|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
4.3.2015 22:07:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Stanislava_)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   [Brisano sporočilo]
4.3.2015 22:09:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:09:38   
Vijoličarka
Lili, Stana, meni tole z nalepkami ne uspe razložiti. Zdi se mi, da jaz govorim o hruškah, vidve pa o jabolkih. Ampak krivda je moja, ker se tukaj očitno ne uspem dobro izraziti. Pride kdaj tako.

Lili, tele variante z nekim srednjim spolom... tukaj sicer res nisem doma, ampak menda v naravi ni ravno enostavno in nismo tako točno enostransko definirani, kot si mislimo oziroma kot smo bili vzgojeni, da si mislimo. Ampak družba je živa zadeva in se razvija možno se mi zdi, da bodo prihodnje genracije drugače gledale na to. Meni tudi malo težko pade. Iz biološkega vidika mi je to logično, z družbenega pa v bistvu težko podam neko res dokončno mnenje. Mi je pa že po značaju priskutno, da se nekoga kar takoj nekaj obsodi ali izloči, ker je pač tak, karkšen je.

Težko mora biti, če se rodiš in imaš neka občutja in neke značilnosti in skušaš živeti v svetu, ki ta občutja in značilnosti smatra za grozne, pa čeprav niso (ne govorim tukaj zdaj o duševnih motnjah, zlobi etc). To mora biti za človeka strašno. In mislim da je na prihodnjih rodovih, da se spopade tudi s tem.

Zadnjič sem slišala za primer, za katerega ne vem, če je točen, to je padlo tkom pogovora. Namreč, starši so pri svojem majhnem otroku, ki se je rodil kot deček, opazili in menda je tudi sam izrazil željo, da bi bil deklica. In ker so se smatrali za napredne, so ga takoj dali na hormonsko terapijo, pa operacije in danes, nekje pri 15 letih je menda dekle. In me je to zelo prizadelo. Prvič zato, ker res ne razumem, zakaj ne bi poskusili človeka sprejeti, kakršen je, sploh pri otroku, zakaj ga takoj tlačiti v neke stadardne predale. Predvsem pa zato, ker razvoj te osebe sploh še ni bil končan, ker je bila mladoletna, ko so se starši odločili za nekaj, kar je nepopravljivo in neobrnljivo namesto te osebe.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:14:35   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ne smemo biti preveč pocukrani, no, sladkorna pa to user posted image


EU komisija se bori proti preveč umetnega sladkorja.

In končnooooo user posted image so potrdili, da je naravni sladkor v živilih zdrav user posted image


Zdrav je že, zdrav. Samo ljudje smo nagnjeni, da ga uživamo v nezdravih količinah. user posted image

Narava nas je naredila, da nam je sladkor všeč, ker včasih ni bil lahko dostopen. Po moje je vreden Nobelove nagrade tisti, ki bo ugotovil, kje je točno tista tipka, ki nas sili in kako jo izklopiti. Trenutno mojim možganom ni nič mar, če jim dopovedujem, da je v omari čisto dosti sladkorja, pa da grem lahko v trgovino po čokolado.... mi še vedno delujemo, kot da bomo do naslednje doze prišli šele čez pol leta. user posted image


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:16:03   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Lili, Stana, meni tole z nalepkami ne uspe razložiti. Zdi se mi, da jaz govorim o hruškah, vidve pa o jabolkih. Ampak krivda je moja, ker se tukaj očitno ne uspem dobro izraziti. Pride kdaj tako.



Izhajam iz tega, da je nalepka vse, kar me označuje in določa.

Kolikor te razumem, ti z nalepko misliš predvsem tiste lastnosti, ki lahko človeka negativno označijo.

Recimo, da bi ljudi označevali z barvami, in po določenem času takšnega etiketiranja bi začelo veljati prepričanje, da je driskasto rjava barva slaba in umazana etiketa, recimo pomladno zelena pa dobra,vesela in radostna.

Ti bi verjetno predlagala, da ukinemo poimenovanje z barvami, jaz bi rekla, da te zdriskaste ne maram, liliana pa bi to utemeljila...ne vem kako.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   [Brisano sporočilo]
4.3.2015 22:16:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   [Brisano sporočilo]
4.3.2015 22:20:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:33:36   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ne smemo biti preveč pocukrani, no, sladkorna pa to user posted image


Aha... no ok user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:36:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Mravlja


user posted image za crknit!
Mravlja dobrodošla! vedno več nas je v klubu Preimenovani user posted image

a je zdaj že pravi čas, da jo mi zasipamo z vzdevki? user posted image Samo vprašam... user posted image


Ni treba. Ohranimo vsaj drugi mal višji nivo komunikacije. Saj se spičimo kdaj, pa je kokošnjak in si gremo na jetra, sam konstantno obmetavanje, preimenovanja in žaljenje ter obtoževanja pa še nobeden ni prakticiral, pa sem tudi tu že dolga leta. Ne zmoremo se mi na Patrinin nivo spustit.



Zmorete, zmoremo, zmorejo ... pa se kako user posted image

Tu velja, da "smet v tujem očesu vidiš, bruna v svojem pa ne".

Ankica svetnica tega niti pod razno nikoli ne počne user posted image To je nikoli dokončana zgodba o njenem brunu v očesu, za katerega se dela , da ga ni, pa čeprav hudo štrli ven.user posted image


Dej patrino ne gledaj levo desno, spotikas bolnike v UKC user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:41:00   
polhek2

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Madona, čisto sem rdečo nit zdele zgubila user posted image


Tudi če greš delat nočno, pa tudi če znaš štrikat....težka bo user posted image .

Skratka, zakonska zveza je v Slo izenačena tudi za homoseksualne pare, večina to podpira, jaz pedrov (še manj pa pederčin) še vedno ne maram, in nekaj se jih je izreklo proti posvojitvi otrok v homo zvezah.

Kerensa poplačuje stare dolgove, ampak še ne vemo, kdaj jih ima plan poplačati do konca.

Pedrino je vsak dan bolj polupismena.

In to je to, nekje, tokrat malo daljši povzetek user posted image .

Hvalauser posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:42:28   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Lili, Stana, meni tole z nalepkami ne uspe razložiti. Zdi se mi, da jaz govorim o hruškah, vidve pa o jabolkih. Ampak krivda je moja, ker se tukaj očitno ne uspem dobro izraziti. Pride kdaj tako.



Izhajam iz tega, da je nalepka vse, kar me označuje in določa.

Kolikor te razumem, ti z nalepko misliš predvsem tiste lastnosti, ki lahko človeka negativno označijo.

Recimo, da bi ljudi označevali z barvami, in po določenem času takšnega etiketiranja bi začelo veljati prepričanje, da je driskasto rjava barva slaba in umazana etiketa, recimo pomladno zelena pa dobra,vesela in radostna.

Ti bi verjetno predlagala, da ukinemo poimenovanje z barvami, jaz bi rekla, da te zdriskaste ne maram, liliana pa bi to utemeljila...ne vem kako.


Hvala. Definitivno v bodoče ne bom ne bom več uporabljala 'nalepk'. Mogoče sta me z Lili rešili, da bi kdaj kdo hudo zapel z mano. Jaz pa tega ne maram. Raje imam takele lekcije.

Ne, s to nesrečno nalepko sem mislila eno samo lastnost, ki jo človek ima in potem na podlagi te lastnosti ljudje sklepajo tudi o vseh drugih in to najraje negativno. Barve mi nekako ne grejo v kontekst, čeprav so nekako blizu.

Bi rekla temu predsodek, vendar se to lahko zgodi tudi tako, da ljudje zaradi ene same značilnosti mislijo, da je pa ta človek dober. Npr., ker sem ravno zadnjič gledala na ID Discovery primer o rabinu, ki je ubil svojo ženo. Ljudje so avtomatsko rabina imeli za dobrega, ker je rabin. On že ne bi ubil svoje žene. Ker je rabin. In ne glede na popolnoma jasne dokaze, ki so bili predstavljeni na sodišču, so se našli ljudje, ki tega enostavno niso hoteli verjeti, ker on je rabin. Ker če bi priznali, da je rabin lahko zloben, da je lahko morilec, se jim podre sistem njihovih vrednot.

Obratno pa je pri homoseksualcih. So ljudje, ki bodo avtomatsko mislili, da če je nekdo homoseksualec, potem je avtomatsko slab, nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega. In so tudi ljudje, katerim bodo predočeni popolnoma jasni dokazi o dobrih lastnostih in dejanjih tega človeka, bo še vedno ostal samo homoseksualec in kot tak slab in nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega.

Mogoče je pravi izraz predalčkanje?

V bistvu mislim enako kot Martin Luther King, ki je upal, da bodo nekoč njegovi otroci živeli v svetu, kjer jih ne bodo presojali po barvi njihove kože, ampak po njihovem značaju. Samo namesto 'barvi kože' vstavi 'spolni usmeritvi'. Sicer ne vem, če bi se on strinjal z mano, ampak tudi takrat so obstajale hude 'znanstvene razprave', kako so črnci biološko in umsko manjvredna in nevarna bitja, tako da upam, da bi se strinjal.

Pišuka, tisti šal z luknjicami bo postal počasi mala malca. user posted image


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
4.3.2015 22:45:39   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Na temo družine:


Tadej Toš:
Ena od oblik tradicionalne družine je tudi ta da je mama sama doma z otroki ker ata nekje pije ..



Ja. Ampak otrok ima ata in mamo in potem je vse v redu in otrok definitivno ne bo imel nobenih travm...


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 6:20:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Obratno pa je pri homoseksualcih. So ljudje, ki bodo avtomatsko mislili, da če je nekdo homoseksualec, potem je avtomatsko slab, nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega. In so tudi ljudje, katerim bodo predočeni popolnoma jasni dokazi o dobrih lastnostih in dejanjih tega človeka, bo še vedno ostal samo homoseksualec in kot tak slab in nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega.

Mogoče je pravi izraz predalčkanje?

V bistvu mislim enako kot Martin Luther King, ki je upal, da bodo nekoč njegovi otroci živeli v svetu, kjer jih ne bodo presojali po barvi njihove kože, ampak po njihovem značaju. Samo namesto 'barvi kože' vstavi 'spolni usmeritvi'. Sicer ne vem, če bi se on strinjal z mano, ampak tudi takrat so obstajale hude 'znanstvene razprave', kako so črnci biološko in umsko manjvredna in nevarna bitja, tako da upam, da bi se strinjal.

Pišuka, tisti šal z luknjicami bo postal počasi mala malca. user posted image



Jaz mislim, da ne gre toliko pri ljudeh, da ne marajo homoseksualcev, ampak gre bolj za to, da jim je ob homeseksualcih neprijetno, se ne znajo "obnašati" ob njih, ne znajo kako bi "pravilno reagirali" ob njih......da jim je recimo neprijetno, ker se dva moška ali dve ženski držita za roke in poljubljata.......si tega ne znajo in ne morejo predstavljati, kako je to.....recimo podobno kot pri invalidnih ali tako ali drugače prizadetih osebah......"ne marajo" jih, ker jim je ob njih neprijetno, ne znajo se obnašati ob njih, ne znajo kako naj pravilno reagirajo ob njih, jih naj tretirajo kot invalidne oseba ali jih morajo tretirati kot sebi enake.....zato se jih raje izogibajo in jih ne iščejo v svoji bližini.....načeloma pa proti njim nimajo nič......




(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 7:56:34   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Patrino, kaj pa potem Lukka in njegova družina? Razvoja psihologija pa to?



Da ne bo spregledano vprašanje, kopiram in čakam na odgovor.

Joj Ankica- ne vem kako bi ti tole povedala, da ne bi preživela prehudega šoka. user posted image Pa ravno jaz moram biti tisti sakramenski nosilec slabih novic. Bom poskusila povedati čim bolj narahlo- Anči- Lukkec je bil izmišljen veš. K sreči jaz pravim, kajti po neprijaznih komentarjih nekaterih zakompleksanih žensk tule gor bi bil po mojem tako ali tako v komiuser posted image




Ne se zdaj izmikat, to si zvedela šele na koncu, prej je bil pa povsem realen oziroma si se še razburjala, kako smo lahko tako grdi, da nekomu mečemo pod nos, da je izmišljen.


Sej ne dojame, da se da mal pobrskat, pa ji nametat njene nebuloze, ki jih je pisala. Zdaj se vidi, kdo je res homofob in kdo nima nobenih težav s tistima dvema besedicama v družinskem zakonu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 8:08:15   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Mravlja


user posted image za crknit!
Mravlja dobrodošla! vedno več nas je v klubu Preimenovani user posted image

a je zdaj že pravi čas, da jo mi zasipamo z vzdevki? user posted image Samo vprašam... user posted image


Ni treba. Ohranimo vsaj drugi mal višji nivo komunikacije. Saj se spičimo kdaj, pa je kokošnjak in si gremo na jetra, sam konstantno obmetavanje, preimenovanja in žaljenje ter obtoževanja pa še nobeden ni prakticiral, pa sem tudi tu že dolga leta. Ne zmoremo se mi na Patrinin nivo spustit.



Zmorete, zmoremo, zmorejo ... pa se kako user posted image

Tu velja, da "smet v tujem očesu vidiš, bruna v svojem pa ne".

Ankica svetnica tega niti pod razno nikoli ne počne user posted image To je nikoli dokončana zgodba o njenem brunu v očesu, za katerega se dela , da ga ni, pa čeprav hudo štrli ven.user posted image


Nisem rekla, da ne. Sam iz tvojega gleda kar konkreten hlod ven, ne vem, če je dovolj zmogljive mehanizacije v Sloveniji za tak izziv.



Sezul me je, Ankica, kaj piješ :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   [Brisano sporočilo]
5.3.2015 8:08:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 166
   [Brisano sporočilo]
5.3.2015 8:09:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 8:14:39   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Obratno pa je pri homoseksualcih. So ljudje, ki bodo avtomatsko mislili, da če je nekdo homoseksualec, potem je avtomatsko slab, nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega. In so tudi ljudje, katerim bodo predočeni popolnoma jasni dokazi o dobrih lastnostih in dejanjih tega človeka, bo še vedno ostal samo homoseksualec in kot tak slab in nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega.

Mogoče je pravi izraz predalčkanje?

V bistvu mislim enako kot Martin Luther King, ki je upal, da bodo nekoč njegovi otroci živeli v svetu, kjer jih ne bodo presojali po barvi njihove kože, ampak po njihovem značaju. Samo namesto 'barvi kože' vstavi 'spolni usmeritvi'. Sicer ne vem, če bi se on strinjal z mano, ampak tudi takrat so obstajale hude 'znanstvene razprave', kako so črnci biološko in umsko manjvredna in nevarna bitja, tako da upam, da bi se strinjal.

Pišuka, tisti šal z luknjicami bo postal počasi mala malca. user posted image



Jaz mislim, da ne gre toliko pri ljudeh, da ne marajo homoseksualcev, ampak gre bolj za to, da jim je ob homeseksualcih neprijetno, se ne znajo "obnašati" ob njih, ne znajo kako bi "pravilno reagirali" ob njih......da jim je recimo neprijetno, ker se dva moška ali dve ženski držita za roke in poljubljata.......si tega ne znajo in ne morejo predstavljati, kako je to.....recimo podobno kot pri invalidnih ali tako ali drugače prizadetih osebah......"ne marajo" jih, ker jim je ob njih neprijetno, ne znajo se obnašati ob njih, ne znajo kako naj pravilno reagirajo ob njih, jih naj tretirajo kot invalidne oseba ali jih morajo tretirati kot sebi enake.....zato se jih raje izogibajo in jih ne iščejo v svoji bližini.....načeloma pa proti njim nimajo nič......


nekaj je na tem... plus, da se nekateri tako grooznoo bojijo, da jih bodo homoseksualci osvajali, kaj potem?... predvsem moške je tako strah, da ga bo tip osvajal .... videla, slišala...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 8:56:47   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz mislim, da ne gre toliko pri ljudeh, da ne marajo homoseksualcev, ampak gre bolj za to, da jim je ob homeseksualcih neprijetno, se ne znajo "obnašati" ob njih, ne znajo kako bi "pravilno reagirali" ob njih......da jim je recimo neprijetno, ker se dva moška ali dve ženski držita za roke in poljubljata.......si tega ne znajo in ne morejo predstavljati, kako je to.....recimo podobno kot pri invalidnih ali tako ali drugače prizadetih osebah......"ne marajo" jih, ker jim je ob njih neprijetno, ne znajo se obnašati ob njih, ne znajo kako naj pravilno reagirajo ob njih, jih naj tretirajo kot invalidne oseba ali jih morajo tretirati kot sebi enake.....zato se jih raje izogibajo in jih ne iščejo v svoji bližini.....načeloma pa proti njim nimajo nič......



tak nekak je bilo pri naših v začetku....vsi so nekak vedeli, noben nič ni rekel....potem pa sem enkrat ta par srečala na javnem mestu in obema je bilo pred mano nekak nerodno...situacija je bila naelektrena, ker smo se srečali kot smo se in kjer smo se...valda, da smo bluzili neke vljudnostne fraze...kar se mi je zdelo zelo hecno...potem sem pa postavila pač eno vprašanje, ki ju je tretiralo kot par in kar vidno sta si oddahnila user posted image in naprej je bilo potem sproščeno....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 9:52:51   
polhek2
Sodelavka ki dela z mano iam svojo "ženo", se navadiš, nikoli mi ni neprijetno v njuni družbi, dejansko smo ju vsi že navajeni, verjamem da pa nekoga lahko spravi to v neprijetno situacijo če je zanj to prvič.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 10:41:08   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Obratno pa je pri homoseksualcih. So ljudje, ki bodo avtomatsko mislili, da če je nekdo homoseksualec, potem je avtomatsko slab, nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega. In so tudi ljudje, katerim bodo predočeni popolnoma jasni dokazi o dobrih lastnostih in dejanjih tega človeka, bo še vedno ostal samo homoseksualec in kot tak slab in nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega.

Mogoče je pravi izraz predalčkanje?

V bistvu mislim enako kot Martin Luther King, ki je upal, da bodo nekoč njegovi otroci živeli v svetu, kjer jih ne bodo presojali po barvi njihove kože, ampak po njihovem značaju. Samo namesto 'barvi kože' vstavi 'spolni usmeritvi'. Sicer ne vem, če bi se on strinjal z mano, ampak tudi takrat so obstajale hude 'znanstvene razprave', kako so črnci biološko in umsko manjvredna in nevarna bitja, tako da upam, da bi se strinjal.

Pišuka, tisti šal z luknjicami bo postal počasi mala malca. user posted image



Jaz mislim, da ne gre toliko pri ljudeh, da ne marajo homoseksualcev, ampak gre bolj za to, da jim je ob homeseksualcih neprijetno, se ne znajo "obnašati" ob njih, ne znajo kako bi "pravilno reagirali" ob njih......da jim je recimo neprijetno, ker se dva moška ali dve ženski držita za roke in poljubljata.......si tega ne znajo in ne morejo predstavljati, kako je to.....recimo podobno kot pri invalidnih ali tako ali drugače prizadetih osebah......"ne marajo" jih, ker jim je ob njih neprijetno, ne znajo se obnašati ob njih, ne znajo kako naj pravilno reagirajo ob njih, jih naj tretirajo kot invalidne oseba ali jih morajo tretirati kot sebi enake.....zato se jih raje izogibajo in jih ne iščejo v svoji bližini.....načeloma pa proti njim nimajo nič......






Tocno to. Problem pa je ker se ljudje ne potrudijo spoznati to drugacnost ampak apriori sovrazijo vse kar je drugacno oz. odstopa od vecine.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 11:47:00   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Madona, čisto sem rdečo nit zdele zgubila user posted image

Tudi če greš delat nočno, pa tudi če znaš štrikat....težka bo user posted image .
Skratka, zakonska zveza je v Slo izenačena tudi za homoseksualne pare, večina to podpira, jaz pedrov (še manj pa pederčin) še vedno ne maram, in nekaj se jih je izreklo proti posvojitvi otrok v homo zvezah.

Kerensa poplačuje stare dolgove, ampak še ne vemo, kdaj jih ima plan poplačati do konca.

Pedrino je vsak dan bolj polupismena.

In to je to, nekje, tokrat malo daljši povzetek user posted image .

Tega še Kerensa sama ne ve, kdaj točno ji bo uspelo, tako, da Vam žal ne more dati odgovora. Upa pa, da boste kljub temu preživele brez posebnih travm. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 13:43:46   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Obratno pa je pri homoseksualcih. So ljudje, ki bodo avtomatsko mislili, da če je nekdo homoseksualec, potem je avtomatsko slab, nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega. In so tudi ljudje, katerim bodo predočeni popolnoma jasni dokazi o dobrih lastnostih in dejanjih tega človeka, bo še vedno ostal samo homoseksualec in kot tak slab in nevaren ali vsaj nekaj neprijetnega.

Mogoče je pravi izraz predalčkanje?

V bistvu mislim enako kot Martin Luther King, ki je upal, da bodo nekoč njegovi otroci živeli v svetu, kjer jih ne bodo presojali po barvi njihove kože, ampak po njihovem značaju. Samo namesto 'barvi kože' vstavi 'spolni usmeritvi'. Sicer ne vem, če bi se on strinjal z mano, ampak tudi takrat so obstajale hude 'znanstvene razprave', kako so črnci biološko in umsko manjvredna in nevarna bitja, tako da upam, da bi se strinjal.

Pišuka, tisti šal z luknjicami bo postal počasi mala malca. user posted image



Jaz mislim, da ne gre toliko pri ljudeh, da ne marajo homoseksualcev, ampak gre bolj za to, da jim je ob homeseksualcih neprijetno, se ne znajo "obnašati" ob njih, ne znajo kako bi "pravilno reagirali" ob njih......da jim je recimo neprijetno, ker se dva moška ali dve ženski držita za roke in poljubljata.......si tega ne znajo in ne morejo predstavljati, kako je to.....recimo podobno kot pri invalidnih ali tako ali drugače prizadetih osebah......"ne marajo" jih, ker jim je ob njih neprijetno, ne znajo se obnašati ob njih, ne znajo kako naj pravilno reagirajo ob njih, jih naj tretirajo kot invalidne oseba ali jih morajo tretirati kot sebi enake.....zato se jih raje izogibajo in jih ne iščejo v svoji bližini.....načeloma pa proti njim nimajo nič......






Se strinjam samo do zadnjega stavka...Verjamem, da je del problema tudi to, da ne vemo, kako se do njih obnašati. Mislim pa, da je problem še malce globji. O invalidih namreč ni nikjer nobenih hujših polemik, posmehljivih komentarjev, zgražanj, napadov gnusa, itd. (govorim predvsem o gejih, lezbijke so bolj splošno sprejemljive). Zato menim, da je problem predvsem pri našem dojemanju spolnosti. Ko se govori o gejih, se vedno govori o spolnosti (vsaj v moji družbi). Gnusijo se jim, ker seksajo v rit, pa to ni naravno, bljak, itd. Kot da geji samo seksajo, nič drugega. Oni ne hodijo v trgovino, oni nimajo čustev, oni nimajo radi, oni se ne bojijo, oni ne sovražijo, oni niso prijazni, oni ne delajo nič drugega kot to, da seksajo. In to v rit. O moj bog, kakšna gnusnost!!! Istočasno se mimogrede ne vprašajo, ali je kakšen problem pri analnem seksu, ki ga izvajata doma z ženo (čeprav, če ga vprašaš to on itak ne počne, ker je bljak-analni seks pri heteroseksualnih parih je tudi tabu).
In kot sem že omenila, problema ni pri lezbijkah (Oz. vsaj ne takšnega kot pri gejih). Veliko moških lezbijke celo vzburjajo pa gledano z vidika homoseksualnosti ni nobene razlike med njimi. Torej večinoma ni problem v homoseksualnosti kot takšni. Tukaj pa verskim gorečnežem vsaj dvoličnosti ne moremo očitati...

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 13:47:51   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: picola1
stočasno se mimogrede ne vprašajo, ali je kakšen problem pri analnem seksu, ki ga izvajata doma z ženo (čeprav, če ga vprašaš to on itak ne počne, ker je bljak-analni seks pri heteroseksualnih parih je tudi tabu).



ali pa so moški, ki se s tem zelo radi pohvalijo... odnos do hom. pa tak, kot si zgoraj napisala

razlika je ta, da moške rit zaboli, ko na to pomislijo... za svojo rito se bojijo user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 5.3.2015 13:49:09 >

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Evo, Sprememba zakonske zveze je potrjena
5.3.2015 14:02:55   
malaMravljica
Meni se pa zdi, da ljudje nimajo takega odpora do istospolno usmerjenih, da malo pretiravate. Ko pride kaksna udarna novica od kaksne super zvezdice, da ljubi ona njo ali on njega, .. pri nas v nasi druzbo pade mogoce kaksen smesen komentar oz se to ne, nic posebnega, razen, da fantje ponavadi komentirajo to ni zanje. Jah, vsak izbere sam.
Jaz bi kamot k sebi na dopust povabila enega geja, sploh tistega iz veze, ki doma za cistoco skrbi, bi mi zglancal stanovanje v nulo, prijazni so ponavadi, pa se verjetno zelo dober svetovalec v sopingiranju, po moje zna scebljat kaj imajo moski radi, .. nic nevarnega torej ne vidim v tem.
Za posvojiteve sem mogoce bolj na strani, da si otrok zasluzi mamo in oceta, samo pri posvojitvah ze mama tata par tezko posvoji, ker tu komplicirajo v nulo, dvomim, da jih bo dosti sploh imelo moznost posvojit. Ce pa bi en par imel tako mocno zeljo posvojit, pol pa ze skor more imet toliko ljubezni za otroka, da se otroku ne bi godilo slabo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?