|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Goriška 2012
21.11.2012 22:14:39   
Inda_T
Ma tudi jaz nimam nekega veselja do likanja, zato verjetno nisem nič cunjic še šrištimala... Danes sem komaj vso zalogo moževih srajc polikala, tako da sem sedaj ene 10 dni fraj... Čeprav bo treba z amalega začetk kaj bolj resno pripravljat, še dobrih 6 tednov do roka.... Joooj, se mi zdi da sem tako pozna.... Ampak ukrepam proti temu pa ne nič... Kar nekam lena sem... Raje razmišljam ko kuhanju :-) Ali pa pečenju, sladkega običajno, da je čim bolj neuporabno user posted image

drugače pa, čestitke in dobrodošla na forumu Chugga user posted image

Ja, radirka, hvala za idejo o železu... Tudi jaz imam tisti bogi hemoglobin dovolj nizek da sem blagoslovljena z železom... user posted image

Lp!

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Goriška 2012
22.11.2012 8:33:57   
Chugga
Hvala za dobrodošlico. Glede hemoglobina pa en nasvet, če vam bo dišalo: v prvi nosečnosti je meni blazno zasmrdelo meso. Mi je dvignilo želodec že samo, če sem zavohala, da se peče zrezek. Ker me je skrbel hemoglobin in ker mi je tudi blazno pasalo, sem ma sigurno vsak drugi dan jedla cikorijo v solati s trdo kuhanimi jajci user posted image . Ko so prišli izvidi krvi, mi je G rekla, da imam kri kot kšn fizičen delavec user posted image . In zanimivo, da je moj prvorojenec še danes nor na cikorijo (kar za štiriletnika ni ravno običajno).

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Goriška 2012
22.11.2012 15:44:39   
radirka
Inda_T, ti kar poskrbi da ne bo neuporabno kar spečeš sladkega, zdej maš še malo cajta da si lahko privoščiš, se ne bo dosti poznalo user posted image ko boš rodila in boš pou trebuha pustila v Šempetru, bo bolj videt vsak greh :D
V 6 tednih ti bo pa ratalo itak vse poštimat, boš vidla da ;) Mi smo meli danes posvetovalnico in so mu pogledli kri tamalemu in so bli začudeni da ma dost boljši hemoglobinuser posted image Pa mu sploh nisem dajala unih kapljic železa saj ne prou vestno ker mi po njih bruha, sem pa pojedla sama dooooooooosti gozdnih sadežev, očitno je preko mleka dobil nekaj tudi on :) Sem prou vesela, upam da se bo samo še izboljševalo stanje.. Upam da bo tudi tebi vzdignilo hemoglobin.. je dobro da ga maš po porodu čimboljšega da se prej pobereš, sploh če boš ful krvavela.. Teha s cikorjo pa tudi nisem še slišala, vse se splača bolj probat kot se packat s tisto kemijo, ki je še bogemu želodcu neprijetna :)

(odgovor članu Chugga)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Goriška 2012
23.11.2012 17:57:44   
Inda_T
Ja, radirka se strinjam... In zadnje čase mi tako vleče jest, da se mi zdi da samo jem... In je superca, ker se nam je v teh dneh odprla sezona rojstnih dni (večina sorodnikov ima rojstne dneve v decembru, tako da imamo vsaj enkrat do dvakrat na teden koga na sporedu) tako da bo veliiiiiko za jest user posted image

Drugače pa mi do finiša ostaja še dobrih 5 tednov in postajam vedno bolj paranoična, malega hočem čutit praktično skozi, če mi otrdi trebuh je že skorja pol panike, gledam če je kje kakšna sluz... Tumačuser posted image

Aja in posesivna sem blazno - moža bi imela kar cele dneve doma, ko mora v službo ratam skorej jezna user posted image

Lp!

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Goriška 2012
23.11.2012 22:34:43   
Puffy
Chugga, bom raje kar na tabletah ostala (ne maram kaj preveč sadja in zelenjave), tako da druge mi ne preostane kot pit železovih tablet. Upam da bom imela na naslednjem pregledu boljšo kri.

Komaj čakam dan, ko se bom lahko zvalila na trebuh in spala tako. Zdej mi je komot edino še na levem boku, pa je kar mučno celo noč tako spat, ker zjutraj sem kot povožena.

Inda_T, paničarim tudi jaz že malo, ker na momente me kar boli trebuh in križ (boli in otrjuje mi že skoraj od začetka, samo takrat ni bilo tako močno). Paničarim pa bolj zaradi tega, ker moj dela nočne in če me prime kaj ponoči, bo treba klicat v službo, rihtat varstvo za tamalo, pa tudi ne da se mi it rojevat user posted image . Mam pa še točno 5 tednov do konca.

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Goriška 2012
24.11.2012 15:02:38   
Inda_T
Puffy,
te popolnoma razumem, tudi moj dela nočne in še sama živiva, tako da mi je že sedaj včasih kar malo bad bit zvečer sama doma... Ker čakava prvega nama je prihranjeno iskanje varstva, ker joj, grozljivka, si ne predstavljam sredi noči iskati varstvo za otroka...
Pri mojemu je bilo celot tako, da mu je šef fulll kompliciral zaradi očetovskega, in valda sedaj je urnik za december že zunaj in noben ne ve kako bodo uredili in kaj se bodo zmenili, ko bo on nenadoma odmanjkal... Zaposlenih pa že sedaj toliko da jim eden manjka... V glavnem iz čiste zlobe upava, da bom rodila tam okrog 20, da bo vse ok in da bom do pred praznikov že doma in bo on koristil očetovski čez vse praznike user posted image

Mimogrede, nekje se prebrala, da je poleg železa, če ga ješ kot dodatek potrebno jesti tudi vitamin c, ker se drugače nič ne absorbira... Sama sem tudi na tabletah, pa zgleda da ne preveč uspešno user posted image ...

lp!

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Goriška 2012
24.11.2012 17:13:31   
Puffy
So mi rekli v lekarni, da naj spijem po tableti še kaj c vitamina, ker se bolje absorbira, tako da si kupujem limone in pomaranče in si delam sok. Mi je pa rekel, da železo in magnezij ne gresta skupaj, tako da če imam potrebo po magneziju, naj ga pijem ločeno user posted image . Ga pa itak ne pijem več, sem samo vsake toliko spila kako šumečo tableto, zdej na koncu pa nočem.

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Goriška 2012
27.11.2012 8:43:19   
Inda_T
Ja, tudi jaz že ful časa ne pijem magnezija... Za prebavo sem ugotovila da enako dobro funkcionira če spijem pol litra mlačne vode na tešče pred zajtrkom... Je pa res, da se mi je donat kar malo prigravžal, ker sem ga za prebavo pila v litrih na dan, da je sploh kaj pomagalo, magnesol tablete pa sem kupila samo za na morje vendar me niso prepričale...
Meni je moj nabavil mandarine, pa mi tudi že iz ušes gledajo... Aja in sok rdeče pese sem kupila, pa je tako ogaben, da mi kar slabo dela že samo ga povohat...user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Goriška 2012
1.12.2012 11:12:32   
Puffy
Odštevaš Inda? user posted image Jaz že počasi komaj čakam, pa še zatekat v prste sem začela in me cele dlani bolijo, pa komaj da pokrčim moje hrenovke user posted image Ponoči me pa ful bolijo, prav mravljince čutim v njih.

Greste na karočke? Jaz verjetno da ne, ker dvomim da bi upala toliko hodit - me že doma ko malo več stojim začnejo bolet noge in notranja stran stegen, da si ne upam it delat kilometrov v Italijo, ker bi pomojem obležala na prvi klopci user posted image


(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Goriška 2012
1.12.2012 18:14:32   
Inda_T
Puffy,
ja a veš da počasi že res. Sedaj imam končno pripravljeno vse torbe za porodnišnico (no, v moji manjka še kopija poročnega lista) in tudi za malega, tako da se sedaj ne sekiram več user posted image . Kaj pa ti? Tudi komaj čakaš?

Karočke pa itak, danes sem šla s frendicami, ker moj dela, jutri pa greva še skupaj... Hodit mi hvalabogu ni problem (čeprav sem bila po dveh urah kar malo zmatrana) smo pa šli domov ker je mali od ene od kolegic postal siten... Je pa res da nisem jaz vozila - ker če bi se morala še sama do Gorice pripeljat potem ne bi toliko hodila... No, jutri pa računam na podobno turo, si lahko privoščim, ker mi resnično nične fali, pa se mi zdi brezveze bit doma - od posedavanja sem ponavadi bolj 'zlomljena' kot če grem na daljši sprehod...

Je bilo pa kar nekaj ljudi, čeprav se mi zdi da jih je bilo lani več.. Ne vem, mogoče se bo sedaj zvečer nabralo še več mladih, ker sedaj so bili v glavnem starejši in starši z otroki (pač zgodnje popoldne). Jutri gremo verjetno bolj pozno, pa bomo videli kako bo... Upam, samo da ne bo premrzlo...

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Goriška 2012
4.12.2012 10:12:13   
Puffy
Oja, tudi jaz že komaj čakam. Torbe pa še nimam pripravljene, sem pa šla uni dan kupit plenice in eno flaškico - je treba izkoristit bone od DM user posted image Sobice tudi še nismo uštimali, ne vem kaj čakamo user posted image

Paket za odvzem krvi so mi tudi že poslali, tisto pa je že spravljeno v torbi user posted image

Včeraj smo šli pa tudi mi na karočke, noge me sploh niso bolele in mi je prav pašalo malo hodit user posted image Je sestra peljala mojo tamalo lih na dve stvari in pol sta lovile skupaj še une igrače v vodi, tako da si je lahko zbrala nagrado in da bo tudi nekaj imela od teh karočk. Je ratalo pa kar frišno zunaj, tudi danes ne zgleda prav nič fajn.

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Goriška 2012
5.12.2012 20:19:07   
Inda_T
Hejla,
ja, je bil kar dober izgovor za sprehod...
Sem pa jaz že od ponedeljka bolj nemobilna kot kaj - ne da se mi, pa tudi trebuh mi otrdeva, v pon. sem imela pregled, ctg je pokazal en popadek, pa se raje malo bolj na izi držim, ker se mi zdi še malo zgodaj za rodit... Bi blo fajn vsaj še ene dva tedna počakat...

Imamo pa vse pripravljeno, smo od ponedeljka sem vse pripravili - je zgleda tudi mojega malo stisnila tista informacija o zabeleženem popadku... No, pa še vedno nimava skopiranega poročnega listega...

Aja, edine težave trenutno povzroča maček, ker verjetno čuti da se nekaj pripravlja in se izjemno čudno obnaša...

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Goriška 2012
9.12.2012 9:52:08   
Puffy
No, tudi mi smo počasi spucali in skoraj da napravili sobico (še malo šare je ostalo noter, ma moram dobit plac, da jo nekam spravim.

Prsti mi zadnjih 10-14 dni pa tako otekajo, da jih še pokrčit ne morem. Pa zgleda mi pritiska na kak živec v hrbtenici, ker me desna roka nenormalno boli. Težko sploh kaj primem...se počutim prav nesposobno, ker še za limono zrezat prosim mojega user posted image

Jaz grem dat jutri kri in vodo, v torek imam pa pregled in ctg. Me zanima, če je kaj novega, k zaradi teh bolečih rok bi najraje šla kar rodit.

V prvi nosečnosti je moj na žalost zdej pokojni muc tudi začutil, da se nekaj dogaja - ponavadi se je zmeri prišel pestvat h meni, ko sem ležala, tako da se mi je ulegel na prsni koš. Ko sem zanosila, je začel ležat zraven mene. Tamlajši muc je bil pa pri obeh nosečnostih ignorantski (v smislu, da nič ne pokaže ali čuti ali ne), je pa vedno pri meni, tudi spi z mano (z glavo na pouštru user posted image ). Je videt, da mu manjka družba, ma moj mi je že rekel, da naj ne nosim več novih živali domov, ker sem še zdej po 4. mesecih tako žalostna zaradi user posted image

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Goriška 2012
10.12.2012 11:53:00   
Inda_T
Ja, to o bolečih in mravljinčenju v rokah sem že brala... In je fora, da se podnajemnik nasloni na nek živec... Rešila te bo torej samo deložacija user posted image si pa predstavljam, da ni glih najlepše... Meni se podobno dogaja z nogami. Če se uležem na levi bok mi mravljinči leva noga, če se obrnem mi mravljinči desna noga... Ugotavljam, da najraje splh ne bi šla spat... user posted image

O mačkah pa tako... Slišala sem, da se je eni kolegici zgodil to, da jo maček celo nosečnost ni niti povohal, le proti koncu ji je na neki točki skočil v naročje in se ji ulegel na trebuh... V roku ene ure ji je potem odtekla voda in so se začeli popadki, tako da sta šla kar tkaoj rodit... Tako da sej poskušam najti koga, ki se mu je zgodilo podobno, istočasno pa gledam kako se moj obnaša... In ta vikend se je nekam smukal okrog trebuha, pa me je potem včeraj nekaj ščipalo vendar glede na to da sem še tukaj, verjetno ni bilo dovolj... user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Goriška 2012
10.12.2012 17:19:41   
radirka
Živjo po dolgem časuuser posted image pri nas je kar pestro, je mali ravi lumpek..zadnje dni ga nekaj martra ne vem al so že zobki al kaj in rabi skoz neki.. cele noči žuramouser posted image
Vi nosečke kako kaj? Še vse decemberke 2v1? :)

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Goriška 2012
11.12.2012 18:39:47   
Inda_T
radirka, joj, bogi mali... sam ni kaj, žur mora bit, brez tega ni 'lajfa' user posted image

Drugače pa mislim, da smo še vse 2v1, čeprav zase upam (in copram) da ne več dolgo... Mi je že sitno, popadke že imam in čeprav niso niti redni niti močni je vseeno sitno...


(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Goriška 2012
11.12.2012 23:21:52   
Puffy
Oj. Jaz sem tudi še tle. Danes sem imela pregled in ctg, sta se pokazala 2 popadka, sem jih tudi malček čutila in čez cel dan sem jih mela še ene par. Smo pa imeli praznovanje danes, je mela tamala 3 leta, tako da sem rekla, da danes še ne smem it nikamor, ker to je njen dan user posted image . Od jutri naprej pa lahko pride detece ven, če hoče.

Radirka, mi tudi nismo spali skoraj 3 leta, še zdej se vsako noč zbudi in pride v našo posteljo. Ma hvala bogu je ta budnica samo enkrat na noč, ni več kot včasih, ko smo se non stop zbujali.

Inda, tudi jaz kar ne bi hodila več spat user posted image , ker mi je vse nekomot, pa roke mi kar otrpnejo, ker se prekladam iz enega boka na drugi. Sredi noči se pa zbujam zaradi desne roke, ker me tako boli, da bi jo kar dala dol, če bi se dalo user posted image

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Goriška 2012
12.12.2012 9:23:19   
radirka
A tako, pol greste obe skupej v porodnišnico po nova Goriška decemberčka? user posted image Naj vama mine hitro in z čim manj bolečinami :) Aja, pa čimprej.. da boste do Božiča že vsi skupaj doma krasili drevček user posted image
Verjamem da je na koncu težko spat ja.. naš je pršu prezgodaj na svet in že sem bla zadnje dni taka da nisem vedla kako bom zdržala še en dober mesec.. tako da si sploh ne predstavljam kako je biti na vajinem :) Upam da bom naslednjič izvedela user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Goriška 2012
12.12.2012 17:50:44   
Inda_T
ha ha, radirka sitan boš naslednjič in vse okrog sebe boš delala sitne user posted image

drugače pa, jaz danes nič, čisto nič... še mali se je začel premikat (pred dvema dnevoma je bil precej bolj miren), tako da ne vem kaj naj rečem... Mogoče bomo morali čakat naslendjo luno... user posted image

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Goriška 2012
14.12.2012 18:38:21   
bodoba mamica
pozdravljene punce spet sm nazaj user posted image
morem povedat da imamo prekrano punco z imenom špela danes imamo 1mesec in 2dni
zelo je pridna , rada spi in je :)

kako preživljate december ? sneg kako je blo lepo k je snežilo tle v rožni ga mamo še ne glede na to da danes pada cew dan dež.
ta mraz in dež mi prow nč ni ušeč niti vn ne moremo it user posted image k tako uživa ona k se vozi okrog.

no lepo se mejte
in vsem želim veseli december

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Goriška 2012
15.12.2012 20:54:44   
Puffy
bodoba mamica, ma kaj je že 1 mesec mimo? Joj kako gre hitro čas user posted image Pa čestitke user posted image

Inda, kaj novega? Pri meni nič posebnega, vsake toliko me neki boli, ma to je pa tudi vse. Saj se mi sploh še ne da it rodit no user posted image Moj še dela, po 22. ima pa dopust, tako da od takrat naprej lahko komot grem. Zadnje čase mi je pa res smotano bit sama s tamalo doma ponoči. Bi pa najraje kar preskočila tistih par ur bolečin, ko bo čas za it trpet user posted image Radirka, upam da bo res hitro mimo.

(odgovor članu bodoba mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Goriška 2012
16.12.2012 10:45:19   
Inda_T
Bodoba mamica, čestitke tudi z moje strani... Joj, je mesec hitro minil...

Puffy, jaz sem pa vsa sitna, vse mi fali, me pritiska dol, me špika, mi otrduje trebuh, ne morem sedet, ne morem ležat, ne morem stat user posted image komaj čakam akcijo...
Moj pa ni nič dopusta dobil, pa še kot nalašč so mu te dni same nočne dali... Kot nalašč... So mu pa čelo (mislim, kot da mu ne priprada) rekli da bo lahko očetovski koristil, čeprav kot mi je povedal so mu že rekli, da kakšen dan vseeno pričakujejo da bo prišel delat... Mah, nočem niti razmišljat, samo upam, da se bo poštimalo kot se mora... Ker majke mi, če bo med očetovskim šel delat ga bom zaklenila iz hiše... user posted image

glede poroda, pa ja, tudi jaz sem se odločila da bo hitro mimo... Me noben ne more pripričat v nasprotno... user posted image

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Goriška 2012
19.12.2012 12:51:36   
radirka
Mamica čestitke za princesko Špelouser posted image user posted image user posted image
Joj, a vidve sta še kar tle? :D Bosta šle lih za božični večer skupej v porodnišnico al kako ste se zmenile? :) Haha, nosečniški hormoni, bo revež po tem mrazu pred bajto spal user posted image Zloba! ;)

(odgovor članu Inda_T)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Goriška 2012
20.12.2012 10:26:38   
Puffy
Ja, jaz sem še tuki, čakam pa ne vem kaj, pravi datum zgleda. Moj ima po 22. dopust, tako da od takrat naprej lahko grem user posted image

24.12. mam v aprn kontrolo, upam da mi ne bo treba čakat tam par ur, ker ne maram čakanja user posted image Kaj sploh naredijo tam? Ctg in še kaj? V prvo mi ni bilo treba it, zdej pa mam tam kontrolo že pred PDP zaradi praznikov.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Goriška 2012
28.12.2012 16:51:33   
Inda_T
Hejla ho, punce...

jaz se malce pozno oglašam, ampak to pa zato,ker nisem več kinder surprajz... V bistvu mi je odtekla voda 45 minut po mojem zadnjem vnešenem postu, 16.12., potem pa akcija, in ob 19.15 je bil rojen naš fantina... Torej Puffy, nič ne bova skupaj v porodnišnici...

Drugače pa me dajejo običajne teggoba prvič mamice, malo sva imela težave z dojenjem, pa se mi zdi, da stvari postavljajo na svoje mesto, šivi so bolje (imela sem eno zakon babico, Tatjano, vse pohvale) ampak malemu se je mudilo in me je malo raztrgal... Bo pa mali rocker, med porodom smo poslušali Zuccherota user posted image

Pa naj bo to to, aja, pa na tem forumu http://www.ringaraja.net/forum/m_6018488/mpage_1/key_/tm.htm#6020668 smo se punce dogovorile malce več poklepetat, sedaj ko je obdobja pričakovanja mimo in se začne akcija user posted image

lp!

(odgovor članu Puffy)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?