|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
20.4.2014 22:11:12   
Aleda
Dekca-aja tako je to pri darovani celici, se mi je čudno zdelo da bi dali samo eno, pa se recimo še ta nebi oplodila.

Jona klara- kako s punčko, držim pestiuser posted image user posted image user posted image

monsy- čestitke user posted image , srečno naprej

Lotkla- držim pesti zateuser posted image

user posted image user posted image tudi ti si že kar nekaj časa v postopkih kajne?

kobra1- grozno no, že tako je to dovolj da je treba v ivf in potem še take stvari user posted image , naj bojo zamrznjenčki zmagovalci

(odgovor članu NikaAnna)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 9:56:15   
tara.81

IZVIRNO SPOROČILO: monsy

omg moj test je tudi danes pozitiven!!!!!!! user posted image user posted image

Ne morem verjet user posted image user posted image

Po 5 letih neuspeha mi je končno uspelo z zamrznjenčki!!!!!!!!!!!!! user posted image


Lepe praznike vsem!!!!!!!!!!!!!!!user posted image


monsy ČESTITAM!!!! Oooo, kako sem vesela zate! Je uspelo z zamrznjenčki!! user posted image user posted image user posted image Pol imam tudi jaz nekaj možnostiuser posted image user posted image

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 10:23:08   
tejcy01
monsy ČESTITKEEEEEE user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tara.81)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 11:54:40   
lotkla
Aleda, jaz sem januarja bila še le prvič v IVF postopku, žal neuspešnem. Tako da v primerjavi z nekaterimi še nisem dala toliko skoz.

kobra1 žal mi je. Kaj ni bilo možno zarodka spraviti iz jajcevoda v maternico, glede na to da se je lepo razvijal? Ko sem jaz imela 2011 IMN, mi je znanka rekla, da nekateri dohtarji to lahko naredijo. Žal je bilo takrat to zame že prepozno (sem dala celo kalvarijo skozi + izgubo desnega jajcevoda).

Me pa zanima če sedaj po stop injekciji z mojim ta teden lahko kaj user posted image , glede na to da imam transfer šele 27.4.?
Saj zanosit verjetno ne morem, a ne?

(odgovor članu Aleda)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 13:54:03   
monsy
hvala punce!!!!! user posted image
..ja 2 zamrznjenčka so mi vstavili tara!!! Držim pesti tudi zate.

Še vedno nisem dojela, da je res. Upam da bo vse OK.

lotkla jaz sem skoz sexala, user posted image ...edino po punkciji par dni ne. Zanosit ne moreš naravno, če si v postopku!!!

< Sporočilo je popravil monsy -- 21.4.2014 13:58:15 >

(odgovor članu lotkla)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 17:40:27   
aspera
Na vsake toliko časa malo uletim na ta forum, da preverim, če je kaj novega in vidim lepo novico user posted image . Čestitam monsy user posted image user posted image user posted image . Za take stare borke sem še posebej vesela user posted image . Zdravo nosečnost ti želim, naj vse poteka tako kot mora.

Čestitam tudi vsem ostalim, ki vam je ratalo, za druge pa stiskam pesti user posted image .

Midva imava pa tudi doma že vse kopije izvidov in čakava na julij, da greva na prvi posvet v Mb. Čas kar hitro gre, zdaj greva za prvomajske na dopust, pa potem začetek julija še na enega in evo, čas za posvet bo že tu user posted image .

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 18:29:50   
Aljonka
Zivjo dekleta a katera ve kje v Lj prevzamem izvide od spolno prenosljivih? Hvala in srecno vsem!

(odgovor članu aspera)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 19:11:59   
Tibetka
Punce pozdravljene,

jaz se javljam po enem letu in po 4 neuspešnih ICSI postopkih, vendar z dobro novico. Takoj ko sva se z možem odločila, da ne bova več poskušala zanositi (jaz sem stara že 39 let, on pa s samo 10 % semenčec) sem zanosila po naravni poti. Tako da, upanje ostaja vedno! user posted image

Pišem pa zato, ker so mi od zadnjega postopka ostale še 4 škalice Progesterona in ena škatlica Estrofema. To vse podarim če katerakoli rabi, pošljem po pošti, brezplačno.

Držim pesti, da vam vsem uspe čimprej ugledat svoje pluseke in da boste kmalu zanosile ....user posted image

Lep pozdrav vsem ...

(odgovor članu Aljonka)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
21.4.2014 20:47:12   
Bravissima
Aljonka, izvide prevzameš na zavodu za transfuzijo, ampak tam zadaj. Če ne veš, kje je to, si bodo pomagali na okencu za informacije.
Monsy, BRAVO!!!! Ful vesela zate! Tibetka, tud FULLLL vesela zate!!!
Jaz od srede še vedno nimam nobenih novih krvavitev-na srečo! Tudi nobenih krčev. Sem pa ugotovila, da ko sem včeraj bila malo več na nogah (bogoslužja...), da se mi je pojavil rjav do roza izcedek. Ampak malo. Sumim na hematom. Jutri grem samoplačniško na HCG, da vidim, če se in koliko se podvaja. Jaz sem optimistična, ker imam še vedno boleče prsi, sem napeta, pa še hiperco sem imela prejšnjo noč in včerajšnje jutro. Se mi je trebuh včerajkonkretno povečal, da ne govorim o neprijetnem občutku napetosti. Ampak brez bolečin, le pri sklanjanju sem parkrat začutila jajčnike. No, danes se je kar znormaliziralo, prsi pa še vedno čvrste, boleče. Itak pa moram zdaj nekje dobit recept za Estimo. Prvi UZ na kliniki 5.5 je še daleč. Jaz upam, da jih bom jutri lahko dobila na kliniki. Da mi bo nekdo predpisal recept. In seveda da bo HCG po pričakovanjih. Bi pa najrajše imela UZ že naslednji teden, pred prvim majem, ker čakat 14 dni je malo kruto. Ker ne veš, ali je vse v redu. Jaz uapm, da vam jutri lahko sporočim dobre novice. Lp

(odgovor članu Tibetka)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 8:38:34   
jona klara
monsy- p kako sem pa zate vesela?res srečno in uživaj v user posted image , no vidiš, da so zamrznjenčki tudi tapravi borci.
tibetka- tudi zate veselauser posted image user posted image

lotkla- o spewt akcija, držim pesti, da tokrat bo.ja te imn so ubijalske

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Bravissima)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 8:42:53   
jona klara
kobra1- zate mi je pa full žal, vem kako je sem imela 2x imn, samo ne po ivfju, če je pa po tem mora biti pa obupno hudo, kar je tako v vsakem primeru.Tudi moj zarodek se je takrat tako super razvijal, da je to res šok in žalost, sploh, če veš, da ne morep kar tako do otroka po naravni poti ,močno držim pesti zate, iamš pa dobre šanse da drugič uspe spet- bodi močna in srečno

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 16:44:18   
kobra1
hvala za vse lepe besede. počasi na stare tire in čimprej v nove boje.
vsem ki grejete svoje pikice pa vso srečo in čuvajte se.

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 17:22:51   
g1985
punce danes sem imela punkcijo...ovo je drugic icsi...zanima me ali jaz imam pravico na dva da mi vstavio,ker sem stara 28 let! Ali veste u lekarnih v Ljubljani nima estime....?

(odgovor članu kobra1)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 18:12:27   
Bravissima
A spet ni estime v lekarnah v lj? Pa enako se je dogajalo takrat, ko sem imela punkcijo, 24.3. In potem sem čakala 2 dni, da so me poklicali, da so jo dobili. Na kliniki v lj so se jezili, češ da so lj lekarne neprilagodljive, komplicirajo.
g1985, naj te pokličejo, ko bodo imeli spet na voljo estimo. Ker jo morajo dobit. Meni jo namreč jutri zmanjka.
No, da vam še jaz povem rezultate HCG. Sem na začetku 6.tedna, rezultat je 12972. Sem preverila, v redu. Se mi pa čez dan pojavi majhen rjav do roza izcedek, pa izgine čez uro, pa mogoče spet čisto malo. In to takrat če se recimo sede učim, ali pa če hodim kot sem danes do laboratorija. Nimam pa še vedno nobenih krčev. Vse ok. Ampak sej veste, do UZ v lj 5.5 se mi bo zmešalo. Jutri moram pa itak vprašat sestro v lj, če mi morajo predpisat estimo glede na izcedke in krvavitev prejšnji teden ali ne. Skratka, bedno, ker moja G še ni prevzela nosečnosti, ne morem pa bit vsak dan na urgenci. Dejansko ne vem več pri čem sem. vem, da je 50-50 možnosti, da imam ss ali pa da normalno donosim. Skušam bit pomirjena, ampak po skoraj enem tednu od tiste krvavitve sem napsihirana. pa četudi se tolažim, opogumljam s podatki iz interneta. Če mi v lj ne bodo predpisali estime, si bom drug teden še enkrat šla merit HCG. Mislim, malo mi je bedno, da se moram sama it G in budno spremljat nosečnost. HCG ni poceni, 11 evrov. Ja, nič, punce, sej veste, moram vam potarnat. Jutri va poročam, kaj bo rekla sestra iz lj po telefonu. Lp

(odgovor članu g1985)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 19:48:40   
sturla
bravissima estimo naj bi jemala do 12.tedna nosečnosti, če se ne motim. ti kar pokliči in pojdi po recept, če ti naročijo. če je podpora nosečnosti, škoditi ne more a ne? user posted image

saška kako gre kaj tebi? jaz grem jutri 1.dat kri, nato čakat do ovulacije.. dolga bo! user posted image

(odgovor članu Bravissima)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
22.4.2014 22:33:18   
kammy
Monsy super user posted image
Bravissima, še kako te razumem. Sem popolnoma na istem. Vsako minutko trepetam za mojo pikico. Če se spomniš, sem 1 dan za tabo imela transfer. Skrbel me je nizek beta, čez 3 dni sem krvnega ponovila ter nato čez 2 dni še 1x. Prvič se mi je podvojil na 55 ur, drugič pa na 45 ur. Naj bi bilo pa o.k. če se beta podvaja na 32 -72 ur. Jaz sem se malce pomirila, a vseeno trepetam zaradi slabe izkušnje v preteklosti . Jaz imam UZ v četrtek ko naj bi bila 6 t 2 dni. Upam, da se bo kaj videlo. Na tvojem mestu bi potrkala na vrata tvoje g in prosila za recept za estimo, ne bi tvegala s predcasnim prenehanjem jemanja, sploh ce krvavis. Predvsem pa mirno, na urgenci so te pregledali in rekli da je vse o.k., vem da je tezko, a moramo ostat optimistične!

(odgovor članu sturla)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
23.4.2014 10:33:51   
g1985
Punce ali veste kaj se sa Estima progesteron?

(odgovor članu kammy)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
23.4.2014 11:01:51   
tara.81
monsy a 5.5. imaš pregled pri Merlotu? In a si kaj spremenila tokrat? Si kaj drugače delala, jedla? Če se ne motim si jemala Estrofem zdaj pred ETZ-jem, ne? Sem videla tvoje slikice in kak lep plusek! Bravo punca! user posted image user posted image

kobra1 midvse sva se potem hkrati pikale? Res mi je žal, da se je tako odvilo. Bo pa junija šlo tako kot je treba, boš videla.

Tibetka ČESTITAM!!!

Jaz pa mislim, da bom doktorirala iz O testov user posted image user posted image , tako me ta mesec jezijo, še nikoli tako in verjemite mi, da jih delam že kar nekaj časa. user posted image Začela sem 15. dan cikla, kot sem vam napisala nekaj postov nazaj. Črtica je bila imaginarna do petka dopoldne, ko je bila res lepo vidna, ni bila enaka kontrolni, sam bi lahko rekla, da je bil test pozitiven. V soboto ponovim črtico je bilo komaj videt. Danes in včeraj sem spet delal O teste (ne me vprašat zakaj) in je črtica spet full lepo vidna. Lahko je 2 odtekna svetlejša od kontrolne user posted image user posted image kaj user posted image se dogaja? Tako sem upala, da je petkova pravilna in da mogoče mogoče...danes je 24. dan cikla in mi ni nič jasno. Jao...

(odgovor članu g1985)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
23.4.2014 13:39:35   
monsy
IZVIRNO SPOROČILO: tara.81

monsy a 5.5. imaš pregled pri Merlotu? In a si kaj spremenila tokrat? Si kaj drugače delala, jedla? Če se ne motim si jemala Estrofem zdaj pred ETZ-jem, ne? Sem videla tvoje slikice in kak lep plusek! Bravo punca! user posted image user posted image

HVALA user posted image
ja 5.5 mam popoldne pregled user posted image upam da bo vse OK do takrat.
Naj ti povem kaj sem v tem postopku delala drugače - NIČ,...tokrat se nisem sekirala, sem pohajala,..žurala,...nč prehrane spremenila, nasplošno sem rekla da bom vsaj enkrat na izi šla,...pa ker mi ni bilo treba dat skozi vsega tistega stresnega špikanja itd,...se mi zdi da sem bila full bolj sproščena.
A veš kako mi Merlo vedno reče :
"Živi normalno življenje naprej! Če bo imelo za bit, BO!!" user posted image
Estrofem in estimo pa moram še naprej jemat,...

< Sporočilo je popravil monsy -- 23.4.2014 13:40:50 >

(odgovor članu tara.81)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
23.4.2014 20:55:58   
Aleda
Monsy- a ti si pri Merlotu? Nanj sem pa čisto pozabila, da obstaja :) Kako kaj zgleda pri njemu postopek, kakšna zdravila daje?

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
23.4.2014 22:57:49   
saška84
Hey punceuser posted image
Redno prebiram vse poste, sam za odpisat sem bolj lenauser posted image
Sturla pojma nimam kako in kaj, v lj.sem klicala, sem dobila samo tisto številko in zdej moram prve dni ciklusa poklicat?!To je pa vse kar vem!:)Po tvojih objavah malo vem kaj sledi naprej hihiuser posted image Sem se pa odločila da se ne bom obremenjavala tko kot prej, upam da mi uspeuser posted image
Kako napreduješ tiuser posted image

(odgovor članu sturla)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
24.4.2014 7:24:51   
sturla
hej hej

včeraj je bil boj 9. dan in sem prvič dala kri. rezultat 0,33, kar je še kar nizko, zato se vračam jutri nazaj gor user posted image so me hotele vdeti že danes, pa mi ne znese, imam preveč natrpan urnik.
saška isti dan boš šla še v sprejemno k sestri Sonji, da podpišeta papirje. Naj bo partner s tabo, da rešita vse na enkrat user posted image potem nestrpno čakaš na tečko kaj? user posted image

tudi jaz se ne sekiram, kar bo pa bo :) vreme je dosti lepše kot februarja. takrat sem se z grozo vozila z obale v LJ: sneg, led, tovornjakarji z letnimi gumami.. ko sem se vozila, sploh nisem gledala na cesto! še dobro, da sem imela šoferja! user posted image upajmo, da bo tokrat bolj na izi in da bo potekalo hitreje user posted image

(odgovor članu saška84)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
24.4.2014 11:42:18   
Bravissima
Oj, še jaz. včeraj sem klicala na kliniko v lj, sestra na oddelku mi je rekla, da do 5.5 ne dobim estime. Da če je karkoli, naj grem na urgenco, moja G pa še ne sme prevzet nosečnosti, ker jo imajo še oni pod nadzorom do mojega prvega UZ pri njih. Recept za Estimo mi pa zato ne bodo dali, ker je v tem tednu, to je 6 teden, telo že začelo samo proizvajat progesteron. Kljub temu, da se mi prikaže kdaj še kakšen izcedek, rjavkast, minimalen. Torej, sem si rekla, ok, če se bo izcedek slučajno povečal, grem na urgenco. Sem se pa že s tem spijaznila in pač delam druge stvari, da se ne sekiram več za to. Klepeti s kolegicami, izpit v petek. Ker navsezadnje večina G na spletu pač meni, da kar se zgodi v 1.trimestru, ne morejo vplivati na izid. Saj imajo prav, sam kaj, ko sem jaz po naravi včasih panična. Hvala za vse spodbude tu gor, punce. Zdaj grem pa malo ven na zrak, kljub dežju.

(odgovor članu sturla)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
24.4.2014 12:14:54   
pumpkinka
Bravissima, a si poskusila pri osebnem zdravniku, v kolikor imaš izvide od punkcije in transferja, razložiš situacijo.
Jaz se na tvojem mestu ne bi igrala s tem, sem tudi sama prejšnji teden obiskala urgenco zaradi krvavitev in so mi rekli počivanje ter Estimo 3x2, kar pa že itak moram prakticirati do 12 tedna oz NS.

(odgovor članu Bravissima)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: IVF / ICSI - marec - april 2014 + zamrznj...
24.4.2014 14:53:31   
dekca
Bravissima, jaz imam doma še nekaj Utrogestana, če ga rabiš. V službi sem v centru LJ, ga lahko pustim pri varnostniku, samo sporoči mi do časa, da ga doma vzamem.

(odgovor članu pumpkinka)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?