|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nutelina torta
7.7.2011 11:25:21   
Vilma
Ksenija en preprost recept za tortni preliv.
Jaz jo vedno delam pri nutellini torti. user posted image
Vezmi 1,5 dl sladke smetane in 150 g jedilne čokolade. Oboje mešaj na ognju toliko, da se ti stopi, rata taka homogena masa brez grudic. Zraven dodaj malo ruma, če ga imaš, ker čokolada dobi sjaj. Odstavi, malo počakaj, da se ohladi in s tem prelij torto. Krema se bo sama razpustila po torti, in bo lepa ravna. Pusti cca 15 minut na sobni temperaturi, potem pa torto z obodom vred v hladilnik čez noč.
Recept sem povzela iz kulinarike, glej pod preliv št.2. Poglej si pa tudi te fotke teh prečudovitih tort. Drugi link pa je postopek priprave torte, je zanimiv, ker vidiš, kako obloži obod torte s peki papirjem in tudi kako enostavno zlije tisti preliv 2 na torto (sliki 15 in 21). Drugače pa je recept za eno drugo torto, vendar je slikovni prikaz odličen.
http://www.kulinarika.net/recepti/12703/sladice/majska-torta/
http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=5dqxphr2sg831bd8&offsetalbum=0

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nutelina torta
7.7.2011 12:23:43   
mateyka
uuu, tale majska torta zgleda res noro user posted image user posted image

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nutelina torta
8.7.2011 7:35:51   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: Vilma

Ksenija en preprost recept za tortni preliv.
Jaz jo vedno delam pri nutellini torti. user posted image
Vezmi 1,5 dl sladke smetane in 150 g jedilne čokolade. Oboje mešaj na ognju toliko, da se ti stopi, rata taka homogena masa brez grudic. Zraven dodaj malo ruma, če ga imaš, ker čokolada dobi sjaj. Odstavi, malo počakaj, da se ohladi in s tem prelij torto. Krema se bo sama razpustila po torti, in bo lepa ravna. Pusti cca 15 minut na sobni temperaturi, potem pa torto z obodom vred v hladilnik čez noč.
Recept sem povzela iz kulinarike, glej pod preliv št.2. Poglej si pa tudi te fotke teh prečudovitih tort. Drugi link pa je postopek priprave torte, je zanimiv, ker vidiš, kako obloži obod torte s peki papirjem in tudi kako enostavno zlije tisti preliv 2 na torto (sliki 15 in 21). Drugače pa je recept za eno drugo torto, vendar je slikovni prikaz odličen.
http://www.kulinarika.net/recepti/12703/sladice/majska-torta/
http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=5dqxphr2sg831bd8&offsetalbum=0



Sem si natančno prebrala postopek a ugotovila, da na robovih pa ne bom imela ničesar. Kaj naj pa potem drug dan, ko bi dala torto iz oboda, premažem na rob torte?

lp

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nutelina torta
8.7.2011 8:15:39   
Vilma
Ne, na robovih ne boš imela ničesar. Jaz sem pri torti samo enkrat delala ta rob in nikoli več. Prevelika packarija, končni rezultat pa ni dosti boljši od tistega, če torto ne obdelaš s strani.
Upam, da ti bo Pety tu pomagala. user posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nutelina torta
8.7.2011 8:22:01   
mateyka
lahko pa navadno smetano stepeš in jo naflocaš ob strani, da bo zgledala 100% "kot torta" user posted image

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nutelina torta
8.7.2011 8:59:47   
ksenjak
Oj, babe mojeuser posted image , pa to ni več res. Meni se iz minute v minuto manj sanja, kako naj se torte lotim.

Zdaj so me še prestrašili s sliko, namreč da se rada viha, jaz pa zgoraj po troti ne bi rada smetane pacala. Torej sem poštudirala, da bom sliko (Winx sevedauser posted image ) sprintala, na okroglo izrezala ter čez lepo dala prozorno folijo. In to bom pač položila na torto. Pred rezanjem pa jo bom vzela dol in naj jo ima tamala. Itak so mi te slike na torti nekam neokusne. Meni se kar malo zatikajo po ustih.

Sem se odločila takole:
danes spečem biskvit (kar bo pač bo), naredim filo, dam vse skupaj nazaj v obod, prelijem s čokoladnim prelivom od Vilme in dam v hladilnik. Jutri vzamem ven dam gor sliko in še malo okrasim.

A bo tako v redu?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:07:16   
tinatona
Ksenja če boš dala sliko (uno jedilno) gor na čokolado, bo ratala packarija, saj bo potegnila čokolado nase. Une slike se lahko dajo na smetano brez barve.

Pa meni se še nikoli niso vihale, pa jih dosti uporabljam. Sicer si pa slikce lahko na mojem FB pogledaš. Edino kar je fino je, da jo daš gor vsaj par ur pred serviranjem.

LP

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:41:47   
Vilma
Ksenija še ena ideja. Pusti slike in printe, kupi štiri male figurice od winxic, pa jih daj gor.
Jaz sem sinu za štiri leta dala štiri avtomobilčke gor (Strelo, Dajsa, Neli in Doktorja), hčeri pa za tri leta tri Hello Kitty. Oba prezadovoljna, pa še najmanj dela je. user posted image  Poglej mal po trgovinah, teh malih figuric je na tone. user posted image  
Drugače pa ti v določenih slaščičarnah naredijo po sliki hostijo, ki se da na torto. Sliko ti skenirajo na maso iz moke in vode in to položiš par ur pred serviranjem na torto. Ampak bo boš verjetno uporabila kdaj drugič, zdaj je že prepozno. Se pa da naročit hostijo tudi prek pošte, nazadnje je stalo 5 evrov.

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:45:45   
pety78
Jaz s slikami res nimam izkušenj, ampak glede mnenj tinetone bi raje naredila tako, da dam torto v obod brez čokoladnega preliva, pa jo naslednji dan samo s smetano premažam. Ob straneh lahko okrasiš s kakšnimi narezanimi mandeljni ali pa čokoladnimi ostružki.
Sliko daj na torto kako uro pred razrezom. Dvomom, da se bo vihala, če se bo fajn na smetano prijela.



_____________________________



(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:51:09   
pety78
Drugače pa ti v določenih slaščičarnah naredijo po sliki hostijo, ki se da na torto. Sliko ti skenirajo na maso iz moke in vode in to položiš par ur pred serviranjem na torto. Ampak bo boš verjetno uporabila kdaj drugič, zdaj je že prepozno. Se pa da naročit hostijo tudi prek pošte, nazadnje je stalo 5 evrov.


A ne misli take slike dati gor? Ups, če bo pa iz papirja, potem pa definitivno kar na strjeno čokolado. user posted image

Drugače imam pa jaz doma eno hello kitty iz tičine, ki je bila na včerajšnji torti od hčerkice, če želiš. user posted image

_____________________________



(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:54:48   
ksenjak
Za sliko vem, kje mi jo naredijo, vendar jaz, kot sem rekla, ne bi s smetano pacala. Tako bom dala sliko gor samo za okras (kot sem napisala v zgornjem postu) ali pa mogoče res kar figurice od Winxic (če jih bom sploh kje danes dobila).

Mogoče bom jutri, ko vzamem torto ven iz oboda, le še robove premazala s stopljeno čokolado ali pa z nutelo. To bo tik preden postrežem. Zgoraj pa bom uporabila čokoladno glazuro.

lp

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:56:48   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Drugače pa ti v določenih slaščičarnah naredijo po sliki hostijo, ki se da na torto. Sliko ti skenirajo na maso iz moke in vode in to položiš par ur pred serviranjem na torto. Ampak bo boš verjetno uporabila kdaj drugič, zdaj je že prepozno. Se pa da naročit hostijo tudi prek pošte, nazadnje je stalo 5 evrov.


A ne misli take slike dati gor? Ups, če bo pa iz papirja, potem pa definitivno kar na strjeno čokolado. user posted image

Drugače imam pa jaz doma eno hello kitty iz tičine, ki je bila na včerajšnji torti od hčerkice, če želiš. user posted image


Hvala za ponudbouser posted image . Ampak pri nas trenutno pride v poštev le Winx.
Sem tamalo celo nekaj spraševala, kakšno torto si želi, pa pravi Winx. Pa ji rečem, kakšen okus torte, pa ona spet Winxuser posted image .

lp

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nutelina torta
8.7.2011 9:59:17   
ksenjak
tinatona_glede na to, da sem tvojo nutelino torto že probala in je bila dobra, te vprašam, kakšno smetano pa ti uporabljaš za nadev?

lp

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nutelina torta
8.7.2011 10:02:22   
Vilma
Pety, ko sem bom lotila svoje prve torte s tičino, se ti definitivno oglasim. user posted image  
Zaenkrat sem delala nutellino, čokoladno, skutino in mascarpone. V večkratnih ponovitvah.
Tičina mi je zaenrkat v območju "mission impossible", ampak z dobrimi inštrukcijami bi mi zagovoto uspelo. user posted image

Ksenijak verjmem, da bi to torta uspela! Boš vidla, kako boš ponosna na svoj prvi izdelek. Plan je dober, pripravila si se, za prvo torto si izbrala enostavno torto, tudi moja prva je bila nutellina.
In ko enkrat narediš sam torto, je nikoli več ne kupiš. user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nutelina torta
8.7.2011 10:02:23   
mateyka
uuu, winx figurice - ni slaba ideja user posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: nutelina torta
8.7.2011 10:25:57   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: Vilma

Pety, ko sem bom lotila svoje prve torte s tičino, se ti definitivno oglasim. user posted image  
Zaenkrat sem delala nutellino, čokoladno, skutino in mascarpone. V večkratnih ponovitvah.
Tičina mi je zaenrkat v območju "mission impossible", ampak z dobrimi inštrukcijami bi mi zagovoto uspelo. user posted image

Ksenijak verjmem, da bi to torta uspela! Boš vidla, kako boš ponosna na svoj prvi izdelek. Plan je dober, pripravila si se, za prvo torto si izbrala enostavno torto, tudi moja prva je bila nutellina.
In ko enkrat narediš sam torto, je nikoli več ne kupiš. user posted image


Tale vzpodbuda mi res dobro dane.
Hvala

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nutelina torta
8.7.2011 10:27:25   
ksenjak
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

uuu, winx figurice - ni slaba ideja user posted image


Ja, samo malo pozno. Bog si ga vedi, kje jih bom danes popoldne našla. Saj ko jih ne rabiš, jih imajo kolikor hočeš.
lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nutelina torta
8.7.2011 10:56:41   
Vilma
En oglas za winx mini figure je na bolhi. Link pošiljam bolj zato, da vidiš, kako zgledajo, so pa prav za torto.
http://www.bolha.com/dvd/winx-dvd-figure-winx-oglas1275098612
Lahko pa kupiš komplet teh piščalk, pa jih zabodeš v torto.
http://baloni.florentina.si/si/piscalke-winx-i672.shtml
Upam, da dobiš kaj od tega, po mojem je najbolje pogledat v Baby centru, Pikapolonici, tudi kak Mercator center bi znal presenetit. 

< Sporočilo je popravil Vilma -- 8.7.2011 10:57:32 >

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: nutelina torta
8.7.2011 14:42:13   
mateyka
ksenjak zdajle meša nutelino kremo in peče biskvit..

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nutelina torta
9.7.2011 23:03:52   
kasso
ksenijak, ja super si se odločila za nutellino torto :) meni je še vedno uspela.
Sem pa ravno prejšnji petek prvič dala v biskvit Lumpi čok. namaz namesto Nutelle in je bilo prav tako super :) ...V smetano pa še vedno vztrajam z Nutello. Nikoli pa ne dam rastlinske, ker mi sam okus ni dober. V 0,5 l smetane pa dam 2 kremfiksa in najmanj 5 žlic nutelle. Da ne zleze ven, pa vedno če je okrogla pustim obroč in lepo skladam torto, pa v hladilnik da se ohladi. šele potem jo okrasim. aja, bisvite pa vedno namočim s kakavom z malo ruma.
Upam, da ti bo lepo uspela :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: nutelina torta
9.7.2011 23:07:38   
kasso

IZVIRNO SPOROČILO: ksenjak

Oj, babe mojeuser posted image , pa to ni več res. Meni se iz minute v minuto manj sanja, kako naj se torte lotim.

Zdaj so me še prestrašili s sliko, namreč da se rada viha, jaz pa zgoraj po troti ne bi rada smetane pacala. Torej sem poštudirala, da bom sliko (Winx sevedauser posted image ) sprintala, na okroglo izrezala ter čez lepo dala prozorno folijo. In to bom pač položila na torto. Pred rezanjem pa jo bom vzela dol in naj jo ima tamala. Itak so mi te slike na torti nekam neokusne. Meni se kar malo zatikajo po ustih.

Sem se odločila takole:
danes spečem biskvit (kar bo pač bo), naredim filo, dam vse skupaj nazaj v obod, prelijem s čokoladnim prelivom od Vilme in dam v hladilnik. Jutri vzamem ven dam gor sliko in še malo okrasim.

A bo tako v redu?

Super bo user posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nutelina torta
11.7.2011 7:56:25   
ksenjak
Jutro!

Evo punce moje poročilo. Še prej pa zahvala vsem za nasvete.

Torta je uspela, da bolj res ne bi mogla. Biskvit mi je ratal, da sploh verjeti ne morem. Lepo se je dvignil in bil lepo raven. Prerezala sem ga na tri oblate.
Kremo sem vseeno naredila in rastlinske smetane+nutela+1 kremfix in je bila za prste obliznit. Vse skupaj sem nato finiširala v obodu in na koncu prelila z Vilmino čokoladno glazuro. Postavila čez noč v hladilnik.
Drug dan sem jo še okrasila, napisala z jedilnimi barvami ter rob premazala z ostankom nadeva. Torto je ob obodu krasila sedeča Winx Stella s krili, tako kot si jo hči že nekaj časa želi. Tako se mi še s sliko ni bilo treba ubadati. In je na mah dobila torto in še darilo.

Torta je pošla v trenutku do zadnjega kosa. Še tisti, ki tort ne jejo, so jo res pohvalili. Meni osebno je bila mogoče malo presočna (namočila sem jo samo s kakavom), vendar so vsi rekli, da tako mora biti.

Evo, to je to in res je, kot pravijo - ko narediš svojo prvo torto, dobiš užitek in zagotovo je še dolgo ne bom kupila.

lp

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nutelina torta
11.7.2011 7:57:59   
ksenjak
Mala napakica - Winx ni sedela ob obodu (seveda sem ga odstranila), temveč ob robu.

lp

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: nutelina torta
11.7.2011 9:02:58   
pety78
Super! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nutelina torta
11.7.2011 9:33:02   
Vilma
Ksenija čestitke za prvo torto! Odlično! user posted image

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
5 slastnih kašic za dojenčke
Hitro preverite pet receptov za slastne in zdrave kašice za dojenčka, ki se spoznava z gosto hrano.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?