri cigaretih vsaj veš, kaj škodljivega je v zraku...

...vsega ostalega se zaveš..enkrat. Mogoče čez leta.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?