|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: januar / februar 2013
10.1.2013 11:44:44   
tiky
tiana ... tudi jaz se špikam s puragonom pa še z dvema drugima zdraviloma in sem prav tako utrujena,zaspana, vse me boli, sem brez moči. Poleg vsega tega pa me še zelo boli desna rama, pojma nimam zakaj to. Ali je katero tudi rama bolela, ker bolečine so na trenutke velike. Ali mislite, da bi škodilo, če vzamem kak lekadol ali pa nalgesin proti bolečinam? Skratka komaj čakam soboto na UZ, da vidim kaj se dogaja.

(odgovor članu zeuso)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: januar / februar 2013
10.1.2013 18:59:51   
malipiki
tiky mislim da ni nič narobe če spiješ lekadol ali nalgesin v tej fazi je tudi dr. Pušenjak nekje na forumu pisal ...

Punce jst sm danes bila pri dr in dobila hormonskime injekcije Diphereline ... tko da gremo v akcijo user posted image

Aja pa pozabla sem čestitam našim puncam za user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil malipiki -- 10.1.2013 19:02:08 >

(odgovor članu tiky)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: januar / februar 2013
10.1.2013 19:10:28   
tiana
tiky jaz sem danes dobila še ene špike-Cetrotide.danes je še slabše tud mene vse boli, najbolj pa celoten trebuh.dokler ležim je še ok. a si v službi al na bolniški?Osebni zdravnik mi je rekel da lekadol brez problema vzamem.

A ste v Lj?


_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu malipiki)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: januar / februar 2013
11.1.2013 10:11:41   
tiky
Hvala za odgovore, sem vzela lekadol in je bilo takoj bolje user posted image . Danes sem pa res že napihnjena, upam da je vsaj dober razlog za to. Res komaj čakam jutri.
malipiki tudi jaz si dajem Diphereline polovičko, poleg še Menopurja in Puregona. Imam res zanimivo kombinacijo. Vso srečo pri špikanju.

tiana jaz nimam službe, sem zaključila pripravništvo in sedaj se učim za strokovni izpit, poleg tega pa hodim še mal kelnarit, da imam nekaj zase. Cetrotide so ti dali za ohranjanje foliklov, da ti ne bi prekmalu popokali, to sem dobila tudi jaz v 1.postopku, ko sem bila v LJ. Za drugi postopek sem se odločila, da menjam in grem k Rešu in je v redu. Koliko foliklov pa imaš?

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: januar / februar 2013
11.1.2013 11:21:33   
malipiki
tiky neboš verjela ampak men na listu piše isto da bom mela še menopur in puregon ...sm mislila da se je zmotil..
ker jaz pričakujem user posted image šele 21 tako da takrat grem še po druge injekcije...

(odgovor članu tiky)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: januar / februar 2013
11.1.2013 19:03:22   
Pommaranca
Pozdravljene borke,
kako ste?

Moja user posted image se počasi ampak ziher poslavlja, z naslednjo pa štart za 3. Icsi postopek. In ja, imam že bolj debelo kožo, pa vseeno, lepo bi bilo, da je to moj zmagovalni postopek.
Tokrat bom imela Puregon in Orgalutran user posted image user posted image
Ima katera izkušnje z tako kombinacijo?
1. mela samo Puregon, veliko celic, brez ET
2. mela Diphlerine in Menopur, ena celica, ki je bila vstavljena 2. dan, vendar se ni prijela

Aja pa še to, da ne pozabim povedat; sem dobila izvid FSHja, ki pa je za 4 točke padel user posted image Tako da je sedaj 9,65, kar pa je OK. In poraja se mi vprašanje, ali nemara res te kapljice, ki jih pijem, kaj pripomorejo. Bile naj bi nekakšna hrana za celice.

No kakorkoli, držim pesti za vse, da nam čimprej uspe!! user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu malipiki)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: januar / februar 2013
11.1.2013 19:44:03   
Adelle

IZVIRNO SPOROČILO: malipiki

tiky neboš verjela ampak men na listu piše isto da bom mela še menopur in puregon ...sm mislila da se je zmotil..
ker jaz pričakujem user posted image šele 21 tako da takrat grem še po druge injekcije...



Pikec sm glih hotla ti pisat da kako to da ti je dal samo Diphereline, ker to ni za rast foliklov ampak za kontrolo in zaviranje rasti istih. A vidim da boš dobila tudi menopur in puregon. Jst sm mela v prejšnem postopku puregon + diphereline. A pol boš mela dolg protokol tokrat? Držim pesti in navijam, sej veš! user posted image


P.S. Punce ki čakate na postopek, a se kej pripravljate v smislu določene hrane, čaje, pijače, karkol?

(odgovor članu malipiki)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: januar / februar 2013
11.1.2013 20:09:01   
malipiki
Oj Adelle ja mislim da imam tokrat dolg postopek ..nimam pojma zakaj je to dobr ampak OK sam da bo ratal...ja na navodilih piše da je za spodbujanje ovulacije eni pravijo da je za zaviranje res nimam pojma ... Ja sj me boš ujela tko da bova spet skp čvekale user posted image


Pommaranca jst sm z menopurjem ostala brez ET čeprav sem imela veliko celic, z puregonom sm pršla do ET čeprav sem imela eno celico ...

(odgovor članu Adelle)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: januar / februar 2013
11.1.2013 20:12:37   
malipiki
Aja pa še to na UZ sm imela veli majhnih cist user posted image
Pri zadnjem postopku sem imela samo eno zdej jih je blo polhno user posted image

(odgovor članu malipiki)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: januar / februar 2013
12.1.2013 8:28:22   
Pommaranca
malipiki ja, kar pa se tiče priprave; pri meni je tako, ker mi je Reš itak rekel naj poiskusim izgubit nekaj kg, tako da sem se zadeve lotila precej resno user posted image Jem samo sadje, zelenjavo in meso. Popijem 3l vode/dan, veliko nesladkanega čaja, in sedaj po koncu user posted image pa še vsak dan eno dozo krvomočnice, da bo maternica čimbolj prekrvavljena. Nič kruha in izdelkov iz bele moke, prav tako nič sladkorja. Aja, vsako jutro vzamem 1 elevit in pa seveda 3x dnevno kapljice Cell food. Mož pa uživa cink in selen skupaj v eni tableti, astasan je opustil, ker ni bilo sprememb. Ko pa bom v postopku pa pred punkcijo vsak dan polovičko kvasa, 1 kuhan jajček in 1 malo pivo.

To sem nekako skupaj zbrala (razni forumi in pričevanja modrih ljudi user posted image ) in mislim, da bi lahko bila dobra kombinacija.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malipiki)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: januar / februar 2013
12.1.2013 15:08:06   
tamala86
pozdravljene!

po krajšem premoru se vam bom znova pridružila.konec meseca greva v 3. postopek pri Reševi, prva dva neuspešna, brez zamrznjenčkov.menstruacijo naj bi dobila 25, potem pa drugi dan po špike. bom imela diphereline in 4 enote menopurja. sem imela prejšnjič 3, pa ni bilo nič več celic (3), čeprav smo veseli da je sploh kaj bilo. V četrtek sem dala kri za AMH, upam da bojo izvidi do postopka, zaa FSH pa je rekla da naj grem kar 1. dan menstruacije, prejšnjič sem dala kri 3. dan, ko naj bi bilo najbolje, samo je rekla da je isto ok. poskušam bit čimbolj pozitivna glede izvidov in samega postopka. V tretje gre rado.:)
Glede kg pa...je men prejšnjič rekla da se moram zredit vsaj za 2, 3 kile in sem res pridobila 2,5 kg. :) Skoz jem vse pa nč ne pazim, pa kile kar nikamor ne grejo. Razen v 1. nosečnosti, ko sem se zredila za 20 kg.:)
uglavnm en lep sončen pozdravček in veliko lepih novičk vsem!

LP

(odgovor članu Pommaranca)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 9:33:08   
Pommaranca
tamala86 pa misliš, da boš dobila izvid za AMH tako hitro? Do 25.1.? Ko sem jaz oddala kri 4.1 za AMH v Adrialabu, sem sestro vprašala, koliko časa se čaka na izvid in je rekla, da oni vedno rečejo najdlje, in sicer do 2 mesecev. Vprašala sem tudi kam pošljejo kri in če se zadevo, da kaj pospešiti, pa je rekla, da vzorec pošljejo v MB, in ko jih zberejo (mogoče čakajo, da jih je več naenkat) jih pregledajo. Sem prosila za kakšen kontakt, tel.št., vendar neuspešno user posted image Tako, da tudi jaz upam, da jih dobim do 31.jan. ko imam zadnji posvet pred začetkom 3. postopka.
Sem pa prebirala malo forume in tudi Reš mi je rekel, da se izvidi čakajo tam nekje do 3 tednov.

Srečno v 3.postopku in ja, oklepam se tudi jaz starega pregovora, da gre v tretje rado user posted image

(odgovor članu tamala86)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 10:43:44   
Adelle
Pommaranca kako misliš polovičko kvasa?user posted image Drugač si pa pridna, bravo... jst se ne morem pohvalit s tem user posted image Jem vse kar ne bi smela, zredila sem se dost, sladkarije sam žrem čeprav zarad mojih PCO ne bi jih smela in tko naprej.. katastrofa! user posted image

malipiki sej bove skupi čvekale, upam, če ne bo še meni dal dolgi postopek user posted image

< Sporočilo je popravil Adelle -- 13.1.2013 10:45:08 >

(odgovor članu Pommaranca)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 12:31:28   
maltezanka
Pommaranca - včeraj sem šla v lekarno, da bi si kupila cell food. Pa sem ženski malo povedala zakaj bi to jemala, pa me je čudno gledala. Mi lahko prosim poveš zakaj vse so dobre te kapljice. Malo sem prebrala, pa vseeno bi želela tvoje mnenje. A se kaj bolje počutiš odkar jih piješ? Jaz sem ravno po M, in imam že znake ovulacije, me kar pošteno zbada v trebuhu in kar težko sedim. Bomo pridnouser posted image , hahahahha

Komaj čakam da se januar odvrti, da se bo začelo dogajat.

Adelle - kako si pa ti? Kdaj izveš kako bodo zadave tekle pri vama? Jaz tudi vse jem, kile sicer kar stojijo na mestu. Ni neke panike samo okrog trebuha imam malo večji šlaufek.

Punce, uživajte to lepo belo nedeljo

(odgovor članu Adelle)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 12:39:43   
malipiki
Pommaranca
ful si pridna user posted image user posted image user posted image
Ej ko grem jaz v lekarno na Vrhniki me ženska skoz čudn gleda ko ji rečem zakaj rabim kašno zdravilo user posted image

(odgovor članu maltezanka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 15:29:47   
tiana
evo mene, včeraj zvečer padla stopka, jutri pa me čaka punkcija. me je kr mal strah k baje da kr boli.

Tiky zrelih foliklov je okoli 10, pa več manjših, bomo vidl jutr kako bo. Upam na najboljše!

Moram pa povedat da že več kot eno leto-po laparo in histeroskopiji, jem po dieti.oziroma hrano brez pšenične moke, brez krompirja, itd...res je da sm tud dost kg zgubila, ampak tud prej nism mela ravno odvečnih kg. Počutje je pa sčasoma res dosti boljše user posted image .

Uživajte v sneženem popoldnevu user posted image

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu tiky)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 18:24:50   
Pommaranca
Adelle polovičko kocke stopim v pol kozarca vode in spijem user posted image To je nasvet moje mami, češ naj poiskusim, da pri njej v službi, so se ženske zmenile in pile kvas in veliko jih je tisti mesec zanosilo user posted image To je bilo davno davno nazaj, pa vseeno ni vrag, da ne bi kaj pripomoglo user posted image Tudi jaz se nikakor nisem mogla zbrati, da bi začela hujšati. Prej sem eno leto iz vsake user posted image v user posted image upala, da bom user posted image in se mi itak ne splača shujšati, potem pa sva začela z postopokom, in iz postopka v postopek sem upala, da bo ratalo, pa žal ni. Kilce so se pa kar pridno nabirale user posted image Na zadnjem posvetu pri dr. pa sem se malo zamislila nad sabo! In tako sem se odločila, da se podam v boj z kilogrami in da bo februarja moj zadnji postopek, in če ne uspe, bom naredila daljšo pavzo, izgubila vse odvečne kilograme, se boljše počutila user posted image in menjala kliniko user posted image
maltezanka za lekarno ne vem, jaz jih kupim v Sanolaborju, 3oml (flaška) stane 38€ in imava oba z možem za 14 dni, vzameva 3x dnevno po 10 kapljic. Pojdi v Sanolabor in ti bodo dali brošurico, jaz sem svojo oddala naprej, če ne bi ti lahko po alinejah napisala. No pa vseeno, jaz sem od teh kaplic nekaj prebrala po forumih, in prepričal me je to, da so ene punce pisale, da so vmes med čakanjem na postopek zanosile. Kar pa je bilo najpomembneje je pa to, da so te kapljice po domače povedano hrana za celice, kar pa me rabimo, ane user posted image Pri teh kapljicah prav piše, po 14 dneh cca, nastane reakcija (mozolji, pike v ustih), kao da se telo začne čistit. In tudi midva sva to opazila, po kakšnih 3 tednih uživanja. Drugače pa sva oba opazila tudi, da imava ful lepšo kožo na obrazu. Jah tko je, saj ne rečem, da bo kaj pomagalo, samo jaz sem izmed vseh teh nasvetov izbrala te kapljice. Aja, pa še to, FSH je bil sedaj za 4 točke nižji user posted image A tebe sedaj dva dni ne bo ker boš user posted image user posted image
tiana brez strahu, itak bo vse vredu! Jaz si vedno rečem, da če še nobena ni umrla zaradi punkcije, da tudi jaz ne bom user posted image Nekaj minutk potrpiš za user posted image in potem domov počivat. Srečno user posted image

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 18:43:46   
Adelle
Pommaranca hvala za odgovor. Mislim da bom kvasa kr preskočila user posted image Bom raje jedla jajčka in pila pirček user posted image


V glavnem jaz sem se danes odločila (že 3214567352tič!): spremenila bom prehranjevalne navade. In jih res bom, ker hočem zgubiti teh kil k sm jih dobila odkar sva začela delat na otroka. Dobila sem cca 12 kil user posted image Ne prenesem se več ko se pogledam v ogledalo...

Drugač pa, eno vprašanje imam in bi prosila za nasvet. Delam v trgovini Hofer, in razmišljam ali bi hodila delat med špikanjem ali mi lahko to škoduje? Ker tam dvigujem težke stvari, ali to kaj vpliva na kakšno hiperco pa tko naprej? Kaj mislite ve?

(odgovor članu Pommaranca)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 19:18:30   
Pommaranca
Adelle user posted image to je že velik korak, da se nameniš! Saj ti bo uspelo, boš videla! Pravijo, da kjer je volja, tam je pot user posted image

Jaz sicer nisem pristaš bolniških staležov, pa vendar, ko gre za otroka in tudi zate, pa ni več vprašanje! Če bi jaz imela težko fizično delo, bi vsekakor ostala doma, počivala in vsak dan hodila na sprehod. Težko dvigovanje že tako ali tako ženskam odsvetujejo, v tako občutljivem času pa sploh. In če se ti poraja dvom, pojdi na bolniško in se v miru pripravi na postopek user posted image

(odgovor članu Adelle)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: januar / februar 2013
13.1.2013 21:26:06   
ninocka26
Adelle med postopkom ni pametno dvigovati težkih stvari, ker se ti jajčnika dobesedno napihneta in se ti lahko zasukata. Saj v službi ne bodo vedeli zakaj si na bolniški. Jaz bi na tvojem mestu vzela bolniško kakšen teden pred punkcijo, ker takrat že kar čutiš jajčnika, in pa absolutno po punkciji in transferju. Punce srečno!

(odgovor članu Pommaranca)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: januar / februar 2013
14.1.2013 11:01:04   
Adelle
ninocka26 ne gre se za to ali bojo vedl v službi ali ne (ker itak vejo), sam se gre zarad tega ker sem novembra ko sem imela postopek bila doma od prvega dneva injekcije do testa. Osebna zdravnica mi je mal težila, češ zakaj moram tok dolg bit doma (1 mesec) če mi ni nič slabo. Tiste dneve do punkcije sem se počutila čist v redu, nobenih stranskih učinkov injekcij, niti nič.. Mogoče zadnjih par dni so me jajčniki boleli in sem komi sedela, edin to. Tko da sem zdej ful v dvomih, a bi šla pa prosila da sm na blagajni, čeprav tudi takrat se zgodi da kej dvigneš, al pa da se spet kregam z zdravnico in sm doma cel cajt.. Mah, mogoče bom pa res ostala doma, da se mi ne bi kej zgodil.. čeprav Reš noče slišat za bolniško, tud k sm mu povedala kaj delam user posted image

(odgovor članu ninocka26)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: januar / februar 2013
14.1.2013 11:05:16   
Ga_ga
Živjo punce,

ziher mi bo katera znala odgovoriti... ali za v kratek postopek v Mariboru dobiš povabilo na razgovor ali samo pokličeš prvi dan ko dobiš menstruacijo?

Prvič so mi razložili, da zavarovalnica zahteva, da sta prva dva postopka dolga, potem pa lahko nadaljujejo s kratkimi. Prej sem dvakrat prejela povabilo...

(odgovor članu tiky)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: januar / februar 2013
14.1.2013 12:05:05   
luna85
Adelle v MB priporočajo bolniško od punkcije pa do UZ, in to tut na vsakem izvidu napišejo. jst bi na tvojem mestu ustrajala za bolniško, tut če to pomen da se skregaš. jst mam sicer osebno zdravnico tako ki ne da kr tko bolniške, pa ko je dala napotnice za MB je že vnaprej rekla da če bova karkol rabla se nej oglasiva. konc koncev, kdo ti pa garantira da ravno tisti počitek ni pogojen z uspešnostjo postopka-nihče. če se pa ne želiš kregat ji pa rečt da imaš bolečine, pač se zlaž.

Ga_ga jst sm imela 1. postopek v MB, sm dobla vabilo, kjer je pisal kdaj se oglasiva z možem, da dobim recept za terapijo. pa sem imela kratek postopek, tko da ne vem zakaj bi zavarovalnica zahtevala dolge postopke, ker to pomeni več zdravil in avtomatsk dražji postopek.

(odgovor članu Ga_ga)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: januar / februar 2013
14.1.2013 14:00:38   
Ga_ga
Luna 85, točno tako kot sem napisala... Rekli so mi, da zavarovalnica zahteva 2 dolga protokola (še to se spomnim, da so omenili da so z njimi boljši rezultati ?), potem lahko nadaljujemo s kratkimi protokoli in da v prvih dveh transferjih lahko prenesejo samo po en zarodek...

V glavnem pošto dobim v vsakem primeru, hvala za info.

Punce, veliko sreče v boju vam želim in čimveč dobrih rezultatov user posted image

(odgovor članu tiky)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: januar / februar 2013
14.1.2013 15:03:28   
tiky
Tiana to je pa fajn, vso srečo na punkciji. Tudi meni je rekel, da če bo vse šlo tako naprej, da imam v petek punkcijo.
A je katera že imela punkcijo pri Rešu? Kako to izgleda pri njem? Ob kateri uri pa imam ponavadi punkcije?

(odgovor članu Ga_ga)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Vzrok za ponavljajoče splave?
Raven naravnih celic ubijalk, ki krožijo po krvnem sistemu in lahko povzročijo splav, se poveča ob stresu, kakršnemukoli...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?